Binnen zeven uur na sluiting van stemlokalen totaaluitslag bekend ZÓ DENKT MEN IN NET BUITENLAND ER OVER GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL EERSTE KAMER AANVAARDDE BEGROTING VAN MEJ. KL0MPÉ KLMIi uit be ETHER PR0T7N 0Ï ALA zS5TJT,VSt COURANT DONDERDAG 12 MAART 1959 A.N.P.-VERKIEZ1NGSDIENST WEER PARAAT Modernste machines ingeschakeld De keuze van de Nederlandse kiezers zal, zij het niet-offi- cieel, in luttele uren na het sluiten der stemlokalen via dagbladen, radio en televisie bekend zijn. Ruim dertien honderd man van het Alge meen Nederlands Persbureau van P.T.T., radio en televisie zijn intensief op hun grote en kleine taken voorbereid om de uitslag van de verkiezin gen voor de Tweede Kamer te melden. De A.N.P.-verkie- zingsdienst in Den Haag heeft de meest moderne transmissiemiddelen, reken en boekhoudmachines alsook het elektronische systeem van Hollerith ingeschakeld voor de verzending, bewer king en totalisering der cij fers die in zo kort mogelijke tijd in lijsten met gekozen kandidaten moeten resulte ren. Slechts enkele functionarissen van het A.N.P. hebben in een paar maanden tijds deze organisatie opgebouwd. Bijna duizend corres pondenten, een in elke Nederland se gemeente, hebben tot taak de uitslag ter plaatse onverwijld aan een der negentien Nederlandse te- legraafcentra mede te delen. Deze uitslagen gaan rechtstreeks tele grafisch door naar Den Haag, waar 't A.N.P. beschikking kreeg over zalen in het gebouw van het Produktschap voor Zuivel en de hollerith-afdeling van het aan grenzende Produktschap voor Vee en Vlees. In deze zalen is een te legraafkantoor gevestigd, waar de binnenkomende telegrammen in beeldschrift op de telexen, de au tomatische verreschrijvers, ver schijnen. De binnenkomende gecodeerde cijfers worden direct via een tweede telex-telegraafnet aan dagbladen, A.V.R.O., N.C.R.V. en N.T.S.-televisie geseind. Bo vendien ondergaan zij een reeks bewerkingen via een vernuftig boekhoudsysteem om per kies kring en landelijk getotaliseerd te worden. Evenwijdig daaraan loopt een boekingssysteem voor de elektronische administratie. Op deze manier wordt het mo gelijk elk half uur met een druk op de knop op grond der bin nengekomen resultaten „thermo meter-stand" te geven. Aange zien de lijsten in de achttien kieskringen verschillen verto nen, dienen de gegevens per partij per kieskring, zowel als de landelijke resultaten per par tij te worden vastgesteld. Kiesdeler Zodra het landelijke aantal uitge brachte geldige stemmen bekend is, kan de „kiesdeler" (het hon- derdenvijftigste deel van dit aan tal) worden vastgesteld. Bij zes miljoen geldige stemmen zal de kiesdeler dus 40.000 zijn. Indien nu de lijsten in alle kies kringen dezelfde waren, dan zou de samenstelling van de nieuwe Kamer daarna snel bekend kun nen zijn. Nu echter enige der elf partijen varianten hebben aange bracht wordt die berekening vrij- wat ingewikkelder. Een doelmati- §e organisatie echter met 200 me- ewerkers 1 in de A.N.P .-centrale kan deze puzzel betrekkelijk snel oplossen. Aangezien boven dien niet alle partijen een stern- mental halen, waarop de kiesde ler precies deelbaar is, moet ook nog worden uitgezocht, aan welke partijen zogenaamde „restzetels" toevallen. Gedrang Toch kan binnen, zes tot zeven uur na het sluiten der stemloka len de totale uitslag zuiver of vrijwel zuiver bekend zijn. Dit is mede in hoge mate afhankelijk van de snelheid, waarmee de ge meentelijke gegevens binnenko men. Indien één gemeente verstek laat gaan, wordt de gehele orga nisatie opgehouden. In de loop der jaren is dan ook een zekere wedijver in de gemeenten ont staan om de uitslagen snel en zui ver op het allervroegste tijdstip door te geven. .Gezien 't „telegra fisch gedrang" dat daardoor kan ontstaan, heeft het A.N.P. zijn ontvanginstallaties aanzienlijk uitgebreid en bovendien nog voor een behoorlijke reserve gezorgd. In de ether De A.V.R.O. zal de resultaten op grond van de A.N.P.