Middelburg bezocht Hulst en nam in felle wedstrijd revanche, 2-3 Zware nederlaag van Ajax tegen Willem II 00K VAN ZWAK BRABANTIA WON VLISSINGEN NIET: 0-0 MAANDAG 2 MAART 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 DE ZEEUWSE TWEEDE KLASSERS T.S.C. was Terneuzen de baas De hoofdstedelijke tweede klassers hebben een reis naar Hulst gemaakt en ze zijn in een vrolijke stemming van deze reis teruggekomen. Het zo goed genoteerd staande Hulst werd door Middelburg zij het ook met enig geluk verslagen. Het verschil 23 was niet zo groot, maar voor Middelburg is het toch meegenomen. Overigens waren de partijen aan elkaar gewaagd. Dat bleek al direct na de aftrap, toen, na enige ver kenningsmanoeuvres, beide doelmannen felle aanvallen kregen af te slaan. Ze deden dat echter met verve. Het eerste schot, dat enige op schudding veroorzaakte was van Neefs in de dertiende minuut. Doel man Versluijs deed echter zijn plicht en een zeker lijkend doelpunt ging de Hulsterse neuzen vobrbij. Toen kwam de dertigste minuut In de dertigste minuut wist de steeds vrij spel krijgende Middelburgse linksbuiten Wisse een voorzet van midvoor De Bruin in te schieten. Doelman De Smit was tegen dit har de schot machteloos, 01. Nog geen vijf minuten later wist Groenewegen zeer beheerst het tweede doelpunt te scoren, 02. Dit doelpunt kwam voort uit een scherp genomen corner van rechts. Het vlammende schot van linksbuiten Moens, dat doel trof, toen er nog maar drie minuten waren te spelen, kwam op het juiste moment om het moreel van de thuisploeg enigszins te herstellen, 12. Hulst was- in de tweede helft veel agressiever. Voorlopig was het ge vaar geweken. Er kwam zelfs een kans op een voorsprong, maar een prima schot van De Blok werd door Versluijs voortreffelijk ge houden, zij het ten koste van een hoekschop, die evenwel geen resul taat had. In de tiende minuut kopte Van de Poel terug op zijn doelman. Deze was echter uitgelopen en tergend lang zaam passeerde de bal de doellijn, zonder dat een Hulst-speler er nog iets aan kon veranderen, 13. Hulst deed hierna wat het kon, maar het hoofdstedelijke doel werd met de zelfde mannenmoed verdedigd. Met nog een kwartier te spelen slaagde Van Doisselaar er in met een hard diagonaal schot Versluijs voor de tweede maal het nakijken te geven, 23. Met deze overwinning nam Middelburg revanche op Hulst. TSC—TERNEIJZEN 3-1 Terneu/.cn heeft zondag in Ooster hout een lusteloze, weinig inspireren de wedstrijd gespeeld, die het kon moeilijk anders is geëindigd in een 3-1 nederlaag. T.S.C. toonde zich een gevuarlijke tegenstander in deze ont moeting en verdiende de overwin ning volkomen. Reeds twee minuten na het beginsignaal deden de Ooster- liouters een krachtige aanval op het doel van de be/.oekers, maar een schot van rechtsbinnen Roovers ging rakelings langs de lat. Terneuzen was gered. Op dat moment althans. De Terneu- zense keeper Doorns kreeg ook in dé hierop volgende minuten volop ge legenheid zijn talenten te tonen en eerlijk is eerlijk het ging hem goed af. Tot in de dertigste minuut de eerste Oosterlioutse voltreffer kwam. Als gevolg van een blunder in de Terncuzense defensie. Op ver zoek van Doorns lieten Francken en