Vlissingen wenst méér en beter strand voor tweede badcentrum ST.-LAURENS KEERT ZICH FEL TEGEN DE GRENSWIJZIGING STEMMEN UIT DE KERKEN NEDERLAND ZAL IN E.E.G. CONCESSIES MOETEN DOEN VROOM DREESMANN N.V. 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 7 MAART 1959 ONTWERP-SCHRIJVEN VAN B. EN W. Correcties geivenst op voorgenomen grenzen aan kust en bij Zuid-Sloe B. en W. van Vlissingen hebben de raadsleden het ontwerp-schrijven toegestuurd, waarin de mening van de gemeente over het voorontwerp-wet tot herindeling van het gemeentelijk gebied op Walcheren aan Gedepu teerde Staten kenbaar zal wordeu gemaakt. In dit ontwerp-schrijven, dat in de raadsvergadering van dinsdag 10 maart a.s. zal worden be handeld, merken B. en W. op dat het tot grote voldoening stemt dat, zo als uit de inhoud van het voorontwerp blijkt, de noodzakelijkheid wordt erkend het grondgebied van Vlissingen uit te breiden, teneinde de belem meringen weg te nemen, welke de ontwikkeling door een veel te nauwe begrenzing in de weg staan. B. en W. achten de in het voorontwerp ver vatte uitbreidingen echter niet overal voldoende. Zo wordt betreurd, dat de nieuwe grens met de nieuwe gemeente Valke- nisse in het westen zal beginnen bij een tussen de strandpalen 14 en 15 gelegen punt. Deze grens had meer noordwestelijk tot, het eerste strandhoofd ten noorden van paal 24 moeten wor den geprojecteerd, zo zeggen B. en W. in dit ontwerp-schrijven. Het col lege voert daarvoor de volgende ar gumenten aan. „Het strand aan de Boulevard Evertsen voldoet reeds thans niet meer aan de daaraan voor een badplaats te stellen eisen, voor namelijk als gevolg van de steeds toenemende belangstelling van het publiek." „Er bestaan dan ook reeds ge ruime tijd plannen om te komen tot een tweede badcentrum, dat onvermijdelijk meer noordweste lijk gesticht zou moeten worden, dus op het gebied van het huidige Koudekerke. Dit nieuwe badcen trum zou niet alleen moeten voor zien in de behoefte van de inwo ners van Vlissingen, maar, even als het bestaande badstrand, te vens dienstbaar moeten zijn aan het vreemdelingenverkeer." Vlissingen wil voor deze uitbreiding over een strand met voldoende breed te beschikken. Het strand bij Zwa nenburg en ook nog verderop in de richting Dishoek is bij hoog water uiterst smal. Tussen de strandpalen 18 en 20 wordt het strand aanmer kelijk breder. Hoe verder in de rich ting Zoutelande, hoe gunstiger de si tuatie wordt. Voor een tegemoetkoming aan de behoeften van het vreemdelingen verkeer en aan die van de zich, zo als wordt verwacht, sterk uitbrei dende Vlissingse bevolking, achten B. en W. het bredere strand tussen de palen 20 en 22 onontbeerlijk. „Voor wat de eigen bevolking be treft, zal dit temeer het geval blij ken, naar mate het aan Vlissingen toe te voegen en vlakbij gelegen Paauwenburg een woonwijk zal zijn geworden" zo wordt in het-ontwerp- schrijven gezegd. Een „doorsnijding" met een gemeen te-grens van het zomerwoningen complex in het zogenaamde „Vebe- nabos", wordt niet voorgestaan. Men ziet de grens gaarne ten zuiden van dit complex geprojecteerd. Voorts wordt betoogd, dat de grens noord westelijk van „Lammerenburg" te dicht bij de latere bebouwing op dat gebied komt te liggen. De voor gestelde lijn is echter zo getrokken, dat „Der Boede" ten noorden hier van, dus in het toekomstige „Valke- nisse" komt te liggen. Abeele Eens zijn B. en W. het ook niet over het in het voorontwerp om schreven beloop van de grens met