Twee strafschoppen beslissend duel Middelburg-Goes: 3-0 Ajax en D.O.S. scoorden negen doelpunten... A.Z.V.V. GAF TITELKANDIDAAT S.S.C. VOLLE WINST MEE (0-5) VLÏSSINGEN BOOG NIET VOOR HOENSBROEKS OFFENSIEF1 - 2 MAANDAG 23 MAART 1959 PROV1NCIALE ZEEUWSE COURANT S TERNEUZEN—CORN BOYS WERD 2—0 T.S.C. won enigszins fortuinlijk het belangrijke duel tegen Hulst met 1-0 NA DE REVANCHE OP HULST heeft Middelburg zich gistermiddag ook gerevancheerd op Goes. In de Ganzestad moesten de hoofdstedelingen met het oneven doelpunt de eer aan de Goesenaren laten; thans wonnen de Middelburgers in eigen huis met 30. Het was echter bijzonder jam mer, dat in het laatste deel van deze wedstrijd nog al wat onaangename dingen gebeurden. Voordien was er weliswaar enthousiast en soms ook wel stevig om de puntjes gestreden, maar de perken der sportiviteit wer den daarbij toch vrijwel niet te buiten gegaan. De straffe hand van scheidsrechter Jansen zorgde er wel voor, dat het niet erger werd. Toch hebben in enkele gevallen de beslissingen van deze uitstekend leidende arbiter voor Goes tot onaangename consequenties geleid. Zo denken we aan het moment, waarop hij ten onrechte voor buitenspel floot op een moment, dat er voor Goes een goede doelkans inzat. Ook was het niet erg duidelijk, waarom hij Middelburg de strafschop toekende, waaruit het tweede doelpunt ontstond. Maar zelfs dit mocht voorspil P. Hop mans zeker geen aanleiding zijn zich tot unfair spel te laten verleiden. Het was overigens even fout van een deel van het publiek om de schuld van de strubbelingen nu op de schouders van alle Goes-spelers te laden, want daarvoor bestond niet de minste re den. Jammer, vooral voor de onbe vooroordeelde toeschouwers, die toch wel plezier aan deze wedstrijd heb ben beleefd. De nieuwe opstelling, waarin Goes verscheen moge dan niet ideaal zijn, een feit blijft, dat de Beve landers voor de rust de Middel burgse ploeg handen vol werk gaf. Want tot het eerste doelpunt, dat Goossen in de 27e min. maakte, nadat hij bij een hoop van spelers voor het heiligdom van Zwarte- poorte met een fraaie kopstoot de bal tegen de touwen sloeg, was er van enig krachtsverschil geen sprake. Voor de rust, bleef de strijd na deze treffer tot het middenveld beperkt, maar direct na de thee gaven de Goesenaren er blijk van de moed nog niet te hebben opgegeven. Middelburg speelde zijn gasten daarbij weer even in de kaart door te verdedigend te spelen, maar toen het accent wat meer op de aanval gelegd was, kon Zwartepoorte enkele malen laten zien, dat hij nog steeds heel wat in zijn voetbal mars heeft. Bij een Mid delburg-aanval wees de scheidsrech ter, die hands in het beruchte gebied geconstateerd had, gedecideerd naar de witte stip, vanwaar Groenewegen het vonnis voltrok. Zes minuten later werd Goossen bij een juweel van een doelkans ten val gebracht en terecht gaf nu de scheidsrechter zijn tweede strafschop. Weer trof Groenewegen de roos. Daarna had het spel weinig meer met voetbal te maken en het einde kwam dan ook als een verade ming. Zestig scholieren streden in veldloop te poes Een zestigtal jeugdige liardlopers van de verschillende scholen in Goes heeft op een rond het sportterreinencomplex uitgezette route een sportieve strijd geleverd. Deze door de A.V. '56 