BAARLAND HEEFT EEN DERDE SCHOOLARTS DRINGEND NODIG WALCHEREN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND DINSDAG 24 MAART 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 AANTAL KINDEREN STEEG AANZIENLIJK Instelling dienst voor de Bevelanden wenselijk Tijdens de jongste vergadering van de gemeenteraad van Baarland deel den B. en W. de vergadering mede, dat het aantal schoolkinderen voor de schoolartsendienst zodanig is toe genomen dat dit teveel geworden is voor slechts 2 schoolartsen. De dienst op oostelijk Zuid-Beveland heeft 10.000 kinderen, hetgeen teveel is voor 1 en te weinig is voor twee art sen. Daarom werd gedacht aan een dienst voor Walcheren en de Beve landen waarbij 4 artsen werkzaam zouden zijn, doch het bleek dat het bestuur van de dienst Oost Zuid-Be veland niet verder wil gaan dan een dienst voor de Bevelanden alleen. De commissie van beheer van de dienst Walcheren, Noord-Beveland en Zuid- Beveland ziet daarom geen andere mogelijkheid dan over te gaan tot het aanstellen van een derde schoolarts. Dit zal echter een lastenverzwaring van 0.12 per inwoner per jaar met zich meebrengen. Bij de opstelling van de begroting voor 1959 is hierme de reeds ten dele rekening gehouden. B. en W. hadden verder in verband met de tertiaire weg Óudelan- de-Baarland-Kwadendamme, een be spreking gehad over de herstrating en de verbreding van deze weg met 1 meter, waardoor de breedte even als bij de andere wegen tussen de dorpen onderling op 5V> meter zou komen. Het college vroeg machtiging om met de D.A.C.W. in overleg te treden ten einde in D.A.C.W.-vei'band tot de uitvoering van deze werken te komen. De heer De Vriend merkte echter op, de indruk te hebben dat van uitvoering alleen sprake kan zijn wanneer er subsidie verleend zou worden, zodat de kosten voor de gemeente *tot ongeveer 50.000 beperkt zouden blijven. Hij was verder de mening toegedaan, dat ook de Herverkavelingsdienst iets zou kunnen doen, daar Baarland in vergelijking met andere ge meenten nooit ruim bedeeld is. Spreker zou verder graag zien, dat de herverkaveling voor een Technisch beier Zeeland Snort verloor toch: 0-2 In een op een zwaar te bespelen veld, heeft Steenbergen een be nauwde overwinning behaald op een teleurstellend Zeeland Sport (02). Het Steenbergen-doel is nogal eens ln gevaar geweest, maar de stugt 3 Steenbergen-verdedigers De Bruijn, Baat en Jonkers en in laatste in stantie doelman Tak konden steeds tijdig ingrijpen. Jammer dat in deze wedstrijd enkele spelers van Ste bergen enkele malen naar minder sporitieve middelen grepen, met me keeper Tak en linkshalf v. d. Wegen. De stemming werd er zo doende niet beter op. Zeeland Sport was technisch do meerdere, maar Steenbergen com penseerde dit door enhousiast soel. Voor rust was Zeeland Sport het meest in de aanval. Schoten van Nol Schuit vonden echter bij doelman Tak geen genade. Daar ook doelman Meijer zich van zijn beste zijde liet zien, werd er met 00 thee gedron ken. Tien minuten na rust moest doelman Tak echter capituleren toon Jansen uit een goede aanval scoorde. De scheidsrechter had echter buitenspel geconstateerd. In de 20e minuut verrichtte doelman Meijer van Zeeland Sport met suc ces een geweldige save, toen links binnen H. de Rom een schot afvuur de. In de 30e minuut was het mid- voor. Heshof die doelman Meijer met een pracht kopbal het nakijken gaf echter in buitenspel-positie. Toch was het Steenbergen aat succes had door haar linksbuiten Mol. Toen de Zeeland Sport-verdediglng slecht wegwerkte kon hij uit een wirwar van spelers doelman Meijer ver schalken (01). Even later werd Leo van Rijswijk door Nol Schuit in staat gesteld de partijen op gelijke voet te brengen, maar zijn schot ging over. Even voor het einde had midvoor Heshof eindelijk succes toen hij een ver schot afvuurde dat doel trof (02). Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: A. W. Neve-Maas r..\ P. Wage- naar-Riemens z.; G. E. M. Drljkoningen- Hoveijn z.; M. Bommeljé-van Wijk d.; P. Verschuure-Wisse d.; H. J. Gro.otveld- Dongelmans d.; C. J. Aarts-AIofs z.: D S. G. Louwerse-Rouw z.; M. J. Dijkstra- Roeleven d. Ondertrouwd: C, L. Peperzak 23 j. en C. Geers 22 j. Getrouwd: P. Janse 24 j. en W. J. Mannl 21 j. Overleden: M. E. de Back 52 j. e.v. F. de Koning: J- M. A- van do Wege 68 J. e.v. J- J. Krijger: E. C. P. Dierikx 84 J wed v. j. F. Schelltngs; J. Ph Koene 64 J. e.v M. F. Klaassen; P. Walraven 87 .1, wed. v. •T. C. Vreke; C. Francke 57 j.; C. Sturm 78 j. e.v. M. H. Stuvel. ZOUTELANDE Gymnastiekuitvoering Dc gymnastiekvereniging „Wille- brord" te Zoutelande guf zaterdag avond een zeer geslaagde uitvoering in Middendorp. Na een openings woord van de directeur, de heer W. Florusse. werd onder zijn leiding een reeks oefeningen uitgevoerd, o.a. aan de rekstok, de brug, evenwichtsbalk en ritmische oefeningen. Een telkens weerkerend dankbaar applaus was de beloning die zowel de turners als de heer Florusse ruimschoots verdien den. In de pauze werd een verloting gehouden; er wordt thans een actie gevoerd om het aantal toestellen uit te breiden. goede brandput bij het station en een goede stortplaats zorgde. De voorzitter merkte op, dat de ge meente langs de Hellenburgstraat een strook grond heeft gekregen, hetgeen de heer De Vriend de opmer king ontlokte: „Ja, omdat ze aan de ene kant teruggegeven hebben, wat ze aan de andere kant genomen heb ben. „Vervolgens werd zonder hoof delijke stemming in principe besloten tot verbreding van de tertiaire weg met 1 meter en tot indiening van verzoeken tot medewerking bij de uitvoering. Op voorstel van B. en W. werd voorts besloten tot indiening van een verzoek om verhoging van de algemene uitkering uit het ge meentefonds en tot goedkeuring van een begrotingswijziging van het bur gerlijk armbestuur en tot vaststel ling van een tweetal wijzigingen in de gemeentebegroting. Ook werden nog enige punten van de nieuwe po litieverordening besproken, die daar na werd vastgesteld. De raad wees een aanbod van de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten voor een geldlening van 6000 van de hand. Van de P.Z.EJM. was verder bericht ontvangen, dat het gebied Quistkot- sedijk, Stelsewegje en Vreelandse- wegje in de loop van dit jaar in her- verkavelingsverband op het elektrici teitsnet zal worden aangesloten. Naar aanleiding van binnengekomen aanvragen om premie woningverbe- Aanbesteding werken in Bergen op Zoom Op het kantoor van de directeur ge meentewerken te Bergen op Zoom werd in het openbaar aanbesteed 't uitvoeren van grondwerken en het aanbrengen van rioleringen en ver hardingen met bijkomende werken in de Arnhemlaan, de Churchill-laan en in het gedeelte van de Roosevelt- laan tussen de Walcherenstraat en de Churchill-laan in het uitbrei dingsplan Oost te Bergen op Zoom. Er waren 14 inschrijvingen. Laagste was N.V. Aannemers- en transport bedrijf v. d. Corput, Dordrecht voor 61.750; opvolger was J. Moerland en Zn. te St. Annaland voor 86.000. Hoogste inschrijving van fa. C. D. de Ruischer en Zn. te Biervliet voor 98.750. Het werk was begroot op 77.000. Baarland A 21 (w.c.