MEERDERHEID SLUISE RAAD TEGEN DERDE SCHOOLARTS WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND KREDIETEN AANSLUITING OP ELEKTRA EN WATER DINSDAG 17 MAART 1959 PROVINCIALk 6 b b L U L COURANT NU OM DE VEERTIEN DAGEN MARKT Geen bijdrage in kosten leerlingen muziekschool In de maandagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Sluis is een voorstel van de heer J. P. J. Wage (p.v.d.a.) om 25 procent bij te dragen in de kosten van leer lingen, die te Oostburg de Zeeuwse Muziekschool bezoeken, verworpen. B. en W. waren tegen dit voorstel. Het werd slechts gesteund door de heer O. F. A. Dekkers (onafh. bath.). Ook de aanstelling van een derde schoolarts in het district Zeeuwsch- Vlaanderen kon bij de meerderheid van de raad geen goedkeuring vin den. De meerderheid van B. en W. was tegen het verlenen van medewer king aan.de aanstelling. In deze i aadsvergadering deelde bur gemeester P. P. van Hootegem mee, dat van de architect F. Messer, die indertijd was belast met de restaura tie van de toren van de hervormde kerk te Sint Anna ter Muiden, be richt was binnengekomen, dat niet kan worden gerekend op een ver hoogde rijksbijdrage voor de restau ratie. Voor wat betreft de aanstelling van de derde schoolarts was de meerder heid van B. en W. van mening, dat men zich niet. op psychologisch ter rein dient te begeven. De heer S. A. van Hal (c.h.) achtte het aantal kin deren per school in het district te hoog. Hij wees ook op het gunstige advies van G.S. en de geneeskundig Inspecteur. De heer Wage onder schreef de woorden van het C.-H.- raadslld. Eerst een derde schoolarts en daarna inschakeling van een psy choloog, achtte hij de juiste oplos sing. Vóór de derde schoolarts stem den de heren Wage, Van Hal en A. J. Herdink (V.V.D.). Een verzoek van de vereniging voor markt-, straat- en rivierhandel om de maandelijkse proefmarkten om te zetten in een veertiendaagse vaste markt, werd door de raad ingewil ligd. Nadat de heer J. H. M. M. Aer- noudts (onafh. kath.) had geïnfor meerd of hierover overleg was ge pleegd met de plaatselijke midden standsorganisaties, stemde hij ten slotte tegen het voorstel. Er zullen gronden worden aange kocht om de Ridderstraat naar de Nieuwstraat door te trekken. Met enige grondeigenaren zal de gemeen te trachten een minnelijke schikking te treffen. De zes coegewezen woningwetwonin gen zullen worden gebouwd op een terrein van de r.-k. jongensschool in de Johan Hendrik van Dalestraat. De classicale commissie gezinszorg van de hervormde kerk kreeg een subsi die van i 73.70. Landarbeider te Grijpskerke kreeg bronzen eremedaille In verband met het feit, dat de heer W. Meiier te Grijpskerke 40 jaar op de hofstede „Parelvliet" van de heer W. de Buck te Meliskerke werkzaam was, ontving hij uit handen van bur gemeester H. U. Bouwman de ere medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Ouderavond christelijke school Tijdens een ouderavond van de chris telijke school te Grijpskerke, die in het Dorpshuis werd gehouden, heeft de heer Huissoon uit Kapelle, be stuurslid van de stichting voor chris telijke beroepskeuze, gesproken over het onderwerp „Beroepskeuze". Spreker, die zijn boeiend betoog met voorbeelden uit de praktijk illustreer de, wees onder meer op het belang van de christelijke voorlichting, die er op dit gebied bestaat. De avond stond onder leiding van het hoofd der school, de heer C. P. de Schipper, die in zijn openingswoord reeds enige kanttekeningen had ge maakt rond de opvoeding van het kind. Tevoren was er gelegenheid het werk van de kinderen te bezichtigen. Zeeland Sport-Hygiëa 0-8 De dames van Zeeland Sport speel den j.l. zondag voor de hoofdklas van het Ned. Handbal Verbond thuis tegen landskampioene Hygiea, welke Haagse ploeg regelrecht op het kam pioenschap lijkt af te stevenen. Hy- giëa