DR. W. DREES SPRAK VOOR P. v. d. A.-AFDELING MIDDELBURG Vand aag. WALCHEREN MARKTBERICHTEN SIR LAURENCE OLIVIER IN SHAKESPEARES „HAMLET" WOENSDA'.«IA ART 1953 PROVINCIAL l>: V. hl L w L COURANT 7 IN PROPVOLLE CONCERTZAAL Verkiezingsrede met een terugblik op 13 jaar Tijdens een door de P.v.d.A.-afdeling Middelburg belegde bijeenkomst in de geheel bezette Concert- en Gehoor zaal heeft de oud-minister-president dr. W. Drees een verkiezingsrede ge houden. Dr. Drees gaf in zijn betoog een terugblik over de afgelopen der tien jaar, niet, zoals liij opmerkte, om geschiedenis te schrijven, maar om hieruit consequenties te trekken voor de toekomst. Hij wees er daar bij op, dat bij de a.s. verkiezingen mede een uitspraak van de kiezers wordt verwacht of zij vertrouwen hebben gehad in het gevoerd beleid en of men een dergelijk beleid ook in de nabije toekomst gevoerd wil zien. Uitvoerig ging dr. Drees in op de ver schillende methoden, waarop de ver schillende partijen de P.v.d.A. ver antwoordelijk willen stellen. Hij noemde enkele zinsneden uit de ac ties op: „Nu komt eindelijk een einde aan een 13-jarig rood schrikbewind". „Er is meer schade aangericht dan tijdens de bezetting". „Nederland moet opnieuw bevrijd worden". Dr. Drees begreep niet hoe men daaraan heeft kunnen denken. „Indien zij ten minste weten, wat voor schrikbewind er geweest is tijdens de bezetting", aldus de oud-minister-president. Deze verklaarde vervolgens, dat er na de oorlog een wil tot samen werking is ontstaan. Dr. Drees wees er op, dat hij steeds getracht heeft om zonder persoonlijke of minderwaardige aanvallen de be sprekingen te voeren met de an dersdenkenden. „Wat er nu van het Nederlandse volk geworden is, is de prestatie van dat gehele volk", aldus betoogde hij. „Maar de mogelijkheden daar toe zijn mede geschapen door het regeringsbeleid". Dr. Drees was er echter daarbij van overtuigd, dat er gebreken zijn in ons over het algemeen welvarend land. Maar zijn wij de schuldigen voor de woningnood?", vroeg hij -zich af. „Tijdens de oorlog zijn er enkele lOO.OOOen woningen verwoest en evenzovele niet gebouwd. Als we nu „bij" zouden zijn, dan had dit ten kos te moeten gaan van andere grote za ken. Ook bij het onderwijs zijn er te korten, voornamelijk te grote klas sen. Maar in 1946 zijn er 100.000 kinderen meer geboren dan in welk Jaar ook. Pas daar aan maar eens de okalen aan en zorg daarbij ook voor voldoende leerkrachten", aldus dr. Drees, die in dit verband voorts op merkte, dat er toch bereikt is, dat twee maal zoveel kinderen, die de la gere school verlaten, het voortgezet of middelbaar onderwijs kunnen vol gen. Daarna stipte de oud-minister-presi- ...vieren koning Frederik IX van Denemarken en O. Grote- H wohl, minister-president van de m Oostduitse volksdemocratie, respectievelijk hun 60e en 65e verjaardag. §1 ...vertrekt koning Leopold van jË België in zijn functie van voor- zitter van het Belgisch insti- tuut voor wetenschappelijk on- ll derzoek in Midden-Afrika naar H de Kongo, waar hij diverse la- H boratoria zal bezoeken. jË ...is het biddag voor het gewas. H jË ...viert de befaamde Neder- j§ H landse toneelspeler en radio- acteur Jan J. P. Lemaire sr. te ee Rotterdam zijn 75e verjaardag, p 11 ...heeft te Cannes de interna- f§ tionale eindwedstrljd plaats §j H van het door de Franse radio- omroep R.T.F. georganiseerde vierde Eurovisie-songfestival. