Overwegingen van commissie uit de ziekenfondsraad thans bekend Zeeuwse scholier won 24.500 in KNVB-toto Zeei\\m Almanak SMOKKELAAR NABIJ EEDE DODELIJK VERONGELUKT van tot ts.ijpe Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 MAART 1959 HET „VLISSINGSE ART SEN GESCHIL" Declaratiesysteem was funest Zoals bekend beeft onlangs een commissie uit de Ziekenfondsraad het be roep behandeld, dat de twee Vlissingse zenuwartsen P. en B. hadden inge steld tegen het Ziekenfonds Walcheren, omdat dit had geweigerd beide artsen aan wie het medewerkerschap was opgezegd opnieuw als medewerker-specialist van het fonds toe te laten. De commissie stelde vast, dat ten aanzien van de heer P. terecht tot deze weigering was be sloten, doch droeg het fonds ten aanzien van de heer B. op hem wél toe te laten. De overwegingen van de commissie zijn thans bekend geworden en daaruit blijkt, dat zij van mening Is, dat beide specialisten hebben gefaald. Ten aanzien van de heer B. achtte zij evenwel verzachtende omstandigheden te bestaan in het feit, dat deze arts toen hij tot de ontdekking kwam dat zijn associé ten onrechte voor niet verschenen patiënten declareerde daaraan toen een einde heeft gemaakt. Bovendien was voor hem de controle op de door de heer P. gevoerde gezamenlijke administratie bijzonder moeilijk. De commissie heeft zich op het stand punt gesteld, dat zij slechts had te oordelen over de weigering van het Ziekenfonds Walcheren beide artsen opnieuw toe te laten. Zij achtte zich niet bevoegd te oordelen over de op zegging door het fonds van de over eenkomst met beide artsen als mede werker. Geschillen daarover behoren thuis bij de burgerlijke rechter. Een ziekenfonds kan, naar het oordeel van de commissie, een medewerker slechts dan weigeren, indien uit handelingen en gedra gingen van de aanvrager redelij kerwijs valt af te leiden, dat het fonds niet het vertrouwen kan hebben, dat de aanvrager zich als een goed medewerker zal gedra gen. De voorgeschiedenis, die hier Diefstallen aan boord van kustvaarder „Alex" In Terneuzen wees speurhond „Duur" verdachte matroos aan Zaterdagnacht deed de kapitein van de Nederlandse kustvaarder „Alex" bij de Terneuzense politie aangifte van een aantal diefstallen aan boord van het schip. Het betrof de ont vreemding van een portemonnee met ongeveer f 200,toebehorend aan de stuurman en een polshorloge van de machinist. Voorts waren verschillen de bemanningsleden tot de onaange name ontdekking gekomen, dat hun sigarettenvoorraad onrustbarend slonk. Voor het binnenlopen van Ter- neuzen weid het horloge teruggevon den: verstopt in «on kartonnen ko ker. De kapitein overhandigde de rol. zorgvuldig verpakt in papier, aan de politie. Inmiddels was de -verdenking gevallen op de 24-jarige matroos J. uit Amsterdam, die echter hard nekkig ontkent iets met de diefstal te maken te hebben. De speurhond „Duur" van rijksspeur- honageleider Van Vrede uit Zaam- aiag werd bij het onderzoek inge schakeld. De hond wees bij herhaling matroos L. aan. Niettemin blijft L. ontkennen, zodat de justitie zal moe ten beslissen of op deze aanwijzing tot strafrechtelijke vervolging kan worden overgegaan. In afwachting hiervan geniet L. gratis onderdak bij do Terneuzense politie. tot het opzeggen door het fonds van het medewerkerscontract leidde, kon derhalve bij de beoor deling van deze zaak niet buiten beschouwing blijven. Men zal zich herinneren dat de moei lijkheden tussen het fonds en de bei de specialisten ontstonden over de vraag of de twee zenuwartsen een hoger honorarium