PREDIKBEURTEN V.V.V. GOES VERONTRUST OVER VERDWIJNEN VAN HOTELS BAAYENS OPTIEK WALCHEREN RAAD VELDE VONNIS OVER SMIJTEGELDBRUGGETJE ZATERDAG li MAART 1959 PROVlNUlALhi 6 Li hi U W tS E O ti A NT MR. SCHLINCEMANN OP JAARVERGADERING Ontwikkeling Zandkreek nauwlettend volgen In de vrijdagavond in hotel „Oeken- borg" te Goes gehouden vergadering van de V.V.V. „Goes" heeft de voor zitter, mr. J. F. G. Schlingemann zijn verontwaardiging uitgesproken over het verdwijnen van hotels in de Ganzestad. In een periode van enke le jaren zijn-„De Zoutkeet", „Tivoli", en „Do Koophandel" opgehouden te bestaan. Mr. Schlingemann was van mening, dat vooral met het oog O] het to stichten recreatiegebied rom_ de Zandkreek behoefte zal bestaan aan hotels in de toeristenklas. Hij vroeg zich verder af of het niet ge wenst zou zijn, dat ook in Goes meer activiteiten werden ontplooid tenein- (kikükbril VOOR VERAF ÉN DICHTBIJ. WIJ HEBBEN OIE VOOR U. Lange Vorststraat 306 - Goes Drs. F. Pos sprak voor Zeeuws Genootschap Tijdens een bijeenkomst van het Zeeuws Genootschap der Weten schappen, waarvoor ook leden van de afdeling Walcheren van het Neder lands Klassiek Verbond uitgenodigd waren, sprak drs. F. Pos te Middel burg over „Een reis naar Grieken land". Drs. Pos begon met er op te wijzen, dat na de oorlog het toerisme naar de zuidelijke landen, met name naar Italië en Griekenland, enorm is toe genomen. De belangstelling van de Westerse mens voor de oude cultu ren, die de grondslag vormen voor onze beschaving, is groot. Daaror.i is het volgens drs. Pos des te onge- rijmder, dat de nieuwe onderwijs- voorstellen zo'n felle aanval doen op het schooltype, waar het best de kennis van de oudheid wordt be waard, namelijk het gymnasium. Men begint, aldus spreker, eerst het gymnasiale onderwijs van binnenuit aan te tasten door uitholling: het aantal uren voor Latijn en Grieks wordt evenals voor geschiedenis dras tisch beperkt. Daarbij heeft men nog normen gesteld voor het aantal leer lingen, dat de 5e en 6e klas zal moe ten bevatten wil de school bestaans recht blijven houden. Voor een goed begrip van deze maatregel wees drs. Pos er op, dat van de zeven gymna sia in Groningen, Friesland en Dren te er slechts drie vier zouden over blijven, terwijl van de le gymnasiale afdelingen er daar elf zouden moe ten worden opgeheven. Voor Zeeland zou een vasthouden aan de in het wetsontwerp ge noemde normen betekenen, dat er in onze provincie nergens meer gymnasiaal onderwijs genoten kan worden, aldus betoogde drs. Pos. Aan de hand van een citaat van Pli- nius toonde drs. Pos vervolgens aan dat deze schrijver zich zeer goed bewust was van de belangrijke rol, die het oude Griekenland had ge speeld ln de beschavingsgeschiedenis van Rome en het gehele westen. Met een fraaie serie dia's liet spreker zijn toehoorders genieten van de schoon heid van Cörfoe. Uitvoerig ging drs. Pos de geschie denis van het Pathenon na, waarbij hij de verschillende bouwfasen even eens met dia's illustreerde, Op de- zelf le manier werd ook hot. Erech- theion besproken, werden dia's ver toond van Delphi en de Olympus, waarna ook Olympia's Altis ultvo - rig behandeld werd, terwijl aan de hand van de dia's tevens do merk waardige afwikkeling van de Hera- tempel werd nagegaan. De heer Pos vertelde zijn gehoor verder nog bijzonderheden van het antieke Sparta, waarvan slechts een zeer gering deel van de Artemistem- pel en vier Romeinse mozaiökan res ten, van Epidauros, Mycene on Asine. Een welgemeend applaus vertolkte de gevoelens van de toehoorders van deze interessante causerie. de deze ontwikkeling nauwlettend te volgen. Het verzorgend peil van