„Eerste; ronde" solistenconcours harmonie en fanfare in Zeeland Twee kinderen te Vlissingen gestikt I f n i: 0 Zeeuwse Almanak KUNST IN ZEELAND DIRECTEUR SCHIPHOL WERD EREBURGER VAR WESTDORPE Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 9 MAART 1959 MUZIEKFESTIJN IN MIDDELBURG Goede prestaties op eerste dag Burgemeester nir. Joh. de Widt van Middelburg heeft zaterdagmiddag ln de Concert- en Gehoorzaal het solistenconcours van de bond van har monie- en fanfareverenigingen in Zeeland georganiseerd met medewer king van de hoofdstedelijke muziekvereniging „Excelsior" geopend. Na een welkomstwoord van de bondsvoorzitter, de heer J. Burger uit Wemel- dinge, verklaarde mr. De Widt, dat het gemeentebestuur het op prijs stelt dat een dergelijk concours in Middelburg gehouden wordt. Hij wilde een dergelijk muziekfestijn gaarne rekenen onder de culturele manifestaties. „Het wordt immers op prijs gesteld, dat iedere gemeenschap een har monie- of fanfarekorps bezit", aldus de burgemeester. „Misschien nog meer op het platteland dan in de grote steden", veronderstelde hij. De burgemeester verklaarde, dat dit werk vaak met grote liefde en vele opofferingen ten aanzien van de financiën en de vrije tijd ge daan wordt. Men mag verschillend over het peil van het musiceren denken, zo vervolgde de burge meester, maar ook al gaat het minder goed, dan is de vreugde over het muziek maken even groot. „Toch moet men streven naar opvoe ring van het peil", meende de burge meester. „En een dergelijk concours is het middel om dit te bereiken". Mr. De Widt was er tot slot van overtuigd, dat van een concours een sterke stimulans en een gunstige in vloed uitgaat op het peil. Hierna ver klaarde hij het concours vooy ge opend. De jeugdige tubaïst A. Cevaal van het Serooskerkse E.M.M. (Walche ren) was de eerste van de rond 140 Zeeuwse korpsmuzikanten, die gedu rende drie zaterdagen na zaterdag komen ze ook op 14 en 21 maart naar de Zeeuwse hoofdstad zullen laten horen waartoe ze in staat zijn. Hun firestaties werden de eerste dag be- uisterd door de heer Henk Stam, de directeur van de Zeeüwse Muziek school. Nieuwelingen Zaterdag kwamen voornamelijk nieu welingen aan de beurt, die een soort examen moesten afleggen om een volgende maal aan het concours te mogen deelnemen. Van de 66 groten deels jeugdige muzikanten konden slechts enkelen het niet tot een prijs brengen. Maar aan de andere kant werden ook uitstekende prestaties bereikt: 3 eerste en 17 tweede prijzen in de derde afdeling solisten. Met 65 punten behaalde het Koude- kerkse meisje W. van Doorn van de vereniging Voorwaarts het hoogste puntenaantal en daarmee verdiende zij de medaille, die de gemeente Mid delburg beschikbaar gesteld had. Zij had 1 punt voorsprong op de twee andere le prijs-winnaars Jac. Pieter Augustijn van Apollo, Wissenkerke en M. Kruijt van Arne's Genoegen uit Arnemuiden. Uitslagen De verdere uitslagen van de eerste dag van dit concours zijn: in de der de afdeling solisten: 2e prijs: J. Jo- ziasse, Crescendo, Oostkapelle, 63 punten, Frida Verschuur, Excelsior, Middelburg, Barbara Schroevers, St.- Caecilia, Vlissingen, Jacob Kooman, Crescendo, Oostkapelle, Rienus Daa- ne, id., allen 61 punten, Jan den Toonder, Excelsior. Kloetinge, 58 punten, A. A. Meloen, Concordia, Krabbendijke, Joh. Cabboort, Oefe ning en Uitspanning, Kattendijke, Joh. Machielse, Onda. Ritthem, L. van Eenenaam, Ouda, Nieuwland, allen 57 punten; H. Visser, Crescen- istkapelle, A. Schout, Onda, do, Oostl (Advertentie) Ritthem, Leo den Toonder, Excelsior, Kloetinge, Hënny Geluk, Arne's Ge noegen, Arnemuiden, L. A. de Mey, Onda, Ritthem, allen 56 punten. In de derde afdeling solisten 3e prijs: S. Vos, Voorwaarts, Koudekerke, 55 punten; Ria