Ged. Staten spreken met twee ministers Zeeuwse Almanak DOELVERDEDIGER PIET K. GING IN HOGER BEROEP BOOT VLISSINGEN-BRESKENS WAS TWEE UUR ONDERWEG :mn RAAD K0UDEKERKE AKKOORD MET ONTWERP GRENSWIJZIGING NISSE HEEFT SERIEUZE PLANNEN VOOR DORPSHUIS SIEMENS RADIO en teSjwhüi. Agenda 9 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 FEBRUARI 1989 VRIJDAGAVOND IN GOES Prof. Zijlstra enmr.Van Aartsen naar Zeeland Naar wij vernemen zullen de ministers Zijlstra en Van Aart sen vrijdagavond besprekingen voeren met Ged. Staten van Zee land over diverse actuele pro blemen in dit gewest. Tijdens deze conferentie, die in Goes wordt gehouden, komen onder meer aan de orde de kwestie van de ontwikkelingskernen en de rijksbijdragen aan de verho ging van de zeeweringen. Tot dusver heeft minister Zijlstra nog steeds geen ontwikkelingsker nen aangewezen. Te zijnen depar- temente worden op dit "ogenblik de voorstellen van de hierbij be trokken provinciale besturen be studeerd. Daarbij is wel komen vast te staan, dat de minister waarschijnlijk niet zal kunnen in gaan op het Zeeuwse voorstel, om hier niet minder dan vijf van de ze kernen aan te wijzen. De be windsman wil echter niet zonder overleg met het provinciaal be stuur tot vermindering overgaan, een vermindering die overigens, naar wordt gevreesd, nogal dras tisch zou zijn. Deze kwestie nu zal uitvoerig aai* de orde komen tijdens de bespreking van vrijdag avond. Met minister Van Aartsen zal onder meer worden overlegd over de rijks bijdrage aan de verbetering van de (Advertentie) 81» Brandend Utapiir met een et tvee Bennlea! In een handomdraai bent U van die schrijnende pijn verlost. Rennies zijn smakelijk, makkelijk in te nemen - gewoon laten smelten op de tong Geen wonder dat die legioenen van zirarbrandlijders zweren bij Rennies, het ongeëvenaarde, meestgebruikte maagtablet over de hele wereld. Ja - Rennies zijn een prachtmiddel en bo vendien hygiënisch en gemakkelijk verpakt om in uw zak of handtas mee te nemen. „Onderlinge": 69.047,— hagelschade in Zeeland De „Onderlinge verzekeringsmaat schappij tegen hagelschade in Zee land heeft in 1958 een bedrag van 1 69-047,— aan hagelschade uitge keerd. Hierbij waren honderd leden betrokken, woonachtig te Hontenisse, Axel, Hengstdijk, Ossenisse, Sint- Jansteen, Graanw, Koewacht, Zaam- slag, Westdorpe, Stoppeldijk, Hoek en Philippine. De maatschappij telt thans 502 leden, die ongeveer 8872 ha hebben verze kerd, tien hectare meer dan in 1957. Het premie-inkomen bedroeg in 1958 1 $0.778.39 tegen f 62.922.33 in 1957. zeeweringen. Deze verbetering blijft in sommige polders achterwege om dat de waterschapsbestuurders pre cies willen weten waar zij aan toe zijn ten aanzien van de rijkssubsidie. Daarnaast is het niet uitgesloten, dat nog enkele andere kwesties, die on derdeel uitmaken van het overleg tussen rijk en provincie, aan de orde komen, althans voorzover het de de partementen betreft, die de ministers Zijlstra en Van Aartsen beheren. Voorts staat nog een bespreking te Hansweert op het programma inzake enkele douanekwesties. Zoals men weet beheert minister Zijlstra het ministerie van financiën ad interim. De bespreking staat uiteraard geheel los van do conferentie met het pro vinciaal bestuur. IN RETRANCHEMENT Echtpaar Lucieer—De Bert vierde diamanten bruiloft Het echtpaar J. LucieerJ. M. de Bert in de Nieuwstraat te Retranche- ment vierde maandagmiddag een vrij zeldzame gebeurtenis: de echtelieden waren die dag namelijk 60 jaar ge trouwd. De heer en mevrouw Lucieer- De Bert, die respectievelijk 82 jaar en 81 Jaar oud zijn verheugen zich beiden nog in een goede gezondheid en wo nen nu reeds 25 jaar in Retranche- ment. De heer Lucieer, die reeds ge durende 28 jaar van een rustige oude dag geniet heeft het beroep van tim merman-aannemer uitgeoefend. Voor het feest bestond van de zijde van familie en kennissen een overweldi