®ooo@ooo Bestuur Polder-Walcheren stelt verhoging van dijkgeschot voor :mn „VOORZICHTIG BEGIN" VAN SCHOOL IN SCH00NDIJKE SCHOUWEN VERWACHT WEER GUNSTIG TOERISTENSEIZOEN Agenda a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Woensdag 4 maart 1959 ONTWERPBEGROTING 1959 AANGEBODEN Voor buitengewone werken is f7.7 miljoen aangevraagd HET DAGELIJKS BESTUUR van de Polder Walcheren heeft de alge mene vergadering van de polder de ontwerp-begroting voor 1959 met het ontwerp-beslnit voor de vaststelling van het dijkgeschot voor dit jaar aangeboden. Dat dit eerst thans gebeurt, is een gevolg van de omstandig heid, dat gewacht moest worden op de koninklijke goedkeuring op het besluit der Staten van Zeeland tot wijziging van het Bijzonder Reglement op Het bestuur van de Polder Walcheren inzake de lastenverdeling tussen de gebouwde en ongebouwde eigendommen. De situatie Is nu aldus, dat de gebouwde eigendommen in alle uitgaven meebetalen en wel volgens een herléidingsfactor van 600,— belastbare opbrengst' Is één ha. Het dagelijks bestuur stelt nu voor om het dijkgeschot voor de ongebouwde eigendommen vast te stellen op 61,50 per ha en aldus te verhogen met 1,50, en het dijkgeschot voor de gebouwde eigendommen te bepalen op 58,50 per herleide ha (dat is 9,75 per 100 belastbare opbrengst, die voor 1958 werd bepaald op 8,50 per ƒ100). Het totaal der inkomsten en uit gaven van de kapitaalsdienst is begroot op 7.972.648,04. Voor de uitvoering van de buitengewone werken aan de zeeweringen en af- en uitwateringsmiddelen van de polder heeft het dagelijks bestuur voor 1959 een bedrag aangevraagd van 7.787.000. Aan geraamde bijdragen van het rijk in de kos ten van verbeteringswerken, her bouw van diverse poldereigendom men en een vergoeding van de kosten voor een nieuw kadaster is een bedrag van 6.990.5Ö0 op genomen. De totale belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen bedroeg per 15 oktober 1958 3.835.600, hetgeen neerkomt op 6393 herleide ha. Dit jaar zullen voorts eindelijk voor het eerst de aanslagen van de ongebouw de eigendommen berekend worden volgens het nieuwe kadaster van het herverkavelde gebied op Walcheren. Daar het polderbestuur momenteel nog niet alle gegevens bezit, moest het voor de belastbare oppervlakte van de polder uitgaan van een schat ting. In aanmerking genomen, dat een veel grotere oppervlakte dan vroeger wordt ingenomen door aan de polder toebehorende waterlopen en sprinken, is de oppervlakte ge schat op 16.600 ha tegen 16.853 vóór de herverkaveling. Hierbij dient nog te worden op gemerkt, dat in de vroegere opper vlakte 96 ha was begrepen aan (Advertentie) Krimpen van pijn door reumatiek, spit, Ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Tógal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Toga! kan baten, Waar andere middelen falen. Togal zuivert de nie ren, ia onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0,95, 2,40 en 8,88. kreken te Westkapelle, Ritthem en Veere, waarvoor ontheffing van dijkgeschot werd verleend, zo- Öat het feitelijke verschil met vroeger rond 150 ha geschat wordt. Bij hét berekenen van het ih 1959 te heffèn dijkgeschot wordt dus uitgegaan van 16.600 ha ongebouwde eigendommen plus 6393 ha gebouwde eigendommen, Groot tekort De begrotingen van de gewone diénst voor 1957 en 1958 konden slechts sluitend worden gemaakt door een bijdrage van de kapitaaldlenst aan de gewone dienst voor algemene kos ten van toezicht. In 1957 werd deze bijdrage op 240.000 begroot en in 1958 op 254.000. In 1957 kon de raming zelfs Worden overschreden, maar In 1958 wordt èen groot tekort op deSe post verwacht. Deze bijdrage zal daarom voor 1959 drastisch moe ten worden verlaagd en wel tot 150.