Koch de bal lopen. Doorns greep ech ter naast de bal £n midvoor Van Gooi België dwong Frankrijk draw af (2-2) De wedstrijd Frankrijk-België, ge speeld in het oude olympische sta'dion te Colombes voor ongeveer 40.000 toe schouwers, is in een gelijk spel 2-2 ge ëindigd. De Fransen hebben een voor hun doen middelmatige wedstrijd ge speeld, met als enige voldoening, dat zij ook in deze laatste wedstrijd van het seizoen ongeslagen zijn gebleven. De wedstrijd te Colombes was de viei-- de opeenvolgende draw, waaruit blijkt dat de Franse ploeg ontegenzeggelijk in vorm achtèruit. is egaan sinds haar prestaties in de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap in Zweden. Het begin was veelbelovend, met een doelpunt van de Franse linksbuiten Vincent in de tweede minuut. De -Bel gen toonden wat meer pit. de Fransen combineerden wat beter, zonder dat zij een duidelijk overwicht verwierven en zonder dat hun voorhoede, evenmin trouwens als de Belgische, tot werke lijk gevaarlijke aanvallen kwam. In de 32e minuut leidde een fout van de Franse back Marche, tot de gelijkma ker. Gocyvaerts plaatste het. leer schuin voor doel over de verdediging heen, en de toelopende [Lippens schoot ineens in. Kort na de hervatting schoot de Belgische midvoor Jurion van drie meter afstand over het doel. In de 24c minuut had een listige Fran se aanval echter succes en de naar binnen gezwenkte Vincent tekende het tweede doelpunt aan. De Belgen wilden zich evenwel niet bij de nedei". laag neerleggen en na een serie felle aanvallen ontstond de gelijkmaker: Goeyvaerts plaatste de bal hoog en schuin voor doel, waar Piters toeliep en met een kopstoot het leer langs de vallende Colonne in de touwen joeg. In de resterende J0 minuten verander de de stand niet meer. In de Franse ploeg was de onver moeibare Vincent de beste man. Bij de Belgen toonde Storme zich een vastberaden en betrouwbare spil en. was de linkshalf Piters ook in de aan val uitstekend. Met de uitslag 2-2 kregen beide partijen wat hun toe kwam. Manchester United verloor van Arsenal De uitslagen van de zaterdag voor de Engelse league gespeelde wed strijden zijn: Eerste divisie: ArsenalManchester United 32; Birmingham CitWest Ham United 30; EvertonTottenham Hotspur. 21; Leeds UnitedPortsmouth 1 1; LeicesterNewcastle United 01 Manchester City Wolverhampton Wanderers 1—4; Preston North End Blackburn Rovers 12. was er als bij de kippen bij om het leer in het net te wei-ken. Even voor de rust werd nog een fraai genomen corner door Roovers onbe rispelijk ingeschoten, 20. In de eerste vijfentwintig minuten Aan de tweede helft leek het alsof de bezoekers revanche gingen ne men, maar hoe gevaarlijk de aan vallen ook waren, de voorhoede bleek op de beslissende momenten de vereiste stootkracht te missen. Een werkelijk goed schot van San- drini werd door T.S.C.