hadden genoten dan waarop zij volgens voorschriften recht zouden hebben gehad. Dit ho norarium wordt berekend o.m. op grond van door de specialist in te dienen „herhalingskaarten". Uit een onderzoek, dat het ziekenfonds had ingesteld, was gebleken dat van 386 over het eerste kwartaal 1953 ge schreven herhalingskaarten, betrek king hebbend over 71 patiënten, er 79 ten onrechte waren Ingezonden. Daar op hadden ook de beide artsen deze 71 patiënten doen bezoeken, hetgeen hen tot de conclusie leidde dat een belangrijk aantal van de bij het fonds ingediende declaraties toch weer wel juist zou zijn De commissie heeft nu echter vastgesteld, dat aan dit onder zoek door de beide artsen geen of slechts betrekkelijke waarde kan worden gehecht. Een onderzoek van de accountantsdienst van de ziekenfondsraad bewees namelijk, dat het aantal door het zieken fonds opgegeven „verkeerde kaar ten" inderdaad de waarheid dicht benadert. Het is de commissie gebleken, dat a. in sommige gevallen herhalingskaar ten reeds tevoren werden uitgeschre ven; b. herhalingskaarten werden ge schreven voor patiënten, die niet op de afgesproken tijd verschenen; en c. herhalingskaarten werden geschreven voor patiënten, die niet waren be handeld maar over wie met een fa milielid, een sociaal werkster of een medische of andere instantie was ge sproken. Ten aaHzien van de eerste groep zo zegt de commissie kan niemand in twijfel trekken, dat althans een deel van de kaarten ten onrechte aan het fonds ter honorering werd aange boden. Ook ten aanzien van de twee de groep neemt de commissie als vaststaand aan, dat die kaarten in flagrante strijd met de geldende ta rieven werden uitgeschreven. Het tevoren schrijven van de kaar ten geschiedde soms voor een perio de van drie maanden, namelijk voor die patiënten van wie werd aangeno men, dat ze weer wel terug zouden komen. Tevens bleek, dat uit de ge gevens, die werden verstrekt aan die gene die de herhalingskaarten schreef, niet was op te maken of de patiënten, die op een bepaald uur een afspraak met de artsen hadden ge maakt, ook inderdaad op dat uur wa ren verseherien. De commissie zegt het overigens niet tot haar taak te hebben gerekend te speuren naar de drijfveren, die tot dit funeste systeem van declareren hebben geleid. Ten aanzien van het meningsverschil tussen de artsen en het ziekenfonds over de wijze, waarop de z.g. electro- enphalografische verrichtingen wer den gedeclareerd is de commissie eveneens van oordeel dat dit declare ren ten onrechte is geschied. TWEE WEKEN UIT DE GEVANGENIS Met auto door brugleuning gereden Zondagavond omstreeks tien uur is even ten zuiden van Kede, juist over de grens op Belgisch gebied, een per sonenauto in voile vaart door de leu ning van de brug over het Leopoldka- naal gereden en zes meter lager in het kanaal gestort. De enige Inzitten de, een zekere B. uit Maluegem (B.) kwam daarbij em het leven. De auto, een smokkelwagen voorzien van Belgische nummerborden, was met grote vaart van het dorp Eede uit rijksweg naar België opgereden. Ofschoon de hoofdslagboom van de Nederlandse douane geopend was, reed hij door de er naast gelegen klei- ,mn EINDE MOSSELSEIZOEN. De drukte van het mosselseizoen is voorbij, althans voor Yerseke. Vorige week werd er voor de laatste maal gekookt en dat betekent, dat het met do werkzaamheden van vele Yersekenaren, die in de mosselhandcl hun brood verdienen, voorlopig weer gedaan is. Rauwe mosselen zullen nog tot 28 maart verzonden worden, daarna staat ook de verzending stil. WITTE KIEVIT. Na