Kerkwerve dankte Friese hoofdstad KqH Zeeuwse Almanak Veebless Ijoodwill dampo BRILMONTUREN BAAYENS OPTIEK SNELLE ONTWIKKELING VAN ZEEUWS KLEINFRUITTEELT OPRUIMING BUNKERWERKEN VROUWENPOLDER AANBESTEED Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 FEBRUARI 1959 ADOPTIE AFGESLOTEN Gedenksteen onthuld in Leeuwarden De burgemeester van Kerkwerve, de heer S. Francke heeft vrijdagmiddag een gedenksteen onthuld in ae zijge vel van het Leeuwarder stadhuis. Het was de officiële afsluiting van de adoptie door de Friese hoofdstad, van het tijdens de watersnood van 1953 getroffen Kerkwerve. De door de jeugdige Leeuwarder beeldhouwer Chris Fokma vervaardigde steen, waarop in mozaïek de wapens van Leeuwarden en Kerkwerve en de aanduiding „februari 1953" zijn aan gebracht, zal de herinnering levend houden aan een actie waarvoor beide gemeenten dankbaar zijn: Kerkwerve omdat de bevolking er moed en ver trouwen uit kon putten, Leeuwarden omdat het landgenoten in nood hulp heeft kunnen bieden. Nadat de Zeeuwse gasten burge meester Francke was vergezeld van zijn wethouders en raadsleden aan het station waren begroet, en met 't Leeuwarder gemeentebestuur hadden geluncht, kwam men samen in de raadzaal van het stadhuis. Burge meester Francke citeerde een uit spraak van Leeuwardens burgemees ter, die in oktober 1958 in Kerkwer ve zei dat voor velen die vroeger spraken over „voor en na de wereld oorlog", nu spreken over „voor en na de ramp". „We zijn nu zes jaar na die ramp", aldus burgemeester Francke, „de wederopbouw is nu voltooid en de herverkaveling, gevolg van de over stroming, begint haar voltooiing te naderen. De adoptie door Leeuwarden is van groot belang geweest. Men werd in zijn niet geringe moeilijkhe den niet vergeten. Leeuwarden zond gebreide goederen, speelgoed, boeken, geld voor beplantingen, gereedschaps kisten en een bellewagen. Het stelde Prof. dr. Zijlstra spreekt in Middelburg De besturen van de A.-R. Statencen- trales Middelburg en Vlissingen, om- vattende de kiesverenigingen op Wal cheren, houden op zaterdag 28 fe bruari a.s. in het Schuttershof te Mid delburg een propaganda-vergadering, waarin de lijstaanvoerder, prof. dr. J. Zijlstra, spreken zal. De Zeeuwse kandidaat, de heer J. A. van Ben- nekom te Middelburg, zal het slot woord sprejeen. (Advertentie) en pijn weg- wrijven met een secretarie- en een technisch amb tenaar ter beschikking en het verleen de financiële steun bij het stichten van een verenigingsgebouw en dê aanleg van een sportterrein. We zijn het gemeentebestuur, het Leeuwarder rampencomitié, het vrouwencomité Tot Opbouw en de bevolking van Leeuwarden zeer dankbaar". Een inzameling onder de bevolking van Kerkwerve stelde het gemeente bestuur in staat de gedenksteen te laten vervaardigen die de herinnering zal vasthouden. Er blijft een band tussen de beide gemeenten. Nadat de steen door burgemeester Francke was onthuld, sprak burgemeester Van de Meulen van Leeuwarden een dank woord. Hij zei, dat Leeuwarden blij was enige hulp te hebben kunnen bieden. Gisteravond woonden de Zeeuwse gasten een concert van het Frysk Orkest In de Harmonie bij. Van daag bezichtigt men de oude bin nenstad van Leeuwarden. Douane in Sint-Jansteen greep 3 botersnwkkelaars De douane in St.