Bouw gemaal Kruispolder (4 ton) en zwembad te Hulst: 273.000 ,Vlissingse Zomershow' ten bate van sporthal Zeeuwse Almanak iwin S.ifae Griepbestrïjding met 4 middelen tegelijk! Chefarine ,4 SCHILDERENDE „POLITIEMAN TE WATER" IN WEMELDINGE G0ESE „HANDELSBELANGEN" HAD EEN MOEILIJK JAAR Firma A. Pierens, Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 FEBRUARI 1951 PROGRAMMA'S „DURE WERKEN" 1959 Riolering en bestrating Oud-Sabbinge met raming van 378.000 opgenomen Zoals bekend heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid ter bestrijding van de stijgende werkloosheid een bedrag van f 10 miljoen be schikbaar gesteld voor de uitvoering van zogenaamde klimaatverbeterende werken (programma I) en eenzelfde bedrag voor de uitvoering van wer ken, die niet direct klimaatverbeterend behoeven te zijn (programma II). Een bedrag van f 1 miljoen van het totaalbedrag is in reserve gehouden voor bijzondere gevallen. Zeeland heeft voor de uitvoering van werken in beide programma's een bedrag van van f 500.000 gekregen. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft thans een aantal objecten voorgedragen, die in beide programma's uitgevoerd kunnen worden. De op programma I ge plaatste objecten betreffen de rayons Hulst, Oostburg en Tholen, die voor het programma H de rayons Goes, Middelburg en Hulst. Aangezien bij de bepaling van lubsidie-" het sidie-bedrag voor elk op één van de beide programma's te plaatsen object een bedrag van f 120.per manweek in mindering wordt ge bracht, overtreft het totaal bedrag van de uit te voeren werken het be drag van f 1 miljoen niet onbelang rijk. Naar raming bedraagt dit hoge re bedrag in totaal f 1.856.000. De op de programma's geplaatste werken moéten nog goedgekeurd worden door het coördinatie-college voor Openba re Werken (C.O.W.). Van de op het programma I door het bureau der provinciale com missie voor de werkgelegenheid in Zeeland geplaatste objecten is de voornaamste, de aanleg van een zwembad te Hulst, waarvoor een bedrag van f 273.000 geraamd is. Dit werk zal uitgevoerd worden in D-A.C.W.-verband; er zijn 810 manweken mee gemoeid. Vervolgens vermeldt het programma de aanleg van 't wegvak Nieuwland- 88 Molen in de gemeente Biervliet, waarvoor f 167.000 geraamd is, als mede 257 manweken, de aanleg van een rijwielpad van Clinge naar Nieuw Namen met een raming van f 156.000 en 490 manweken, de aan leg van vrijliggende rijwielpaden en het maken van bochtverbeteringen in de rijksweg 68c te Aardenburg, waar voor een raming gemaakt is van f 125.000,en 550 manweken mee gemoeid zijn, alsmede de aanleg van een riolering te Poortvliet met een raming van f 94.000 en 240 manwe ken en de aanleg van ee riolering in JBatthaus Passion" in Hulst Zondag Basiliek weer een uitvoering gegeven worden van de „Matth&us Passion" door het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse. Verder zal aan, de uitvoering mede werking worden verleend door het Rotterdams Philharmonisch koor en de Jongenskoren „De kleine stem" en „Zingende jeugd." De solisten zijn: Joser Traxel (evangelist); Hans Wilbrink (Christus); Erna Spooren- berg, sopraan; Annie Hermes, alt; Naan Pöld, tenor; Ladislaw Mraz, bas; Salvatore Tomasso en Herman Bril, viool; Wim Clemens en Henk v. d. Velde, fluit; Simon Houttuin, Peter Schenkels, Bert Esser en Cor nells van den Berg, oboe d'amore en oboe da caccia; Samuel Brill en Jo- han Heinsman, continuo; Hans Schouwman, clavecimbel; Piet van de Kerkhofr, orgel. de Badhuisweg te Cadzand, waarvoor f 17.000.is geraamd met 55 man weken. Behalve de aanleg- van de rijwielpa den te Aardenburg, die door rijkswa terstaat uitgevoerd wordt, geschieden alle andere werken in D.A.C.W.