-verbetering) en H. de Vriend Nieuweweg 34 te Baarland (volledige verbetering) wordt besloten tot beschikbaarstel ling van het gemeentelijk aandeel van respectievelijk 50 en 500 in de toe te kennen premies ad 150 en 1500. Bij de rondvraag wees de heer Van Danime op een verzakking in de weg voor de woning van de heer Hoe ve, alsmede op de situatie bij het Eand van de heer Den Herder te Ba- endorp waar als gevolg van gebrek aan bewegwijzering door weggebrui kers nogal eens geaarzeld wordt, om dat men blijkbaar niet weet welke weg naar het veer leidt. Ook wees spreker op het gevaar dat daar ver oorzaakt wordt door de put bij het erf van de heer Van Wlngen. Bij de discussie hierover bleek de wenselijk heid op dit punt een waarschuwings- tering van de heren J. Hannewijk te teken aan te brengen, MIDDELBURG Ring Walcheren herv. vrouwenverenigingen bijeen De ring Walcheren van de hervormde vrouwenvereniging „In Dienst der Kerk" hield een goed bezochte ring- vergadering in de grote zaal van het kerkcentrum aan het Koorkerkhof te Middelburg. De vergadering stond onder leiding van de presidente, mevr. Oosthoek van Westkapelle, die een openings woord sprak. Vervolgens sprak mevr. W. Grootveld uit Ermelo over de methodiek van de bijbelbespreking op de vergaderin gen. Uitvoerig behandelde mevrouw Grootveld de verschillende methodes welke hierbij kunnen worden toege past, waarop een vruchtbare bespre king volgde. De presidente dankte de spreekster hartelijk voor haar voor dracht en sprak een slotwoord. Wijkavond herv. gemeente In de geheel gevulde aula van de school aan de Ohnenlaan hield wijk- gemeente IV van de hervormde ge meente van Middelburg een wijk avond. Na een inleidend woord van de wijk- predikant, ds. M. Enker, werden eni ge mooie, nieuwe Israëlische liede ren ten gehore gebracht. In aansluiting hierop sprak ds. En ker over het onderwerp „Een volk wordt opgewekt", toegelicht met kleurendia's van door de spreker zelf in 1958 in de staat Israël gemaakte opnamen. Ds. Enker sloot de avond, waarop de bezoekers met genoegen zullen terugzien, met een slotwoord. VLISSINGEN Jubilea ,De Schelde" In april zijn de volgende personeels- jubilea bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde". 40 jaar: K. L. Aerssens, afdeling beheer ge reedschappen (5 april); W. Bos, af deling gieterij (7 april). De volgende jubilarissen zijn 25 jaar in dienst: J. Rijkse, afdeling harde- rij (1 april); T. C. Stam, voortg. contr. bureau (15 april); A. C. Kóo- lo, zware plaatwerkerij (18 april); J. den Toonder, gieterij (23 april); J, F. Keim, tekenk. mach. bouw (23 april) en A. W. van Borreri tekenk. mach. bouw (23 april); J. Mondeel, timmerfabriek (27 april); J. de Nooijer, cascomontage <29 april). SEROOSKERKE (W.) Huis verkocht Ten overstaan van notaris Meilinek te Middelburg werd in café Westdorp te Serooskerke (W.) verkocht het huis met tuin gelegen aan de Zandput. Hoogste inschrijver was de heer P. Schoe met 1414. Koper werd de heer J. de Pagter te Serooskerke voor de som van 1425. Reciteergezelschap Voor oen uitverkochte zaal gaf het reciteergezelschap „Serooskerke" za terdag naar laatste uitvoering in dit seizoen in het verenigingsgebouw te Serooskerke (W.). Na een openingswoord van de voorzit ter, de heer Js. Francke, werd de thriller in drie bedrijven „Verdachte ontkent" van Ph. L. Cloak opgevoerd. Dit spannende stuk speelt zich af in de Amerikaanse stad Philadelphia, waar de bewoner van een flat wordt vermoord en de opsporing van de dader vele ingewikkelde situaties meebrengt, waarbij zelfs een volko men onschuldige wordt gearresteerd. Het stuk eindigt echter met de ar restatie van de werkelijke dader en de hereniging van twee gelukkige mensen. Een speciale pluim verdienen mej. N. Vreke en dé heren J. Passenier, C. Maljaars en H. de Later voor hun prima spel, terwijl ook de dames L. de Visser, B. Vreke en C. Tissink en de heren H. Wïlleboordse, A. Wcn.