DIT JAAR TE WISSENKERKE BOUW VAN ZOMERWONINGEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN OFFICIËLE PUBLIKATIES MIDDELBURGSE IJSBAAN IN ZOMER KAMPEERTERREIN DINSDAG 17 FEBRUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEMEENTERAAD VERGADERDE Geen sollicitanten voor functie hoofd o.l. school In zijn in de maandagmiddag gehou den vergadering van de gemeente raad van Wïssenkerke uitgesproken nieuwjaarsrede heeft burgemeester J. van Halst meegedeeld, dat er in 1958 een bedrag van f 15.000.werd uit betaald aan premiën voor woningver betering. In het recreatiegebied is men begon nen met het bouwrijp maken van de grond, waarop men nog dit jaar een aantal zomerwoningen hoopt te bou wen. De werktekeningen ran het ver enigingsgebouw te Geersdijk zijn ge reed: zo mogelijk zal men in augus tus van dit jaar met de bouw begin nen. De heer Van Halst memoreerde de prettige samenwerking, die er met het uit de gemeente vertrokken raadslid, de heer A. M. Westerweele, heeft bestaan. Zijn plaats wordt inge nomen door de heer A. Bakker (arb.). Voor wat betreft de bouw van wo ningwetwoningen in 1959 waren de verwachtingen van de burgemeester niet hoog gespannen. De nieuwjaarsrede van de burge meester werd beantwoord door het oudste raadslid, de heer C. de Smit (cJi.). Uit een ingekomen schrijven van de minister van binnenlandse za ken, bezitsvorming en P.B.O. bleek, dat de algemene uitkering uit het gemeentefonds over 1958 is verhoogd met f 2.90 per inwo ner. Zij bedraagt thans f 20.87. Het voorstel tot het onderhands aan besteden van de aanleg van een rio lering in de kom Kamperland aan de aannemer A. C. van Heek te Kam perland voor 'n bedrag van f 175.392. Het maken van een zogenaamde Pas- veersloot als zuiveringsinstallatie voor deze riolering werd door de heer Walk uit 's-Heer Arendskerke toege licht. Met beide voorstellen ging de raad akkoord. In verband met de aanleg van de riolering werd tevens een voorstel ter tafel gebracht tot het verbreden van de Veerweg te Kam perland. De heer M. J. Bustraa zag dit graag zover mogelijk doorge voerd. De heer J. H. Zuidweg meen de echter dat in de toekomst het verkeer in de Veerweg aanzienlijk zal afnemen door het totstandkomen van de vaste verbinding met Walcheren. De raad besloot tenslotte de rijweg 60 cm. te verbreden. Goedgekeurd werd vervolgens de aankoop van 6700 m2 grond a f 1.50 per m2. van de heer A. de Putten voor het ma ken van de Pasveersloot. Aan het Nederlands Genootschap tot Reclassering werd een jaarlijkse sub sidie van f 5.toegekend. Aan de vereniging voor Christelijk onder wijs te Wissenlterke, de Gereformeer de school te Kamperland en de Her vormde school te Kamperland werden gelden beschikbaar gesteld voor het vak verkeersonderwijs. Met de herziening van het uit- - breidingsplan voor dé kom van Kamperland door enkele bij zondere gebouwen als diepvries installatie, kleuterschool en Groe- Toneelgroep De Schelde voerde blijspel op De toneelgroep van de personeels vereniging der N.V. Kon. Mij. „De Schelde", die zaterdagavond in het Scheldekwartïer te Vlissingen onder regie van de heer J. Wisse een op voering gaf van het blijspel in drie bedrijven „Een kind is nooit weg..." van R. Feenstra, heeft een stuk op de planken gezet, waarin individueel enkele sterke creaties gestalte kre gen. Door een goede rolkennis en over het geheel genomen natuurlijke acteertrant tekende de hele groep voor een smakelijke opvoering van dit stuk, waarin de schrijver een gro te dosis kolder had verwerkt. Dé handeling speelt zich af ten huize van de zakenman en vijftiger Karei Kloek, directeur van een geschenken bureau voor jonge moeders, en con centreert zich op het ouderschap van een op een onverklaarbare wijze ter wereld gekomen baby. Het werk van Kloek geeft er aanleiding toe hem voor de vader te houden. Een op