-eijfera regel matig bekend maken. De N.C.R. V. zal aan de A.N.P.-cijfers nog wat eigen werk toevoegen. Prof. mr. M. Rooy, hoogleraar in de perswetenschappen aan de Am sterdamse universiteit, treedt van half tien af als gespreksleider voor het televisieprogramma op. Tussen het tonen van de resulta ten door zal hij commentaar ge ven en bovendien vertegenwoordi gers van de politieke partijen voor de camera's interviewen. Een aantal medewerkers van het A.N.P. zal in de Irene-studio te Bussum aanwezig zijn om het per telex binnenkomende materiaal te schiften en voor vertoning en commentaar gereed te maken. Zo wordt door collectieve inspan ning der dagbladen, waarvan het A.N.P. het centrale nieuwsbureau is, radio en televisie, met de on ontbeerlijke technische hulp van P.T.T. het verkiezingsnieuws ver gaard, verwerkt en medegedeeld. Aangezien de A.N.P.-verkïezings- dienst ook gegevens over de ver kiezingen van 1956 (Tweede Ka mer) en 1958 (Prov. Staten) heeft voorbereid en verspreid, zal het mogelijk zijn directe vergelijkin gen te maken en, zo men wil, con clusies te trekken. Ook ditmaal sal in de avond en nacht na de verkiezingsdag het „A.N.P." in Den Haag voor een snelle uitslag van de telling zor gen. De verkiezingsdienst, die daartoe uitgerust is met de mo dernste apparatuurwerkt dan op hoogspanning. De bijgaande foto geeft daarvan een beeld. fijn als u iets in huis Hebt! Minder optimistisch verslag van Rotterdamsche Lloyd De koninklijke Rotterdamse Lloyd N.V. heeft over 1958, blijkens het verslag, een saldo exploitatiereke ning behaald van 23.2 miljoen (v. j. f 47 min). Het saldo interestrekening bedroeg t 5.5 min. (f 5.3 min) en de opbrengst verkoop schepen boven de boekwaarde beliep f 1.9 min (f 1.2 min.). Inclusief het saldo vorige rekening ad f 32.162 beliepen de totale inkom sten f 30.7 min (f 53.5 min). Na di verse voorzieningen waaronder af schrijving *op de vloot ad f 25.3 min. (f 26.9 min) en toevoeging aan de reserve voor diverse doeleinden ad f 1 9 min. (f 14.7 min), is voor divi denduitkering beschikbaar f 3-175.200 (f 4.961.250). Het jaar 1958 kenmerkte zich in de internationale scheepvaart door on voldoende emplooi. De chartervrach ten daalden scherp, hetgeen een zeer nadelige invloed uitoefende op de door verschillende conferenties vast gestelde lijnvracht. In een tijd van verminderd ladingaanbod doen de bij zondere maatregelen, getroffen door de Verenigde Staten tot instandhou ding van de eigen koopvaardij, zich terdege gelden, temeer daar dit voor beeld in andere landen op de een of andere wijze navolging heeft gevon den. Dientengevolge wordt het arbeids terrein van de traditionele zeeva rende landen sterk aangetast. Deze situatie dwingt de directie tot haar leedwezen een minder optimistisch verslag uit te brengen. De vastbe sloten wil om nieuwe wegen te vin den, gepaard aan nieuwe initiatie ven, doet haar vertrouwen in de toekomst houden. Bij Mountain home in de Ameri kaanse staat Idaho zijn in de lucht twee grote zesmotorige straalbommen- werpers met elkaar in hotsing gekomen. Principiële vraagstukken bij opstelling Armenwet (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft woensdag zonder hoofdelijke stemming de be groting aanvaard van maatschappe lijk werk. Minister Ivlompé had het zeer gemakkelijk. In het algemeen kon onze vrouwelijke minister veel waardering voor het door haar ge voerde beleid incasseren. Mej. Tjeenk Willink (p.v.d-a.) sprak de hoop uit, dat de minister, ook als zij na de ko mende verkiezingen niet meer aan het hoofd van dit departement zou worden gesteld, ook op andere posten het land en de gemeen schap zou die nen met de bezonnenheid en het