- dergem, Rien en L. Tissink zeer ver dienstelijk spel te zien gaven. De fraaie decors werden vervaardigd door Jaap Passenier. De geluids techniek werd verzorgd door Jan Willeboordse. De regie was in han den van Rinus de Pagter. De grime werd verzorgd door de Fa. Lorier uit Middelburg. i GAPINGE Jaarvergadering jeugdclubs Do goref. meisjes- en jongensclubs te Gapmge hielden dezer dagen onder grote belangstelling hun jaarvergade ring in het verenigingsgebouw. De avond werd door de clubleden zélf verzorgd Na afloop der jaarverslagen werden tijdens deze avond voordrach ten gehouden en enkele toneelstukjes gespeeld. De voorzitter, de heer C. Wattel, sloot deze avond. O.- EN W.-SOUBURG Uitvoering dameskoor „Con Amore" Zaterdagavond gaf het dameskoor „Con Amore" te Souburg met mede werking van het Souburgs Mannen koor een geslaagde uitvoering onder leiding van de heer J. Machgeels. Het uitgebreide en goed geselecteerde zangprogramma viel bijzonder in de smaak, waarvan vooral bij het da meskoor de uitvoering van „Het kerkklokje", „Nachtgezang" en „Sneeuwklokjes" de aandacht trok. Het mannenkoor onder directie van de heer Goedegebure zong ojn. het „Domine, salvam face", „Zon dagmorgen" cn „De lindeboom". Me vrouw M. P. de Rooy als mezzo-so praan en de heren W. de Kam en K. Waal gaven nog een solonummer ten beste. De muzikale begeleiding werd verzorgd door de heer v. Ginkel. Na de pauze werd onder regie van de heer Boeijen het blijspel „De truc van Truus" opgevoerd, waarin de spelers zich ten volle gaven. Tot slot van deze geanimeerde zangavond volgde een gezellig samenzijn. OOSTKAPELLE Vergadering L.J.G. De afdeling „Oostkapelle en omstre ken" van ae LJ.G. kwam dezer da- fen in vergadering bijeen onder lei- ing van do nieuwgekozen voorzitter, de neer C. Bierens. Besloten werd o.m. een bietenproef veld aan te leggen op het landbouw bedrijf van de heer Johs. Poppe. Na declamatie van Chris Maljaars volgde een bespreking over diverse in discussiegroepen reeds behandelde vraagstukken, o.a. vestigingseisen en mogelijkheden ln de landbouw, alsme de bedrijfsorganisatie. Feestavond „Sursum Corda" Het christelijk gemengd koor „Sur sum Corda" te Oostkapelle gaf vorige week in het verenigingsgebouw haar jaarlijkse feestavond. De voorzitter, de heer L. Wondergem, begroette de vele genodigden, waarna een goed verzorgd programma volgde, dat be stond uit koorzang, voordrachten, zang, muziek en een tweetal schets jes. Vooral de schets „De dubbelgan ger" was bijzonder vermakelijk. Na de pauze werd met succes het be kende blijspel „Mijn vrouw verlangt salaris" voor het voetlicht gebracht. De voorzitter dankte tot slot de vele begunstigers voor hun steun en me deleven en deed een beroep op alle aanwezigen het koor te komen ver sterken. „U kunt ons in het nu aange vangen 25e verenigingsjaar geen be ter cadeau schenken", besloot de voorzitter. Zaterdagavond werd een heropvoering gegeven van „De dubbelganger" en „Mijn wouw verlangt salaris SINT-LAURENS Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Sint-Laurens van de Ned. Christen vrouwenbond»vierde haar 6- jarig bestaan met leden en genodig den onder leiding van mew. D. H. BaasKemp. Na de jaarverslagen werd deze avond door de leden verzorgd. Onder leiding van de dames Relnhoud en Davidse werd een declamatorium opgevoerd, Tefifeld ,,'k Heb U lief, mijn Neder land". Een koortje o.l.v. mevr. Kwekkeboom zong op verdienstelijke wijze enkele liederen. Mevr. Geldof droeg een paas- gedieht voor en oJ.v. de dames Franse en Langevelde werd deelgenomen aan een vragenwedstrijd over het Bonds orgaan. He sluiting: werd verzorgd door' mevr. Reinhoud. Het ledental steeg tot een enzeventig. Vrijdag 