Zeeuwse rundveestapel belangrijk toegenomen Bijna drieëneenhalve eeuw oud Zeeuwse Almanak ZEEUWSE DAMSPORTDAG OP II APRIL IN GOES van &2fvin tot GOED HANDWERK" EXPOSEERT IN MIDDELBURG AUTOMOBILIST REED MET SNELLE VAART OP BUS IN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 MAART 1959 JAARVERSLAG VOORLICHTINGSDIENST Aantal paarden nam met vijf procent af De Zeeuwse rundveestapel is In het afgelopen jaar toegenomen van 84.891 eind december 1957 tot 90.831 eind december 1958. Aldus blijkt uit het Jaarverslag van de rijksveeteelt en zuivelvoorlichtingsdienst voor Zeeland over 1958. Bij de meitellin gen was er een uitbreiding van rond 4000 stuks of i'A% ten opzichte van 1957 en bij de decembertellingen be droeg deze toeneming rond 5900 run deren of 7%. De melkveestapel was in aantal bij de meitelling nagenoeg gelijk aan die van het voorgaande jaar, terwijl er bij de decembertelling een geringe toeneming was van rond 200. Op Schouwen-Duiveland nam *t aantal melkkoeien gemiddeld met 850 toe; op Walcheren bedroeg de uitbreiding 185 stuks, terwijl in de overige gebieden het aantal melk koeien lager was. In West-Zeeuwsch- Vlaanderen was de afneming gemid deld 100 stuks. De totale Zeeuwse rundveestapel bestaat voor 22% uit melkvee, dat is ruim 1% lager dan het voorgaande Jaar. De toeneming van het totaal aantal stuks rundvee was het gevolg van een belangrijke stijging van de mest- veestapel. Gunstige prijzen voor het slachtvee en een ruime voederpositie hebben de belangstelling voor de mesterij doen toenemen. Verder nam het aantal voor de fokkerij bestemde dieren van ouder dan 1 jaar (voorna- Bakkerscursus aan L.T.S. te Zierikzee Het bestuur van de lagere technische school te Zierikzee heeft het gemeen tebestuur van Zierikzee verzocht een noodzakelijkheidsverklaring te ver strekken, voor de met ingang van 1 september a.s. aan de school te ver binden afdeling brood- en banketbak ken. Het schoolbestuur brengt in een schrijven naar voren, dat aan een opleiding voor brood- en banketbak kers op het eiland grote behoefte be staat. De vakcommissie Organisatie Bakkerspatroons op Schouwen-Dui veland, waarvan dit initiatief uitgaat, heeft een lijst samengesteld met 19 namen van adspirantenleerlingen, die bereid zouden zijn een dergelijke cursus aan de school te Zierikzee te volgen. Het schoolbestuur voert daarbij nog aan dat het volgen van een cursus door deze leerlingen aan een school buiten het eiland, hoge kosten met zich zal brengen, omdat de leerlingen dan niet steeds heen en weer zouden kunnen reizen. Daarnaast merkt het bestuur op dat deze hoge kosten, vele ouders er van heeft weerhouden hun zoons te laten deelnemen aan een opleidings cursus buiten het eiland. Het gevolg is geweest en zal eventueel ook in de toekomst blijven, dat dergelijke leer lingen een ander technisch vak kie zen. Voorts voert het bestuur nog aan, dat deze uitbreiding van het leerplan alleen reeds uit maatschap pelijk oogpunt in een behoefte zou voorzien. B. en W. hebben dit verzoek van het schoolbestuur gunstig ontvangen en zullen in de eerstvolgende raadsver gadering in deze geest adviseren. melijk vaarzen) belangrijk af, zodat in het geheel gezien de samenstelling van de rundveestapel zich in het af gelopen jaar belangrijk gewijzigd De varkensstapel is in vergelij king met 1957 met 2877 dieren van 24.281 tot 21.404 afgeno men. Deze afneming was merk baar in alle gebieden, waarbij het aantal fokzeugen gemiddeld met 350 verminderde, het aantal be drijven met varkens met 424 en het aantal leden van het Varkens stamboek met 24. De belangstel ling voor de kwaliteitsverbetering nam bij de werkzame leden van het Varkensstamboek echter toe. MINDER PAARDEN Het totaal aantal paarden nam met 5% af en daalde tot 10.701 stuks. Er was echter een belangrijke ver schuiving ln