van Noppen, Voorwaarts Koudekerke, Chris Louwerse, Cres cendo, Oostkapelle, J. Derksen, Ril- laindia, Rilland, Leen Jobse, Crescen do, Oostkapelle, L. Walhout, O.K.K., Borssele, allen 54 punten; L. Lauer, Excelsior, Middelburg, 53 punten; W. Constant, Euterpe, Heinkenszand, J. Smit, E.M.M., Kortgene, Wim Bosse- laer, Apollo, Wissenkerke, Adr. Hoo- gelander, Apollo, Wissenkerke, M. Geus, Euterpe, Heinkenszand, B. Smits, Oefening en Uitspanning. Kattendijke, allen 52 punten; L. Beg- tel, Ons Genoegen, Kamperland, Joh. Geluk, Oefening en Uitspanning. Kat tendijke, J. M. v. d. Berge, Apollo, Wissenkerke, C. Brand. Oefening en Uitspanning, Kattendijke, C. de Smidt, O.K.K., Borssele, allen 51 punten; A. Cevaal, E.M.M., Seroos- lterke en Marga van Wezel, Excel sior, Middelburg, beiden 50 punten. Derde afdeling duetten, 3e prijs: P. J. v. d. Maas en J. P. Geldof, Apollo, Wissenkerke, 53 punten en P. J. van Zweden en W. Slabbekoorn, Rillan- dia, Rilland, 51 punten. Derde afdeling kwartetten: 3e prils: N. Lous, T. Lievense, J. v. d. Sande, N. Roelse, 55 punten. R. van Rooyen, K. Lous, N. Passenier en J. v. d- Sande, 53 punten. DOOR BRAND IN BEDJE GESTE. Tijdens de grote ringrijderij van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging te Mid delburg de folkloristische dag 1958 lag het in de bedoeling vijf cent per gestoken ring te innen voor de patiëntjes van „Zonneveld" en „Ipen- oord" op Walcheren. Door omstan digheden kon deze geste toen echter niet worden uitgevoerd, een ongewild verzuim, dat de Z.R.V.-leden in hun zaterdag gehouden vergadering ruim schoots hebben ingehaald! BESCHULDIGING De sneltrein Rotterdam—Vlissingen stond op het punt om te vertrekken en de conducteur sloot ijverig de deurenroepend dat dit nu de snel trein was naar Vlissingen en dat die trein niet zou stoppen in Baren- dreoht. In een der compartimenten zat een heer het bedrijvige gedoe van de conducteur belangstellend ga de te slaan. Bij de mededeling, dat de trein niet zou stoppen in Baren drecht spitste hij bijna zichtbaar zijn oren. rtl Op het eerstvolgende station, Blaak of zo, herhaalde sicli de voorstelling. Wéér ging de conducteur de trein langs èn wéér riep hij luidkeels, dat het de sneltrein was naar Vlissingen en dat die beslist niet zou stoppen m Barendrecht. Toen wendde de heer in dat compar timent zich gemelijk tot een mede reiziger en sprak nijdig: „Die op volger van Den Hollander heeft, ze ker een hekel aan Barendrecht!". Waar die opvolger al niet de schuld van krijgt Bovenbuurvrouw deed vreselijke ontdekking Zondagavond zijn in de bene denwoning Noordstraat 21 te Vlissingen twee jonge kinderen van de familie Van B., een meisje van drie jaar en een jon getje van 20 maanden, door rookverstikking om liet leven gekomen. Tijdens afwezigheid van de moeder de vader be vindt zich op zee moet het meisje nit haar bedje zijn geko men en met' lücifers hebben ge speeld, waardoor een begin van brand is ontstaan in de alkoof. Toen de bovenbuurvrouw, mevr. De K. 's avonds omstreeks tien uur thuis kwam, ontdekte zij in de gezamen lijke gang een zware rookontwikke ling. Zij waarschuwde onmiddellijk haar buurman, die de politie alar meerde. Enkele politieagenten wisten in de verstikkende rook de deuren van de benedenwoning in te trappen, waar zij in de voorkamer en in de alkoof de twee kinderen in bed aantroffen. Di rect werden de jeugdige slachtoffers per auto naar het St. Josephzieken- huis gebracht, doch alle medische hulp bleek reeds te laat te zijn. Kort na aankomst in het ziekenhuis zijn de 3-jarige Jopie en haar 20 maanden oude broertje Roelof overleden. De brandweer wist het vuur in de al koof spoedig te blussen. De materiële schade bleef beperkt tot het verbran de