Goese raadsleden dringen aan op spoed met de grenswijziging Zeeuwse Almanak lh VIJF ZIEKENAUTO'S PER 1 JULI OP DE BEVELANDEN DRIE VOORJAARSSHOWS VAN VÜSSINCSE MODEZAKEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 MAART 1059 ALGEMENE BESCHOUWINGEN OVER BEGROTING Bijdrage Zeeuwse Muziekschool over het algemeen te hoog geacht Iu de begrotingszitting: van de Goese gemeenteraad hebben de raadsleden maandagmiddag en -avond hun voldoening uitgesproken over het feit, dat de gemeentebegroting sedert jaren weer sluitend is en zelfs een post onvoorzien aangeeft van 47.000. Niettemin leven er nog vele wen sen en verlangens bij de dames en heren raadsleden, zo bleek uit de al gemene beschouwingen, die tijdens de middagzitting werden gehouden. Aangedrongen werd op een spoedige beslissing inzake de grenswijziging van de gemeente, die naar de mening van de fractiewoordvoerders wel wat lang op zich laat Wachten. In verband met de ontsluiting van Zee land door het Deltaplan, do te verwachten vestiging van Industrieën in deze provincie, het scheppen van recreatiemogelijkheden rond de Zand- kreek en de eventuele aanwijzing van Goes als ontwlkkellngskern werd gewezen op de mogelijkheden voor de gemeente Goes. Met name waren de raadsleden van oordeel, dat in de culturele sector nog veel kan en moet worden gedaan. Nadat B. en W. in de avondzitting uitvoerig ant woord hadden gegeven op de veie vragen, werd de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1959 zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Als eerste opende de heer J. S. Vis- scher (p.v.da.) de rij van sprekers. Het feit dat de lijvige gemeentebe groting slechts acht dagen voor het houden van de begrotingszitting in het bezit van de raadsleden was, vond hij een ernstige handicap. Hij voegde er het dreigement aan toe, dat als hierin in 1960 geen verande ring zou komen, het dan zo zou kun nen zijn, dat de P.v.d.A.-fractie zich in zijn geheel van de behandeling van de begroting onthoudt. De socialis tische woordvoerder wees erop, dat de veranderingen in Zeeland hun stempel op. de centrumgemeente Goes zullen drukken; méér dan op elke andere plaats in Zeeland. „Goes heeft dringend behoefte aan grond voor uitbreiding. Ik acht grenswijziging op korte termijn noodzakelijk", aldus de heer Vis- scher. Toch zullen we er rekening mee moeten houden, dat Kloetinge binnen enkele jaren in Goes is op gegaan", zei hij verder. Het zou volgens hem ook van een wijs beleid getuigen indien de kansen voor ont wikkeling van Goes zo nauwkeurig rrtogeüjk werden nagegaan, nu de mogelijkheid bestaat, dat deze stad dit jaar als kerngebied wordt aange wezen. Hij wees er verder op, dat de gemeente niet alleen bewoonbaar kan worden gemaakt door de aanleg van nieuwe straten, rioleringen enz., maar dat tegelijk uitbreiding moet worden gegeven aan ontspannings- en recreatieve mogelijkheden. Zijn wensen waren verder nog: een zwembad met speelweide-, uitbreiding van de sportterreinen en bevordering van liet culturele leven, o.a. door de bouw van een schouwburg of verhoging van de subsidies voor dit doel. Hij was van mening, dat het openbaar onderwijs wel eens achteruit wordt gesteld bij het bijzonder onderwijs. Voorts vond hij de bij drage aan do Zeeuwse muziek school veel to hoog. „Wij beta len thans 22.000 en voor andere culturele doeleinden is een post uitgetrokken van slechts 4700", aldus spreker. Indien volgens de socialistische woordvoerder langs de normale weg geen bevredigend