Tekko Taks duikt in het verleden GEBOUW VAN GROENE KRUIS IN VEERE WOENSDAG OPEN WALCHEREN VLISSINGSE SPORTWERELD IN HET GEWEER VOOR SPORTHAL halfzware shag waar u dubbel van geniet! halfzware iiiiiimiiiimiiiiim. SPORT EN WEDSTRIJDEN MARKTBERICHTEN VRUDAG 20 FEBRUARI 1959 PROVINCIAL* hi tl UW SE COURANT 5 ANNEX BADHUIS Giften van rampenfonds en gemeente De Bilt Volgende week woensdag zal de. burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, de officiële ope ning verrichten van het nieuwe wijk- gebouw annex badhuis van het Groe ne Kruis, dat aan het begin van het rnstieke Veerse marktplein is verre zen. Consultatiebureau, kleuterbureau, schoolartsendienst en alle andere medische diensten zullen er in wor den ondergebracht. Met de totstandkoming van dit ge bouw is een langgekoesterde wens van de Veerse Groene Kruisvereni ging in vervulling gegaan: reeds in 1950 bestonden er plannen voor de bouw van een nieuw medisch cen trum de geldmiddelen ontbraken toen echter en men behielp zich met het huis aan de Markt, waarin vroe ger het postkantoor was gevestigd. Na de ramp van februari 1953 openden zich nieuwe perspectie ven de vereniging kreeg een gift van 10.000 van Yt Rampenfonds en de gemeente De Bilt, die Vee- re adopteerde, schonk 8000 voor een nieuwe Groene Kruisge- bouw. Toen dit nog niet toereikend bleek NIEUW- EN ST.-J005LAND Ouderavond lagere school De oudercommissie hield dezer dagen een bijeenkomst in de openbare lage re Bchool te Nieuw- en St.-Joosland. De voorzitter van de oudercommissie, de heer J. Fritz, heette allen welkom, speciaal burgemeester mr. F. S. K. J. Graaf van Randwijck. Secretaresse G. Janse en penningmeester Elsacker brachten elk hun jaarverslag uit. De kinderen uit de drie laagste klas sen lieten blokfluitspel horen en 3 meisjes uit de hoogste klassen, Jan- nie Baas en Mientje en Tanny Bliek, speelden stukjes van Mozart en Beet hoven op de blokfluit. Daarna konden de ouders der kinderen de werkstuk ken van de leerlingen bezichtigen. Voorts hield het schoolhoofd, de heer Kramer, een bespreking over de schoolreis voor de grote en kleine kinderen. De aftredende bestuursle den, de heren Elsacker en I. Melief- ste werden bij acclamatie herkozen. Voorzitter J. Fritz was niet meer her kiesbaar, omdat hij geen kinderen meer op school heeft. In zijn plaats werd de heer C. Moolenbroelc geko zen. De burgemeester sprak waarderende woorden aan het adres van de onder wijzeres, mej. Mulder, voor de muziek van de kinderen en tot de heer Kra mer voor de goede vorderingen, die de leerlingen hebben gemaakt. Hij bedankte de heer J. Fritz voor het vele werk dat hij voor de school heeft gedaan. De oudercommissie bood de schelden de voorzitter namens het schoolper- soneel en de ouders der kinderen een geschenk aan. van de totale bouwkosten, circa 70.000, financierde de gemeente de bouw van het badhuis, 32.000 schonk het Rampenfonds andermaal 10.000. Met nog een bouwpremie en de op brengst van de verkoop van het aan de Markt als Groene Kruisgebouw in gebruik zijnde huis kwam men „rond": op 10 mei van het vorig jaar kon de bouw worden aanbesteed. Reeds op 30 juli kon de voorzitter, de heer S. Kodde, de symbolische „eerste steen" leggen, een gedenk steen in de voorgevel herinnert aan deze voor het Veerse Groene Kruis zo belangrijke gebeurtenis. In het nieuwe gebouw ontworpen door de Veerse architect L. Beije, aannemer was J. Geschiere uit Mid delburg zijn in het voorste gedeel te aan de zijde van de Markt de dok terskamer en een desinfectiekeuken