-ver- band. Gemaal Op het programma n voor .1959 Is als voornaamste object vermeldt de bouw van een gemaal in de Kruis polder (gemeente Vogelwaarde) te Hontenisse. Hiervoor is een bedrag geraamd van f 400.000.met 560 manweken. Een volgend groot project is de aanleg van de riolering en de bestrating in Oud-Sabbinge in de ge meente Wolfaartsdijk. Hiervoor is f 878.000.geraamd; bet project om vat 1216 manweken. Vervolgens is er een bedrag van f 155.00Ó.geraamd voor de verbre ding van rijwielpaden langs rijksweg 58 in de gemeenten Kapelle en Kloetinge. Hiermee zijn 775 manwe ken gemoeid. Voor de bouw van een zuiveringsinstallatie te Meliskerke heeft men een bedrag geraamd van f 80.000.(met 223 manweken), ter wijl voor de aanleg van een weg in het Vebenabos te Koudekerks een raming is opgemaakt van f 11.000. (met 35 manweken). De werken te Wolfaartsdijk, Me liskerke en Koudekerke worden uitgevoerd in D.A.C.W.-verbarid, het werk te Kapelle en Kloetinge door rijkswaterstaat en het Kruis poldergemaal door de Cultuurtech nische Dienst. De bouw van het werk te Hontenisse duurt 70 we ken, dat te Wolfaartsdijk 38; dat te Kapelle en Kloetinge 20, dat te Meliskerke 9 en dat te Koudekerke i 6 weken. BIJ HET EERSTE LUSTRUM Koopactie met miljoen loten „DE VLISSINGSE ZOMER- SHOW", die reeds gedurende vier achtereenvolgende jaren telkenmale in het zomerseizoen voor een attractief programma zorgde, heeft zich voor dit jaar nu het dus een lustrum be treft wederom beraden op het lanceren van een aantrekkelijk programma. Een der eerste re sultaten is, dat de in het pro gramma gebruikelijke koopac tie dit jaar ten goede zal komen aan een doel „ten algemene nut te". Door middel van een in de maand juni te organiseren koopactie wil men naihelijk ko men tot het leggen van de basis voor de „bouw en/of inrichting van een sporthal in VHssingen". Er zullen niet minder dan een mil joen loten in omloop worden ge bracht. Bij de^ aan de actie deel nemende winkeliers zal bij aan koop van goederen tot een bedrag van één gulden telkenmale een lot worden verstrekt en die loten ge- VAN TOT Het dorp Oosterland op 8chouwen- Duiveland bezit een bloeiende ijsver- eniging. Hoewel de activiteit in de laatste jaren door het ontbreken van Ijs miniem was, telt de vereniging, aie „Winterleven" heet, liefst 210 leden. In een onlangs gehouden ver gadering heeft men nu besloten, ook ïn de ijsloze perioden tot activiteit AANKOOP In het goede dorp Graauw en Lan- gendam, daar in het verre oosten van Zeeuwsch-Vlaanderen, klaagde oma tegen opa over koude voeten waarop haar levensgezel verordon neerde dat ze in Hulst maar een warmwaterkruik moest gaan kopen. Na enig beraad besloot opoe dat ad vies te volgen en de dag daarop maakte ze zich al vroeg in de mor gen gereed om de reis te onderne men. Ondanks liaar reeds vrij hoge leeftijd genoot ze met volle teugen van net onverwachte uitstapje; ze deed wat inkopen, sprak hier en daar met een bekende en aanvaardde in de namiddag „vermoeid maar vol daan", zoals leerling-verslaggevers dat altijd schrijven de thuisreis. Opa stond al aan het hekje op de uitkijk en oma was nauwelijks bin nen, toen hij al belangstellend naar haar aankopen vroeg. Vooral de warmwaterkruik had zijn interesse. Vol trots begon opoe uit te pakken, maar toen de warmwaterkruik van het papier ontdaan 'was, reageerde opa heel anders dan ze verwacht had. ,Maar mem" riep hij oneerbiedig tut wat heb je nou gekocht!" ,Een kruik" antwoordde opoe klein tjes, want zo voelde al dat er iets mis moest zijn. Dat was er ook, want ze was thuisgekomen met een thermosfles. En daar kun je wel veel in warm houden, maar je voeten blijven er koud van te komen. Er is gedacht aan het ver tonen van films. Over ijs en ijssport natuurlijk. KOLEN Een koude zaak, waar men zich in Oosterland ook tegen weet te wapenen. De gemeente is name lijk ook een kolenvereniging rijk. Zo houdt men daar de boei in evenwicht. Het is uiteraard