VELE WALCHERSE AGRARIËRS TEZAMEN IN MIDDELBURG Kil II UP Firma A. Pierens, WALCHEREN KRUIDENIER UIT GRAAUW WAS TOCH IN TERNEUZEN... ZEEUWSCH-VLAANDEREN KREEKRAKPLAN NIET VAN DIRECT BELANG VOOR WAARDE DONDERDAG 19 FEBRUARI 195b PROVINCIAL* ZEEUWSE COURANT GESLAAGDE FAMILIEDAG Gedeputeerde A. Schout hield lezing over onderwerp „Toen, nu en straks In een goede bezette Scliuttershofzaal te Middelburg hielden de Walcher- se agrariërs, verenigd in.de Christelijke Boerinnen en Plattelandsvrouwen Bond, de Christelijke Boeren en Tuinders Bond, de Christelijke Platte landsmeisjes Bond en de Christelijke Jonge Boeren en Tuinders Bond, een uitstekend geslaagde familiedag. De besturen hadden voor deze dag een aantrekkelijk programma samengesteld, bestaande uit een voordracht, die de heer A. Schout hield, een lezing over Canada door de heer J. Lorier te Middelburg, en gedurende de avonduren het optreden van het C.P.MJB.- koor uit Biggekerke en tot slót een filmvoorstelling. De voorzitter van de de heer M. Ton, sprak een welkomst woord, waarin hij zich speciaal richt te tot de heer A. Schout uit Vlissin- gen, de heer Van Liere, de besturen van de provinciale 'bonden en het ere-lid van de C.B.TJB., oud-burge meester J. Bosselaar van Aagteker- ke. Ter gelegenheid van de jaardag- van prinseb Marijke werden hierna twee coupletten van het Wilhelmus Het woord was vervolgens aan Gede puteerde Schout, die een causerie hield over het onderwerp „Toen, nu en straks". Hierin ging hij nader in op de verandering, die er in de loop van deze eeuw in de agrarische we reld doorgedrongen is. Het begin van deze eeuw, van 1900 tot 1914, was voor de agrariërs een rustige tijd, zo begon de heer Schout. Zij waren toen statisch ingesteld, er moest dus niet veel verandering komen. Vanaf 1914 is dat wel gebeurd en thans staat de dynamische tijd lijnrecht tegenover de statische van toen. „Het statische had iets moois", zo verzekerde de heer Schout. De agrariër was heer en meester op de boerderij, op het dorp, in het gebied, dat hij be streek, in de kerk, in de school en in de gemeenteraad. Zonder schokken Thans is het anders. De levensge woonten veranderden, sneller dan menigeen zich kon voorstellen. De heer Schout merkte op, dat de over gang voor de oudere agrariërs wel eens moeilijkheden met zich bracht. Het had hem echter immer verheugd, dat de veranderingen zonder schok ken verlopen zijn. De heer Schout schreef dit toe aan het intellect. En straks? Het is niet meer mo gelijk, dat straks voor alle kinde ren de boerderij klaar staat, zei de heer Schout hierover. „Als de jongeren kunnen leren, moet daar toe gelegenheid gegeven worden", betoogde spreker. Hij achtte mo gelijkheden genoeg daartoe aan wezig via de beroepskeuzebu reaus en vervolgens via de ver schillende (technische) scholen. Spreker hoopte, dat de spannin gen, die ongetwijfeld zullen optre den^ in het vervolg ook zonder schokken zullen verlopen. Vóórts wees hij er op, dat het probleem van de recreatie niet over het hoofd mag worden gezien, daar ook hierdoor het gezin veranderd zal worden. „De kerk zal hier een taak heb ben", aldus besloot de heer Schout NIEUW! SCHILDPADOL1E- CREME Een Specialité', v.ar». M1LOPA-COSMETICA ZWITSERLAND Verkrijgbaar bij: Parfumerie-speciaalzaak Walstraat 1 - Telefoon 8879 VLISSINGEN. Burgerlijke stand VROUWENPOLDER. Bevallen: J. van de Velde—Corbijn, d. Getrouwd: J. Wattel, 21 Jaar en W- C. Melis, 20 jaar. Overleden: A. Franse, 86 jaar, wed. van L. P. Brasser. „Maai- het hangt van ons allen persoonlijk af wat we er van zul len maken. Ik hoop, dat de geest van Zeeland volkomen ongeschon den zal blijven in het behoud van de dienst van God en zijn gebo den". De heer Lorier nam zijn gehoor ver volgens mee op reis naar Canada, van welk land hij een staal van bij zonderheden op velerlei gebied ver telde. Na solozang door mevrouw Janny Geschiere-Riemens, was er samen zang onder leiding van de heer A. J. Fey uit Vlissingen. Dit zangprogram ma werd des avonds, nadat de bezoe kers van deze familiedag gezamen lijk een koffiemaaltijd gebruikt had den, voortgezet door het C.P.M.B.