te Goes georganiseerde scholierenveldloop bracht twee groepen lopers aan de start, namelijk die voor de 1800 meter en de 1200 meter. De uitslagen waren voor wat betreft de eerste tien lopers: Groep A (1800 meter): 1. Jac. Traas, St. Willibrordscollege, 4 min. 51 sec., 2. J. Jouws. Goese Lyceum, 4.57, 3. P. van Beugen, chr. ulo, 4.57.5, 4. E. Vos, Goese Lyceum, 5. A. de Leeuw, 6. P. Pellegrino en 7. W. Capello, allen Van Dusseldorpschool, 8. P. Driedijk, St. Willibrordscollege, 9. L. Rozenthal, Chr. Lyceum en 10. F. Duynhouwer, Chr. Lyceum. De groepsprijs werd ge wonnen door de Van Dusseldorpschool A. Groep B (1200 rneter): 1. W. Hooge- steger, Van Dusseldorpschool, 4.09.7, 2. D. Koomans. Ambachtsschool, 5.13.3 3. P. Fokke, Goese Lyceum, 5.13.3, 4. Elzerman, Chr. Lyceum, 5. Fraanje, Ambachtsschool, 6. M. van Luyk, St. Willibrordscollege. 7. P. van Loo en 8. i P. Munnlkhof, beiden Van Dusseldorp-1 school, 10. G. v. d. Griek, Goese Ly ceum. De groepsprijs werd gewonnen door de A-groep van de Burgemeester Van Dusseldorpschool. Terneuzen-CornBoys 2—0 De tweede Zeeuwse derby, die tussen Terneuzen en Corn Boys ging, was in de Kanaalzone met veel belangstel ling tegemoet gezien. Maar het is een matige partij geworden, waarin de thuisploeg met 20 zegevierde. De talrijke bezoekers VToegen zich na de doelpuntloze eerste helft dan ook terecht af wie van de beide ploegen wel het slechtst had gespeeld. De thee had de thuisclub blijkbaar de meeste inspiratie gegeven, want 10 min. doortastend voetbal waren voldoende om Corn Boys een 20 achterstand te bezorgen, die het met de beste wil van de wereld niet meer kon weg werken. Het eerste gevaarlijke schot op het Sasse doel kwam eerst na een kwar tier van de voet van Sandrini. Even later vergat de Terneuzen-doelman Doorns te reageren op een vliegend schot van De Smit, dat via de lat terug sprong. Corn Boys beheerste enige tijd het middenveld, maar de aanvallen waren te doorzichtig. De tweede helft was nog geen minuut oud, toen de invaller-midvoor Van Es aanvoerder Sandrini lanceerde, die de bal feilloos achter de Sasse doelman plaatste (10). Enkele minuten la ter kreeg Corn Boys een pracht kans op de gelijkmaker, maar de actieve De Smit zag zijn hard schot in de handen van Doorns belanden. In de 10e min., kwam de tweede treffer, die Com Boys door de knieën deed gaan. Van der Hooft corrigeerde een scherpe voorzet van Sandrini precies in het vijandelijke doel: 20. Weer kregen de Sassenaren een kans; maar weer was het Dooms, die De Smit de voet dwars zette. Terneuzen schiep zich nog talrijke kansen en Corn Boys sporadische, maar doelpunten vielen er niet meer in dit duel, dat door scheidsrechter Hoogenboom uitstekend geleid werd. LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL In de tierde klas van het Jande- lijk zaterdagvoetbal is het weer maar een schrale voetbaloogst geworden. Wel gingen drie van de vijf vastgestelde wedstrij den door, maar bij Sprang Good Luck liet de scheidsrech ter verstek gaan', zodat men maar besloot vriendschappelijk te spelen. De thuisclub won wel iswaar met 32, maar dat zet dus geen zoden aan de dijk. Zo wel Nieuwdorp-The Gunners als Arnemuiden-Vrederust werd afgelast. In Lage Zwaluwe liet de thuisclub, Zwaluwse Boys, tegen Dinteloord, de