Middelburg. Gezien de geografi sche ligging en de samenhang met de omgeving, is men van mening, dat ook liet gebied van Grote Abeele en Nienwe Abeele bij Vlissingen moet worden ge voegd. Hierdoor verkrijgt men, zo wordt gezegd, een logisch be loop van ae grens tussen Middel burg en Vlissingen. Nu het in de bedoeling ligt de be- Algemene vergadering coöp. suikerfabriek Sas van Gent Voor 2 miljoen gulden aan gebouwen geïnvesteerd Vrijdagmiddag werd in hotel Rotter dam te Temeuzen de 85ste algemene vergadering gehouden van leden der Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortelsuikerfabriek en Raffina derij G.A. te Sas van Gent. Voor de ze vergadering, die een besloten ka rakter droeg, bestond van de zijde der leden grote belangstelling. Na afloop werd meegedeeld, dat de drie aftredende bestuursleden, de heren J. B. Becu-Risseeuw uit Groede, D. W. Lindenbergh uit 's-Heer Arends- kerke en G. J. P. van Waas uit West- dorpe waren herkozen. In de vacature M. de Putter, die als bestuurslid had bedankt, werd de heer A. J. Termote uit Uzendijke ge kozen. Uit het jaarverslag '57-'58 bleek, dat het aantal leden op 31 mei 1958 955 bedroeg, met 3316 aandelen. 684 aan delen stonden op naam van „alle le den". De in 1958 uitgezaaide oppervlakte bleten bedroeg in Nederland 81.000 ha, hetgeen aanzienlijk hoger was dan het jaar daarvoor. De opbrengst per ha was 49,4 ton en het totaal der verwerkte bieten ruim 4 miljoen ton. Het verslag zegt verder, dat de „dun ne stand der bieten", vooral in West- Zeeuwsch-Vlaanderen een probleem is dat de leden zorgen baart en dat de aandacht der telers dient te hebben. In 1958 bedroeg het aantal planten per ha in West-Zeeuwsch-Vlaanderen 55.860. tegen 60.614 in O.-Zeeuwsch- Vlaanderen. Het zeer laag suikerge halte der bieten, dat in 1957 een laag terecord bereikte van 15,5%, liep in 1958 weer op tot 16,1%. In het boek jaar '57-'58 werd door de Coöperatie- aan terreinen, gebouwen en installa ties een bedrag van ruim 2 miljoen geïnvesteerd. staande grens tussen Middelburg en Nieuw- en St-Joosland te handha ven, wordt het logisch gevonden, dat het grondgebied van Ritthem ge legen ten noorden en ten oosten van de Schroeweg bij de gemeente Vlissingen komt, daar anders dit ge bied als een wig komt te liggen tus sen dat van Middelburg en Vlissin gen. Komend tot het gebied van het Zuid- Sloe vervolgt het ontwerp-schrijven: „Met erkentelijkheid voor het feit, dat U, met de raad, van oordeel bent, dat het Zuid-Sloe tot de gemeente Vlissingen dient te gaan behoren, be treurt hij het evenwel, dat niet een groter gedeelte van de binnendijks gelegen aan het Zuid-Sloe aanslui tende grondgebied van de gemeente Nieuw- en St.-Joosland bij Vlissin gen wordt gevoegd. Weliswaar is dat het geval met het bij de gemeente Nieuw- en St.-Joosland behorende gedeelte van de Schorerpolder, doch het zuidwestelijke gedeelte van de Nieuw Sint Jooslandpolder blijft vol gens het voorontwerp van wet bij de gemeente NiéüW- en St.