kinderbedje en enkele geblakerde deuren. Bij het onmiddellijk door de politic ingestelde onderzoek is komen vast te j staan, dat spelen met lucifers de oor- zaak moet zijn van dit vreselijke on- geval. Nadat de moeder het huis ver- laten had om een bezoek aan kennis- j sen te brengen, moet het oudste kind i Voorbijgestreefd eigenlijk, want zonder paarden, lansen en ringen werd een bedrag van f 101,50 bij eengebracht. Voldoende voor 2030 ringen! Een collecte bracht f 71,50 op. Dit bedrag werd nog aangevuld met f 30, een restant van de de- monstratie in Rotterdam. MOLEN De vereniging tot behoud van molens in Nederland, „De Hollandsche Mo len" heeft ook dit jaar weer de tra ditionele certificaten uitgereikt aan diegenen, dat zich voor het behoud van de molens bijzonder verdienste lijk hebben gemaakt. Er werden ze ven van deze onderscheidingen uit gereikt; één daarvan viel een Zeeuw ten deel, de heer M. van den Hamer van de korenmolen Aeolus" te We- meldinge. TAARTEN. Tijdens een uitvoering van de mu ziekvereniging „Concordia" te Krabbendijke zijn drie leden gehul digd, De heren A. Kok en M. van Weele waren dertig jaar muzikant en de vaandeldrager, de heer J. L. Kriekaard, vierde zijn 65ste ver jaardag. De drie heren kregen ieder een taart- RATTENSTOET. De Oosttmrgse „Harmonie" was zon dag, te gast in de Belgische badplaats Oostende, waar het met nog enkele andere korpsen deelnam aan de zo genaamde „Rattenstoet", die hier ieder jaar ter gelegenheid van half vasten door de stad trekt- GELUID. Tenslotte en lentegeluid uit Sluis. Daar hoorde de heer A. Vermeulen in de buurt van de ruïne de Stenen Beer de koekoeksroep. uit haar bedje in de alkoof zijn ge gaan en zich meester hebben gemaakt van een doosje ducifers, dat op een bepaalde plaats in de kamer pleegde te worden gelegd. Ook lagen er in het hedje van iet meis:" een naar doosjes nunaises, die zij nit de kast moet heb ben gehaald. Nadat het bedje vlam had ïev1 de kleine in het bed van haar moeder gekropen, waar de poli tieagent haar vond. Collecte De busjescollecte voor Kinderzorg te Middelburg bracht in Heinkenszand f 45,64 op. oen uitkomst Af(ukin-C tegen verkoudheid ren griep Brand in vlasserij te Eede door kortsluiting In de vlasserij van de fa. Lampaert te Eede ontstond vrijdagmiddag brand doordat tijdens werkzaamheden aan elektriciteitsleiddngen kortsluiting ontstond. Het in de vlasserij opgesla gen vlaslint vatte spoedig vlam. De elektrieiën, die alleen in het bedrijf aanwezig was, kreeg hulp van en kele mannen, die op het land in de nabijheid van de vlasserij aan het werk waren. Met een aantal schuim- blusapparaten en emmers water wist men de brand enigszins te beteuge len. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, nam de blussingswerk- zaamheden over en wist uitbreiding te voorkomen. De schade bleef be perkt tot enkele houten spanten en een aantal balen vlaslint. Vechtpartij in cafetaria te Oostburg Twee inwoners van Breskens, maak ten zondagavond ruzie in een cafeta ria aan de Brouwerijstraat te Oost burg. Toen de politie er bij werd ge roepen, verweerden de vechtersbazen zich danig en trachtten nog te ontko men. Zjj werden echter achterhaald en hevig tegenstand biedend, gearres teerd. De mannen bleken dronken te zijn en werden in het politiebureau ter ontnuchtering ingesloten. DELLAERT HAD ZIJN KLOMPJES BIJ ZICH Gouden legpenning zaterdag uitgereikt Bach's Mattheus-Passie in Hulst Rotterdams Plnlharmonisch koor en orkest o.l.v. Frans Moonen. Toen gistermiddag in Hulst het tweede deel van Baclis Mattheus- Passie Was begonnen, viel de sche mer snel in de oude basiliek, waar door het ijle lijnenspel van de gotiek vervaagde en de hoge ruimten zich vulden met een mysterieus halfduis ter. Maar