Klivoü K2r vlekkenpasta zonder kringen DRONKEN SCHOENMAKER NAM IN BEVELAND 2 FIETSEN WEG WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN UITVOERIGE DEBATTEN OVER HET VERPACHTEN VAN GROND BERINI SERIE 1959 Agenda VRIJDAG 13 MAART 1959 PRQVlüUlALh, 6 b to U W 8 U U ti A N T POLITIERECHTER MIDDELBURG Jeugdige landbouwer reed met motor onder invloed door vrij dichie mist Voor de Middelburgse politierechter, iur. B. S. Sieperda, stond donderdag middag terecht de 37-jarige schoenmaker W. C. B. uit Middelburg, die op 1 februari j.l. in Goes en 's-Heer-Arendskerke een fiets weggenomen had. Hij was die dag naar Goes gereisd om een wasmachine te verkopen. Hij kwam daarbij echter in enkele café's terecht en bij het verlaten van het laatste café nam hij een fiets mee. Hij reed hierop naar 's-Heer-Hendriks- kinderen, waar hij in een café het rijwiel verkocht. In deze gemeente nam hij een tweede fiets weg en kwam daarmee bij het station in Goes terecht, waar hij het rijwiel met de trein wilde verzenden. Toen kwam evenwel de politie tussenbeide. „Ik was niet helemaal nuchter, edelachtbare", voerde de schoenmaker tot zijn verdediging aan, waarop de politierechter repli ceerde met op te merken, dat B. toch heel goed wist, dat hij de fietsen had meegenomen. De officier van justitie, mr Ph. M. Schenkenberg van Mi erop, merkte op dat B. reeds meerdere malen verooi'- deeld is. Na een ter beschikkingstel ling werd hij voorwaardelijk ontsla gen, welk ontslag thans nog steeds van kracht is. „Sinds juli 1957 tot de laatste dag van januari 1959 is het steeds goed gegaan", aldus betoogde mr. Schenkenberg van Mierop, die verder nog opmerkte, dat de vergrij pen immer gebeuren na het gebruik van sterke drank. De officier eiste tot slot een on voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden met aftrek. De raadsman van B., mr. W. H. Ver maas, meende, dat het wel zin zou hebben om met het oog op een eventuele verlenging van het proef verlof een deel van de straf voor waardelijk op te leggen. „Dat heeft niet de minste zin", meende de of ficier. Waarop mr. Sieperda een gevangenisstraf van 2 maanden met aftrek oplegde. De 22-jarige landbouwer P. G. K. uit Krulningen stond terecht, omdat hij op 15 november van het vorige jaar dermate gedronken had, dat hij niet in staat werd geacht om zijn motor te besturen. Hij reed 's avonds tij dens vrij dichte mist over de Hans- weertse straatweg en vloog toen uit de bocht. Lichtschijnsel De ambtenaar A. N., die toen nog aan deze weg woonde, hoorde de motor langs komen. Toen hij een kwartier later zijn hond uitliet, zag hij in een sloot bij het sport terrein een lichtschijnsel tegen de helling van de sloot. N. ging kijken en hoorde in de sloot iemand steu nen, hoewel hij wegens de duister nis niets zag. „Is daar Iemand?", riep hij. „Ja, ik lig hier met mijn motor in de sloot", hoorde de getuige terugroe pen, N. slaagde er tenslotte in de motor rijder te vinden en hem met de hon deketting uit de sloot te trekken. Het bleek K. te zijn, die naar drank rook. De getuige nam K. mee naar huis, waar hij de politie belde. Deze kreeg de indruk, dat de jougeman dronkèn was. K. gaf toe vier cognagjes gedronken te hebben, maar dat vooral de mist hem parten gespeeld had. De offi cier meende, dat deze drankhoeveel- heid het de meeste mensen niet mo gelijk maakt om goed te kunnen rij den. Daar het de eerste maal was, wilde de officier nog volstaan met 'n waarschuwing, temeer nu gebleken was, dat K. ook wilde meewerken aan toezicht. Mr. Schenkenberg eiste 3 weken voorwaardelijke gevangenis straf en 6 maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid, alles