ondergebracht. Achter de desinfectie keuken bevindt zich het magazijn. Op de dokterskamer sluit het consulta tiebureau aan. Daarachter is de wachtkamer gelegen, die tevens dienst zal doen als wachtkamer voor het badhuis. Dit acht douche cellen tellende badhuis sluit aan het voorste gedeelte van het gebouw, het specifiek „medische" gedeelte. Boven het voorste gedeelte is een woning voor de Groene Kruiszuster gebouwd. Voorts is er een garage. De voorgevel is zodanig uitgevoerd dat zij goed aansluit bij de verdere bebouwing rond het Veerse markt plein. Vóór de officiële opening, die te half drie zal geschieden, is er 's middags om twee uur nog een of ficiële ontvangst op het stadhuis van Veere. Na de openingsplech tigheid komt men wederom in 't stadhuis bijeen. Nieuwe sluitingswet voor cafés in Sint-Jansteen Iu de donderdagmiddag gehouden raadsvergadering van Sint-Jansteen besloot de raad een uit 1930 daterende verordening inzake de sluitingstijden van „herbergen, tapperijen en daar mee gelijkgestelde bedrijven'', in te trekken en de algemene politieveror dening aan te vullen met de bepaling dat alle cafés op zondag, maandag en zaterdag voor het publiek om 24.00 uur moeten zijn gesloten; op dins dag, woensdag en donderdag om 23.00 uur. Het pand Magdalenastraat 3-5 werd onbewoonbaar verklaard. De oprui mingstermijn werd op zes maanden gesteld. De heer R. E. A. Vermandei kreeg nu op rekwest inzake een aan gevraagde schadeloosstelling wegens door hem gemaakte herstelkosten aan twee woningen. Met ingang van 1 januari 1959 werd het bedrag per leerling van scholen voor bijzonder gewoon lager onder wijs vastgesteld op 41.62. Aan de vereniging van oud-leerlingen en oud cursisten der eerste Zeeuwsche Vlas- sersschool te Koewacht werd. een bij drage van 100 verleend, als tege moetkoming in de kosten voor het or ganiseren van een landelijke vlasop- maakwedstrijd. Een verzoek van de leidster van Gidsen van de O.L. Vrouw-ter-Eeckengroep om een ver goeding van 465 voor het installa- leren van het nieuwe hoofdkwartier werd aangehouden tot de volgende vergadering. Met de verhouding 5-5 staakten de stemmen; het elfde raadslid was afwezig door ziekte. Burgemeester en wethouders werden door de raad gemachtigd aan de ge meente toebehorende bouwgronden in. het plan noord-oost van het uitbrei dingsplan te verkopen voor de prijs van 10.25 per m2. Tenslotte besloot de raad aan de pol der Wildelanden een subsidie fonds perdu te verlenen in de kosten voor de verbeteringswerken aan de Mag dalenastraat. De subsidie bedraagt 25% van de totale kosten a 56.084. MIDDELBURG Feestavond Geref J eugdor ganisatie Woensdagavond gaf de Middelburgse gereformeerde jeugdorganisatie (kin deren van 812 jaar) voor een geheel bezette Schouwburg haar jaarlijkse uitvoering. Onder leiding van de heer C. A. de Bruin werd een geheel door de kinderen verzorgd programma van toneelstukjes en zang opgevoerd. De heer De Bruin sprak een kort wel komstwoord waarin hij zijn vreugde uitte over de grote medewerking die men van de zijde van de. ouders on dervindt. De heer G. M. Kerkhof sprak nog namens de kerkeraad. In de pauze werd een collecte gehouden om een filmvoorstelling voor de kin deren, die aan het programma mee werkten, te kunnen bekostigen. Biljartwedstrijd Deze week is een vriendschappelijke biljartwedstrijd gehouden tussen be zoekers van het Nederlands Koffie huis te Middelburg en De Wijnberg uit Vlissingen. De bezoekende Vlis- singse spelers bleven met 9-3 in de meerderheid. Volgende