resultaat kan wor den bereikt, zal Goes zich van de gemeenschappelijke regeling moeten losmaken en een eigen muziekschool moeten stichten. Ook de heer C. W. Vervest (k.v.p.) schonk in zijn rede opmerkelijk veel aandacht aan de problemen in de Brandend Maagzuur na iedere maaltijd? Of angst bij voorbaat bij iedere hap eten? Rencies nemen - en... altijd zorgen dat ge ze bij de hand hebt. Een of twee Rennies gewoon laten smel ten op de tong - neutraliseren al het overtóllig- maagzuur dat uw pijnen veroorzaakt. En zo wordt uw zuur- brand geblust in een paar tellen. Heerlijk middel die Rennies - en ze smaken nog lekker ook. VAN 3M)'I TOT AANVARING Toen de mist, die zaterdagochtend •het kleine scheepvaartverkeer bij Hansweert stIIIegde, plotseling op trok, verlieten de schepen, die beter weer hadden afgewacht in allerijl de haven. Inmiddels waren echter ook schepen uit Terneuzen voor de Hansweertse havenmond verschenen, die met lichten voor de zeekiezende vaartuigen werden gewaarschuwd. De kapitein van het Duitse motor schip „August" negeerde echter de ze waarschuwing met het gevolg dat de „August" in aanvaring kwam met de „Rijn-Schelde 9". Door de schok kwamen beide schepen óolt nog in aanraking met de „Damco 34". Zowel de „August" als de „Rijn- Schelde 9" werden ernstig bescha digd. De „Damco 34 liep minder zware schade op. ONTPLOFFING Een inwoner Van Oudelandê had pech. Toen hij wat olie in de kachel goot vormde zich gas- in de schoor steen, dat door de warmte tot ont ploffing kwam. De. helft van de sohoorsteen kwam naar benéden eil richtte schade aan het dak aan. De explosie ging zonder brandver- schljnselen gepaard en enkele brand weerlieden besloten toen maar de schoorsteen verder af te breken, om dat de ruïne gevaar opleverde voor het dak. KLEINTJE (S) Soms kunnen mensen toch zo ont zettend boos worden. Dat ondervond zaterdag nog een verslaggever van dit dagblad, toen Mj 's avonds 11a zessen een telefoontje aannamdat bestemd was voor de advertentie- afdeling. Aan de andere kant van de lijn schetterde hem een boze man nenstem tegemoet, afkomstig van een dorp ergens in Zuid-Beveland en die man was woedend. EU) had een ,jüeintje" opgegeven en dat had er nog steeds niet ingestaan. Hoewel onze verslaggever als redac tie-man weinig of niets van Klein tjest" afweet, begreep hij toch wel dat dit kleintje voor de man in kwestie klaarblijkelijk gróte betéke nis had en toen hij even aan het woord kon komen, verklaarde hij met grote vriendelijkheid de zaak op het been te zullen uitzoeken. Zijn bereidwilligheid hielp niet veeldie Bevelandse man was wat je noemt goed kwaad en het dienstbetoon van onze man maakte niet de minste in druk Totdat er plotseling op de ach tergrond in die Bevelandse huiska mer een stem klonk, ,,'t Staet t'r wel in", riep de stem luidkeels en torn was het gesprek ineens afge lopen. „Bonjour, hoor, bedankt", riep de boze mpm nog. Het. klonk een beetje kleintjes RESTAURANT 'In Oosterland wordt een restau rant gebouwd, bestemd voor de bezoekers van dit dorp, dat onder meer bekend is om zijn toren met zadeldak, en voor de hongerige reizigers op doorreis. Dezer da gen werd het dak aangebracht en men heeft goede hoop, dat de „Blauwe Keet" met Pinksteren in bedrijf kan worden genomen» OUD PAPIER Ieder jaar haalt m en in Orijpsleerke oud papier op ten bate van het Rode Kruis. Het zijn voornamelijk de schoolkinderen, die zioh hiermee ver dienstelijk maken. In 1!)68 was de Opbrengst 9GR kg. Dit jaar bracht