met 'n proeftijd van 3 jaar, plus toezicht van het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcoholisme. Plet vonnis luidde conform. De winkelier' L. V. uit Renesse reed op 16 september van het vorig jaar over de Stoofweg in Noordwelle in zijn auto onder invloed van sterke drank. Hij reed met groot "licht ter wijl er een tegenligger naderde en dimde wanneer hij die weer voorbij was. Toen hij werd aangehouden kon hij niet recht over het midden van de weg lopen en uit alles bleek dé politie, dat V. niet in staat was' zijn auto te besturen. Promilage Het alcoholpromilage was 2,40. „Dat ziet men niet dagelijks", merkte de officier, mr. T. Lebrct op „V. moet met kracht van de drank afgebracht worden", was de overtuiging van de officier, die een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand eiste, een ontzegging van de rijbevoegdheid van 2 jaar, waarvan 1 jaar en 6 maanden voorwaardelijk, alles met 'n proef tijd van 3 jaar, toezicht van het Zeeuws Consultatiebureau voor Al coholisme en daarnaast nog een geldboete van Ï00. Mr. Sieperda vonniste conform. De schilder H. S. uit Zaamslag had zich schuldig gemaakt aan diefstal van briketten. Hij was uit geweest, daarna onder invloed van sterke drank thuisgekomen en met een oud jachtgeweer weer op pad gegaan. Bij Auto beschadigd, maar dader meldde zich niet Toen de heer Bakker uit Goes, van beroep vertegenwoordiger, na zaken te hebben gedaan bij de winkelier K. Kleppo te Bruinisse, weer in zijn au to wilde stappen, die hij op de Dreef te Bruinisse geparkeerd had, kwam. hij tot de onaangename ontdekking dat deze door een andere auto aan de voorzijde was aangereden. De auto was aan het spatbord be schadigd. De dader heeft van dit on geluk geen kennis gegeven. De po litie te Bruinisse verzoekt dan ook ieder, die omtrent dit ongeval inlich tingen kan verstrekken, zich in ver binding te willen stellen met de op perwachtmeester der rijkspolitie te Bruinisse. een boerderij schoot hij door een ruit heen. „Het geweer ging plotseling zonder dat ik het 'wist af, want het was eigenlijk geen geweer meer...", deelde S. mee. Daarna was hij in een onbewoonde schuur terecht gekomen, waar hij een zak briketten meenam. Eerst verborg hij de zak langs de kant van de weg en haalde deze latei- op. „En nu zijn ze ongestookt", ver onderstelde mr. Sieperda. „Jawel, edelachtbare", vertélde S.,. die con form de eis van de officier, mr. J. L. Andreae, veroordeeld werd tot een boete van 20, De 18-jarige scholier P. J. M. L. uit Aardenburg had op 4 november j.l. in Schoondijke met een bier fles een ruit van een café stuk gegooid. Hij was boos, omdat hij geen bier meer kon krijgen. Voor deze opzettelijke vernieling eiste de offieeer een boete van f 50.die de politierechter reduceerde tot S 10,—. Waardering vordering Delta-werken In voorlopig verslag Eerste Kamer verkeer en waterstaat In het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begroting van verkeer en waterstaat stelde men er vrijwel algemeen prijs op uiting te geven aan het gevoel van waardering voor de toewijding en de nauwgezetheid, waarmede 's ministers ambtsvoor ganger, de heer Algera, dit departe ment had beheerd in een tijdperk, waarin zowel op nationaal als op in ternationaal gebied belangrijke on derwérpen aan de orde waren. Wat de nationale problemen betreft, dach ten de hier hèfc woord voerende leden hierbij in de eerste plaats aan de watersnood van het jaar 1953 cn aan de problemen, verband houdende met met het Deltaplan, welke veel had den gevergd van de aandacht van die bewindsman. Vervolgens verklaarden deze leden de