-koeper Fijne man onschadelijk gemaakt. Vlak hierna ging de aalvlugge Clnïst er alleen vandoor. Hij gaf de bal aan de vrijstaande Roovers, die Doorns geen kans gaf, 30. Meijer probeer de nog eens de stand te wijzigen, maar keeper Fijneman stond in de juiste hoek. In de derstigste minuut werd de eer gered. Invaller D. van Langevelde trapte een door Jan Koch yoor het doel gebrachte bal in de tou wen, 31. Nu de zaalhandbalcompetities gro tendeels de beslissingen zijn ge vallen achter de rug zijn, gaat het veldhandbal weer de aandacht opeisen. Zondag begonnen de veld- competities weer te draaien en ook in, Zeeland kwamen véle tëams'ijl ac tie. Voor het VlissingseMarathon werd het een minder gelukkige start, want de Zeeuwen verloren met 16 6 van het bezoekende Volt. Op de foto een aanval van Volt. Foto P.Z.C.) GOES—CORN BOYS 0—2 De „graan-jongens" hebben de beide puntjes, die de wedstrijd tegen Goes hen opleverde, volkomen verdiend. Van werkelijk goed spel bij de Sas- seuaren was geen sprake en daar om behoeft men zich over de uitslag 02 niet te verwonderen. Het was overduidelijk een wedstrijd tussen twee adspirant lantaarndragers. De aanvallen van Corn Boys waren ech ter nuttiger dan de Goese en op re sultaat gericht. Hard trappen, hard lopen, kortomwerken was het Zeeuws-Vlaamse devies en daarmee hebben de Sasse voetballers hun over winning verdiend. Goes slaagde er niét in het initiatief ook 'maar één ogenblik in handen te nemen. Het was een elftal, dat als droog zand aan elkaar hing. De eni ge. die zijn spel doelbewust op sa menwerking hield gericht, was links binnen Geijsen. maar ook hij ver mocht, in z'n eentje, geen cachet te geven aan de wedstrijd, die Goes Bij de gastheren bezette De Dreu de linksback-plaats. De Dreu is evenwel niet de vechtjas, die Hopmans is en in de voorhoede was met de op de ziekenlijst staande Debbaut tevens de schutter afwezig. Resultaat was dat Zwartepoorte keer op keer zijn talen ten heeft kunnen tonen, terwijl Don- ze het betrekkelijk makkelijk had. In de derde minuut, toen een door braak van Kriekaard onschadelijk was gemaakt werd de bal naar de Sasse rechtervleugel gedirigeerd. Een goede voorzet deed de bal bij linksbinnen Smits belanden en deze wist er wel weg mee, 01. Het op deze succesvolle aanval vol gende spel, was zoals we het hier boven schetsten. Toen scheidsrechter Lancel voor de thee blies, was nog alles mogelijk. De vijftien minuten rust hadden ech ter weinig verandering gebracht. In de zesentwintigste minuut wist Goes geen raad met een Corn Boys-aanval en midvoor Goossens in een wirwar van spelers betrokken maakte .van de kansen gebruik, 02. Pas toen scheen Goes wakker te worden, maar het mocht niet meer baten. Het was en bleef 02. rJMLi Surinamer Charlie Marbach geschorst Voetballer van Elinkwijk kon zich buiten club niet aanpassen Charlie Marbach, de Surinaamse voor. hoedespeler van de eredivisieclub Elinkwijk zal men vermoedelijk niet meer op de Nederlandse voetbalvelden in actie zien. Teneinde de discipline in de Utrechtse club te handhaven heeft het bestuur van Elinkwijk zich ge noodzaakt gezien de Surinamer het lidmaatschap te ontnemen. Marbach heeft zich buiten de voetbal sfeer niet kunnen aanpassen aan de Nederlandse verhoudingen. Verleden week nog kwam hij in botsing met een zekere Van Ali'en en Marbach lokte een gevecht uit. Deze maal echter had hij zijn tegenstander niet goed uitge zocht, want Van Alfen is kampioen van Nederland worstelen. Reeds meer dan eens heeft hij waarschuwingen in de wind geslagen, en aangezien hij zich aan zijn