24 april spreekt ds. Timmerman, Vrij Ev. predikant te Yerseke over „De psychologie van de mode". VANDAAG Terneuzen-Luxor: „De man die ik heb liefgehad", 20 uur, 14 j. Sas van Gent-Olympia: ,Bernardine", 20 uur. SLUIS Badmeester benoemd Tot badmeester aan het zwembad te Sluis werd door het bestuur van de zwemvereniging „Het Vrije" benoemd de heer P. J. Fraanje, sportinstrue- teur te Breda, met ingang van 14 april. levens werd besloten de badinrich ting voor het publiek open te stellen op ll of 18 mei, afhankelijk van de weersomstandigheden. Biljartwedstrijd De biljartvereniging „Central" speel de te Sluis een wedstrijd tegen Oost ende, die door de Sluisenaars met 4-3 gewonnen werd. Na afloop volgde tra- ditegetrouw een Holland—België ont moeting en nu waren de Belgen ster ker. Volgende week vindt te Oostende een returnontmoeting plaats. Voor een luidklok De open schaal-collecte voor 'n nieu we kerkklok bracht in de r.-k. kerk te Sluis 458 op. Voor dit bedrag kan een nieuwe luidklok gemonteerd worden en dit zal nog deze week ge schieden. Men heeft nu plannen om ook het kerkplein te verfraaien. ZUIDZANDE Raad komt bijeen De raad der gemeente Zuldzande zal vanmiddag in openbare vergade ring bijeenkomen. De agenda voor deze eerste vergadering in 1959 ver meldt onder meer de vaststelling van de vergoeding voor de kleuterschool voor 1958 en verstrekken van voor schotten op deze vergoeding voor 1959, de beslissing omtrent verbouw van de kleuterschool, de vaststelling van de regeling verdeling gemeente werk, wijziging van de salaris-ver ordening voor hot secretarie-perso neel en besluiten omtrent de bouw van 2 woningwetwoningen. VOGELWAARDE Afscheid bij brandweer Te Vogelwaarde nam de heer E. Kindt, die gedurende ruim 28 jaar commandant was van de plaatselij ke vrijwillige brandweer, afscheid. In een feestelijke bijeenkomst over handigde de burgemeester van Vo gelwaarde. de heer A. Hendrikse, de scheidende commandant een fraai geschenk. Door de nieuwe comman dant, de heer A. Jonltheym, werd namens het personeel eveneens een geschenk aangeboden. In dezelfde bijeenkomst reikte de burgemeester de diploma's uit aan de heren A. v. Overmeiren; A. Jonkheym en L. Kindt, die bij de onlangs te Axel ge houden brandweer-examens waren IJZENDIJKE Opening foto- annex kunsthandel De heer C. Varin te IJzendijke heeft dezer dagen in de Landpoortstraat een fotohandel en fotografisch ate lier annex kunsthandel geopend. De heer Varin heeft daarvoor een oude woning laten verbouwen, echter met behoud van de oorspronkelijke 18e eeüwse trapgevel. De opening werd o.a. bijgewoond door burgemeester J. M. Flcq en burgemeester M. J. Verbrugge van Waterlandkerkje. SAS VAN GENT Botsing tussen twee personenauto's Vrijdagmiddag zijn twee personen auto's op het stationsplein te Sas Van Gent met elkaar fn botsing ge komen, doordat een der wagens geen voorrang verleende. De schade aan de zwaar beschadigde wagens wordt geraamd op enkele duizenden gul dens. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. AXEL Biljartdriekamp In het kader van de biljart-drle- kamp tussen de biljartclubs uit Axel, Stoppeldijk en Boschkapelle, werd de wedstrijd tussen Stoppeldijk en Boschkapelle gespeeld. De spelers uit Boschkapelle wisten met 561 tegen 504 car. de zege te behalen. Hoog ste series: J. de Bakker (Stoppel dijk) met 34 car. en G. Mangnus (Boschkapelle) met 29 car. Poliovaccinafie Te Axel zullen in de loop van deze week de kinderen geboren in de ja ren 1948 tot en met 1950 hun eerste vaccinatie ontvangen van de serie injecties tegen polio. De tweede en derde „prik" zullen binnenkort vol gen. Collecte Eon te Axel gehouden collecte ten bate van het N.V.V.