- zangkoor uit Biggekerke, dat een verdiend en hartelijk applaus kreeg voor zijn bijdrage aan het program ma. Hierna werd de door de C.F.A. be schikbaar gestelde film „De onvol tooide taak" gedraaid, aan het eind waarvan de heer S. Baar uit Goes, de secretaris van do O.B.T.B., een slotwoord sprak. Benoeming Mej. M. Jobse te Zoutelande werd als wijkverpleegster benoemd bij het Groene Kruis te Tilburg. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Jaarfeest buurtverenigingen De gezamenlijke buurtverenigingen „Het Centrum", „De Zuidwesters", „Rijkswegbuiten" en „Eendracht maakt Macht" te Nieuw- cn St.-Joos- land hielden haar jaarfeest in zaal Pluijfners. De voorzitter, de heer M. Bliek, open de de avond en sprak een. bijzonder woorrl van welkom tot de burgemees ter, mr. F. S. K. Graaf van Rand- wijck; hij betreurde het, dat de bei de bestuursleden, de heren P. H. de Lange en A. M. v. Zweden door ziek te niet aanwezig konden zijn. Hij dankte ook de burgemeester, die voel werk heeft verricht voor het behoud van de zelfstandigheid van de ge meente. Hij wekte alle leden op om op de komende ledenvergadering' aan wezig te zijn, daar dan het feestpro gramma zal worden samengesteld voor de viering van de 50-ste ver jaardag van koningin Juliana. Hier na voerde de toneelgroep „Tuinstad en omgeving" uit Vlissingen het to neelspel „Boemerang" op. De opvoe ring viel in do smaak bij bet publiek, Tot slot van de avond dankte de heer P. Boone het toneelgezelschap voor het vertoonde spel. Men bleef daarna nog geruime tijd gezellig bijeen. Aanvaring in kanaal door Zuid-Beveland Woensdagmorgen is het Nederlandse motorschip ,s,Catharlna" in het kanaal door Zuid-Beveland bij Hansweert in aanvaring gekomen met het Belgi sche motorschip „Angele". De „Ange- le" kwam uit de richting Hansweert en kreeg als tegenligger dé „Cathari- na". Aan de westelijke oever lag een tankschip tegen de wal; dit vaartuig draaide op volle kracht om van de oever weg te komen. Vermoedelijk is de „Catharina" door het wegstuwen- de schroefwater van het. tankschip uit haar koers geraakt, waarbij zij tegen de „Angele" aangedrukt werd en schade aan het voorschip veroorzaak te. MIDDELBURG Mistbank speelde automobilist parten Dinsdagavond omstreeks acht uur be leefde de vertegenwoordiger A. van de B. uit Vlissingen enkele angstige ogenblikken toen hij de macht over het stuur van zijn wagen verloor. Het ongeval gebeurde op de Nieuwlandse- weg nabij de begraafplaats te Middel burg. De vertegenwoordiger, die in de richting van Middelburg reed, kwam plotseling in een mistbank terecht waardoor hij te laat opmerkte dat hij de bocht, die de weg hier maakt, ge naderd was. Hij remde krachtig, maar zijn auto gleed naar de kant van de weg, waar enkele betonnen afschei- dingspalen het moesten ontgelden. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor; de auto werd enigszins be schadigd. Paard botste tegen vrachtauto sdagmiddag kwam op de Nieuw- landseweg te Middelburg een paard in onzachte aanraking met een passe- ende vrachtauto. Het ongeluk ge beurde toen een grote vrachtauto met oplegger het paard en zijn berijder passeerde .Het beest werd schichtig waardoor het opzij sprong. Het dier kwam hierdoor met net achterlijf in aanraking met de vrachtwagen en de aanhangwagen. De berijder kon ge lukkig bijtijds van het paard sprin gen. Het dier was zo zwaar gewond, lat het ter