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllil Terneuzens meisje (16) voer met matroos naar Engeland Onder hoede van gezagvoerder naar Zeeland terug Bij de politie te Terneuzen werd za terdag aangifte gedaan, dat de 16- jarige dochter L. van de familie R. m deze plaats de nacht; niet in het ouderlijk huis had doorgebracht. Het gezin ging juist die dag verhuizen naar Zierikzee. De gemeentepolitie stelde onmiddellijk een intensief on derzoek in en dankzij een medede ling van één der Terneuzense boot- Heden, ontdekte men, dat het meisje vrijdagnacht met een matroos aan boord van de Nederlandse kustvaar der „Sheratan" was gegaan. Inmiddels bevond dit schip zich reeds op volle zee en was op weg naar het. Engelse havenstadje Ipswich (bij Harwich). Via de rederij werd de ge zagvoerder van de „Sheratan" op de hoogte gebracht en nog in de loop van zondag kwam het bericht binnen, dat het meisje zich inderdaad aan boord bevond. Daar de coaster maan dag weer naar Terneuzen vertrok, werd de gezagvoerder bereid gevon den het meisje onder zijn hoede te nemen en bij aankomst in Zeeland over te geven aan de politie. Dins dagavond zette de jongedame in Ter neuzen weer voet aan wal. Vandaag wordt zij door de politie naar Zierik zee gebracht. Schoorsteenbrandje De Esso-depothouder O. wonende aan de westelijke kanaalarm te Terneu zen, bemerkte maandag tot z'n grote schrik dat er brand was ontstaan in do schoorsteen van z'n woning. Dam de woning dicht bij een opslagplaats van olie en benzine ligt, waarschuw de hij onmiddellijk de brandweer, die weinige minuten later het schoor steenbrandje wist te blussen. dent aan, dat de P.v.d.A. zich verre van staatsalmacht zal houden. „De staat ls wel het centrale orgaan van de maatschappij, maar daarnaast zijn er nog vele andere leden". Hij wees er voorts op, dat alle partijen tegen de reeks sociale maatregelen geweest zijn in de voorbije jaren. „Maar als het geld kost en administratie met zich brengt, dan is dat onze schuld", zo betoogde hij. Dr. Drees ging hierop nader in op de kabinetscrisis, de defensiepolitiek „Nederland draagt veel meer bij dan andere gelijkwaardige landen, maar alle andere partijen zijn vóór verhoging van deze uitgaven"- en de bezitsvorming en -spreiding. Hij meikte op, dat dé P.v.d.A een be scheiden poging gedaan h8eft om op sociaal gebied gestalte te geven aan het beginsel om ieder zijn krachten te laten ontwikkelen, waarbij voorop staat: Gemeenschappelijke verant woordelijkheid van allen vóór allen. Nadat de heer Drees zich ook nog tot de jeugd gericht had, stelde hij, dat de P.v.d.A. strijdvaardig en construc tief moet zijn „Of wij in de regering vertegenwoordigd zullen zijn of in de oppositie zullen zijn, het is van de grootste betekenis of dat is met winst of verlies", aldus besloot dr. Drees. Aan het begin van de avond was een welkomstwoord gesproken door de afdelingsvoorzitter, de heer M. A. L. Hubregtse, die hierbij dr. Drees dankte voor hetgeen hij voor Neder land gedaan heeft, waarna hij ook het slotwöord sprak. Muzikaal werd deze avond omlijst door de arbeiders- zangvereniging „De Volksstem". Raad Weslkapelle akkoord met herindeling gemeenten Indeling buurtschap Snabbeldorp bij Westkapelle bepleit De gemeenteraad van Westkapelle heeft dinsdagavond slechts weinig tijd nodig gehad voor de bespreking van de gemeentelijke herindeling op Walcheren. De door Gedeputeerde Staten voorgestelde herindeling houdt voor de gemeente Westkapelle geen ingrijpende veranderingen in, maar omvat slechts enkele grens correctie. Door deze correcties wordt het gebied der gemeente enigszins uitgebreid, waardoor een twintigtal gezinnen bij het inwonertal gevoegd worden. De