Ó00. Sloot dé rekening over 1956 voor het éérst sinds jaren met een voordelig slót, de rekening over 1957 gééft een nadelig slot te Zien van ruim 86.000. Dit bedrag zal derhalve weêr moeten worden inge haald. Het dagelijks bestuur acht het ge motiveerd óm dit nadelig slot niet geheel op het dienstjaar 1959 te laten drukken, zodat het een deel ter grootte van 25.000 wil dek ken door een kortlopende 5-jarige lening, die bij het Wegenfonds kan wordeh afgesloten. De stormschade-post werd reeds ge ruime tijd op 7o.000- geraamd. Hoe wel dit bedrag nog beneden het ge middelde van de uitgaven der laatste 10 jaar ligt, besloot de algemene ver gadering in 1958. deze post tegen het advies van het dagelijks bestuur te verlagen tot 4o.000. Voor zover thans kan wórden nagegaan hebben de kosten in 1958 100.000 bedragen. Het dagelijks bestuur stelt derhalve voor de taming voor 1959 te verho gen tot 60.000. voorts wordt het totaal bedrag voor VAN TOT WITTE MU8 ra. Witte mussen blijken niet zo zeld zaam te zijn als we aanvankelijk dachten. Na die van Oosterland dat was de eerste waar we van hoorden en na die van Middel burg, kwam de melding binnen van een derde Witte mus. De witte mus van Vlissingen, want mevrouw J. A. van HerculesDe Rijk uit de Bo terbloemstraat 22 in deze stad schrijft: „Al bijna twee jaar wordt mijn tuintje zeer frequent bezocht door een groepje mussen, waarvan er een wit is. Niet helemaal wit, maar toch voor het grootste déél. Het vogeltje heeft alleen aan de kop en aan de vleugels enkele bon te veertjes." Mevrouw Van Hercu les schrijft dan verder nog, dat dc vogel haar tuintje bezoekt om te eten. Alweer een witte mus met een voorkeur dus. „CON AMORE." Het gaat de fanfare „Con Amorf# te Hoedekenskerke niet slecht. BROMMERS. Het waren werkelijk droomstukken van brommers, die daar op het trot toir in-Vlissingen, bij die handelaar in motgren, bromfietsen en rijwielen, stonden uitgestaldBrommers in alle kleuren, maten en gewichten, maar vooral in kleuren. Fan zachtrose tot gifgroen en met heel veel glimmend chroom. Héél verleidelijke stalen rossen en menig passerend jongeling wierp verlangende blikken naar die hedendaagse vlondertjes van tech niek. Die knapen zagen zich kenne lijk in gedachten al voortijlen over 's heren wege/i zwierig gezeten op het zaoMverende zadel, de motor driftig grommend en langs alle kan ten tvyi alle wegen .alle meisjes van alle dorpen en alle steden maar be wonderend toezien. Dat stond alle maal zo maar te lezen op de gezich ten van die jongelingen, die daar langs al (lie glimmende brommers wandelden Hoewel het waren niet uitsluitend jongelingen. De emancipatie is nog steeds 'veel verder dan ge denkt, want op een gegeven ogenblik pas seerden er ook twee jongedames. Bi] het zien van die brommers bleven zè prompt slaan en helemaal in extase sprak er een: „Oh, kijk die gele es. Wat zou ilc die graag hebben!" Nooit hebben viij geweten, dat dè macht van de brommer zó groot was...., Zeker niet wat het ledental be treft. Zeventien leerlingen doen hun