in het midden van de kerk bleef een lichte plek en daar op de plaats waar de lijnen van het kruis der kerk elkaar snijden werd in zeldzame eenheid gezongen en gespeeld, werd verhaald van het drama dat zich tweeduizend jaar ge leden afspeelde op een heuvel bij Je ruzalem. Rondom die verlichte ruim te in die Hulster basiliek luisterden honderden en nog eens honderden, van heinde en ver samengekomen in stille aandacht, en zij voelden zich één met hen, die zongen en musi ceerden. Het was zondagmiddag' én voor vertolkers én voor luisteraars weer een belevenis zich hier aldus te kunnen verdiepen in het majestu euze werk van Johann Sebastiaan Bach, cantor in Leipzig. De uitvoerenden stonden ditmaal on der leiding van Frans Moonen. Edu- ard Flipse was wegens plotselinge ziekte verhinderd deze jaarlijkse ver tolking te dirigeren, zodat zaterdag morgen moest worden besloten dat Moonen. repetitor van het Rotter dams Philharmonisch koor en van het Amsterdamse Toonkunstkoor, ditmaal aan de dirigentenlessenaar zou staan. Welnu, deze vervanger heeft het voortreffelijk gedaan. Zijn opvattingen waren uiteraard in grote lijnen gelijk aan die van Flipse, want hij heeft het werk nu eenmaal voor deze dirigent ingestudeerd. Maar toch en dat is een verdienste van Moonen waren er aanwijzin gen, die getuigden van eigen inzich ten. Zo nam hij hier en daar vlottere tempi, terwijl hij er bovendien bij voortduring naar streefde de klank zowel van koor als orkest licht en transparant te houden. En dat nu lukte hem vrijwel altijd, vooral in het tweede deel, waar hij orkest en koor maar vooral het koor! tot een zeldzame homogeniteit wist te brengen. Zijn beheerste en duide lijke directie en zijn kennis van de partituur leidden er eveneens toe, dat deze uitvoering niets aan kwali teit inboette. In het tweede deel had deze Hulster Mattheus-passie-uit- voering zelfs ongeëvenaarde kwali teiten. Over twee zaken uit het eerste deel mogen hier enige kritische opmerkin gen worden gemaakt, namelijk het onvoldoende uitkomen van het jon genskoor en diverse ongelijke af sluitingen in enkele koralen. Het eerste heeft te maken met de akoes tische omstandigheden van de kerk, die Flipse wél kent en die deze diri gent op het moment van de jongens koor-inzet het grote koor doet af zwakken. Moonen paste dit procédé echter niet toe (onbekendheid waar schijnlijk met de kerk), zodat dit maal de klank.van de jongens schuil ging in die vari koor en orkest. Het tweede punt was waarschijnlijk een gevolg van een onvoldoende in gezongen-zijn: in de eerste koralen hoorde men een consonant zoals bij- „ai« je ooit nog eens in je, ge boorteplaats Westdorpe komt, dan zul je daar niet open armen wor den ontvangen". Deze woorden sprak burgemeester G. H. E. M. van Waes op 19 februari van het vorig jaar tot de directeur van de luchthaven Schiphol, de heer U. F. M. Dellaert. Belde heren ston den toen voor de Vara-microfoon te Hilversum, waar „Jan" Del laert tot zijn grote verbazing hoofdpersoon werd in Bert Gart- hofs radioprogramma „Dit is uw leven". Bij die gelegenheid las burgemeester Van Waes ten aan- hore. van geheel Nederland het raadsbesluit van 14 februari ,19,58 voor, dat de heer Dellaert, wegens zijn uitzonderlijke verdiensten, tot ereburger van Westdorpe was benoemd. Zaterdagmiddag 1.1. was het dan eindelijk zover, qat de heer Del laert de bij dit ore burgerschap behorende gouden legpenning per soonlijk ln ontvangst kwam ne men. Dit gebeurde in een bijzon dere openbare zitting van de ge meenteraad van Westdorpe en in het bijzijn van mevrouw Del laert, talrijke familieleden, vrien- den en kennissen, s Burgemeester Van Waes schetste in zijn toespraak tot de heer Del- li laert, diens bijzondere