regeling is temeer zo be vredigend voor Westkapelle, gezien het feit dat het geprojecteerde re creatiegebied bij de nieuwe herinde ling geheel op terrein van de ge meente Westkapelle komt. Het nieuwe plan ontlokte toch enige discussie wat betreft het buurtschap Snabbeldorp. Bij de nieuwe indeling komt dit namelijk onder de nieuw te vormen gemeenschap Valkenisse te vallen. Volgens de heer P. K. van Rooyen zou het veel logischer zijn wanneer dit bij de gemeente Westka pelle komt, daar aanpassing van de bewoners bij deze gemeente ook veel sneller zou 'verlopen. De volledige raad sloot zich bij dit standpunt aan en men besloot Gedeputeerde Staten hierop opmerkzaam te maken in het aan dit college toe te zenden rapport. Waarnemend burgemeester W. Ga- briëlse maakte voorts nog een op merking over het ontbreken van een regeling voor bouw- en woningtoe zicht in het ontwerp. Men besloot alsnog om opneming van een derge lijke regeling te verzoeken. Verdere punten van discussie leverde het ont werp niet op en de raad kon zich dan ook met algemene stemmen met de nieuwe herindeling verenigen. Nieuw® huisvuilophaalauto voor Middelburg B. en W. vragen raad krediet van 34.000 B. en W. van Middelburg stellen de raad voor een krediet van 34.000 te verlenen voor de aankoop van een nieuwe huisvuilauto. De aankoopsom zal ten laste van de kapitaalbegro ting 1959 van de reinigingsdienst worden gebracht. In het voorstel wijzen B. en W. er op dat de raad reeds in de vergadering van 15 december 1958 besloot tot de aanschaffing van een nieuwe wagen over te gaan in verband met het ge ldelijk vernieuwen van de huisvuil er Bjia'au^o s 'costen voor deze ^jde auto 'bedragen voor het chas sis 11.588,50, voor de bovenbouw, zoals de roltrommelopbouw met een luchtinhoud van i.3% m3 15.365, cabine met. grofvuilkast 3800, en stofvrije belading 2520. Voorts moeten er aan het chassis nog extra voorzieningen worden getroffen in verband met de trommelopbouw. De- zé extra voorzieningen zullen f 726,50 belopen. Voor-de financiering van deze uitga ve wijzen B. en W. op een deel van de vaste lening van 250.000, waar toe de raad in de vergadering van 2 maart besloot. „Deze lening heeft dan", aldus dit college, „de volgende bestemming gekregen: bouw turnge- bouw 168.000, aandeel van het elek triciteitsbedrijf in de kosten van de elektrificatie van onrendabele gebie den, .spanningsverbetering kabelnét en openbare verlichting 49.600 en 3400 voor de aanschaffing van de tweede huisvuilauto". „De ooievaar vergist zich" van Hans Nesna Het toneelgezelschap van de P.Z.E. M. gaf dinsdagavond in de Middel burgse Schouwburg onder auspiciën van de Commissie bedrijfsvoorstel- lingen van. de samenwerkende perso neelsverenigingen een opvoering van „De ooievaar vergist zich", een klucht van Hans Nesna. Dit luchtige, grappige spel, waarin de nodige ver wikkelingen ontstaan rond een baby eist van de medespelende een hoog tempo, dat constant moet worden volgehouden, want anders zakt dit niemendalletje in elkaar en wordt het een vervelende flauwiteit. Maar het was juist de grote verdienste van deze P.Z.E.M.