gende belangstelling, zodat het huis vrijwel de gehele dag gevuld was met mensen die het paar kwamen fe liciteren. Ook burgemeester J. A. Leenhouts en de beide wethouders de heren C. J. Almekindere en S. van de Sluis kwamen hun gelukwensen aan bieden. Banton Henry Blackmon zingt in Middelburg De Amerikaanse negerbas-bariton Henry Blackmon zal donderdag een concert in Middelburg geven. Des middags zingt hij tijdens een jeugd- concert en des avonds voor de leden van de Z-V.U., in de Concert- en Ge hoorzaal. Henry Blackmon werd geboren in Ra leigh, de hoofdstad van North-Caroli na. Hij bezocht de Shaw-university, waar hij Frans studeerde met de be doeling leraar te worden. In de Twee de Wereldoorlog moest hij zijn studie onderbreken voor de militaire dienst. In de oorlogsjaren kwam hij naar Europa; in 1944 had Blackmon in Maastricht het eerste contact met Ne derland, voor welk land hij een grote belangstelling koesterde. Tijdens de voortzetting van zijn Franse studie aan de universiteit ontdekte men zijn opmerkelijke muzikale aanleg en mooie stem. Hij werd in de gelegenheid gesteld om toelatingsexamen te doen voor de muziekafdelingvan de Howard-uni- versiteit te Washington. Na 5 jaar Advertentie Als ik 's nachts hoost. neem ik een lepel ABDIJSIROOP en dan slaap ik rustig zonder een kuchje. ABDIJSIROOP; l/AKKER 'SIROOP slaagde hij cum laude. Hierna gaf hij :drie jaar les aan de oude Shaw-und- versiteit. Vervolgens maakte hij de triomftocht mee van de groep der opera „Porgy and Bess". Toen aan deze.tournee een einde kwam, keerde hij naar Nederland terug. Sindsdien maakte hij concertreizen naar Duits land en België. Hij treedt ook op voor radio en televisie en heeft een uitgebreid repertoire van liederen en oratoria. Reeds tientallen concerten gaf hij, in Nederland. In Middelburg voert hij werken van Handel, Beethoven, Schubert, Britten, Carpentier en Kerr uit. VOOR DE BREDASE RECHTBANK Zelfde straf als in Zierikzee opgelegd In hoger beroep van cen'vonnis van de kantonrechter te Borgen op Zoom stond maandagmorgen voor de Breda se rechtbank terecht de bekende voet baller Piet K, tot voor kort hotelhou der te Zierikzee, thans woonachtig te Utrecht wegens het in gevaar brengen van hèt verkeer door het zgn. snijden en stoppen vlak voor de wijnhandelaar G. van Sluis uit Zierikzee, die op 29 september van het vorig jaar met zijn auto op de provinciale weg onder Steenbergen met zijn auto vóór K. ge- re<Jen had. De officier eiste dezelfde straf welke door de kantonrechter was opgelegd, nl. twee maal honderd gul den boete en twee maal drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Tussen K. en de wijnhandelaar heerste al enige tijd onenigheid en het was al WEER MIST EN DUS Veerdiensten op Schelde door de mist gestapeerd De passagiers van de veerboot„Ko ningin Juliana", die maandagmórgen om tien voor half tien uit Vlissingen vertrok, hebben wel enig geduld moe ten oefenen; de pont was bijna twee- en-een-half uur onderweg Oor zaak Natuurlijk; de mist Opval lend was echter, dat het zicht vrij goed was, toen de boot de Vlisslngse veerhaven verliet. Aan de andere kant van de Schelde was de mist echter veel compacter, waardoor de „Julia na" pas tegen kwart voor twaalf in de Breskense fuik meerde VAN TOT DIEPVRIES Steeds meer neemt de dlepvrlesln- staliatie do taak van kuipen en vlees potten over. Werden tot voor kort de meeste delen van het geslachte var ken gezouten of in weckflessen be waard nu bevriest men het vlees en deze nlenwe methode van conserve ren heeft vele voordelen. Een aan tal voorstanders van diepvries in Serooskerke (op Walcheren) heeft besloten de dorpsgenoten op de voor delen van een diepvriesinstallatie te wijzen. ZIJ doen dit in een circulaire, die huis aan huis verspreid wordt. Ieder die het met de iniritiatiefnemers eens is en die dus eveneens van mening is, dat men van moderne gemakken