Vlissingse raad krijgt spoedig inzage van het saneringsplan Klanken uit de ether LANDBOUWER FUNGEERDE ALS UITKIJK VAN SMOKKELAARS sclvrrjven ZATERDAG 28 FEBRUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 ARCHITECT GEEFT 18 MAART TOELICHTING Meer leer- en hulpmiddelen voor verkeersonderwijs aan scholen BINNEN EEN MAAND zal de Vlissingse raad heel wat meer weten over het bekende saneringsplan voor de binnenstad, dat nu al Jarenlang in deze raad telkens weer stof tot discussie oplevert en dat ook In de gemeente raadsvergadering van vrijdagmiddag weer enkele aanknopingspunten voor de raadsleden bleek te hebben. De agenda vermeldde namelijk een tweetal voorstellen om enkele onde panden te kopen in de Slijkstraat en het Groenewoud „teneinde te zijner tijd uitvoering te kunnen geven aan het saneringsplan voor de oude stad", zoals het In de bijgaande stukken stond. Tegen beide voorstellen had de raad geen bezwaar, „maar we worden steeds nieuwsgieriger naar dit plan", bekende de heer D. Komijn (p.v.d.a,), „wanneer krijgen we het nu eens ter inzage?" Burgemeester mr. B. Kolff kon vlot antwoorden: „Over enkele weken al!" HIJ kon zelfs mededelen, dat „op de avond van de 18e maart een architect de plannen zal toelichten". Burgemeester Kolff voegde er echter aan toe, dat beide architecten van het bureau Koosenburg en Luyt In Den Haag momenteel ziek zijn, zodat het niet zeker ia of de plannen reeds 18 maart toegelicht kunnen worden. Verder hield de raad zich bezig met een groot aantal onderwijsza ken. Vanzelfsprekend hadden de he ren geen bezwaar tegen de naam „De Woelwaters" voor de vierde openbare kleuterschool. Voor de aanschaffing van leer- en hulpmidde len voor het vak verkeersonderwijs aan de zes openbare scholen voor ge woon lager onderwijs werd f 2500 beschikbaar gesteld. De heer Ir. J. H. Krietemeiier (a.r.) vond de om schrijving „leer- en hulpmiddelen" wat vaag. Wethouder W. Foppe ver telde, dat er reeds een vergadering is geweest met het onderwijzend per soneel, waar gedachten en methodes uitgewisseld werden en waar ook duidelijk werd wat voor dit onder wijs nodig is: voor de lagere klas sen boekjes, voor de hogere klassen „reële middelen". Do benodigde medewerking werd verleend voor herstel van het dak der St. Petrusschool. En zonder een enkele opmerking verleende de raad een krediet van f 277.500 ten behoeve van de bouw en in richting van de r.-k. St. Jozef school. Voor het bevolkingsonderzoek op "tu berculose werd een krediet beschik baar gesteld. Dit gebeurde ook voor de aanleg van het gedeelte van de ontworpen Havenweg tussen de Paul Krugerstraat en de zogenaam de industrieweg. Voor het complex woningen plan 1938 werd een geld lening van f 54.473,28 verstrekt aan de woningbouwvereniging „Gemeen schappelijk Belang". Ook het voor stel om een tijdelijke geldlening en rekening-courant-overeenkomsten voor ten hoogste één jaar en tot een maximum van f 300.000 aan te gaan, ging vlot onder de hamer door. Twee stukken grond van 300 en 264 m2 aan de Willem Klooslaan werden aangekocht. Weer onderhands Het voorstel 'n krediet van f 500.000 te verlenen voor de bouw en inrich ting van de 2e fase der gemeentelij ke lagere technische school werd aangenomen, nadat de heer Kriete- meijer geïnformeerd had naar de aanbesteding. „Omdat het hier min of meer om een landelijk experiment gaat, komt er opnieuw een onderhandse aanbeste ding", zo deelde wethouder Poppe mee, die er op wees, dat dit onge twijfeld ook de eis van de rijksge bouwendienst is. Een krediet van f 135.000 