deze stad zal in de toekomst op een hoger plan dienen to worden gebracht. Ook voor de plaatselijke V.V.V. is hierin een taak weggelegd, zo betoogde spreker. Bij de bespreking van het winterpro- gramma en de begroting voor 1959 kwamen plannen ter tai'el voor het uitstippelen van toeristenroutes door de boomgaarden van Zuid-Beveland. De heer M. Haasdonk, de secretaris penningmeester van de vereniging deelde mede, dat drie routes zijn vastgesteld. In samenwerking met de Caltex aal een bewegwijzering van pijlen worden gebruikt om de routes aan te geven. Getracht zal worden op do pijlen de „boerin van het V.V. V.-folder" af te beelden. De drie rou tes zijn als volgt vastgesteld: 1. voor het verkeer, dat Zeeland binnen komt: Kruiningen, Yerseke, Wemel- dinge, Kapelle, Eversdijk, 'sGraven- pold Goes; route 2. Goes, 's Heer Arendskerke, Heinkenszand, Ove- zande, Nïsse, 's Gravenpolder, Goes; route 3. voor het verkeer uit de rich ting Walcheren: 's Heer Arendsker ke, Wilhelminadorp, Kattendijke, Wemeldinge, Kapelle, Eversdijk, 's Gravenpolder, Goes. Uiteraard voert de route niet over de hoofdwe gen, maar langs „binnendoor"-weg- jes, zodat do toeristen ten volle van het natuurschoon kunnen genieten. Vooral gedurende de bloeitijd van de duizenden fruitbomen op Zuid-Be veland heeft een dergelijke tocht veel te bieden. Voorts werd besloten reclame te voe ren in „Zeeland Vakantieland", ter wijl daarnaast nog een groot aantal folders zal worden uitgegeven. Tij dens de bijeenkomst van gisteravond werden de aftredende bestuursleden de heren Iz. Luteijn en S. Verwer herkozen. De voorzitter deelde mede, dat de heer Haasdonk tot vice-voor- zitter is benoemd. De heer J. M. Schipper zal als secretaris-penning meester optreden. De vergadering werd bijgewoond door de directeur van de provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp. Drie maanden celstraf in fraudezaak gasflessen Uitspraken rechtbank Middelburg De rechtbank te Middelburg heeft vrijdagmorgen de Middelburgse chauffeur J. B. veroordeeld tot een gevangenisstraf van 9 maanden waar van zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, drie maan den onvoorwaardelijk, alsmede onder toezichtstelling van het Nederlands Genootschap voor Reclassering. Zoals bekend werd tegen deze ver dachte in september 1958 proces-ver baal opgemaakt, omdat hij gedurende 1956, 1957 en begin 1958 bij de ver koop van flessen gas in samenwer king met enkele andere personen door middel van valsheid in geschrifte ver duisteringen pleegde ten nadele van de Middelburgse firma De J. voor een totaal bedrag van rond 3000. De rechtbank was tot de overtuiging ge komen, dat B. deze verduisteringen meermalen gepleegd had. In samenwerking met de recherche te Bergen op Zoom werden tevens de chauffeurs C. K. en De K. aangehou den, alsmede enkele subdepothouders van het hoofdstedelijk depot, die al len bij de zaak betrokken waren. De chauffeur De K. werd veroordeeld tot een boete van 150 de officier bad een boete van 100 geëist alsmede een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 2 jaar en de chauffeur K. tot een boete van 60 plus een maand voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar, dit conform de eis. De subdepothouder J. de B. uit Vrouwenpolder, de smidsknecht J M. uit Meliskerke en mevrouw P. F.