Veeres Groene Kruis-wijkgebouw en badhuis in gebruik genomen Zeeuwse Almanak »mfraphil< 29.75 ONTSLAG VAN SPECIALIST BIJ FONDS GEHANDHAAFD BURGEMEESTER VAN OOSTBURG PLEIT VOOR STREEKCENTRUM Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 26 FEBRUARI 18BS JHR. DEN BEER POORTUGAEL VERRICHTTE OPENING Burgemeester betaalde koopsomterug er ontving er badhuis-„rittenkaartvoor INEKE van der Hiele, het 10-Jarig dochtertje van Veeres gemeente secretaris, lieeft haar eerste officiële daad achter de rug. En zij voerde haar op charmante en keurige wijze uit. Ineke was namelijk uitverkoren om de sleutel aan te bieden, waarmee burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael het fraaie nieuwe wijkgebouw-annex-badhuis van de Groene Kruis-verenlging Veere-Gaplnge woensdagmiddag openstelde. Aan de opening ging een bijeenkomst vooraf in de raadzaal van het stadhuis, waar niet de burgemeester, maar voor deze maal de heer S. Kodde, de verenigingsvoorzitter, de hamer hanteerde. De heer Kodde heette de talrijke genodigden welkom en gaf vervolgens een overzicht van de totstandkoming van het wijkgebouw. Reeds in 1950 werd een begin ge maakt met de pogingen de bouw er van te realiseren, voorshands in de voormalige veldwachterswoning. Via een collecte in de gemeente kreeg het bestuur een basisbedrag bijeen, terwijl burgemeester Den Beer Poor tugael voor dit doel een toneelgroep in elkaar zette en met voorstellingen bijna f700 verzamelde. Na de ramp van februari 1953 werd evenwel de mogelijkheid geschapen Om met rampenfondsgelden een „echt" ge bouw neer te zetten. Men ontving van de stichting „Herstel Zuidwest Nederland", die de rampenfondsgel den verdeelde, een bedrag van f 10.000, dat later zelfs verdubbeld werd: bovendien werd Veere ge adopteerd door De Bilt en het res tant van de gelden, te voor het herstel van Veeres oude stedeschoon bijeen bracht, werd ter beschikking gesteld voor het kruis- gebouw. Dank zij het gemeentebestuur bleef een flinke duit in de bouw- kas, want de grond voor het ge- YAH Uitvin TOT KAPELLE HEEFT ZWANEN. Tot grote verwondering van vele Ka- pellenaren zwemmen sinds enige tijd fn de berinsloot- aan de Stationssingel te Kapello niet alleen eenden, maar ook twee zwanen. De heer L. de Koeyer, lid van de gemeenteraad, bracht in do jongste vergadering dit raadsel ter sprake. Het was inder daad een raadsel, want niemand be greep waar de dieren vandaan geko men zijn. De burgemeester echter kon het mysterie oplossen. De heer H. G. van Suylekom had hier zelf voor gezorgd. Wethouder B, de rak namf Jager sprak namens de gehele raad en dus namens de gehele gemeente zijn bewondering uit voor dit initia tief. De zwanen betekenen een nieu we verfraaiing van het dorpsbeeld. De burgemeester vertelde, dat de dieren zich al aardig thuis beginnen te voelen en hij sprak bovendien zijn waardering uit voor de familie Gan seman, die zich bereid heeft ver klaard de zwanen te verzorgen en te voederen. EEN MEESTER Na geruime tijd als „invaller" te hebben gefungeerdkon die gepen sioneerde onderwijzer uit Vlissingen tenslotte weer eens daadwerkelijk van zijn pensioen en dus van rust ge nieten. IHj „vierde" dat met een uit stapje naar Veere, waar hij onder meer een wandeling over de kade maakte. Plotseling werd hij heel be leefd gegroe* door een groep spelen de meisjes, die opgewekt „dag mees ter" riepen. Verbaasd bleef de man slaan. ,JJoe weten jullie dat ik meester ben 9", vroeg Mj. Op haar beurt staarden de meisjes hem verbaasd aan. U bent het niet, maar U lijkt, een beet je op onze meester", ontdekten ze, waarna zich een kort gesprek over het meesterschap ontwikkelde, waar uit kicatn vast te staan, dat de vreemdeling-meester