elgen- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll schappen, zijn doorzettingsvermo gen en arboidslust, gepaard aan een grote mate van' humor, die het tezamen hebben mogelijk ge maakt dat deze eenvoudige jon gen uit Westdorpe, is opgeklom men tot één der grote mannen in den lande. „Alleen al het feit. dat hij het volkomen verwoeste Schiphol uit 1945, heeft omgetoverd tot één der modernste en best ge outilleerde luchthavens ter we reld, stempelt Ih-iii tot een mens met bijzondere gaven", aldus burgemeester Van Waes. Na het uitspreken van de hoop, dat de lieer Dellaert zijn ge boorteplaats niet zal vergelen, droeg hij hem de gouden leg penning over namens do ge meente Westdorpe. De heer Dellaret noemde het een uitzonderlijke eer die hem te beurt was gevallen. Deze daad van de overheid zag hij als één der mooiste onderscheidingen die hij ooit in ontvangst heeft mo gen nemen. „Maar", zo vervolgde nil, „in deze eer moet ik beslist mijn collega's en medewerkers van Schiphol betrekken, omdat Ik aonder hun steun en medewerking mijn taak niet tot stand had kun nen brengen". Op populaire wijze betrok hij Hchiphols directeur, de heer „Jan'' Dellaert (op de foto links), die tot ereburger van Westdorpe zijn geboorteplaats is benoemd, kreeg zaterdagmiddag uit han den van burgemeester Van Waes (rechts) de gouden legpenning van deze gemeente. (Foto P.Z.C.). Sn zijn speech een stuk „lucht vaart en Schipholgeschiedenis" waarmee hij zich zo nauw ver bonden voelt. Dat Westdorpe niet bang behoeft te zijn door de heer Dellaert te worden vergeten, bleek wel uit zijn sappig Zeeuws-Vlaamse praat je over zijn jeugdjaren en het met trots tonen van het eer ste paar netjes op«renry*<»tit klompen, dat hij als jongen heeft gedragen. Ook de kwa jongensstreken, in Westdorpe uitgehaald, was hij nog niet vergeten. Met de hoop dat het zijn trouwe en goede geboorteplaats goed mo ge gaan, besloot Westdorpes eer ste ereburger. Des avonds gaf de heer Dellaert ln het kort geleden geopende ver enigingsgebouw een lezing over de luchtvaart, waarna een film over hetzelfde onderwerp werd vertoond. voorbeeld de t. niet één maal, maar verscheidene keren klinken bij een slotnoot in het koor. Later verdween dit verschijnsel gelukkig. Er was der traditie getrouw een keur aan solisten. Josef Traxel, de man die als krijgsgevangene naar Amerika ging en als lyrisch tenor dit land verliet, zong de Evangelisten partij. Van zijn stem en andere vo cale kwaliteiten is veel goeds te zeg gen, doch tevens dient te worden vermeld, dat hij deze verhalende Evangelietekst vele malen eigenhan dig omvormde tot een miniatuur opera. Uit passages als „und weinete bitterlich" en vooral ook „Mein Gott, warum hast du mich verlassen" werd echt ouderwets gehaald wat er uit te halen was en dat bleek bij Josef Traxel niet weinig. Hans Wilbrink vertolkte de Christus partij. Hoewel hij niet altijd eenzelf de hoge niveau bleek te kunnen handhaven, werd toch wel duidelijk dat deze bas alle hoedanigheden in zich verenigt om in Nederland de vertolker bij uitstek van deze zware partij te worden. Hij heeft een prachtige stem, die gisteren sober en met kennis van zaken werd gebruikt. De tenoraria's werden voortreffelijk fezongen door Naan Pöld, een solist ie zich vorig jaar reeds in deze Hul ster uitvoering onderscheidde; La- dislaw Mraz zong de basaria's en kleine partijen verdienstelijk en sympathiek. Erna Spoorenberg de monstreerde haar grote kwaliteiten als sopraan-zangeres vooral in „Aus Liege will mein Heiland sterben", welke aria inderdaad magnifiek werd gezongen. In het eerste deel van de uitvoering evenwel had mevrouw Spoorenberg te kampen met ritmi sche onregelmatigheden („Blute nur"). De alt Annie Hermes tenslot te toonde ook nu