-Jansteen hield al lange tijd een waakzaam oogje op de activiteiten van een landbouwer in de Ellestraat. Toen dezer dagen weer aanwijzingen binnenkwamen, werd een cordon rond 'de boerderij gelegd en el spoedig bemerkte men een vier tal verdachte personen, die met de landbouwer, zekere D- in de schuur verdwenen. Toen de douane toesloeg, wist één der personen te ontkomen. De andere drie, alsmede de landbou wer, werden in arrest gesteld. In de schuur trof men een hoeveelheid van kennelijk voor smokkel bestemde bo ter aan. groot 900 kg. De zogenaamde „pungelaars" waren allen uit België afkomstig. Politievaartuïg „R.P. 10" te' Te Terneuzen arriveerde vrijdagmid dag het vaartuig „R.P. 10", dat tot de vloot der rijkspolitie te water be hoort. De „R.P. 10" was voorheen te Vlaardingen gestationeerd. Na enigszins gemoderniseerd en van een radarinstallatie voorzien te zjjn, is het vaartuig thans te Terneuzen ge plaatst, ter vervanging van een ver ouderd type. JARIGE OUD-BURGEMEESTER. Het dicht bij de Belgische grens ge legen Sint-Kruis was, voor het door de gemeente Aardenburg werd „opgej| slokt", een zelfstandige gemeente met een eigen burgemeester en ge meenteraad. In 1941 werden Aarden- burg, Eede en Sint-Kruis samenge voegd en de laatste burgemeester van Sint-Kruis, do heer A. J. Dhont, nam afscheid. We halen deze herinneringen nog even op, omdat de heer Dhont dezer dagen zijn tachtigste verjaardag vierde. Onder het grote aantal be langstellenden, dat de oud-burge meester de hand kwam schudden, waren het voltallige college van bur gemeester en wethouders van Aar denburg, pastoor J. Dierick en afge vaardigden van de plaatselijke ver enigingen. De laatsten schonken de Jarige een schilderij. BILJART. Sinds de bejaardensociëteit van Yerseke de beschikking kreeg over 2 lokalen van de oude open bare school aan de Damstraat, floreert deze gezelligheidsclub buitengewoon. Het aantal gega digden, dat deel wil hebben in de zedigheid is nog immer stijgen de. En dat is te begrijpen, wanneer men weet, dat de inrichting van de vroe gere schoollokalen is gecompleteerd met een prima biljart, dat een grote aantrekkingskracht uitoefent op de bejaarden, die verstrooiing zoeken. „VREEMDE" VOGEL. De lieer Dey, wiens boerderij bij de spoorbrug in Arnemuiden staat, kreeg bezoek van een spreeuwdie DIPLOMA'S. Om te kunnen doen wat ook zijn va der vele jaren lang in volle vrijhe.d deed, namelijk het uitoefenen van een smidsbedrijf annex taxi-onderneming, heeft een ondernemend man in het Walcherse Serooskerke zich diploma's moeten verwerven van of voor: ambachtsschool avondschool B. O.V.A.G. rijwielreparateur bromfietsreparateur tractorenre paratie kachelverkoop kachel- reparatie landbouwwerktuigen autogenisch lassen elektrisch las sen middenstandsdiploma hoef beslag walerfitter smidsbedrijf en rijbewijs. En omdat de smid In Serooskerke ook wel eens een mankementje in een elektrische leiding moet repareren, is hij zo ver nonnen wij nog zich ijlings aan het bekwamen voor het diploma zwakstroom-installateur of iets daaromtrent. Dat zal dan welge teld zijn zeventiende diploma worden. Wat ons betreft krijgt de smid er dan meteen een ere-dootoraat bij.m een lange reis achter de rug had. De vogel bleek het IJzeren Gordijn te zijn gepasseerd, want op de ring om een van zijn poten stond: MOSKWA. Barend Zwerfmans zal zich met de heer Dey in verbinding stellen, zodat we bitmenkort waarschijnlijk meer weten over deze van zo ver gekomen vogel. MUSSENVERDELGERS. De, wellicht grootste, vijanden