gebruik moet maken, vooral wan neer die tegen een redelijke prijs worden aangeboden, kan zich opge ven. Wanneer genoeg belangstellen den bestaan, zodat een diepvriesin- staliatie rendabel kan worden ge maakt, zal op korte termijn een op richtingsvergadering worden belegd. BUNKERS „Wat zijn dat1" vroeg de vijfjarige Michieltje, die met zijn mama in Vlissingen een wandeling in de duinen maakte en hij wees op de grauwe bunkers, die hier en daar nog steeds aU macabere monumenten herinneren aan de Tweede Wereldoorlog. ,fiat zijn bunkers", antwoordde mama en zij voegde er nog aan toe: ,flie heb ben de Duitsers gemaakt". Zoonlief knikte begrijpend, maar dat het hem toch niet helemaal duidelijk was geworden, bleek enige dagen la- ter, toen zij diezelfde plaats weer passeer len. Het was er toen een hele drukte van padvinders, roeipen en kabouters, die op en om een bun ker hun spel speelden. Michieltje keek enige tijd belangstellend toe, wendde zich tenslotte tot zijn moeder en sprak, met een klein denkrlmpeltje tussen de agent „Kijk mama. Dat zij'-. Duitsers". Weet zo'n kind veel van oorlog en Duitsers, van kabouters en bun kers Gelukkig niet.,t „WIE, WAT, WAAR". Het bekende en boeiende radiospel „Wie, wat, waar" van de N.C.R.V. heeft aanstaande donderdag als deel nemers twee echtparen uit Axel en Terneuzen. De heer en mevrouw Fel- merFaas in eerstgenoemde plaats zullen de strijd aanbinden tegen een TerneuzeDs echtpaar en het verloop van de strijd zal via de radio te vol gen zijn. Buren van de heer en me vrouw FelmerFaas stelden welwil lend hun telefoon ter beschikking, zodat de radiotechnici langs die weg de verbinding met de studio in Hil versum tot stand kunnen brengen. VLUCHTHAVEN. Dagenlang legde een dikke mist het scheepvaartverkeer in kana len en op rivieren lam en toen nu eindelijk hot mistgordijn door de wind aan flarden werd gejaagd hoden verschillende havens een boeiend beeld. De vluchthaven tc Zijpe bijvoorbeeld was bezet door 126 schepen. Dat betekende het maximum, want nog moesten zes schepen worden afgewezen we gens plaatsgebrek. Zoals het in Zijpe was, was liet in verschillen de andere plaatsen. Een boeiend gezicht voor de wandelaar, maar minder prettig voor de scheep vaart en de handel. RAADSVERGADERING. De jongste vergadering van de Bier- vlietse gemeenteraad verheugde zich in de bijzondere belangstelling van een aantal jongens en meisjes, leden van de plaatselijke Nederlands her vormde jeugdvereniging, die onder leiding van ds. W. S. Evenhuis met grote aandacht de debatten in de raad volgden. Zelden was de publieke tribune in dc raadzaal zo druk be- j zet en zelden werd zo goed geluis terd, sodat mag worden aangenomen, dat de jongelui heel wat opstaken van. deze excursie. EREBURGER. Dc directeur van Schiphol, de heer U. F. M. Dellaert, ereburger van Westdorpe, zal op zaterdag 7 maart aanstaande een bezoek aan zijn ge boorteplaats brengen. Bij deze ge legenheid zal de heer Dellaert tij dens een bijzondere raadszitting de «ouden legpenning van de gemeente /estdorpe worden aangeboden, i 'h Avonds zal de ereburger in het verenigingsgebouw een causerie hou-1 den over de luchtvaart. Terwijl het schip aan de Breskense kant van de Scnelde voer werd de mist dichter en dichter. De kapitein van de veerboot, die op zijn radar scherm Zag, dat ér enige' beweging van vissersvaartuigen in de haven van Breskens was, achtte het tohslot- te raadzaam „even" voor anker te gaan. Ondertussen werd echter ook het getij ongunstig. Pas toen dit getij voor het manoeuvreren gunstig was, haalde het schip de ankers weer bin nen en zocht zich omzichtig een weg naar de fuik. Om tien minuten voor twaalf vertrok de „Koningin Juliana" weer uit Breskens. Tijdens dit langdurige oponthoud maakte de „Prins Hendrik" wel een trip naar Breskens. Dit veel kleinere schip kon gemakkelijker manoeuvreren en behoefde voor. de Breskense haven