-groep, dat het tempo vanaf het eerste moment goed werd ingezet en dat men er in slaagde tot het laatste moment het stuk met vaart te spelon. Een compliment aan het adres van de regisseur, de heer C. van Hoek, is in dit opzicht zeker op zijn plaats. Maar ook in ander opzicht oogstte hij lauweren: als de student Henk, welke rol hij uitste kend vertolkte. De andere rollen wa ren eveneens goed bezet. Zo was Ria Jellema vooral in het tweede en der de bedrijf een uitstekend tegen speelster als Elly, de zuster van Henk. Vermelding verdient vooral ook Riek van Loo, die een „wervel wind van een dienstbode" op de plan ken zette, een kostelijk type. Rien van den Buuse speelde een lofwaar dige vaderrol en liep zo vervaarlijk over het toneel, dat men in de zaal er ltippevol van kreeg. De verdere medespelenden eveneens de moei te waar d waren Lien Cornells, Ti- ni de Heer, Henk de Heer en Lo Wondergem, die groot succes oogst te als oom Dirk. De voorzitter van de commissie.be- drijfsvoorstellingen, de heer A. Louws, sprak aan het einde der voor stelling een dankwoord, waarbij hij, de dames van het gezelschap bloe men aanbood en de heren een roker tje. Contactmiddag chr. landbouw- huishoudschool Dezer dagen werd in de christelijke landbouwhuishoudschool t% Middel burg oen contactmiddag gehouden voor metsjes van middelbare scho len. Het doel van deze middag was deze meisjes in kennis te stellen met do plannen om t.e komen tot een vor der leraressenopleidingen. De direc trice van de chr. landbouwhuis houdschool, mejuffrouw A. M. Bou- deling verwelkomde de meisjes en gaf een overzicht van het leerplan en de leerstof. Na de thee werd een rondgang gemaakt door de verschil lende lokalen, waar werkstukken wa ren tentoongesteld op het gebied van kookkunst, handenarbeid, kinderver zorging en naaldvakken, waarbij de leerkrachten de gewenste inlichtin gen gaven. Bij verscheidene meisjes bleek wel animo voor deze opleiding te bestaan. VLISSINGEN Amateur Groep verzorgde feestmiddag beiaarden De Amateur Groep Vlissingen ver zorgde dinsdagmiddag in het „Schel- dekwartier" de feestmiddag van de Bond voor Ouden van Dagen, afde ling Vlissingen. Na het openings woord van de tweede voorzitter, de heer P. Schenkel, die allen hartelijk welkom heette, bracht de groep op waarlijk verdienstelijke wijze het reeds zaterdagavond in „Britannia" opgevoerde toneelstuk „Het geheim van dr. Spencer" over het voetlicht. Aan het slot van de opvoering dank te de heer Schenkel de medespelen den en overhandigde de speelsters en spelers een surprise, Tot slot van de middag werd een verloting gehouden en kregen de bejaarden een verras sing aangeboden. Huldiging gemeeniereiniger A. Stroo De gemeentewerkman A. Stroo van de compostering te Vlissingen heeft veertig jaar zijn krachten gegeven aan de „verschoning" van deze stad. Voor die veertig jaren trouwe en on berispelijke dienst is hij dinsdagmid dag in de versierde garage van de gemeentelijke reinigingsdienst door gemeentebestuur en personeel gehul digd. Wethouder M. A. van Popering sprak namens het gemeentebestuur van „bijzondere arbeid tijdens moei lijke omstandigheden, met de groot ste bereidwilligheid in al die jaren verricht" en bood een enveloppe met inhoud aan. Gezeten naast zijn in Arnemuidse klederdracht gestoken vrouw onder ging de heer Stroo glimlachend de hulde die hem voorts werd gebracht door de heren Constandse en de Abva de heer J. Moll, directeur van Ge meentewerken, de heer Danckaerts opzichter bij Gemeentewerken en een collega van de jubilaris, de heer A. Snoep. Namens het personeel werd de heer Stroo een koekoeks klok aangeboden. Mevrouw Stroo werd in de bloemen gezet. Voor de mechanisatie in de gemeentereini ging zijn beslag kreeg, was de heer Stroo bij de riooldienst. Ook als chauffeur op de straatwagen heeft hij een tijdlang zijn werk gedaan. Zijn allereerste functie was echter die van varkenshoeder. Bij zijn in diensttreding in 1919 had de gemeen te als gevolg van