weer een evenwich tig samengaan van grote routine met artistiek inzicht. De instrumentale solisten van het goed-spelende Rotterdams Philharmo nisch orkest, alsmede Hans Schouw man, clavecimbel en Piet van de Kerkhoff, orgel, vormden gistermid dag een groep van toegewijde musici, die stuk voor stuk geïnspireerd speel den. De belangstelling voor dit jaarlijks terugkerende evenement was weer groot: Hulst was zondagmiddag op nieuw een muzikaal centrum voor Zeeland en een deel van België. Een woord van waardering aan het adres van de organiserende Stichting mag derhalve als slot van deze beschou wing niet achterwege blijven. de K. „Taloelah" Middelburg, Schuttershof Toneelgroep „Puck". NOG STEEDS heeft de toneelgroep „Puck" de komische thriller „Taloe lah" van Arnold Ridley en Mary Cath. cart Borer op het repertoire en dat is begrijpelijk. Het is een successtuk geworden en dat is vooral te danken aan de voortreffelijke bezetting van de hoofdrollen, waarin immers Aaf Boubcr, Nell Knoop en Sara Heyblom excelleren als de arie broze, oude da metjes, die het zo zwaar te verduren hebben bij de zure pensionhoudster mrs. Trellington (Stine Lerou). De drie dametjes worden tot hun immen se verbijstering aan de vooravond van Kerstmis in dat kleine Engelse pro vinciestadje plotseling betrokken bij vele geheimzinnige gebeurtenissen, die beginnen met de onverwachte dood van de geliefde poes Taloelah en die via 'n opgewonden whisky-avond je „nog crimineler" eindigen. Méér zullen we hier over de inhoud van dit geestig geschreven en ook in Zeeland al eerder opgevoerde stuk maar niet vermelden. Ook in de zaterdagavond gegeven voorstelling voor leden van de Alge mene Nederlandse Grafische Bond in hot Schuttershof te Middelburg, heeft „Puck" er weer een vlotte vertoning van gemaakt, met over het algemeen uitstekend spel en tegen het bijzonder sfeervolle décor van Herman van El- teren. Vanzelfsprekend waren het ook nu vooral weer Aaf Bouber, Sara Heyblom en Nell Knoop, die van hun rollen de gave typeringen maakten, welke dit stuk zo succesvol doen zijn. Daarnaast zorgden ook Stine Lerou, Herman Bouber, Bob Verstraete en Egbert van Paridon voor verantwoor de creaties. De dochter des huizes van Marianne van Waveren bleef een weinig aan de vlakke kant. Een vlotte vertoning derhalve, die onder regie van Eric van Ingen prettig amusement opleverde, maar waar de bezieling, het élan ditmaal toch aan ontbrak. Het bleef keurig glad vakwerk, dat overigens veel waardering vond bij het talrijke pu. bliek. Het applaus was tenminste ova tioneel. Vanavond is cr, eveneens voor de Alg prafiscbe Bond, een voorstelling m het Concertgebouw te Terneuzen. v. B. Raad Zoutelande over herindeling gemeenten Dinsdagmiddag zal de gemeenteraad van Zoutelande in openbare verga dering bijeenkomen, onder voorzit terschap van burgemeester D. Kodde. De raad zal in deze vergadering haar standpunt bepalen inzake de herinde ling van de gemeenten. De agenda vermeldt o.a. aankopen van gronden voor de bouw van acht woningen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiio vandaag. Middelburg - Electro: „Het veld van eer", 19 en 21.15 uur, 18 Schouw burg: „De zelfkant van Montmar- tre", 20 uur, 18 jaar. Vlissingen Alhambra: Unci abends in die Scala", 19 en 21 uur, 14 jaar; Luxor: „De weg der 100 doden", 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: „Dorp aan de rivier", 20 uur. 14 jaar: Schuttershof: Ver gadering Anti-Revolutionaire Partij, spreker dr. J. A. J. H. S. Bruins Slot, 19.80 uur. Schuttershof: verkiezingaverga- dering a.r., «preker dr. v. a. j. h. S. Bruins Slot, 19.30 uur; Prins van Oranje: Jubileum vergadering Chr. Besturenbond, 10.30 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2