—V. uit Lewedorp werden allen veroor deeld tot een boete van 80. Tegen mevrouw V. had de officier een boete van 100 geëist, de andere twee uit spraken waren conform. De 24-jarige VHssingse varensgezel J. R., die zich in augustus had schul dig gemaakt aan „flessentrekkerij" hij bezocht in de Scheldestad al lerlei cafés, maakte daar verterin gen, maar betaalde niet werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek alsmede een voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering met een proef tijd van 3 jaar. Deze uitspraak luid de conform de eis van de officier van justitie. Ceta-8ever Velpon Cetalac plastleveri Qupa kneedbaar hom Snelfix snellijm Ceteflex koudllim - Nedo-Mex Buitenbijts etc. MIDDELBURG M.H.B.-toneelgroep bracht vlot spel op feestavond In tegenstelling tot de uitvoeringen van de meeste andere grote Middel burgse scholierenverenigingen, be staan de feestavonden van de M H.B., (ie leerlingenvereniging van de Hoofd stedelijke r.h.b.s., de laatste jaren uit één programmapunt, namelijk toneel. Aan dit gebeuren wordt jaarlijks ech ter zorgvuldig aandacht besteed. En zo was het ook vrijdagavond, toen,de Middelburgse h.b.s.-ers in de geheel bezette Schuttershofzaal op traditio nele wijze hun uitvoering gaven, waarvoor het toneelstuk in drie be drijven „Hottentot" gekozen was. In aanmerking genomen, dat de gemid delde leeftijd van het h.b.s.-tonoel- groepje 15 jaar was, mogen de jonge lui terug zien op een uitstekend ge slaagde opvoering van dit gezellige spel. „Hottentot" speelt in de renpaarden- wereld en de titel is ontleend aan dc naam van een paard, dat te woest is om te berijden totdat Sam Harring ton er op gaat zitten. Maar voor dat is tot stand gekomen, moet er nog al het een en ander gebeuren en dat moet vlot gaan. Want daarmee valt of staat dit stuk. Na een wat aarze lend begin, kennelijk vanwege de ze nuwen, aijn de jeugdige acteurs en actrices er in geslaagd om liun spel het die vaart'te géven, vooral tweede en derde bedrijf. Sam Harrington werd op bewonde renswaardige wijze gestalte gegeven door Iman Sprenger, die met name sterk spel leverde in samenwerking met de butler Swift, op uitstekende wijze op de planken gezet door Cea- sar Hulstaert. Onmiddellijk daarop moet Bettie Joosse als Carol Chad- wick-Fairfnix genoemd worden, die met haar beweeglijk spel volledig profijt trok van de vlotte tekst en daarmee het gehele spel de nodige vaart gaf Guus Froijen gaf op gede gen wijze de herenboer Olie Gilford weer; vooral in het slotbedrijf deed hij van zich spreken. Hanneke ter Bals bracht op rustige wijze May Gilford-Fairfaix op de planken, hoe wel zij een tikkeltje te veel de zaal inkeek. Frans Edelman als Larry Kesson cn Marius Meulenberg als Alex Fairfaix hadden wat vlotter kunnen zijn, hoewel zij zich goed aanpasten, evenals Jan de Koning als de stalknecht Perkins. En last but not least bewees de M.H.B.-toneel groep ia Tineke Meulmeester over een aankomend sterretje van formaat te 'beschikken. Zij spoelde vlot als Peggy Gilford en met wat meer rou tine zal zij volgend jaar zeker tot de uitblinksters behoren. Het werd dus oen succes, waartoe' ze ker voor een groot deel de voortref felijke regie van jhr. mr. E. W_ F. Wttewaal van Stoetwegen en de'heer L. E. Rivière bijgedragen heeft. Tot aan de kleinste onderdeeltjes hadden de beide regisseurs gedacht. Ook de grime van de heer Lorier was goed. M.H.B.-voorzltter Leendert Parent sprak een openingswoord en de heer E, Kuiper, de directeur van de r.h.b.s een dankwoord, speciaal tot de heren Wttewaal van Stoetwegen en Rivière, Voor de dames waren er bloemen. Rest nog te vermelden, dat de verlo ting wat lang duurde en dat de avond besloten werd met een gezellig bal. waarbij het combo van Leen ZiéfcSe voor de muzikale omlijsting zorgde. Filmavond Vrijdagavond hield de afdeling Mid delburg van de Koninklijke Vereni ging „Oost en West" ln de sociëteit „De Vergenoeging" een filmavond waarvoor grote belangstelling be- stjond. Op