geen wet, maar na de vergadering van „Winterleven" volgt nu een bijeenkomst van het coöperatieve „Oosterlands Kolen- fonds". Dan wordt er natuurlijk hoofdzakelijk over kolen gesproken. Men zal zelfs kolen kunnen bestél len. Op dat punt men kan er niet bestellen schiet „Winterleven" te kort. Maar het is dan ook geen con sumentenvereniging. LEIDSE ZEEUWEN Het Zeeuwse verenigingsleven bloeit ook buiten de eigen provincie: in Leiden kwamen meer dan duizend leden van de vereniging van Zeeu wen „Luctor et Emergo" bijeen om te kijken naar het in klederdracht gespeelde blijspel van Frieling „De klompe en de goudvis". Het weidse Kamerorkest was er om de Zeeu wen bij het zingen van hüt Zeeuw se volkslied te begeleiden. De avond werd besloten met een verloting van Zeeuwse lekkernij en, maar voor het zover was, werd nog een beroep op de le den gedaan om klederdrachten beschikbaar te stellen met liet oog op het aanstaande dertigja rige bestaansfeest. MIDDAG Een groot aantal bejaarden genoot in het Schoondijkse jeugdgebouw van een serie lichtbeelden over Zee land en België. Dat was mogelijk: a) doordat het damescomité deze middag had voorbereid en b) door dat verschillende automobilisten hun voertuig beschikbaar stelden, waar door ook vele bejaarden van buiten de gemeente deze middag konden meemaken. ven dan kans op het winnen van geldprijzen. De hoofdprijs zal be staan uit een bedrag van 2500 aan waardebonnen (te besteden bij de deelnemende winkeliers) een 2e prijs van 1000 aan waar debonnen en nog vele andere geld prijzen. Bij dit lustrum van de „Vlissingse Zomershow" zag men zich voor de moeilijkheid gesteld om nu voor een vijfde maal wederom met een aan trekkelijk programma te komen. Zo- ais men zich zal herinneren begon de „Zomershow" ais een actie voor de middenstand, maar dit initiatief groeide uit tot het brengen van een attractie-programma voor de badgas ten in de zomermaanden. Gemeente lijke overheid en het bedrijfsleven be gonnen zich voor dit initiatief te in teresseren en steunden het met gelde lijke bijdragen. In de loop der (vier) jaren strekte de activiteit van de „Zomershow" zich niet alleen uit tot de zomermaanden, maar ook tot o.m. de intocht van St.-Nicolaas en het plaatsen van kerstbomen in de stad. Thans, ter gelegenheid van het eerste lustrum, is men er dus toe gekomen om de gebruikelijke koopactie in te zetten voor een doel, dat ongetwijfeld zeer velen ter harte zal gaan. Het bouwen en/of inrichten van een sport hal. Hoewel het organiserend comité, bestaande uit zoals bekend ver tegenwoordigers van de Chr. Midden standsvereniging, de r.-k. midden standsvereniging, „Gemeenschappe lijk Belang", het Grootwinkelbedrijf en de V.V.V. zich realiseert, dat uit deze eerste actie niet voldoende gelden bijeen zullen komen om het gestelde doel te verwezenlijken, hoopt men er toch „een eerste stootmee te geven. Het plan heeft de volledige Instem ming; van het dagelijks bestuur der Stichting Sportbelangen In Vlisslngen en men hoopt er weerklank mee te vinden in sport- en andere verenlgin- f;eu. Het Is de bedoeling om te komen ot de vorming van eèn comité, dat zich de stichting van een sporthal ten doel zal stellen. De koopactie zal gehouden worden in de maand juni, waarin het kopend publiek dus bij iedere deelnemende winkelier een lot zal ontvangen voor elke aankoop van tenminste een gul den. Naast de reeds genoemde hoofd prijzen zullen er verder nog de vol gende prijzen beschikbaar zijn: twee prijzen van 500; vier prijzen van 250; vijf prijzen van 100; tien prijzen van 50 en honderd prijzen van 5 aan waardebonnen. In totaal zal er voor 7000 aan prijzen be schikbaar worden gesteld. Begin juli zal de trekking van de lo terij ten overstaan van een notaris gebeuren en daarna zullen er via de sportverenigingen trekkingslijsten te koop Worden