men 2 ton (2000 kg) bijeen. PADVINDERS Een zeer kleurrijk uitgedost gezel schap van twintig padvinders bracht op de eerste lentedag een bezoek aan de Westhoek van Schouwen-Duive- land. Het waren de zoons van in Ne derland (Den Haag) werkende Ame rikanen, die een nacht kwamen door brengen in het clubhuis van de pad vinderij „De Trék". Scputmaster S. Humes, gekleed in vuurrode jas met veel goud erop, vertelde, dat zijn troep staat Ingeschreven onder num mer 141 van de „Transatlantic Coun cil Netherlands". Deze zomer goat de groep naar een internationaal kamp in Zwitserland. De Westhoek is hun echter goed bevallen, want mister Humes verzekerdo, dat hij graag eens op Schouwen-Dulvolana wil terugkomen met zijn Jongens. „JULIANA" UITGENODIGD Het dameszangkoor „Juliana" in Zuidzande heeft een zeer goede naam bij de Zeeuwse liefhebbers van koorzang. Het zal deze lief hebbers genoegen doen te verne men, dat „Juliana" Is uitgenodigd om een uitvoering te geven bij de opening van do Z.L.M.-tentoon- stelling die dit jaar in Aarden burg wordt gehouden. JUBILEUM In Sint-Jansteen woont do heer E. Stevens, die een handig schutter is. De heer Stevens is namelijk vijftig jaar lang reeds koning van de plaat selijke schutters-eociëteit. In zaal „Beatrix" vierde men dit feest met een drukbezochte schieting, waarbij de koning in de bloemetjes werd ge zet. PARADIJS „De zestigvoct", het viswater van de hengelaarsvereniging in Clin- ge, belooft een paradijs te wor den voor de sportvisser. Duizend kilo brasem en voorn en tweehon derd kilo baars heeft men er in uitgezet. Binnenkort volgt nog een grote hoeveelheid Jonge snoek en zeelt. Dat belooft wat. ZEEHENGELWBDSTRUD Nog meer prettig nieuws voor de hengelaars. Op 20 april wil men in d© Westerschelde tussen Perkpolder en Walsoorden een wedstrijd orga niseren. Nader nieuws volgt. cultureel-verzorgende sector in de gemeente. „Wij zijn er niet als we alleen industrieterreinen aanleggen en deze met land- en waterwegen ontsluiten. Ook het overige klimaat van Goes dient op een evenredig hoog peil te komen. Onderwijs, sport, cultuur en recreatie dienen evenzeer de aandacht als de woningbouw", zo zei hij. Zijn gedachten gingen o.m. uit naar een zwembad en uitbreiding van dé sportterreinen. Hij deed ver der de suggestie om Het Schutters hof en de school van de gereformeer de gemeente te bestemmen als een centrum voor sport en cultuur.^ In verschillende fasen zou daar een schouwburg, een sportzaal enz. kun nen verrijzen, meende de heer Ver- vest. Te overwegen ware het volgens spr. in hoeverre men het manhuis zou kunnen inrichten als ontspannings centrum voor bejaarden. Het feit, dat B. en W. bij begrotingswijziging enkele voorstellen hebben gedaan voor kapitaalswerken, had de instem ming van dit raadslid. Hij zeide voorts van mening te zijn, dat de ontwikkeling van Goes ten nauwste verbonden is met vergroting van het grondgebied van de gemeente en de aanwijzing als ontwikkelingskern. Krotwoningen De C.H.