week wordt de returnwedstrijd gehouden. men van de 5 GEZAMENLIJKE ACTIE Verenigingen ontvangen in juni bezoek uit Duitsland De Vlisslngse sportwereld heeft don derdagavond besloten om alles te doen wat in haar vermogen ligt ten einde zo spoedig mogelijk te komen tot de bouw van een sporthal, die aan liefst alle sporten accommodatie zal bieden. Dit besluit werd genomen tij dens een vergadering van de Stich ting Sportbelangen met vertegen woordigers der diverse verenigingen in het Strandhotel. Zoals bekend wil de Vlissingse Zomershow de basis voor de bouw leggen met de op brengst van een in de maand juni te organiseren koopactie. Op korte termijn zullen de sportver- enigingsbesturen kandidaten aanwij zen voor een te vormen werkcomité, dat zal bestaan uit o.a. vertegenwoor digers van de buitensporten, de bin nensporten en de overige sporten. Voorts zal een comité van aanbeve ling op zo breed mogelijke basis wor den gevormd. Reeds zijn verschillen de personen aangezocht in dit comi té zitting te nemén. In dezelfde vergadering heeft men gesproken over de plannen voor een sportuitwisseling met de Duitse plaats Neunkirehen. De datum hiervoor is bepaald op 17 tot en met 21 juni aanstaande. De zeventiende zullen de Duitse sportlieden in Vlissingen arriveren en de eenentwintigste zullen zij weer huiswaarts gaan, zodat men drie da gen lang aan sport zal kunnen doen. De aanwezige bestuursleden van di verse verenigingen verklaarden zich in principe bereid aan deze uitwisse ling mede te werken en zij zullen zo spoedig mogelijk met hun wensen en suggesties voor deze dagen op tafel komen, waarna dan een schema zal worden opgesteld. Dit schema zal worden besproken met de, uitvier personen bestaande, Duitse delegatie, die in begin april naar Vlissingen komt voor nader overleg. De Duitse ploegen zullen niet alle in Vlissingen bedreven sporten be heersen. Het is echter" de bedoeling, dat toch alle verenigingen ingescha keld worden en men denkt in dit ver band aan wedstrijden tugsen Vlissing se en andere Zeeuwse, bijvoorbeeld Middelburgse, teams. Zelfs zal men tegenstanders hebben voor de JDuitse schermers, al wordt deze sport Vlissingen (nog) niet beoefend. Koninginnedag Een ander belangrijk punt van be spreking vormde donderdagavond de aanstaande koninginnnedag. Op een onlangs gehouden vergadering van de Vlissingse Culturele Raad, de buurtvereniging „De Posthoorn", het bestuur van de Zomershow en de Stichting Sportbelangen is men tot de conclusie gekomen, dat het wen selijk zou zijn om de feestelijkheden op deze dag gezamenlijk te organise ren. De vergadering in het Strandhotel stemde gisteravond daarmee in. In gezamenlijk overleg zullen nu nadere plannen worden gemaakt. Met name wordt gedacht aan een défilé, een rol- schaatswedstrijd voor scholieren, een ontmoeting tussen twee voetbalteams ten bate van Sport Steunt Zonne veld gymnastiek demonstraties en eventueel boks-, handbal-, volley bal- of micro-korfbalwedstrijden. Dit voor zover het de sport betreft. Het Zomershow-eomité zal wellicht 's avonds een openluchtbal organise ren. Gezellige feestavond buurtvereniging Onder grote belangstelling hield de buurtvereniging „Veerseweg" woens dag in de grote zaal van de „Gouden Poorte" te Middelburg haar jaarlijkse feestavond. Het programma werd hier verzorgd door de reciteerclub „Se- rooskerke", die het blijspel in drie bedrijven „Een kind is nooit weg" op voerde. Deze reciteerclub kweet zich zo goed van haar taak en het spel viel bij de aanwezigen zo in de smaak, dat