werd verleend voor de bouw en inrichting van de Prinses Wilhel- mina-kleuterschool. In verband hier- Schilderijenexpositie Cornelis de Vos te Hulst Op initiatief van do federatie „Noord zuid" zal er in zijn geboorteplaats Hulst een tentoonstelling worden ge houden van schilderwerken van Cor nelis de Vos (geboren 1584). Reeds lang bestonden deze plannen, maar thans zijn de voorbereidingen zover gevorderd, dat aan alle cultu rele verenigingen in Hulst een schrij ven is uitgegaan met het verzoek, een vertegenwoordiger aan te wijzen voor een te vormen commissie, die de nood zakelijke voorbereidende werkzaam heden zal verrichten. Burgemeester A. L. S. Locefeer is bereid gevonden het voorzitterschap hiervan te aanvaar, den. terwijl wethouder P. J. Brand als vice-voorzitter zal fungeren. Wan neer deze tentoonstelling precies zal worden gehouden is thans nog niet bekend, maar vast staat reeds, dat er nog nooit eerder geëxposeerde werken van deze Hulsterse schilder, die even als zijn broer een leerling was van Rubens, te bezichtigen zullen zijn. Zeeuwse botersmokkelaars in België aangehouden De douane van Zedelgem (België) heeft donderdag twee Nederlandse botersmokkelaars, J. R. en H. R., beiden uit Aardenburg, aangehouden. De wagen van R. en de 107 kg boter, die er mee werd vervoerd zijn in be slag genomen. J. R. is vrijdagmorgen na een borgtocht te hebben gestort, weer vrijgelaten, doch H. R. blijft voorlopig in arrest. De smokkelaars waren bij de Ne derlandse grens reeds gesignaleerd, en werden door douane-beambten achtervolgd. Jaarmarkt St. Jansteen Donderdag 5 maart a.s. zal te Sint- Jansteen de traditionele jaarmarkt van paarden, rundvee en varkens worden gehouden. 's Morgens om 10 uur vangen de keuringen aan, waarna 's middags de prijzen op het gemeentehuis aan de winnaars worden overhandigd. mee werd een geldlening van f 125.000 aangegaan. Ook werd een geldlening van f 500.000 aangegaan. Bij een voorstel een geldlening van f 130.000 aan te gaan, trof het de heer J. J. Kempe (p.v.d.a.), zoals hij zei. dat er nu geen voorstel volgde om de openbare kleuterschool, waar voor deze lening bestemd is, te doen bouwen. De heer Poppe deelde mee, dat het gemeentelijk tekenbureau het bestek nog moet maken, dat de rijksgoedkeuring dus ook nog ver kregen moet worden. De heer Kempe herinnerde er aan, dat reeds op 28 maart van het vorige jaar in begin sel besloten is tot de stichting van een vierde openbare kleuterschool en dat het tekenbureau dus wel lang met de uitwerking van de plannen gewacht heeft. Wethouder Poppe kon echter uiteenzetten, dat het voorbereidende werk niet eerder ge daan kon worden. Nadat de heer Kempe namens zijn fractie erop had aangedrongen om zo mogelijk nog dit jaar tot realise ring van de plannen over te gaan, werd het voorstel zonder meer aan vaard. Dit geschiedde ook met het voorstel tot het aangaan van een geldlening van f 234.000 voor de bouw van een r.-k. lagere school. Rondvraag Bij de rondvraag kreeg de heer P. Bikker (c.h.) op zijn vraag te ho ren, dat het plan-Paauwenburg nog niet gereed is. Het a.r. raadslid J. H. Krietemeijer herinnerde met de leu ze „Lentetijd-excursietijd" aan de op dat punt gedane toezeggingen. In verband met een bezoek aan het Wa terloopkundig laboratorium had de voorzitter onlangs geïnformeerd. Het plan-Boulevard is daar nog in bewer king, terwijl aan het proerplan Zuid- Sloe nog wordt gebouwd. Tenslotte deed burgemeester Kolff de mededeling, dat dinsdag 10 maart, des avonds 8 uur, wederom een raadsvergadering zal worden belegd, welke speciaal gewijd zal zijn aan de plannen voor de herindeling van de gemeenten op Walcheren. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG Voor de politierechter te Middelburger, mr. B. S. Sieperda, stond donder dagmiddag de landbouwer A. H. de V. uit Koewacht terecht. V. werd tenlaste gelegd bij een poging tot smokkelen uitkijk geweest te zijn. Het gebeurde op 15 maart van het afgelopen jaar toen de landbouwer de aandacht van een commies op zich vestigde. Hij fietste toen in de nabij heid van de grens verdacht vaak op en neer. Ook was er een Belgische auto in de buurt. Twee vrachtwagens hadden eenzelfde nummerbord Toen V. door de commies werd aan geroepen boog hij zich diep over het stuur en fietste hard weg. De com mies- ging er op zijn rijwiel achter aan maar zag vooraleerst geen kans om hem in te halen. Wel zag hij dat V. herhaalde malen omkeek en op de rijksweg KoewachtSint-Jan steen bij een auto stopte en de be stuurder aansprak. Toen de com mies een waarschuwingsschot loste reed de auto hard weg. V. bleef staan, zodat hij hem kon aanhouden. De plaatsvervangend rijks advocaat, mr. J. F. C. van Delnse, twijfelde een ogenblik aan de rol die ver achte had gespeeld, temeer daar hij reeds eerder als uitkijk bij smok- kelkomplotten had gefungeerd en eiste 150 subs. 30 dagen. De offi cier van justitie, mr. Ph. M. Schen- kenberg van Mierop, sloot zich bij deze eis aan. Mr. Sieperda vonniste met 100 subs. 20 dagen. Zonder reden J. van de IJ. uit Middelburg had een kaart aangevraagd om een auto van een koopman naar Tilburg te bren gen. Wanneer de benodigde belas tingpapieren niet aanwezig zijn kan men op dezo kaart de wagen toch naar de koper brengen. Bij controle bleek echter dat IJ. een foutieve naam had ingevuld en zonder werke lijke reden de aanvraag had inge diend. Daar dit niet do eerste maal was dat IJ. In overtreding was vroeg mr. Van Deinse een gevoelige boete van 60 subs. 15 dagen. De officier van justitie en de politierechter slo ten zich bij deze eis aan, zodat IJ. conform werd veroordeeld. De chauffeur W. de O. uit Kerk- werve stond voor eenzelfde feit te recht. Daar er hier enkele verzach tende omstandigheden waren eiste de rijks advocaat 20 subs. 4 dagen, waarbij mr. Schenkenberg van Mierop, zich aansloot. Mr. Sieperda deed er echter nog wat af en von niste met 15 subs. 3 dagen. D. S. uit Koewacht stond terecht om dat zijn auto, die hij uitgeleend had aan een neef, gebruikt werd om brood en andere banketbakkersarti kelen af te leveren. In het proces verbaal stond dat de rugleuning van de achterbank voor dit doel uit de auto verwijderd was. De neef, E. A. H. W. M., die als getuige word gehoord, verklaarde echter, dat dit geenszins was gebeurd. Men had al leen de zitbank omgekeerd cn plat op de grond gelegd. Nadat de zitting door mr. Sieperda voor enige tijd was geschorst, werd de auto, die voor het Gerechtsgebouw stond, be zichtigd. Hieruit bleek dat sprake was van een misverstand, zodat conform de eis 3. werd vrijgespro ken. Expediteur De expediteur A. R. uit Oostburg stond terecht voor twee overtre dingen; namelijk geen geldige be- lastingkaart voor een auto en het rijden op de openbare weg met dit voertuig. Dit was geconstateerd door twee ambtenaren die op de rijksweg aan het surveilleren wa ren en plotseling twee auto's van tegenovergestelde richting zagen komen, die beide hetzelfde num merbord voerden. De rijksadvocaat eiste voor deze twee overtredingen 30 subs. 6 da gen en 35 subs. 7 dagen. De raads man van