plaatse moest worden af gemaakt. Het paard was verzekerd. Examen Voor het praktijkdiploma boekhouden slaagde de heer M. de Munck te Mid delburg. H. J. Stuvel voor N.B.T. over Offensief in 't zuidwesten' Voor de afdeling Zeeland van de Ne derlandse bond van middelbare en ho- fl'ere technici hield de cineast-journa- ist H. J. Stuvel dinsdag-avond in de bovenzaal van het Nederlands Kof fiehuis te Middelburg een lezing met als titel „Offensief in het zuidwes ten". Toegèlicht met kleurenprojec- ties en enkele bijzonder interessante Deltafilms gaf dé heer Stuvel een ge degen en begrijpelijke voorstelling van de unieke strijd aan het zuid westelijk waterfront van Nederland, De heer Stuvel begon met één over zicht to geven van de diverse afslui tingen van de zeegaten, waarna hij uitvoerig inging op de afsluitingen af zonderlijk: Intéressant was de uit eenzetting, met tekeningen geïllus treerd, over de afsluiting van het Ha ringvliet door middel van zeventien damsectoren, waarbij de heer Stuvel de technici onder meer een kijkje gunde in de „keuken" der aanne mers, die proeven voor deze afsluiting genomen hebben en nog nemen, Uiteraard ging de belangstelling van de Zeeuwse technici uit naar do Del tawerken in bet Zeeuwse gebied. Zo gaf de heer Stuvel onder meer een overzicht van dc werkzaamheden bij Bruinisse en in het Drie-Ei landen ge bied. Gezien ónder meer de vordeiln- fen, die de uitvoerders gemaakt heb- cn bij de aanleg van het deel van de dam door het Vecrse Gat was hij van mening, dat de geraamde tijds duur voor de gehele voltooiing van het Deltaproject stellig wat verkort kan worden.' Aan het slot van zijn betoog ging de heer Stuvel nog in op het onlangs In gebruik genomen systeem om on der alle weersomstandigheden de plaatsbepaling voor schepen in dit zuidwestelijk waterfront te garande ren. Tot slot van de avond vertoon de hij enkele Deltafïlms. De voorzit ter van de afdeling Zeeland van do N.B.T., de heer Van Doorn, sprak 'n openingswoord en dankte na afloop de heer Stuvel voor zijn interessante le- Druk bezochte zendingsbijeenkomst Onder zeer grote belangstelling hiel den de hervormde zendingscommissies van Middelburg en 't Zand dinsdag avond in het „Schuttershof" te Mid delburg een openbare zendingsbijeen komst, waar verschillende kleuren films werden vertoond. De hoofdfilm voor deze avond was een rolprent over Afrika, die vervaardigd werd door de Zwitserse zendeling H. Mercier in opdracht van dè Parijsè Evangelische Zending. In deze film, die getiteld was „Een continent, twee werelden" geeft men o.m. een indruk van de natuur van dit werelddeel, aan de hand van opnamen over berg ketens, oerwouden grote vlakten, woestijnen en rivieren en watervallen. De film noemt drie mogelijkheden waarop de blanken Afrika de hulpen- de hand kunnen bieden, namelijk de ziekenzorg, onderwijs en opvoeding en de verkondiging van het Evangelie. Samenvattend kan men deze film een waardevolle sociale documentaire noe men. Voor de pauze werd een twee tal kleurenfilmpjes over Nieuw- Guinea vertoond. Op deze bijeenkomst die jnet eenkorte inleiding geopend werd door ds. Aalders, werd voorts het woord gevoerd door ds. Durkstra, die iets vertelde over het zendingswerk. A.B.V.A.