de beroering, die een witte mus uit Oosterland in deze rubriek ver oorzaakte is het een tijdje rustig geweest. Er kwamen geen meldingen meer binnen over albino's uit de die renwereld. Dezer dagen echter heb ben scherpe ogen wederom een zeld zame verschijning onder de vogels BESLUITEN De raadsleden van IJzendijke heb ben in Imn laatste vergadering en kele drastische besluiten genomen, zo lazen wij in de krant van giste ren. Een korenmolen, eigendom van de gemeente, zal worden gesloopt en een antieke schouw met tegeltableau zal verkocht worden. De gemeente kocht die schouw enkele jaren gele den met de bedoeling het antieke stuk te zijner tijd in een te stichten oudheidkamer op te stellen. Die oud heidkamer is een illusie gebleven en nu zal de schouw dus moeten ver dwijnen. Een vrij logisch besluit eigenlijk- want wat doe je met stuk ken voor een oudheidkamer, die er niet is? Niets. Dat'nu zag men in IJzendijke ook in en daarom gaat de schouw de gemeentelijke deur weer uit. Vermits er natuurlijk een koper op komt dagen. Schouw en korenmolen zullen dus verdwijnen; de korenmolen omdat restauratic to duw wordt en ook dat valt to billijken. Maar het komt ons wel voor, dat IJzendijlce het hier nu voorlopig maar bij moet laten, want anders zien wij straks in dit nijvere plaatsje nog een totale gemeente lijke uitverkoop ontstaan. Ge weet wat ze in Groningen zeggen: „Van 't een kom t 't ander gesignaleerd. In de omgeving van Schoondijke namelijk houdt zich een witte kievit op. Alleen de staart van de vogel is donker gekletird, schreef men ons. .JUBILARIS. Bij de P.T.T. op Schoiiwen-Duiveland heeft men een jubileum gevierd. De heer L. Dorreman uit Renesse trad vijfentwintig Jaar geleden bij de posterijen in dienst en heeft nu een kwart eeuw de inwoners van zijn dorp blijde en minder blijde tijdin gen gebracht. Namens de directie van de P.T.T. bood de directeur van het postkan toor te Zierikzee de jubilaris een en veloppe met inhoud aan. Bovendien werd de heer Dorreman medegedeeld, dat hij met ingang van 16 maart be vorderd werd tot besteller eerste klas. De voorzitter van de afdeling Zierikzee van de A.B.V.A,, de heer Z. Roseboom bood de heer Dorreman eveneens zijn gelukwensen en een geschenk aan namens de afdeling. Daar de heer Dorreman tevens lid is van het fanfarekorps „Luctor et ïïmergo" werd hem door dit gezel schap een vrolijke serenade ge bracht. KLEUTERSCHOOL. Het nieuwe gebouw van de her vormde kleuterschool „Ehen- Haezer" aan do Breeweg te Yer seke is gereedgekomen. Woens dagmiddag aanstaande zal het fraaie gebouw officieel in gebruik worden genomen. De plechtigheid geschiedt om twee uur. OLIEBOLLEN' L „Oliebollen doen het altijd, niet alleen op Oudejaarsavond", dachten de meisjesverkenners van de V.K.A.J. in Axel. die een oliebollenactie organi seerden om van de opbrengst hun clubhuis op te kunnen knappen. Aan verkoopkracht bleek het de jongeda mes niet te ontbreken, want 3500 oliebollen vonden een weg naar Axelse afnemers. OLIEBOLLEN II. Ook do harmonie „St. Cnecftia" In Vlissingen verkócht oliehollen. De opbrengst hiervan was bestemd voor het instrumentenfonds. Do actie slaagde evenzeer, want men telde na afloop f 660,i nere afsluiting, die gesloten was. De auto reed door en is kort vóór het Belgische douanekantoor te Stroo- brugge de aldaar gelegen brug opge reden. Enkele meters op de brug is de wagen echter door de leuning ge schoten en naar beneden gestort. Een balk van de brug was de auto binnen gedrongen, zodat wordt aangenomen, dat het slachtoffer