-Joosland in- Het Vlissingse college van B. en W. is van mening, dat het om redenen van organisatorische, administratie ve en bestuurlijke aard noodzakelijk is, dat ook dit gebied bij Vlissingen wordt gevoegd, hetwelk met de Scho rerpolder als het ware het „voorpor taal" vormt van het in het Zuid-Sloe tot ontwikkeling te brengen indus triegebied. Ook de verbindingswegen met Vlissingen zijn in het structuur plan van Vlissingen over dat gebied ontworpen. Men zou gaarne zien. dat bij het I Zuid-Sloe de grens in noordelijke richting wordt opgeschoven. Opheffing... In het begin van het ontwerp-schrij ven wordt nog gezegd, dat met eni ge verbazing is geconstateerd, dat in het voorontwerp van wet er van wordt uitgegaan, dat de gemeente Vlissingen wordt opgeheven. Het wordt vanzelfsprekend geacht, dat aan een gemeente, welke in derge lijke omstandigheden als Vlissingen verkeert, grondgebied wordt toege voegd. Allerminst zal de gedachte opkomen, aldus het ontwerp-schrij ven aan G.S., dat het, om deze toe voeging tot stand te laten komen, nodig is de gemeente eerst op te hef fen. Met klem wordt er daarop op aangedrongen het voorontwerp van wet in zodanige zin te wij zigen, dat de gemeente Vlissin gen niet wordt opgeheven, maar dat in deze alleen van toevoe ging van gebied wordt gesproken. Aan het slot wordt een beroep op G.S, gedaan een spoedige totstand koming van de wet tot herindeling te bevorderen. „Reeds te lang wordt de gemeente Vlissingen door het te eng zijn van haar grenzen belem merd in de uitoefening van de haar mede op grond van haar ligging als het ware van nature toevloeiende taken" zo wordt hierbij tenslotte op gemerkt. De bouwers aan de nieuwe openbare lagere school te Arnemuiden hebben vrijdagmorgen de hoogste top be reikt. Dat was vanzelfsprekend een reden om de nationale driekleur in top te hijsen. De feestelijke plechtig heid werd verricht door burgemees ter W. H. van der Heide van Arne muiden (rechts), die de bouwers ver volgens namens het gemeentebestuur een traktatie aanbood. Foto P.Z.C.) „GROTE VERWONDERING OVER VOORSTELLEN" Vertrouwen van G.S. in het bestuur gevraagd De gemeenteraad van St. Laurens heeft overeenkomstig het advies van B. en W. vrijdagavond tijdens zijn vergadering onder voorzitterschap van burgemeester W. Baas zijn grote verwondering uitgesproken over het voorontwerp van wet inzake de gemeentelijke herindeling, waarbij St. Laurens met 5 andere kerndorpen zal samengevoegd worden tot Marie- kerke en zijn zuidelijke dorpsdeel aan Middelburg moet afstaan. Verwon dering, omdat burgemeester Baas uit verklaringen van de minister van binnenlandse zaken begrepen had, dat de bewindsman de samenvoeging zou willen beperken tot die gemeenten, die staan voor een taak, welke hun krachten te boven gaat. De raadsleden merkten op, dat de gemeente nimmer een schrijven bereikte, waaruit zou zijn gebleken, dat St. Lau rens in bestuurskracht tekort is geschoten of dat de gemeente ooit ge staan heeft voor een taak, die haar krachten te boven ging. Met de mees te ernst zullen B. en W. Ged. Staten verzoeken in het bestuur van hun gemeente genoegzaam vertrouwen te hebben en geen wettelijke regeling te bevorderen, die aan het eigen bestaan een einde zou maken. Volgens de raad is er geen enkele drang te ontlenen aan de woorden van de bewindsman om met voorstel len tot samenvoeging te komen. Noch is er een uitnodiging gedaan aan Ged. Staten. Alleen is geattendeerd op de mogelijkheid, dat, indien een college van Ged. Staten het wense lijk oordeelt met voorstellen tot sa menvoeging te komen, dit initiatief door de minister zal worden overwo gen. Temeer was de raad daarom verwonderd, aangezien uit het voor ontwerp van Ged. Staten te lezen is, dat de samenvoeging geschiedt op uitnodiging van de minister. Voor het plan tot samenvoeging moeten dus volgens de raad an dere motieven een rol hebben ge speeld, volkomen los van die, wel ke door de minister als maatstaf voor samenvoeging