-bestuurder over rapport staatspensioen Dinsdagavond sprak de bondssecre- taris van de Algemene Bond van Ambtenaren, de heer J. van Dijck, voor de afdeling Middelburg in de „Gouden Poorte" over het rapport van de Staatspensioencommissie. Als belangrijkste punt van dit rap port noemde de heer Van Dijck het automatisch optrekken van oude pensioenen naar het huidige salaris niveau. Dit houdt tevens in, dat wan neer in de toekomst de ambtenaren 'n salarisverhoging krijgen, automa tisch reeds eerder gepensioneerde ambtenaren hun uitkeringen in even redigheid omhoog zien gaan, zo ver klaarde spreker. Ook belichtte de heer Van Dijck de wachttijden en de pen sioenbijdrage waarna hij aan het ein de van zijn inleiding tot de conclu sie kwam dat dit rapport in belang rijke maté aan de wensen van'de Bond van Ambtenaren tegemoet komt. Na deze inleiding werden ver schillende vragen gesteld. Bij de be antwoording hiervan lichtte spreker nog enkele" punten van dit rapport van de Staatspensioencommissie na der toe. Deze bijeenkomst stond on der leiding van de voorzitter van de afdeling Middelburg, de heer J. Geljon. VLISSINGEN Kinderfeeshniddag Vlisslngse speeltuinvereniging Woensdag organiseerde de Viissingse Speeltuinvereniging een kinderfeest middag in het „Scheldekwartier". In zijn welkomstwoord bracht de voor zitter, de heer P. A. van der Staal dank aan de directie van de Konink lijke Maatschappij „De Schelde", voor het in gebruik afstaan van de zaal. Het kindertheaterbureau „Car- la Flink" uit Den Haag bezorgde de 400 kinderen met het programma „Bonte kindertrein" een onvergetelij ke middag. Op aantrekkelijke wijze wijze brachten de cabaretiers een programma van muziek, zang, buik spreken en acrobatiek. In de pauze en na afloop kregen de kinderen di verse versnaperingen. KOUDEKERKE Feestavond Lammerenburg De buurtvereniging Culturele Belan den „Lammerenburg" te Koudekerke ield zaterdagavond in een volle zaal van het gemeentelijk verenigingsge bouw een feestavond voor haar leden en belangstellenden. De voorzitter, de heer Slagboom, heette alle aanwezi gen welkom, met name burgemeester f. L. Dregmans, wethouder K. van Sparrentak en de heer Chr. Schipper. De V.C.B.-band onder leiding van de heer Mouthaan, bracht reeds voor de opvoering van het toneelstuk „Ko medie en Geluk" de gewenste sfeer. Het gezelschap dat deze klucht in drie bedrijven opvoerde, gaf hiervan een goede vertolking. Na afloop hiervan speelde de band populaire bedjes, die door de. aanwezigen werden meege zongen. Vermeldenswaard is de accordeon-solo van de 12-jarige Ko-Piet Pattenier, die een overweldigend applaus kreeg, ZOUTELANDE Ds. van Dullemen voorzitter School met de Bijbel De Vereniging tot Stichting en In standhouding van een School met de Bijbel te Zoutelande hield haartweeën- veertigste. jaarvergadering onder lei ding van de waarnemend voorzitter, de heer E.Janse. De heer Janse trad in deze vergadering af als bestuurslid en daar hij niet herkiesbaar was werd in zijn plaats ds. J. van Dullemen tot voorzitter benoemd. Verder werden tot bestuursleden gekozen de heren W. Janze Mz. en J. Wisse jr. In de kas- commissie koos devergadering me juffrouw L. van Kleunen. Het leerlin gental van de school bedraagt thans, zp bleek uit het jaarverslag, 123. De ouderavond werd vastgesteld op 6 maart aanstaande. SINT-LAURENS Korfbalverenigng „Ondo" gaf geslaagde feestavond De korfbalvereniging „ONDO" te St. Laurens gaf dezer dagen een feest avond in het gemeentelijk vergader lokaal. De voorzitter, de hèer W. van de Broeke, kon in zijn openings woord een groot aantal belangstellen den weikóm heten, waaronder het voltallig college van burgemeester en wethouders. Daarna werkten dé leden van „ONDO" een aantrekkelijk pr< gramma af onder het motto „Wat moet er van komen?". Een en ander viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Voorts deelde de voorzitter mee, dat „ONDO" in het komende sei zoen met 4 twaalftallen aan de com petitie deelneemt. De vereniging werd toegesproken door burgemeester W. Maas. In de pauze bood de heer W. S. Pouwer namens enige ouders en donateurs de vereniging een kastje aan, waarin eventuele medailles en bekers kunnen worden geplaatst. Tenslotte werd ten bate van "de kas nog een verloting gehouden. KANTONGERECHT