reeds gedood was, voordat de wagen in het water terecht kwam. De auto, waarin 850 kilogram boter en Nederlandse autonummer borden werden aangetroffen, werd vernield. Blijkbaar heeft de smokke laar getracht na het sluiten van de grenskantoren een vrachtje boter via de doorlaatposten naar België te ver voeren. De brandweer van Maldegem is gedurende de nacht bezig geweest met de berging van auto en lading. De boter bleek nog voor consumptie ge schikt te zijn. Het slachtoffer, dat ge huwd was en vader van twee kinderen was twee weken geleden uit de gevan genis ontslagen, waarin hij zes maan den had doorgebracht. Artsendag op „Ter Poorte" in Koudekerke Zaterdag 21 maart zul er in de ver pleeginrichting „Ter Poorte" te Kou dekerke een artsendag worden ge houden. Op deze dag zullen artsen, alsmede wijkzusters uit Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland worden rondgeleid door het. pas afgebouwde gedeelte van de verpleeginrichting. Later op do middag zal prof. A. Querido een lezing houden over „De bejaardenzorg in de loop der eeu wen". Deze artsendag is niet de of ficiële opening van de nieuwbouw daar deze pas In het najaar plaats zal vinden wanneer alle werkzaam heden aan dc uitbreiding zijn vol tooid. Scooterrijder gedood op rijksweg te Krabbendijke Bij aanrijding door vrachtauto De 26-jarige scooterrijder K. I. M. M. uit Philippine is maandagmorgen omstreeks kwart over elf op de rijks weg GoesBergen op Zoom, enkele honderden meters voorbij de spoor wegovergang te Krabbendijke, door een liem achteroprijdende auto met aanhangwagen aangereden. De man werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes overgebracht, waar hij kort na aan komst overleed. M., die beroepssergeant was bij de Koninklijke Landmacht, keerde van verlof terug naar de legerplaats Os- sendrecht. Even voorbij de spoorweg overgang te Krabbendijke moest hij afremmen voor een tegenligger, om dat vóór hem met geringe snelheid een tractor met aanhangwagen reed. De bestuurder van een hem achterop rijdende melkauto met aanhangwa gen, de 27-jarige A. F. H. de L. uit Zuidzande, slaagde er evenwel niet in de snelheid van zijn voertuig tij dig te verminderen. De scooterrijder werd door de auto geschept en tegen het wegdek gesmeten. Op advies van dokter G. J. Noome te Krabbendijke werd het slachtoffer naar het zieken huis St. Joanna te Goes overge bracht. Kort na aankomst overleed hij daar aan zijn verwondingen. M. was ongehuwd. Directeur Middelburgse Nutsspaarbank benoemd Tot directeur van de Middelburgse Nutsspaarbank is met ingang van 1 mei a.s. benoemd drs. A. Roelvïnk, momenteel werkzaam bij liet hoofd kantoor van de Twentse Bank N.V. te Amsterdam. De heer Roelvink is Zeeuw van ge boorte. Hij is namelijk geboren in Zonnemaire, waar zijn vader burge meester was. Nadat hij de h.b.s. te Zierikzee afgelopen had, slaagde hij in 1955 aan de Economische Hoge school te Rotterdam voor zijn docto raal examen. Sinds 1956 is de heer Roelvink in op leiding en werkzaam aan de Twentse Bank in de hoofdstad. Eind decem ber van het vorig jaar slaagde hij voor een 2-jarige mondelinge bank- cursus van de stichting tot opleiding van employés in het bank- en effec tenbedrijf. Drs. Roelvink is de opvolger van wij len de heer L. A. Schenk. Middenschip van „Corale" bij Vlissingen geborgen Gisteren, maandag is het bergers van Van den Akkers bergingsbedrijf ge lukt het middenschip van de bij het Roeiershoofd te Vlissingen gezonken „Corale" te lichten en naar het Ei- Iandstrand te verslepen. Alleen het achterschip