uiterste best om zich de kunst van het „blazen" en „rof felen" eigen te maken, bezield met de gedachte straks deel te mogen nemen aan concerten en concoursen. Reeds vijf van deze leerlingen hebben het zover ge bracht, dat zij mogen meedoen aan de wekelijks repetities. Maar...... helaas zijn er voor zoveel muzikanten niet genoeg instrumen ten. Om nu deze ijverige jongelui niet teleur te stellen doet men za terdag 7 maart een beroep op de be volking. Enkele dames stelden zich spontaaii beschikbaar óm oliebol len te bakken, die zaterdagmiddag op bestelling huis aan huis bezorgd zullen worden en 's avonds (zo lang de voorraad strekt) in het oude ge meentehuis zullen worden verkocht. NOG MEER MUZIEK. Nog meer optimistische klanken uit dc muziekwereld bereiken ons. Het zijn de dreunende tonen van tronv mels in Bruinisse. Daar oefenen met vvaro hartstocht de leden van de nieuwe drumband van de muziek vereniging „Nu met Hope". De drumband oefent voor dc officiële overdracht aan de muziekvereniging door de burgemeester op vrijdag 6 maart Op de avond van dezelfde dag en op de avond van de volgen de dag (zaterdag) geeft „Nu met Ho pe" haar jaarlijkse uitvoeringen in de huishoudschool. Behalve musice ren zal men dan ook toneelspelen en „De Vrijbuitér" van Anton Beu- ving vóór het voetlicht brengen. „VRIJE- KARABIJN- SCHUTTERS." Vijf Belgische en drieZceuws-Vlaam- se schuttersverenigingen hebben in Bluis véfgadèrd en besloten een el- gen bond te vormen. Het nieuwe „Verbond van Vrije Karabijnschut- ters" is opgericht uit ontevreden heid over het feit, dat volgens de bepalingen van de Vlaamse Bond, waarbij de verenigingen eerst wa ren aangesloten, de door Nederlan ders in België behaalde kampioen schappen niet erkend werden. Het clubkampioenschap van de nieuwe bond zal nu in twee keer worden verschoten: één keer in België (dit jaar in Brugge) en een keer in Ne derland (dit jèar in Oostburg). Het heatuur bestaat uit J. de Groote, Brugge, voorzitter; P. Bruggeman, Oosfhurg, tweede voorzitter en A. de Wulf. Brugge, secretaris. Voorts hebben in het bestuur zitting verte genwoordigers van alle aangesloten verenigingen. rente circa 22.000 lager/geraamd dan de raming voor 1958 en ongeveer 40.000 lager dan de werkelijke Uit- gaVen in 1958. Verrekening 13.500, Na aftrek van de geraamde ontvang sten blijft dan zonder de post on voorzien te dekken door dijkge schot 1.369.442. Een dijkgeschot van 60,75 geeft voor de ongebouw- de en gebouwde eigendommen teza men een. opbrengst van 1.396.824, zodat dan 27.000 overblijft voor onvoorzien. Hiérmëe kan ëchtër niet wordën volstaan. Weliswaar is het onderscheid tussen de gebouwde en ongebouwde eigendommen komen te vervallen ten aanzien van de lastén- verdeling, maar over 1957 gold nog de oude toestabd, waarbij de gewone rekening over 1957 een tekort aan geeft van 86.000, maar de rekening van de gebouwde eigendommen over 1957 een voordelig slot van rond 13.500. Dit bedrag zal dus nog door de ongebouwde eigendommen aan de gebouwde eigendommen moeten wor den gerestitueerd. Van het door dijkgeschot té dek- keri bedrag van 1.396.000 zouden de ongebouwde eigendommen op brengen 1.008.000 (in 1958 1.005.000) en de gebouwde eigendommen 388.000 (ih 1958 306.000). Na verrekening van de 13.500 krijgt men dan na enige afronding 6150 voor dè_ onge bouwde eri 58,50 vóór dé ge bouwde eigendommen. Het