TERNEUZEN Twee getuigen bevestigden overtreding parkeerregels Voor de kantonrechter te Terneuzen stond dinsdagmorgen opnieuw terecht de Graauwse kruidenier A. L., die er van werd beschuldigd op 24 no vember jl. zijn auto te hebben ge parkeerd in de Wilhelminastraat te Sint-Jansteen. Op een vorige zitting had L. hardnekkig ontkend daar op die dag te zijn geweest. Getuige G. H. K., wachtmeester der rijkspolitie had hem echter duidelijk herkend, evenals trouwens chauffeur A. v. d. W., die ook als getuige was opgeroepen, ,,'k Weet het zeker", zei deze, „omdat ik op diezelfde plaats ook al eens „gepakt" ben wegens ongeoorloofd parkeren". L. was het met de datum nog steeds niet eens, maar toen getuige v. d. W. zei, de datum goed te kunnen herinneren omdat het de verjaardag van zijn moeder was, bleek de zaak wel „rond" te zijn. De eis luidde f 6, subs. 1 dag. „Gezien uw houding had U eigenlijk hoger gestraft moeten worden, maar ondanks dat, zal ik het hierbij laten", besloot de kantonrech ter. „Er was persé geen auto rechts van mij", persisteerde de Terneuzense handelaar S. R. v. d. B„, die. terecht stond omdat hij komende van de brug over de Middensluis te Terneu zen, de Dijkstraat wilde inrijden en daarbij aangereden werd door een van rechts komende auto. „Onbegrij pelijk dat U dan toch werd aangere den", merkt mr. v. d. Belt op. Mr. Andreae was van mening dat v. d. B. voorrang had moeten verlenen. Hij kon zich voorstellen dat hij de van rechts komende auto niet heeft zien naderen, maar dan is er sprake van onoplettend rijden, waarvoor hij een boete eiste van f 30,subs. 6 dagen hechtenis. „Als ik hiervoor ge- Brand in werkplaats Labora te Bergen op Zoom Door onbekende oorzaak is woens dagavond brand uitgebroken in de op slagplaatsen va nde Labora, de werk plaats voor minder valide arbeiders, in de Edisonstraat te Bergen op Zoom. Het vuur vond gretig voedsel in een grote partij gezaagd hout en aardbeienmandjes, bestemd voor de veiling. De brandweer uit Bergen Zoom rukte uit met groot materi en met 20 stralen werd het blussings- werk ter hand genomen. Dankzij de gunstige windrichting liepen de kan toren van de Labora en een nabijgele gen confectiefabriek geen direct ge vaar. De schade wordt geraamd op 200.000. Officiële publikatie MIDDELBURG. KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TÉGEN POKKEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare ltennls, dat op dinsdag 3 maart 1959 des voormiddags te 9 uur. gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting en herinenting tegen pokken in het Medisch Centrum, Eigenhaardstraat 2. Er wordt-in het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meest geschikte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een Juiste vermelding in de vacci natiebewijzen van de namen en geboorte data dér kinderen is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 16 februari 1959. straft wordt, dan is dat een onschul dige bestraffing", verweerde ver dachte zich. De kantonrechter be sloot de zaak aan te houden tot 3 maart en dan dr. S., die bij de bot sing betrokken was, te horen. P. J. v. A. uit Terneuzen reed op 28 januari te Terneuzen met een fiets waarvan de remmen niet in orde waren, ,,'t Was mijn fiets niet", zei v. A. Maar uiteraard maakte dat voor de overtreding niets uit. De eis was f 15,subs. 3 dagen. Uit spraak f 10,subs. 2 dagen. De kantonrechter deed uitspraak in de zaak contra schipper H. E. van do „Frarie", die op 15 maart 1958 in aanvaring was gekomen met de „Clemenee" op de splitsing van de oostelijke- en middenkanaalarm te Terneuzen. Deze zaak was op 3 fe bruari uitgesteld. Mr. v. d. Eelt acht te het ten laste gelegde bewezen en legde schipper E. een boete op van f 20,subs. 4 dagen