PROF. ZIJLSTRA SPRAK VOOR WALCHERSE KIESVERENIGINGEN WALCHEREN OPRICHTING ZEEUWSE SPORT RAAD IS IN VOORBEREIDING Waar zijn onze schepen? ZEER BIJZONDERE SPOEDVEILING IN HET CONCERTGEBOUW MAANDAo „lAAtt'i' 1959 PROVINCIAL!!. L «- u W S jUJ COURANT 7 IN MIDDELBURGS SCHUTTERSHOF A.R.-partij wil vaste koers door christelijke politiek De besturen van de A.R-St3tencen- trales Middelburg en Viissingen, om vattende de kiesverenigingen op Wal cheren, hadden voor zaterdag in de grote Schuttershofzaal te Middelburg een propaganda-vergadering belegd, waarin de^lijstaanvoerder van de A.R.- partij, prof. dr. J. Zijlstra, een verkie zingsrede uitgesproken heeft. De ver gadering stond onder leiding van Ge deputeerde A. Schout uit Viissingen, die aan het begin van de vergadering prof Zijlstra hartelijk welkom heette in Middelburg en er voorts zijn ver heuging over uitsprak, dat zovelen op deze zonnige middag de weg naar het Schuttershof gegaan waren. In zijn duidelijk betoog zette prof. Zijlstra uiteen, wat gedurende het verleden de vaste bodem voor de A.Rrf-partij in het verkiezLngsbeeld ge weest is en in 1959 weer zal zijn: na melijk het christelijk geloof. De essen- tiele inzet voor de verkiezingen noem. de hij de aanhef van het partijpro gramma, waarin gesteld wordt, dat Nederland na de verkiezingen van de 12e maart een sterke en stabiele re gering nodig heeft om een vaste koers in deze woelige tijden te bepalen. En als uitgangspunt voor deze vaste koers wees de anti-revolu tionaire lijstaanvoerder aan de vastheid van een waarachtig christelijke politiek. Prof Zijlstra betoogde vervolgens, dat in de geschiedenis van de partij im mer is uitgegaan van de vaste grond slag om op de beslissende momenten ook werkelijk te beslissen, om zodoen de het maatschappelijk en staatkun dig leven te beïnvloeden. Prof Zijl- stra was er van overtuigd, dat de A.R.-partij zeker geen foutloze poli tiek gevoerd heeft, maar aan de hand van een aantal essentiele voorbeelden waarin de A.R.-partij de geschiedenis beïnvloed heeft, kwam hij tot de con clusie, dat, wanneer de A.R.-partij er vandaag de dag niet was, zij onmid dellijk opgericht diende te worden. „Dat zeggen wij met beslistheid en overtuiging, maar zonder ho- i vaardij", aldus prof. Zijl6tra. „Wij zeggen niet, dat in oilze partij de beste christenen aanwezig zijn, maar wij houden vast aan ons uit gangspunt bij de verkiezingen". Hij stipte vervolgens aan, dat bij de inzet van de verkiezingen van twee kanten door cn door ver keerde antwoorden gegeven wor den. Beleggingsmaatschappij opgericht Mét liet doel de verkrijging, het be zit, het beheer en de vervreemding van effecten is opgericht de N.V. Be leggingsmaatschappij Oud- en Nieuw- Vlossemeer, gevestigd te Oud-Vosse- meer. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 1.500.000, verdeeld in 1500 aandelen van f 1000 geplaatst en in contanten volgestort zijn 500 aandelen. Leden van de raad van beheer zijn de heren mr. Th. Portheine, mr. C. J. Pické en G. W. Bakker. Bromfietser maakte ernstige val te Goes De 24-jarige bromfietser J. J. H. uit Oudolande heeft in de nacht van za terdag op zondag omstreeks twee uur een ernstige val gemaakt- toen hij over de Grote Markt in Goes reed. Dé jongeman werd naar het ziekenhuis Oostwal overgebracht, waar 'zich ver lammingsverschijnselen bij hem voordeden. De oorzaak van dc val is niet bekend. Jubileum-feestavond van „Nieuw-Middelburg" Vrijdagavond hield de buurtvereni ging