verplichtingen blijft ont trekken heeft het Elinkwijkbestuur deze maatregel moeten nemen. De clubleiders stellen zich nl. op het standpunt dat het aantrekken van Su. ï-inaamse voetballers de consequentie ipet zich brengt dat de vereniging ook een bepaalde verantwoording draagt voor deze spelers. Men heeft de West indiër een enkele reis naar Suriname toegezegd, waarvan hij desgewenst gebi'uik kan maken. Doet hij dat niet dan acht het bestuur zich ont slagen van alle verplichtingen jegen Marbach. Blom behaalde in laatste partij remise De uitslagen van de partijen uit de 13e en laatste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioen schap van Nederland, die zaterdag in Utrecht werd gespeeld, luiden: An- semsBom 02, BergsmaTerlouw Z0, GordijnVan der Sluis 11, DukelVan Silfhout 11, VosDe Kluyver 11, Van DijkDe Jong 2—0, EdinkBlom 1—1. De eindstand is als volgt: 1 en kam pioen van Nederland: Dukel 19 pnt; 12 Van Dijk 17 pnt; 3 Bom 17 pnt; 4 Gordijn 15 pnt; 5 Van der Sluis 15 pnt; 6 Edink 14 pnt; 7 Bergsma 14 pnt; 8 De Jong 14 pnt; 9 Van Silf- ,hout 12 pnt: 10 Blom 11 pnt; 11 An- hsems' 10 pnt; 12 Vos 9 pnt; 13 Ter louw 8 pnt; 14 De Kluyver 7 pnt. De spelers die de eerste tot en met de zesde plaats bezetten, hebben zich geplaatst voor het eindtoemooi in 1960. In de vierde klas H is gister een be langrijke slag gevallen: titel-kandi- daat nummer één, Lèivedorpse Boys, versloeg op eigen veld de belangrijke concurrent Breskens. En beeld uit deze wedstrijd. (Foto P.Z.C.) Piet van de Pol behield titel De Rotterdammer Piet van de Pol heeft de nationale biljarttitel ereklas 47/2 behouden. Hij won namelijk za terdagavond in 12 beurten van Tini Wijnen uit Nijmegen, terwijl zijn enige concuiTent, de Eindhovenaar Henk Scholte, in 15 beurten van zijn clubgenoot Cees van Oosterhout ver loor. Drie kampioenen in micro-korfbal Inderdaad kwamen er vrijdagavond drie kampioenen bij in het micro- korfbaltoernooi. In IB was het Togo I, in 2B Blauw Wit I en in 3A Luctor I. In klas IA behield Elto de theoretische kans op de titel door royaal met 51 van Scampolo I te winnen. Scampolo kwam In deze wedstrijd wel heel povertjes voor de dag en was in het geheel niet opge wassen tegen Elto. De stand in IA: Tjoba 1 4 uit 2, Elto I 4 uit 3, Animo 1 2 uit 2 en Scampolo I 0 uit 3. Er moet in deze afdeling nog gespeeld worden Tjoba IAnimo I. In afdeling IB heeft het ep lange tijd naar uitgezien, dat Togo een veer zou moeten laten tegen Oxympia I. Vlak na rust had Olympia zelfs nog een 32 voorsprong en pas tegen het einde kwamen de Togonezen een beetje los wat hen nog een 74- ovei-winning opleverde en gelijk ook de titel. Stand in IB: Togo I 5 uit 3, Zuidwesters I 4 uit 3, Vios I 1 uit 2, en Olympia 0 uit 2. In 2A kwam SSS verrassend goed voor de dag door Volharding een 42 nederlaag toe te brengen. Stand: Top I 5 uit 3, Vedo I 2 uit 2, SSS 2 uit 2 en Volharding 1 uit 3. In 2B was Tjoba IIBlauw Wit I een buitengewoon emotionele wedstrijd. Tjoba begon uitstekend en nam zelfs een 20 voorsprong maar Blauw Wit had met de verre schoten kennelijk het geluk aan haar zijde en slaagde er uiteindelijk in met 86 te winnen waardoor de Blaiiw Wit ters evenals in de veldeompetitie '58 ongeslagen kampioen werden. Stand: Blauw Wit I 6 uit 3, Tjoba II 4 uit 3, Vios H 0 uit 2 en Vitesse I 0 uit 2. In 3A bleef Luctor ook de baas over Tjoba III in een wedstrijd die nu niet bepaald altijd in een goede verstand houding werd gespeeld (3-1). Stand: Luctor I 6 uit 3, Animo 2 uit 2, Tjo ba III 2 uit 3 en Olympia II 0 uit 2. Bij de junioren toonde Togo A zich sterker dan Elto (34). De stand is hier nu: Togo A 4 uit 2, Elto 0 uit 1 en Togo B 0 uit 1. Bij de A-adspiran- ten deelden Togo A en Olympia broe der- en zusterlijk de punten (22). De stand: Blauw Wit 5 uit 3, Tjoba 1 uit 2, Olympia 1 uit 2 en Togo A 1 uit 3. ZEE VAN ONBEGRIP EN ONVERMOGEN Zeeuwse defensie weer beste deel van ploeg Ongeveer 2500 toeschouwers hebben zondagmiddag bij de thuiswedstrijd van Vlissingen tegen Brabantia kun nen vaststellen, dat de Zeeuwse eer ste klasser niet ten onrechte als hek- kesluiter fungeert. Tegen het zwakke Brabantia konden de Viissingers het niet verder brengen dan een doelpun- tenloos gelijk spel. En als Vlissingen ditmaal weer op het nippertje verlo ren zou hebben, was het zeker ver diend geweest, want de Brabanders kregen heel wat meer en betere kan- sén Buitenspeler Martien van Otterloo, die enkele seizoenen lang zijn plezier moest zoeken in lagere elftallen, was voor deze gelegenheid ook weer eens opgesteld. In het eerste half uur deed hij uitstekende dingen goede voor zetten, verrassende cross-passes en tactisch vrij-lopen. Maar zijrf licha melijke conditie stond hem kenne lijk niet toe zijn nog onmiskenbaar aanwezige talenten ook na de rust tot ontplooiing te brengen. De aanvalslinie, die onsamenhan gend, ongeïnspireerd en fantasie loos een balletje trapte, was weer uitgesproken het slechtste deel van de ploeg. Weliswaar bleken Subliem spel van Feijenoord HET WAS WEL RAAK. deze zon dag. Veel verrassende uitslftgcn en doelpunten. Opzienbarend was voor al de forse zege (5I) van Wil lem II op liet roemruchte Ajax... Maar ook de 50 overwinning van het anders in uitwedstrijden toch heus niet zo produktieve Feijenoord op DWS mag genoemd worden. En dan hebben we het nog niet gehad over het huzarenstukje van ADO, dat het befaamde Enschede met 20 versloeg. Dat NAC aan Blauw Wit geen kans gaf en DOS iii Kaalheide tegen Rapid capituleerde was wat minder opzienbarend, maar leidde niettemin ook tot verschuivingen op de ranglijst. Van die verschuivingen profiteerde in de eerste plaats kop loper Sparta, dat via een zege op MVV nog vaster op do beste stoel kwam te zitten. Onderaan gaat liet er voor NOAD en SHS triest uitzien. RAPID—DOS 2—0 Het gaat niet best met DOS. Verde digend is het team nog sterk, maai de befaamde schotvaardigheid is ver dwenen. De snelle Limburgers de den het betei-. In de le helft was Ra- pil beDaald de sterkste ploeg en Loo van Haan*m drukte, dat netjes in doelDiinten uit. Loo scoorde nog een treffer, maar toen stond hij buiten spel. Ne de rust gooiden de Utrech ters het over een andere boeg en be reikten inderdaad een veldoverwicht, maar het goede schot bleef uit. ADO—ENSCHEDE 2—0 De zes spelers van ADO, die de vorige keer aan de lijn waren ge zet, speelden nu weer mee en ze deden het met zo veel vuur, dat