oorlogsomstandig heden namelijk een aantal varkens voor de distributie onder de boeren. Tot ver in 1922 heeft dö romantiek in het gemeentewerk zich kunnen handhaven. Daarna was de heer Stroo weer met volle overgave „stadsreiniger". VROUWENPOLDER Stierenkeuring Bij de stierenkeuring te Vrouwenpol der werden 4 stuks aangevoerd, waar van 1 werd goedgekeurd. De eigenaar van het dier is de heer S. de Bruyn. C.B.T.B. vergaderde De afdeling Vrouwenpolder van de C.B.T.B. hield dezer dagen onder lei ding van de heer W. Wouterse haar derde gewone vergadering in dit sei zoen. Na afhandeling van de huishou delijke zaken, sprak de hoer K. Melis over het onderwerp: „In en om onze bedrijven". Vervolgens vertoonde de heer H. Brasser enige films over de mingsklas t.er voorbereiding van een veeteelt in Amerika, Advertentie KOUDEKERKE Geslaagde feestavond van plattelandsvrouwen De plaatselijke plattelandsvrouwen vereniging afdeling Koudekerke, hield dezer dagen in het gemeentelijk verenigingsgebouw een geslaagde feestavond waarvoor ook de platte landsvrouwenverenigingen uit Mid delburg en Westkapelle uitgenodigd waren. De presidente mevrouw C. Roose Kokelaar sprak een vlot welkomst woord, en verheugde zich er over, dat zovelen gekomen waren naar Koude kerke om deze avond mee te maken. Het programma bestond uit een „bont allerlei", waaraan alle leden uit Koudekerke meewerkten. Het zangkoor verleende op verdien stelijke wijze haar medewerking. Declamatie, voordracht, verloting met zeer mooie prijzen en het con sumeren van koffie met oliebollen, die door één der leden gratis gebak ken waren, dat alles viel zeer in de smaak. Turnvereniging Swift hield uitvoering Dezer dagen werd in het gemeente lijk verenigingsgebouw de jaarlijkse uitvoering gehouden van dé gymnas tiekvereniging „Swift". De voorzitter de heer N. I. Mesker, verwelkomde de volle zaal met belangstellenden, in het bijzonder het gemeentebe stuur, de heer Hendriks, secretaris van de „Zebra" en de afgevaardigden van diverse zusterverenigingen, 't Zo aantrekkelijke programma werd op vlotte wijze afgewerkt. Bijzondere waardering bestond voor de vrije oefening der dames. De tamboers der muziekvereniging „Voorwaarts" verleenden hun welwil lende medewerking bij het voorstel len der leden aan het publiek. Gemeente-avond In het gemeentelijk verenigingsge bouw te Koudekerke werd een film vertoond getiteld „Tot U zal spreken" Ds. Hoffman heette alle aanwezigen welkom, waarna twee voorfilmpjes en de eerste helft van de hoofdfilm ge draaid werden. Na de pauze vertoonde men het tweede deel van „Tot U zal spreken". Na de film dankte ds. Hoff man de aanwezigen voor hun aanwe zigheid. Hij hoopt a.s. zondag tijdens de dienst in de Dorpskerk zijn visie te geven op het gegeven in de film. DOMBURG Coöperatieve boerenleenbank hield jaarvergadering Dezer dagen werd in de zaal „Wil- helmina" te Domburg de jaarverga dering gehouden van de coöp. boe renleenbank. De voorzitter de heer W. Brand gewaagde van een nog steeds toenemende groei van de bank. De omzet steeg met twee mil joen en bereikte daardoor de twin tig miljoen. Het aantal spaarders groeide met 250 en kwam op 3500. Er werd een half miljoen gulden aan vreemde valuta verhandeld. Aan spaargeld werd ruim een miljoen meer ontvangen dan uitgegeven. Het totale bedrag aan spaargelden bij de bank was per 31 december 1958 6.123.603.25. Het balanstotaal was een eindcijfer van 6.912.980.62 en het reservefonds is 137.237.88 ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 4667 dieren. Week- totaal 6439. Vette koelen en ossen 350. Gebrulksvee 1117. Vette kalveren 340. Graskalveren 200. Nuchtere kalveren 2186. varkens 26. Biggen 52. Paarden 65. Veulens 1. Schapen of lammeren 212- Weide- of zuiglammeren 18. Bokken of geiten 20. Prijs in cents per kg. Vette koelen le kw. 312—344, 2e kw. 300 —312, 3e kw. 280—292. Vette kalveren le kw. 280—290, 2e kw. 260—280. 