volle winst glippen (15), waardoor de winnaar zich een flink eind om hoog kon werken. In Axel had AZ W bezoek van één der twee kam pioenspretendenten. SSC uit Sprang Capelle onderstreepte zijn goede voornemens nog eens overduidelijk, want met 05 moest AZVV verdiend de vlag strijken en na de 40 zege die de Axelaars vórige week in de ter elfder ure ingelaste wedstrijd te gen Good Luck behaalden, viel het resultaat ditmaal tegen. Reeds voor de rust moest de AZ W-doelman 3 maal vissen, waar bij lüj bij de tweede treffer onvrij willige medewerking verleende. Wel kreeg de thuisclub enkele kansen, maar in integenstel- ling met de snel spelende SSC'ers duurde het veel te lang, zodat steeds gelegenheid werd gegeven in te grijpen. Kort na de rust verdween nummer 4 in de touwen en toen tenslotte de spil der gasten er nog 05 van maakte, betekende dit alleen nog maar een opknappertje van de SSC- doelcijfers, want de zege was toen reeds lang een feit. Met een gelijk aantal punten als Nieuwdorp, maar één wedstrijd meer gespeeld, vormt SSC nu een directe bedreiging voor de Zeeuwen. Nieuwdorp 12 SSC *55 13 Arnemuiden 12 Sprang 13 Good Luck 11 AZW 14 Dinteloord 10 Colpl. Boys 12 The Gunners 12 Zwal. Boys 11 Vrederust 10 2 19 40—17 2 19 57—24 3 14 36—22 5 14 42—30 3 13 32—28 8 11 3357 5 10 38—40 6 10 24—32 42—42 I 23—40 14—48 Twee strafschoppen moesten in de slotfase van de wedstrijd Middelburg Goes de beslissing brengennadat de hoofdstedelingen de rust waren ingegaan met een 10 voorsprong. Wirn Groenewegen, die hier keeper Zwartepoorte belaagt, slaagde er in om deze beide strafschoppen in een doelpunt om te zetten, zodat de Mid delburgse ploeg met 30 won. Foto P.Z.C.). TSC-HuIst 1-0 Hulst heeft in de uitwedstrijd tegen T.S.C. „de wedstrijd van het seizoen" gespeeld. Ondanks het feit, dat de Hulstenaren gedurende minstens een half uur van de eerste helft een over wicht hadden, konden zij dit niet in een doelpunt tot uitdrukking bren gen. In ae 14e minuut kregen de gastheren een corner te nemen. Hier uit kwam Broeders alleen voor doel man De Smit. De Hulster-goalie gooi de zich echter moedig voor de bal en wist het gevaar subliem te keren. Twee minuten later plaatste Neefs een vrije schop naar Buisrogge; deze gaf door naar Moens, die op zijn beurt rechtstreeks in het doel kopte. Scheidsrechter Bijleveld besliste ech ter, dat de Hulst-linksbuiten de bal in buitenspelpositie had ingekopt. Hulst was in de volgende periode overwegende de sterkste ploeg. T.S.C. kwam toen bij drie Hulst-aanvallen „goed weg". Enkele minuten voor de rust raakte de Hulst-stopper v. d. Poel geblesseerd. De tweede helft was wat het spel der gasten betreft bezadigder dan in de eerste helft. Na een kwartier verschalkte Broeders met een diagonale schuiver De Smit in de linker benedenhoek. Dit bleek het beslissende doelpunt te zijn. Na dit doelpunt was Hulst direct veel agressiever. Een voorzet van midvoor De Blok had een beter lot verdiend. In de eerstvolgende periode drong Hulst sterk op, maar T.S.C. verde digde met brio zijn doel. Van de Poel moest door zijn verwondingen in de 30e minuut weer het veld verlaten, hetgeen voor Hulst een morele ver zwakking was. In de laatste minuten kreeg Hulst nog drie corners te ne men, echter zonder resultaat. T.S.C. won dan ook ietwat fortuinlijk deze goede wedstrijd, die door K.N.VJ3.