zelfs Enschede moest capituleren. Eenmaal schoot Clavan voor de rust raak, maar Leo Horn had iets op de treffer tegen. Pas in de 24e min. na de rust viel de eerste treffer. Haak, in staat gesteld door Schuurman, was er maker van. Timmer stelde de Haagse ze ge veilig en een moreel niet sterk Enschede verzoende zich met de nederlaag. WILLEM H—AJAX 5—1 Willem II komt er toch beter in. Koopal 10, Zwart 11, Smolders 21. Rust. Nog voor rust moest Za- ro geblesseerd het veld verlaten en bij het einde van de eerste helft ge loofden weinigen in een zege van Willem II. Een herboren1 en van enthousiasme laaiend Willem n maakte daarna echter aan alle twij fel een einde. Eerst was er een straf schop: De Wit richtte te slap, doel man sloeg het schot terug, maar Koopal joeg de terugspringende bal toch nog in de touwen. De Jong maakte er met twee treffers 51 van. PSV—NOAD 4—3 Meer spannend dan mooi. Boven dien tamelijk rumoerig. Aanvunke- lijk eenzijdige wedstrijd. Sterker PSV liep door drie doelpunten van Van Wissen en één van Brusselers uit tot 40... NOAD is echter eeu ploeg, die zic.li niet gemakkelijk laat deprimeren en kwam dus na de rust met veel vuur in het veld. Een pe nalty, en treffers van Louer en Ben- naars brachten vervolgens de stand op 43. NOAD scoorde daarna nog een doelpunt, de scheidsrechter wees. al naar het midden, maar hij keurde daarna op advies van de grenswach ter de treffer af. NAC—BLAUW WIT 3—0 Experiment in Blauw Wit (Van Sparendam linksbuiten, Koekebakker midvoor) was geen succes. NAC speelde doortastender, waardoor La- zeroms. Van Gastel en Bouwmeester voor een 30 zege konden zorgen. DWS/A—FEIJENOORD 05 Feijenoord speelde subliem, met Rij vers als uitblinker. Tegen dit elftal kon DWS/A, goed in vorm, niet op. Van der Gijp, Moulijn, Rijvers, rust, Rijvers 40, Van der Gijp 50. SPARTA—MW 3—0 Een niet fantastisch, maar wel doeltreffend spelend Sparta had ook geen moeite met MVA', dat in de aanval zonder veel fut opereer de. De Vries (2x) en Van Ede zorgden voor de 30 eindstand. FORTUNA—SHS 4—1 Zelfs zonder een geblesseerde Van der Hart had Fortuna weinig moeite met SHS, dat aardig veldspel liet zien. maar in de aanval volkomen faalde. Spil Notermans kwam dan ook niet voor al te moeilijke proble men te staan. Jongen, Morand, An- genent en Appel scoorden de Lim burgse treffers, waar tegenover de Hagenaars één punt platsten. ELINKWIJK—VVV 1—1 Een nogal eentonige, maar snelle bij Elinkwijk in een blakende vorm. wedstrijd. Kraak en Mijnals waren Jan Klaassens gaf VW in het laat ste kwartier de leiding, maar uit een voorzet van Kruin scoorde Gade mans de gelijkmaker. STAND Sparta Rapid JC Feijenoord Fortuna '54 Spc. Ensch. DOS MW VVV Ajax PSV DWS/A Elinkwijk NAC ADO Blauw Wit Willem H NOAD Schev. H./S. 23 14 23 14 23 13 23 13 22 12 23 12 22, 7 7 2 35 5 32 9 5 23 8 6 23 23 4 6 28 7 28 6 23 6 23 9 23 9 22 »8 22 5 11 19 5 11 19 5 11 19 2 13 18 4 13 16 6 13 12 3 16 11 57—21 46—26 60—33 39—28 52—35 56—35 39—36 39—36 49—50 43—44 39—43 4245 44—49 40—58 46—55 38—68 3561 32—73 de Brabantin-aanvallen wat intel ligenter van opzet, maar de Vlis- singen-defensie, die opnieuw sterk speelde, had de zaak wel door, zo dat er ook aan die kant geen