dan ook niet voor anker te gaan. De boot arriveerde daar om tien minuten voor half elf en vertrok er weer op half' elf. De rest van de dag was de veerdienst normaal. De verbinding KruiningenPerkpol- der stagneerde van 's morgens tien voor half vijf tot tien voor acht. Daarna werd weer gevaren tot om tien minuten voor elf de dienst weer moest worden gestaakt. De reizen van tien voor half twaalf en tien voor twaalf uit Kruiningen en terug kwa men daardoor te vervallen. De dienst Terneuzen-Hoedekenskerke ondervond geen stagnatie. Uitkeringen Zeeuwse veeverzekeringen In 1958 heeft de „Onderlinge paarden- verzekcrings-maatschappij in Zee land" aan de deelgenoten een totaal bedrag van 26.648 uitgekeerd. Op 31 december 1958 bedroeg het aantal deelgenoten 385 ,die tezamen 748 paaiden verzekerden met een totale waarde van 839.310 of gemiddeld f 1.122 per stuk. De „Onderlinge rundvccvorzekerings-maatschappij in Zeeland" keerde in 1958 in totaal 28.895 uit. In deze verzekering be droeg het aantal deelgenoten 285, die tezamen 627 stuks rundvee met een totale waarde van 551.675 of gemid deld 880 per stuk verzekerden/ eerder tot een ruzie gekomen. Ditmaal zou volgens K. de wijnhandelaar met vol licht achter hem gereden hebben en hem daardoor via de spiegel ver blind hebben. K. had hom toen laten passeren en was hem daarna voorbij gegaan om hem tot stoppen te dwin gen. Langs de kant van de weg wilde K. de wijnhandelaar op het verkeerde van diens gedrag wijzen. De wijnhandelaar en een andere ge tuige, de veerman H. Berrevoets, die bij hem in de auto had gezeten, ver klaarden dat zij niet achter K. gere den hadden en dat K. hen ineens was gaan snijden en vlak voor hen gestopt was. Tot tweemaal toe waren zij daar door in groot gevaar gekomen. Deze verklaringen werden met felheid afge legd. Een van de getuigen verklaarde K.thans wel het hoofd te kunnen af snijden, zo was hij op hem gebeten. De officier wilde deze verontwaardi ging los zien van de door de getuigen aangevoerde feiten. Zelfs al zou K. verblind geweest zijn, dan was dit slechts volgens diens eigen verklarin gen over enkele honderden meters ge weest» En had hij nog niet zo behoe ven te reageren. De verdediger van verdachte, mr Drion uit Breda, wees erop dat K. niet had gesneden en ruim voor de getui gen was gestopt. K. heeft geen enkele reden om onwaarheid te spreken. Als oud-aanvoerder van het Nederlands elftal en als sportcrack, aldus de ver dediger, is deze man gewend om snel belangrijke beslissingen te nemen en is er hij er de man niet naar om zo te handelen alS hem nu wordt verweten. Waar ligt de waarheid, vroeg pleiter, die beide verklaringen tegenover el kaar stelde. Hij vroeg in ieder geval geen ontzegging van de rijbevoegd heid op te leggen. Over veertien dagen volgt de uitspraak. GEEN GEPRAAT MEER Uitgebreid bouwprogramma voor '59 De Koudekerkse gemeenteraadsleden zijn over de gemeentelijke herinde ling van Walcheren uitgepraat, voor zover het him gemeente betreft dan. Op de vraag van burgemeester J. L. Drogmans wie er tijdens de verga dering van maandagmiddag de eerste in 1959 nog iets over dit „doodgepraat onderwerp" te zeggen had, vroegen slechts twee raadsleden het woord. Do een was het niet eens over de naam van de nieuw te vor men gemeente met Zoutelande en Biggekerke, de ander vond de wijziging aan de Vlissingse kant niet juist. Maar na slechts een korte discussie ging de raad unaniem akkoord met het door B. en W. opgestelde ontwerp over het voorontwerp van wet inzake deze gemeentelijke herindeling. Re sumerend kan worden gesteld, dat de samenvoeging geen bezwaren ont moette, met uitzondering van de grens met Middelburg. Wat dit onderdeel vari* het plan aangaat voor Koudekerke waarlijk geen detailpunt zal niet kracht worden gepleit voor handhaving van de bestaande grenzen. daar geheel zelf betaald wordt. Dit geldt ook ten aanzien van an dere