deze filmavond, die werd verzorgd door een grote petroleum- ■MschaaiÉHH - geven over de winning van aardolie en de verwerking hiervan. Dat de aardolie een belangrijke rol speelt in ons leven, blijkt wel uit de 3000 ver schillende produkten die men er uit maakt. Voorts werd er een film ver toond, die speelt langs de Australi sche kust, „Guardian of the surf" en een film over Noorwegen waarin men een goed beeld krijgt van dit land. Tot besluit werden vertoond „Seashore Oddities"; een film over het leven op de zeebodem aan de Ca- lifornische kust en een film „Tradi- tievol Afrika", waar men een indruk krijgt over de cultuur en het leven van de Oostafrikaanse bevolking. In zijn openingswoord had de heer G. de Looze nog enkele mededelingen gedaan over het 60-jarig jubileum dat men op 2 mei a.s. hoopt te vie ren met een grote bijeenkomst in Den Haag. Geref. jeugdclubs Vrijdagavond hielden acht gerefor- .meerdè jeugdclubs (leeftijd 12 tot 16 jaar) in het geref. ieugdgebouw te Middelburg een gezellige avond. Het programma dat hier werd opgevoerd, werd geheel verzorgd door de eigen leden. Om de beurt voerde één van de clubs een schetsje op dat door een jury van acht leden, elke club één lid, een aantal punten werd toege kend. Voor de winnende groep waren er een paar aardige prijzen. Deze avond, die uitging van de Geref. Ou dervereniging. stond onder leiding van de heer P. van Liere. Gevonden voorwerpen Op het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwer pen: diverse soorten wanten en hand schoenen, klein sleuteltje, speelgoed olifant, sleutel van rijwielslot, zwart witte poes, hondepenning no. 114, broekriem, bruine laars, ijzeren pi ketpaal, bruin doosje met inhoud, rij wielpompje, vulpotlood, leesboek de Bosjesclub, portemonnee met inhoud, zegelring, kindermuts, blauw jon gensjasje, bougie, bugiesleutel en bor steltje, pop met dekentje, papieren zak met nylonkousen, klein sleuteltje, bruine portemonnee met inhoud, grijs regenkapje in etui, blauwe kinder pyjama, zakagenda, blauw speelgoed- paardje, ceintuur bruin, kinderarm bandje met bedeltjes, grote herders hond (bruin), bankbiljet, passer in etui, bfuine hoofddoek, nylonsjaaltje met figuurtjes, opvouwbare tas. 1 SEROOSKERKE (W.) Ontspanningsavond Dezer dagen hielden de L.J.G. en Z. P.M.-afdelingen te Serooskerke (W.) hun jaarlijkse ontspanningsavond in het verenigingsgebouw te Seroosker- ko-onder leiding van de heer I. Wis se. Opgevoerd werd het toneelstuk „Drie jaren gingen voorbij". Er be stond voor deze uitvoering zeer veel belangstelling. Sportvereniging hield jaarlijkse contactavond Do sportvereniging Serooskerke (W.) hield maandag haar jaarlijkse con tactavond voor leden en genodigden onder leiding van de voorzitter de heer J. A. van Haveren. Uitgaande van het Kon. Nederl. Gymnastiek Verbond werden een aantal sport films vertoond, die met belangstelling worden gevolgd. Aan de trainer van de voetbalafdeling, de heer B. Meeuw- se uit Middelburg, die dit werk ge heel belangeloos verricht, werd een cadeau aangeboden, terwijl mevr. Meeuwse bloemen ontving. Verder werden de diplomas van de clubwed strijden uitgereikt. Hierna volgde nog een gezellig samenzijn. Dos middags was er een jeugdvoorstelling. „Martha" en „Sursum Corda" gaven jaarfeest De C.M.V. „Martha" en de C.JM.V. „Sursum Corda" gaven woensdag in hot verenigingsgebouw hun jaarfeest. Na de opening door ds. Van der Wind volgden zang. bijbelinleiding, jaarver slagen, voordrachten en een schetsje. De hoofdschotel van deze avond was de opvoering van het ernstige toneel stuk „Ik wil niet meer lopen!" wat door de vele aanwezigen met aan dacht werd gevolgd. Na