verdachte, mr. M. A. Ter- woert, betoogde dat een van de vrachtwagens, een dumpwagen, nooit het terrein van de expediteur afging. Hier werd deze auto gebruikt voor het verslepen van zware lasten. De raadsman sloot de mogelijkheid niet uit dat één van de knechts tegen de orders van de expediteur in met de auto was gaan rijden. De officier van justitie, sloot zich bij de eis van mr. Van Deinse aan, doch de politierechter vonniste de eerste overtreding conform en de tweede met 15 subs. Bepalingen De expediteur J. V. uit Zlerikzee had zich niet aan de bepalingen gehou den, toen hij met één van zijn auto's die alleen voor terrcinwerk gebruikt mochten worden, op de openbare weg werd aangehouden. Conform werd hij veroordeeld tot f 25 subs. 5 da gen. M. M. V. uit Kenesse, was dit in 1957 tweemaal overkomen en wel op 9 november en 11 december. Hiervoor eiste mr. Van Deinse 15 subs. 3 dagen en 20 subs. 4 dagen, waarbij de officier van justitie zich aansloot. Mr. Sieperda strafte met twee boetes van 10 subs. 2 dagen J. A. de K. uit 's-Heer-Arendskerke was dit op 18 april van het afgelopen jaar overkomen. Conform werd hij veroordeeld tot 20 subs. 4 dagen. Belasting De aannemer A. B. uit Helmond en de chauffeur A. B. uit Zierikzee ston den terecht, omdat bij werkzaamhe den, die door de aannemer op Schou- wen-Duiveland werden uitgevoerd, voor een tractor geen geldige belas tingpapieren aanwezig waren. Voor dit feit werd op 9 en 29 september proces-verbaal opgemaakt. De aan nemer betoogde dat dit een speciaal ontworpen voertuig was voor ae aan leg van pijpleidingen, zodat geen be lasting betaald hoeft te worden. Mr. Van Delnse stond op het standpunt dat dit voertuig niet onder deze be- lastingrvije regeling viel en eiste te gen de aannemer en de chauffeur twee boetes van 1 subs. 1 dag. De politierechter bepaalde de uitspraak op donderdag 5 maart. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK c)\oYe,w, yew en.... T.V. voor teen-agers Over een maand ongeveer zal de Ne derlandse televisiestichting de be schikking krijgen over enkele zend uren meer. Tot nog toe heeft men er naar gestreefd, programma's te brengen^ die zo'n beetje de gehele kijkfamilie konden bevredigen, al luk te dat niet altijd. Over een categorie maakte men zlcli geen zorgen, want die groep van jonge kijkers, de teen agers, vond in het algemeen pro gramma wel iets van naar gading. Slechts de K.R.O. deed af en toe een poging een speciaal programma te bregen, dat meer mislukte dan ge lukte. Zo ook weer donderdagavond. Bij de uitbreiding van de zendtijd komt onwillekeurig de vraag naar wat meer gerichte programma's, zo als dat bij de radio al jaar en dag het geval is. Voor de kijkers is dan een grotere selectie mogelijk, een se lectie, die de noodzakelijke voorwaar de vormt om jarenlang met plezier naar de televisie te kunnen kijken. De teen-agers hebben tot dusverre weinig speciaals gehad en nu wreekt zich toch wel de geringe zendtijd in Advertentie Unieke sociale voorzieningen EEN PFAFF KOPEN OP AFBETALING ZONDER RISICO Nog steeds staan er veel mensen wat huiverig tegenover „kopen op afbetaling". Men kan niet in de toekomst zien - zo redeneert men. Bij tegenspoed kan een maandelijkse betaling al vlug een (te) zware last worden. Door een prachtig initiatief heeft Pfaff thans ook de laatste bedenkingen tegen „kopen op afbetaling" volledig uit de weg geruimd. Pfaff maakte de vol gende vérstrekkende sociale voorzieningen bekend: Algehele kwijtschelding van de restantschuld in geval van overlijden Algehele kwijtschelding van