huidige minister met vertrouwen te gemoet te treden. Zij baseerden dit vertrouwen op de bestuursgaven, welke de bewindsman vóór zijn ambtsaanvaarding in zijn vorige functie getoond had te bezitten.'Zij waren gesterkt in dit vertrouwen door 's ministers eerste optreden in de Tweede Kamer. Enige leden spraken hun voldoening uit zowel over de goede vordering van de reeds ter hand genomen Del tawerken als over die van de uit werking der Deltaplannen. Kan/ de minister mededelen, zo vroegen zij, wanneer de definitieve publikatie te dezen van de Deltacommissie, met de daarbij behorende bijlagen, nu te ver wachten is? Mag worden aangeno men, dat, indien de globale volgorde van uitvoering der grote Deltawerken voorlopig zal zijn vastgesteld, er ook een urgentieschema zal tot stand ko men voor aanvulende werken, welke de beheerders van de desbetreffende waterschappen zullen moeten ter hand nemen? (Advertentie) MIDDELBURG M.B.B. boekte kleine teruggang in ledental Van 2410 naar 2389 leden De Middelburgse Besfcuurdersbond is het afgelopen jaar geëindigd v met 2389 leden, hetgeen een. achteruit gang betekende van 21 leden, daar het vorige jaar gestart was met 2410 leden. Secretaris W. J. v. d. Voorde doet in zijn jaarverslag over het af gelopen jaar dan ook een beroep op de leden om de ledenkring van de M. B.B. te vergroten. Momenteel is er weer enige vooruitgang te bespeuren, doch dit is volgens de heer Van de Voorde voor een groot deel te danken aan het psychologische werk van de actie „Waardebon drie". De heer Van de Voorde vindt deze actie een prachtige stunt, maar hij gelooft niet, dat dit de juiste instel ling is om 10.000 nieuwe leden te winnen. „We moeten met onze ogen open goed in ons midden kijken, op fabriek, werkplaats of kantoor", al dus de M.B.B.-secretaris. Uit het overzicht van de ledenstand per afdeling blijkt, dat de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale het jaar be gon met 39 leden en eindigde met 40; de A.B.V.A. begon met 421 leden en eidigde met" 411, de bedrijfsbond voe- dtngs- en genotmiddelen met 39 en 34, de A.N.B. te Middelburg met 418 en 408, te Domburg met 108 en 105, te Koudekerke met 32 en 30, te Nieuwland. met 44 en 37 en te Oost- kapelle met 32 cn 30. De A.N.G.B. won 1 lid en kwam in totaal op 67 leden, de alg. bond „Horeca"-perso neel sprong van 85 op 115, terwijl „Mercurius" daalde van 219 tot 206. De A N.A.B. te Domburg steeg van 11 tot 13, die te Nieuwland daalde van 28 tot 25 en die te Oostkapelle bleef gelijk op 14. De A.N.M.B. steeg met 4 leden tot 508, die te Domburg met 9 tot 59. De meubel- en houtbe- drijfsbond daalde van 56 tot 53, een ledenwinst van 5 tot 24 behaalde de algemene bedrijfsbond textiel „Een dracht", de rijkspolitiebond daalde met 2 tot 27, de gemeentepolitiebond boekte een winst van 1 lid en heeft er thans 17, terwijl tot slot de Ned. Bond van Vervoerspersoneel van 180 naar 166 afzakte. Vervolgens blijkt uit de opsomming van congressen, vergaderingen en an dere bijeenkomsten, dat er weer een actief verenigingsleven is geweest, zo wel van de M.B.B. als van de afdelin- Officiële publikaties Toelating tot de praktijk lu Nederland van in Indonesië bevoegde tandartsen en vroedvrouwen van Nederlandse nationaliteit. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid a.i., maakt bekend, dat bij Koninklijk besluit van 1G december 1958. Stb. 699, een regeling is vastge steld, krachtens welke in Indonesië be voegde tandartsen en vroedvrouwen van Nederlandse nationaliteit tot de prak tijk in Nederland kunnen worden toe gelaten. Zij die menen op grond van deze rege ling voor toelating tot de praktijk in Nederland in aanmerking te komen, dienen onder overlegging van hun be wijzen van bevoegdheid en hun akten van toelating zich bij daartoe strekkend verzoekschrift te wenden tot de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid te 's-Gravenhage. Het adres voor toezending van stukken luidt: Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Medische Be roepen en Ziektenbestrijding, Zeestraat 73 's-Gravénhage. gen. Overigens doet de secretaris een beroep op de leden om op deze bij eenkomsten in wat grote getal aanwezig te zijn. Uit dé boeken van de penningmeester blijkt, dat het jaar afgesloten kon worden met een'voor delig saldo van rond 64, Tot slot van dit overzichtelijk' opge steld jaarverslag geven de secreta rissen van de verschillende afdelin gen in het kort een overzicht van het wel en weè in déze afdelingen. VLISSINGEN Voordrachtsavond In het hervormd wijkgebouw aaïTde Bonedijkestraat te. Vlissingen wordt vrijdag (hedenavond) om 8 uur een voordrachtsavond gehouden, uitgaan de van de wijkcommissie wijk II van de hervormde gemeente. Tijdens deze avond zal dë Amsterdamse voor drachtskunstenaar Coos van Hoboken het. verhaal in drie bedrijven „Judas" van F. A. Brunklaus opvoeren. inwrijven laten drogen afborstelen helpt direct tegen etensvlekken, vet, teer, smeer, olie, vruchten, wijn, gras, lipstick, parfum, stempelinkt, enz. verwijdert vlekken zónder kringen verwijdert vlekken Royale lube f.1.95 LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbgs 18 Imp. v. Polycolor-K2r-Placentubex-Margret Astor-Mouson-Blendax Beheer boerenleenbank Hengstdijk en Ossenisse Geen schorsing Omtrent de mutaties bij de coöpe ratieve boerenleenbanken te Hengst dijk en Ossenisse vernemen wij van de Centrale Raiffeisenbank desge vraagd nader, dat de heer L. H. niet is geschorst als kassier, doch dat de centrale bank overigens niet op verzoek van betrokkene in overleg met de besturen van de plaatselijke banken heeft besloten het waarnemend kassiersehap van de heer H. niet langer te continueren. De heer H. nam het kassierschap waar voor zijn vader, die kassier van genoemde plaatselijke banken was doch die in verband met een langdu rige ziekte zijn functie reeds onge veer twee jaar niet kon vervullen. Aan de heer H. sr. is thans op zijn verzoek eervol ontslag verleend, doch de waarneming door zijn zoon heeft niet geresulteerd in een benoeming tot kassier. Intussen is van de zijde van de cen trale bank nog een onderzoek in de administratie van de banken te Osse nisse en Hengstdijk gaande. Grond voor sportvelden bij nieuwe Goese lyceum Voor aanleg van sportvelden bij het te bouwen nieuwe rijkslyceum in Goes Is het gewenst, dat de staat der Nederlanden de beschikking krijgt over een strobk grond van 945 ca, ge legen Langs de C. de Graaffstraat ten zuiden van de geprojecteerde verlen ging van de Vogelzangsweg, aldus schrijven B. en -W. aan de raad. Dé staat heeft hiervoor in ruil aange boden een perceeltje grond van 173 ca gelegen ten noord-oosten Van het door haar benodigde perceel. Met de staat is over deze ruiling, alsmede over een door haar te beta len toegift ad 5,~ per ca, zijnde de aankoopprijs van de grond of 3860,voor 772 ca door haar meer in ruil te verkrijgen grond, overeen stemming bereikt. Zif heeft zich bo vendien bereid verklaard alle kosten uit de ruiling voortvloeiende voor haar rekening te nemen. - In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor tot ruiling van grond tussen de staat en de gemeente te be sluiten. Oproep getuige verkeersongeval De commissaris van politie te Mid delburg verzoekt de persoon die don derdagavond