de leeftijdsopbouw, want het aantal paarden jonger dan 1 Jaar nam toe met 17%. Het aantal leden van de K.V.N.T., afdeling Zee land, verminderde met 111. De schapenstapel nam weer belang rijk in omvang toe. Volgens de mei- tellingen steeg het aantal van 13.699 tot 15.695, een toeneming dus van 15%. De geregistreerde fokkerij van Texelse schapen breidde zich uit; het ledental steeg met 22 tot 171. De melkschapenfokkerij op Walcheren is echter nog van geringe omvang. De geitenstapel tenslotte vertoonde een daling, ook de geregistreerde fokkerij. Het jaarverslag vermeldt voorts gegevens over diverse onder zoekingen. Hlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllljjil Verkieangsuitslagen j worden gepubliceerd Zoals gebruikelijk zullen ook ïedenavond door de Provinciale Zeeuwse Courant de uitslagen s van de Tweede-Kamerverkie- zingen worden gebulletineerd. In Goes, Middelburg, Vlissin- gen en Zierikzee gebeurt dit aan de bureaus van ons blad; in Dostburg bij hotel „De Een- loorn" en in Terneuzen bij ;afé „La Belle Vue". De eerste plaatselijke uitslagen zijn om- itreeks half acht te verwachten. Restauratie monumentale gebouwen te Zierikzee B. en W. van Zierikzee willen een ac tie ontketenen voor de restauratie der verschillende monumentale ge bouwen, die de 1100 jaar bestaande stad telt. Het college wil een restau ratiefonds vormen, waarin een ieder die het belang van behoud der oude gebouwen inziet, een bijdrage kan storten. Een en ander zal zeker in de aanstaande raadsvergadering ter sprake komen. In de memorie van antwoord van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen bij de begroting 1959, is indertijd reeds gewezen op de noodzakelijkheid, zo spoedig moge lijk met de restauratie van de monu menten te Zierikzee te beginnen. Het gevaar, zo wordt in dit antwoord gezegd, zou kunnen ontstaan, dat Zierikzee een aantal belangrijke cul tuurmonumenten verliest. Ook bui ten Zierikzee is de belangstelling voor deze noodzakelijke restauratie reeds doorgedrongen en van verschil lende zijde mocht het gemeentebe stuur reeds financiële bijdragen ont vangen. WEDSTRIJDEN MET 160 SPELERS Oud-kampioen Bom speelt simultaan Het Schuttershof te Goes wordt op zaterdag 11 april het strijdtoneel van 160 dammerB, die in verschillen de groepen tegen elkaar zullen uit komen. De „big"-match is ongetwij feld de tweejaarlijkse ontmoeting tussen drie Zeeuwse tientallen, resp. samengesteld uit spelers van ae hoofdklas, de eerste klas en de twee de klas enerzijds en een zelfde aan tal spelers uit het damdistrict Dor drecht anderzijds. Voorts zal de bekende dammer Bom uit IJsselsteijn, oud-kampioen van Nederland en derde bij het kampioen schap in 1959 simultaan spelen te gen ongeveer 40 Zeeuwse dammers uit de verschillende klassen. Ook ligt het in het voornemen, dat de Wal- cherse jeugd het op die dag opneemt tegen de rest van Zeeland in hoofdzaak zullen dat Bevelandse dammers zijn. Bij deze ontmoeting zullen zestig dammers achter de bor den plaats nemen. De wedstrijden vangen aan om 4 uur 's middags. De Zeeuwse Dambond ontplooit de komende weken nog meer activitei ten. Op 1 en 2 april zal 't kampioen schap schooldammen van Zeeland worden verspeeld in de gymnastiek- CONCOURS HIPPIQUE Tijdens de pinksterdagen wil men in Axel een oude traditie in ere herstel len. De „Oranjeruiters" en de „Julia- naruiters", respectievelijk uit Axel en Zaamslag, hebben het initiatief genomen om een concours-hippique te organiseren op het uitstekend voor dit doel geschikte terrein van de V. V.Z.F. in plan-Zuid te Axel. Behalve de ruiters van genoemde verenigin gen zal een vereniging uit Tholen met pony's deelnemen; een voltige- groep zal demonstraties geven. In de pauzes zal de gymnastiekvereniging „Thor" uit Sas van Gent in de arena komen. Het geheel zal