bedrag voor onvoorzien is dan 25.448, hetgeen desnoods accaptabel is. Buitengewone werken Zoals reeds opgemerkt is voor de buitengewone werken 7.787.000 kantoormachines Landbouwer onderscheiden met ere-medaille Oranje Nassau In verband met het feit, dat de heer J. L. Schrier te Kats per 1 maart 1959 gedurende 40 jaar in dienst was op het landbouwbedrijf van de heer M. W. v. Arenthals, Werd hem té zijiiëii hüize door burgemeester A. A. Schuit van Kortgene, in bijzijn van de heer Van Arenthals, 'n Koninklijke onderschei ding, bestaande uit de pre-medille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt. De heer Van Arenthals overhandigde hem daarbij namens de familie Van Arehthals eén enveloppe met inhóüd. aangevraagd, waarvan voor de Noordwatering 6.137.000, te verde len in de vólgende werken: Zuider- strand: de verbetering van koppen van 4 strandhoofden f 700.000, en verbetering hoogwatetkering tussen Westkapelle - Zoutelande f 1.500.000; Zeedijk Westkapelle: verlenging be staande strandhoofd en uitbreiding verdediging óp liet buitenbeloop van de iniaagdijk 300.000; Noófder- strand: maken van drié nieuwe strandhoofden tussen Westkapelle en Domburg 1.250.000, maken van vijf nieuwe strandhoofden voor Oostka- pelle 1.500.000, opruimen van bun kers in de duinen 800.000 en ver betering bestaande strandhoofden en vernieuwen glooiing W'estbappelse zeedijk 87.000. Voor het verhogen en verzwaren van de zeedijk tussen dljkpaai 32 en dé beheersgrens te Vlissingen aan de Zuidwatering is 1.500.000 aange vraagd. Het bestuur merkt hierbij op, dat het uitgesloten moet worden ge acht, dat deze werken in 1959 alie uitgevoerd zullen Worden, In de eerste plaats is het dubieus óf het rijk voor de financiering van alle werken reeds in 1959 gelden be schikbaar heeft en voorts zou dan dè invèsteringscapaciteit van de polder aanzienlijk overschreden worden. Het dagelijks bestuur heeft deze werken echter alle op de begroting gebracht, teneinde zo nodig tot uitvoering te kunnen overgaan, zodra voor werken fi nanciële toezegging en technische goedkeuring zal zijn ontvangen. (Slót van pag. 1) In het leerplan van de praktijk school. Wat de praktijkschool daarom voor alles nodig had waren: landbouwma chines en -werktuigen. Naast petro leum-, diesel- eh benzinemotoren treft men daarom thans in het nieu we praktijklokaal van de r.m.l.s. twee nieuwe trekkers en reeds .tal van andere werktuigen, die tot? de „leermiddelen" van de nieuwe school gerekend mogen worden. Men zal dit aantal trekkers nóg verhogeritot Vijf, ondat men steëds voor drie leerlingen éèn trekker bij de hand heeft. Het toekomstige machinepark van de school zal er trouwens er zijn reeds verschillende werktuigen gear riveerd indrukwekkend uitzien. Vijf ploegen van diverse typen komen er, enige cultivatoren, twee pootrna- chines, twee maaimachines, twee zaaimachines, twee of drie kunst meststrooiers. een bietenrooimachine, een bietenlichter, een paar schoffel werktuigen, diverse eggen, een aan gedreven wagen, een harkkeerder, een bletendunmachine, een laadschop en nog verschillende andere werk tuigen. i Een respectabel machinepark, dat zal worden „gehuisvest" in een grote barak op het voormalige 'St.