Nieuw*Middelburg onder grote belangstelling in het „Schuttershof" voor "de tiende maal haai' jaarlijkse feestavond. Onder leiding, van dp voor zitter van de buurtvereniging, de heer J. H. Bostelaar, werd door eigen leden in bonte vaart een aardig cabaret-pro gramma „Van dit van aat, van alles wat" op de planken gebracht, terwijl Baby den Toonder voor een passende muzikale omlijsting zorgde. Het was een programma van zang, schetsjes en kolderstukjes, dat zonder storende onderbrekingen met veel zwier werd opgevoerd, van het begin af aan zat de stemming al in de zaal toen de aan wezigen via een alleraardigst schetsje „Wie helpt ons aan een programma*' met de moeilijkheden van het bestuur werden geconfronteerd. Gelukkig wa ren deze voor de jubileumuitvoering op een voortreffelijke wijze opgelost. Dit bleek tenminste uit herhaaldelijk opklinkend applaus van toeschouwers, die vaak havtelijk hebben moeten la chen om de geestigheden, kwinkslagen en rare situaties, waarmee sommige schetsjes doorspekt waren. Door de Mondorgelclub onder leiding van de heer J. J. van den Ouden werden en kele populaire liedjes ten gehore ge bracht. In het stukje „De gehorige flatwoning" kreeg men op een koddige wijze de nadelen te zien. die een pas gebouwde woning op kunnen leveren. Voorts toonden de „Crominica's" in enkele nummertjes op overtuigende wijze hun virtuositeit op de mondor- gcis. Ben van de aardige nummertjes na de pauze was 'n potpourri van liedjes uit de voorafgaande programma's. In de pauze werd een verloting gehou. den waaraan tal van prachtige prijzen waren verbonden ter dekking van de kosten. Deze tiende uitvoering werd besloten met een gezellig samenzijn onder leiding van de heer J. Geers. Berder op de avond had de heer Boste- laar in een speechje verschillende af gevaardigden van zusterbuurtver- enigingen welkom geheten. Teleurstel lend noemde de heer Bostelaar dat slecsts één lid van de buurtvereniging daadwerkelijk aan de muzikale bege leiding van dit programma medewer king verleende. Volgens de P.v.d.A. Is de inzet de te genstelling tussen progressief en con servatief. „Dit is even vaag als on wezenlijk, want die inzet kan niet scherp worden gesteld", aldus spre ker. Prof. Zijlstra verklaarde, dat te lang in het Nederlandse staatkundige le ven allerlei wensen op de voorgrond gesteld zijn zonder dat daarbij gere aliseerd werd, of daarmee de belas tingdruk te zwaar werd. De belasting verlaging, aldus spreker, zien wij als een rechtmatig deel van allerlei an dere wensen. Dat is ons antwoord op de leuze progressief-conservatief. Een tweede verkeerd antwoord geeft volgens prof. Zijlstra ook de V.V.D., die niet meer- met de socialisten aan een kabinet willen deelnemen. Prof. Zijlstra achtte dit een leus met een „dubbele bodem". Maar wat hem bui tengewoon hinderde was, dat prof. Oud, die zo dicht bij de socialisten gestaan heeft, de propaganda gepaard doet gaan met een actie tegen de A R. „U kunt deze partij en de mi nisters er van niet vertrouwen, om dat zij met de P.v.d.A. in een kabinet hebben gezeten". Prof Zijlstra Wees er tot slot nogmaals op, dat het ver langen van de A.R.-partij uitgaat naar een christelijke politiek. De Zeeuwse kandidaat, de heer J. A. van Bene- kom, sprak een slótworod. A.R.