een tableau sloot ds. Van der Wind deze geslaag de avond. ZOUTELANDE Gemeente-avond herv, kerk De Nederlands hervormde gemeen te Zoutelande hield dezer dagen haar gemeenteavond in zaal „Mid dendorp". Ds. J. van Dullemen heet te alle aanwezigen hartelijk welkom waarna hij het woord gaf aan ds. H. M. Strating uit Goes, die sprak over „De kerk in het ontwikkelings gebied". Naar aanleiding van dit on derwerp werden verschillende vra gen gesteld. Na de pauze beant woordde ds. v. Dullemen verschillende vragen, betreffende het gemeentele ven van Zoutelande. Grondverkoop Zoutelande In de dezer dagen gehouden raads vergadering van de gemeente Zoute lande zijn negen bouwaanvragen toe gestaan. Aan de heer J. Cijvat werd 145 m2 grond aan het Raadhuisolein verkocht, aan de heren P. den Toon der, C. de Visser en A. Boogaard elk 125 m2 grond aan het Raadhuisplein. Aan de fa. Pagter Van Slu-3 te Domburg werd 275 m2 grond aan de Nieuwstraat en 480 m2 grond aan de Bosweg verkocht, aan de heer J. do Rooy te Oostkapelle 550 m2 aan de Nieuwstraat en aan de heer W. van Meersbergen 275 m2 aan de Nieuwstraat. Voor alle grond be droeg de verkoopprijs 10 per m2, uitgezonderd voor grond aan de Bosweg (ƒ9). GRIJPSKERKE Uitvoering „Halleluja" De christelijke zangvereniging „Hal- ,w leluja" gaf te Grijpskerke haar jaar- lijkse uitvoering onder leiding van de directeur, de heer J. Hekhuis Wzn. Voor de pauze zong het koor ernstige liederen, o.a. de cantate „Osanna Ex- celsis". Ter afwisseling speelde de heer Hekhuis enige orgelstukken. Na de pauze werden liederen in een lich ter genre gezongen. Het viel ook nu weer op, dat het „ernstige" genre het koor het beste „ligt". Ds. J. Vlaardingerbroek sloot de uit voering met dankgebed. TE WEINIG MIDDELBURGSE HUIZEN Huisvuilophaaldienst kreeg, nieuwe auto De raad van' Middelburg heeft tij dens de vrijdagmiddag gehouden raadsvergadering onder voorzitter schap van burgemeester mr. Joh. de Widt zijn grote teleurstelling uitge sproken over de geringe toekenning van woningwetwoningen aan de Zeeuwse hoofdstad. Deze kvvesfe kwam ter sprake bij de behandeling van het voorstel om een bouw- en grondvoorschot van in totaal f 866.000.aan te vragen voor de bouw van een complex van 54 wo ningen in de Stromemvijk, een on derdeel van de bouw van 3S0 woi gen in deze wijk. Jhr. mr. T. A \V. Schorer (p.v.d.a.) zag in deze geringe toewijzing een onderkenning va.i het belang van Middelburg als woonstad. Burgemeester De Widt kon namens het college deze kritiek geheel onderschrijven en ver klaarde, dat ten aanzien van deze zaak een onderhoud is aangevraagd bij het college van G.S. Ook de heer P. H. M. Adriaansens (k. v.p.zag deze geringe toewijzing ernstige gevolgen hebben voor Mid delburg, hoewel hij van mening was, dat Ged. Staten daaraan niets kon den doen. Mr. De Widt was evenwel een andere mening toegedaan; „Mid delburg had bepaald een groter con tingent van de 650 woningen moe ten hebben, ondanks alle moeilijkhe- VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn de volgende gevonden voorwerpen gede poneerd: diverse rijwielen en autopeds; ball-point; beige muts; enige sleutels; diverse handschoenen en wanten; wind- Jack; rolschaatssleutel; reparatiedoos m. sleutels; groene drukdas: hangslot; bro che; ijzerboor. Aan het bureau zijn voorts de adressen bekend waar de na volgende voorwerpen zijn te bevragen; twee kalenders; diverse sleutels; étui met kleurenpotloden; handschoenen er wanten; herenpolshorloge; Engelse sleu tel; kinderportemonnee met inhoud; kin derportemonnee zonder inhoud en een bruine kinderportefeullle. Walcheren ZATERDAG 14 MAART. Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. de Raad, 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds -de Raad. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse kerk) 7.808; Middel- mrg (Koorkerk) 7.308. Evang. op G.G. Arnemuiden ds. Gris- nigt. ZONDAG 15 MAART. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunisson, 2.30 ds. v. d. Wind; Ar nemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij; Big- gekerke 9.30 en 2 ds. Abbing; Dom burg 10 en 7 ds. van Vliet: Gapinge 2 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. Wis se, 2.30 ds.Altena; Klcverkerke 2 ds. Wieringa (H.D.); Koudekerke 10 ds. Hoffman, 7 ds. Abbing, Vliss. str. 2.30 ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Hoff man; Meliskerke 2.30 ds. Haitjema; Middelburg Nieuwe kerk 9 ds. Dijck- meester, 1*0.30 ds. v. d. Linde, 7 ds. Enker; Engelse kerk 10 ds. Aajders; Koorkerk 10 ds. van Houte: Nl«uw- en St. Joosland 10 ds. v. Haarlem, 2.30 ds. v. Duijne: Oost- sn West maatschappij. werd onder andere de Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 film „Lifestream" vertoond. In deze ds. v. Haarlem; Oostkapelle 10 en rolprent wordt een duidelijk beeld ge-1 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. van Duijne, 2.30 ds. van 't Hof; Seroos kerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Theu nisson; St. Laurens 10 ds. Kok, 2.30 ds. van Haarlem; Veere 10 ds. Wie ringa (H.D.); Vlissingen St. Jacobs- kerk 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Kwast: Engelse kerk 9.30 Kerk voor jonge ren; Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7 ds. v. d. Schoot; Havendorp 10 ds. van 't Hof; Bejaardenhuis 6.30 kap. Becker; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 ds. Altena, 2.30 ds. Wisse; Zoutelande 9.30 en 2.30 da. Bakker. Eglise Wallonne. Middelburg 7 Pas tour Eerthoud. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 ds. Don- dorp, 2.30 ds. van Til; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Brederveld; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen; Middelburg Hof- ploinkerk 9.30 ds. Koning, 2,30 en 5 ds. Ytsma; Noorderkerk 9.30 ds. Ytsma, 5 ds. Koning; Luthorse kerk 7.80 ds. Dopdorp; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bohlmeiier; Oostkapelle 10 en 2.30 ds, de Gfèot; Serooskerke 9.80 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. v. d. Wal: Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hom- Dynamoleden hielden winterkampioenschap De atlotiek-vriendenkring Dynamo te Middelburg hield in het afgelopen sei zoen een zogenaamd winterkampioen- fiohap voor de leden. De kampioenen, die uit deze uiteraard vrij zware competitie naar voren gekomen zijn, hebben alle een wisselheker ontvan gen, die hij de junioren twee maal en bij de senioren vijf maal gewonnen moet worden om hem definitief in eigendom to krijgen. De uitslagen van dit winterkampioen schap luiden: adspïranten oudste groep: 1. W. Loenhout, 2. Th. Vervoo- ren, 3. P. Tholenaar; adspiranten jongste groep: 1. Chr. Wiesner. 2. Ad Tholenaar, 3. J. Wiesner: dames: 1. Loes van Rooi.ien en Anne-Marie van Riel, beiden 97 punten. 3. .T. van Niesthoven; heren: 1. Rini Mondeel. 97 punt. 2. Han Mondeel, 93 punt. 3. Cas Mulder, 91% punt, 4. Hans Bostelaar, 83 punten. De wedstrijden werden zowel in de duinen als op de sintelbaan gehouden Alle afstanden werden on tijd gelo pen. De afstanden voor de heren wa ren 100 meter (op het strand gelopen), 300, 600, 1600 meter en 4 km cross- loop. De voornaamste prestaties wa ren: 100 meter: Han Mondeel 12.8 sec., Rlni Mondeel en Cas Mulder 13 sec.; 600 meter: Rini Mondeel 1.80.8. Cas Mulder 1.31.2. 