speelde technisch en tactisch zeer goed handbal waar tegenover het spel van Zeeland Sport maar po vertjes afstak. Reeds na enkele mi nuten spelen wist Henny de Jong, de aanvoerster van het Ned. elftal, Hygiëa aan een 10 voorsprong te helpen. Even later werd het door Anneke Bosman 20. De ruststand ging in met een 50 voorsprong voor Hygiëa na nog twee doelpunten van Henny de Jong en 1 doelpunt van Jopie Clavan. Na rust deed Hygiëa het kalm aan en door nog 3 doelpunten, resp. van Jos. van Lent, Anneke Bosman en Henny de Jong, werd de eindstand 80 bereikt; Zeeland Sport wist hier niet veel te genover te stellen, al werden wel enkele goede aanvallen opgezet, die echter meestal op uitstekende Hy- giëa-verdediging stuk liepen. Ina v. d. Berg had wel veel pech door hard op de paal te schieten. Verder wa ren de schoten van de Zeeland Sport- dames te zacht of te slecht gericht om het de Hygiëa doelverdedigster, Ada Wolfers, erg moeilijk te maken. Zeeland Sport is intussen nog steeds zonder punten en als er geen wonde ren gebeuren is degradatie onaf wendbaar. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: M. de Visser-Gldeonse z.; G. Joosse-van Eenennaam d.; J. van Iwaar- den-Schoe d.; C. Antheunisse-van Dom melen d.; G. A. Hoendervanger-van Splunder z.; N. Trimpe-van Brenk d. en d.; E. van der Hoek-de Klerk z.\ A. Traas-de Vos d.; A. L. Salja-Gullliet d.; B. Verhoef-van Buuren d. Ondertrouwd: A. W. Vroon 22 Jaar en T. M. Casteleljn 24 jaar. Getrouwd: J. J. de la Vienne 39 Jaar en J. H. van Overbeeke 40 Jaar; C. Mesu 21 Jaar en C. Poppe 20 Jaar. Overleden: E. J. Jansen 03 jaar e.v. H. J. Neugebauer. J. Lahr 79 Jaar wedn. v. J. Wouterse. P. den Hollander 85 jaar wedn. v. S. Corbijn. P. de Baar 90 Jaar. Scheepvaartberichten VUsslngen aangekomen op 14 maart Antje van Rochester. Juno van Cork. Bermuda van Londen. Olive van Hans- weert. Bodoro van Antwerpen Friend ship van Belfast, op 15 maart Guecho van Antwerpen. St. Palaln van Antwer pen. Contact van Shoreham. Stern van Honfleur. Pandora van Belfast. VUsslngen vertrokken op 14 maart Antje naar Gent. Planeius naar Rotterdam. Olive naar Colchester, op 15 maart Bodo ro naar Valencia. Friendship naar Gent. Guecho naar Malaga. Chariot naar Zee (proefvaart). St.- Palaln naar Le Havre. London-Harmony naar Zee (proefvaart) Vlisslngen gepasseerd naar Antwerpen op 14 maart Stellaprima van Londen. Lieve- Vrouwekerk van Karachi. Albert V van Rotterdam. Margaretha van Rotterdam. Result van Zee-Gent. Vesta van Amster dam. Hoop op Zegon van Vlaardingen. Westersehelde van Zee-Gent. Mersey- Lloyd van Londen. Sommelsdyk van Rot terdam. op 15 maart Camerounkust van Amsterdam. Arnoudspolder van Rotter dam. Admiraal de Ruyter van Westford. Eagle van Londen, Kitty van Londen. Neerlandla van Portsmouth. Curacao van Londen. Betty van Dover-Terneuzen. To- wa van B.-Aires. Astra van Londen- Europa van Jersey. Steady van Kingslynn Vedette van Hull. Maarsbergen van Glasgow. Langkoeas van Karlshamn. op 16 maart Ubbergen van Hamburg. Kas tanjesingel van Dublin-Gent. Vlisslngen gepasseerd van Antwerpen op 14 maart Wilja naar Zee. Lelystad naar Zee. Plet-Schlpper naar Londen. Abbe- dijk naar Rotterdam. Gulneekust naar Freetown. Dinteldljk naar Rotterdam, prins Willem George Frederik naar Bre men. Mirfak-N naor Rotterdam. Ysel naar Le Havre. Capri naar Stockholm. Adriana naar Zee. Fortuna naar Korsor. Maasym-N naar Mafradi. Nassauhaven naar Kopenhagen, op 13 maart Catharina naar Dublin. Prins Casimlr naar Ham burg. Marletje-Bohmer naar Micldlesbo- rougli. Kerkedljk naar Rotterdam. Alcor naar Rotterdam. Baarn naar Amsterdam. MIDDELBURG Bodenvereniging „Walcheren" hield jaarvergadering De „Bodenvereniging Walcheren", de vereniging, die het „Centraal Bode huis" te Middelburg exploiteert, heeft in het afgelopen