-t.b.c.-fonds, bracht een bedrag op van f 163,93. SLUISKIL Motorrijder kwam ten val De heer K. D. uit Terneuzen is na een ongeval te Sluiskil met een her senschudding in het Juliana-zieken- huis te Terneuzen opgenomen. Het slachtoffer passeerde per motorrij wiel de fabriek van de Cie. Neerlan- daise de l'Azote te Sluiskil, toen hij bij de spoorwegovergang over de, iets uit het wegdek stekende, rails kwam te vallen. Programma viering koninginnedag Het programma voor de viering van koninginnedag in Goes op 3C april a.s. is maandagavond samen gesteld tijdens de algemene leden vergadering van de plaatselijke Oranjevereniging. Het programma ziet er (onder voor behoud) als volgt uit: 8.00 uur klok gelui; 8.158.55 earillonbespeling; 9.0010.00 Herdenkingsdienst in de Grote Kerk, Sprekers: ds. J. W. Coenraad en deken C. Holtkamp. Medewerking verlenen het r.-k. kna penkoor, onder leiding van de heer E. Heyblok en het hervormd kerk koor onder leiding van de heer A. Kousemaker. 10.15 uur. Grote Markt: samenzang, gevolgd door een toe spraak van de ere-voorzitter van de Oranjevereniging, burgemeester H. K. Michaëlis. 9.00, 10.00 en 11.00 uur filmstrips voor kleuters in het Schuttershof: „Met de toverlantaarn naar sprookjesland". 8.3010.00 uur en 10.4512.15 uur: Opvoeringen van de kinderoperette „De Witte Wolf" in de schouwburgzaal het Schuttershof voor leerlingen uit de klassen 1, 2 en 3 van de lagere scho len. 10.30 Grote Markt: volksspelen, klassen 4, 5 en 6 en v.g.l.o. 14.00 uur Opstelling Bonte Optocht Bea- trixlaan. 14.3015.30 Optocht door de stad. 14.0015.00 Volleybalwed strijden. 15.45—16.45 uur gymnas- tiekdemonstraties. 16.4518.00 uur Volksspelen voor ouderen, z< touwtrekken, terugtrapfietsen, ton netje rollen enz. Alle wedstrijden worden op de Grote Markt gehouden. 20.00 uur Opstelling optocht De Ruyterlaan. 20.30 uur Vertrek Op tocht. 19.30 uur Grote Markt: optre den van verschillende gezelschappen, Animato, Moreco's, Volksdansgroep Kasporgo, Wasserij, O.K.K. en Vol harding. 21.30 uur. Aankomst optocht uitreiking prijzen. 10.30 uur vrolijke muziek. In de gisteravond gehouden ledenver gadering onder voorzitterschap van de heer W. Vroome werd medege deeld, dat het nadelig saldo over 1958 9,35 bedraagt. Met het nade lig slot van 193,65 van 1957 staat de verenigingskas er beslist niet sterk voor. Toeneming van het ledental zal door het bestuur worden toege juicht. In de plaats van de heer W. Vroome, die zich binnenkort uit de vereniging zal terugtrekken, werd tot bestuurslid benoemd de heer H. Weijens. Man slaags met stiefzoon De 53-jarlge leurder S. uit Goes is zaterdagavond omstreeks elf uur op het Pieter Jasperplein in Goes- noord slaags geraakt met zijn 28- jarige stiefzoon H. uit Oosterhout. Belde mannen hadden tevoren sterke drank gedronken. S. moest in het ge vecht het onderspit delven. Hij werd zodanig gewond, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. KAPELLE „Olympic" vergaderde De gymnastiekvereniging „Olympia" te Kapelle hield onder voorzitter schap van de heer J. J. Ganseman in hotel „De Zwaan" haar algemene vergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer Jac. v. Oosten, bleek, dat de vereniging zich in een gezonde groei mag verheugen. Er is onder de jongeren grote animo om als adspirantlid toe te treden. Het ledental is de 200 reeds gepasseerd en in mei a.s. wanneer er weer toe treding mogelijk is, verwacht men weer een forse stijging. Door de penningmeester, de heer Chr. Welleman werd een financieel verslag gegeven. Men had het jaar af kunnen sluiten met een batig sal do. Bij de bestuursverkiezing wer den mevrouw Van OpbergenVan Oosten en de heer Jac. van