3. Han Mondeel 1.31.4; 1600 meter: Rini Mondeel 4.43.Han Mondeel 4.47.2, Cas Mul der 4.47.4. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg; mevrouw .T. Pel—Meilink, Rouaanse Kaai 11, tel. 2585; Vlissingen: dokter J. Vader, Badhuisstraat lOli, tel. 2472; Serooskerke. Veere en Oostkapelle; dokter P. Bom, Dorpsstraat 2. Oostka pelle. tel. 01188—276: Koudekerke. Zou telande en Westkapelle: dokter M. Huy- gens. De Casembrootstr. 26, Westkapelle, tel. 0 1187—234. Apotheek Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, tel. 2700: Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. f Advertentiej zonoagsiliensi laxr- manribuig TRIO LAX tel £600. BLANKER, tel 2865 burg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 drs. Verschoor; Westkapelle 9.30 ds. van Til, 2.30 ds. Dondorp. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30. 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9 30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2-30 leesd.: Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10, 2.30 en 7 ds. Hage. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9,30 en 5 ds. Drechsler. Ver. v. Vrijz. Herv. on Remonstr. kring. Middelburg 10 ds. van Houte; Vlissingen 10,45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 ds. ten Rouwclaar; Vlissingen 10.30 ds. ten Rouwelaar. Doopsgez. Gent. Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5, Leger des Hoils, Middelburg 10 Hei- llgmgssamenk., 4 openl. samenk., 7.30 voriossing8samenk: Vlissingen 10 Helhgingssamenkomst. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 ds. Grisnigt. G.G.N. Middelburg Kantinezaal vei ling 9.30, 2 en 6.30 leesd. - den voor de Gedeputeerden", was zijn oordeel. Eindelijk zal toch 't Smijtegeldbrug- getje worden afgebroken. De A.R.- fractle, gesteund door de heer A. J. Schot van de S.G.P. deed nog een po ging om het te behouden, maar de meerderheid was onverbiddelijk. De heer M. Wattel (a.r.) kon niet be grijpen, dat men het bruggetje wilde slopen nu er zoveel kinderen gebruik van maken. Wethouder J. W. Köge- ler (a.r.), die de minderheid in het college van E. en W. vormde, ver klaarde zijn oor nog eens bij de bur gerij te luisteren te hebben gelegd. „Als er in Middelburg een referen dum gehouden zou worden, kan ik verzekeren, dat een grote meerder heid voor behoud van het bruggetje zou zijn", aldus de heer Kögctér. De wethouder stipte verder aan, dat het brugje te herstellen zou zijn met hout.' afkomstig van de vroegere houtzagerij van Alberts. Dan zou de reparatie slechts f 6000.inplaats van f 8000.— kosten. „Wij doen al ons best om de historie in stand te houden en ik ben van mening, dat het bruggetje daar ook bij hoort", probeerde de heer Kögeler nog. Maar burgemeester De Widt kap te de discussie af, waarop de te genstanders van de afbraak een stemming wensten: met 13 tegen 4 (de a.-r.-fractie en de a.g.p.-af- gevaardigde) stemmen verklaarde de raad zich voor de afbraak. Voorts ging de raad akkoord met het voorstel om tot aankoop van panden aan de Walensingel over te gaan, waarvoor de kosten rond f 10.000.zullen bedragen. Wethou der A. J. Kaland (c.h.) deelde mee, dat er nog niet bekend is wat er met de grond, die achter de panden ligt en reeds gemeente-eigendom is, zal gebeuren. Er is thans eer zodani ge oppervlakte beschikbaar, dat een aanvaardbaar saneringsplan zal kun nen worden gemaakt- De heer Ka- land merkte op, dat er thans onder handelingen gevoerd worden met een bedrijf, zodat het niet uitgesloten is, dat er bedrijfspanden op het terre'n komen, alsmede nog enkele wonin gen. Ook besloot de raad, dat een herzie ning van het uitbreidingsplan wordt voorbereid. De