niets te doen had,T)an 'moch t U onze meester wél eens komen helpen. De juffrouw is ziek en tlu heeft de meester zes klas sen", spraken de meisjes onderne mend. Even dacht de man met enige wee moed aan zijn pensioen en zijn rust, toen Het hij ziek meevoeren naar de woning van de bov'enaneeeter, alwaar hij met open armen alsmede met koffie en koek ontvangen werd. „Tot morgen", zeiden ze bij het af scheid. Do meisjes hadden een mees ter" gevangen BILJARTEN. In café Doene te Ovezande is begon nen met de wedstrijden voor het 3e klas cadre kampioenschap van het district WalcherenZuid-Beveland van de K.N.B.B. Reeds na twee ronden ging Gabriëlse op kop met 4 winstpunten en een al gemeen gemiddelde van 12.50. Hij werd reeas beschouwd als kampioen, waardoor hij tegelijk zou promoveren naar de 2e klas. Men had echter bui ten Van de Guchte gerekend, die in de derde partij ln 2;T beurten de 250 vol maakte, terwijl Gabriëlse toen slechts nog op 170 was gekomen. De situatie is thans zo, dat vier spelers nog vrijwel dezelfde kansen hebben. Aan de kop gaan Verhage en Egger- mont met leder 6 matchpunten, dan volgen Gabriëlse en Van de Guchte elk met 4 punten. Burgemeester Andriessen kon, on danks zijn druk bezette tijd, toch nog even verschijnen, om deze wedstrij den met een officieel woord te openen. NATUURBESCHERMERS. Het is prettig om te horen dat in Terneuzen en Sluiskil een aantal jongelui oog heeft voor do schoon heid van do natuur. Ja, meer nog, dat zij zich zelfs geroepen voelen om mede te helpen, die natuur te beschermen. Vrijdag 6 maart zul len zij door de burgemeester van Terneuzen; mr. P. H. W. F. Tclle- gen officieel worden geïnstalleerd als jeugd-natourwachters. De in stallatie geschiedt in het jeugdge- bouw aan de Kerkhoflaan in Ier- neuzen. DUBBEL FEEST. Voor de heer J. A. W. N. Oomes te Oud-Vossemeer was het dubbel feest. Tegelijk met zijn 62ste verjaardag vierde hij zijn 45-jarig jubileum als musicus. In het „Hof van Holland", waar vele belangstellenden kwamen luisteren naar het concert, dat door leerlingen van de jubilaris werd ge geven bood de heer Mees namens alle verenigingen en clubs een enveloppe niet inhoud aan. Dokter A. Kugel uit Poortvliet, die de verenigingen uit die plaats vertc- fenwoordigdc. herinnerde cr aan hoe e activiteiten van de heer Oomes zich op het eiland de laatste tijd sterk hebben uitgebreid. De heer Oomes dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden en vertelde hoe prettig hij het vindt om de kinderen op Tholen muzieklessen te geven. Be halve de leerlingen trad nog het PoortvUetse gezelschap „Ons Ideaal" op. De erevoorzitter van de L.J.G. in Smt-Maartensdijk uitte tenslotte zijn waardering voor de wijze, waarop ae heer Oomes het L.J.G.-orkest heeft gevormd. Met een sleutel, die hij aangeboden kreeg van de 10-jarige Ineke van der Hiele, verrichtte burgemeester I. F. den Beer Poortugael van Veere woensdagmiddag de officiële opening van het nieuwe Groene Kruis wijk gebouw-annex-badhuis van de afde ling Veere-Gapingê. (foto P.Z.C bouw schonk de raad symbolisch voor de somma van één gulden. Zo kon het bestuur na nog talrijke besprekingen aan de Veerse ar chitect L. Beije de bouwopdracht verlenen. Het nieuwe wijkgebouw mag een sieraad voor Veere's Markt genoemd worden. Echter niet alleen een sieraad, want de bouw ervan is nog meer een be langrijke stap in het belang van de volksgezondheid. Dokter J. W. Oosterhoff en zuster Magendans, de wijkverpleegster, kunnen daar van meepraten. - Na de opening bezichtigden de ge nodigden het gebouw, waarna men zich weer naar de raadzaal begaf, waar talrijke sprekers de kruisver eniging felicitaties aanboden. Als eerste deed dat burgemeester Den Beer