00003000 PILOOT STORM ontvoerd in de slralosieer TIEN JAAR GEËIST VOOR VERGASSING VAN 3 KINDEREN AKKERTJES" Noodlanding in de winternacht 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 18 FEBRUARI 1959 GLAZENWASSER VOOR GERECHTSHOF alles gedaan?" De procureur-generaal bij het Ge rechtshof te Amsterdam heeft giste ren tegen de 31-jarige glazenwasser M. A, een gevangenisstraf geëist van tien Jaar met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de re- Ëring wegens doodslag op zijn drie aderen door het openzetten van een gaskraan. In eerste instantie was de man door de rechtbank wegens dood slag tot tien jaar met aftrek veroor deeld, maar de officier van justitie, die moord bewezen achtte en dienten gevolge achttien jaar had geëist, was tegen dit vonnis in beroep gegaan. Onder zeer grote belangstelling heeft het gerechtshof gisteren het drama behandeld, dat zich in de nacht van 23 op 24 januari 1958 in de Katten- burgertussenstraat no. 8 heeft afge speeld. Met zijn vrouw op een feestje bij de overburen had de glazenwasser naar zijn gewoonte vrij veel gedron ken. Later in de nacht weigerde zijn vrouw met hem mee naar huis te gaan. Alleen thuis gekomen draaide de man in de keuken de gaskraan open en opende ook de deur naar de aangrenzende kamer waar een zoon tje van zes jaar en een tweeling van twee jaar lagen te slapen. Zijn vrouw, die de nacht bij de buren had doorge bracht, deed 's ochtends vroeg de ontstellende ontdekking: alle drie kinderen waren door gasverstikking om het leven gekomen. Mag ik mijn man nog iets vragen, meneer de president, vroeg de 27- jarige echtgenote van de glazen wasser gisteren snikkend. Na enig aarzelen stemde de pre sident toe. Luid huilend keerde de jonge vrouw zich tot haar echtgenoot in de verdachten bank: „Waarom, o waarom heb je dit alles gedaan? Ik ben altijd netjes en goed voor je geweest?" Met tranen in de ogen zei de glazen wasser zachtjes, het niet te weten. Zijn verweer voor het hof was, dat hij zijn vrouw had willen bedreigen. „Als ik mijn vrouw vertel dat ik de gaskraan heb opengezet, wordt ze bang en gaat ze wel mee", zo heeft hij gedacht. De raadsman, mr. H. Baron Collot d'Escury, concludeerde dat er op frond van de feiten twijfel rijst aan e vraag of de man enige opzet heeft gehad. Het alcoholgebruik doet vol gens hem deze twijfel versterken. Hij vroeg het hof andere voorlichtings rapporten over de verdachte te laten uitbrengen, indien het hof doodslag bewezen acht. De laatste woorden van de glazen wasser waren: „De kinderen zijn dood. Ik krijg ze niet meer terug. Maar ik heb dit nooit gewild." Het hof zal op 3 maart arrest wijzen. Nummering kandidatenlijsten voor Het centraal stembureau heeft giste ren voor de verkiezing der Tweede Kamer ingediende kandidatenlijsten genummerd. Deze nummering is als volgt: 1. Partij van de Arbeid (P.v.dA.). 2. Katholieke Volkspartij (K.V-P.). 3. Anti Revolutionaire Partij (AJt.) 4. Partij voor Vrijheid en Democra tie (V.V.D.). 5. Christelijk-Historische Unie (C.H.U.). 6. Lijst Wagenaar (Brug-groep). 7. Staatkundig Gereformeerde Par tij (S.G.P.). 8. Communistische Partij Neder land (C.P.N.). 9. Boerenpartij en partij voor land' bouw en middenstand (Boeren en P.L.M.) 10. Gereformeerd Politiek Verbond (G.P.V.). 31, Pacifistisch Socialistische Partij (PÜ5.P.). 