Oosten herkozen.» Besloten werd op 30 mei a.s. de jaarlijkse uitvoering te ge ven. Medewerking aan deze uitvoe ring zullen verlenen de dames- en herenploeg van de ZEBRA turn kring, Met de adspiranten zal voorts worden deelgenomen aan de adspi- rantenwedstrijd op 20 juni a.s. te V Heer Arendskerke. Passie-avond in herv. kerk Dinsdagavond a.s. zal er in de Ne derlands hervormde kerk te Kapelle een passie-avond worden gehouden, waaraan medewerking zal worden verleend door het zangkoor van de Vrij Evangelische gemeente te Goes onder leiding van haar dirigent, de heer Gommert de Kok. De Passie muziek die zal worden uitgevoerd in cantate-vorm, is geschreven door de heer Gommert de Kok met gebruik making van de muziek van Heinrich Müller en geeft de lijdensgeschiede nis weer vanaf het Gethsémane tot aan de graflegging -an Christus. De dienst zal een liturgisch karakter dragen en zal naast zang van het koor worden afgewisseld met schriftlezing eh gemeentezang. Het orgel in deze dienst zal worden be speeld door de heer Stoffel Gunst uit Goes. De dienst vangt aan om acht uur. JongenscIub„Samuël" In het verenigingsgebouw „Obadja" hield de jongensclub „Samuël" te Kapelle haar jaarlijkse ouderavond, waarvoor een matige belangstelling was. Nadat de voorzitter, de heer P- Oele de bijeenkomst op gebruikelijke wijze had geopend, hield de heer M. J. v. d. Weijde eer» bijbelinleiding. On der leiding van de heer P. Oele wer den er vervolgens binnenspelen ge houden, terwijl er na de pauze een be spreking plaatshad over 't clubwerk onder leiding van de heer J. Burger. Dit werd eerst gedaan in discussie groepen, waarna er een algemene be spreking over werd gehouden. De bij eenkomst werd gesloten door de lei der, de heer P. G. Vermaire- WOLPHAARTSDJJK Collecte De collecte van het Leger des Heils bracht te Wolphaartsdijk 167,99 op. j Kookdemonstratie Vrijdagavond gaf de P.Z.E.M. een de monstratie voor elektrisch koken in het Dorpshuis te Wolphaartsdijk. Vooi deze avond, waarop een twee tal demonstratrices de mogelijkheden van elektrisch koken toonde, bestond grote belangstelling. HOEDEKENSKERKE Raad vergadert Woensdagavond 25 maart vergadert de gemeenteraad van Hoedekensker- ke. Op de agenda staat onder meer een voorstel van B. en W. een geld lening van 25.000 te sluiten bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Voorts wil het college een verhoging van het basisbedrag per inwoner voor de algemene uitkering voor 1959 en volgende jaren verzoe ken. De vergadering begint om half acht. Marktberichten ROTTERDAM, VEEMARKT Aanvoer in totaal 1934. Vette koeien en ossen 969. Varkens 965. Vette koeien le kw. 320/350 ct. p. kg. 2e kw. 300/320 Ct. p. kg, 3e kw. 280/296 ct. p. kg. varkens (lev. gew.) le kw. 180, 2e kw. 178, 3e kw. 175. ct. p. kg. Vette koeien aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen wat stijver, enkele prima's boven notering. Varkens aanvoer groot, handel slepend, prijzen lager, bij aan vang der markt boven notering, afloop dalende prijzen. Zware varkens waren moeilijk te plaatsen. MARKTBERICHT VLAS 23 maart 1959. Waterroot vlas: lage soor ten van f 1,10 tot 2,35, middensoorten tot i 1,55, best vlas tot £1.95. Dauwroot vlas: lage soorten van f0,90 tot f 1,10, middensoorten tot f 1,35, best vlas tot £1,55. Breekvlas: van f0,60 tot fl,10 naar ge lang van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f0,40 tot 10,70. De produktie loopt geleidelijk terug daar het nieuwe rootseizoen vrijwel overal een aanvang heeft genomen. Slechts wanneer de werkzaamheden dit toelaten wordt gezwingeld. Er was niet voldoende vraag om de produktie geheel op te nemen, enkel epartljen bleven onverkocht. De