vermoedelijk worden opgeluisterd door een mu ziekgezelschap en een drumband. Men verwacht dat dit concours op tweede pinksterdag duizenden naar Axel zal trekken. OOM WOUT.... Ter redactie is dinsdagmiddag helaas tijdens onze afwezigheid een man op bezoek geweest, die al zeven jaar deze gewesten bereist en die, naar hii verklaarde, een grote waardering heeft gekregen voor de Zeeuwse humor. Het was de man, die vele vertegenwoordigers en ande re reizende lieden kennen als „Oom Wout". Wel, oom Wout gaat Zee land nu verlaten en gistermiddag maakte hij een soort afscheidStoernee langs vrienden en bekenden en als trouw lezer van dit hoekje wipte hij ook even bij de krant aan. Hij had nog een laatste bijdrage, die wij U niet willen onthouden. Oom Wout dan hielp in Middelburg op zekere dag een bejaard vrouvjtje uit de trein. Terwijl ze stevig op zijn arm leunde, sprak ze een beetje vinnig „Dat had je zestig jaar geleden moeten doen!" Waarop oom Wout verbaasd uitriep: „Waarom t" En toen zij weereen beetje ondeu gend: „Toen was ik eenentwintig..." zaal van het Goese Lyceum. Vier teams van ieder zes spelers nemen deel, namelijk het Goese Lyceum, de christelijke ulo-Olmenlaan, Middel burg, de katholieke uloschool Vlis- singen en een jeugdteam uit 's Gra venpolder. De winnaar van deze wed strijden zal in de pinkster- of zo mervakantie deelnemen aan het kam pioenschap van Nederland. Nederlandse smokkelaar in Gent veroordeeld De rechtbank te Gent heeft zekere W. H. uit Oostburg veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijke gevange nisstraf en een boete van 14.300 francs wegens het. smokkelen van 130 kg boter. De wagen waarin de boter werd gesmokkeld en in Water vliet werd aangetroffen werd ver beurd verklaard. IN INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL Warm pleidooi voor een eeuwenoude kunst (Van onze redactrice) Is de klassieke kunst van het hand werken in onze moderne tijd nog wel een levende kunst? Op deze vraag is gistermiddag in de Middelburgse In dustrie- en Huishoudschool een be vestigend antwoord gegeven door middel van een expositie, die daar voor de duur van twee dagen is in gericht door de plaatselijke commis sie voor huishoudelijke en gezins voorlichting, in samenwerking met de stichting „Goed Handwerk". Een stichting die het bijzonder goed vóór heeft met de eeuwenoude en zo ui terst vrouwelijke kunst van het wer ken met naald en draad! Eeuwenoud; want reeds in de grijze oudheid versierde men kleding en an dere gebruiksvoorwerpen van tex tiel met sierstukken; in de bijbel wordt eveneens gesproken over „handwerk", over „fijne stiksels", kerkelijk borduurwerk werd reeds vele eeuwen geleden vervaardigd, niet alleen door borduursters maar ook door „borduurders", door man nen dus die naald en draad en stof wellicht even goed wisten te hante ren als hun vrouwelijke tijdgenoten. Al deze bijzonderheden hebben de ve le bezoeksters gistermiddag op de expositie kunnen vernemen uit de mond van een deskundige van „Goed Handwerk", mevrouw L. Kuipers- Sannes, die blijkens haar enthousias te causerie over het „goede hand werk" deze kunst een warm hart toedraagt, en die als haar mening uitsprak dat in deze tijd de belang stelling voor de borduurkunst toch weer aan het opleven is, wellicht als tegenwicht voor de steeds voort schrijdende techniek waarmee ook de vrouw dagelijks geconfronteerd wordt. Met vele fraaie handwerken ook van buitenlandse oorsprong, il lustreerde mevrouw Kuipers haar korte lezing. De voorzitster van de plaatselij ke commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting, mevrouw E. Strubbe-van Veen, had voor dien een welkomstwoord gespro ken tot de vele belangstellenden, in het bijzonder tot de echtgenote van Middelburgs burgemeester, mevrouw A. M. D. de Widt-Lug- ten, en tot wethouder A. J. Be