-woordvoerdor F. P. J. Pol derman zou graag zien, dat de oprui ming van de krotwoningen in een sneller tempo geschiedde. Verheugd toonde hij zich over de voorstellen van-B. en W. in de begrotingswijzi ging. Met name de aanschaffing van een auto voor de politie noemde hij een stap vooruit. Ook deze spreker roerde de problemen aan, waarmede Goes in de toekomst zal worden ge confronteerd. Aandacht vroeg hij voor de toegangswegen tot de stad als straks de verbinding met Xoord- Beveland een feit is geworden. De heer Polderman verklaarde voorts, dat Goes in een „te nauw jasje is geperst". Hij sprak de verwachting uit, dat spoedig een beslissing inza ke de grenswijzing wordt genomen. De muziekschool vond hij beslist een te dore post voor de gemeente. Ook de trage gang van zaken bij uit werking van de plannen voor de bouw -van de nieuwe b.l.o. school In Goes deed vragen bij de heer Pol derman rijzen. Politiek tintje De twee raadsleden sterke fractie van de V.V.D., mevrouw C= A, Griep- Duinker en de heer N, E. van San- te,, namen beiden deel aan de be schouwingen. Mevrouw Griep, zelde van oordeel te zijn, dat de kwestie van de financiële bijdrage van het rijk aan de gemeenten een hoogst onbevredigende toestand is, die de autonomie van de gemeenten aan tast. Zij gaf een politiek tintje aan haar rede door ae beginselen van de V.V.D. naar voren te brengen en te verklaren, dat deze partij wel de gelijk de belangen van de arbeiders voorstaat. De lieer Van Santé was vaü hiétting, dat Goes ook kan pro fiteren van de recreatieve ontwik keling rond do Zandkreek. Mogelijk heden zag hij in Goes voor hét aan trekken van bedrijven met 10 tot 30 werknemers. Hij vroeg waar B. en W. nieuwe industrieterreinen heb ben gedacht. Hij vond het teleurstel lend, dat Goes nog steeds niet de beschikking heeft over een zwem bad. Verder noemde hij de subsidie aan de Zeeuwse Muziekschool te hoog ten opzichte van het rendement dat men ervan heeft. Centrale functie De A.R.-woordvoerder mr. J. G. v. d. Eurght wees op de cultu rele verzorging en de centrale Advertentie •JvVvlnClBE Kalm blijven Drukke dag gehad? Drink dan vóór het slapen gaan cacao. U weet 't van Houten cacao kalmeert en bevordert een gezonde slaap. Denk er vanavond toch eens om 1 functie van Goes. Do centrale functie blijkt uit de cijfers bij het onderwijs: de Goese scholen worden bezocht door circa 2350 leerlingen uit de dorpen en circa 2950 uit Goes zelf. Grenswijziging noemde deze spreker een levens belang voor de gemeente. Hij sprak voorts de verwachting uit, dat de kansen die door de indus- trialisatiepolitiek, het Deltaplan en de grenswijziging worden ge boden, op verantwoorde wijze zullen worden „uitgebuit" door B. en W. Volgens het A.R.- raadslid moet het Goese stadhuis dringend inwendig en uitwendig worden gerestaureerd. Het stad huis gaat thans op een bouwval lijken, zei mr. v. d. Burgt. Ook de A.R.-woordvoerder wilde niet achter blijven bij een gemeen schappelijke wens van zijn colle ga-raadsleden: een zwembad. Vervolgens werd de vergadering geschorst. jljjllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^l Eerste kievitsei in Zeeland Het eerste kievitsei in Zeeland is gevonden. De gelukkige vinder was de 17-jarige h.b.s.* scholier Walter Kakebeeke uit 3 Goes, die vorig jaar als „num- mer twee" uit de bus kwam. Hij miste toen dus juist de „aansluiting" om het ei aan de commissaris der koningin te kunnen aanbieden. Nu hij dit jaar wel het eerste kievitsei heeft gevonden, ligt het iö het voornemen van de Goese scho- lier het aan de eerste burger van de provincie te overhandi- gen. Walter Kakebeeke vond m net ei maandagmiddag om- streeks half zes in een bouw- land in de Frederikapolder on- der de gemeente Rilland-Bath. llllllllllllllllllllllllllllllllllllll Diploma-uitreiking Aan de r.