noteringen waren voor de meeste soorten weinig veranderd, enkele lagere midden soorten iets lager. Het aanbod van best vlas is zeer klein. De eerste partijen nieuw geroot vlas kwamen aan de markt, de kwaliteit is zeer matig. Dauwrootvlas wordt weinig aangeboden, met uitzondering van enkele goede soor ten bestaat voor dit type vlas weinig be langstelling, de noteringen zijn onveran derd tot iets lager Breekvlas blijft weinig aangeboden, een enkele partij nieuw geroot vlas wordt in breekvlas getrokken, voor lagere kwa liteiten is weinig vraag. Gezwingelde lokken hadden wat minder vraag doch daar verschillende partijen voor latere levering verkocht zijn ont staan geen grote voorraden. De uitzaai van het nieuwe gewas onder vindt vertraging door minder gunstige weersomstandigheden COöp. TUINBOUWVEILING DER Z.H. EILANDEN G.A. ROTTERDAM-Z. 20 maart 1959. Aardappelen 7—14. Andijvie 49—67 Spinazie I 55—66 n 45—58. Spruiten A 34—71, B 16—67, D 29—52. Sla B 9.40— 16,70 p st Sla kg 1.09—1 18. Veldsla 43—67. Kroten 5—9. Rode Kool 8—25. Boerenkool 4—7. Prei 16—20. Waspeen 10—12. Gr. peen 3—8. Selderij 2—13. Peterselie 6—7. Uien 2—8. Radijs 28—36. Witlof A 43—55, B 32— 47. Sla A 17—23.60 p. St. Golden D St. 7(M>p 65—7, 65-70 58, 60-65 43, h 70-op 65—70. 65-70 36—53. 60-65 38—42, n 12—29, K 1445 Jonathan St 70-op 50, 65-70, 46, H 70-Op 40—53, 65-70 33-43, 60-65 17—35, 55-60 16, I 21. II 9—19, K 9—35. Gouörelnet H 70-op 21—12, 65-70 18—30, I 17—20, II 13—18, K 13-^19. GRAANBEURS ROTTERDAM 23 maart 1959. (Officieuze noteringen per 100 kg). Tarwe: rode 17 pet vocht per schip tot f 31,65 franco Rotterdam. Voe- dergranen: alles ai. Zomergerst naar kwaliteit f 24,75—f 25,25 Haver: ongepunte op monster naar kwaliteit f22.50—f23.75. Rogge: doorsneekwalïteit 18 pet vocht f 22,10 af noorden. Peulvruchten: franco Rotterdam. Groene erwten: boerenschoon f 30—f 56. Schokkers f 45—f 85 Bruine bo nen f 60—f 100 boerenschoon. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM 23 maaft. Bintje 35 mm 16 contr. f 21, 2 contr. f 21.10, 6 contr. f 20.50. 2 contr. f 20 2 contr. f 20.10, 1 contr. f 20.20, 8 contr. f 20.70, 11 contr. 2080, mlddagcail 85 contr. 1 2080. 7 contr. f 20.90, 2 contr. 20.70, 1 contr. 20.50, 8 contr. f 2040. Bintje 45, april: 4 contr. f 23.80, 12 contr. f 24, 1 contr. f 24.10 en 13 contr. f 23.50. Voran: 6 contr. f 12, Libertas: 3 contr. f 12,30, 3 contr. f 12 en 1 contr. f li, i contr. f 10.50 en 1 contr. 10.60. Alpha: 32 contr. f 19 en 2 contr. 19.50, alles op de maand april. VEILING GOES 23.maart. Groenten: per kg: Spruiten All 64, witlof AI 49—50, All 40—41. BI 3812, BH 37—42, stek 7, Peen 7. Prei I 14—17, n 1013, Spinazie 6370, Andijvie 5870, Kroten 7, Groene savoolekool 11—20, Wlt- tekool 9—11, Boerenkool 13—19; per bos: Radijs 28—30. VEILING BERGEN OP ZOOM 23 maart. Rodekool 21—28, Wittekool 19- 17, Savooiekool 7—23, Kroten 6. Waspeen 15—18, Prei 10—14, Radijs 30, Sla 18—24, Spinazie 72—83, Spruiten 90—lil. Witlof 6—51, Boerenkool 12—18. Raapstelen 14— 16, Golden Delicious 756, Goudreinette 20—21, Jonathan 7—36 Winston 9—31, St. Remy 6—14. AARDAPPKLBEURS ROTTERDAM maart. Klelaardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 13—f 16.50. Bin tje f 20.00—1 21.00. Bevelanders f 14,oo— f 15.00. Meerlanders f 14,50—15.00. Furo re f 15,50f 17.00. Zandaardappelen 35 mm opwaarts. Liber tas 11,00f 11,73. Voeraardappelen f 2.50 -f 4,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN VEERE 23 maait. 23 maart. Exportgamalen 575 kg 255—296; Schar 28 kg 55; Bot 118 kg 24-35; Tong 2 kg 269: Rog 8 kg 50-53; Ongesorteerde vis 15 kg 51; Wijting ll kg 44—50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15