omstreeks half negen getuige was van een aanrijding op de Rouaanse Kaai, waarbij een man werd aangereden door een personen auto, zich te melden aan het bureau voor het geven van inlichtingen. Mutati bij de belastingen TERNEUZEN Jaarvergadering ouden van dagen De algemene bond voor ouden van dagen, afdeling Terneuzen, hield zijn jaarvergadering in het .jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan. Voorzitter J. de Rijk richtte een speciaal woord van vvelkom aan burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen, ere-lid van de afdeling en aan de heer Stenvert, directeur van de dienst voor maatschappelijk werk. In een korte toespraak tot de bejaar den zei'burgemeester Tellegen het be langrijk te achten dat de Terneuzense sociëteiten zo goed en trouw worden bezocht, waaruit blijkt dat in een be hoefte wordt voorzien. Uit het jaarverslag van secretaris J. Hamelink bleek dat de Terneuzense afdeling thans 500 leden telt! 21 over. leden er terwijl er 13 om andere re denen werden afgevoerd. De verslagen van secretaris en penningmeesteresse werden goedgekeurd. De heren J. de Rijk en mevrouw J. van Galen-Meer- tens werden als bestuurslid herkozen. De heer J. de Regt werd nieuw be stuurslid. Voorzitter J. de Rijk zal de afdeling vertegenwoordigen op het bondscongres. De „Mixers", begeleid door zanger Joost Scheele, zorgden voor het amu sante gedeelte van de middag. Persoonlijk kampioenschap In hotel „Centraal" werden de wed strijden om het persoonlijk biljart kampioenschap van Terneuzen voort gezet met de volgende partijen: R. GraeveE. Kaas 150111. G. van DammeA. Meert 148150, L. dé Mul—H. Meert 84—150, R. Graeve— B. v. d. Eijk 95150, R. de Clercq A. Meert 125150, A. Snelleman—R. Verstraeten 84150, H. MeertR. de Clercq 150148, A. Snelleman—-R. de Clercq 150—108, A. Meert—A. Snelle man 150—81. Na deze partijen ziet de stand er als volgt uit: 1. A. Meert 5 5 0 10 2. B. v. d. Eijk 6 4 2 8 3. L. de Mul 6 4 2 8 4. A. Snelleman 7 3 4 6 5. H. Meert 3 2 14 6. R. Graeve 3 2 1 4 7. G. van Damme 6 2 4 4 8. R. Versti'aeten 4 1 3 2 9. R. de Clercq 6 15 2 10. E. Kaas 2 0 2 0 De inspecteur van 's rijks belastin gen G. J. Kruishoop, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der be lastingen te Utrecht, 2e afdeling, is verplaatst naar Terneuzen en aan gewezen als hoofd van de inspectie der belastingen aldaar. SLUIS Vogelbeschermingswachf hield propaganda-avond De vogelbeschermingswaeht West Zeeuwsch-Vlaanderen hield in hotel „Balmoral" te Sluis een própaganda- avond, waarvoor grote belangstelling bestond. In zijn openingswoord deed de heer Enklaar uit Oostburg de me dedeling dat het Grote Gat dank zij de activiteiten van de wacht thans beschermd is tegen het rapen van eieren. Hierna vertoonde de heer A. v. d. Lede uit Knokke een drietal smalkleurenfilms over het vogelleven in het Zwin en zijn onmiddellijke om geving. Lezing over reis naar Spitsbergen In het r.-k. parochiehuis te Sluis sprak de heer J. M. A. C. van Don gen over zijn reis naar Spitsbergen. Hij deed dit met behulp van een groot aantal kleurendia's. De boeien de wijze, waarop het onderwerp werd behandeld viel zeer in de smaak van de aanwezigen. RAAD BIERVLIET „Walle van Galon" en tramwissel verdeeld De raad van Biervliet heeft, zoals reeds gemeld, in de jongste vergade ring B. en W. gemachtigd de zoge naamde „Walle van Calon" en de voormalige tramwissel te verpachten. Besloten werd deze weilanden te ver pachten aan de heren Ingels en Wil- lemsen. Een langdurige discussie ging aan dit besluit vooral. De heer R. R. Ceelaert (k.v.p.) had bezwaren tegen het oorspronkelijke plan van B. en W. om de „Walle" aan de heer J. Willemsen te verpachten. Volgens hem was de heer Ingels het meeste gedupeerd, toen hij grond kwijtraakte bij de aanleg van de nieuwe provinciale weg. Verpachten van de voormalige tramwissel en het sportveld aan de heer Ingels noemde hij „iemand blij maken met een dode mus", daar de gemeente in. de töe- OOSTBURG N.V.V.