aangeboden, waarvan de opbrengst wederom ten goede zal ko men aan de sporthal. Dit onderdeel van het iustrumpro- gramma van de „Vlissingse Zomer show" staat dus al vast; men beraadt zich thans nog over het amusements programma gedurende het zomersei zoen, dat naar het zich laat aan zien dat van de voorgaande jaren in oorspronkelijkheid en aantrekke lijkheid nog aanzienlijk zal overtrof fen. Spoedig uitspraak in zaak-Scherphuis Op zeer korte termijn zal de Centrale Raad van Beroep uitspraak doen in de zaak- dokter G. J. Scherphuis con tra de gemeente Goes. De uitspruak kan over een week worden verwacht. Dit deelde wethouder J. J. van Melle mede tijdens de woensdagavond ge houden vergadering van ue gemeen teraad op een vraag van het P.v.d.A.- raadslid J. S. Vlsscher. Nader vernemen wij, dat deze uit spraak is bepaald op 24 februari a.s. (Advertentie) V/er werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I Elk labiel Chefarine „4" bevat 4 genees middelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. Een der bestanddelen zorgi dal niettegenstaande de krachtige werking-» ook de zwakste maag niet van streek raakt De vier middelen teza men werken nog beter en doen werkelijk wonderen. Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel labiet dat U weer met plezier Uw werk kunt doent Notaris ontslagen Naar wij vernemen heeft de burgerlijke kamer van het gerechtshof te 's-Gravenhage notaris J. L. V. uit zijn functie van notaris te Vlissingen onthe ven. Tegen deze maatregel kan betrokkene binnen vier weken in cassatie gaan. Hangende de behandeling van de cassatie wordt niet overge gaan tot uitvoering van het ont slag. Deze uitspraak is een gevolg van een disciplinaire zaak tegen de notaris aanhangig gemaakt door de Kamer van Toezicht over de notarissen in het Middelburgse arrondissement bij de civiele kamer van het Hof in Den Haag. De Kamer van Toezicht had betrokke ne voorgedragen voor ontslag, doch deze zaak heeft pas onlangs gediend omdat eerst een strafzaak tegen be trokkene in beroep tot een uitspraak diende te komen. Zoals men weet werd de notaris in deze strafprocedure ver oordeeld tot een geldboete wegens valsheid in geschrifte. Verenvrij goed Het veer Vlïssïngen-Breskens heeft woensdag ondanks de nog niet afla tende mist de gehele dag en avond normaal kunnen functioneren. Ook bij de veerdienst Terneuzen-Hocde- kenskerke was dit het geval. Alleen het veer Perkpolder-Kruiningen werd In de morgenuren van tien voor acht tot 's Aiiddags tien voor één gestagneerd. De vaarten van 17.50, 18.50, 19.50 en 20.50 uur uit Kruiningen werden niet gemaakt, omdat de radarinstallatie van één van de beide veerboten, de „Prins Bernhard", defect raakte. De veerboot „Dordrecht" bleef echter in bedrijf. Het derhalve op halve kracht werkende veer kon het ver voersaanbod gemakkelijk verwer ken; er was geen sprake van grote drukte, zodat geen stagnatie ont stond. De „Dordrecht" kon tenge volge van mist alleen de vaart van 22.20 uur uit Kruiningen niet maken. Een uur later is de boot echter nor maal uitgevaren. Evenals de beide andere veren over de Westerschelde functioneerden ook de veren Zierik- zee-Katseveer en Zijpe-Anna Jaco- bapolder normaal. In het Keeten ls woensdagmor gen tijdens mist het 1160 ton me- tehde en met gasolie geladen vaartuig „Esso 68" ter hoogte van Óuwerkerk gestrand. Het vaartuig heeft enige tijd aan de grond gezeten. Het kwam op ei gen kracht vlot en kon de reis naar Antwerpen zonder schade vervolgen. Examen Voor het diploma schoonheidsspecia liste B en pedicure slaagde mevrouw M. J. de Kam te Vlissingen. 