renpas, bestuurslid der commis sie. Mevrouw De Widt verrichtte vevolgens de officiële opening van de tentoonstelling door het doorknippen van een koord, na dat zij in een korte toespraak de'' waarde van het handwerken als vrijetijdsbesteding had belicht. Zij noemde het borduren een vorm van vrijetijdsbesteding waaraan de hedendaagse vrouw maar al te vaak gedachtenloos voorbijgaat, ondanks het feit dat onze modern geoutilleer de huishoudingen ons veel meer vrije tijd laten dan vroeger. Zij adviseerde haar toehoorsters om het goede uit het verleden (de fraaie handwerk technieken) te combineren met het goede uit het hedén: de overvloed aan moderne materialen waarover wij kunnen beschikken. De tentoonstelling zelf is met bijzon dere zorg ingericht en vele facetten van de schone handvverkkunst zijn er bijeengebracht: van ouderwetse „merklap" tot het modernste „tafel- dek-matje" met zijn sobere motieven dat het tafellaken kan vervangen. Men ziet er met borduurwerk ver sierde kinderkleding, men ontdekt met verbazing hoeveel variatiemoge lijkheden er zijn bij een eenvoudig werkstukje als een eierwarmer. Er zijn ook Zeeuwse inzendingen te be wonderen (onder meer een kleurige „kermis te Middelburg"), er is een wandkleed waarop de twaalf maan den van het iaar in borduursteekjes staan afgebeeld. Met nog vele ande re specimen der fraaie handwerk- kunst vormen zij een collectie die een warm pleidooi is voor het werkelijk ;oede handwerk"! Ook vandaag KUNST Verkoeyen en Sterman De violist Jos Verkoeyen gaf gister avond voor de Arbeiderskunstkring Vlissingen een concert, waarvan het programma bestond uit werken, die men vaak pleegt aan te duiden met de kwalificatie „semi-klassiek". Het ging hier voornamelijk om muziek, die de luisteraar aanspreekt en te vens de solist gelegenheid geeft zijn virtuoze kwaliteiten te tonen. Dat heeft Jos Verkoeyen gisteravond dan ook op lofwaardige wijze gedaan, daarmee tevens bewijzend niet tot de geringsten onder de Nederlandse vio listen te behoren. Enkele werkjes uit zijn programma: Sérenade mélancholique, Tsjaikows- ky; Nigun, Bloch; Andaluza, Grana- dos; Capriccio, Paganini en Hopak van Moessorsgky. Het was allemaal plezierig om naar te luisteren, maar de vraag rijst of een dergelijk bont programma nu wel van grote waar de is, gelet ook op de pedagogische doelstellingen, die de kunstkring na streeft. Vermelding dient nog dat de violist op bescheiden wijze werd begeleid op de vleugel door mevrouw Verkoey en. Na de pauze trad Otto Sterman op, o.a. met gedeelten uit „Ik ben een neger" Over de verdiensten van Sterman is reeds eerder geschreven 'bfijft de expositie nog geopendvai£ in ons blad, zodat wij ditmaal met morgen van half elf tot twaalf uur,deze vermelding menen te mogen vol- vanmiddag van twee tot vijf uur. staan. de K. KANTONRECHTER MIDDELBURG Hij wist zich niets meer te herinneren Tijdens de woensdagmiddagzitting van de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenbnrgh, speelde zich de nasleep af van een vrij ernstig ver keersongeluk, dat zich voordeed op 17 oktober van het vorige jaar onge veer ter hoogte van het Zwarte Sluis je op de rijksweg te Goes. Omstreeks acht uur des morgens wilde de Vlis- singse architect W. D. de R. met zijn personenauto een voor hem rijdende vrachtauto passeren. Op dat moment naderde uit de richting Goes een au tobus van de dienst Goes-Wolfaarts- dijk niet aan het stuur de chauffeur M. C. v. d. L. uit Kloetinge. Hoewel de buschauffeur en de bestuurder van de vrachtauto, P. M. K. uit Wissenker ke, krachtig remden, botste de perso nenauto met snelle vaart tegen de autobus op, waarbij de rechtervoor- zijde van de personenauto geheel werd ingedrukt. De bestuurder van de personenauto liep een hersenschud ding op. terwijl bij zijn mede-passa gier, zijn compagnon