-St-Laurens: protest tegen opheffing gemeenten De anti-revolutionaire kiesvereni ging van Sint-Laurens heeft besloten contact op te nemen met do besturen van andere plaatselijke kiesverenigin gen teneinde een gemeenschappelijk protestschrijven aan Gedeputeerde Staten te rfchtcvi tegen de opheffing van gemeenten op Walcheren. Dit besluit viel in de onder leiding van de heer J. Riemens gehouden jaarver gadering, toen de gemeentelijke herin, deling van Walcheren ter sprake kwam. Verschillende leden brachten toen ernstige bezwaren naar voren. In deze vergadering werd burgemees ter W. Baas tot afgevaardigde naar de centrale benoemd. De heer P. Boon sr. bracht verslag uit over de vergadering van het partijconvent en de deputaten- vergadering, waarop een korte bespre king volgde. De bestuursleden, de he ren J. Louwerse en P. Hoefkens wer den herkozen. Het ledental van de vereniging nam in het afgelopen jaar toe met 17 en bedraagt thans 135. Benoemingen in nieuwe waterschappen In de Staatscourant van vrijdag zijn de Koninklijke Besluiten verschenen in verband met de polderconcentraties op Noord Beveland, Tholen en Schou wen en Duiveland. Aan een groot aan. tal dijkgraven, gezworenen en be stuursleden van waterschappen en waterkeringen werd per 1 januari jl. eervol ontslag verleend, terwijl met ingang van dezelfde datum de dijk graven en de gezworenen van de nieu we waterschappen werden benoemd. MIDDELBURG Mevrouw Enker sprak voor herv. vrouwenvereniging Mevrouw H. Enker-Zlegelaar sprak voor de hervormde vrouwenvereni ging te Middelburg in de Bogardzaal over „De vrouw in Israël". Zij werd ingeleid door de presidente der ver eniging, mevrouw Don-Verboon. Me vrouw Enker wees er op, dat men bij een verblijf in Israël onder de indruk komt van de geweldige prestaties waartoe dit volk, in een tijdvak van tien jaar. in staat is gebleken. Fan tastisch is ook de energie welkts de jonge vrouwen opbrengen, die hun militaire dienstplicht vervullen.. Deze dienstplicht is in het begin zwaar. Na afloop van deze periode is hun uithoudingsvermogen bovenmense lijk. Het aanpassingsproces van de immi granten aan deze „nieuwe wereld" is zeer moeilijk. Zo laat b.v. de wijze van bediening in de winkels veel te wensen over. Ook in de autobussen was dit zo, doch hier is er verbete ring. Van 't verblijf in de kiboets (groeps gewijze samenwoning) komt men meer en meer terug. Het bezwaar is, dat het verblijf in de kiboets, „het volwassen worden" van- de-bewoners ja de weg staat. Mevrouw Enker eindigde met te verklaren, dat dit volk tot ontzettende offers en presta ties in staat ls geweest, doch dat het nog voor eon ontzaggelijke taak staat. De presidente dankte de spreekster hartelijk voor haar rede. Mevrouw Enker beantwoordde hier na nog verschillende vragen. „Haven van Viissingen" nam afscheid van Th. Kamermans Tijdens een receptie m het Strand- hotel te Viissingen is zaterdagmid dag afscheid genomen van de heer Th. Kamermans, boekhouder-procu ratiehouder bij de N.V. Haven van Viissingen. De heer Kamermans, die sedert de oprichting van deze ven nootschap in 1934 deze functie heeft vervuld en ook daarvóór, toen de ha ven nog door de gemeente werd be heerd. bij het havenbedrijf was be trokken, heeft de pensioengerechtig de leeftijd bereikt. Hij heeft gedu rende bijna 45 jaar zijn beste krach ten aan „de haven" gewijd. In hartelijke bewoordingen werd hij toegesproken door de directeur, de heer F. P. G. Mijs, die onder meer de grote veranderingen in het werk rond de haven schetste, die dé schei dende in zijn loopbaan heeft meege maakt. Hij bood de heer Kamermans een geschenk onder couvert aan; me vrouw Kamermahs offreerde hij bloe men. De burgemeester