- voorzitter Schroder bijgewoond werd. EEN PENALTY GEMIST, MAAR Piet Baart stak weer in een super-vorm Dankzij liard werken en veel zwoegen heeft Vlissingen in de uitwedstrijd tegen Hoensbroek een benauwde 2-1 zege bevoch ten. Een gemakkelijke overwin ning is het geenszins geworden, want het grootste deel van de strijd had Hoensbroek een overwicht. Maar doelman Baart stak in het Vlissingse doel weer in een super-vorm en het was dan ook voor een belangrijk deel aan hem te danken, dat de voorsprong tot het laatste fluit signaal behouden bleef. In de voorhoede had Vlissingen Piet Barten als rechtsbinnen weer opge steld en hoewel Barten van originie een achterspeler is, heeft hij het in de voorhoede toch verdienstelijk gedaan. Zijn doelpunt, in de 30e mi nuut gescoord, getuigde in ieder ge val van een goed spelinzicht. D© beste veldspeler was overi gens Jan de Nooijer, die overal opdook en herhaaldelijk verwar ring"'stichtte in de achterhoede van Hoensbroek. Hij deed dat ge raffineerd en doortastend en bracht de stand in de zeventiende minuut na rust op 20 voor Vlissingen. Sublieme kans Overigens had Vlissingen reeds in de derde minuut een sublieme kans gekregen om een voorsprong te ne men: de scheidsrechter wees een pe- Blauw-Wit bedwong Sparta 1-1 Rapids illusies zijn tot een minimum teruggebracht door twee voltreffers van Canjels en een dramatisch schot iu eigen doel... Daardoor won NAO namelijk met 32 van Rapid JC, dat zodoende nog meer achterstand op koploper Sparta kreeg. Overigens zorgde Blanw Wit er voor, dat Spar ta met een gelijk spel (11) genoe gen moest nemen. Na afloop nam Blauw Wit nog een penalty en benut te deze. Dat was namelijk het voorlo pige resnltaat van een protest, dat Blauw Wit aantekende: volgens en kele spelers van Blauw Wit en de neutrale grensrechter zon Verhoev iu het beruchte gebied hands ge maakt hebben... NO AD en SHS zakten nog wat die per in het degradatie-moeras, door dat Willem H een verrassende zege op MW bevocht. DWS deed ook van zich spreken, maar dan in negatieve zin: het verloor met ...90 van DOS. Ook de 92 zege van Ajax op SHS mag er zijn! RAPID—NAC 2—3 met een voorsprong, Rapid begon maar Canjels maakte briljant gelijk: vallend kopte hij de bal in het doel. Door Haenen kwam Rapid opnieuw voor, maar weer Canjels zorgde voor 22. En daarna schoot de juist uit stekende back Brull in eigen doel... NAC speelde fris en verdiende de ze- SHS—AJAX 2—9 De Haagse debacle begon toen SHS met 21 „.leidde! Muller had Ajax op 01 gebracht, maar door Van Geen en Beekhuizen kwam SHS voor. Dat leek voor Ajax het sein en het hek verdween van de dam: Schmidt 22, Seelen 52, Snoek 6—2, Seelen 7—2 en 8—2 en Schmidt 92. ENSCHEDE—FORTUNA 1—1 Enschede was verjongd: Nijhuis ver ving doelman v. d. Wint en Mulder veteraan Schaap. Ook v. d. Wel was niet van de partij. Bij Fortuna waren een geblesseerde Morand en een even eens geblesseerde- v. d. Hart er niet bij en Appel was er naast gezet. Er was niet veel moois te zien. Lenstra gaf Enschede een voorsprong, maar Jongen zorgde voor de gelijkmaker. NOAD—ADO 1—1 NOAD heeft hard gevochten, maar te kort spel en gebrek aan schotvaar digheid stonden de zege in de weg. Overigens had ADO betere