heer Wattel drong er bij B. en W. op aan om spoed met het plan te betrachten. De burge meester verzekerde, dat het binnen kort in de commissie ruimtelijke or dening behandeld zal worden, zodat de raad het over twee maanden als voorstel kan verwachten. De raad was begonnen met het slui ten van drie vaste geldleningen: een van f 300,000.hij een bankinstel ling, een van f 250.000, die via een m-' elaar aangeboden is. en een van f 302.000 bij de N.V. Bank voor Ne- derlandsehe Gemeenten. Verder werd besloten voor het tijdvak van 1 april tot en met 30 juni a.s vlotten de middelen op te nemen tot een be-_ drag van f 2.200.000. Voor de aankoop van een tweede nieuwe auto voor de vuilnisophaal dienst werd een bedrag uitgetrokken van f 34.000. Tot slot nog twee on derwijs voorstellen; de raad nam een besluit, waarbij de oprichting en in standhouding van een cursus voor bejaardenhelpsters aan de Industrie- en F 'shoudschool nodig werd je oordeeld, en benoemde als waarne mend hoofd van school J. de heer J. Steenaard, reeds onderwijzer aan de ze school. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL EILANDEN. 12 maart. Aardappelen 6—11, andijvie 69— 81, spruiten A 28—51, idem B 22—48, Idem D 2840, spinazie I 67—75, idem IJ 46— 68. sla 9.50—24.20, idem kg 1.18, witlof A 3864, idem B 29- •-ji knolselderij 827. veldsla 50—90, gelekool 17—26, boerenkool 4—6, waspeen 10—21, prei 11—28. selderij 310, uien 5—9, idem, geschild 3—8 Gol den Delicious H. 70-op 58—72. H 65-70 41-68, H. 60-65 29—52, H II 13-27, K. 6- 37; Jonathan st. 70-op 46—48, H. 70-op 23 —43. H. 65-70 23—36, H 60-63 14—29. H. II 8—19. K. 7—31; Laxton Superbe st 70-op 51—70, st 65-70 65, st. 60-85 43; Goudreinet- te H. 70-op 19—32, H- 65-70 15—26. H. I 30, H. II 12—13, K- 10—19; Winston H. 70- op 57—75, H. 65-70 47—63, H. 60-65 27—50, H- 55-60 13—18, H II 7, K- 12—21. Lombard C. H. 70-op 41—44. H. 65-70 28—38, H 60-65 33. H. II 8. K. 8—35. Comlesse H 70-op 11, h. 65-70 11, h. 60-65 10. K 9; St Remé h! 70-op 14—17, h. 65-70 14—15, h. 60-65 13, IC 8—13. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 13 maart. De totale dagomzet op de he den gehouden aardappeitermljnmarkt beliep 96 contracten, aiie in de consump tiesector. Omzetten en prijzen: Eigenhei mer 35 mm klei 2 x maait f 14.50 (kalm). Bintje 35 mm kiel (3 x april 43 x f 22,"O, 5 X f 23.00 en 5 X f 23.30 (nauwelijks prijshoudend), Bintje 45 mm klei 35 x april 19 x f 24,70, 11 x f 25.00 en 5 f 25,20 (nauwelijks prijshoudend). Llber- tas 35 mm zand 3 x april f 13,00 (kalm) en Alpha 45 mm klei 3 x april f 21.50 (nauwelijks prijshoudend). Voor de overige rassen was de stemming kalm bb geen omzet Het weektotaal kwam op 1130 gedane zaken. VISMIJN VEERE 7S9 kg exportgarnalen 1,40—2.01. 43 kg bot 22—31. 5 kg tong 3.12—4,62. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 13 maart Fruit. Goudreinetten H I 85 op 33, 75-85 25—27, 65-75 18—24, keuken 18- 23, H II 17. Jonathan H I 70-80 27. 65-75 25—29, 60-65 17—26, keuken 15—17 Winston keuken 27—39- Saint Remy H I 75 op 9— 15, 65-75 9—11, keuken 7—3, H II 7. Groenten. Radijs 39. Rabarber 73. Spina zie, glas 56—93. Andijvie, glas 75—1.06. Veldsla, glas 51—63. Snijsla dunsel 51— I.16- Spruiten, geschoond 81—93. idem on- geschoond 17—51. Rodekool 2130 Sa vooiekool 715. Boerenkool 716. Prei 10—23. Uien 2—7. Peen 3—9. witlof 41— 57. Bloemkool 8—23. Heden werden de eerste radijs en bloem kool aangevoerd De radijs door de heer H- Geldof. Gaplngseweg B 107. Veere. en de heer A Jozlasse, Grijpskerbseweg 3, Oostkapelle en de bloemkool door de heer P. Sturm, Seisweg 113, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 19