van Viissingen, mr. B. Kolrf, sprak als president-com missaris der vennootschap..Mr, Kolff, onderstreepte vooral, dat de heer Ka mermans zich in al die jaren, waar in hij de zittingen van de raad van commissarissen en van de raad van toezicht meemaakte, heeft doen ken nen als een „man van vertrouwen". Vervolgens sprak de heer C, Oreel, procuratiehouder. Deze bood namens directie en personeel zijn scheidende collega een elektrisch sefteerappa- raat aan en mevrouw Kamermans bloemen. Nadat nog het woord was gevoerd door de heer Verschoor, ac countant te Rotterdam en de heer J, van Eenennaam namens do ge pensioneerden uit liet bedrijf sprak de heer Kaïiiermans een dankwoord. Brandweer bluste brand in bed De Middelburgse brandweer moest zondag driemaal uitrukken,.óm even» zovele nog bescheiden „'vuurhaar den" in de kiem te smoren. Zondag avond ontstond brand in de slaapka mer van een huis aan de Noordsingel, bewoond door de familie M. Een elektrische deken was er de oorzaak van, dat enig beddegoed vlam vatte. De brandweer was zeer snel ter plaat se. Dekens en bed werden het huis uitgedragen en buiten geblust. Zon dagmiddag omstreeks vier uur ruklé do brandweer, twee keer vrij kort na elkaar uit: op de Kleverskerlc- seweg en de Veerseweg was door on bekende oorzaak een strook gras in de berm in brand geraakt. Ook deze „bermbrondjes" vvaren spoedig ge blust. VAN ONZE ADVERTEERDERS Manufacturenzaak werd aanzienlijk uitgebreid De verkoopruimte van de manufac turenzaak P. I. Hamming in de Lange Delft te Middelburg heeft een meta morfose ondergaan. Door een tussen muur weg tc breken heeft men de kan toorruimte bij dc winkel getrokken. Hierdoor is de verkoop-oppervlakte met ongeveer de helft vergroot. Te vens zijn de muren opnieuw behangen en is het houtwerk in frisse en moder ne kleuren geschilderd. Door deze aan zienlijke uitbreiding heeft men de kin- der- en damesconfectie apart kunnen onderbrengen.De damesconfectie is nu uitgestald in de nieuwe ruimte waar aan enkele praktische rekken alle ar tikelen overzichtelijk zijn opgehangen. Deze ruimte waarin vroeger de paska mers en de naaiafdeling waren onder gebracht is nu een modem en netjes ingericht privékantöor geworden.Door in de verkoopafdeling, met de ruimte te woekeren heeft merrêen drietal een voudige paskamers kunnen maken, zodat de klanten geholpen kunnen worden. Een van de voordelen van de doorbraak zijn de grote ramen aan de de achterkant van net pand, zodat het daglicht zowel aan de voor- als ach terzijde de winkel binnenkomt. Voorts zijn er enkele rekken bijgekomen zo dat er thans een zevental zijn met een veertig meter hangruimte. Hier wor den verschillende verkoopartikelen op overzichtelijke wijze opgehangen. Tij dens deze verbouwing is de winkel slechts twee dagen gesloten geweest. Zaterdagmiddag zal de zaak met een receptie worden geopend. Causerie over muziek door musicus Jan Kuiler Donderdagavond hield in de koffieka mer van het P.E.Z.M.-gebouw aan de Poelendaelesingel te Middelburg voor de personeelsvereniging der P.Z.E.M do musicus Jan Kuiler, een muzikale causerie over het ondei'werp „Roman tiek in de muziek". Spreker besprak achtereenvolgens de voornaamste componisten uit het romantische tijd perk, daarbij de nadruk leggende op het doel van deze kunstenaars nl. om hun gevoelens in de muziek tot uit drukking te brongen. Op overvloedige wijze illustreerde de heer Kuiler zijn causerie door het uitvoeren van ver scheidene werken van de behandelde kunstenaars op de vleugel. De toehoorders hebben van deze avond zeer genoten en de secretaris der ver eniging, de heer P. Maljers, wist zich de tolk van alle aanwezigen toen hij de heer Kuiler aan het slot hartelijk dank bracht voor het gebodene. O.