van de mus in Oosterland, de leden van het mussengilde, dat volgens oeroude traditie niet meer dan 25 h 26 leden mag tellen, vergaderde deze week in café „Even buiten" om de buit van het afgelopen jaar te tellen. De secretaris, de heer Jac. van der Maas Czn., kon vertellen, dat 5734 mussen werden ingeleverd. Het aan deel van de heer Henk Stouten Jzn. was het grootst, namelijk 543 vogels. Hij werd dan ook tot koning uitge roepen, terwijl de heer Teeuw Steen- poorte Lzn. met 433 exemplaren de titel van deken verdiende. Tot „derde man" benoemde men Dries Hoek, die 420 mussen verdelgde. De bestuursle den, de heren Jac. van der Maas Czn. en L. van der Maas Lzn. werden her kozen. Ook tijdens deze bijeenkomst werd weer niet afgeweken van de voorschriften die verbieden de voor zitter bij zijn naam te noemen of le lijke woorden te laten vallen. Derge lijke fouten worden met een kwartje boete gestraft. Voor men de samen komst met een diner besloot, drong de voorzitter, de heer A. Mol, aan on een nog intensievere strijd tegen de mussen. DIAMANTEN BRUILOFT Maandag wordt er te Retranche- ment feest gevierd. Die dag is het namelijk 60 jaar geleden, dat het echtpaar J. Lucieer-Bert, wonende in de Nleuwstraat aldaar, in de echt traden. Het zal beide oudjes onge twijfeld niet aan de nodige belang stelling ontbreken. Advertentie Een keurcollectie ZCISS-PUNKTAL GLAZEN Lange Vorststr. 106Goes De speciaalzaak voor uw BRIL. 7n de zijgevel van het stadhuis van Leeuwarden heeft burgemeester Francke van Kerkwerve vrijdagmid dag een gedenksteen onthuld, aie de herinnering levend zal houden aan wat Leeuwarden, dat Kerkwerve adopteerde, na de ramp voor deze Zeeuwse gemeente deed. Grote zeeschutsluis in Vlissingen defect Bij het opendraaien van één der zoge naamde buitenste ebdeuren van de grote zeeschutsluis te Vlissingen is gistermiddag 'n ophang-bevestigings- onderdeel gebroken. De deur is door het breken van dit draaipunt onklaar geraakt. Deze grote sluis kan derhal ve voor het schutten van schepen slechts gebruikt worden kort voor én na hoog water en maximaal geduren de 2Yz uur. Dan wordt gewerkt met de zoge naamde vloeddeuren. Voor de vaart op het kanaal door Walcheren en grotendeels de binnenscheepvaart heeft men nog wel de beschikking over de kleine zeeschutsluis, doch de ze kan slechts schepen bevatten van maximaal 65 maal 7.70 m. Het on klaar raken van de grote zeesohut- sluia betekent dus een stagnatie voornamelijk voor de binnenscheep vaart in Zeeland. Zeer waarschijnlijk zal bij het herstel van deze deur geen gebruik worden gemaakt van een drijvende bok, waardoor een nog gro tere stremming zou optreden. Ver wacht moet echter worden dat de ge deeltelijke stremming van het kanaal door Walcheren ruim een week in beslag zal nemen. Zeeland solliciteert naar elfde zeekadetkorps Nu in Rotterdam een zeekadetkorps is opgericht heeft de vereniging „Zee kadetkorps Nederland" afdelingen in negen plaatsen van ons land. Bespre kingen zijn gaande om tot de stich ting van een tiende korps In Hilver sum te komen en Zeeland solliciteert naar de vestiging van het elfde. In totaal zijn 440 jongens tussen de der tien en achttien jaar lid van de ver eniging. De bedoeling van de organisatie, waarvan mr. J. J. Oyevaar uit Rot terdam voorzitter is, is de jongens do weg naar zee te wijzen en geble ken is. dat in de loop der jaren drie honderd jongelui