12. Positief Christelijk Nationale Unie (P.C.N.U.). Lijst 6 is niet ingediend in de kies kringen Tilburg, 's-Hertogenbosch en Middelburg. lijst 9 is een verbonden lijst van de boerenpartij met de partij voor land bouw en middenstand. De boerenpar tij komt niet uit in de kieskringen 's-Hertogenbosch, Tilburg, Den Hel der, Leeuwarden en Maastricht. De partij voor landbouw en midden stand heeft alleen in de kieskring 'n- Hertogenbosch een lijst ingedlenc Lijst 12. De Positief Christelijke Na tionale Unie (naam is niet geregis treerd) heeft in de kieskringen Am sterdam en Utrecht een lijst inge diend. Déze lijsten zijn niet verbon den. (Advertentie) (Advertentie) HOOFDPIJN. Uw hoofd werkt hard - Uw hersens werken, werken, worden moeHoofdpijn volgt. Bescherm Uw hoofd met "Akkertjes". Daar zijn "Akkertjes" voor, hoofdpijn verhelpen voor harde werkers, Géén tijd voor hoofdpijn neem daarom "Akkertjes" met geneeskrachtig micropoeder. flitsen uw klachten weg! Eerste Kamer keurde begroting economische zaken goed (Van onze parlementaire redacteur) Minister Zijlstra heeft dinsdag in de Eerste Kamer bij de voortgezette be handeling van de begroting van eco nomische zaken het niet nodig ge acht een uitvoerige analyse te geven van de huidige economische toestand, omdat, naar de mening van de minis ter, in de feitelijke situatie sinds de behandeling in de Tweede Kamer, weinig is veranderd. Sprekend over het werkloosheidscijfer, dat gecorri geerd van seizoeninvloeden, momen teel ligt rond de 90.000, meende de minister, dat men bij een beschou wing over de werkloosheid ook altijd moet zien naar de richting, waarin deze zich beweegt. Welnu de con junctuur is aan het verbeteren, zo zei de bewindsman en daarom zou het verkeerd zijn nog een extra stootje aan die verbetering te geven, omdat dan bij een nieuwe overspanning, een terugkeer moeilijker zon zijn. Bij de replieken gaf de minister de heer Vos (p.v.d.a.) echter toe, dat de .conjunc tuurverbetering in de laatste maan den wel Iets is afgezwakt en hij acht te daarom een nauwlettend volgen van de situatie noodzakelijk. De minister vond het juist, dat door een betere betalingsbalans de vermo genspositie van Nederland, die door de oorlog zo heeft geleden, wordt versterkt. Voor een minitieuze studie van de vermogensvorming, door de heer Vos bepleit, bestond naar het oordeel van de minister, niet de hoog ste prioriteit als fundering van het economisch beleid. Ten aanzien van de lonen was de mi nister van mening, dat de mogelijk heid tot een reeële loonstijging be perkt wordt door de produktiviteit. De bewindsman ontkende, dat de waardevermindering van het geld in Nederland sneller ls gegaan in de jaren 1953-1958. De conclusie uit een rapport van de O.E.E.S., volgens wel ke het welvaartspeil in Nederland zeer laag ls, raakt kant noch wal, al dus de minister. De Kamer aanvaardde tenslotte zon der hoofdelijke stemming de begro ting met aantekening, dat de CP.N.- ers geacht willen worden te hebben tegengestemd. Huidig kabinet beslist niet over verkorting arbeidsduur In zijn besloten vergadering van lf februari heeft de Sociaal Economi sche Raad onder erkenning van het verband tussen verkorting van de ar beidsduur en een aantal andere ver langens, als zijh opvatting vastge steld, dat een verkorting die de natio nale middelen zou doen verminderen, thans niet aan de orde zou moeten worden gesteld. De regering onder schrijft dit standpunt, aldus deelt het ministerie van sociale zaken en volks gezondheid mede. Voorts is de SJL.R. van mening, dat in de gevallen waarin met redelijke zekerheid zou vaststaan dat verkor ting van de arbeidsduur irrelevant is voor de overige aanhangige proble men, reeds thans de mogelijkheid tot verkorting zou kunnen worden open gesteld. De regering is van oordeel, dat ook onder de door de S.E.R. ge- noemde voorwaarde het openstel len van de mogelijkheid tot ver korting van de arbeidsduur in zijn gevolgen vooruitloopt op een be slissing over het vraagstuk in zijn algemeenheid, die aan het na de verkiezingen optredende kabinet dient te worden voorbehouden. Teneinde liet nieuwe kabinet in de ge legenheid te stellen zijn beslissingen zoveel mogelijk te bespoedigen, is aan het college van rijksbemiddelaars verzocht na te g an, of de mogelijk heid aanwezig wordt geacht, de door de