be grip voor samenwerking die haar be leid hebben gekenmerkt. Minister Klompé legde er de nadruk op, dat bij de omgang met de gere- patrieerden meer vrijwilligers zullen moeten worden ingeschakeld, Mej. Tjeenk Willink sloot zich aan bij de wens van mevr. Luyckx (k.v. p.) om spoed te betrachten bij het totstandkomen van een definitieve regeling voor subsidiëring van hui zen voor ongehuwde moeders. Mevr. Luyckx drong ér op aan bij de ko mende regeling alle perfectionisme te laten varen. Minister Klompé gaf de heer Schip per (a.r.) te verstaan, dat het vraag stuk van de geschiktheid van de woonoorden de volle aandacht heeft van haar departement. Dé heer Van Hulst (c.h.), die het had betreurd, dat er nog geen wetsontwerp voor een nieuwe ar menwet was ingediend, kreeg van de minister te horen, dat op dit terrein principiële vraagstukken opgelost moeten worden, o.a. speelt de pei'soonlijke verantwoor delijkheid een grote rol. Ook was de minister van oordeel, dat haar departement bij de terugbetalings regeling altijd een humaan beleid heeft gevoerd. Na een korte re pliek werd de begroting aan vaard. Nederland bouwt voor Denen vissersschepen De Nederlandse scheepsbouwindustrie heeft in de afgelopen weken een be langrijke order uit Denemarken ont vangen. Niet minder dan 32 casco's voor stalen motorkotters zullen op Nederlandse werven worden ge bouwd. De opdracht is een gevolg van het feit. dat zich in het Deense visserijbedrijf een grote omwenteling voltrekt. De vissers schakelen over van houten op stalen schepen. De scheepsbouwer A. Hakvoort uit Monnikendam kreeg de opdracht voor de bouw van deze serie kotters. Hij toonde tijdens de reis van de Helder- se' kotter HD 12 langs verschillende Deense vissersplaatsen de mogelijk heden van dit vissersvaartuig. De Deense vissers zagen in de HD 12 'n bruikbaar type voor hun visserij op de Noordzee. Daar de Deense wei-ven zelf nog niet in staat zijn stalen caseo's voor kot ters t.e houwen, werd de opdracht voor de casco's in Nederland ge plaatst. Deense werven houden zelf ae afwerking van de schepen in han den. Ook de motoren van 260 tot 300 k worden in Denemarken geplaatst. >e order is verdeeld over verschillen de kleine Nederlandse werven. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ^\oreu, ye*\ cm.... sc/\rijven Letty Kosterman met eigen werk Letty Kosterman, die door haar op treden in de televisieprogramma's van de A.V.R.O. bekendheid kreeg en daarna Mies Bouwman opvolgde als gastvrouw in Roel Baltens „Tiptoj taptoes", draagt op maandag ll maart van kwart voor twaalf tot twaalf uur in de rubriek „Attent., op jong talent" enkele schetsen voor van eigen hand onder de titel „True love". In haar met de nodige humor gekruide verhaaltjes vertelt ze van een meisje, dat, verliefd op een leraar door het ongeluk wordt achtervolgd op een schoolfeestje, als haar schoen tjes te gladde zolen blijken te heb ben, over de eerste liefde, over emi gratie en over waarschuwingen, die een ouderwets ouderpaar meent to moeten te geven aan z'n volwassen dochter, die naar de Rivièra gaat. Instructieve liturgie Op donderdag 26 maart, Witte Don derdag, verzorgt de KJR.O. televisie een instructieve godsdienstige uitzen ding uit de kerk van het Constantijn Goed jaar voor Rotterdams Beleggingsconsortium Blijkens het jaarverslag over 1958 van het Rotterdamsch Beleggingscon sortium N.V. waren de inkomsten van de vennootschap in het verslagjaar wederom bevredigend en bedroegen deze f 18.571.728,42 (f 15.195.854,52). Gerealiseerde koerswinsten en -verlie zen en uitkeringen ten laste van" agio- reserves en claims werden steeds niet als inkomsten geboekt doch binnen de vermogenssfeer gehouden. De onkos ten van de vennootschap hebben f349.754 (v. j. f335.092) bedragen terwijl aan belasting f 17.413 (f 15.119) moet worden