1 Spontane opdracht van .een ambassadeur H rpijdens een officiële vaart 1 f met de „R.P. 18", de 1 boot van de Rijkspolitie te g water in Zeeland, kreeg de 1 voor zijn plezier schilderende bootsman F. van Dokkum uit Wemeldinge officieus zijn eerste „opdracht". Van nie- i mand minder dan van de am- bassadeur van Zuid-Afrika, g die enkele maanden geleden g een bezoek aan Zeeland g bracht en die toen, vergezeld §j van o.a. de commissaris der g koningin, jhr, mr. A. F. C. de g Casembroot, een vaartocht j§ naar de werkhaven bij Veere g maakte. „Op de kaartentafel g lag een blocnote van mij, met 1 een potloodkrabbeltje van de werkhaven", vertelt de heer g Van Dokkum. Dat zag de g ambassadeur. „Je moet voor g mij eens iets van Veere ma- ken", vroeg hij. M „Eerst geloofde ik het niet, maar het was wel degelijk gemeend", zegt bootsman Van Dokkum en hij toont ons het doek, dat in eerste opzet gereed is. Een gezicht op Veere, van zee uit gezien. Hij heeft er echter geruime tijd niets aan kunnen doen omdat het schilderij „is opgezet in zomer- kleuren", zoals hij zelf verklaart. „En het is de laatste tijd nogal H diezlg geweest". -p» e 30-jarige Frederik van Dok- J_J kum schildert dus. Nog niet H eens zo heel lang eigenlijk nog maar sinds maart van het vorig jaar. Wel had hij sinds zijn schooljaren een voorliefde voor H tekenen, maar later toen hij voer bij de marine en bij de koop- vaardij ontbraken tijd en gele- genheid om die hobby verder te H ontwikkelen. Maar ln Wemeldinge is dat er wel van gekomen. Me ss de dank zij de echtgenote van de H politieman-schilder, die in gesprek H kwam met een collega van haar man, de opperschlpper Bout uit Wemeldinge. Ook een politieman, die schilderen als hobby heeft. H „HIJ gaf mij het eerste materiaal H en zo is het begonnen", verklaart H do heer Van Dokkum. Dat begin heeft een vervolg gekregen, zo- Politieman-schilder Van Dok kum in Wemeldinge achter zijn uit vijf studieboeken opge bouwde „ezel" aan de huiska mertafel..... (Foto P.Z.C.). als ook blijkt uit de doeken, die de wanden van de hulskamer sie ren. Een atelier heeft hij niet. „Dat staat in de boekenkast", merkt mevrouw van Dokkum la chend op. Het atelier in de boekenkast het is een nogal raadselachtige opmerking. Maar een juiste. Want met behulp van vijf op elkaar ge stapelde politie-studieboeken bouwt schilder-politieman Van Dokkum zich een ezel op de huis kamertafel en dat is dan het „atelier..." Géén plaats derhalve om zich terug te trekken in een ivoren toren; dat gaat moeilijk met vier zeer levendige kinderen (van een half tot zeven jaar) op de vloer. „Maar daarom werk ik ook veel 's avonds", licht hij toe. Hetgeen uiteraard het bezwaar oplevert, dat er dan bij kunstlicht gewerkt moet worden. Wat hij schildert? „Alles wat ik mooi vind, maar het liefst uit de natuur". Voor dat laatste heeft de heer Van Dokkum echter niet zo bijster veel gelegenheid en vandaar dat er onder zijn „jaar- produktie" van veertien oliever ven ook enkele, in warme kleuren geschilderde doeken zijn, die ver vaardigd werden naar fotovoor- beolden uit tijdschriften. Zijn voorkeur gaat echter uit naar portretten, koppen...: Er loopt hier in Wemeldinge een pracht- kop rond, maar ja hij wil niet!" Verder zou hij, vooral 's zomers, wel meer naar buiten willen, maar dat laten de diensttijden vanzelf sprekend niet altijd toe. Dat ge zicht op Veere, in „officieuze" op-, dracht van de Zuidafrikaanse ambassadeur, is zijn eerste, „van zee uit" geschilderde werk. Het wacht op voltooiing, maar er is geen haast bij. „Het moet een hobby blijven",' meent de schilde rende politieman „en als ik de kosten er maar uithaal door zo nu en dan eens 'n doekje te verkopen (hetgeen al eens gebeurd is) ben ik al lang tevreden". Wél probeert hij zijn „atelier" uit to breiden. Om te beginnen maakt hij zelf twee ezels (één voor zijn collega) en als die klaar zijn hoopt hij een bovenkaniertje in zijn woning voor liét schilderen te kunnen Inrichten. DMr zal- dan misschien die zo spontaan verkre gen opdracht voor