de spelers en speelsters aan het einde van de avond een hartelijk ap plaus in ontvangst mochten nemen. De regie van dit stuk berustte bij de heer M. de Pagter. De voorzitter van de buurtvereniging de heer A, de Pagter. sprak in zijn openingsspeechje er zijn teleurstelling over uit, dat het de buurtvereniging dit jaar niet gelukt was het program ma zelf te verzorgen. In de pauze werd er een loterij gehouden ter be strijding van de onkosten. Deze feest avond werd gesloten met een gezellig samenzijn onder leiding van de heer K. van Loo. De muziek werd hier ver zorgd door de heer Le Due. Buurtvereniging „ODS" te Middelburg opgeheven Het bestuur van O.D.S. heeft ove rigens zeer tot zijn spijt dit be sluit aan de leden moeten voorleggen wegens de minimale belangstelling van de buurtbewoners voor het ver enigingswerk. De aanleiding er toe was de bijzonder geringe opkomst der leden bij de besprekingen over de viering van koninginnedag op 30 april a s.. Er waren toen slechts twee leden aanwezigNa deze algeme ne ledenvergadering heeft woensdag avond de meerderheid van de nu op gekomen leden besloten om de ver eniging op te heffen. De buurtvereniging „O.D.S." was .de derde grote vereniging in de Zeeuw se hoofdstad en telde ruim 130 leden. Zij was in juni 1947 opgericht. Het batig kassaldo zal op 30 april a.s. ter beschikking gesteld worden aan een inrichting in Middelburg. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de in het tijdvak van 13 tot en met 18 februari als gevonden aangegeven voorwerpen: diverse soorten wanten, handschoenen en motorwanten, trouwring, gordijn rood en wit ge kleurd, bruine pet, bril met donker bruin montuur, sjaal (hoofddoek), rij- wielslotsleuteltje, sleutel aan een touwtje, rode portemonnee met in houd, herdershond, zwart met geel reu, kleurenpotlood, lederen sigaret tenkoker, muntbiljet, zakmesje, bank biljet, sjaal, lichtgrijs en rood, geld stukken, oud kinderstepje, rood ge kleurd en twee paar schaatsen. Puzzel-wandelrit Evenals vorig jaar houdt de M.A.C. Scheldegouwen te Middelburg op a.s. zaterdag een „puzzel-wandelrit". De af te leggen afstand bedraagt 5.1 ki lometer, terwijl de snelheid waarmee het uitgestippelde parcours moet worden afgelegd, 4.8 km per uur be draagt. Zonder enige twijfel zullen de wandelende voertuigbestuurders menig puzzeltje moeten oplossen vóór zij de finish in het Nederlands Koffiehuis, waar om half acht kan worden ingeschreven en om 8 .uur wordt gestart, weer zullen hebben bereikt. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Bij de politie te Vlissingen zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: enkele rijwie len en autopeds, enige handschoenen en wanten-, sigarepijpje in etui, licht blauwe muts, ballpoint, gele sjaal, muntstuk, bivakmuts, ring met sleu tel en stalen horlogeketting, fiets- vlaggetje en lange huissleutel, rood tasje, enige portemonnees, damespols horloge, rolschaatssleutel, loper in etui, medaille, vulpen, nylonkousen in zak, rozenkrans en muntbiljet, konijn. Groepshoofd Rode Kruis Bij de afdeling Vlissingen van het Rode Kruis is tot groepshoofd (Colon ne Rode Kruis korps) bevorderd me vrouw M. v. d. Hout-Goedhart, help ster le klasse. Kaarftoernooi PZEM Woensdagavond hield de personeels vereniging der P.Z.E.M. in de confe rentiezaal van de Centrale Zeeland aan de Edisonweg te Vlissingen weer een kaarttoernooi voor haar leden, waarvoor veel belangstelling bestond en dat uitstekend slaagde. De win naars mochten enkele aardige prijzen in ontvangst nemen, RITTHEM