betaald. Re liening houdende met het saldo a.r ad f 2.837.936 (v. j. f 1.883.794) resu! teert hieruit een beschikbare winst van f21.042.497 (f 16.729.436). Zoals reeds gemeld zal aan de aan deelhouders worden voorgesteld dividend van HVz in contanten uit te keren en daarnaast een belasting vrije uitkering van 2% in aandelen ten laste van de agioreserve te ver richten (v. j. 17 in contanten). Daarnaast wordt het voorstel gedaan om f 1.800.000 toe te voegen aan de bijzondere reserve en na uitkering van de statutaire tantièmes een be drag van f 2.843.107, op nieuwe reke ning over te brengen. Teneinde het venverven van een aandelenbelang in de Robeco gemakkelijker te maken wordt tevens voorgesteld om statutair de mogelijkheid te openen aandelen van nominaal f50 uit te geven. Te vens deelt het bestuur mede dat het in haar bedoeling ligt voor de aandelen der vennootschap notering in eensge- vend geld aan te vragen. In Rusland worden elke minuut 10 kinderen geboren In de Sowjet-Unie worden elke minuut 10 kinderen geboren, zo meldt Tass. In de afgelopen 30 jaar is het geboor tecijfer in de Sowjet-Unie tweemaal zo hoog geweest als in de V.S., vier maal zo hoog als in Groot-Brittannië en 15 maal zo hoog als in Frankrijk. Tass schrijft de toeneming van de Russische bevolking toe aan de ont wikkeling van de kindergeneeskunde en de kinderbescherming. GEÏRRITEERD. In Washington raakt men steeds meer geïrriteerd over Macmilhms houding. Men is van mening, dat de Britse premier kennelijk een belang rijke rol wil spelen bij de onderhan delingen met de Russen, zo weet de „New York Times" te melden. Volgens het blad zijn de Franse en Westduitse regering het in deze vol komen met de Amerikanen eens. „De moeilijkheid kan voor een deel toegeschreven worden aan trots en voor een ander aan het verschil in standpunt over de wijze waarop de besprekingen over het Duitse vraag stuk gevoerd moeten worden", aldus de „New York Times." Het blad schreef dat sommige Ame rikaanse bewindslieden van mening zijn dat de Britten in de ziekte van Dulles een gelegenheid hebben gezien om een belangrijker rol te gaan spe len bij de leiding van de westelijke buitenlandse politiek. De „New York Times" voegde hier aan toe dat een aantal Amerikaanse, Franse ep Westduitse diplomaten sterk tot de mening overhellen dat Macmlllan wellicht te gemakkelijk gesproken heeft over de kans om de vraagstukken, voortvloeiend uit de militaire confrontatie tuss-n het oos ten en westen, tot oplossing te bren gen. GEEN PRIJSGEVEN. De Parijse corr ipondent van de Lon- dense „Times' meent, dat de Britten er in zijn geslaagd de Fransen ervan te overtuigen dat hun nadruk op on derhandelingen met de Sowjet-Unie geen prijsgeven van essentiële weste lijke standpunten inhoudt. Hij gelooft echter dat net duidelijk genoeg schijnt te zijn dat het Britse en het Franse standpunt ten aanzien van de Russi sche bedoeling en de manier, waarop het westen moet reageren, nog niet •lopen zeker goed gedaan, aldus de corres pondent van de „Times". De correspondent van de „News Chronicle" vroeg zich echter af of president De Gaulle Macmillan bits heeft afgewezen. De bespre kingen van Macmillan met De Gaulle waren kort in vergelijking met het overleg dat de Franse President de vorige week met ondskanselier Adenauer heeft ge voerd. Als hier niet van een bitse bejegening kan worden gesproken, dan is het toch zeker „een bere kend staaltje van Gaullistische majesteit", aldus de „News Chro nicle". HANDELSBETREKKINGEN. Als premier Macmillan op zijn reis naar Washington Ottawa aandoet, is dit een goede gelegenheid om infor meel met zijn Canadese ambtgenoot Diefenbaker o.m. te spreken over de slechter wordende handelsbetrekkin gen tussen Canada on de Verenigde Staten. Daarbij heeft Engeland direct belang, n.l. vanwege de vele handen