handen zijnde echtscheiding kan met moeite worden voorkomen als een bemoeizieke huisvriendin zegt te kun nen bewijzen, dat de jongste dochter van de familie de moeder van het kind is. maar uiteindelijk blijkt haar eigen dochter het te zijn. De brok ken kunnen dan weer worden ge lijmd, waarmee het stuk zijn happy ending heeft. De heer J. G. Boeijen speelde een krachtige zakenman, van wiens rechtschapenheid men zich aan het slot eerst goed bewust wordt. Me vrouw T. van Maren speelde, ondanks een weinig te sterk aangezet accent, een „ingeleefde" Coba, de vrouw van Kloek die haar afkomst was ont groeid. Mevrouw M. Roozendaal en mejuffrouw M. Barten maakten van de twee zusjes, die elk een wereldje apart vormden, knappe typeringen. De eerste, die gedreven door snobis me, met een gevaarlijke flirtation de zaak van haar vader ruïneert: de tweede als het „enfant terrible" dat door dlk-en-dun haar vader trouw blijft. Een bijzondere prestatie van mejuf frouw Barten, aangezien zij haar rol in drie weken rnoest leren doordat een der speelsters onverwachts ver hinderd raakte. Regisseur J. Wisse faf als Bram een geloofwaardige uit- eelding van de „slemicl" die een serie sterke gevatheden debiteerde. Mejuffrouw C. W. Licbers speelde 'n aanvaardbare rol als Els de kweb belzieke vriendin die „er alles van afwist". De heer A. van Gemst was een oprecht gespeelde Leo, die niet pretendeerde „een salonjonker te zijn maar een doodgewone jongen met maar 2 jaar mulo". Zijn tegen speler was de heer J. Meulmeester, alias Jonkheer Vonk, die met een prachtige conversatietoon een fraai gebeeldhouwde jonkersrol op de plan ken zette. De decors waren sober en modern. ne Kruisgebouw ging de raad eveneens akkoord. Tijdens de rondvraag informeerde de heer J. G. Markusse (a.r.) naar de oesterproef in het Veersegat. De voorzitter kon hierover echter niets meedelen. De heer J. H. Zuidweg (v. v.d.) wees er op, zo de Pasveersloot te Kamperland goed werkt, ook voor Wissenkerke een dergelijke installa tie gewenst zou zijn. Het volgend jaar zal deze op de be groting worden geplaatst. Op een vraag van de heer P. G. A. de Lange (e.h.) antwoordde de voor zitter, dat er niet één sollicitatie voor de fnnctie van hoofdonderwijzer aan. de openbare lagere school is ge weest. De onderwijzeres geeft nu twee unr extra les, maar het is onmo gelijk alle leerlingen het gewenste onderwijs te geven. MIDDELBURG Van onze adverteerders Parfumeriezaak „Modern" werd heropend Aan de Gravenstraat te Middelburg opende de heer Kodde dezer dagen zijn geheel gemoderniseerde parfu meriewinkel. De zaal heeft een vol ledige gedaanteverwisseling onder gaan: het interieur is thans bijzon der smaakvol en op moderne wijze ingericht. De winkel is rondom ge heel betimmerd met fraaie uitstalkas ten. De wand- en vloerbedekking zijn in moderne kleuren uitgevoerd, ter wijl aan de afwerking grote aandacht besteed is. Dit is evenzo het geval met de verlichting. Een nieuw soort spotligh geeft dc talrijke artikelen een keurige aanblik, terwijl de etalar ges zich hierbij uitstekend aanpas sen. Het nieuwste snufje is de zachte muziek, die vanuit het plafond de be zoeksters aangenaam in de oren zal klinken. Bij de opening ontving de heer Kodde talrijke bloemstukken. Gezellige middag voor bejaarden Maandagmiddag heeft een groot aan tal ouden van dagen op genoeglijke wijze in de Bogaardzaal te Middel burg onder leiding van de heer J. Adriaanse herinneringen opgehaald. De heer Adriaanse maakte namelijk met de bejaarden aan de hand van tal van lantaarnplaatjes een wande ling door het Middelburg van vroe ger, waarbij hij op aardige wijze tal van bijzonderheden vertelde. Soms werd spreker door een van de aanwe zigen aangevuld, waardoor er een prettig contact ontstond tussen inlei der en publiek. Deze lezing, die geor ganiseerd werd door