worden aan- felegd. Dat het initiatief van Ged. taten zou zijn uitgegaan, kon de raad evenmin aannemen. Geen uitzondering Voorts was de raad van oordeel, dat Zeeland geen uitzondering vormt wat het aantal kleine gemeenten bene den de 3000 inwoners betreft. Dat de Zeeuwse bevolking slechts onge veer 2%% van de totale landelijke bevolking uitmaakt, noemde de raad een gelukkige omstandigheid, die in de jaren 1940-1945 wel zeer tot uit drukking gekomen is. Toen kon Zee land namelijk voor een groot deel voor de voedselvoorziening zorgen in de dichtbevolkte provincies. Het was de raadsleden vervol pens nimmer gebleken, dat het zuidelijk deel van de gemeente een „sterke" stedelijke inslag heeft. Daarbij we zen zij er op, dat twee Jaar geleden, toen ook gesproken is over de ver andering der gemeentelijke grenzen, alle bewoners ook die van het zui delijk deel - bij do gemeente wilden blijven behoren. Verder werd er op gewezen, dat de gemeente sinds 1920 verdubbeld is en dat verschillende kapitaalswerken tot stand kwamen, waaruit blijkt, dat het gemeentebe stuur met zijn tijd is meegegaau. „Het hiervoor bestede geld zou voor een groot deel nutteloos uitgegeven zijn, als aan het zelfstandig bestaan een eind zou worden gemaakt", al dus burgemeester Baas. Kerkelijk leven Ook het kerkelijk leven zou ernstig geschaad worden, aldus de raad. Zou de burgerlijke gemeente deels bij Middelburg deels bij Mariekerke wor den gevoegd, dan zou ook van de kerkelijke gemeente op de duur wei nig meer overblijven dan wat ronl de kerk is gegroepeerd en daardoor zouden de geldelijke lasten niet lan- ger kunnen worden gedragen. Soort gelijke bezwaren zijn ook door de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk naar voren gebracht, alsmede door de vereniging tot stichting en instandhouding van 'n school met de Bijbel. Dat ook voor ander vereni gingsleven het uiteenscheuren van de gemeente funeste gevolgen zou hebben, meende de raad niet meer nadrukkelijk te moeten constateren. Voorts achtte de raad het merk waardig, dat geen aandacht is ge schonken aan de financiële gevolgen door de uittreding van Souburg en Ritthem uit de verschillende ge meenschappelijke regelingen. De heer A. Simonse (a.r.) betoog de vervolgens, dat St.-Laurens his torisch gezien zelfstandig moet blijven. Waarop de heer H. van Langevelde (c.h.) van mening was, dat het verzorgingspeil stel lig niet beter zal worden wanneer St.-Laurens bij Middelburg komt, terwijl dit evenmin het geval zal zijn bij de samenvoeging tot Ma riekerke. „Zouden Ged. Staten werkelijk zou naief zijn te denken, dat het aantal ambtenaren bij de nieuwe gemeente verminderd wordt?" zo vroeg het C.H.-raadslid zieh af. Bovendien, zo zei hij, stij gen de salarissen. „En hoeveel kost een nieuw gemeen tehuis in de nieuwe gemeente?" was zijn volgende vraag. De heer Van Langevelde was ervan overtuigd, dat de volksinvloed zal verdwijnen. Waarop de heer K. A. Hamelink (g.b.) op de groei van de gemeente en de bereikte resultaten op bouw- gebied wees. Ook de heren P. A. Abrahamse (s.g.p.) en P. Polderman (a.r.) onderstreepten het advies van B. en W. De burgemeester hoopte tot slot, dat Ged. Staten achter dit in grijpende punt nu een dikke streep zouden zetten. Aanbesteding wegenplan op Tholen Donderdmorgen heeft de Nederland- sche Heidemaatschappij te Sint- Maartensdijk in het openbaar aanbe steed het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen ter totale leng te van plm. 7,4 km., het egaliseren en draineren van percelen ter groot te van plm. 188 ha. en het graven van watergangen en kavelsloten met bijbehorende werken. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. Joh. van Schilt, Lepelstraat, f 574.160; Fa. J. D. Janse, Middel burg, f 589.000; Aannemingsbedrijf Zeeland, Middelburg, f 611.000; C. V. Jasper van 't Verlaat, Hardinx- veld-Giessendam, f 616.000; M. Uil, Middelburg, f 622.000; M. de Oude en K. T. de Jonge. Zierikzee, f 636.000; C. V. Gebr. van 't Ver laat Hardinxveld-Giessendam, f 658.300; N.V. Aannemingsbedrijf en Handelsmij. Maas en Jonker. Roo sendaal, f 667.000; Joh. van Vossen en K. J. Moerland, St.-Annaland, f 670.000; H. de Jager en Co., Slie- drecht, f 677.160; Fa. Gebr. J. en M. Moerland, St.-Annaland, f 678.000. Voor het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen ter totale lengte van ca. 11,1 km., het egalise ren en draineren van percelen ter totale oppervlakte van 350 ha. en 't graven van watergangen en kavel- sloten, met bijbehorende werkzaam heden werd als volgt ingeschreven: Fa. J. D. Janse, Middelburg, f 1.026.000; Joh. van Schilt, Lepel straat, f 1.032.000; M. Uil, Middel burg, f 1.050.000; Aannemingsbedrijf Zeeland, Middelburg, f 1.050.900; C. V. Fa. Jasper van 't Verlaat, Har dinxveld-Giessendam. f 1.052.000; C. V. Gebroeders van 't Verlaat. Har dinxveld-Giessendam, f 1.128.300; Fa. Snepvangers, Apeldoorn, f 1.137.700; M. de Oude en K. T. de Jonge, Zie rikzee, f 1.153.000. Slot van pag 3) komst de mens een plaats vinden waar hij, naar de letterlijke beteke nis van het woord recreatie, herscha pen kan worden, waar hij rust en nieuwe kracht kan zoeken Onder het woord „recreatie" vallen vele mogelijkheden, vanaf het vissertje dat een paling tracht te verschalken, tot aan de meest uitgebreide kampen met allerlei vermakelijkheden, vanaf het meest eenvoudige sheltertentje tot aan het grootste luxe jacht. Een belangrijk stuk van die genoemde 900 ha denkt men voor recreatie te gebruiken. Hierbij komen dan ook nog de terreinen buiten de dam in net Veerse Gat, waar eb en vloed hun invloed zullen blijven doen gel den en waar men verwacht dat in de toekomst nieuwe duin- en strandvor- ming zal plaatsvinden. Wat zal er dan gebeuren, wanneer het recreatiegebied in Veerse Gat en Zandkreek zich naar verwach ting gaat ontwikkelen? Dan zal men hier rekening moeten houden met een toevloed van vreemdelin gen uit onze provincie, maar ook ver daarbuiten. Wanneer men denkt aan hen. die binnen week end-afstand wonen, valt daaronder een bevolking van 25-30 miljoen mensen. Het kan niet anders dat zulk een ontwikkeling ingrijpende veranderingen voor de bevolking ten gevolge hebben. Ze zullen zich misschien in langzaam tempo vol trekken, maar hoe meer een recre atiegebied tot ontwikkeling komt, hoe meer dc bevolking er de in vloed van fcal ondergaan. Een kerk heeft te allen tijde een die nende taak. Na de laatste wereldoor log is deze ook gezien op het gebied van de recreatie. Het „Grote Bos" bij Doorn, is daarvan een voorbeeld en zij die er wel eens geweest zijn, zeggen dat dit terrein met ere :.iag worden'genoemd. Zullen er mogelijk heden komen voor de Hervormde Kerk, tot wie juist in de gebieden rondom de Zandkreek de meeste be woners behoren? Wat wordt er van de kerk verwacht Dat was het onderwerp dat door ds. S. P. de Koos op deze conferentie werd ingeleid en waarop hij het ant woord gaf dat het niet 't belang rijkste is wat mensen verwachten, maar wat