met de machinekamer ligt thans nog gezonken. Men zal trachten ook deze nu te bergen. VEERTIEN UITSLAGEN GOED Leen Jumelet uit Ovezande besteedde zakgeld goed BIJNA 25.000 GULDEN is het enorme bedrag, dat de 16-jarige scholier Leen Ju melet uit Ovezande op Zuid- Beveland zeer waarschijnlijk heeft gewonnen in de voet balpool van de K.N.V.B.! De ze jeugdige voetballer van de Sportvereniging Driewegen (S.V.D.) is namelijk één van de vier toto-deelnemers, die veertien van de vijftien pool- uitslagen juist voorspelden. En omdat niet één van de bijna 274.000 deelnemers al le vijftien uitslagen goed voorspelde, mag dit viertal de hoofdprijs van 98.000 broederlijk delen. Tot woensdagmiddag zal de fami lie Jumelet in Ovezande echter in spanning gehouden worden, want „de deelnemer, die meent voor 'n prijs in aanmerking te komen, dient zich uiterlijk woensdag 12 uur na de wedstrijddag te hebben gemeld bij de K.N.V.B.", zoals net in het voetbaltoto-reglcment staat omschreven. Tot woensdag middag 12 uur is het dus theore tisch mogelijk, dat zich iemand met vijftien punten meldt... Maar men mag gevoeglijk aannemen, dat iedere pooldeelnemer, die vijf tien punten heeft verzameld, niet eens tot maandagmiddag wacht om te melden, dat hij „meent in aanmerking te komen!" En dus is het welhaast zeker, dat de 16- jarlge Jumelet 24.500 rijker is geworden... Overigens hebben velen zich afgevraagd of de nog zeer Jeugdige Leen Jumelet wel mocht deelnemen aan de K.N. V.B.-toto, die immers uitslui tend open staat voor senioren. Een woordvoerder van de K.N. V.B. kon echter aan alle twij fel een einde maken, toen hij ons vertelde, dat ieder lid, ge boren vóór I angustus 1942, De 16-jarige Leen Jumelet uit Ovezande met het door hem inge vulde pool-papiertje, dat hem een bedrag van bijna f25.000,in de schoot wierp. (foto P.Z.C.j mag deelnemen aan de KJS'.V. B.-toto. En Leen Jumelet is geboren op.... 21 juli 1942. Als deze voetballer uit Ovezande elf dagen later ter wereld ge komen was. had hij naar zijn prijs kunnen fluiten. Leen Jumelet zoon van een be lastingambtenaar uit Ovezande heeft er wel iets voor over ge had om een prijs te winnen. Het hele seizoen al neemt hij aan iedere pool deel en trok "daarvoor dus bijna wekelijks een flink be drag van zijn zakgeld uit: 1,60, te weten zes kwartjes voor zes rijtjes en een dubbeltje voor de zegeltjes. In het geval van deze jonge speler is het goed besteed geld gebleken. Van de zes' rijtjes die hij ditmaal invulde, waren de kruisjes ln het vierde kolommetje het best ge plaatst: 14 foutloze 'voorspellin gen. Al/eerder was Leen tot een totaal van 12 gekomen, maar toen hij zondagmiddag de voet baluitslagen op zijn foto-formu lier zette' en tot do ontdekking kwam dat er veertien goede uit slagen bij waren, sprong hij een gat in de lucht. Alleen het gelijke spel van P.S.V. en Rapid J.C. had Leen Jumelet niet voorzien. In alle kolommetjes had hij Rapid J.C. de zege ge geven, Voor do jong© Jumelet was dat echter geen bezwaar, want hij kon nóg een goede voor spelling doen: „Dat is zo'n ver rassende uitslag en er zijn zoveel gelijke spelen", zei hij, „dat er niemand met vijftien punten zal zijn". Het kwam tot nu toe althans uit. Wens een brommer Deze voetballer is nog scholier: nadat hij eerst in Goes de am bachtsschool heeft afgelopen, be zoekt hij nu voor het eerste jaar de h.t.s. in VJianingen, Om die Vlissingse school te bezoeken fietst deze werktuigkundlge-in- spé iedere dag om en nabij de dertig kilometer: eerst dertien ki lometer van Ovezande naar