3e kW- 220 —260. Slachtpaarden le kw. 265, 2e kw. 240, 3e kw. 220. Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw Graskalveren 460 380 280 Nuchtere kalveren 65 52 40 Biggen 65 48 40 Schapen HO 85 55 Lammeren 120 85 60 Kalfkoeien 1300 1100 975 Melkkoeien 1300 1100 975 Vare koeien 910 780 700 Vaarzen 975 825 625 Pinken 680 550 425 Vette koeien aanvoer iets minder, han del goed, prijzen als gisteren, vette kal veren aanvoer wat ruimer, handel le vendig, prijzen constant, prima's boven notering. Graskalveren aanvoer tame lijk, handel stil, prijzen ongewijzigd. Nuchtere kalveren aanvoer flink, han del goed, niet lager in prijs. Biggen aan voer gewoon, handel lui, prijzen onver anderd. Slachtpaarden aanvoer even minder, handel tamelijk, ruim prijshou dend. Schapen aanvoer als vorige week, handel tamelijk, 1ste kwaliteit iets stij ver in prijs, verder ongewijzigd. Lam meren aanvoer als vorige week, handel groot. Het aantal school- en jeugd- spaarderg is gestegen tot 3435. De voorzitter herdacht de overleden oud kassier, de heer Corns. Louwerse De heer L. K. Minderhoud werd als bestuurslid herkozen. In de plaats van de heer K. Brouwers, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer J. de Visser als lid van de Raad van Toezicht benoemd. Mededeling werd nog gedaan, dat het bijkantoor te Westkapelle op korte termijn vervangen zal worden door een beter aan de eisen voldoend bankgebouw. Oranjevereniging stelde feestprogramma vast De Oranjevereniging te Domburg stelde tijdens 'n jaarvergadering in de zaal van hotel Van Zetten 't pro gramma voor koninginnedag vast. Besloten werd enige kinderspelen te houden en bij voldoende deelname ringrijden in sjezen voor volwasse nen. Verder zal er een gekostumeer de voetbalwedstrijd gespeeld worden. De vereniging besloot voor deze dag de medewerking te vragen van de muziekvereniging „Apollo" en de boerenkapel. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het ledental in het afge lopen jaar met 60 leden tot 250 was gestegen. Ook het verslag van de penningmeester luidde gunstig. Het kassaldo was 110,98. De bestuurs leden de heren C. Kesseling en J. P. Roosendaal werden herkozen. In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer J. Franclte werd de heer H. Smit benoemd. FILMS IN ZEELAND „My man Godfrey", het prototype van de butler Hoe voortreffelijk de drama's van Shakespeare ook mogen worden ver tolkt buiten Engeland, er gaat niets boven een voorstelling door Britse Shakespearespelers, van wie Sir Lau rence Olivier wel één der grootsten is. Een .reisje naar Londen om een op voering van één dezer toneelstukken bij te wonen is echter niet voor ieder een weggelegd. Toch is het mogelijk om, dankzij Olivier ook, te genieten van het uitnemende toneelspel van Engelands beste acteurs zonder dat men er ver voor behoeft te reizen. Electro (Middelburg) heeft namelijk „Hamlet" op het programma staan. „Hamlet" is het tweede Shakespeare- drama, dat Olivier voor de film ge schikt heeft gemaakt. De rollen wor den bezet door acteurs, die in de loop der jaren triomfen vierden op de planken. Toch heeft Oliiver niet zui ver het toneelstuk verfilmd, maar heeft hij gebruik gemaakt