-vrouwenbond hield jaarvergadering De jaarvergadering van de vrouwen bond van het N.V.V. werd gehou den te Oostburg in café „De Ambas sadeur". Na goedkeuring van de jaarverslagen van de secretaresse en penningmeesteresse werd een be stuursverkiezing gehouden. Herkozen werden mevr. Van RooDesein te Groede, mevr. HensenVan Land- vliet te Breskens en mevr. Riteco— Dierkx uit Zuidzande. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte werd een forum gehouden, waaraan talrijke vragen gesteld wer den. BIERVLIET Verkeerscursisten woonden praktische les bij Zevenentwintig cursisten van de ver- keerscursus te Biervliet kwamen on der leiding van de wachtmeester eerste klasse der rijkspolitie J. Ardonne in het gemeentehuis te Groede bijeen om een praktische les aan de verkeerstafel bij te wonen. Enige dames-cursisten fungeerden •als chauffeuse van de op dè tafel opgestelde trolley-bussen. Vervol gens werden de cursisten bij afwe zigheid vari burgemeester J. C. Everaars door wachtmeester Van Ooyen in de gemeentezaal ontvangen en onder zijn leiding in het elektro nisch verkeersstelsel getest. De verkeersquiz, waaraan, drie dames en drie heren deelnamen, werd ge wonnen door mej. R. van de Vijver en de heer De Reu.1 Zij ontvingen beide een verkeersspeldje. Na afloop sprak wachtmeester Ardonne enkele woorden van dank. Tuïnbouwcursus Deze week werden in café „Het Wa pen van Biervliet" de diploma's uit gereikt aan de geslaagden van de in de afgelopen wintermaanden gehou den cursus „plantenziekten, onkrui den en de bestrijding". De 23 cursisten behaalden allen het diploma. I-Iet uitreiken der diploma's werd bijgewoond door de rijksland- bouwconsulent ir. Haenen, inspec teur De Roo, de leden van de com missie van toezicht, en de docent van deze cursus, de heer A. Remijn, assis tent van de Rijkslandbouwvoorlïeh- tingsdienst. De namen der geslaagden zijn: W. de Blaeij, Th. Boerjan, J. Bracke, R. Cuelenaere, A. Buysse, F. Dekker, W. Dhondt, J. Dieleman, C. Dreve, A. Goossens, J. Gielleit, J. Ingels, W. dé Jonge, D. van de Slikke, J.' Vermue, M. Vermeue, H. v. d. Vijver, allen te Biervliet; C. Hoogervverf, T. Martens, A. Slmonse, W. Temmerman, P. Zee- gers, allen te Hoofdplaat; P. de Smet. te IJzendijke. AXEL Opbrengst collecte Te Axel werd de huls-aan-huis-cól- lecte gehouden ten bate van het N.V. V. t.b c.-fonds. De opbrengst bedroeg f 166,93. De BERINI'S M 21 zijn nu uitgerust met SPEEDOMATIC. HIERDOOR: ook bij tegenwind en met 2 personen 40 km per uur. BERINI, DE STERKSTE BROMFIETS ERNEUZEN Axaliestraat 16, (él. 2220 MOTOREN: Verl.v. Steenbergenlaan 5 komst het sportveld nodig zal hebben voor bouwgrond. De voorzitter voerde aan, dat de gemeente verplichtingen heeft tegenover de heer Willemsen in verband met vroegere grondtrana- acties. Bovendien, zo meende de voorzit ter, kreeg de heer Ingels een be hoorlijke vergoeding voor de grond, die hij moest afstaan. De heer Ingels had trouwens zelf verklaard met voetbalveld en voormalige trarawlssel tevreden te zullen zijn. Wethouder A. van Hoeve en de heer I. A. Michielsen (p.v.d.a.) be vestigden dit. De heer G. Claeijs (k.v.p.) stelde voor aan de heren Ingels en Willemsen in verhouding even grote stukken van de weilanden te verpachten als zij indertijd zijn