Uitgebreid feestprogramma voor jaardag koningin De Oranjevereniging te Ritthem hield dezer dagen in gebouw „Ons Dorpsleven", haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van de heer L. Osté Mz. De secretaris, de heer J. H. Vink, gaf een overzicht van wat de vereniging in 1958 heeft gedaan. Hij deelde mede, dat het ledental tot 130 is gestegen. De bestuursleden L. Os té, W. J. Cevaal en J. H. Vink werden herkozen. Op 20 maart a.s. wordt een feestavond gehouden. Een toneelge zelschap uit Koudekerke zal worden uitgenodigd op deze avond een toneel stuk-op te voeren. Men hoopt dit jaar met de ouden van dagen een auto tocht te maken door Zeeuwsch-Vlaan deren. Ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van de koningin zullen op koninginnedag volksfeesten wór den gehouden, mogelijk ook kinder feesten. Bij de rondvraag werd opge merkt, dat dit de laatste keer zou kunnen zijn, dat een echt eigen Rit- thems volksfeest kan worden gevierd in aanwezigheid van een eigen bur gemeester. OOSTKAPELLE Jaarvergadering Oranjevereniging De oranjevereniging te Oostkapelle kwam onder leiding van de heer I. C. Klok in jaarvergadering bijeen. Uit de jaarverslagen bleek o.a. dat het leden tal is gestegen tot 137. Het bestuur was evenwel van mening, dat dit aan tal nog belangrijk kan worden opge voerd. Speciaal ook onder de jongere ingezetenen dienen leden gewonnen te worden. De aftredende bestuursleden de heren P. de Voogd, A. W. Louws en G. Wattel werden herkozen. Ge kozen werd de heer Joh. Maljaars Azn. In verband met de a.s. 50ste jaardag van H.M. de Koningin be sloot de vergadering voor 30 april uitgebreide feestelijkheden te orga niseren, met volks- en kinderspelen, voetbalwedstrijd, wielerkoers e.d. Een en ander zal evenwel afhanke lijk zijn van de medewerking ook financieel van de zijde der bevol king. Een definitief feestprogramma zal zo spoedig mogelijk worden sa mengesteld. (Advertentie) III MICROTOERNOOI Z.K.B. Vedo ITop I belangrijk voor titel in 2a Het mlcrotoernool van de Z.KH. be reikt nu langzamerhand z'n hoogte punt omdat m de verschillende afde lingen de beslissingen zeer nabij zijn. In klas IA gaat Animo I proberen om op gelijke hoogte te komen met lei der Tjoba I. Hiervoor zou Elto I ge klopt moeten worden. In 2A krijgt Top I het kampioenschap binnen haar bereik indien van Vedo I gewonnen zou kunnen worden. Vedo beschikt echter over een prima achttal dat Top de zege heus niet cadeau zal doen. In A ontmoet Tjoba Hl Animo n en wij voorspellen hier een Tjoba-zege waar door de strijd om het kampioenschap in deze afdeling uitsluitend een gele genheid wordt tussen Luctor en Tjoba HI. In 3B moet Vedo n in staat zijn om Blauw Wit H te kloppen waar door Vedo II samen met Elto II aan de kop komt. Ook de adspiranten ko men vrijdagavond weer volop aan hun trekken. In afd. A behaalt Blauw Wit ongetwijfeld het kampioenschap door van Tjoba te winnen. In afd. B zal Animo haar prima kansen willen be houden. Hiervoor zou dan van Togo B moeten worden gewonnen. Voor de juniorenafdeling wordt gespeeld Togo ATogo B. In deze afdeling zijn in gedeeld Elto, Togo A en Togo B. Geen sportveld voor de zondag in Duivendijke In de te Duivendijke onder voorzit terschap. van de waarnemend burge meester, de heer I. W. Padmos ge houden raadsvergadering, kwam een voorstel aan de orde tot het verlenen van een bijdrage van 40 pet. in de kosten van aanleg van een sport veld. De aaniegkosten worden ge raamd op f 9955 en de gemeente Ei kerzee had om die bijdrage