hechtenis. De autobuschauffeur A. de R. uit Terneuzen had op 5 december op de rijksweg bij Sas van Gent nogal wat schade toegebracht aan een voor hem rijdende auto. Volgens de R. was dat wagentje te vlug gestopt, waardoor hij mede door de vettige en natte weg, niet voldoende kon uitwijken. De auto was inderdaad gestopt, vol gens het proces verbaal, maar de R. had zijn snelheid en de afstand ten opzichte van de voor hem rijdende wagen zodanig moeten regelen, dat te allen tijde kan worden gestopt. Eis van de officier f 20,subs. 4 dagen, terwijl de kantonrechter wel rekening wilde houden met het feit, dat de R. reeds 12 jaar rijdt zonder brokken te hebben gemaakt, waarna hij de straf verlaagde tot f 15, subs. 3 dagen. De Terneuzense aannemer E. A. S. reed op 11 november met zijn fiets in de Havenstraat, maar bij het ne men van de bocht had hij niet vol doende rechts gehouden en een meis je aangereden, die een bloeduitstor ting aan de knie opliep. S. verweerde zich dat hij voor andere kinderen had moeten uitwijken. De kantonrechter verweet hem te zijn doorgereden zonder zich om het kind te hebben bekommerd. „Ik heb me toch ge meld", zei S. „Ja, toen U het ongeluk in de krant had gelezen, maar eerder niet", aldus de kantonrechter. Eis f 15,subs. 3 dagen; uitspraak f 10, subs. 2 dagen. Marktberichten VEILING TERNEUZEN Per stuk: Knolselderij C 12—13. Per bos: Radijs 25—26. Per kg: Bintjes I 15—17. Ginnikèn i7.lo. Andijvie 70—104 Ge kookte kroten 16—18. Rodekool 14—25. Boerenkool 17—26. Savooiekool 24—38, af wijkend IS—25. Waspeen 10—24. Breek- peen 6—9; Prei A II 21—41, B 11—27. Knolselderij 8—29. Spruiten 62—76. Uien 8—13. Witlof A II 55—75, B 68—70; 'B II 40—50, afwijkend 18—59. Veldsla 99—112. Appelen: Golden Delicious H I 80—85 54— 70, 75-80 55—70, 70-75 50—60, 65-70 42—45, 60-65 30—32, H II 11—17, keuken 22—41, fabriek 618, kroet 10. Goudreinetten Hl 85—95 19—22, 75-85 19—22, 65-75 12—15, H II 6—7, keuken 13—15, fabriek 7, kroet 6—7. Jonathan H I 80 23—34, 75 25—32, 70 27— 31, 65 22—27, 60 12—22, H H 6—11, keuken 1521, fabriek 615. Zoete appelen fa briek 12. Peren: Comtesse de Paris, keuken 8—17. Saint Remy, keuken 12—13, fabriek 7—11. Gieser Wildeman, fabriek 13. VISMIJN VEERE 19 februari. 2718 kg exportgarnalen 2.68— 3.30. 594 kg schar 33—46. 218 kg bot 31— 43. 15 kg schol 38. 72 kg Wijting 26—41. 717 kg sprot 25—40. TERNEUZEN Vereniging Sexuele Hervorming Do Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, hield maandag in het Concertgebouw een propagan- da-avond. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer P. J. Huiibrecht uit Terneuzen, werd het woord gege ven aan de inleider, de heer P. A. van Huet uit Rotterdam die een propa gandistisch woord voor de vereniging sprak. Het doel en werk van de vereniging', die in 1945 werd opgericht, thans 90 afdelingen telt met 20 consultatiebu reaus en in totaal 135.000 leden, werd uitvoerig besproken. In het Concert gebouw werd vertoond de Franse film „Kinderen der liefde", een verhaal over een doorgangshuis voor onge huwde moeedrs, die op de aanwezigen een diepe indruk maakte. BURGEMEESTER LOKKER Begroting 1959 werd aangeboden ïn de woensdagmidilug gehouden vergadering van de gemeenteraad van Waarde werd de begroting voor 1959 aangeboden. De gewone dienst geeft aan inkomsten en uitgaven een bedrag aan van f 305.152,38, met een post onvoorzien van f 2851,19. De ka- pltaaldienst sluit met een1 bedrag van f 913.842,73 aan inkomsten en f 1.169.094,56 aan uitgaven. De P.T.T. heeft een verzoek afge wezen om een brievenbus te plaatsen in de Wilhelminastraat. De gewijzigde ki'ndertoelageverorde- ning werd aangenomen. Op voorstel van de A.N.W.B. werd besloten de Hoofdstraat als voorrangs- weg aan té wijzen bij de kruispunten