tussen Canada en de Britse industrie en meer in het algemeen omdat han delsrelaties de politieke betrekkingen op vele punten raken, aldus het Brit se Manchester Guardian." Het was zes maanden geleden bijna zeker dat de Canadese pogingen om het Avro Arrow-jachtvliegtuig inge voerd te krijgen bij de Amerikaanse luchtmacht zouden mislukken, doch eerst sinds premier Diefenbaker do negatieve uitslag dezer pogingen defi nitief in het Canadese Lagerhuis had j meegedeeld (2 weken geleden) is een storm van verontwaardiging opge stoken en zijn zeer onvriendelijke dingen in en buiten het Lagerhuis ge zegd. In deze opwinding is niet ge noeg aandacht geschonken aan wat de oppositieleider Lester Pearson heeft gezegd, n.l. dat het hoog tijd voor Ca nada wordt om tot een conventie te komen waarin de beginselen van de Canadees-Amerikaanse betrekkingen zijn opgenomen. Nog nimmer heeft Canada, sinds het zijn buitenlandse zaken zelf V ehartlgt, zoveel problemen met de Verenigde Staten gehad. Vele Canadezen zijn geërgerd over het feit, dat hun strijd krachten onder Amerikaans comman do staan en dit terwijl de „Buy Ame- rican"-wctgcving in de Ver. Staten Canada uitsluit van een eerlijk aan deel in de industrie-opdrachten ge plaatst door de gemeenschappelijke strijdkrachten. De Amerikaanse han delsbelangen hebben iedere vorm van protectie nagestreefd en daarbij vaak ten onrechte het beginsel van do „na tionale veiligheid" toegepast. Sinds 1941 zijn de Amerikaans-Ca- nadese betrekkingen geleid door de geest van het Hyde Park Agreement, dat echter het Amerikaanse Congres niet bindt. Tijdens de oorlog waren dc persoonlijke betrekkingen op hoog niveau goed en kon een telefoontje bepaalde moeilijkheden snel uit de weg ruimen. Het Congres kon zich toen niet permitteren hier iets tegen te doen. Thans is dit anders. Op een verdrag kan Canada zich niet beroe pen en na Diefenbakers anti-Ameri kaanse verkiezingsredevoeringen te hebben gelezen, waren de meeste Amerikaanse Congresleden, zoals Lester Pearson ha dvoorspeld, de Ca- Diefenbaker zou er verstandig aan doen om Pearsons voorstel in ern stige overweging te nemen. Ook Pearson is zeer verontrust over de greep waarin de Canadese indu strie door de Amerikanen wordt gehouden. Op dit ogenblik zou nog zeker niet een conventie bereikt kunnen worden, die Canada ge heel zou bevredigen, maar veel zou al gewonnen zijn als de Ca nadese regering in staat zou zijn de industriële toekomst met iets meer zekerheid te plannen. En, zouden onderhandelingen afbre ken, dan zouden de Amerikanen eindelijk gaan beseffen, hoe in tens de ontevredenheid over hen is bij hun nauwste en naaste bondgenoten. Tegenwoordig heb ben de meeste Amerikanen daar in het geheel geen notie van. College te Amersfoort. De bedoeling is, dat de voornaamste delen worden uitgezonden van de plechtigheden, zo als die in de R.-K. Kerk 'n plaats vin den op Witte Donderdag, Goede Vrij dag en Paas-Zaterdag. Deze zullen van een uitleg worden voorzien. De uitzending duurt van kwart voor ne gen tot tien uur. De kerk, waarin de ze uitzending wordt verzorgd, maakt deel uit van het gebouwencomplex waarin het gymnasium en de h.b.s. van de paters Kruisheren gevestigd zijn_ Kijk en luister Elk publiciteitsmiddel in ons land houdt zich vanavond bezig met de verkiezingen. Bij de krantenbureaus is het een drukte van belang, radio en ook televisie blijven niet achter. Op het scherm zien we in afwachting van de eerste uitslagen de „kunstru briek" van Ab van Roon met een re portage uit het Amsterdams conser vatorium over het muziekonderwijs. „Scherzo" van Jelle de Vries en Dick van Bommel gaat al iets naar de ver kiezingen toewerken en om half tien, als de N.T.S. de wacht overneemt zit ten we helemaal in de cijfers. Prof. mr. dr. M. Rooy is commentator en gespreksleider als diverse