-lc. opleiding van kleuter leidsters te Vlissingen slaagden de volgende dames voor het godsdienstdi ploma kleuterleidster: N. Rootsaert te Bede; J. Wijffels te Schoondijke; A. Vcrstraete te Hoofdplaat; G. Maen- haut te Biervliet; R. Boonman te 's- Heer-Arendskerke; W. Kurvers, M. Dellaert en L. Dellaert te Vlissingen. DRASTISCHE REORGANISATIE Snelle en doelmatige hulp gewaarborgd Als do desbetreffende plannen door gang vinden, zal het ziekenvervoer op de Bevclandon per 1 juli 1059 drastisch worden gereorganiseerd. In plaats VJin één auto voor dit uitge strekte gebied, zal men dan de be schikking hebben over niet minder dan vijf ziekenauto's. De commissie voor de reorganisatie van het ziekenvervoer op de Bevelan- den heeft thans een schrijven rond gestuurd naar de gemeentebesturen en enkele andore instanties, waarin de plannen uiteen worden gezet. Het ligt in de bedoeling dat de gemeenten een gemeenschappelijke regeling aan gaan voor het vervoer van zieken en fewonden met ziekenauto's. Krach- ens de regeling zal het ziekenver voer zodanig worden gereorganiseerd dat voortaan in totaal vijf auto's op de Bevelandcn zullen worden gesta tioneerd. De verdeling over het ge bied is als volgt: twee auto's in Goes voor deze staa en de omliggende ge meenten, één auto oostelijk van het Kanaal door Zuid-Beveland, één auto in de Zak van Zuid-Beveland en één auto op Noord-Beveland. Een andere wijziging in de nieuwe regeling is. dat voortaan zal worden geëist, dat de wagens een zo hoog mogelijk rij- eomfort voor de vervoerde patiënt zullen bszitten. Dit betekent, dat zwaardere wagens moeten worden gekozen met de eigenschap van een rustige en soepele wegligging en- zon der de voor een liggende patiënt zeer onaangename stooteffecten, welke bij lichtere wagens niet kunnen worden worden vermeden. De tegenwoordige enige ziekenauto wordt absoluut ontoereikend ge acht. om het gehele gebied een «hel lo en doelmatige hulpverlening te waarborgen. Vooral met het oog op buitengewone omstandigheden op het gebied van de openbare vei ligheid of openbare gezondheid of bij rampen acht men een aantal van vijf auto's pas voldoende. Examen Voor het examen kraamverzorgster is geslaagd mej. J. M. Verkamman te Tholen, „HINKEN OP VELE GEDACHTEN".... Mode die de vrouwelijke fantasie de ruimte laat (Van onze redactrice.) Dat de voorjaarsmode van dit jaar een mode is die eigenlijk „op vele gedachten hinkt", was gisteravond nog eens te zien tijdens de traditio nele seizoenshow van vijf Vlissing- se modezaken die in het. Strandhotel te Vlissingen gehouden werd. Men zou haast kunnen zeggen dat alles mag in deze lentemode, en daar door krijgt men modelcollecties, waarin in tegenstelling tot de meeste voorgaande seizoenen, eigenlijk geen vaste lijn te herkennen is. „Alles mag", mits men maar uitgaat van de grondgedachte, dat „de natuur lijke lijn" dit voorjaar het begin en het einde van het mode-alfabet is. Zodoende laat deze voorjaarsmode eigenlijk de „finishing touch" ge heel over aan de fantasie van de vrouw en iedere vromv zal, al naar haar aanleg, deze mogelijkheid op haar eigen manier in praktijk bren gen. Zij kan bijvoorbeeld als die „finishing touch" de gesp kiezen. die, zeer laaggeplaatst, op een zachtgele bou clé mantel als versiering dient; zij kan een effen blauwe mantel verle vendigen met een zomers imprlmé hoedje; of misschien voelt zij meer voor de oesterkleurige mantel, waarop ook het gesp-motief als ver siering is toegepast; aan de voor zijde op de plaats van de taille, en (hooggeplaatst) nog eens op het rugpand. En wanneer ergens op haar japon of haar mantel een strikje is geplaatst, past zij in ieder geval in