S.E.R. bedoelde redelijke zekerheid vast te stellen, aldus de mededeling van het ministerie. Pers toegelaten bij (Advertentie) De vice-president van de rechtbank te Amsterdam, mr. J. Knottenbelt, heeft gisteren gebroken met een ge woonte, die al zo oud is als de Ne derlandse rechtbanken zelf: hij heeft de pers toegelaten bij de behandeling van een drietal zedenzaken. Tevoren had hij te kennen gegeven, dat een voorzichtige en pedagogische publi citeit van deze zaken voor de genera le preventie en ter bescherming van onwetend publiek volgens hem zeer nuttig effect kan sorteren. Voor iedere rechtbank in ons land worden wekelijks een aantal zeden misdrijven berecht, steeds met geslo ten deuren. Er zijn vele handelingen, die door de wet als zedenmisdrijf strafbaar zijn gesteld, maar waarvan een deel van het publiek nauwelijks weet dat ze strafbaaar zijn en vooral hoe zwaar ze gestraft kunnen wor den. De bedoeling van president Knot tenbelt is thans, dat het publiek ook in dit opzicht door de pers wat beter op de hoogte kan worden gebracht en zo nodig kan worden gewaar schuwd. Terecht stond een gedetineerde 21-ja- rige bloemenventer, die schoorvoe tend toegaf de vorige zomer in een door riet afgeschermde kuil op een onbebouwd stuk land in Amsterdam- West ongeoorloofde spelletje te heb ben gespeeld met kinderen. Boven dien werd hem ten laste gelegd, dat h ijzich aan strafbaar gedrag had schuldig gemaakt met 2 andere meis jes van 11 en 12 jaar op de bovenste verdieping van een gereedgekomen, nog niet bewoonde flat. De officier van justitie, bang voor re cidive, eiste 1 jaar jeugdgevangenis- straf met aftrek van het voorarrest. Macmillan zal tien dagen in Rusland verblijven Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken heeft dinsdag meegedeeld dat premier Mac- Miliau tien dagen in de Sowjet-Unie zal verblijven, MaeMülan zal op 3 maart naar Londen terugkeren. Bouw van twee olieraffi naderijen bij Karlsruhe Nabij Karlsruhe zullen aan de oever van de Rijn twee grote olieraffinade rijen worden gebouwd. Dit is door autoriteiten te Karlsruhe en Stutt gart bekendgemaakt. Een der raffi naderijen zal worden gebouwd door de Deutsche Erdöl a.g. De bouw zal 300 miljoen mark kosten. De andere raffinaderij wordt gebouwd door de Esso a.g. Driejarig meisje verdronken Te Sneek is het driejarig dochtertje Dieneke van de familie J. Steenwijk in de Woudvaart gevallen en verdron ken. Men heeft nog lange tijd kunst matige ademhaling toegepast, echter zonder succes. mM AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Rustig met weinig zaken. AAA 16 febr. 17 febr Nederland 1951 (3%) 96 Nederland 1948 (3%) 88ys 89% Nederland 1955 (3%) 90% 90% Nederland 1947 (3%) 3 92 92A Nederland 1937 3 89tt 90 Dollarlening 1947 3 91% 91% Investerlngscert. 3 97A 97% Nederland 1962-64 3 96}J 96% Ned. Indië 1937 3 93% 93% 6% woningbouwlening 1957 111% ilia Nat. Handelsbank 145 i43y2 Ned. HandelmlJ. 204 204% Alg. Kunstzijde Unie 286% 285% Berghs' en Jurgens 284 Calvé-Delft 470 469% Hoogovens n.r. 354 356% Ned. Kabelfabriek 338% 338 Philips 526% 527% Unilever 466 466% WUton-Feljenoord 201 200% B tlliton 283% Kon. Petroleum Mij. 17150 170 Amsterdam Rubber 97% 93% Holland Amerika Lijn 153% 155% Kon. Paketvaart 132 135% Rotterdamse Lloyd 140% 145 Scheepvaart Unie 138% 139 Stv. Mij. Nederland 166 165% H.V.A. 140% 140 Dell MIJ. 153.75 155.70 Bank van Ned. gem. 4% 98H 98% Van Berkels Patent 228 Centrale Suiker 270 265 Kon. Mij. De Schelde N-B. 218% 220 Intern. Nickel fiO'/g 91% American Motors 34 33% Anaconda 68H Baltimoer en Ohio 41% 40% Bethlehem Steel 52% 52(4 General Motors 40A 46& Kennecott 103% 106 Missouri K.T. 6ft New York Central 26% 27% Pennsylvania 16% 17% Republic Steel 69 69% Shell Oil Comp. 79 78% Tide Water 22& 21A U-S. Steel 34% 34% Nat. Can. Corp. 13% 