Poortugael namens de raad. Hij was dankbaar, dat de raadsleden aan de bouw van dit praktische ge bouw meegewerkt hebben. De bur gemeester verzocht vervolgens aan mr. P. H. Damsté, die het gemeente bestuur van De Bilt vertegenwoor digde, de dank van Veere aan dit be stuur over te brengen. Jhr. Den Beer Poortugael richtte zich voorts tot burgemeester A. de Kam van Vrou wenpolder, de heer Geleedst van de Stichting „Herstel Zuidwest Neder land", de heer Kodde, voorzitter, en mevrouw E. v. d. Hiele-v. d. Kreeke, secretaresse van het Groene Kruis. Vervolgens overhandigde hij na mens de Veerse kinderen, die mee- Onrustig, gejaagd? Mijohardt's Zenuwtabletten aterken en kalmeren Uw zenuwen. BIJ spierpijnen reumatiek, 4^ neusverkoudheïd Waar warmte helpt, helpt Philips Infraphllbeter ype 7529 1 37.50 Deze zomer excursies naar Veerse Gat-werken Met salonboot vanuit Veere De rederij „Delta" uit Hellovoetsluis, welke reeds toeristische excursies per salonboot naar de Deltawerken in het Haringvliet organiseert, zal in het komende seizoen ook toóhten vanuit Veere naar de afdammiugswerken in het Veerse Gat maken. Binnenkort zal hiertoe een salonvaar tuig, dat plaats kan bieden aan twee honderd personen, in Veere worden gestationeerd. Verwacht wordt, dat zich in het voorseizoen voornamelijk verenigingen en gezelschappen zullen aanmelden, doch omstreeks Pinkste ren wil men beginnen met vaarten voor Individuele toeristen, die op deze aantrekkelijke wijze het grootse wa terbouwkundige werk van dichtbij willen bekijken. De excursies, waar bij een gids door middel van een geluidsinstallatie de passagiers een toelichting zal geven, zullen ongeveer vijf kwartier duren. Het zal mogelijk zijn om vijf zes vaarten per dag te maken, doch het zal voorlopig van de vraag afhankelijk zijn, wanneer en hoe vaak gevaren zal worden. Het ligt wel in de bedoeling voor het va kantieseizoen vaste afvaarttijden vast te stellen. speelden ln het toneelstuk, een be drag, waarmee het bestuur de on kosten van deze dag kan bestrij den en betaalde tot slot de gulden terug, die het kruls-bestuur voor de grond moest betalen. Waarop de heer Kodde de burge meester een „rittenkaart" voor het badhui3 aanbood Namens de Gapingse gemeenschap sprak burgemeester De Kam, die dj grote betekenis van het nieuwe ge bouw onderstreepte, waarna de heer Geleedst de gelukkige keuze van het kruis-bestuur roemde ten aanzien van de architect. Ook huldigde hij de wijkzuster. Andere sprekers Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer P. L. Abrahamse, de penningmeester van de provinciale vereniging „Het Groene Kruis", mr. Damsté, namens het gemeentebe stuur van De Bilt, dokter M. A. van der Sluiis, vroeger in Veere, archi tect Beije, aannemer A. J. Geschiere uit Middelburg, dokter Oosterhoff, mede namens de wijkzusters, en tot slot door Ineke van der Hiele, die het prettig vond, dat zij de sleutel mocht aanbieden. Ze verdiende er bovendien een boek mee, want de heer Kodde bood haar een boekenbon aan. En dit vormde het besluit van deze voor het kruis-bestuur in het bij zonder en voor Veere In het alge meen zo belangrijke dag. UITSPRAAK IN VLISSINGSE ARTSENKWESTIE Geassocieerde arts echter opnieuw toegelaten Naar wij vernemen heeft de commissie uit de Ziekenfonds raad, die belast was met dé be handeling van het geschil tus sen het ziekenfonds „Walche ren" en de beide Vlissingse ze nuwartsen G. J. P. en A. J. B., gisteravond beslist dat de wei gering van het ziekenfonds om de heer S. opnieuw als mede werker van het fonds toe te la ten op rechtmatige grónden be rustte. Ten aanzien van de heer B. evenwel werd vastgesteld, dat het fonds alsnog tot toela ting moet overgaan. Ontslagkwestie Vlissingse asielhoudster besproken In bijzondere vergadering van dierenbeschermers In eon even langdurige als onver kwikkelijke vergadering hebben woensdagavond bestuur en leden van de afdeling Zeeland Zuid van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren in het C.J.M.V.