Goes, waar hij de trein naar Vlissingen neemt vervolgens in Vlissingen van het station naar school en 's avonds nog eens in omgekeerde richting. Hij heeft dan ook de be schikking over twee fietsen: één voor het traject OvezandeGoes v.v. en één voor de route station Vlissingenh.t.s. v.v. Is het daarom een wonder, dat één van de eerste reacties van Leen Jumelet was: „Nu kan ik een brommer kopen!" Die brommer zal er ongetwijfeld komen; andere wensen beeft Leen Jumelet eigenlijk niet. Of het moest zijn, dat hij eigen lijk liever zijn loopbaan in de sport dan in de werktuigkunde zocht... Maar zijn vader en moe der beiden uit Bruinisse af komstig weten hun zoon de be langrijkheid van „het leren van een vak" heus wal "bij te brengen En zijn moeder zegt: „Als hijnog eens gaat trouwen, dan hoeft hij voor zijn uitzet tenminste niet meer te sparen..." En zijn vader weet als belastingambtenaar al zeker: „Hoe groot of klein de prijs ook is, het is in ieder ge val belastingvrij geld..." Ondertussen is dit niet de eerste keer. dat Leen Jumelet „in het nieuws" komt. Zijn lievelings- sport is niet voetballen, hoewel hij in het tweede elftal van S.V.D. een verdienstelijk partijtje speelt, maar... zwemmen. Vorig jaar heeft hij op zijn eentje een po ging ondernomen de Westerschel- de van Ellewoutsdijk naar Ter- neuzen over te zwemmen. Het was hem bijna gelukt, maar toen de kapitein van do provin ciale veerboot Torneuz.cnHoede- kenskerke zo maar een eenzame zwemmer midden in de Schelde ontdekte, werd een nog lang niet vermoeide Leon Jumelet even la ter bijna tegen zfjn vVil aan boord genomen. Maar dat wist ge waarschijnlijk al, want ook vorig jaar al stond Leentjo in de krant. KUNST „De Humorist" Goes, „De Prins van Oranjo" „De Haagse Comedie". EEN SCHRIJNENDE tegenstelling tussen titel en tendens in John Os - bornes toneelspel „De Humorist is wel, dat er in heel dit stuk geen sprankje waarlijk levensblije humor valt te onderkennen. De jonge Britse auteur van o.m. „Omzien in wrok" (Look back in anger) schreef met ,De Humorist" immers de geschie denis van een verschraalde variété familie en hij penseelde de contouren van dit uitzichtloze familieleven met de trefzekerheid van een bekwaam politiek tekenaar; waar nodig rauw en schokkend tot het uiterste en bo vendien met een zo intensieve ge bruikmaking van toneeltechnische hulpmiddelen, dat men zijn schep ping alleen maar kon ondergaan in een toestand van vrijwel voortduren de verbijstering Méér misschien nog dan in „Omzien in wrok" bewees Os borne met dit stuk, dat hij een ge boren toneelschrijver is een man, die een scherpe visie op het heden daagse tijdsbeeld paart aan talenten om die visie via het toneel ook visu eel te maken en die van beide gaven een meedogenloos gebruik durft te maken. Hij schokt, lokt discussies uit en schept verwarring. Hij is een groot man. „De Humorist". Osborne schildert ons in dit stuk het familieleven en de tragiek van een variété-artiest, levend ten tijde van de Suez-kwestie in Engeland; van een man, die be seft dat hij tot de geringe middel maat behoort en die desondanks voort moet. Die bovendien leeft en werkt in de schaduw van zijn vader een man die niet alleen als artiest, maar ook als mens stijl bezat. Een stijl, die Archie Rice over de hele linie mist en waar hij voortdurend cynisch rond voor uitkomt. Heel dit familieleven, met als andere expo nenten een vertwijfelde, larmoyante vrouw des huizes een intelligente, „zoekende" dochter en twee vaag gehouden zoons, situeerde Osborne dus in. het naar een