jaar een toe neming van het aantal inzendingen kunnen constateren. In 1958 is dit aantal boven de 100 000 gekomen. Dit deelde de administra teur, de heer W. Sinke, mee in de jaarvergadering van de vereniging, die onder voorzitterschap van de heer A. C. Caljouw werd gehouden. In deze vergadering werden de ex ploitatierekening over 1958 en de be groting voor 1959 goedgekeurd. De heien A. C. Caljouw, Joh. Lieven- se en J. Luteijn werden als bestuurs lid herkozen. Aan de financiële com missie werd toegevoegd de heer J. Boon. Kaarttoernooi P.Z.E.M. De personeelsvereniging der P.Z.E.M. organiseerde zaterdagmiddag een kaarttoernooi voor personeelsleden der P.Z.E.M. uit Zeeuwsch-Vlaande- ren en uit Walcheren. De wedstrijd werd gehouden in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-gebouw aan de Poelendalesingel te Middel burg. Zowel van Zeeuws-Vlaamse als van Walcherse zijde bestond veel be langstelling. Er werd op sportieve, prettige wijze gespeeld. Voor de win naars waren er aardige prijzen; de verliezers mochten een troos'tpriis in ontvangst nemen. VLISSINGEN Goede moderne jazz voor Waidterse Jazz Sociëteit Voor het eerst sinds de oprichting van de Walcherse Jazz Sociëteit heeft de Zeeuwse ieugd zaterdagavond in „Delta" te Vlissingen kunnen kennis maken met enkele Nederlandse ver tolkers van „cool jazz". Er kan wor den vastgesteld, dat de introductie van deze muziek door het kwartet Hans van Rossum bij de grote cn geestdriftige schare van kenners en nieuwsgierigen goed is uitgevallen. Tengevolge van een reisvertraging van het uit Blaricum afkomstige kwartet moest de tijd die was uitge trokken voor het concert-gedeelte drastisch worden gereduceerd. Na het intro „Oleo" behoorde het dansverbod reeds tot een recent verleden Het was jammer, dat het kwartet, waarin de afwezige leider was ver vangen door de muzikaal en construc tief roeiende bassist Arend Nijenhuis, hoofdzakelijk voor danslustigen moest spelen. De ware liefhebbers, die van de avond als van een concert wilden genieten, vormden slechts een min derheidsgroep. De combo speelde het sterkst in de a-traditionele en ses- sion-stukken, waarin op eenvoudige harmonieën strak en cool werd geïm proviseerd. De altist Pim Dijkstra toonde zich in het bijzonder in de „swingy" nummers een goed „jam mer". Hij blies een vloeiende solo op de „gemakkelijke" akkoorden van „AU the things you are", waarin zijn melodierijke, lyrische toon sterk naar voren kwam. In de collectieve improvisaties speelde het kwartet o.a. op de ordelijke har monieën van „It 's you or no one", Plash" en „Gone with the wind". De- iP'oep van jonge musici speelde ln- igent en toegewijd, op het niveau van andere, goede Nederlandse small- combo's. Het spel van slagwerker Hans Olivier had achtergrond-allure, overigens zonder achterhouding van een con structieve bijdrage in de melodievor ming. Puck Bodewits speelde een ga ve cn stijlvolle pianopartij. Arend Nijenhuis toonde zich een bassist van het formaat Ruud-Jacobs (die vorige zomer Nederland vertegenwoordigde op het Newport Jazz Festival in Ame rika) en in jazzkringen voor de ideale bassist in dc moderne jazz doorgaat. De enige vocale afwisseling bij alle instrumentale jazz van het kwartet kwam uit de mond van de voorzitter van de Walcherse Jazz Sociëteit, Ton Kuyk. Via de microfoon deelde hij me de wegens verhuizing te moeten af treden. Voor zijn streven naar „een goede begripsvórming voor de jazz" en voor zijn vele werk voor de socië teit werd hij tot ere-lid benoemd. Dc voorzittersfunctie zal ad interim be rusten bij Eduard P. van Empel uit Middelburg. Baby-sit-centrale in Vlissingen De afdeling Vlissingen van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligere heeft plannen uitgewerkt voor de oprich ting van een baby-sit centrale in Vlissingen. Verwacht