spelop vattingen en betere techniek, maar niet voldoende om het felle NOAD op de knieën te krijgen. Kentie 10, rust, Den Engelse 11. MWWILLEM II 2—4 MW was meer in het offensief, maar de Tilburgse aanvallen waren veel ge vaarlijker. Op merkelijk was dan ook, t dat Willem II voorkwam met 4—0 door treffers, die steeds gescoord wer- deu tijdens plotselinge tegenacties. Zaro nam deze alle voor zijn rekening, twee voor en twee na rust. Ratten en Rombach zorgden voor een wat draaglijker eindstand. WV—PSV 1—2 VW was vrijwel voortdurend sterker, maar moest in deze aantrekkelijke strijd toch het onderspit delven, o'm- dat PSV betere schutters had. Dil len zorgde voor 01, maar Theuws kon een uitstekende gelijkmaker sco ren. Dillen gaf P3V tenslotte de zege. Klaassens van VW: ster van het veld! DOSDWS/A 9—0 De Amsterdammers, zonder Klein en De Kubber, brachten er totaal niets van terecht. Mak lieten zij zich naar de slachtbank leiden. Voor rust scoor den Krommert (2), Visser en Van der Linden. In de tweede helft door Van der Linden en Luiten (2x) 70. DOS- spil Kraay viel toen uit, maar zelfs met tien man spelend kon DOS nog scoren: La miners deed dat 2x! FEIJENOORD—ELINKWIJK 1—0 Onplezierige strijd, vooral in de tweede helft, toen beide teams zich louter bepaalden tot het uitdelen van onbesuisde trappen, mangelen en meer van dit ruwe werk. Scheidsrechter Boogaarts trad veel te lankmoedig op. Wim de Jong scheurde door een trap van een tegenstander zijn knieband, maar dat gebeurde voor de rust, toen men althans nog pogingen deed echt te voetballen. Rijvers gaf Feijenoord een voorsprong en hoe wel Elinkwijk na rust gevaarlijker was, viel aan die voorsprong niet meer te tornen. BLAUW WIT—SPARTA 1—1 Een van enthousiasme blakend Blauw Wit slaagde er in Sparta op een ge lijk spel te houden. De Vries begon met een klein slordigheidje van Goed hart af te straffen, maar daarna kreeg Sparta geen kans meer. Vijf minuten voor tijd ontstond uit een corner op het Spartaanse doel een ware kanonnade, die pas eindigde toen Engelander raak schoot: 11. STAND Sparta 26 16 8 Rapid JC 26 15 5 Feijenoord 26 15 4 DOS 26 14 5 Fortuna '54 26 13 6 Spc. Enschede 25 13 5 Ajax 26 12 5 VW 25 8 9 MW 25 7 11 PSV 2H 9 7 NAC 26 9 5 DWS/A 26 7 9 EUnkwijk 26 8 6 ADO 26 7 8 Blauw Wit 26 8 5 Willem II 26 8 4 NOAD 25 3 7 Schev. HS 26 4 3 2 40 64—23 6 35 50—30 7 34 69—36 7 33 69—38 7 32 42—39 7 31 57—41 9 29 62—52 8 25 45—43 7 25 4443 10 23 43—57 12 22 44—47 11 22 43—61 nalty aan Vlissingen toe. Jo de Waal schoot echter recht in handen van doelman Cleizen Zoals zo vaak, begon Vlissingen weer met een overwicht, maar al spoedig kreeg Hoensbroek toch ook uitstekende kansen. Niettemin kon Barten uit een voorzet van Van We zel Vlissingen de leiding geven, een voorsprong, die na de rust door een solo-actie van Jan de Nooijer uitgroeide tot 20. Nog geen drie minuten later was het door links buiten H. van 't Hoofd 21 en daar na kreeg Vlissingen een offensief te doorstaan, dat wel fel, maar niet produktief was. Nadat Clarisse zich nog door Frans de Kok had laten vervangen, kwam het einde met de 12 stand. Nog een verrassing.... Jammer genoeg is Vlissingen met deze fraaie overwinning op Hoens broek niet veel opgeschoten. Een niet minder grote verrassing was namelijk, dat