een loopbaan bij de koopvaardij of de marine hebben ge kozen. Op zaterdagmiddagen wordt hun niet alleen zeevaartkennis, maar ook discipline en orde bijgebracht, hoewel met van een militaristische opleiding kan worden gesproken. Het korps te Rotterdam heeft als „clubgebouw" een voormalige snel- boot van de koninklijke marine ge kregen, die ligplaats zal krijgen pij de onderzeedienst aan de Waalhaven te Rotterdam. Collecte De zendingscollecte heeft te Sirjans- land 59.50 opgebracht. HAAGS GERECHTSHOF Zeeuwse biggensmokkelaars Twee en een halve maand met aftrek eiste de procureur-generaal bij het Haags Gerechtshof tegen de veehan delaren J. M. te Sas van Gent en G. A. v. O. te St.-Jansteen. Zij hadden twin tig biggen over de grens willen smok kelen, maar waren door douane-amb tenaren gesnapt. Zij ontkenden hardnekkig dat zij de biggen hadden willen smokkelen.maar vertelden dat zij ze gekocht hadden op de markt in Hulst. Terwijl de verdach ten in het Huis van Bewaring verble ven, hadden zij boeken uit de bliblio- theek geleend. In deze boeken heeft men verschillende brieven aangetrof fen, waarin de verdachten met ge heimzinnige zinnen en nummers de getuige h décharge wilden overhalen tot meineed. Hieruit bleek toch wel, dat de verdachten de biggen hadden willen smokkelen. „Gelieg met briefjes maakt geen beste Indruk op het Hon", zei de president en hij vroeg de zit ting te schorsen en te wachten op de getuigen, die nog niet aanwezig wa ren. De verdachten wisselden een blik met elkaar enineens beken den zij. Hun advocaat, mr. W. M. H. Hekking vertelde dat hij deverdachten had aangespoord te bekennen en zij hadden hem beloofd dit te doen. De procureur-generaal had het wel ver standiger gevonden als zij gelijk had den bekend, maar hij vond dat zil ge noeg straf hadden gehad met de twee en een halve maand voorarrest. Na beraad luidde de veroordeling vijfen zeventig dagen gevangenisstraf met aftrek, onmiddellijke invrijheidsstel- llng en verbeurdverklaring van de goederen. Verdachte J. M. was zeer te vreden met deze uitspraak. In eerste instantie waren de veehandelaren elk tot twee maanden veroordeeld. Wijziging Zeeuws Stierenreglement Met betrekking tot verplichte provinciale stierenkeuring Naar aanleiding van het verslag in ons blad over de vergadering van de provinciale vereniging ter verbete ring van het rundvee, die donderdag In Middelburg gehouden werd, dient opgemerkt te worden, dat het be staande Zeeuws Slierenreglepaent met betrekking tot de verplichte pro vinciale stierenkeuring gewijzigd wordt. Het nieuwe reglement is in ontwerp vastgesteld en aanvaard door de provinciale vereniging ter bcyor- dëring van de veefokkerij. Het is te verwachten, dat na dé ver dere voorbereiding de gewijzigde provinciale stierenverordening in de Statenzitting van 1959 zal worden be handeld, waarna hij inwerking kan treden. De inhoud k.omt hierop neer, dat jonge stieren boven de leeftijd van 8 maanden voor de mesterij mo gen worden aangehouden- Voor de fokkerij, in feite de publieke dek- dienst, wordt de nu nog geldende goedkeuring door een provinciale jury vervangen door een verplichte inschrijving van de stier in het Neder landse Rundvee Stamboek. De ver plichte voorjaarsstierenkeuringen worden dit jaar nog gewoon gehouden en beginnen op 23 februari a.s. De reeds jaren gebruikelijke rundvee keuringen door de provinciale rund veecommissie zullen niet vervallen. Dit zijn door vrijwillige deelneming in een groot aantal plaatsen van Zee land georganiseerde rundvee-premie keuringen, die steeds in mei-juni wor den gehouden. Het ontwerp-keurings- programma is alweer samengesteld. Poging tot overleg Delta- middenstandscommissies In Breda hebben vertegenwoordigers van de beide Zeeuwse-middenstands- Delta-commissies die van de r.