wordt, dat hier- OOSTKAPELLE Jeugdclubs gaven feestavond De gereformeerde jeugdclubs „Een Mosterdzaadje" en „Obadje" te Oost- kapelle gaven een feestavond in het verenigingsgebouw. Hiervoor was veel belangstelling. De jongens en meisjes waren er in geslaagd een bijzonder aardig programma te brengen. Na een opstel van Jos. den Hollander, volgden enkele toneelstuk jes, declamatie, volksdans en een muziekclubje onder leiding van mej. S. Verhage dat groot succes oogstte. „Voetbal Henkie" was een alleraar digst toneelspel. Ds. de Groot sloot deze feestavond. Landarbeiders hielden jaarvergadering De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr. Landarbeidersbond hield haar jaarvergadering. De leiding berustte bij de voorzitter, de heer W. Geldof. Deze heette in het bijzonder welkom het hoofdbestuurslid, de heer P. Min- naard. Deze sprak voor de vergade ring over „Adeldom verplicht". Uit de jaarverslagen bleek onder andere dat de afdeling thans 46 leden telt. Met voordrachten werd de avond verder gezellig gevuld. Afgevaardig den van de Chr. Besturenbond en Chr. Bouwvakarbeiders feliciteerden de afdeling. RITTHEM Burgemeesler hield lezing voor chr. vrouwenvereniging Voor leden van de christelijke vrou wenvereniging te Ritthem hield bur gemeester P Daniëlse dezer dagen, onder grote belangstelling, een boei ende causerie over Frankrijk die met lichtbeelden werd geïllustreerd. De voorzitster, mevr. E. van 't HofDu- vekot, leidde met een kort woord de spreker in. C.H.U. kiesvereniging vergaderde De C.H.U.-kiesvercnigïng te Ritthem hield dezer dagen haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer W. Cevaal Az. Op voorstel van het bestuur werd besloten een contri butieverhoging in te voeren wegens stijging van de kosten. De heer W. J. Cevaal Pz. werd als bestuurslid herkozen. Nieuw bestuurslid werd de heer H. C. A. Varel. De heer W. Boo gaard, dié 43 jaar bestuurslid is ge weest, stelde zich niet meer herkies baar en werd ten afscheid op hartelij ke wijze toegesproken door de heer Cevaal. GAPINGE N.C.V.B. bijeen In de maandelijkse vergadering van de afdeling Gapinge van de N.C.V.B. heeft de heer J. Allewijn uit Goes gesproken over het onderwerp Ach ter het IJzeren Gordijn". In de vol gende vergadering, die op 14 april a.s. 1 worden gehouden, zal de heer W. R. Schcuing als spreker optreden. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bonds-muziekconcours op 7 mei m St. Kruis In de in hotel „De Eenhoorn" te Oost- burg gehouden algemene vergadering van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, is met 12 te gen 5 stemmen besloten het op don derdag, 7 mei (Hemelvaartsdag) vast gestelde muziekconcours te houden in Sint-Kruis. Dat dit besluit eerst kon worden genomen na een langdurige bespreking, vond zijn oorzaak in het feit, dat er zich twee afdelingen voor het organiseren van dit concours had den opgegeven, namelijk de konink lijke muziekvereniging „Aardenburgs Fanfare" en ,Elk naar zijn krachten" (E.N.Z.K.) uit St.-Kruis. Beide verenigingen meenden voor het verzorgen van clit bondsevenement in aanmerking te komen, eerstgenoemde vanwege het dit jaar te vieren 90-ja rig bestaan en St.-Kruis omdat deze vereniging het vorig jaar zijn 75-jarig bestaan herdacht, maar toen de aan vraag voor dat jaar had ingetrokken ten gunste van Hoofdplaat, dat in '58 het bondsconcoui's heeft verzorgd. De voorzitter van St.-Kruis voerde bo vendien nog aan, dat in deze plaats, voor zover kan worden nagegaan, nog nooit een bondsconcours is gehouden. Voor St.-Kruis stemden de afgevaar digden van Terneuzen, Zaamslag, Groede, Zuidzande, Oostburg, Retran- chement, St.