Boxtel met 3—0 van De Spechten won. Daardoor is Vlis singen geen duimbreed dichter bij de Brabanders gekomen. En ook de ze ge van M.O.C. op Brabantia en het gelijke spel van Roermond tegen Sportclub Emma waren niet in het voordeel van Vlissingen. De volledige uitslagen luiden: BrabantiaM.O.C. '17 12; RoermondSportclub Em ma 11; BoxtelDe Spechten 30; HoensbroekVlissingen 12. Sportcl. Irene 17 13 1 Hoensbroek 18 9 3 17 7 5 16 8 2 16 7 3 16 7 3 Sportcl. Emma De Spechten Alliance Heer Brabantia Roermond M.O.C. '17 Boxtel Vlissingen Kimbria 3 27 36-14 21 35-28 5 19 27-20 6 18 24-28 6 17 42-39 6 17 25-27 18 5 7 6 17 23-24 8 1 9 17 27-33 5 6 6 16 28-33 7 2 10 16 23-28 5 2 10 12 25-30 3 3 11 9 18-39 Eerste klas A en B In de eerste klas A is de eerste de gradant reeds bekend: V.C.S. verloor namelijk met 32 van Laakkwar tier, waardoor de achterstand te groot werd. De uitslagen in deze klas luiden: GoudaD.C.G. afg.; V. C.S.Laakkwartier 2-3; EmmaO. S.V. 22; UnitasDe Spartaan 0 2; D.W.V.—Quick 0—3. De stand luidt: De Spartaan 19-28; Gouda 17- 25; D.C.G. 16-21; O.S.V. 16-19; Quick H. 17-18; Unitas 18-18; Emma 17-15; D.W.V. 17-15; Laakkwartier 17-15; U.V.V. 18-15; C.V.V. 18-13; V.C.S. 18 -6. De uitslagen van de eerste klas B. luiden: Z.A.C.—Alcides 5-2; Borne W.V.V. 0-1; Be Quick Z.—Quick '20 1-0; W.V.C.Sneek 1-3; Zwaagwest- einde—Quick N. 0-3; Hengelo—Esca 1-5. De stand luidt: Esca 17-25; Hen gelo 19-24; W.V.V. 17-23; Quick N. 18-21; Quick '20 19-20; Sneek 17-19; Alcides 18-18; W.V.C. 19-17; Be Quick Z. 18-17; Borne 17-12; Z.A.C. 17-9; Zwaagwesteinde 18-9. 19 11 34—88 K.N.V.B.-toto Aantal deelnemers 276.230. Bruto in leg f 403.236. Een eerste prijs van 98.800. Een tweede prijs van 42.340. Er kwam een melding met 14 punten binnen en vijf meldingen met 13 punten. CariCas-pool Aantal deelnemers: 20.382. Inzet 23.211. Voor het goed doel 13.925. Ie prijs 4550. 2e prijs 1930. Eén deelnemer had 11 punten en één deel nemer had tien punten. Middelburgse hockeyploeg verloor van Zwart Wit: 1—2 Met vier invallers speelde de Mid delburgse heren-hockeyploeg zijn laat ste competitiewedstrijd tegen het Bre dase Zwart Wit, waarvan de hoofd stedelingen met 21 verloren. De thuisclub startte in hoog tempo, zo dat de Middelburgse halflinie plus ver dediging op volle toeren moest draaien. Zander uitzonderingen voldeden zij, waarbij doelman Rivière en Van Heel excelleerden. Vooral de laatste speel de een voortreffelijke wedstrijd. De Middelburgse voorhoede had te veel invallers om gevaarlijk te kunnen zijn. Zodoende kreeg Kalkman geen voldoende steun om werkelijk tot een doelpunt te komen. Toch namen de hoofdstedelingen door een gr?d inge schoten strafcorner van Van Heel de leiding. Voor de eerste helft voorbij was werd doelman Rivière gepasseerd nadat hij enkele goede saves had ver richt. Het duurde nog vrij lang in de 2e helft aleer Zwart Wit het winnende doelpunt scoorde. Het ontstond uit een schot, dat weliswaar nog keurig gestopt werd, maar juist achter de doellijn. Zwart Wit verdiende de pun ten volkomen, al wist de voorhoede der Bredanaars maar weinig gebruik van de vele kansen te maken. De wed strijd werd in de meest sportieve sfeer gespeeld. De leiding was in goede han den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 9