gevraagd. B. en W. van Duiveland stelden voor de gevraagde bijdrage te verlenen, echter op de voorwaarde dat op zon dagen geen gebruik van het sport veld zal worden gemaakt. Tegen dit voorstel keerde zich de heer F. G. A. de Wilde (V.V.D-), daar er op deze manier naar 2ijn mening sprake was van dwang in een zekere richting. Zowel de jeugd van Eikerzee als die van Duivendijke wil op zondag sport beoefenen, zo betoogde hij. Hij ver klaarde een voorstander te zijn van een sportveld, maar aan dit voorstel zijn stem niet te kunnen geven. Met de stem van de heer De Wilde te gen werd het aangenomen. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Eierveiling S.B.E: Aanvoer 438.380 stuks. Handel redelijk. Notering: eieren van 50 tot 60 gram 8.31—9.70, eieren van 60— 63 gr. 9.82—10.60, idem van 63—66 gram f 10.65—11.14, eendeiëieren van 61—72 gr. f 8.25—9.86, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse eierveiling Barne- veld—Ede. Weekaanvoei plus minus 950.000 stuks. Handel redelijk. Notering: eieren van 54—60 gr. 9 07—9.91, idem van 60—63 gr. f 10.09—10 56, Idem van 63— 69 gr. f 10.66—12.00, alles per 100 stuks. Eiei'mark't. Aanvoer 1 500.000 stuks. Han del vlug. Notering: eieren van 65—66 gr. f 9.50—11.45, algemene prijs 10.50 per 100 stuks, kiloprijs f 1.71, basis 61.5 gram. Prijsnotering Gelders-Overijselse ver eniging van eierhandeiaren. Grote eieren van 62—68 gr. f 10.50—12.00, kleine eieren van 51—61 gram 9.50—10.40. VISMIJN VEERE 19 februari. 1044 kg exportgarnalen 3.26— 3.33. 61 kg schar 30-41. 11 kg bot 33. 10 kg wijting 37—38. 35 kg sprot 35—41. VEILING SINT-ANNALAND 19 februari. Eigenheimers, bonken 10.13, drielingen 11.03. Uien, middel 9.32, pick les 10.20. Aanvoer 25 ton. VEILING SCHERPENISSE Geen aanvoer. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Zaaiuien 40-55 10,53—10.50, idem 55-70 10.15. bonken 10.31, drielingen 11,30, pickles 10.40. Aanvoer 39 ton. GRAANBEURS Tarwe 29—30. Gerst 24—25. Haver 24—25 Kleine erwten 40—55. Schokkers 55—00. Bruine bonen 60—90. Koolzaad 35—40. Blamvmaanzaad 125—140. 27. Nadat ook de andere strijdmakkers hem met de overwinning gefeliciteerd hadden waarbij ze hem de grootste zwaardvechter al ler tijden noemden, trok on ze vriend zich in een hoekje van het vertrek terug. „Het is toch eigenlijk te erg om waar te zijn!" bromde hij. „Dat gewone mensen die best iets nuttigs konden verrichten, voor het plezier van die malle dikke wreed aard, zin of geen zin, zo maar een potje moeten gaan vechtenLevensgevaarlijk is het! Zinloos! Zoiets moest niet eens mogen! Basta!" Tekko wond zich zo op dat hij opstond en door het ver trek heen en weer ijsbeerde Eén blik op zijn gewonde makkers die steunend en kreunend in hun kooien la gen, was voldoende om zijn woede nog meer op te zwepen. „Ik begrijp niet dat niemand daar iets tegen doet!" gromde hij. „Ik kan zoiets niet verkroppen. Ilt ga er uit! Ik moet frisse lucht hebben!" Buiten gekomen riepen burgers en soldaten hem toe: „Gegroet Tak- sius, onoverwinnelijk zwaardvechter van Ro me!" Tekko zwaaide maar wat terug en ver volgde zijn weg. Sorry verloor met 3-7 In de competitie van de landelijke overgangsklas heeft Sorry I met 3 7 van DOS II verloren P- de Waal en R. van Breen wonnen ieder van W. Slot terwijl P. Martijn zich de winst zag ontgaan tegen deze speler door een 2022 eindstand in de derde ga me. De sterkste speler bij DOS II was B. ten Brink die alle drie partijen in twee games won. De gedetailleerde uitslag luidt: P. MartijnA. Haaks 21—14, 1421, 