-k. en chr. middenstands-organisaties en die van de Koninklijke Nederlandse Middenstands Bond de mogelijk heid besproken om in de toekomst bij het naar buiten optreden overleg te plegen. Reeds eerder waren pogingen gedaan om tot een samenspreking te komen. Thans zullen in de beide com missies de mogelijkheden hiertoe op nieuw onder ogen worden gezien. MIDDAG IN KAPELLE Betere kwaliteit tegen de concurrentie „Niet alleen de belangstelling voor deze middag, maar ook de cijfers hebben ons laten zien, dat de klein- fruitteelt in Zeeland een stormachti ge ontwikkeling heeft doorgemaakt" zo sprak ir. J, J. van Hennik, rijks tuinbouwconsuient te Goes tijdens de vrijdagmiddag in de veiling te Ka- pelle gehouden ontwikkelingsmiddag voor kleinfruittelers. Bedroeg de om zet vlak na de oorlog anderhalf mil joen, thans is deze gestegen tot zes miljoen met een gemiddelde produk- tie van vijf miljoen kilogram per jaar. Nu de kleinfrultteelt een derde van de totale fruitproduktie omvat, verdient deze teelt dan ook sterk de aandacht, aldus ir. Van Hennik. Over schakelen naar moderner fruitteelt achtte inleider ir. B. Roelofsen nood zakelijk, vooral nu ook de concurren tie steeds meer de kop op gaat ste ken. Nadat de heer J. Burger Fzn, uit We- meldinge de ongeveer vijfhonderd aanwezigen uit geheel de provincie had verwelkomd, trad als eerste spre ker op, de heer L. Goédegebure, chef van de kleinfrultproeftuin te Kapelle met als onderwerp „De teelt vspn be sen aan draad". Spreker kwam tot de conclusie,, gezien de ervaringen in de proeftuin, dat de teelt aan draad het zal winnen van de struik. Met de plantafstanden is een proef aangelegd zodat over enkele jaren zal blijken wat de juiste afstand moet zijn. Wat de investeringskosten aangaat, deel de spreker mede, dat deze al in het eerste produktipjaar ruimschoots worden gedekt. Als verdere voorde len noemde spr. verder nog de ge makkelijke grondbewerking, bij wind geen takbreyk, geen rot doordat vruchttrossen niet op de grond ko men te liggen, een betere belichting, gelijkmatig rijp en gemakkelijk pluk ken. Het belangrijkste van alles is echter de vroegere produktie. „Drie Jaar proeftuin* was het onder werp dat vervolgens werd ingeleid door de heer L. C. Oele, assistent A. bij het rijkstulnbouwconsulentschap te Goes. Deze spreker die alle proe ven aan de hand van cijfermateriaal nog eens de revue liet passeren, con stateerde dat van dë rassen van de platglasaardbei een teelt die plaat selijk opgang maakt de D. Evern met een opbrengst van 1,8 kilogram per raam tot nu toe de glasaardbei voor geheel Nederland is. Wel geeft de Oranda een opbrengst van 3 kilo gram, maar als bezwaar geldt, dat ze te laat aan de markt komt. Van de vollegrondsaarbel zeide de heer Oele, dat de rassen Talisman en Si- letz als nieuwere rassen weinig last van virus hebben, maar gevoelig zijn voor Botrytis. Bij de zwarte bessen verdienen de BaldwinHillt op en Wel lington de voorkeur voor aanplant door hun produktie, maar