- EN W.-SOUBURG Gemeente-avond De Nederlandse Hervormde Kerk te Souburg hield in zaal „Rehoboth" een gemeente-avond. Na schriftlezing en gebed sprak ds. Van Duyne er zijn vreugde over uit, dat velen waren ge komen om. het forum mondelinge of schriftelijke vragen te stellen. Het fo. ruim, bestaande uit drie kerkeraadsle- den, twee dames en twee heren uit de f emeente onder leiding van de heer ac. Sinke, heeft deze avond talrijke zeer actuele vragen te beantwoorden gekregen. Ds. Van Duyno dankte na afloop het forum voor de wijze waarop het zich van zijn taak gekweten had. Vrouwenverenigingen bijeen De besturen van de Hervormde vrou wenverenigingen op Walcheren kwa men in ringverband in 't gebouw Koor kerkhof te Souburg bijeen. Bij afwe zigheid van de presidente, mevrouw Oosthoek uit Westkapelle, opende de vice-prosidente, mevrouw Klooster, man uit Viissingen, de vergadering. Na gezang, schriftlezing en gebed heette zij allen wekom. ift het bijzon der mevrouw Vos uit Rotterdam, de spreekster van de avond. Mevrouw Vos sprak over het onderwerp: „Hoe leid ik een vergadering". Zij besprak achtereenvolgens de taak van de pre sidente, de secretaresse en de andere leden van, het bestuur en liet duidelijk uitkoineri dat deze niet los van elkaar staan. Na afloop beantwoordde spreekster verschillende Vragen. Op 19 maart is er een tweede scholings cursus. Tijdens de vevgaderlng werd nog medegedeeld, dat de provinciale toogdag dit jaar in Kapelle zal worden gehouden. VUSSINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS Meubelshow Zaterdagmiddag opende de Fa. H. H. de Klerk en Zii te Viissingen een meu belshow. Deze fraaie expositie, die gedurende enkele weken in een be nedenwoning aan de Singel wordt ge houden, geeft aan de- bezoeker een goede indruk van de moderne binnen huisarchitectuur. In de grote collec tie meubels dragen vooral de „Deen se" kenmerken van oud en degelijk handwerk. De aparte structuur van het teakhout is hier benut om een decoratief aanzien te geven. De ploegstoffen gordijen geven mede met de diverse schilderstukken van de Vlissïmgse schilder Pihl en bloem stuk,! es van magazijn Dagelinckx aan het geheel een warm en smaakvol ca chet. De passende verlichting en ver warming zijn verzorgd door A. C. Willemsen en J. Geldof. De laatste toonte hier een snufje op het gebied van oldesiook. P^T.T.-jubileum Vandaag wordt de heer A. Laport, employe bij de P.T.T. te Viissingen, door de directie gehuldigd voor zijn 40#-jarig ambtsjubileum. Als besteller begonnen, heeft de jubilaris alle ran gen doorlopen tot die van employé I, in welke rang hij thans werkzaam is als expediteur bij de groep postver voer te Viissingen. Te zijnen nuize is de heer Laport zondag door zijn col lega's in de bloemen gezet. SINT-LAURENS N.C.V.B. bijeen De afdeling Sint-Laurens van de Ne. derlandse Chr. Vrouwenbond hield haar maandelijkse bijeenkomst onder leiding van mevrouw D. H. Baas- Kemp. Mejuffrouw A. M. Boudeling, directrice van de Christelijke Land- bouwhuishoudschool te Middelburg sprak over „Sfeer in onze woning'k De jaarvergadering zal gehouden wor den op donderdag 19 maart. WESTKAPELLE Persoonlijk damkampioenschap D.E.S. Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub „D.E.S." te Westka pelle werden de volgende wedstrij den gespeeld: F. DominlcusK. Huis- zoon 2—0; K. HoumesP. Hengst 2 0; W. HoumesJ. Houmes Wz. 0 2; J .van RooyenJ. Brasser 20; R. GabriëlseJ. Houmes 11; A. Llevense—J. Westerbeke 02; K. HoumesJ. Houmes Az. 02; P. HengstF. Dominlcus 20; W. Hou mesA. Lievense 11; J. van Rooy enR. Gabriëlse 02; J. Brasser J. Westerbeke 20; K. HuiszoonJ. Houmes Wz. 02. MOEILIJKE TAAK WACHT Dr. W. van Zijll sprak in Goes over sportproblemen De sportverenigingen in Zeeland zul len in de toekomst hun gezamenlijke belangen doen behartigen door de „Zeeuwse Sport Raad". Deze „Zeeuw se Sport Raad" zal binnenkort wor den opgericht. Het definitieve besluit hiertoe werd zaterdagmiddag geno men tijdens een vergadering in Goes, die belegd werd door do Stichting Zeeland voor Cultureel en Maatschap pelijk Werk en waarvoor waren uit genodigd de vertegenwoordigers van de sportverenigingen. De vergade ring, die onder leiding stond van ds. H. M. Strating, iid van het alge meen bestuur van de Stichting Zee land, werd eveneens bijgewoond "door de heer M. J. van Poelje, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Voorlopig zal een commissie van voorbereiding op zo breed mogelijke basis, waarin dus vertegenwoordigers van alle takken der sport zitting zul len hebben, de plannen om tot een sportraad te komen, nader uitwer ken. De beraadslagingen van deze commissie zullen geschieden onder leiding van de heer M. J. van Poelje. Het voorstel om de heer Van Poelje te verzoeken de leiding van de^voor- bereidende commissie op zich tc wil len nemen was van ds. Strating en het werd bij acclamatie aangenomen. De taken van de sportraad werden aan het begin van de vergadering uiteengezet door dr. W. van Zijll, se cretaris van de Nederlandse Sport Federatie. Spreker wees op de problemen, waarvoor de sport zich ziet ge plaatst: gebrek aan accommoda tie, leiding en geld. Het zal de taak van do sportraad zijn te trachten hierin verbetering te brengen. Daarbij zaJ men rekening moeten houden met de mentaliteit van de Zeeuwse bevolking, die nog steeds niet „sport-minded" kan worden ge noemd. Om de overheid te kunnen aantonen, dat het met de accommo datie werkelijk treurig gesteld is, zal men de sportgelegenheid moeten in ventariseren. Dit is typisch een taak voor de Zeeuwse Sport Raad. Ook op het gebied van de opleiding van kader zal de Raad veel kunnen doen. De heer Van Zijll achtte het in dit verband gewenst, dat de raad de centraliserend zal werken. Voorts Aagtedijk 28 v. Mombasa n. Tanga. Aalsdijb 26 te New York. Abbekerk 2G te Cebu. AkkrUmdlJk 2G 320 m. n.w. Kp. Finisterre Aldabi 27 te Santos. Alloth 26 te Antwerpen. Almdijk 2G te Antwerpen. Ameland 27 v. Avonmouth n. Stanlow. Amerskerk 2G te Bremen. Amstelkroon 27 30 m. w.n.w. Malta. Applngedijk 28 te Montevideo. Arnedijk 26 350 m. z.z.o. Kaap Race. Asmidiske 2G 240 m. o. Kp. Hatteras. Axeldijk 27 te Bahia. Boissevain 27 te Kaapstad. Boskoop 2G te Bremen. Cattex Eindhoven 26 40 m. n.o. Malta. Caltex the Hague p. 26 Comoro eil. Caltex Leiden p. 26 Glitons. Caltex Rotterdam 27 te Sldon. Camitia 27 te Curacao. Cartago 26 te Puerto Barrios. Castor 28 te Tela. Celebes 20 te Durban. Charis 26 te Hamburg. Crania 26 300 m. o. Albany. Dlemérdijk 27 v. R'dam n. Bremen. Dinteldijk 26 700 m. z.w. Azoren. Duivendijk 28 te Corinto. Eemdljk 26 Bom n. San Miguel. Eenhoorn 27 te Hamburg. Ena 27 te Duran. Friesland (K.R.L.) 26 te