20—22; P. de Waal-W- Slot 21—17, 2321; R. van BreenB. ten Brink 19—21, 12—21; P de Waal—A. Haaks 19—21, 21—19, 16—21; P. Martijn—B. ten Brink 1521, 1121; R. van Breen W. Slot 21—23, 21—18, 21—9; P. de Waal—B. ten Brink 12—21, 18—21; R. van Breen—A. Haaks 20—22, 2118, 13—21; P. Martijn—W. Slot 21—19, 1821, 20—22; Van Breen, Martijn Haaks, Ten Brink 21—18, 21—19. KOUDEKERKE Raad vergadert In zijn vergadering van maandagmid dag 28 februari aanstaande zal de raad van Koudekerke onder meer be handelen een voorstel van B. en W. om de minister van binnenlandse za ken te verzoeken het basisbedrag van de algemene uitkering per inwoner uit het gemeentefonds voor 1959 te verhogen met 3.B. en VV. achten dit een redelijk verzoek gezien de ge stegen kosten van onderwijs en ar menzorg. Verder stellen B. en W. de raad voor een lening van 50.000 té sluiten bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Dit ter financiering van grondaankoop, uitbreiding straatver lichting, watervoorziening in onren dabele gebieden en elektrificatie van onrendabele gebieden. Voor de aan sluiting van 18 percelen op het elek triciteitsnet vragen B. en W. een kre diet van 17.496, waarmee twintig procent van de aansluitingskosten zal kunnen worden gedekt. Overeenkom stig de regeling, die geldt voor de Herverkaveling Zeeland stelt de Her verkaveling Walcheren zich voor zes tig procent te kunnen dragen, terwijl de provincie Zeeland en de P.Z.E.M. dan ieder tien procent voor bun reke ning zouden nemen. Voorts stellen B. en W. de raad voor om de Provinciale Zeeuwse Vereni ging tot Bestrijding der Tuberculose de betaling van de kosten, die een bevolkingsonderzoek zal vergen, te garanderen. Deze kosten zouden 1.50 per foto bedragen. De vergadering van de raad vangt aan om half vijf. SEROOSKERKE (W.) E.H.B.O.-disfrictswedstrijden Dezer dagen werden in het vereni gingsgebouw te Serooskerke (W.) de E.H.B.O.-districtswedstrijden gehou den, onder leiding van de heer Huis- soon uit Vlissingen. Aan de wedstrij den werd deelgenomen door ploegen uit Middelburg, Sint-Laurens, Oost kapelle, Vrouwenpolder, Vlissingen en Serooskerke. Er werd over het alge meen goed gewerkt. Vrouwenpoloder werd eerste bij de ploegen met 223 punten; Middelburg tweede met 219 punten, derde Serooskerke (W.) 202 punten, vierde Oostkapelle 200 pun ten, vijfde Vlissingen met 191 pun ten. Sint-Laurens sloot de rij met 123 punten. Bij de leiders won Oostkapel le, gevolgd door respectievelijk Mid delburg, Vlissingen, Vrouwenpolder, Sint-Laurens en Serooskerke. In de jury zaten de artsen D. N. van Gelder uit Middelburg, P. J. Bom uit Oostkapelle, J. W. Oosterman uit Veere, G. Schep uit Serooskerke en A. W. Boerwinkel uit Sint-Laurens. Oostkapelle zal worden afgevaardigd naar de provinciale wedstrijden te Wolf aartsdijk. Burgemeester A. de Kam en wethouder G. Christiaan woonden deze wedstrijden bij. KERKNIEUWS NEDERLANDS HERV. KERK. Beroepen te Uitwijk: D. H. Bosma, kandidaat te Nieuwkoop: te Kamper veen (toezegging): A. Noordergraaf, kandidaat te Noorden Z.-H.; te Am sterdam, vac. G. W. G. Vunderink, dr. G. Snijders te Haarlem. GEREFORMEERDE KERKEN. Beroepen te Garijp: A. Ykema te Tweede Exloermond; te Godlinze: G. A. Westerveld, kandidaat te Slagha ren. OUD GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Kampen: ds. Gebraad te St.-Philipsland. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT. Beroepen te Kemptonpark Zuid-Afri- ka: H. van Tongeren te Leeuwarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3