God in een gewijzigde si tuatie van haar mag verwachten. Er zijn gemeenten in ons land aan te wijzen die volkomen verstrooid en verbrokkeld zijn door een ontwikke ling der dingen als bij ons rondom de Zandkreek staat te gebeuren. Er zijn ook voorbeelden van gemeenten waar het gans anders is gegaan en die een dienende taak hebben gezien. Dat wat God vraagt, zal met ernst moeten worden gezocht. Besloten is dat in de gemeenten rondom de Zandkreek de toekomstige ontwikkeling besproken zal worden en dat de Prov. Kerkvergadering en de beide classes die er mee te maken hebben, te samen met de gemeenten de toekomstige mogelijkheden zullen bezien en wegen zullen zoeken voor de dienende taak van de kerk. Ook voor de kerk zal de Zandkreek een Sionïer-gebied zijn met het oog op eel de Delta. IR. GEUZE VOOR Z.L.M. IN KRUININGEN: B. en W. Middelburg willen 300.000,lenen B. en W. van Middelburg stellen de raad voor met een bankinstelling een vaste geldlening aan te gaan groot ƒ300.000. Aan deze gelden zal nog een nadere bestemming worden ge geven. Onder meer denkt men hierbij aan nieuwbouw van scholen, aldus merkt het college in de toelichting van het voorstel op. De lening heeft een looptijd van 30 jaar tegen een rente van 4%% met een koers van 100%; opneming 1 april 1959. De aflossing zal in dertig gelijke termijnen geschieden. Suikeroverschot in 1958 betekent extraatje Sprekende over „Actuele landbouw problemen" heeft ir. M. A. Geuze, de algemeen voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, vrijdagmid dag in de kringvergadering Oost Zuid-Beveland der Z.L.M. in hotel „De Korenbeurs" te Kruiningen ver klaard, dat nu de Europese Econo mische Gemeenschap van kracht is geworden Nederland zijn huid zo duur mogelijk zal moeten verkopen. Gezien het feit, dat de nationale eco nomie van de grote partnerlanden Frankrijk. West-Duitsland en Italië qua omzet heel wat groter is dan in ons land, zal Nederland wel eens con cessies moeten doen, die haar positie op de wereldmarkt afbreuk doen. Compensatie zullen we moeten vin den op de E.E.G.-markten, zo ver klaarde de heer Geuze. Spreker gaf in zijn causerie aller eerst een kort overzicht van de we reldsituatie, waarna hij het over- schottenprobleem aanroerde. Hij ver klaarde, dat de graanoverschotten na de oogst van 1958 weer aanmerkelijk zijn gestegen. Het is niet duidelijk hoe de Verenigde Staten daar op de duur een mouw aan zullen passen, al dus de Inleider. Ook in de E.E.G. is alles geen koek en el. Ieder probeert er uit te halen wat er in zit, ging ir. Geuze verder. Hij was van mening, dat in de agrarische sector nog veel fedaan moet worden. Vervolgens eed hij enkele mededelingen over de agrarische exportcijfers. Er is in 1958 voor bijna 4 miljard gulden uitge voerd, hetgeen 60 miljoen gulden meer was dan in 1957. Nog altijd be staat 1/3 van de totale Nederlandse export uit agrarische produkten. Be droeg het aandeel van de agrarische export in 1957: 33% van het totaal, vorig jaar was dat 32%. Uit deze cij fers blijkt, welk een belangrijke plaats de Nederlandse landbouw in neemt. Zij is geenszins uit het ex— portbeeld weg te denken, aldus de algemeen voorzitter van de Z.L.M. Vervolgens kwam ir. Geuze tot zijn uitspraak, dat Nederland op de E.E. G.