Christobal. Gaasterkerk 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Giessenkerk 28 te Kobe. Groote Kerk 2G v. Aden. Hera 26 te Port of Spain. Hoogkerk 27 te Rotterdam. Hydra 27 te Antwerpen. Ivoorkust 27 te Lagos. Jagersfontein 27 te Antwerpen. Japara (K.R.L.) 26 v. Djeddah. Jason 27 v. New York n. La Guaira. Kabylia 27 te Rotterdam. Kaiinga 26 v. Stockholm n. Viissingen. Kara 27 te Rotterdam. Kellia 26 600 m. n.w. Midway eil. Wegéns plaatsgebrek moest de strip Tckko Taks blijven overstaan. Kenia 26 150 m. n.n.w. Natal. Kennemerland 27 v. Santos n. Rio de Janeiro. Khasiella 26 350 m. on.o. Martinique. Kinderdijk 26 te Antwerpen. Kloosterdijk 26 v. Havana n. Antwerpen. Korinia 26 te Boston. Kosicia 27 v. Point Forten n.. Lands End. Kreeft 27 v. Narvik n. Rotterdam. Kryptos l te Dunedin. Laagkerk 28 200 m. n.o. Kp. Villano. Leiderkerk p. 26 Finisterre. Lekkerkerk 27 te Hamburg. Lelykerk 27 8ft m. o.n.o. Aden. Lemsterkerk 20 te Hamburg. Lissekerk 27 te Khonamshahr. Maaskerk 27 v. R'dam n. Hamburg. Malea 28 te Mirl verw. Marcella 27 te Birkenhead. Marietje Bohmer 26 te Lissabon. Mataram 26 te New York. Merwede 20 te Tahoradi. Mïtra 27 v. Birkenhead n. Curagao. Molenkerk 26 v. Lourengo Marques. Mijdrecht 28 60 m. n. Kreta. Meerkerk 26 te Colombo. Merwe Lloyd 28 v. Akaba n. Aden. Naess Tiger 28 te Gibraltar. Nestor 28 te Fort de France. Nieuw Amsterdam 26 v. Grenada n. La Guaira. Nijkerk 26 v. Alexandrië. Ommenkerk 27 v. Suez. Oostkerk 26 te Hamburg. Ossendrecht 26 450 m- z.z.o. Kaap Race, Ouwerkerk 26 te Las Palmas. Pendrecht 27 v. Takoradi n. L£gos. Pergo 20 te Newcastle. Polydorus 26 110 m. w. Colombo. Pr. Willem v. Oranje 26 te Halifax.- Polyphemus 26 te New York. Randfontein 28 te Las Palmas. Ridderkerk 20 v. Mangalore n. Karwar. Sarpedon 26 v. Barranquilla n. Puerto Limon. Schelpwljk 27 te Karachi. Schouten 26 v. Port Elizabeth n. Durban. Sehle 2G 240 m. z.w. Ouessant. Scherpendrecht 26 60 m. z. Saba. Slamat 26 v. R'dam n, Djakarta. Sloterdijk 28 to Rotterdam. Sliedrecht p. 26 Zuidpunt Sicilië. Stad Rotterdam 27 v. IJmulden n. Pepel. achtte spreker een goede taakverde ling van groot belang. Discriminatie Naar aanleiding van een vraag uit do vergadering sprak dr. Van Zijll zich uit tegen sportdiscrimi- natie bij het samenstellen van de raad. Hij had geen enkele be zwaar tegen vertegenwoordigers van de denksporten In het, in op richting zijnde, college en meende dat men deze kwestie gewestelijk behoort te bezien, onafhankelijk van de besluiten in de N.S.F. De provinciale raad zal ook geheel onafhankelijk zijn van de N.S.F maar uiteraard zal samenwerking gewenst zijn. Zonder enige toezegging te willen doen. achtte de heer M. J. van Poel je, de toekomstige Zeeuwse Sport Raad het college Dij uitstek om Ge deputeerde Staten met eventuele wensen te benaderen. Dat dit in het verleden nooit gebeurde weet deze spreker aan de houding van de Zeeuwse sportlieden, die het blijk baar nimmer noodzakelijk achtten om als „één man" hun wensen en no den kenbaar te maken. Ps. Hoffman uil Koudekerke nieuwe voorzitter „I.D.D.K." Provinciale vergadering in Goes Tijdens de zaterdagmiddag in „de Prins van Oranje" te Goes gehouden provinciale vergadering van de Orga nisatie van Hervormde Gemeenteleden „In Dienst der Kerk" werd ds. J J3. J. Hoffman te Koudekerke tot voorzitter gekozen. Ds. Hoffman is in deze func tie de opvolger van ds, J. F. Wagener te Zoutelanue, die naar Voorburg is vertrokken. De heer A. van Pel hulpprediker