M. C. w. uit Vlissingen, eerst eveneens een hersen schudding geconstateerd werd, maar later een schedelbasis- en een kaalc- fractuur. De R, werd ten laste gelegd ten eer ste tijdens het inhalen van de vracht auto op het linkerwegdeel van de 's-Heer-Hendrikskinderendijk terecht gekomen te zijn en ten tweede zijn auto rijtechnisch niet in goede staat gehouden te hebben; van de belde VLASSERSWEDSTRIJD Koewacht organiseert een attractie op 1 april, wanneer in dit plaatsje een grote jaarmarkt zal worden ge houden. Aan deze markt is een vlas- opmaakwedstrijd verbonden, die wordt voorbereid door de Vereniging I van Oud-Leerlingen van de Vlassers- 1 school. In vlasserskringen toont men reeds 'een grote belangstelling voor deze wedstrijd, terwijl diverse ge meenten hun steun hebben toegezegd, zodat verwacht mag worden, dat dit onderdeel van het programma van die dag, een suces zal worden. SCHIETING We blijven op het terrein van de ontspauning, wanneer we melden, dat in „Het Wapen van Biervliet" te Biervliet een schieting op dc liggende wip werd georganiseerd door de handboogsociëteit „Prins Hendrik". Ruim dertig schutters waren in het café verschenen om hun krachten te meten en dit maakte, dat het een spannende wedstrijd werd. De organiserende vereniging verde digde de eer met succes, want A. Jansen uit Biervliet haalde de hoog vogel naar beneden. Zijn rivaal J. Neve uit Waterlandkerkje was even eens goed op dreef en haalde zowel de eerste als de tweede zijvogel naar omlaag. De meeste kleine vogels vie len onder de treffers van J. Vermue, eveneens uit Biervliet, de overige prijsvogels gingen naar W. Duysse- rinck. C. Wijffels. C. de Pré, allen uit Biervliet, J. Vermast. A. Roegiest, W. Brouwer uit Philippine, F. Claeljs uit IJzendijke en A. de Baere uit Wa terlandkerkje. TAFELTENNISCLUB In Walsoorden hebben enkele initia tiefnemers een gezonde vorm van vrijetijdsbesteding gevonden. Zij hebben een tafeitennisdub opgericht met een voorlopig bestuur, dat onder leiding staat van de heer Ots. Als naam voor de vereniging koos men „De Steiger". Het ligt in de bedoe ling om een ledenwerfactie op touw te zetten. Voorts bestaan er plannen om aan de competitie deel te nemen. Met z'n vieren zijn ze bij elkaar bijna drieëneenhalve eeuw oud. Om precies te zijn driehonderdnegenendertig jaar. Allen zijn zij in Westkapelle geboren, opgegroeid en oud geworden. Jasper Gabriëlse, die gisteren zijn negentig ste verjaardag vierde, is de oudste van de vier en tevens op drie fia oud ste inwoner van Westkapelle, waar hij reusachtig trots op is. In de fami lie wordt hij op de voet gevolgd door zijn broer Jacob, die zesentachtig is. Zijn zuster Pieternella is drieëntach tig en de jongste van dit viertal, An- dries is tachtig jaar oud. Sinds jaren wonen zij al samen onder aan de dijk in Westkapelle in een van de vele houten noodwoninkjes, die hier nog staan. Altijd hebben ze sa men gewoond, ook toen de drie man nen als landbouwers nog hun brood verdienden. Zij hadden hun eigen huisje, dat in de oorlog echter werd verwoest. ZIJ werden geëvacueerd en enkele jaren lang zwierven zij van de ene plaats op Walcheren naar de an dere. Tot ze eindelijk in hun oude woonplaats de noodwoning kregen toe gewezen, waarin ze nu nog wonen. Tegenwoordig bevalt het hen in hun noodwoninkje zo goed, dat ze niet eens meer weg zouden willen. Pieter nella doet de huishouding, waarbij ze geholpen wordt door Andries, die nog het vlugst ter been is. Hij doet de boodschappen, zorgt dat de kachel 's winters brandt en dat elke ochtend de bedden netjes worden opgemaakt, terwijl pieternella het keukenwerk doet. Zij lezen vooral tijdschrif ten en hebben nooit tijd voor ruzie, zegt de zesentachtlgjarlge Jacob trots. Vroeger gingen ze wel eens Op de foto van links naar rechts An dries (80 jaar), Pieternella (83), Jacob (86) en de jarige Jasper (90). (Foto P.Z.C.). naar Middelburg, maar vanwege de leeftijd doen ze dat tegenwoordig ook niet meer. De twee oudste broers zijn evenals hun zuster wat moeilijk ter been geworden, maar Andries voelt zich nog fit. Wanneer het mooi weer is gaat hij er nog wel eens met z'n fiets op uit. Ondanks hun ouderdom zijn ze allemaal nog gezond en de dokter hoeft er dan ook niet vaak te komen. Op vijfentachtigjarige leef tijd moest Jasper voor de eerste maai naar de dokter, die hem van een pijn lijke steenpuist af hielp. Voor erg lan ge tijd zijn ze nooit van huis geweest, want als het even kon bleven ze in hun vertrouwde Westkapelle. voorbanden was namelijk het profiel zo goed als afgesleten. De architect kon zich niets meer van het ongeval herinneren. Zijn herinneringsvermogen van die dag ging terug tot het tijdstip, waarop hij de Sloedam passeerde. Hij wist niet. dat de banden zover afgesle ten waren. Als getuigen werden gehoord de vrachtauto- en de buschauffeur. De vrachtautobestuurder K. vertelde 100 meter achter een andere vrachtauto te hebben gereden. In zijn spiegel zag hij De R. naderen, kennelijk met de bedoeling hem te passeren, terwijl van de tegenovergestelde richting de bus naderde. „Toen De R. zijn pas- seermanoeuvre tot uitvoering bracht, zei ik bij me zelf: „Dat kan nooit goed gaan", hetgeen ook het geval bleek", aldus deze getuige. Schatting 80 km De buschauffeur zag de botsing „aankomen", waarop hij krachtig begon te remmen. Op het moment, dat de personenauto tegen zijn bus vloog, reed hij nog ongeveer 10 km. Hij schatte de snelheid van de personenauto op ongeveer 80 km. Opperwachtmeester N.V. Eek man van de verkeersgroep vertel de nog, dat de slechtste voorband zeker reeds vervangen had moe ten worden. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, kwalifi ceerde de wijze van rijden van De R. als „snijden". Het eerste feit vond de officier bijzonder ernstig en voor de ze grove verkeersfout, zoals hij het noemde, eiste mr. Schenkenberg van Mierop een boete van 250 plus zes maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. Voor het tweede feit, waarbij hij wees op de nalatigheid van verdachte, eiste de officier een boete van 50. Mr. Moolenburgh ging wat de geldboete betreft met de eis van de officier mee. „Een dergelijke wijze van rijden toont, dat U zich niet voldoende bewust bent ge weest van uw verantwoordelijk heid", aldus de kantonrechter, die de ontzegging van de rijbevoegd heid op 3 maanden stelde. Ook voor het tweede feit vonniste mr. Moolenburgh met een boete van 50. Reclasseringsraad Middelburg Bij kon. besluit is als lid van de re classeringsraad te Middelburg be noemd de heer C. Heijnsdijk, reclas- seringsambtenaar bij het Leger des Heils te Middelburg. Zeeuwse middenstandsdag te Goes Ter gelegenheid van de installatie van het gewest Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Middenstands bond wordt op 17 maart in „De Prins van Oranje" te Goes een Zeeuwse Middenstandsdag voor de leden be legd. De heer P. G. van de Weele, voorzitter van de K.N.M.B., zal deze dag openen met een rede over „De Zeeuwse middenstand op de bres voor zijn toekomst". Een forum zal aller lei zaken betreffende de middenstand behandelen. VANDAAG. Middelburg „My man Godfrey", 19 en 2115 uur. a.l. Industrie- cn Huis houdschool Molenwater: Handwerk- tentoonstelling, 10.30—12 en 14—17 u. Gebouw Polder Walcheren: Lezing voor Genootschap Nederland-Frank rijk, 20.15 uur. Vlissingen Alhambra: „De onbekende soldaat". 19 en 21 uur. 10 j. Luxor: „Het teken van de lulpaardman", 20 uur, 14 J. Strandhotel: Openbare voordracht Theosofische Vereniging, 20 uur. Goes Grand: „Besmette briljanten", ir, 10 J. Prins van Oranje; „Mo- jw", 19.30 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2