- gebouw te Vlissingen het ontslag be sproken van de Vlissingse asiolhoud- ster. Tussen het bestuur en de asiel houdster waren moeilijkheden gere zen over het beleid, dat ln het a9iel werd gevoerd. Van een goede sa menwerking zou geen sprake kunnen zijn, zo schreef het bestuur in een circulaire aan de leden. Dit leidde ertoe, dat het bestuur de asielhoudster per 1 januari j.l. ont- slae aanzegde. Hoewel Intussen een nieuwe asielhouder is aangesteld, heeft het Gewestelijk Arbeidsbureau het ontslag ongemotiveerd verklaard. Ook het merendeel van de aanwezi gen in de vergadering was het met dit ontslag niet eens. Na langdurige, vaak heftige woordenwisseling tus sen de voorzitter en de woordvoer ders van de „oppositie" kwam het te elfder ure tot een stemming, waarbij de leden een „voor" of „te gen" over het bestuursbeleid moesten uitspreken. Tégen het beleid van het bestuur werden 55 stemmen uitge bracht, 24 leden stonden er achter. Hoewel de tendens wel ln deze richting wees, bestond in deze op verzoek van 160 leden uitgeschre ven vergadering niet de mogelijk heid een motie van wantrouwen in te dienen. Wil men dit doen, dan dient zulks zeven dagen vóór de volgende vergadering te ge schieden, die zo werd meege deeld binnenkort zal worden gehouden. De voorzitter liet tegen het einde van de bijeenkomst een reglement voor het asiel voorlezen, een regle ment, zoals dat door het hoofdbe stuur voor asielen is opgesteld. Een reglement ook, dat men ln Vlissingen tot op heden niet kende. Hij wees er op, dat de asielhoudster bij een terugkeer zich met de hierin ver vatte bepalingen akkoord zal moeten verklaren. Eerder weigerde zij dit, omdat haar niet de kans zou zijn geboden, de bepalingen rustig door te nemen. De „oppositie", die zich dus achter de nsielboudster schaarde, had in deze vaak rumoerige vergadering duidelijk de meerderheid. Het ziet er daarom naar uit, dat de aslelhoud- stcr haar plaats binnenkort weer zal innemen. Om wrijvingen to voorko men zal een asielcommissio worden ingesteld. Door storing stagneerde Deze uitspraak betekent een (voor lopige) eindfase in het geschil tussen het ziekenfonds „Walcheren" en de beide Vlissingse specialisten P. en B. Men zal zich herinneren, dat het zie kenfonds vorig jaar de medewerking aan dezo specialisten opzegde op grond van onregelmatigheden in hun administratie, waardoor zij hogere honoraria van het fonds zouden heb ben geïncasseerd dan waarop zij recht hadden. Na dit besluit gingen de beide (ge associeerde) artsen onmiddellijk tot tegenactie over en vroegen opnieuw toelating als medewerker van het fonds. Bovendien betwistten zij in kort geding voor de president van de Middelburgse rechtbank de opzeg ging van hun medewerkerschap. De president Wees hun eis in zoverre toe, dat hij het ziekenfonds opdroeg het ontslag uit te stellen tot uiterlijk 15 februari j.l. Inmiddels had hét fonds afwijzend beschikt op het verzoek tot hernieuw de toelating, van welke beslissing be trokkenen in beroep gingen bij de Ziekenfondsraad. De commissie uit deze raad, welke de zaak behandelde zou medio februari haar uitspraak doen, doch dit bleek haar onmogelijk, zodat zij om uitstel verzocht. Gisteravond evenwel is zij tot de conclusie gekomen, dat de heer P. terecht en de heer B. ten onrechte ls geweigerd. In de praktijk komt dit er dus op neer, dat de heer P. thans definitief is ontslagen als medewer ker van het ziekenfonds „Walcheren", alsmede van het ziekenfonds „Zuid en Noord-Beveland", dat in een soort- NIEUWJAARSREDE „Geen chauvinisme, maar hechte samenwerking" Burgemeester mr. If. Iloekzema van Oostburg heeft in de nieuwjaarsrede, die hij woensdagavond in een verga dering van de gemeenteraad heeft uitgesproken, een krachtig pleidooi gehouden voor een streekcentrum in West Zeeuwsch-Vlaanderen en aan gedrongen op een grotere samenwer king tussen de verschillende gemeen ten in dit gebied. In verband met dit laatste oe,fende de burgemeester kri tiek uit op het bestuur van „een na buurgemeente", dat de natuurlijke ontwikkeling van Oostburg van een gemeente met 2700 Inwoners tot een Semecnte met 4000 inwoners, „met le- e ogen gadeslaat". Burgemeester Hoekzema zeide het te betreuren, dat niet iedere gemeente in West Zeeuwsch-Vlaanderen zijn ei gen taak ziet. „Men krijgt do indruk, dat kleinheid, afgunst en wantrouwen een zodanig grote rol spelen, dat oen grootscheepse samenwerking ver te zoeken is. Verderfelijk chauvinisme, gebrek aan visie, doorzettingsvermo gen en collegialiteit blijken onover komelijk e struikelblokkon te zijn". „Het gaat hier slecht", meende mr. Hoekzema, die verschillende moge lijkheden opsomde, welke volgens hem de toestand zouden kunnen ver beteren. Onder andere bet doortrek ken van het kanaal Erugge-Sluis via Oostburg naar Breskens, wat naar zijn mening een enorme impuls voor het economische leven ln de streek zou betekenen. Voorts pleitte spreker voor het aanleggen van een kustweg tussen Cudzand cn Breskens, een ver keersweg dwars door geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, zoals ook Walcheren en Zuid-Beveland bezit ten en een vaste oververbinding met de rest van Zeeland. Deze ver binding zou dan „verder naar het oosten" tot stand moeten komen. België belangrijk Overigens verklaarde de burgemees ter het achterland België voor de wel vaart van West Zeeuwsch-Vlaanderen belangrijker te achten dan de rand stad Holland. De ln zicht zijnde op heffing van de grensbarrière noemde hij in dit verband een lichtpunt. Terugkomend op de gang van zaken in de eigen gemeente wees mr. Hoek zema er tenslotte op, dat het Oost- buig in 1958 niet slecht ls vergaan. Oostburg stond zeer ln de belangstel ling, niet in het minst ook wegens het nieuwe gemeentehuis. „Nu de mist is opgetrokken en in de praktijk is ge bleken, dat het gebouw een belang rijke functie heeft in het gemeentelij- kel even. kan slechts dank betugid worden aan hen, die zich gedrongen voelden om over dit gemeentehuls een rel te maken", aldus spreker. Tot slot deelde mr. Hoekzema mede, dat het niet uitgesloten Is, dat nog dit Jaar een aanvang wordt gemaakt met de aanleg van het zwembad. Het zon dan In 1960 ln gebruik kunnen worden genomen. Mist weer oorzaak van vee! oponthoud De bootdienst Vlisslngcn-Breskens, die woensdag wegens de mist tijdens de ochtenduren stil lag, ondervond rond het middaguur nogmaals ver traging door een storing bij de aan- leginrichting in Breskens. De „Prin ses Beatrix", die na een revisie weer voor liet eerst in de vaart was, moest tengevolge van deze storing veertig minuten in Breskens blijven liggen. De mist op de Westerschelde was woensdagmorgen zo dicht, dat de kapitein van de „Prinses Beatrix" pas om tien voor half tien waagde de eerste reis naar Breskens te ma ken. Met tien minuten vertraging kwam de boot daar aan. Tijdens de terugtocht naar Vlissingen begon de mist reeds te wijken voor de wind en de zon. Do storing in Breskens deed zich voor toen de veerboot daar om kwart over twaalf aankwam. De brug kon niet voldoende worden neergelaten en de passagiers moesten met lad ders de boot verlaten. Om tien voor een was