van alle voordelen, die de film biedt, zodat men zelfs meer geboden krijgt dan in de schouwburgzaal. Het spirituele van dit grote werk heeft Olivier zuiver weten te treffen in fraaie nevelachtige opnamen en sobere, maar smaakvolle, decors. De wijze, waarop de regisseur de moei lijkheden waarvoor de lange dialogen hem stelden, heeft opgelost, zal bij ieder, die de rolprent ziet,-respect op wekken. Bijzonder mooi is ook het camera werk. Tot in de kleinste details scherp, is geen enkele scène rom melig en werkt geen enkel decor storend Technisch zowel als artis tiek is „Hamlet" een meesterwerk. Behalve in Luxor (Vlissingen) wor den in de beide andere Zeeuwse bio scopen enkele bekende films opnieuw vertoond. Het zijn „De strijd om het bloedgeld" in Grand (Goes) met o.a. Phil Carey, waarin het verhaal ver teld wordt van drie bandieten, die na een gedeelte van hun straf te hebben „opgeknapt" weten te ontsnappen en op zoek gaan naar de buit, waar over een „collega" zich heeft ont fermd en „Die Siinderin vom Feraer- hof" in „Alhambra" (Vlissingen). De laatste film staat ook wel bekend onder de naam „Meineed". Het is een sentimenteel Duits drama. „Het teken van de luipaardman" Luxor (Vlissingen) is nieuw voor zo ver het de produktie betreft. Het ge geven echter kan men terugvinden in vele andere, even fantastische, films, die in de jungle spelen: Een expeditie wordt door een wilde stam belaagd en er vallen slachtoffers. De omgeving van de Aamazone leent zich uitstekend voor dergelijke stér ke filmverhalen en blijkt steeds weer de fantasie van de scenario-schrij vers te boeien. In deze junglefilm niet Tarzan. maar Sabu in de hoofdrol. DONDERDAGOYCLUS Alhambra (Vlissingen) vertoont don derdagavond de geschiedenis van een nederlaag. De nederlaag, die de Fin nen leden tegen de machtige Russi sche legers m de jaren 1939—1944. „De onbekende soldaat" is vaft grote artistieke waarde en bovendien be langwekkend als zuiver Finse presta tie op cinematografisch gebied. David Niven, de tnan onder meer uit „De kleine hut", waarin hij zich wederom kenbaar mankte als een der eerste klas komiek van grote allure, is onvergetelijk als de but ler in „My man Godfrey", Deze laatste rolprent, waaraan oo'k June Allyson haar krachten gaf, is te zien in ELECTRO (Middelburg). Een unieke gelegenheid om van hoogstaand amusement te genieten. Een geheel andere attractie biedt „Besmette briljanten" Grand (Goes) Hoewel deze detectivefilm boeiende en vaak waarderende momenten kent is de voornaamste troef toch wel het optreden van „sex-bomb" Jayne Mansfield. tamelijk, 1ste kwaliteit iets stijver in prijs, verder ongewijzigd. Kalfkoeien aanvoer iets meer, handel redelijk, prijs houdend. Melkkoeien aanvoer iets meer, handel redelijk, prijshoudend. vare koeien aanvoer gewoon, handel kalm, goed prijshoudend. Vaarzen aanvoer als vorige week, handel iui, niet hoger in prijs. Pinken aanvoer als vorige week, handel lui, niet hoger in prijs. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 10 maart. De totale dagomzet op de he den gehouden aardappeltermijnmarkt be liep 332 contracten, die alle in de con sumptiesector werden geëffectueerd Om zetten en prijzen waren als volgt: Eigen heimer 35 mm klei 1 x maart f 14.40 (kalm). Bintje 35 mm klei 173 x april 46 X f 24,80, 8 X f 24,70, 3 X f 24,50, 17 X f 24,00, 7 X f 23,90, 50 x f 23,70 37 X f 23,60 en 5 x f 23,50 (gemakkelijk), Bintje 45 mm klei 2 x maart f 23.50 en 80 x april 19 X f 26,50, 12 X f 26,30, 30 X f 26,00, 10 x f 25,90, 7 x f 25,80 en 2 x f 25,70 (ge makkelijk) Voran 35 mm zand 10 x mrt. f 14,50 (kalm) en Alpha 45 mm klei 2 x maart f 20,50 en 63 x april 36 x f 24,00, 2 x f 23,90, 2 X 23,70. 