de restantschuld in geval van blijvende invaliditeit Opschorting van driekwart gedeelte van elke betalings termijn in geval van tijdelijke invaliditeit (langer dan 4 weken Opschorting van driekwart gedeelte van elke betalings termijn in geval van ziekte (langer dan Jf. weken) Opschorting van driekwart gedeelte van elke betalings termijn in geval van werk loosheid (langer dan 8 we ken) Het is niet voor de eerste keer, dat Pfaff zulk pionierswerk verricht Reeds in 1954 kwam Pfaff met een geheel nieuw be- talings-systeem: het Pfaff Ren testop-Systeem (wettig gedepo neerd) Pfaff bracht hierdoor de afbe- talingskosten met één slag terug tot minder dan de helft van het wettelijk toegestane tarief. Een besparing van tientallen gul dens! De vooruitstrevende geest die uit deze beslissingen spreekt, moet wel vertrouwen geven in de kwaliteit der naaimachines, die Pfaff fabriceert en die be kend staan als de béste ter we reld. het verleden. Behalve dan de K.R.O. heeft geen enkele omroep zich, al thans dat ls nimmer naar buiten ge bleken, ernstig met deze groep kij kers beziggehouden. De ervaringen met de KR.O. zijn niet bepaald hoop gevend maar men kan toch zeker niet altijd aankomen met toneelstuk ken of andere uitzendingen (wij den ken ook aan de filmvoorstellingen) met de opmerking: minder geschikt voor jeugdige kijkers. Juist deze groep heeft er behoefte aan op een bepaalde wijze actief te worden be trokken in de cultuurspreiding, die door de televisie mogelijk is gewor den. Er zou niets op tegen zijn, als men van tijd tot tijd er toe zou over gaan, bepaalde toneelstukken of werken, die h.b.s.'ers of m.uJ.o.- leerlingen voor het eindexamen nodig hebben, voor de camera te brengen. Dat behoeft dan bepaald niet altijd 's avonds, maar kan ook op een middag gebeuren. Zo zijn er tal van mogelijkheden denkbaar, waarbij de televisie behal ve het ontspannende element ook een educatieve factor kan betekenen. Bo vendien vragen de jeugdige kijkers ander amusement dan de wat oudere generatie wellicht prefereren. Op zichzelf ls dat helemaal niet zo erg en het zou evenmin onjuist zijn dat gevraagde en graag geziene (en mis schien wel gehoorde) amusement op de beeldbuis te brengen. Jeugddienst voor t.v. Op zondag 15 maart zal het I.K.OR. van vijf tot zes per televisie een jeugddienst uitzenden. Die wordt ge houden In de Ahoyhal ln Rotterdam. Voorganger ls ds. M. L. W. Schoch, André Verwoerd leidt het koor, aan de vleugels zitten Greet Stemvers en Jan van Borselen en Frans de Reu ver heeft de leiding bij een ballet- intemezzo. De arbeid van de centrale hervormde jeugdraad in Rotterdam voor en door de jeugd van middelbare scholen, geniet een zekere vermaard heid door de regelmatig door het I. K.OR. uitgezonden radiojeugddien sten. Voor het eerst komt nu zo'n dienst op de televisie. Heintje Davids eregaste Mevr. Henriëtte David is eregaste in het eerstvolgende programma van Tom Manders, dat de VA..R.A.-televi- sie zal uitzenden op zaterdag 14 maart. Dorus. die afgestapt is van zijn grote sows en voortaan weer op het scherm zal verschijnen in zijn eigen goede Saint Germain des Prés, zet de zaken groots op, zoals blijkt uit de lijst van medewerkers aan zijn show. Hierin treffen we aan behalve de vaste vrien den van Dorus, zoals Cor Steyn, het Hotcha Trio en Jan Pruis het char mante zangeresje Sacha Denisent en Aart Brouwer, die indertijd bij Dorus zijn debuut voor de camera's maakte en die thans een belangrijke rol speelt in het K.R.O. vermaak van de zater dagen. Bovendien werken mee Frans