het brand- Uitslag jeugdpianowedstryd te Goes Nadat twee achtereenvolgende avon den in lunchroom Luteyn te Goes jdpianowedstrijden waren gehou den, kon de uitslag bekend worden gemaakt. Het tienjarige meisje E. Egter van Wissekerke te Goes toon de zich de beste van de 38 deelne mende kinderen tussen 7 en 15 jaar. Zij zal thans uitkomen op het lande lijk jeugdpianoconcours, dat in de paasvakantie in Amsterdam wordt gehouden. Voorts waren er prijzen een afbeelding van een componist voor Henrlëtte Mulder uit Goes, Tom Vossen uit Goes, Linie van Langeraad uit Kamperland, Ineke Leendertse uit Kortgene en Elly Rosarie uit Goes. De jury van dit door de Bond van Nederlandse pianohandelaren georga niseerde concours bestond uit de he ren P. Broerse en A. Theunis te Vlis singen. Zij waren van oordeel, dat over het algemeen goede prestaties zijn geleverd. DOOR POLDER WALCHEREN Met puin toegangsweg naar nieuwe dijkpunt Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren heeft vrijdagmiddag in hét openbaar aanbesteed het oprui men van militaire bouwwerken in de duinen van de Oostwatering van de polder tussen de strandpalen 34 en 48, en het maken van puinwegen in de .duinen en op het vroon tussen de strandpalen 88 en 45, omschreven in het bestek nummer 178. Er werd in geschreven door I i aannemers, waar van de laagste inschrijving f 97.975 bedroeg cn de hoogste f 189.700. Het betreft hier de opruiming van een 40-tal bunkcrwerken even voor bij de strandovergang te Vrouwen polder bij de theeschenkerij, over een lengte van ongeveer 800 meter. Deze betonnen obstakels bestaan on der meer uit munitieopslagplaatsen, schuilplaatsen, gevechtsopstellingen, gevechtaaehuilplaatsen enz. In deze strook van 800 meter zal het aanslultlngspunt van de nieuwe dijk door het Veerse Gat komon te liggen. Zoals bekend ligt het ln de bedoeling van rijks waterstaat om «Ut voorjaar aan de kant van Vrouwenpolder te be ginnen met het tweede gedeelte van deze dijk tussen Walcheren en Noord-Beveland. Met het puin van de opgeruimde bun kers zal over de duinen een weg wor den aangelegd tussen het aanslui- tingspunt van de nieuwe dijk en de Fort de Haakweg. De Polder Walche ren zal hiermee spoedig een begin niaken. Inschrijving De uitslag van deze aanbesteding luidt als volgt: firma gebroeders Gel dof, Serooskerke, f 97.975; J. Lieven- se, Westkapelle, f 103.800; Sneller cn Slootmans, Breda, f 107.400; C. V. gebroeders Van 't Verlaat, Ncder- Hardinxveld, f 107.700; N.V. E. L. K.. Schoondijke, f 108.350; N.V. N. Mos, Den Haag, f 108.500: Handels- en Sloopbedrijf Matador, Rotterdam, f 109.750; P. van Dongen en N. van Sohagen, Burgh-Haamstede en Dor drecht, f 114.100; G, J. Eland, Vlis singen, f 115.000; N.V. Aannemings- en Handelsbedrijf Van Oord, Werken dam, t 121.800; J. en K. T. de Oude, Biervliet, f 118.500; N.V. T. en P. do Klerk, Werkendam, f 144.990; M. Uil, Middelburg, 1 180.700. rol. De frambozenteêlt is voor Kapelle en omgeving van groot belang gewor den. ONGEZONDE TOESTAND Als laatste spreker trad op ir. B. Roelofsen, onderzoeker voor het kleinfruit bij het proefstation voor de fruitteelt te Wilhelminadorp met het onderwerp „Moderne structuur van het kleinfruitteeltbedrijf". Aan de hand van grafieken toonde ir. Roelofsen aan, dat de produktie geen gelijke tred met het grootfruit heeft gehouden. Over de periode 1944- 1959 gaf de produktie hij appelen