-markt wel eens concessies zal moeten doen. Zuivelsector Zich bepalend tot de binnenlandse agrarische politiek, zei spreker, dat de zuivelsector het afgelopen jaar een dieptepunt beleefde. Dit heeft de schatkist handen vol geld ge kost en als de situatie thans wat gunstiger is, dan is dat to danken aan het feit, dat de voorraden zijn verdwenen. Het probleem kan klei ner worden als wij niet zo'n ex clusief standpunt innemen, door to zeggen, dat een /2% vet genoeg is, aldus do Inleider. Vrijwel ieder een is van mening, dat men het op deze wijze niet kan volhouden, ging hij verder. Het is van groot belang, dat voor (bijvoorbeeld 3%) melk do kostprijs wordt betaald. Nu betaalt men to weinig voor „vervalste" melk, betoogde ir. Geu ze. De kwestie van het suikeroverschot van 60.000 tot 70.000 ton als gevolg van de uitzonderlijk hoge bietenoogst in 1958 achtte spreker geen ramp. Het betekent nog altijd een extraatje, ook al zou de suiker beneden de prijs Inwoner VGravenpolder zwaar gewond bij botsing Op de driesprong Goesestraat, Lange- weg en Dorpsstraat te 's-Gravenpol- der ontstond vrijdagmiddag een aan rijding tussen een wielrijder en een bestelauto, waarbij de wielrijder, de 66-jarige heer J. op 't Hof uit 's-Gra- venpolder, zo ernstig gewond werd dat hij in zorgwekkende toestand naar het Sint-Joanna-ziekenhuis te Goes moest worden overgebracht. Waarschijnlijk heeft de heer Op 't Hof, die van de Goesestraat de Lan- geweg inreed, bij het nemen van de bocht de bestelauto van de heer B. uit Utrecht niet opgemerkt. De man werd door de auto gegrepen en liep hierbij ernstige verwondingen op. Na dat dokter J. van Nieuwenhuysen de eerste hulp had verleend werd het slachtoffer naar het ziekenhuis ver voerd. Auto en rijwiel werden bij de botsing licht beschadigd. De rijks politie stelt een onderzoek in. Eerste steen gelegd voor hervormde school te Yerseke In aanwezigheid van een klein aan tal genodigden heeft ds. H. K. J. Rey- enga, Ned. herv. predikant te Yer seke, vrijdagmiddag de eerste steen gelegd voor de nieuwe hervormde school van het oesterdorp. De school is in aanbouw op de hoek Molenlaan- Schotte-Boognert. Zij zal de ver vanging vormen van de oude school aan de Dreef, waar het hervormd on derwijs van Yerseke de laatste jaren letterlijk Is uitgegroeid. De nieuwe school zal vijf leslokalen tellen, alsmede een lokaal voor han denarbeid. Het ligt in de bedoeling, dat het gebouw in het najaar van dit jaar officieel zal worden geopend. De eerste steenlegging geschiedde gis termiddag door ds. Reyenga, de voor zitter van het hervormd schoolbe stuur. Vervolgens sprak burgemees ter A. C. Willemsen enkele woorden, waarna het woord werd gevoerd door architect P. J. 't Hooft te Goes, de ontwerper van de plannen. worden verkocht, zei hij. Statistisch gezien bestaat er een goede kans, dat de bietenoogst van 1959 minder zal zijn, zodat het overschot van 1958 dan een eventueel tekort kan dekken. Voorts besprak ir. Geuze nog de ver bouw van aardappelen, erwten en graan. In de rondvraag werd nog uit voerig gediscussieerd over het bieten- vraagstuk. De vergadering die voor de laatste maal onder leiding stond van de heer P. J. J. Dekker uit Wc- meldinge, werd o.a. bijgewoond door de algemeen-secretaris der Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann. RECTIFICATIE. In de advertentie DE AANBIEDING VOOR ZATERDAG van MIDDELBURG - VLISSINGEN, in ons nummer van vrijdag 6 maart, is in nr. 13 een fout geslopen. De juiste lezing is aldus MEISJESONDERJURK van fijn wit katoen met 3-baans wijde rok. Kantgar- ncring aan boven- en onderkant. Maten 45 t.m. 95 maat 45 1,95 maat 95 3,35

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 18