van Schaik en de beide violisten Ben nie Behr en Sem Nijveen, die naar het schijnt iets heel bijzonder in petto hebben. Biljarten op het scherm De N.T.S. zal op vrijdagavond 13 maart een reportage verzorgen van de internationale biljartwedstrijden, die dan in Hilversum aan de gang zijn. Het betreft hier de Europese kam pioenschappen driebanden, waaraan wordt deelgenomen door spelers uit Nederland, België. Portugal, Duits land, Frankrijk, Oostenrijk en Spanje. De uitzending duurt van negen tot elf uur en wordt overgenomen door tal van Eurovisielanden. Hennle de Ruy- ter en Poppeys zullen ons land verte genwoordigen. ZONDAG 1 MAART. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 800 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR- 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00— 21.00 AVRO. VARA: 8.00 Nw«. 8.18 Cevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, caus. VPRO: 10.00 Voor de kinderen. IKOR: 10.30 Remonstrantse kerkd. 11.30 Vragenbeantw. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportsplegel. 12.35 Gram. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand ln de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Even bijdraaien. 14.00 Boekbespr. 14.20 Omr. ork. en soliste. 15.05 Middel eeuwse levensvreugde, caus. .1550 Viool en piano. 15 40 Muzikale caus. 15.55 Dans- muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Ge sprekken met luisteraars, caus. 17.15 Boekbespr. VARA: 1750 Voor de Jeugd. 1750 Nws. en sportultsl. Daarna: sport- Journ. 18.30 Discussie. 19.30 Annemarie- Bejaar de man te Tholen verdronken Donderdag omstreeks 12 uur is de 84-jarige M. H. In de watergang bij Watervliet onder Tholen geraakt door onbekende oorzaak. Nadat de man op het droge was gebracht ble ken de levensgeesten te zijn gewe ken. OVERPLAATSINGEN De heer J. de Box, assistent-dlenstge- leider bij de belastingen te Yerseke, wordt met ingang van 16 maart over geplaatst als dienstgeleider naar Noord-Beveland met als standplaats Kortgene. Met ingang van dezelfde datum wordt de assistent-dienstgelel- der Lavooy overgeplaatst van Ter- neuzen naar Yerseke. Raad Vrouwenpolder bespreekt herindeling gemeenten De gemeenteraad van Vrouwenpol der zal dinsdag 3 maart as., des avonds half acht, in openbare verga dering bijeenkomen, met als voor naamste punt van bespreking de voorgenomen herindeling van ge meenten op Walcheren. Ook is er een voorstel van B. en W. om een verhoging van het basisbedrag per inwoner van de algemene uitkering uit het gemeentefonds aan te vra gen. Tijdens een bijzondere sitting in het gerechtsgebouw te Middelburg is vrijdagmiddag afscheid genomen van de heer C. Engelsman, bureelchef van het parket van de arrondisse mentsrechtbank, die de pensioenge rechtigde leeftijd heeft bereikt. B'j dit afscheid werd de heer Engelsman en diens echtgenote een staanCe schemerlamp aangeboden, (Foto P.Z.C. ke, hoorsp. met muz. AVRO: 20.00 Nws. 20-05 Gevar. progr. 20.50 Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Coxl, hoorspel. 21.25 Gevar. progr. 22-15 Act. 22.30 Gram. 23.00 NWS. 23.15 Sportultsl. 23.20—24.00 Lichte muziek. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 8.00 NCRV. 0.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Vo caal ens. 8.30 Morgenwijding. 9.15 Orgel concert. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Plechtige hoogmis. 11.30 Gram. 1150 Idem 12.15 Apologie. 12.35 Instr. octet. 1255 Gram. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 De wadders, hoorspel. 1350 Lichte muz- 13.45 Boekbespr. 