het modebeeld-1959. Al deze ideetjes waren te zien op de show van gister avond, en zij passen ongetwijfeld in het garderobe-ideaal van d e vrouw die zich kleding wenst welke niet tezeer aan modieuze perloden gebon den is. Maar wil zij wél iets aan haar garderobe toevoegen dat in Parijs dit voorjaar als laatste snufje geldt (al is het dit seizoen alle maal niet zo erg „nieuw" in de Lichtstad!) dan zal zij ongetwij feld het blauwe kamgaren kos tuum kiezen met de grote, met ingestikte plooitjes gegarneerde Cardin-kraag; of de eveneens aan Cardin ontleende riaturelkleurige mantel waarvan de grote kraag in het achterpand in twee plooien verloopt; of het marïneblauw- wltte jersey-kostuum dat op de „marinière" (de matrozenblouse) uit de voorjaarscollectie van Dior geïnspireerd is. En wil zij tenslotte iets kopen dat men als „tijdeloos" kan bestempelen, dan zijn er natuurlijkook dit jaar in deze collectie- (van het mode huls Lambboy)weer de klassieke jerseykostuums, vaak in jacquard motieven, dikwijls in heel zachte pas teltinten uitgevoerd, soms met een loshangend recht jasje maar ook een enkele keer met een blouson. En tussen de vele zomerjurkjes mag dit voorjaar weer de chemisier niet ontbreken: de overhemdjapon die hier (in een Zweedse versie) was uitgevoerd in een lila streepje op wit fond, gedragen met een wit strooien Middelburgs Muziekkorps uitgebreid met drumband Vereniging tot instandhouding van korps hield jaarvergadering Do vereniging tot instandhouding van het Middelburgs Muziekkorps hield maandagavond in de bovenzaal van café-restauraut „De Eendracht" onder waarnemend voorzitterschap van de heer J. Dronkers haar jaar vergadering. Tijdens koninginne dag zal het korps waarschijnlijk versterkt uitrukken met een dru. .- band van zes tamboers. Het be stuur heeft een schenking ontvan gen van 1000, waarvoor de beno digde instrumenten aangekocht zijn. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer J. de Kuijper, bleek, dat het Middelburgs Muziekkorps in het afgelopen jaar een gevoelig ver lies leed door het overlijden van de heer L. A. Schenk, lango tijd voor zitter en laatstelijk ere-voorzitter, en door het overlijden van de heer Joh. Kraak,die vele jaren een trouw lid van het korps was. Aan het eind van 1957 was de toe stand van de geldmiddelen zorgelijk, zo bleek voorts uit het jaarverslag. De reserves waren geheel uitgeput, maar dank zij een spontane gift van 250 was er spoedig zelfs sprake van een batig saldo. In februari werd een wervingsactio op touw ge zet om de financiële positie nog ste viger te maken. Hoewel deze actie niet geheel aan do verwachtingen van het bestuur beantwoordde, was toch eon belangrijke verhoging van hot inkomen het resultaat er van. Met voldoening constatoerdo do heer De Kuijper aan het slot van zijn verslag, dat het verenigingsleven zich in het afgelopen jaar in op waartse richting bewoog. De boeken van de penningmeester, de heer J. W. van 't Hof, sloten met een voordelig saldo van rond 700. Daarbij dient echter in aan merking te worden genomen, dat geen nieuwe gelden voor de aan schaffing van instrumenten, hetgeen noodzakelijk is, uitgetrokken zijn. Wel werd in het afgelopen jaar een daarvoor zijn reeds instrumenten lening van 1000 gesloten, maar aangekocht. Het afgelopen jaar werd de heer J. Petrie gehuldigd in verband met het feit, dat hij 25 jaar lid van het korps was. Ook tijdons deze vorgadering waren er drie Jubllerendon. Het wa ren de heren O. M. Harlot, M. de Leeuw