-Eloy- terrein, de bergplaats. Weer andere barakken züllen Inge richt worden als bergplaats voor klein gereedschap en als smeerplaats. Voorts denkt men barakkfen in te richten als werkplaatsen voor hout en metaalbewerking. In een grotere barak zijn keuken en eetzaal onder gebracht. Aan de inrichting hiervan wordt thans gewerkt. Ook Ta in deze barak de Woning van een nog te be noemen opzichter geprojecteerd. Deze opzichter zal onder meer worden be last met de verzorging van 'het ma chinepark. Logies Aan één zijde van liet voormalige St.-Elo.v-onderkomeii liggen de vijf barakken, die met elkaar de „logies- gelegënheid" vormen. Daaronder zijn de genoemde recreatiezaal met ta feltennistafel, sjoelbak é.d. en con versatiezaal, met een bibliotheek. Eén barak is ingericht als wasgelegen- Mieid, twee als slaapzalen. Beide eerstgenoemde zalen zijn, even als de slaapzalen, die elk acht niet boven elkaar geplaatste bedden be vatten, zeer modern ingericht en in uiterst fleurige tinten geschilderd. Deze ..logTesgelegenheid" de prak tijkschool is immers ook bedoeld voor agrariërs Van bulten westelijk Z. Vlaanderen heeft dus een capaci teit van zestien leerlingen. Het ge- P.v.d.A.-afdeling wil debat met hervormde predikant in Sint-Annaland Do afdeling St.-Annaland van de l'.v.d.A. heeft dc Ned. herv. predi kant tc St.-Annaland, ds. P. West- land, die tot de A.R.-Partij behoort, uitgenodigd tot een openbare debat- vergadering over de vraag: „Mag een nrof.-cliristen de P.v.d.A. steunen". Voor de P.v.d.A. zal spreken de heer P. A. Rocls uit St.-Maartensdijk, lid van de P.C.W.G. In de P.v.d.A. en te vens P.v.d.A-kandldaflt voor de a.s. Kamerverkiezingen. De uitnodiging is gedaan omdat ds. Westland her haaldelijk vanaf do kansel en op de catechisaties aanvallen zou hebben gedaan op de P.v.d-A* heel maakt een frisse, zeer keurige indruk. Terugkerend tot de r.m.l.s.:momén- teel wordt hard gewérkt aan dé uit breiding van deze school, die uit twee Vleugels zal bestaan. Een ervan is reeds gereed. Hierin Is het. twaalf bij twintig meter grote praktljklókaal ondergebracht, Waarvan dus óok de praktijkschool gebruik zal kunnen maken. Mén tréft er ëen Wasgelegen heid, een smeerpüt. een compfèssie- installatie, boormachines, slijpmachi nes en ta! van andere Werktuigen. In de andere VleUgel, die nóg in 'een beginstadium verkeert, kómt de schoolzaal, dié ónder meer vóór film vertoning zal Worden gebruikt, een fuhetie, waarvan' ook de praktijk school zal kunnen profiteren. En zo ls men dus bèrelds een héél eind gevorderd met de inrichting van de lokaliteiten voor deze unieke „praktijkschool". Men is gestart! Tot op heden hebben verschillende agra riërs, die elders in Zeeland een me- chanlsatiecursus hadden gevolgd, hier „praktijk opgedaan". In de toe komst zullen zo groepen agrariërs, van verenigihgen of organisaties, hier één- óf meerdaagse „leergan gen" volgen. Ook is het mogelijk, dat men in ae toekomst cursussen over bepaaldé onderwerpen zal uitschrij ven. Waarbij het dus de bedoeling is, dat men met de machines het „land opgaat" de 4% hectare en ook: dat men de machines „in de vingers" krijgt. De logiesgelegénheid Wordt beheerd door een aparte stichting, die tegelij kertijd als adviescommissie voor dit onderwijs optreed. In het stichting- bestuur hebben zitting twee Z.L.M.- ers, twee CJJ.T.B.-érs, tWeö N.C.B.- ers en drie vertegenwoordigers van de landarbeidersorganisatles A.N.A., N.C.L.B. en St.