14.00 Voor de jeugd. 1450 Trompet en harp. 14.50 Zang en piano. 15.15 Kamerork. en sol. 16.00 Sport. 16 30 Vespers. IKOR: 17.00 Jeugddienst. 18.00 Het geladen schip, caus. 10.30 De kerk aan het werk, caus. 18.40 Bljbelvertelllng. NCRV: 19.00 Kerke lijk nws. 19.05 Samenzang. 19.30 Het evan gelie van Johannes, caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Naadje van de kous. 20.15 Ca- baret. 20.45 Gram. 21.00 Caus. 21.30 Het leven van de heilige Hélena, hoorspel. 2255 Lichte muz. 2250 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Kamerork. 23.35—24.00 Gram. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 11.00 H. mis. 14.30 Voor de kleuters. 1450 Tekenfilm. 15.05 Er was een tijd.... le vende folklore. 15.35 De week ln beeld. 16.05 Voor de vrouw. 1655 Film voor de jeugd. 19.00 Feuilleton. 19.00 Nws. 20.00 Qulzprogr. 21.00 Met een luipaard op schoot. 2155 De beste schlagers van de maand. 22.25 Een boemerang vliegt door het land. MAANDAG 2 MAART. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8-30 Gram. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9 40 Morgenwijding. 10.00 Gram. ll.oo Ka merork. en sol. 11.40 Voordr. 12.00 Lichte mu». 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 1252 voor het platteland. 12.43 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram- 1355 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Pianore cital. 14.30 Gram. 16.00 Vonken ln de sche mering caus. 16.05 Gram. 16.45 Lawelt ln deze tijd, caus. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Voor de padvinders. 17.25 Voor de jeugd. 1750 Vraaggesprek. 10.00 Nws. 10.15 Rege ringsuite.: serie: Kies een loopbaan bij 't onderwijs. III: Echt iets voor jou, meisje, door mej. E. Noordzij, directrice van de christelijke industrie, en huishoudschool Prinses Juliana te Groningen. 18.25 Instr. kwartet. 1850 Koorzang. 1950 Verkie zingstoespraak. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20 05 De radloscoop. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. van New York. 23,16 Act. 23.30 —24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewij de muz. 750 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Sportultsl. 855 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.25 Qulzpr. 12.00 Lichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuin bouwmeded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13-43 Gram. 14.05 Schoolradio. 1455 Gevar. programma. 15.35 Utrechts Stedelijk ork. 18.00 Bijbellezing. 16.30 Kamormuz. 17.00 Voor de kleuters, 17.15 Voor de Jeugd. 1750 Gram. 17.40 Beursber. 1745 Rege- ringsultz.: rijksdelen overzee: Neder lands Nieuw-Guinea bestuurswerk rond de Geelvinkbaai, door G. J. van Gendt. 18.00 Orgelspel. 18.30 Stemmen van overzee. IS.45 Gram- 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws— eu weerber. 19.10 Nederl. volksliederen. 19.30 Radiokrant. 1955 Op de man af. 20.00 Oram. 20.30 David Copperfieid, hoorspel. 21.40 Muset- te-ork. en solist. 22.00 Volk en staat caus. 22.15 Muz. caus. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.40-24.09 Het evangelie in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 2007 Joum. en weeroverzteht. VARA: 20.27 Rep. van het bezoek aan «3» kunstnijverheidsschool te Amste.-dam. 21.00 Pension Hommeles. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Voor de Jeugd. 19.30 Nws- 20.1a Zoeklicht op.... 20.25 T.V.-thriUer *1.10 Fllmrep. 21.35 De ruimte in.... 22.25 Nws. en journaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 13