te Zie rikzee, werd tot bestuurslid benoemd. De landelijk voorzitter van „In Dienst der Kerk", de heer C. Lebbing te Am sterdam, wekte de leden tijdens deze vergadering op meer aandacht te be steden aan het werk van de organisa tie. Hij pleitte tevens voor meer con tact met de protestanten in Zeeuwseh- Vlaanderen. Men kan dit volgens spre ker verwezenlijken door het houden van samenkomsten in het vormings centrum „Hedenesse" bij Cadzand. Dc heer Lebbing deed voorts een beroep op de leden om naar de toogdag in Amsterdam te komen en op 17 maart a.s. de jaarvergadering van de lande lijke organisatie te bezoeken. In deze vergadering zal een commissie worden samengesteld, die een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheden om de organisatie om te zetten in een soort federatie van provinciale besturen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. P. Ossewaardé, bleek, dat een batig"sa!do van 78,71 in kas was. De secretaris, de heer C. Dronkérs, toonde zich in zijn jaarverslag enigs, zins pessimistisch, ondanks het feit, dat het ledental was toegenomen. Ten slotte hield de voorzitter van de afde ling Middelburg van „In Dienst der Kerk", de heer H. Ikkink, een interes- santé lezing over zijn reis naar Joego slavië. Hij vertoonde tevens kleuren dia's. Stad Schiedam 20 te Narvik. Statue of Liberty 27 pass. Mozambique n. Philadelphia. Statendam 26 v. Bombay n. Colombo. Straat-Ball 26 te Port Swettenham. Straat Malakka 28 te Port Elizabeth. Straat Magelaen 20 240 m. n.o. Diego Garcia. Tarla 27 v. Saigon n. Miri. Tibia 26 200 m. n.n.o. Paramaribo. Titus 23 te St-Kitty. Temate 27 v. Aden. Theobaldlus 26 200 m. z.o. Bahia. Tallsse 27 te Amsterdam. Utrecht 27 v. Colombo n Aden- Van der Hagen 26 v. Duala n. Lagos. Van Heemskerk 28 te Lobito. Vivipara p. 26 Port Said. Vlist 26 S50 m. z.o. Kaap Race. Waal 26 te Beiroet. Waterman p. 27 Finisterre. Weltevreden 27 v. Makassar n. Soerabaja. Wleldrecht 26 250 m. na.w. Mona. Willem Ruys 27 te Rotterdam. Willemstad 27 v. Paramaribo n. Port of Spain. Woensdrecht -27 monding Amazone rivier n. Manans, Wonosari 26 v. Houston n. New Orleans. Wonogiri 26 v. Ras Tanura n. Bahrein. Zaankerk 26 dw. Kp. Guardaful. Zeeland 26 dw. Kp. Guardafui. Zutderkerk 28 v. Newcastle n. Melbourne Natuurlijk, bij griepkin deren hoort de dokter ên - als ze niet helemaal in orde zijn, hangerig, koortsig of ver kouden, als ze pijntjes heb ben of onrustig zijn - öök prettige en veilige SINAS- PRIL sulgtabletjes. Dezelfde samenstelling als de beroem de. van ouds beproefde grote mensen-tabletten. maar in speciale kinderdosering en met frisse Umonadesmaak. Slnaspril gaat er zó ln en helpt direct. Haal het gauw even ln huls, u kunt het mor gen al nodig hebben. Hotel „De Uitkijk" Krniningcn, vraagt een LEERLING-KELNER. en DEN BOEK levert het drukwerk VUSSINGEN 1959. wegens waterschade, aan de Emmastraat nr. 10 te Viissingen, alwaar ten overstaan van Deurwaarderskantoor Willeboordse, Van Maaien en Van Dijke, tegen contante betaling publiek geveild zullen worden in kapitale collectie, Perzische en Smymatapijten. Belangrijk! Deze Perzische tapijten, welke door de verzekeringsmaat schappij geclaimd zijn, worden ver beneden de normale waarde in veiling gebracht, zodat er voor een ieder kans van slagen moet zijn. Veiling: morgen, dinsdavond 3 maart, 8 uur. Bezichtiging: uitsluitend morgen, dinsdag, van S8 uur, waarna direct veiling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3