kwijtgeraakt. De heer A. Dijk (vrije lijst) meende, dat de zaak onnodig moeilijk werd gemaakt, daar de gemeente geen enkele ver plichting heeft tegenover de heer Ingels, daar alles is vergoed. Alles wat de gemeente aan de heer Ingels nog verpacht, aldus deze spreker, is toegift. Tenslotte nam de raad eerderge noemd besluit. Naar aanleiding van eon vraag van de heer Michielsen naar de toepassing van de kolentoeslagregeling, deelde de voorzitter mede, dat de regeling nog steeds op dezelfde wijze wordt gehanteerd, maar dat verschillende formulieren onvolledig ingevuld terug ontvangen zijn, terwijl wijziging van de A.O.W.-pensioenen in andere ge vallen tot gevolg hebben gehad, dat de inkomensgrens omhoog is gegaan. De heer Michielsen adviseerde B. en W. om, wanneer de A.O.W.-pensioe nen stijgen, ook de kolentoeslagnor- raen op te trekken. Collecte De huis-aan-huis collecte, ten bate van het N.V.V. t.b.c.-fonds voor het sanatorium „Zonnestraal" bracht In West Zeeuwsch-Vlaanderen f 905,10 op, namelijk: Biervliet f 217; Bres kens f 155,57; Schoondijke f 200,21; Oostburg f 158; Cadzand f 63,75; Re- tranchement f 16,90; Groede f 93,67. De beide feestavonden van de A.N. A.B. in het „Ledeltheater" te Oost burg maakten het mogelijk dit be drag met f 74,08 te verhogen. Marktberichten EIERVEILING BARNEVELD. 12 maart. Aanvoer 864.700 stuks, handel kalm. Prijzen eieren van 58—60 gram f 11.16—11.63, van 60—63 gram f .11,80— 11.59, van 63—67 gram f 11.69—12.23; eende eieren van 68—77 gram van f 9-50—10.10, alles per 100 stuks. Coöperatieve Vëluwse eierveiling Barne- veld—Ede: weekaanvoer ongeveer 900.000 stuks. Handel kalm. Prijzen eieren van 53-60 gram van f 10.13—11.41, van 60-63 gram f 11-5311.68, van 63—68 gram f 11.74 —12.84, alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.450.000 stuks. Han del redelijk. Prijzen eieren van 55—66 gram 1 10.7512.25, algemene prijs f 11.60 per 100 stuks, kiloprijs f 1.89, basis 61 li gram. Prijsnotering Gelderse Overijselse ver eniging van eierhandelaren. Grote eieren van f 11.60—12.10, gewicht van 62—68 gr., kleine eieren van f 10.50—11.50, gewicht van 53—61 gram- AMSTERDAMSE 12 maart. De totale dagomzet op de he den gehouden aardappeltermijnmarkt be liep 238 contracten. Omzetten en prijzen in de consumptiesector: bintje 35 mm klei 114 x apr.: 38 x f 22.50, 26 x f 22.70, 27 x f 23.00, 5 X f 23.10 en 18 X f 23.20 (prijsh. na flauw), bintje 45 mm klei 54 X apr.: 23 x f 24.00, 10 x f 2450, 10 X f 24.60, 5 X f 24.70 en 6 x f 25.00 (prijsh. na flauw), voran 35 mm zand 1 x mrt. f 13.00 en 22 x apr.: 12 x f 13.80, l x f 14.00 en 9 x f 14.50 (goed prijsh.), libertas 85 mm zand 1 x mrt. 12.50* en 2 x apr. f 13 00 en. alpha 45 mm klei 42 x apr.: 1 x 21-90 en 41 x f 22.00 (nauw. prijsh.). Poterafdeling: bintje 35-45 mm klei 1 x mrt. f 22.00 (flauw) en voran-b 35-45 mm zand 1 x mrt. f 21.00 (flauw). Voor de overige rassen was de stemming kalm bij geen omzet. VEILING ST. MAARTENSDIJK 12 maart. Tarwe 29—30, Gerst 24—26. Ha ver 2425. Kleine erwten 25—50. Schok kers 60—80. Bruine onen 70—85. Koolzaad 3540. Maanzaad 120—140. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 771 kg 2,79. Bot 75 kg 34.46. Tong 2 kg 2.76—2.97. Rog 6 kg 44— 45. Ongesorteerde vis 35 kg 40—55. VANDAAG. Terneuzen Luxor: ,,'s Nachts kwam de duivel", 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: „SchSn ist die Welt", 19.45 uur, a.l.; Hotel „De Een hoorn": Toneeluitvoering Rederijkers kamer, 20 uur. Gent Koninklijke Opera: „La Traviata" opera. Sas van Gent Olympia: „Op het spoor der verdwenen vrouwen", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 23