tref fers vielen. In de middenllnie speelde rechtshaf Piet Weststrate bekeken en tactisch, maar zijn opbouwend spel ging verloren in een zeer van onbegrip en onver mogen. Zowel bij Vlissingen als bij Braban tia was vaii balbeheersing weinig te bespeuren. Dat leidde er ook toe, dat in het eerste half uur, toen Vlis singen aanmerkelijk sterker was, ve le en vele kansen verloren gingen. Clarisse, Jan de Nooijer, Chris de Nooijer en Van Wezel faalden, waar bij enkele malen zelfs alleen voor de doelman. Aan de andere kant kwam Van Gameren nog tot een bui- tenspeldoelpunt, dat de goed leidende scheidsrechter Voerman terecht niet mee liet tellen. Na rust was Brabantia veel meer in de aanval, waarbij linksbuiten Van Kraaij, invaller-rechtsbinnen Freij- ters en rechtsbuiten Van Gameren ieder een keer alleen voor Baart kwa men, maar op hun beurt ook faalden. Pas tegen het einde kwam Vlissingen weer even los, maar dat maakten velen al niet meer mee, omdat de helft van de toeschouwers 't vertikte de nutteloze tijd tot het bittere einde dat kwam met 0—0, uit te zitten. De overige uitslagen van de le klas C luiden: Alliance—Sportclub Irene 1—2; De Spechten—SC Emma 3—2; VlissingenBrabantia 00; Kim- bna—Roermond 1—2; Heer—Boxtel 20. De stand luidt: Spel. Irene Heer Spel. Emma Hoensbroek De Spechten Roermond Alliance Brabantia MOC '17 Boxtel Kimbria Vlissingen 15 12 1 2 25 32—12 14 7 3 4 17 32—20 14 7 3 4 17 25—17 15 7 3 5 17 30—25 14 7 2 5 16 22—25 16 8 0 8 16 26—28 14 6 3 5 15 36—33 15 4 6 5 14 18—20 15 3 6 6 12 25—32 16 5 2 9 12 16—26 15 3 3 9 9 16—33 15 3 2 10 8 22—29 In deze rangschikking is niet opge nomen de oorspronkelijke uitslag van de op 7 december j.l. gespeelde wedstrijd MWSpel. Enschede (3 0). Deze gehele tweede helft wordt namelijk overgespeeld, beginnende met een 10 voorsprong voor MVV. K.N.V.B.-toto Aantal deelnemers 263.750. Bruto in leg 380.810. Eerste prijs 93.300. Tweede prijs 39.985. 2 meldingen met 15 punten. 50 meldingen met 14 punten. Caritas-pool 19.232 deelnemers. Voor de doelstel lingen beschikbaar 13.186.50. Tota le inzet 21.977. Eerste prijs 4650 Tweede prijs ongeveer 2000 gulden. Zondagavond waren binnen twee meldingen van 12 en 70 van 11. Middelburgse hockeyers wonnen van Geel Zwart De Middelburgse hockeyclub, op eigen veld spelende met invallers voor Bak ker, Van Heesch en Sandberg, speel de veel beter dan vorige week tegen oranje Zwart, maar gezegd moet wor den dat Geel Zwart een zwakkere te genstander was, die zich bovendien bezondigde aan veel praten. Midvoor Slippens werd hiervoor zelfs voor 5 minuten uit het veld gezonden. De thuisclub had al na 5 minuten spe- lens door Van Heel een 2-0 voorsprong bereikt. Ook na de thee was de thuis club superieur, maar op het effectvolle veld was het niet eenvoudig tot goals te komen. Toch was het Tuyts die, op zeer tactische wijze 3-0 scoorde. De Middelburg-verdediging was er deze wedstrijd goed in. Uitblinkers waren Kakebeeke, Krünberg en midhalf Franken. De Middelburgers behaalden een verdiende zege en bleven daardoor in de bovenste regionen, terwijl het voor Geel Zwart zeer bedenkelijk wordt. Het was geen hoogstaande wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 5