-Kruis, Hoofdplaat en de bestuursleden P. Rookus. A. W. Gos- sije, Iz. de Hullu en J. Bekart, terwijl de voorkeur voor Aardenburg werd uitgesproken door Aardenburg, Nieuwvliet, Schoondijlce en de be stuursleden P. A. Ocké en L. Filius. Voorzitter P. A. Ocké uit Hoek stelde vervolgens de vraag of een gezelschap dat weeens „omstandigheden" toe stemming krijgt in een lagere afde ling uit te komen, dan waarin het re glementair thuishoort, in aanmerking mag komen voor de beker, wanneer dit gezelschap het hoogste aantal punten behaald. De heer Ocké beant woordde zijn vraag zelf ontkennend, de heer A. W. Gossije uit Oostburg was een andere mening toegedaan. Bij stemming verkreeg de heer Ocké 10 stemmen en de heer Gossije 7 stem men. AXEL Wegafsluiting De oost-west verbinding ten zuiden van de Axelse bebouwde kom, de Zuidsingel, werd in verband met be stratingswerkzaamheden tijdelijk voor alle verkeer gesloten. Het (in tensieve) verkeer op deze belang rijke verbindingsweg wordt tijdelijk omgelegd door de stad. Dansavond K.A.J. In „liet Gesellenhuis" aan de Wal- straat te Axel, werd door de plaat selijke K.A.J.-afdeling een grote dansavond georganiseerd. Voor dit festijn, dat op uitstekende wijze ge organiseerd was en waarbij een goede band voor de gezellige stem ming zorgde, bestond grote belang stelling. VERMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 1931- Vette koelen en ossen 1220. Varkens 761. Prijs In cents per kg le lew. 2e kw 3e kw Vette koeien 31G-34G 300-316 200-292 Varkens (lev. gew.) 187 185 183 Vette koelen aanvoer groter, handel kaJna, ruim prijshoudend, enige prima's boven notering- Varkens (lev. gew.) aan voer als vorige week. handel redelijk, prijzen hoger, prima exemplaren boven notering, zware varkens van f 1.76 tot f 1,78 per kgm. BERGEN OP ZOOM Groente- en trultvelling 16 maart. Rode kool 9—30. Witte kool 8— 22. Savoole kool tl—18. Kroten 6—8 Was- peen 10—24. Prei 10—22 Spruiten 25—107 Witlof 35—73 Boerenkool 17—23 Raapste len 11—17 per bos. Spinazie 72—81. Radijs 23—24 per bos. Golden Delicious 7—43. Jonathan 9—28 Goudrelnnette 18—19. Saint Remy 6—8. Rederijkerskamer besloot het seizoen De Rederijkerskamer „Oefening Vermaak" te Oostburg gaf vrijdag zaterdagavond in hotel „De E hoorn" aldaar zijn laatste uitvoering van dit seizoen. Zowel de opvoering van „De acht Jagertjes" een sprook jesspel van Grimm door de Rederij kers-jeugdgroep als het optreden van de Kamer "zelf, gaf volop voldoening aan de vele aanwezigen die beide avonden de zaal tot de laatste plaats bezetten. Het experiment met de jeugdgroep, waarmede de beide dames mevrouw W. L. de Koning-de Meij en mevrouw M. Benjamins-Verschuur him moeite en tijd zagen beloond met een hartelijk applaus, kan zeer zeker als geslaagd genoemd worden en zal ongetwijfeld aan het gestelde doel, de jeugd en de liefde tot het toneelspel bij te brengen kunnen beantwoorden. Ook de ouderen, die het vrolijke spel werf op de planken brachten, kunnen „Welkom Binnen" van Chr. Hooge- op een geslaagde uitvoering terugzien. De oude kern van dit gezelschap, met de heer A. J. de Koning, mevrouw M. Bruggeman-Steurrijs en mevrouw M. Benjamins-Verschuur gaf zoals ge woonlijk goed spe! te zien. waarbij vooral het spel van laatstgenoemde als Leni in een haar bijzonder passen de rol, tot goede hoogte steeg. Opmer kelijk was. dat de drie debutanten, te- weten mej. J. Schouwenaar als de dochter Mia, de heer P. Baas als de huisknecht Josef en mej. M. Baas als het kamermeisje Marie, zich bijzon der goed aanpasten. De regie was in handen van de heer F. van Hoppen, die zich naast zijn gekende regisseurs capaciteiten ook als een goed toneel speler ontpopte in zijn rol van Robert Deen, Al met al kan en mag zeker worden vastgesteld, dat de Kamer van Rhetorïca „Oefening en Vermaak", welke dit najaar zijn 100-jarig be staan zal vieren, naast de vele goede opvoeringen welke zij in de loop der jaren heeft gebracht,* vooral die met deze laatste uitvoering heeft getoond