nieuwe stijl zoe kende Engeland van na de Tweede Wereldoorlog en daarmee schiep hij wederom evenals in „Look back in anger" een tijdsbeeld. Het tijds beeld van de materieel tamelijk vei lig gestelde mens, die al dan niet radeloos zoekt naar geestelijke waar den en die wederom al dan niet radeloos vraagt naar het „waar om". Dit „waarom" laat de auteur in „De Humorist" uitkrijsen door de dochter des huizes, wanneer de familie ver neemt, dat een van de zoons in het Nabije Oosten is gesneuveld. „Om een gehandschoende hand, die uit het raam van een rijtuig naar ons wuift?" zo vraagt zij vertwijfeld. Het is maar een heel klein fragment uit een stuk, dat ontelbare nuancen heeft; dat voortdurend geladen is van sfeer en waarin de dingen heel vaak onomwonden bij hun naam wor den genoemd. Waarin men de varié té-artiest met behulp van een heus or kest vertwijfelde pogingen zie.t doen om, zijn greep op het publiek te be houden en waarin dan en passant hele harde waarheden worden ver kondigd. En dat van a tot z heden daags toneel is. „De Haagse Comedie", die onder au spiciën van de Z.V.U. „De Humorist" gisteravond in „Dé Prins van Oran je" te Goes over het voetlicht bracht heeft dit toneel ook ten volle tot toneel gemaakt. In de eerste plaats dank zij hoofdrolvertolker en regis seur Paul Steenbergen, die zonder meer groots was als entertainer Archie Rice; direct daarna dank zij Ida Wasserman als een uitgebluste, vergeefs in de drank vergetelheid zoekende vrouw des huizes en ten derde dank zij het magistrale spel van Joris Diels als grootvader Billy Rice. Wat dit trio in dit stuk laat zien is van een gehalte, dat men maar zelden te aanschouwen krijgt. Myra Ward en Coen Flink voldeden daarnaast niet geheel. Beiden bleven in de gisteravond gegeven voorstel ling een weinig mat als respectieve lijk de „zoekende" dochter en de jongste zoon, Myra Ward was vaak meer een pruilende bakvis dan een ontgoochelde jonge vrouw en Coen Flink wist met uitzondering van zijn bezield gezongen blues klaar blijkelijk niet goed raad met de ty pering van de door de schrijver en dit ter verontschuldiging ook indordaud wel erg vaag gehouden figuur van Frank Rice. Welke te kortkomingen overigens geen af breuk deden aan de voorstelling als geheel, gegeven tegen bijzonder sug gestieve decors, waarvan de maker in ons programma niet vermeld werd. Michel van der Plas tekende voor de uitstekende vertaling en Jurriaan Andriesseu voor de karak teristieke muziek. Vanavond brengt „De Haagse Come die" dit meer dan opmerkelijke stuk in Middelburg. v. B. Bronzen eremedaille voor E. Gijssel te Wemeldinge Wegens 40-javigc trouwe dienst op het frultteeltbedriji' „De Maalkote" van de familie Dekker is de heer E. Gijssel te 'Wemeldinge onderschelden met de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In aanwezigheid van burgemeester C. N. F. van Sas en de familie Dekker werd hem deze onderschei ding uitgereikt. VANDAAG Middelburg Electro: „Vader heelt "t moeilijk", 20 uur, a-1. Schouwburg: Haagsche Comedie met „De Humorist" 2u uur. Schuttershof: Kinderoperetto buurtvcr. ,."t Zandt", 20 uur. Restau rant Wöhlcr: Vergadering U.V.V., 14 30 uur. Vlissingen Alhambra: „Geld, vrouwen en revolvers", 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: „Mijn vrouw vliegt voor me", 20 uur. 14 jaar. Britannia: Modeshow Robbe en M>ison Van Dalen, 14.30 en 20 uur, Goes Grand: „The kid from Texas", 20 uur, 14 jaar. Goes—Prins van Oranje: Zeeuwse mid- denstandSdag Ï059, 15.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2