vertegen woordigers uit het politieke leven hun overwinningen gaan bejubelen of hun nederlaag goedpraten. Voor de radio is vrijwel de hele avond gewijd aan de stembus. De cijfers zullen weer als een stortbui over de luiste raars neerdalen, afgewisseld met wat reportageflitsen, commentaren en als er even tijd is en dat wordt naar mate het later is minder een vro lijk muziekje. De N.C.R.V. heeft een wijs besluit ge nomeneer zullen weinig stemmenaan- tallen worden genoemd. Terwille van de vergelijkingsmogelijkheid gaat men meer werken met percentages. Reportages en gesprekken met kop stukken van de politieke partijen wis selen de radiouitzendingen af. VRIJDAG 13 MAART. HILVERSUM I. -102 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 VPRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 710 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Comm. op de verkiezings uitslag. 8-30 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonduren met kinderen, 'caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Strijk- kwart. 11-20 Voor de kleuters. 11.35 Lich te muz. AVRO: 12.00 Instr. trio. 12.20 Re- geringsultz- Landbouwrubriek. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Pianospel. 13 00 Nws, 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.30 Literair pro gramma. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muziekrevue. 16,30 Voor de zieken 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17,55 Act. 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de t, caus. 19.00 Voor de jeugd- 19-10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 De nationale inzameling van het Leger des Heils, caus. 19.50 Sexuele hervorming, caus. 19.55 VPRO.nws. 20.00 Nws. 2005 Vrouwenleven nu en ln de toekomst, caus. 20.2(1 Klarinet en plano. 20.25 Bnek- bespr. 20.35 Europees-commentaar. 20 45 Kamerkoor. VARA: 2100 Villa Cidonla, hoorsp. 21.30 Lichte muz 21.45 Vandaag ben ik nuchter, klankb 22 10 Musette- ork. en soliste. 22 25 Bultenl. overzicht. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Nws. 2315 Sport. 23-30—24.00 Muzikaal gesprek. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 21.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 750 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 10.15 Gram, 10 30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Altviool en plano. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12 33 Meisjeskoor en In str. kwintet. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram 14.05 Schoolradio. 14,25 Radio Fllharm. ork., koor en sol. 14.50 Gram. 15.10 Voordr. 15.30 Lichte muz. 16.00 Tulrtbouwpraatje. 16 15 Gitaarrecital. 16,45 Gram. 17.00 Voordr. 17.20 Musettemuz. 17 40 Beursber. 17-45 Gram. 18.00 Accordeonprogr. 18.20 De Hangmat. 18.50 Regeringsultz.: Serie: stu deren en student zijn. III. De aankomen de student en het studentenleven, door G. de Wilde, voorz van de Nederl. Stu dentenraad. 19 00 Nws en wcerber 19.10 Radiokrant 19 55 Op de man af 20.00 Gr. 20 30 Kunstrubriek. 20 30 De bijbel In het tijdbeeld van de kunst. 22.20 Theaterork. en sol. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Indiaanse muziek, (met toe lichting). 23.45—24 00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Zuster Angelica, opera 21.00 —23.00 Eur. biljardkamp driebanden. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Na regen komt zonneschijn 19.30 Onbekend. 20.00 Nws. 20 35 Reconstructie van een beroemd proces 22.05 Le temps et les oeuvres. 22 30 Eurovisie: Europese biljartkampioenschappen te Hilversum. 23.00 Wereldnieuws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19-00 Voor de jeugd. 19 30 Nws T V -spel. 22.00 Nieuwe films 22 30 Eurovisie: Euro pese biljartkampfnenschappen te Hilver sum. 23.00 Nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8