een stijging te zien van 100 procent, peren 120 procent, aardbeien 22, bra men 126, rode bessen 10, frambozen 111 en zwarte bessen 30 procent. Spreker noemde ook een combinatie van gewassen een gezonde toestand, omdat deze spanningen kunnen ge ven die op het arbeidsvlak liggen. Vooral wat dit laatste betreft trekt men teveel een teelt aan die in de zo mer met de werkverdeling met een te zware top belast wordt. Een eerste vereiste noemde spreker een wejaf- gesteld teeltplan met geen pieken, terwijl men zal moeten komen tot eenheidsvergroting van het gewas. Ook met de concurrentie van Ita lië en de landen achter het IJzeren Gordijn dienen we rekening te hou den, „want", zo stelde spreker „we kunnen niet concurreren te gen de goedkope zon, maar wel met verlaging van de kostprijs en een verhoging van de kwaliteit". Bij de nabeschouwing zeide ir. J. J. van Hennik tenslotte nog, dat er een verruiming is gekomen in de eisen om tot de teelt over te kunnen gaan. Bijzondere aandacht vroeg ir. van Hennik tenslotte ook voor het plant- materiaal. Hij achtte het dan ook wenselijk in Zeeland te moeten ko men tot een stichting of vereniging die zich met de selectie en vermeerde ring van plantmateriaal gaat bezig houden. Hij vroeg tenslotte dit te willen steunen, daar we mogelijk an ders achter zouden komen met ande re gebieden. Vrouwelijke hervormde diaken te Vlissingen benoemd Dria ouderlingen treden af De wijkkerkeraad Noord van de Ned. herv. gemeente te Vlissingen heeft tot diaken benoemd mej. A. M. de Klerk, beter bekend als „zuster Jo" van het Oranje-Groene Kruis, die de ze benoeming heeft aanvaard. Een drietal ouderlingen heeft in verband met deze benoeming waartegen zij op bijbelse gronden bezwaren menen te hebben hun ambt neergelegd. Advertentie BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED VANDAAG. Middelburg —Electro: „Allegn op de we reld", 19 en 21.15 uur, al.; Schouw burg: „Onder kruisvuur", 20 uur, 14 jaar; Bogardzaal: Gecombineerde jaarverg. C.B.P.B. en C.J.B.T.B., 19 uur; Kerkcentrum Koorkerkhof 18: Lezing en film (herv. emigratie com missie), 15 uur; Nederlands Koffie huis „wandelrit" Scheldegouwen, 19.30 Souburg De Zwaan: Feestavond Ma- rlne-Sanatoriumfonds, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Vergiss mlch nicht", 19 en 21 u. a.l.; Luxor: „Bon jour Kat-hrln", 19 en 21 uur, a.l.; Ja cob Catsschool: Sportdemonstratle (trainingsmethoden) door J. Jelles, 19 uur; Concertgebouw: Operette „Jong Leven", 20 uur; Bonedljkestraat (Jo- hanneskerk): Opening wljkgebouw, 14.30 uur. Gors Grand: „Nina", 10 en 31 uur, 14 jaar. Prins van Oranje: Reünie Bataljon Zeeland, 13.30 uur; vergadering Cen trale A.R-kiesverenlglng, 14.00 uur; Schuttershof: uitvoering Kunstvrlen- den, 19.45 uur; Slot Ostende: jaarver gadering S.C S. „Luctor et Emergo", 14.30 uur; Rlng-kring-avond afdeling Zuid- en Noord-Bevcland C.P.M.B. en C-J.B.T.B., 19.00 uur; Opril: verga dering Statenkring Zeeland van de S.G.P., 14.00 uur; vergadering Gewest Zeeland van de Ned. Chr. Landarbei ders Bond, 14.00 uur. MORGEN. Middelburg Eiectro: Als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur, a.I.; Schouwburg: Als vandaag, 14.30 en 20 uur, 14 Jaor. Vlissingen Alhambra: AJs vandaag, 15, 19 en 21 uur, a.l.; Luxor: Als vandaag, 15, 19 en 21 uur, a.l. Goes Grand: Als vandaag, 15, 19 en 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2