2 X f 23,30 en 26 X f 23,00 (flauw). Voor de overige rassen was de stemming kalm bij geen omzet. VEILING „WALCHEREN» G A. MID DELBURG 10 maart. Fruit: Goudreinetten H I 85 op 32—33, 75-85 25—27, 65-75 19—29, keuken 14 —26, H II 12. Jonathan, keuken 26. Saint Remy H I 75 op 11, keuken 8—13. Groenten: Snijsla en dunsel 47—1.16. Spi nazie, glas 59—92. Veldsla, glas 50—1,51. Andijvie, glas 89—1,13- Rabarber 78 Prei 10—21. Uien 4—7. Savooiekool 7—14. Ro dekool 14—29. Boerenkool 10—35. Witlof 31—56. Breekpeen 2—8. Spruiten, ongesch. 15—43, idem, geschoond 54—76. VISMIJN VEERE 10 maart. 862 kg exportgarnalen 2,15— 2,62. 87 kg bot 28—33. 4 kg wijting 39. 4 kg rog 44—48. 58 kg ongesorteerde vis 27—34. BIGGEKERKE Oud-predikant ging voor Zondag sprak in de beide diensten der Hervormde Kerk te Biggekerke, ds. L. D. van Dijl, uit Heemstede, vroeger predikant te Koudekere. Verschillende oud-gemeenteleden van de predikant waren onder zijn gehoor. PREDIKBEURTEN WOENSDAG 11 MAART. Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey. Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet, brengen ter open bare kennis, dat bij hun besluit van 24 februari 1959 aan de heer A. Couperus te Hilversum op de daarbij gestelde voorwaarden vergunning is verleend tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een scheeps werf, waarin 20 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 93,2 p.k. ge bezigd zullen worden en een opslag plaats van zuurstof- en propaanflessen, op het perceel gelegen aan de vissers haven, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie D no's 2126, 1882, 1798, 1884, 1631 ged. (vissershaven). Vlissingen 11 maart 1959. GEMEENTE VLISSINGEN. MEDEWERKING INGEVOLGE ARTIKEL 50 KLEUTERONDERWIJSWET. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 februari 1959 aan het bestuur der Ver eniging voor christelijk kleuteronderwijs alhier medewerking is verleend voor de aanschaffing van ontwikkelingsmateriaal, tuingereedschap en meubilair ten behoe ve van de onder dat bestuur staande Prinses Irenekleuterschool aan de Wiihel- minastraat. Vlissingen, 28 februari 1959. GEMEENTE VLISSINGEN. MEDEWERKING ARTIKEL 72 LAGER- ONDERWIJSWET 1920. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 februari 1959 aan het r.-k. kerk- en schoolbestuur alhier, medewerking is verleend voor het herstel van stormscha de aan het dak van de onder dat be stuur staande St.-Petrusschool aan de Adr. Coortelaan, Vlissingen, 28 februari 1859. VLISSINGEÜ. De wethouder van Sociale Zaken is ver hinderd hedenmiddag spreekuur tc hou den. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 9 maart: start- point van Hansweert; Tanny van Hans- weert; Wubbina van Antwerpen; Fem van Preston; 10 maart: Heddernheim van Antwerpen; Gaasterkerk van Amster dam. Vlissingen vertrokken op 9 maart: Co- lette naar Denemarken: Staitpoint naar Chatham: Wesermarch naar Kiel; Tanny naar Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 9 maart: Albatros naar Rotterdam; My- nelis naar Rotterdam; Appingedam naar Rotterdam: Pygmalion naar Rotterdam; Musketier naar Queensborough: Oostzee (slb.) naar Rotterdam; Geert Bodewesch naar zee-Vlissingen rode; Fraternite naar Cork; Solon naar Amsterdam; 10 maart: Vrede naar Londen; Caprlcornus naar Limmeriek: Nautic naar Dublin-Gent; Oranje naar Londen-Gent; Amerskerk naar Amsterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15