Zuid-Afrika gereedkomen Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll LEDEN TE WEINIG ACTIEF Twee nieuwe bestuursleden benoemd Zoals reeds gemeld vergaderde dins dagavond de Goese middenstandsver eniging „Handelsbelangen" in hotel „Centraal". De voorzitter, de heer I. A. Luteyn, wees er in zijn openings woord op, dat de vereniging een fi nancieel moeilijk jaar achter de ru*r heeft. Voor de leden was 1958 een re delijk jaar. De voorzitter verklaarde, dat de moeilijkheden in de vereniging ten dele gevolg waren van ziekte van de secretaris en penningmeester. Staan de herdacht de vergadering de on langs overleden secretaris, de heer A. J. Carpentier. De heer W. v. d. Linde heeft sedert enkele maanden de functies van secretaris en pen ningmeester waargenomen. Uit het jaarverslag van de administrateur, de heer W. v. d. Linde, bleek, dat de leden te weinig activiteit tonen. Me de door royement van 35 leden, die Denemarken staat invoer van uien toe In verband met onvoldoende binnen lands aanbod zijn in Denemarken vergunningen verstrekt voor de in voer van uien uit de landen van de Europese monetaire overeenkomst en Roemenië, Joego-Slavië, Hongarije en Tsjecho-Slowakije, zo werd te Ko penhagen in handelskringen verno men. Er is goen maximumwaarde voor de ze Invoer vastgesteld doch de invoer dient te zijn voltooid vóór 31 maart a.s., de datum waarop de invoer van uien uit Egypte zal wordon hervat. weigerden om mee te betalen in het Hajuto-tekort, bedroeg het ledental op 31 december van net vorig jaar nog 180. Tot aansluiting en bloc bij de K.N.M.B. of de Christelijke Mid denstandsbond werd niet overt Vier loden van „Handelsbelangen" werden lid van de Christelijke Mid denstandsvereniging en twaalf van de K.N.M.B. In de fruitweek kwamen meer dan 100.000 bezoekers naar Goes, zo deelde de heer Van der Lin de voorts mede. Uit het financieel overzicht bleek, dat op 1 januari 1959 ruim f 80.in kas was en ruim f 1000.op de bank. De vereniging heeft een schuld van rond f 3800. Bij de eigen glasverzekering ls na melijk een lening aangegaan van f 4000.om het Hajuto-tekort aan te zuiveren. Het rapport van de finan- ciölo commissie van de glasverzeke- ring gewaagde van een batig saldo van f 355.over 1958. Het periodiek aftredende bestuurslid, de heer M. A. Meeuwse werd met grote meerder heid van stemmen herkozen. In de bestuurevacatures ontstaan door het overlijden van de heer A. J. Carpen tier, en het bedanken van de heer H. D. Meulenberg, werden benoemd de heren A. R. de Munck en A. C. Bas- tiaanse. Bij do bespreking over de wijziging van de Evenementoneommis sie doolde de voorzitter mede, dat de ze commissie thans uit drie personen bestaat: burgemeester H. K. Michaë- lis van Goes is voorzitter, de heer W. G. M. de Valck secretaris en de heer J. Oranje lid. Door het laten voortbe staan van het actiefonds zal de ver eniging ook in 1959 weer steun ver lenen aan de Stichting Zeeuws Fruit- corso. I (Advertentie) AZULEN-CREME (Kamillen Extract) Een Specialité van MIIOPA-COSMETICA ZWITSERLAND Parfumerie-speciaalzaak Wolstraat I - Telefoon 3879 VLISSINGEN. VANDAAG Middelburg Electro: „Mijn vader en ik", 19 en 21.15 uur, 14 Jaar; Neder lands Koffiehuis: Vergadering Han delsbelangen, 20 uur; Gouden Poorte: Feestavond Auto-technische club, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „Gaslicht", 19 en 21 uur, 18 Jaar; Luxor: „De strijd om het bloedgeld". 20 uur, 14 jaar; Britannia: „De grote beslissing", Ce- fa-fllmvoorstelling, 20 uur; Strandho- tel: Vergadering Sportbelangen. 20 u Goes Grand: „Klop maar op een deur", 20 uur, 18 jaar: Prins van Oranje: Lezing voor Wetenschappe lijke Belangen door prof. Egeler en dr. De Booy: „In het land der Inca's, 20 u.i De Opril; Vergadering „Vogel vrienden", 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2