-DeUs Dedith. Voorts zijn als adviseur toegevoegd twee vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur van Schoondijke en een landbonwconsuient. JAARVERGADERING V.V.V. BURGH-HAAM STEDE De Westhoek mag echter geen „Dtiuftióek*' wordett Tijdens de in hotei „Het wapen van Burgh" te Burgh gehouden jaarver gadering vah dé V.V.V. BUfgh-Haafh- stéde deéldé de voorzitter, jhf. R. J. H. Q. fcöèii méde óok Vóór het ko mende seizoen weef de bèsfê vér- wachtingen te koestefen. Vóór het hoogseizoen is. praktisch alles reeds verhuurd. De Euromarkt zal volgens jhr. Röell in het toeristenseizoen geen belangrijke wijzigingen bren gen. In zijn terugblik op het seizoen 1958 maakte de voorzitter onder meer de overnachtlngsCijfers beken j. Volgens de statistieken verhieven in Burgh 4400 pèrsónèn en iii Haamste de 7600 pëfSonëfl. Hét totaal aantal verblijfdagen bedroeg 135.0Ö0. dhr. fAdpéfiéHtiê) Een Praatje van LEXI met ia Vele vrienden en vriendinnen. U weet, dat op allé Lexington sigaretten lettertjes staan en duizenden rokers vroegen wst dst toch betekent. LÉXI zal morgen het raadsel onthullen In een uitvoerige advertentie, die ÏA zéér veel bladen (ook ifi dit biad) komt te staan. Het wordt een grote verrassing! Kijkt U dus goed nit oi«r de idvéftetUMl na LEXL Zoontje, moeder en zusje vielen in zelfde put H In Renesse heeft zich Woens- j| dagavond een kleine familie- tragedie afgespeeld. toén dé 13-jarige Jaap M. óp het Kérk- pad in êetl put viel eh aijfi rechtérbeéh brak. Nadat hij j§ döor een vriendje uit de ptlt Was gehaald kwamen zijh tnoê- der en zijn fcuster 6p zijn ge- H schrei töegesneld. Beidén Kwa- jf H men ih dezelfde put ten val! p Mevrouw M. raakte hierbij aan het hoofd verwond. Het jonge- tje werd per ziekenauto naar j§ H het ziekenhuis te Zlérikeee g overgebracht, De put was gegraven Voor de H aanleg van een nieuwè beplan- s ting. Na het ongeval werden s§ bij de gegraven kuilen lan- taarns geplaatst. illllftlinilllllllllllllllflIIIIIlM Benoeming bij waterschap Bij kohihklijk besiult ls benoemd ift de provincie Zeeland tot gezworene van het waterschap Het Vrije van Sluis, A. Riaseeuw te Zuldzande, uiterlijk tot het. eihde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal Zijh gewofden. Een kijkje in een van de modern (rt- gerichte slaapzalen van de „logleê- gelegenheid" van de nieuwe agrari sche pf&ktijkSóhóOl in Schoóndijké. Deze nieuwe school ontving begin fe bruari de eerste leerlingen uit Axel en de Wilhelminapolder op Zuid- Beveland. (Foto P.Z.C Röell memoreerde verder de bouw van de congreszaal, een tweetal ten nisbanen en een speelvijver voor kin deren. De verhoogde contributie werd bijua door allen aanvaard, slechts 12 middenstanders en een hotelhouder weigerden deze te betalen. De opgezette evenementen bleken al ien zeer süCcesvol. Zó trók de Sal2- burger TahigrUppe ruim 3500 Beta lende Bezoekers. Na de góedkeuring vah dè fiótüleh dèèlde voorzitter Röell mede, dat in Westenschouwen eén telefooncel geplaatst zal worden. De R.T.M. dèèlde in een schrijven mede dit jaar geen zogenaamde ,.ge- cöhibiheérde kaarten" uit te zulléh geveü gezien het geriiige suCces vo rig jaar; De begroting voor 1959 die vervolgens werd vastgesteld gaf een bedrag van 515Ó aan inkomsten en ultgaVèh té zien. De post voor on- Vöorzieh bedroeg 5i5. Uit de re kening óVér 1958 bleek, dat bij het organiseren van dé eveheménten oh- dariks het succes toch een verlies was geiêden. De rekening sloot des ondanks met een