het euvel hersteld en konden de auti 's de „Prinses Beatrix" ver laten. Om vijf voor een vertrok de boot weer naar Vlissingen. De veerdienst Krulningen-Perkpol- der lag eveneens in de ochtenduren stil. De eerste overtocht werd ge maakt om tien voor twaalf van Krulningen. Op hot traject Hoede- keuakcrkc-Temeuzen vielen vier rei zen uit, namelijk tien voor acht en tien voor tien uit Hoedekenskerke en tien voor negen en tien voor elf 'uit Terneuzen. Serooskerke heeft bezwaren tegen herindeling De gemeenteraad van Serooskerke W. zal maandag 2 maart a.s., des middags in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling o.m. van een voorstel tot het indienen van bezwaren tegen de voof-géetelde her-. Indeling van Walcheren, gelijke procedure was gewikkeld. Het opnieuw toelaten van de heer d. betreft wel het Walcherse zieken fonds, doch niet het Bevelandse, om dat daar uitsluitend de heer P. als medewerker was ingeschreven en niet diens associé. Ook landbouw acht industrialisatie gewenst (Slot van pag. 1) naai zou men mogen aannemen, dat het Kanaalzoneplan het eerste aan een begin van uitvoering toe zal zijn. In dit verband valt het uitermate te betreuren, dat niet gelijktijdig van Nederlandse zijde de Inpolde ring van het land van Saeftinge is bedongen. De door het Kanaal zoneplan gedupeerde boeren kon den daar dan een nieuw bedrijf vinden. Thans blijft alleen een krachtig streven over, waarbij ze ker de provinciale instanties voorop dienen te gaan, om voor gedupeerden plaatsing te verkrij gen ln de Zuiderzeepolders. Wanneer er één of meer ontwikke lingsgebieden in Zeeland worden aan gewezen, zal een zekere industrie vestiging aldaar vermoedelijk gelei delijk geschieden, waarbij hot boven dien met om de groot-industrie gaat. Uit het oogpunt van do afvloeiing van arbeidskrachten uit de land bouwsector en van het bevolkt hou den van alle delen van onze provin cie verdient de ontwikkeling van deze gebieden uit 'n agrarisch stand punt Dezien nog de voorkeur boven een Sloeplan. KREEKKKAKPLAN Het Brabantse Kreekrakplan ten slotte vraagt praktisch geen Zeeuw se cultuurgrond. Uit dien hoofde zou de Zeeuwse landbouw 't moeten toe juichen. Doch ten aanzien van de ar beidsvoorziening bergt het grote ge varen met zich. Zou het jot uitvoe ring komen zonder dat ook ln Zee land een zekere industrialisatie plaats vond, dan zou de zuigkracht op de landarbeiders groot zijn, waar tegenover geen voordelen zouden staan. Een geleidelijke afstemming van de industrialisatie op de belan gen van de landbouw zou dan zeker een Illusie zijn. De slotconclusie mag dan zijn, dat een zekere industrialisatie van Zee land ook uit het standpunt van de landbouw nodig en gewenst ls. De be staande plannen zijn, mits goed uit gewerkt, niet overdreven. Het toet sen van deze plannen aan de belan gen van de landbouw en het treffen van de noodzakelijke maatregelen op dit terrein zou een harmonieuze ontwikkeling ten zeerste bevorderen. (Advertentie) fflr f/hffanr PINDAKAAS VANDAAG Middelbrug—Electro: „Een koning ln New York", 19 en 21.15 uur, a.ï. Concert- en Gehoorzaal: Recital ba riton Henry Blackmon, Z.V.U., 20 uur. De Eendracht: Derrie presldenténdag Zeeuwse Federatie Vrouwelijke Hulp verlening, 10-30 uur. Gouden Poorte: Ledenverg. Schaak ver., 20 uur. De Vergenoeging: Jaarverg. Ver. voor Bedrijfsvoorlichting Walcheren, 9.30 uur. Vlissingen—Alhambra: „Aanranding", 19 en 21 uur, 10 jaar. Luxor: „Slavinnen van de Amazone", 30 uur 16 jaar. N«d. Herv. Verenigingsgebouw: Ou deravond Hervormde Jeugdraad, 20 u. Concertgebouw: Filmvoorstelling „De Waarheid 19.30 uur. Goes—Grand: „Het vuur van de haat", S0 uur, 14 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2