tot welke mogelijkheden een gewoon amateurgezeischap in staat is. GOES Ringdag hervormde vrouwen De ringen op Zuid-Beveland van de Hervormde Vrouwengroepen C.J.V. houden morgen woensdag een gezamenlijke ringdag in „De Prins van Oranje" te Goes Tijdens de ochtendvergadering zal mevrouw W. BoersmaSmit uit Amster dam spreken over haar, reis naar Amerika, 's Middags zal worden ver toond de film „Vallende Ster". Vlotte revue van „De Zon" voor ouden van dagen De personeelsvereniging van de was serij „De Zon" te Goes heeft maan dagavond in „Het Schuttershof" op verzoek van het U.V.V. een vrolijk en vlot programma gebracht voor de ouden van dagen in de Ganzestad. Op v rdienstelijke wijze voerden de medewerkenden de revue „In de Zon- Officiële publikatie VLISSINGEN Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeester op woensdag 18 maart, gaat niet door. GEMEENTERAAD ST.-LAURENS Raad teleurgesteld over toewijzing woningen De gemeenteraad van St. Laurens heeft tijdens de maandagmiddag on der voorzitterschap van burgemees ter W. Baas gehouden vergadering besloten om een krediet van f 7776 besi .xikbaar te stellen voor de aan sluiting van acht boerderijen in de zogenaamde onrendabele gebieden op het elektriciteitsnet. Dit bedrag zal in 15 jaar worden afgeschreven, zodat per jaar een bedrag van f 519 ten laste van de gewone dienst: komt. In hot. Under van de herverkaveling werd tevens besloten om een boerde rij op het waterleidingnet aan te slui ten. Hiervoor werd een bedrag van f360 uitgetrokken. Nu in het oude uitbreidingsplan geen grond meer voor woningbouw be schikbaar is. zal een begin gemaakt moeten worden mot het bouwrijp maken van grond in het gedeelte in het herziene nieuwe uitbreidingsplan, dat door Ged. Staten is goedgekeurd. Dit uitbreidingsplan is gelegen In westelijke richting in de omgeving van de Ned. herv. kerk. Besloten werd ter realisering hiervan een per- 0_...ceel grond aan te kopen van 13.130 voor veel belangstelling zal bestaan, vierkante meter tegen een door B. en W. aanvaardbaar geachte prijs. In dit verband betreurde de heer A. Simonse (a.r.) het in de rondvraag, dat aan St. Laurens geen enkele van het contigent woningwetwoningen is toegewezen, terwijl de gemeente daar toch dringend behoefte aan heeft. „Is daar nog iets aan te doen?", zo wilde hij weten. Burgemeester Baas stelde voor om aan Ged. Staten een schrij ven te richten met het verzoek als nog oen aantal woningen aan St. Laurens toe te kennen, hetgeen door de raad ten volle ondersteund werd. De Oranjevereniging kreeg voor het organiseren van een extra kinder feest en de koninginnedagviering een subsidie van f 200. Voor woningver betering kenden de raadsleden een premie van f 500 toe, terwijl zij voorts akkoord gingen met een voor gestelde begrotingswijziging voor 1958. Tenslotte gingen nog enkele onderwijsvoorstellen vlot onder de hamer door. In de rondvraag vestigde de heer P. Polderman (a.r.) verder nog de aan dacht op de talrijke putten in de Noordweg. Burgemeester Baas ver klaarde, dat voor energievoorziening verschillende werkzaamheden uitge voerd moesten worden. Hij verzeker de evenwel, dat B. en W. aandacht aan deze zaak zullen besteden. nebaai" ten tonele, die de talrijke aanwezigen enkele genoeglijke uur tjes bezorgde. Nadat de cabaretiers van „De Zon" zich op charmante wijze aar het publiek nadden voorge steld, paradeerden „The Swing en Slow Sisters" op de muziek van een pittige mars. Dat bracht e»- al direct de stemming in en toen het bandje „The black and white" een bijdrage leverde met muziek uit „de oude doos" kwamen artiesten en publiek er pas goed in. Veel succes oogssten de medewerkenden met de verschillende schetsjes, waarvan we noemen: de voetbalmatchAbij de politiecommis saris en kissproof. De heer en me vrouw Aertsen zongen op