13% PREMIELENINGEN Amsterdam 1951 89% 89% Breda 1954 83% 83% Eindhoven 1934 83% 83% Enschede 1954 83% 83% Den Haag 1952 I 95% 95% Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Londen 10.59%—10 60%; New York 3.77A—3.77tt> Montreal 3.8B'/i—3 86% Parijs 76.97%—77.07%; Brussel 7.55 —7.55%; Frankfort 90.29—90.34; Stockholm 72.93%—72.98%: Zürich 87-51%87.56%Milaan 60.80%- 60.85%: Kopenhagen 54.69%—5474% Oslo 52.91—52.96; Wenen 1456—1457 Ankara 3.767/s—3.77%; Praag 52.84— 52.94; Lissabon 13.21%—13.23%. Den Haag 1952 II 94 93% Rotterdam 1952 I 92% Rotterdam 1952 n 98 Utrecht 1952 93%b. 95% Amsterdam 1956 I 86 Amsterdam 1956 II 98 9sy8 Amsterdam 1956 II 98 98% Amsterdam '33 (C. en A.) 98% Dordrecht 1956 84L Alkmaar 1956 85 85 A.N.P.-C.B.S. Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Indon- fondsen Algemeen BEURSINDICES 13-2 16-2 17-2 373.38 376.92 374.97 184.11 183.87 183.70 149.10 14758 148.02 149.48 119-81 148-83 117.83 117.93 118-66 258.88 260.40 25950 (Advertentie) 1100. Een mengelmoes van verbaasde uitroepen en pijn lijke gesteun begroetten pi loot Storm, toen hij het vertrek binnentrad. Op de grond lagen kris kras door elkaar enkele zwaar en blijkbaar met overmatig plichtsbesef geknevelde fi guren. Zij maakten Arend snel duidelijk, dat zij tot de oorspronkelijke bemanning van het heelalstatlon be hoorden en daarom haastte deze zich de mannen van hun boeien te bevrijden. Eén hunner bleek zelfs de commandant van Astar te zijn. Enigszins beschaamd vertelde hij hoe de piraten kans gezien hadden het sta tion bijna zonder slag of stoot te bezetten. In een schip, dat met de onderscheidingstekens van Shastar beschilderd was, en met een massa gladde praatjes, waren zij binnengekomen. „Mm. Dus een soort van Paard van Troje of turfschip van Breda", grinnikte Arend. „In derdaad een oude truc. Maar nu gaan we de schade herstellen." Bovendien moet U mij hel pen kapitein Mare te ontzetten, want die wordt momenteel gebruikt als schietschijf". „Maar wat kunnen wij doen, zonder wapens tegen zo'n overmacht?" twijfelde de comman dant. „Wij zijn niet ongewapend", zei Storm luchthartig. „Met het geweer van de schild wacht, mijn paral en desnoods onze vuisten zullen we toch zeker iets kunnen bereiken? Vooruit. Jullie weten de weg beter dan ik". De handel verliep dinsdag zeer rustig en dé gedane zaken waren gering, behou dens dan voor die van de Phillpswaar- den In deze hoek kon nog wel van enige activiteit worden gesproken. Na op 525 te zijn geopend liep de koers op tot 529, tegen maandag als slotkoers 627. De converteerbare obligaties Philips wa ren slechts fractioneel lager, vergeleken bij maandag. Unilevers stegen, bij. zeer kalme handel, van 465 tot 467% en waren ruim 1 punt boven de vorige slotprijs. Aku's hadden bij de opening wat aanbod te verwerken, doch toen dit was opge droogd liep de koers op tot 286, tegen maandag 286%. Kon- Olle's avanceerden van f 167.60 tot f 168,30 en bleven zodoen de circa f 1,50 beneden de koers van de vorige dag. De aandelen noteerden ech ter ruim een gulden boven pariteit New York. K.L.M. werd iels hoger geadvi seerd. De slotkoersen van New York in aanmerking genomen, was de stemming in Amsterdam beslist goed te noemen. Scheepvaarten verdee'd in een rustige markt. Het gepubliceerde Jaarverslag van de DeU-maatschappiJ maakte op de beurs een gunstige indruk. De koers winst bedroeg voor Deli circa f 1,50. Amsterdam Rubbers noteerden 92% ex. 5 procent dividend, tégen maandag 97% cum. dividend. De staatsfondsen onder vonden ook dinsdag de druk van de a-s. obligatielening van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten en waren, be halve voor het kortlopende papier, lager. De beurs nam kennis van een medede ling van de Nederlandsche Bank. dat aanvragen voor introductie van buiten landse aandelen weer ln behandeling worden genomen. De beurs ziet hierin een maatregel tegen de grote verkopen van Nederlandse aandelen naar het bui tenland. Door bovenvermelde maatregel wordt een grotere internationale sprei ding van aandelen mogelijk gemaakt, aldus de beurs. Prolongatie 3 procent. (Advertentie) Goedennacht Slaapt U slecht door reumatiek, spit. Ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neem dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt daardoor heerlijk. Togal baatZuivert de nieren en is onscha delijk voor hart en maag. Bij apo theek en drogist 0,95, 2,40 en 8,88. FEUILLiriM' DOOR LAWRENCE EABL Vanaf het ogenblik waarop zij van de overhellende Nor seman op het zand van het heuvel- ruggetje gekropen waren, was het duidelijk geweest dat zij het was die wist wat er gebeuren moest om te kunnen leven zoals Greatorex het óverdreven uitdrukte in voorhisto rische omstandigheden. Toch kon deze grauwe wildernis niet veel verschillen van het land dat zij het beste kende. Ze was opge groeid op de ruwe kust van dit noor delijk gebied. Ze kende de Indiaanse pelsjagers en hun manleren van overwinteren. Toen schoot Dahl ge durende een ogenblik iets te binnen; was het het meisje dat zo sterk ver anderd was sedert die ochtend? Of was het grotendeels zijn eigen ge zichtspunt dat gedwongen werd om te veranderen? Misschien waren ze per slot van rekening toch door de tijdgren8 heengeslagen. Nu reeds, een beetje over achten, wi^Ö het noorderlicht een dozijn zil veren armen langs de noordelijke hemel. Dahl keek naar de groeiende golcingen van het licht, tot een plot seling wijzend gebaar Prowse zijn aandacht trok. .,Kijk!" zei Prowse, sprankelend van vertrouwen. „Het noorderlicht danst een hoela-hoela voor ons. Morgen is 't mooi weer. Wacht maar en je zult 't zien. Alles wat we te doen heb ben is vol té houden, het vuur op te stoken en een rookpatroon bij de hand te houden. We zullen gauw genoeg opgepikt worden. Ik heb er een voorgevoel van". Hij keek rond alsof hij applaus ver wachtte. Er gebeurde echter niets. In plaats daarvan zei Sam Burd: „We zijn in een ontzaglijk uitge strekt gebied terechtgekomen. We zijn net zes kleine vlooien die ver scholen zitten in een berehuld. Als ik jou was, zou ik er niet op reke nen dat ze ons zo gauw zullen vin den". „Bovendien kun je aan dc hand van het noorderlicht het weer niet voor spellen", zei Alison Doble. „Zullen we erom wedden?" Prowse grinnikte, nog gedreven door zijn optimisme. „Dat voorgevoel van mij is tamelijk sterk". Dahl bewoog zich, niet op zijn ge mak. „We zijn het er allemaal over eens dat ze ons zullen vinden. Waar om vragen om teleurstelling door te fantaseren over een onwaarschijnlijk snelle redding?" Prowse, mokkend, gaf geen ant woord. „We konden spoediger enige activi teit verwachten", zei Burd, „als ik in staat geweest was om enig geluid uit m'n radiozender te krijgen". Greatorex draaide zich vlug naar hem om. „Waarom probeer je het nu direct niet opnieuw, Sam? Zou de zender 's nachts vermoedelijk niet beter werken dan overdag? Ik weet dat miin radio thuis.,/' „Misschien is dat zo", zei Burd. „De moeilijkheid is dat onze reikwijdte sterk is ingekrompen omdat het vliegtuig geen hoogte heeft. Boven dien hebben we nauwelijks genoeg energie over voor een paar uitzen dingen". Greatorex hield sterk aan: „Dat is toch zeker des te meer reden..." „Het heeft geen zin om het weg te gooien". Zijn mondhoeken trokken zich koppig samen. „We kunnen het beter bewaren tot we een paar fei ten verzameld hebben om door te ge ven." Toen liet hij zijn stem dalen tot een vertrouwelijk gefluister en keek naar de tent. Het is van veel belang dat ik tegen Des praat, zo gauw hij hiertoe in staat is. Hij be hoort een vrij nauwkeurig Idee te hebben van waar we zijn". Burds woorden droegen een onver bloemde klank van