batig saldo van 786,53. De beide bestuursleden de heren J. Quist en W. Flos werden beiden herkozen. Wat betreft de plannen voor komend seizoen kon de voorzitter nog bekendmaken, dat op 9 maart met diverse verenigingen vergaderd zal worden om een pro gramma op tè stellen. De R.T.M. zal waarschijnlijk reeds rondritten over het eiland organiseren, terwijl de Spoorwegen overwegen dagkaarten uit te geven om de Westhoek te be zoeken. De gast op deze vergade- ring, de directeur van de Provinciale V.V.V,, de heer G. W, Oskamp drong erop aan de Nederlander als de voornaamste cliënt te zien en niet dé buitenlander. Hij wees erop dat Schouwen in de toekomst een gunstige positie zal faan innemen voor wat betreft e watersport. In dit verband wees hij op de noodzaak dé be drijven gereed te hebbeu om in de toekomst de zeker te verwach ten toevloed van gasten op te kunnen vangen. Op een vraag vah de voorzitter deelde de heer Os kamp mede dat weer pogingen gedaan zuilen worden om deze zo mer een bootverbinding te krij gen tussen Schouwen eh FJakke'c. Bij de rondvraag vroeg de heer L. van de Klooster waar momenteel de grens te trekken is tussen de rusti ge sfeer en het steeds toenemende aantal gasten. Volgens hem is pro paganda niet meer nodig, maar veel meer de spreiding. Volgens de heer Oskamp eenter blijft de rustige sfeer bewaard, zolang men erin slaagt het mondaine leven, zoals bijvoorbeeld ln Scheveningen, te weren. De heer J. van de Berge dankte het bestuur voor de vele werkzaamheden, maar zag gaarne, dat de V.V.V. 'n speciaal stempel liet vervaardigen dat via de P.T.T. op alle brieven zou kunnen worden gedrukt. Ook vroég Hij de lijst van verhuur ders naaf waarheid vast te stellen. De heer M« O. Koster zou graag zien dat In de zoitier het vervoer van Burgh naar het strand beter gere- Seld werd, zodat er meer bussen zou- en rijden. Ook do opruiming van de strandobstakels blijft een probleem vormen. Tot slot vroeg de voorzit ter de aandacht voor een brief van een badgast, waarin de volgende waarschuwende zin voorkwam: „Zorg ervoor dat de Westhoek geen Duur- hoek wordt!" De voorzitter vroeg de middenstand hier rekening mee te willen houden. Legaat-herv. gemeente Nieuw- en St.-Joosland Door wijlen de heer M. de Kuypev, Is een bedrag groot 4000 gelega- toerd aan de hervormde kerk van Nieuw- en St.-Joosland, t.w. 3000 voor de kerkvoogdij eh 1000 voor het verenigingsgebouw. VANDAAG. Middelburg Electro: „De grote leu gen", 20 uur. IS Jaar; Schuttershof: Toneelavond HJks-kweekschoolvereni- glng „Concordia", 20 uur. Vlissingen Alhnmbra: „De vlucht naar de vrijheid", 19 en 21 uur, 18 jaar; LUXor: „Met getrokken pistolen", 20 uur, 14 Jaar: Kunsthandel Bikker: Tentoonstelling boeken vóór dames, open op winkeluren; Ariftnsgebóuw: Verg. K.V.P., spreker wethouder G. Z. de Vos lilt Rotterdam; Britannia: Georgette Hagedoorn voor Z.V.U., 20 uur. Goes Grand: „Die SUnderln vom Fer- nerhof', 20 uUr, 11 Jaar. aoes-Korenbeurs; Verkiezingsbijeenkomst P.v.d.A., spreker mr. M. Vrolijk, lid ven de Tweede Kamer, 20.00 uur. Regionale vergadering Centraal So ciaal Werkgeversverbond 20.00 uur. Landbouwvorg. Landbouwstudieclub „Goes en Omgeving", 19.30 uur. Prins van Oranje: optreden toneel groep ,Jong6 Maskers" voor federatie Walcheren en SSutd-Beveland van do A-N.A.B. mot „Pator mijn zoon".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2