verdienste lijke wijze populaire liedjes. Ook me vrouw Weststrate, die een declamatie in Bevelands dialect bracht, mocht zich in de sympathie van haar toe hoorders verheugen. Onvermeld mag verder niet blijven het optreden van „The happy cowboys" Al met al een geslaagde uitvoering van „De Zon"- artïesten, die reeds eerder optraden tijdens eer. feestavond ter gelegen heid van het veertigjarig jubileum van mevrouw M. Verbeemen-Does. Aad van Leeuwen sprak voor v.v. „Kapelle" „De tactische evolutie van het voet balspel" was het onderwerp dat de bekende radio-sportverslaggever Aad van Leeuwen uit Amsterdam vrijdag avond in hotel „De Zwaan" Inleidde op een bijeenkomst belegd door de voetbalvereniging „Kapelle". Nadat de voorzitter der vereniging, de heer F. Geluk, een welkomstwoord had gesproken, gaf de heer Van Leeuwen een uitvoerig overzicht van de histo rie van het voetbalspel. Bij het steeds wijzigen der spelregels ging men in zien, aldus spreker, dat de tactiek bij het spel van winstgevend belang bleek te zijn, zodat men hiervan een studie ging maken. Uit een van de studies is ook het stopperspilsysteem geboren, wat spreker geen juiste be naming vond. maar liever aan zou duiden met W-M-formatie. Uitvoerig ging hij op dit systeem in. Na de pauze, waarin een verloting sverd gehouden, was er gelegenheid tot he? stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Filmavond Rode Kruis Zaterdagavond gaf de afdeling Ka- pelle-Biezelinge en Schore van het Nederlandse Rode Kruis in hotel „De Zwaan" een filmavond, waarvoor goe de belangstelling bestond. Na een welkomstwoord van de voor zitter der afdeling, de heer C Traas, werd eerst vertoond de film' „Volle kracht vooruit", die opnamen liet zien van de boottochten voor chroni sche invaliden met de „Kasteel Sta- verden", waarbij men enkele beken den uit de directe omgeving op het doek zag verschijnen. Na afloop hier van sprak de kringseci-etaris', de heer A. D. Constandse Uit Middelburg nog een kort woord over deze boottoch ten. Nadat in de pauze een verloting was gehouden, werd de hoofdfilm „Paula" I gedraaid. COOP- TUINBOUWVEILING DER Z.-H- EILANDEN G.A. 13 maart Aardappelen 6—13, Andijvie 62— 69. Spruiten A 31-50 B 15—45 D 24—41. spinazie I 56—75, tl 56—65. Sla 12 70—25 70 Sla 1.14—1.15 Witlof A 29—52. B 22—31. Knolselderij 5—19. Veldsla 20—78. Radijs 35. Kroten 6—9 Gelekool 14 Groenekool 24. Boerenkool 4—13. Waspeen 11—12 Gr. peen 4-9. Prei 15-29 Selderij 9—11 Uien 2—fi Uien geschild 5 Golden Delicious hulsh. 70-op 65—79. hulsh 65-70 3962. hulsh 60-65 26—47 huish I 38—46. hulsh. II 23-32 keuken 8—44. Jonathan st 70-op 43—45. St. 65-70 40—14 St. 60-65 28—40. hulsh. 70-op 25—43. hulsh. 65-70 25—35. hulsh. GO-65 20—28 huish. II 14—16. keuken 8—41. Laxton Superbe hulsh 70-op 71. hulsh 65-70 73. huish. 60-65 50. keuken 35. Goudreinette st. 70-op 41—43 st 65-70 34. hulsh. 70-op 25—39. huish 65-70 16—27. hulsh. u 12—16. keuken U— 28 Winston St. 70-op 76—80- St. 65-70 62. St 60-65 48. St. 55-60 38 hulsh 70-op 60, hulsh 65-70 51. hulsh 60-65 30. hulsh 55-60 15—38. keuken 27—5G Lombard Calville huish 70-op 40— 44, huish. 05-70 28—39. aulsh 60-65 33, hulsh. II 15. "keuken 6—13 Comtesse de P. hulsh. 60-65 18. hulsh I 10, hulsh II 6. keuken 7. St. Rémy hulsh 70-op 14—15. hulsh. 65-70 14, hulsh. I 12—18. hulsh. II 10—15, keuken 8—14. VISMIJN VEERE 16 maart- Exportgarnalen 583. 214—252. Bot 48, 47—52. Tong 2, 297—3Ó6. Rog 6, 50. Ongesorteerde vis 48, 44—no. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM 16 maart. Klel-aardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers 13—16.50 Bintje 20— 21,50. Bevelanders 14 50—15. Meerlanders 14.50—15. Furore 15 50—17 Zandaardappe- len 35 mm. opwaarts. Llbertas 11—12. Voeraardappelen 2 50—4.50. Prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM 16 maart. Tarwe rode 17 pet vocht per schip tot 31.60—31.65 franco Rotterdam. Voedergranen, alles af Zomergerst naar kwaliteit 24.50—25. Haver, ongepunte op monster naar kwaliteit 2250—23 25. Rogge doorsneekwaliteit 18 pet vocht 2190 af noorden. Peulvruchten, franco Rotter dam Groene erwten, boerenschoon 30— 55. Schokkers 45—77-50. Bruine bonen 80— 97.50 boerenschoon. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM 16 maart. Bintje 35 mm, maart 3 con tracten f 21,50, 1 contr. f 21,20-, april 28 contracten f 22,50, 12 contr. f 22,60, 13 contr. f 22.70. Bintje 45 mm, maart 1 contr. f 23,50, 4 contr. f 24,30, 16 contr f 24.50. 17 contr. f 24,60 en 2 contr. 24,80- Alpha 45 mm, maart 8 contr. f 21.50. S contr. f 21,20, 5 contr. t 21,40 en 12 contr. f 21.50. VLASMARKT ROTTERDAM 16 maart. Waterroot vlas: lage soorten van f 1,15 tot f 1,35, middensoorten tot f 1.60, best vlas tot f 2.00. Dauwroot vlas: lage soorten van f 0,90 tot f 1,10, middensoorten tot f 1,35. best vlas tot f 1,60. Breekvlas: van f 0,60 tot f 1,10 naar ge lang van Jcwalitelt en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.40 tot f 0,70. De produktle was onveranderd, het repe len Js nagenoeg afgelopen terwijl het rootseizoen nog niet overal begonnen Is, zodat ln afwachting daarvan nog op ver schillende bedrijven gezwingeld wordt. De vraag was Iets beter dan in de afge lopen weken, de produktle werd nage noeg geheel opgenomen Over het alge meen bleven de prijzen op hetzelfde ni veau als vorige week gehandhaafd, voor de goede middensoorten blijft behoorlij ke vraag. Het aanbod van Dauwroot vlas blijft klein, slechts de goede en beste partijen konden verkocht worden, overige soor ten geen belangstelling, prijzen als vori ge week. De produktle van Breekvlas ls zeer ge ring door gebrek aan grondstoffen dooh met de nieuwe roting zal voldoende lage kwaliteit geroot strovias beschikbaar ko men dat voor Breekvlas geschikt ls. Gezwingelde lokken blijven regelmatig verkocht, de prijzen zijn onveranderd. De uitzaai ls op enkele plaatsen begon nen doch de weersomstandigheden zijn in vele streken nog niet gunstig voor de uitzaai geweest. Brabantse Staten aanvaarden Kreekrakplan (Slot van pag. 1) voor een in eerste instantie reeds doortrekken vnn het Benelux- kannal, doch dit zou onnodige kosten mei zich brengen, omdat inen nu nog niet kan profiteren van het afdammen van ue Ooster- schelde, hetgeen in bet kader van de Deltawerken gaat geschieden. Wat ue verbinding van Bergen op Zoom met het achterland betreft, wordt gedaent aan de voormalige hoofdscheepvaartweg via de Een dracht De kosten van de eerste fase behoeven de uitvoering niet te rem men, meende de commissaris; een bedrag van 50 miljoen gulden kan in deze geen ernstige bezwaren mee brengen, Over de verdeling van de kosten heeft het provinciaal bestuur van Brabant uiteraard geen zeggen schap. Wat het tempo van uitvoe ring der verschillende in het plan genoemde werken betreft, dit is voor het geheel van het Kreekrakplan niet bij benadering vast te stellen. Voor de eerste fase stelde hij, dat deze binnen afzienbare tijd verwe zenlijkt zal kunnen zijn, Zodra een nieuwe regering is ge vormd zal over het plan contact met de regering worden opgenomen. In het bijzonder vestigde de commis saris de aandacht op de mentale voorbereiding van de bevolking van deze streek, die voor het welslagen van het gehele plan van het grootste belang is. Hiertoe zal oo 20 april te Bergen op Zoom een West-Brabant dag worden georganiseerd. Aan het eind van de vergadering werd met algemene stemmen een motie aangenomen, die door de ge zamenlijke fractievoorzitters werd ingediend en waarin Gedeputeerde Staten worden uitgenodigd de ver wezenlijking van het plan met kracht ter hand te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7