investeringen in het duinge bied, terwijl er voorts voor ge zorgd zal worden, dat de ontslui ting van het uitbreidingsplan „Dishoek" zichzelf betaalt. Dit beleid, dat doelbewust gevoerd In de nieuwjaarsrede van burgei meester Dregmans werd heel wat meer opgesomd. Een respectabel aantal punten bevatte de lijst over de in 1958 tot stand gekomen objec ten. Zo werd onder meer het wijkge- bouw van de Groene Kruis-vereni- ging in gebruik genomen, en het sportveld. Dit nieuwe sportveld ver keert in een zodanige staat, zo ver klaarde de heer Drëgmans, dat het tot de beste in Zeeland gerekend mag worden. En de lijst van objec ten, die de gemèente in het nieuwe jaar wtl realiseren, waa al even res pectabel. Zo wil men een nieuwe kleuter- schooi bouwen. En daarbij de be staande afbreken, met de bij die school staande woning. Als de nieuwe school er vlug genoeg is wil Koudekerke de Middelburgse- straat doortrekken tot do Bea- trlxlaan. Verder staan op het pro gramma de vaststelling van het uitbreidingsplan „Dishoek" en de gedeeltelijke ontsluiting hiervan, de aanleg van een tegelpad op de duinen, dat de verbinding vormt van de duinovergang bij K. Wie- lemaker met die bij de kampeer boerderij, de elektriciteitsvoorzie ning in de onrendabele gebieden, alsmede woningwetbouw. Maar ten aanzien van dit laatste punt moet Koudekerke afwachten of er voldoende woningen uit de bus komen. GEEN WONINGEN. De bevolking Is toegenomen, maar als de inwoners van „Ter Poorte" en de Ambonese bevolkingsgroep niet in de registers ingeschreven waren, zou deze toeneming .niet bet geval zijn geweest. De burgemeester be treurde dit, want de bereidheid van de bevolking om te blijven, Is er wel. Maar als er geen voldoende wonin gen zijn, móet die bevolking wel wegtrekken. Daarbij komt nog, dat de lust tot particuliere woningbouw niet zo groot is als ln andere ge meenten. Vervolgens stipte de burgemees ter aan, dat de bewoners van het dorp met een zekere jaloersheid de riolering in het zomerwonin genterrein noemen. De heer Dregmans wees er echter op, dat deze riolering door de mensen ZAAL VOOR 200 PERSONEN Stichting zal financieringsprobleem helpen oplossen In Nisse heeft men serieuze plannen voor de bouw van een dorpshuis. Er werd een stichting in het leven ge roepen, die het gebouw zal exploite ren; de gemeenteraad besloot vorig jaar reeds tot de bouw over te gaan, maar momenteel zit men nog met de moeilijkheid van de financiering. De gemeente mng alleen maar geld lenen tegen een rente van 454%, doch er is geen geld te krijgen tegen minder dan 43/« Het stichtingsbestuur wi! nu trachten de halve procent bij elkaar te krijgen. Er moet hiervoor eerst 3000 op tafel komen, voordat de gemeente kan overgaan tot het aangaan van een lening ter financie ring van de bouw. Verscheidene verenigingen hebben reeds bijdragen toegezegd en op 13 en 14 maart a.s. zal een bazaar wor den georganiseerd. Verwacht wordt, dat eind maart de eerst benodigde gelden binnen zullen zijn. Intussen is men druk bezig met de voorbereidingen voor de bouw van het dorpshuis. De gemeenteopzichter, de heer A. Dubbeldam, heeft reeds een plan ontworpen. Wanneer dit kan worden uitgevoerd, zoals het op pa pier staat, krijgt de kleine gemeente Nisse een bijzonder mooi dorpshuis. Aan de voorzijde is een ruime hal met een kleine vergaderruimte, dou checellen en een kamer voor het con sultatiebureau geprojecteerd. Achter deze lokaliteiten is er weer een hal met keuken, die toegang geeft tot de grote vergaderzaal, met podium, waar ruimte voor 200 personen is ge dacht. De stichting zal het gebouw exploi teren en de gemeente, die het onder houd voor haar rekening neemt, 6taat het dorpshuis in bruikleen af. Het is heus niet voor zijn tijd, dat Nisse de beschikking krijgt over een dorpshuis. Het tekort aan vergader ruimte is in deze gemeente wei zeer nijpend. De verenigingen lijden voor het