HoofdstraatGroene Kruisstraat en HoofdstraatKerkdijk—Plasseweg. Aan het* bestuur van de bijzondere school werden gelden ter beschikking gesteid voor het aanschaffen van leer middelen voor het geven van ver- keersonderwijs. Het bestuur van de Stichting Ons Dorpshuis kreeg een voorschot ten behoeve van de kleuter school. Bij de rondvraag informeerde de heer W, .1. Kersten (s.g.p.) naar de moge lijkheden voor Waarde in het Kreek- rakplan. Burgemeester A. Lokker ant woordde hierop dat liij hierin voor het ogenblik geen voordelen voor de gemeente ziet. De heer J. F. Goud (c.h.) vroeg naar de mogelijkheid voor uniform-werk- kleding voor de gemeentewerkman. De heer K. v. Houte (c.h.) wees op de verouderde politieverordening en wil de een nieuwe zien ingevoerd. De heer C. Goud (s.g.p.) wees op ver schillende dode bomen ln de Wilhel minastraat en stelde voor die te ver vangen. Hij wilde meer bomen zien geplaatst in de buitenwijken van de gemeente. De voorzitter deed de toe zegging aan de wensen te voldoen. WATERLANDKERKJE Uitvoering toneelvereniging De toneelvereniging „Concordia" te Waterlandkerkje gaf zaterdagavond haar jaarlijkse uitvoering, waarvoor een zeer behoorlijke belangstelling be stond. De muziekvereniging uit Schoondijke vereende aan deze uit voering haar medewerking. Na de pauze werd het toneelstuk ,.De ver kochte bruid" opgevoerd. Zaterdag wordt van deze avond een herhaling gegeven, CADZAND Bejaardensociëteit bijeen De bejaardensociëteit te Cadzand her dacht tijdens een bijeenkomst in „Het Zwin" het feit dat de sociëteit een jaar geleden werd opgericht. Het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw Adriaansende Neef, was door de heer A. Cappon op rijm gezet en werd door hem voorgedragen. Uit hot financieel verslag bleek, dat er een batig saldo was. De middag werd be sloten met het vertonen van enige films over gezinsverzorging door mej. Maas. ZAAMSLAG „Zaamslag Vooruit" vierde 10-jarig bestaan Dezer dagen hield de winkeliersvere niging „Zaamslag Vooruit" (ZAVO) haar jaarvergadering. In verband met het 10-javig bestaan, droeg deze vergadering een feestelijk karakter. De bestuursleden, die tien jaar onaf gebroken zitting hadden, werd een bloemenhulde gebracht. Voorts had den enkele leden de zaal feestelijk versierd. Het was een violijk moment toen de bestuursleden op voorstel van de heer Buijze de „orde" voor moed, beleid en trouw werden opgespeld. Na het financieel verslag van de pen ningmeester, liet de secretaris de af gelopen tien jaar de revue passeren. De voorzitter, de heer A. Dêes (pe riodiek aftredend) werd herkozen. Nagekomen advertentie Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze voorzitter, de' heer A. R. KÖNIG. Zijn heengaan zal voor ons een groot gemis zijn. Het bestiiur van het rayon Zeeland v. d. Alg. Bond van Ouden van Dagen. Heden ontsliep, na een kort ziekbed, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante ELISABETH WILLEMINA BOUVVENSE wed. van L. H. Harpe, in de ouderdonj van 79 jaar. Uit aller naam, J. J. Bouwensê Middelburg, 18 febr. '59 Spanjaardstraat 25. Over de afgelopen tien jaar is ten gunste van het bil d9 „ZAVO"-win keiiers kopend publiek een bedraj aan. waardezegels van ca. 40... uitgekeerd. 'Na een gezellig samenzi jn sloot de voorzitter, onder dankzeg ging, aan allen, die aan het slagen van deze avond hebben meegewerkt, deze feestvergadering. Heden nam de Heere tot Zich onze lieve moeder en oma ELISABETH WILLEMINA BOUWENSE wed. van L. Hi Harpe, in de ouderdom van 79 jaar. D. W. P. Lingen- Harpe P. Lingen Jan Middelburg, 18 febr. '59 Hendrikstraat 13. De teraardbesteliing zal plaatsvinden maan dag 23 februari a.s., om' 2 uur. Vertrek van het sterfhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15