onbehagen, mis schien zelfs van twijfel. Toen hij op gehouden was met spreken, kwam er beweging rond het vuur. Dahl kreeg het gevoel dat hij een borrel moest hebben en wel direct. Zijn beperkte voorraad whisky was in het verongelukte vliegtuig en hij zocht ln zijn gedachten naar een aanneme lijke reden om de anderen te verlaten. De behoefte brandde als een vuur. Het was echter duidelijk, dat Grea torex van plan was om zijn betoog tegen de boordmonteur voort te zet ten en Dahl zag een schaduw van verwarring in Alison Dobies gezicht. Hij had de drank niet meer nodig, of hij voelde geen behoefte meer aan drank. Hij sprak vóór Greatorex dit kon doen. „Sam praat verstandig. Surrey zal wel weten waai* we zijn en dat is het enige bericht, dat belangrijk genoeg is om uitgezonden te wor den. Ze weten nu wel zeker dat we zoek zijn". Verlegen onder Burds dankbare en Alison Dobies goedkeurende blik, greep hij naar een houtblok en wierp dit op het vuur. De nacht viel en de koude werd erger. Toen hij zijn hoofd van het vuur afdraaide werd zijn adem tot mist. „En als Surrey het niet weet?" zei Greatorex nors. „Als hij de juiste positie niet weet", zei Dahl, „kunnen Carl en ik mor genochtend regelrecht naar de dichtsbiizijnde hoge heuvel gaan. Met de kaan en het Brunton-kompas van Carl kunnen we de omgeving inden- tificeren; misschien een paar toppen en het einde van het grote meer". Hij wees vaag over dc zandrug en voegde eraan toe: „Heb ik geen ge lijk, Carl? We moeten proberen drie punten te herkennen en dan het kom pas gebruiken om door de snijding van de drie peilingslijnen onze juis te positie te bepalen". „Dat is het zo ongeveer", zei Prowse, nog steeds, mokkend. Dahl, die zichzelf gelukwenste, dat hij een mogelijke twist voorkomen had, schrok, op-door Burds plotselin ge heftigheid. „Als dit maar op de kaart staat", gooide Burd- eruit. „Als lets van dit gebied ooit in kaart gebracht is". Prowse draaide zich zenuwachtig om naar de boordmonteur. ,,In vredesnaam! Wil je niet opge pikt worden? Waarom zou het niet op de kaart staan? Burd haalde zijn schouders op. Er trok telkens een zenuw bij de hoek van zijn mond en meer dan ooit maakte hij de indruk, of hij, al tob bend met zijn geweten overhoop lag. Toen hij Dahls vragende blik op ving, keek hij schuldig opzij. Dahl wist waarom Prowse zo scherp gereageerd had.. Dat wisten ze alle maal. Want Burd had een gevoelige zenuw geraakt. Uitgestrekte gebie den van Ungava-Labrador waren nooit onderzocht of zelfs door lucht- kartering in kaart gebracht. Sommi ge van de gedeeltelijk in kaart ge brachte gebieden gaven nog rivieren en meren te zien, waarvan de loop als gegist werd opgegeven, want ze waren mét stïppelijnen ingetekend. Misschien waren ze neergekomen in een gebied dat de cartografen nog onbekend was. Niet in staat om zijn nieuwe boos heid te verbergen, maakte Prowse ten volle gebruik van zijn voordeel. „Die is goed, en dat nog wel van jou. Als jij je werk gedaan had... als jij het toestel vliegklaar gehouden had..." Hij staarde woest naar de boordmonteur. Het houtvuur knetter de en verspreidde vonken in een nieu we windvlaag, die over het grote meer achter de zandrug kwam aan waaien. Burds gezicht vertrok in een poging zich te beheersen. In het schijnsel van het vuur glom het zweet op zijn bovenlip. Toen sprong hij met een ruk overeind, met zijn armen zwaaiend om zijn evenwicht te be waren, terwijl zijn voeten door het fijne kiezel gleden en schuurden. Eindelijk vroeg hij met een hoge stem, terwijl hij op hen allen neer keek: „O, denken jullie zó?" Hij had de woorden met moeite uit gestoten en zijn manier van doen maakte duidelijk, dat hij er de voor keur aan zou hebben gegeven alléén een toevlucht in de nacht te zoeken. (Wordt vervolgd.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 12