merendeel een kwijnend bestaan, omdat voor hen geen geschikte ruim te is om bijeen te komen. Het stichtingsbestuur is dan ook van mening, dat het dorpshuis de bloei van dc verenigingen zal bevorderen, Overgeplaatst De heer J. Minnaard, sluiskneoht te Wemeldlnge. is met ingang van 23 februari 1959 overgeplaatst naar de Bonzijbrug te Wemeldinge in de functie van brugknecht. Examen Voor het examen praktijk diplo .den te Goes is diploma boekhouden gehouden te Goes is ge slaagd de hoor J. de Rijk te Mldqol- burg. wordt, begrijpen de bewonera van het dórp, die er kritiek op uit oefenen, verkeerd, betoogde dé burgemeester. De kritiek Ia overigena wederkerig, want de duinstreekbewonera beto gen, dat voor hun gebied te weinig febeurt,..,.. „Maar wij moeten ons eleid voeren vanuit het standpunt, dat het gehele grondgebied van Kou dekerke moet worden verzorgd", be sloot de burgemeester. Waarop wet houder' J. Jasperse (c.h.), die do re de van zijn voorzitter beantwoordde, opmerkte, dat dit ook inderdaad ge beurt. Er is geen sprake van voor trekken, betoogde de wethouder. „KUSTDORP". BIJ de besprekingen van de grens wijziging ging de heer P. Flipse (g. b.) weliswaar akkoord met het ont werp van B. en W., maar hij had be zwaren tegen de naam van de nieu we gemeente; Valkenisse. Hij dacht, dat dit in de toekomst verwarring zal geven, zodat hij voorstelde om van Valkenisse „Kustdorp" te ma ken. Die naam zei de burgemeester evenwel niets, terwijl in de „wande ling" Klein* en Groot-Valkenisse ze ker bestaan blijven. Toen ook geen der andere raadsleden de bezwaren van de heer Flipse deelde, bleef het dus bij Valkenisse. De hoer J. Voa (o.h.) was er tegen, dat een blok cultuurgrond in de om geving van de Boksweg bij Vlissin gen komt. De burgemeester deelde die bezwaren, maar gaf de heer Vos en ook de raadsleden in overweging om niet meer verder in de zaak te „wroeten". Ook zullen B. en W. Gel. Staten er op wijzen, dat het aanbe veling verdient om de herziening eerder dan X januari 1901 te doen ingaan. Tevens ging de raad akkoord met het voorstel van liet college om een financiële regeling te be pleiten voor verschillende ge meenschappelijke regelingen, waaruit Souburg en Ritthem zul len treden, met name voor Bouw en Woningtoezicht op Walcheren- „Wanneer hiermee rekening wordt gehouden, kan een „geruis loze liquidatie" van deze regelin gen voorkomen worden", aldus Eet college. ELEKTRIFICATIE. Voor de elektrificatie van de on rendabele gebieden besloot de raad een krediet van 17.500 beschikbaar te stellen, waarvoor 18 percelen aangesloten kunnen worden. De raad ging akkoord met het voorstel om voor 1959 een verhoging van de al gemene uitkering uit het gemeente fonds van 3 aan te vragen. Het is namelijk gebleken, dat de dienst 1958 een ongunstig verloop heeft ge had, zodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat deze dienst sluitend zal moeten worden gemaakt door te beschikken over een belangrijk deel van de saldi-reserves, waardoor vrij/ wel niets meer beschikbaar blijft om het tekort van de dienst 1959 op te vangen. Voor het bevolkingsonderzoek op t.b. c. voteerde de raad een krediet van 250, terwijl tot slot besloten werd om met dé N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten een geldlening van 50.000 aan te gaan voor de fi nanciering van enkele kapitaaluit gaven. VANDAAG. Middelburg Electro: „Een koning In New York", 20 uur, a.l.; Schouw burg: V.P.R.O.:-ensemble. 20 uur; Zool van den Berge: Vergadering Z.L.M., 14 uur; Doopsgezinde kerk: Causerie door ds. linker, 20 uur. Vlissingen Alhnmbrar „Meisjes op bat slechte pad", 10 en 21 uur, ia jaar; Luxor: „Slavinnen van de Amazone", 20 uur, 18 Jaar; Britannia: Lezing met lichtbeelden door Willem Knzineks „Griekenland, Europa's laatste para dijs" (Z.V.U.), 20 uur. Goes a.l, Grand: „Mon oncle", 20 UUV,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2