en J. C. Hondsmerk, die alle drie 25 jaar muzikant waren. Zij werden hartelijk toegesproken dooi de heer Dronkers, die hen een enve loppe met Inhoud -\anbood. De dit voorjaar door het modehuis Dior gelanceerde marinièreheeft ongetwijfeld als model gestaan voor dit jerseykostuum, uitgevoerd in ma rineblauw en wit, dat op de mode shows in het Strandhotel te FZissin- gen te zien is. Als accessoires wor den er een witte cloche-hoed, toitte tas en handschoenen, en pumps in gebroken wit bij gedragen. ('Foto P.Z.C.) hoedje met geplooide rand, met gele pumps en eén geel beugeltasje. Uit een ander Europees land, namelijk uit Italië, kwamen twee aantrekke lijke japonnetjes met losse rugpan den: het een in witte shantung met zwarte noppen, het andere in een wit-blauw-groene imprinié uitge voerd. Het zomerhoedje, dat wist U reeds, heeft neiging om „de hoogte in te gaan"; niet letterlijk natuurlijk, maar alleen wat het model betreft. Die hoge modelle tjes waren vele malen te zien in de bijpassende hoedencollectle van maison Bollen-van Zwlenen, uitgevoerd in de vele materialen die de hoedenlndustrie ook deze zomer weer ten dienste staan; lalze, nylon, diverse strosoorten en soepel zomervllt. En onze schoe nen hebben neiging om steeds ele ganter te worden; het schoenen magazijn Roelse bracht ze In vele variaties op de zo sierlijk Italiaanse leest soms in twee kleuren uitgevoerd (zoals in do geslaagde combinatie oesterkleur mot cögnactint) en bijna altijd versierd met een klein strikje, een votertje of een dwarsbiesje. Eij die kleuren zag men ook vele malen het dit voorjaar zo opvallen de azalea-rood; niet alleen bij de schoenen, ook in de tassencollootie van de firma Fibbe keerde deze iet wat bizarre tint regelmatig terug. De tassenmode, het bleek uit deze codectie, past zich dit seizoen ove rigens wel bijzonder aan bij de stel regel „alles mag"; want er zijn klei ne beugeltasjes en grote gebloemde stoffen exemplaren, middelgrote beu geltassen in natureltinten, zowel ln leer als in plastic, en sportieve tas sen die gedeeltelijk uit gevlochten touw, gedeeltelijk uit leer bestaan. Het magazijn „De Ster" leverde de bijpassende handschoentjes, soms van echt leer, soms ook met een „leer-cffect", en vaak van dunno elastische synthetische materialen; pianist Leen Zletse „leverde" de mu zikale begeleiding. Vanmiddug en vanavond wordt deze show in het Strandhotel te Vlissingen herhaald. Botersmokkel bij Koewacht Te Koewacht wisten de Nederlandse ambtenaren van de douane wederom een belangrijke slag te slaan in hun strijd tegen de smokkel. Een Bel gische personenauto werd door mes- senversperringen tot stoppen ge dwongen. De wagen kwam tegen een huis tot stilstand, maar de bestuur der wist in het duister te ontkomen. De auto alsmede de lading (600 kg roomboter) werden in beslag geno men. VANDAAG Middelburg-Electro: „Het geheim van dr. Htlbner", 20 uur. 19 j. Gouden Poocte: Jaarvergadering Mid delburgse Bestuurders Bond, 20 uur. Nederlands Koffiehuis: Plaatselijke raad Zeelarvd van de Nationale Vrou wenraad, 11 uur. Restaurant Wöhler Motor-, scooter- en bromfietsshow. Hotel De Burg: Lunchbljeenkomst Mij. voor Nijverheid en Handel. 12 uur. Vlissingen-Alhombra: „Tantes laatste stunt", 18 cn 21 i*ir. a.l. Luxor: „Texas", 20 uur. 14 J. Restaurant Delta: Lezing over Gro ninger kustvaart, ïp.so uur. Strandhotel: Modeshow, 14.30 en 20 uur. Goes-Grand: „De wraak van Zorro", 20 uur, 14 J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2