de afdeling Mid delburg van de commissie van Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting, kwam in de plaats van een inleiding, die mej. L. Onderdijk van het Ge- zlnsbegrotings instituut uit Rotter dam, deze middag zou houden. Deze spreekster was echter verhinderd, te te komen. Een bestuurslid van de Commissie van Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting, mevrouw M. van Loo, opende deze bijeenkomst met een speechje. Examens Mej. M. W. Minnaar, wonende te Rotterdam, tevoren in Middelburg, slaagde bij het te Rotterdam gehou den examen voor het diploma Kin- derbescherming B. Geslaagd voor het examen analiste, afgenomen door de Koninklijke Ne derlandse Chemische Vereniging te Leiden, mejuffrouw J. F. Paauwe te Middelburg. VLISSINGEN H.t.s.-feestavond De Hogere Technische School te Vlis singen hield zaterdagavond in Britan nia haar jaarlijkse feestavond. Na opening van de bijeenkomst door de voorzitter van de H.T.S.-bond, de heer P. J. M. Koscter, werd het pro gramma begonnen met een optreden van de schooliband onder leiding van Max Walski met als gast-vocaliste de charmante mejuffrouw M. de Bruyne. Dit .in afwijking van het programma. Het orkest de „Dixieland Serenaders" ondervond namelijk moeilijkheden van de mist. Ook een der leerkrachten van de H.T.S. werkte aan dit aantrek kelijke programma mede. De lieer C. van Wijngaarden ontpopte zich in „Concert Wals" en „Zeeuwse impres sies van golfslag tot carillon" als een voortreffelijke pianist. Daarna volgde het lang verbeide optreden van de „Dixieland Serenaders" onder leiding van Martin Piersma met medewer king van Ria Taxe. De band speelde tussen de „bedrijven door" vlotte dansmuziek. De grootste attractie van deze avond was ongetwijfeld het op treden van het door radio en televi sie bekende duo „Black and White", dat onder meer het'bekende nummer „Torero" en een parodie op een juke box uitvoerde. Een andere radio artiest die deze avond optrad was de conferencier Frans Vrolijk, die de tijd tussen de schetsjes vol praatte, muzi kaal ter zijde gestaan door de-pianist Leen Zietse. Zeer geestig ook waren de door de leerlingen zelf opgevoerde schetsjes. Men was onder meer ge tuige van de start van de H.T.S.- raket „Jupiter" en het H.T.S.-radio programma „Dit is uw leven". De „Dixieland Serenaders" zorgden de verdere avond voor de dansmuziek. Sanering oude stad Om t.e zijnor tijd uitvoering te kun. nen geven aan het saneringsplan voor do oude stad doen, B. en W. van Vlis singen de raad het voorstel thans over te gaan tot aankoop van de pan den Slijkstraat 10 en 12 en Groene- woud 14 en 25. Geslaagde uitvoering van „De Volksstem" Zaterdagavond gaf de afdeling Vlis singen van de gemengde arbeiders- zangvereniging „De Volksstem" een uitvoering- in liet Concertgebouw. De voorzitter, de heer J. P. van Beveren, begroette in zijn openingswoord on der meer afgevaardigden van de Partij van de Arbeid, afdeling Mid-, delburg, D.O.U., U.D.L, en de Cultu rele raad. Voorts schetste spreker de vele moei lijkheden, waprmee een zangvereni ging in deze^tijd heeft te kampen. Toch kon hij mededelen, dat er sinds vorig jaar een grote vooruitgang in de afdeling viel te bespeuren, daar men nu met vijftien leden meer dan vorig jaar voor het voetlicht kwam. Hierna bracht het koor op zeer ver dienstelijke wijze een aantal klassie ke liederen ten gehore. De zangklas se D. van het kinderkoor „Jong Le ven" toonde zich onder leiding van de heer Ab Lichtendahl ing oede vorm, vooral het Schifferlied van Fr. Abt en Bei'ceuse een 16e eeuwse melodie. Na de koffie werkten de zangers hun programma voortreffelijk af. Voor al in het laatste nummer „Zigeuner- leben" van R. Schumann, met mede werking van het kindex-koor, waxen" bijzondere goede momenten. Aan het einde van het optreden der zangers overhandigde de heer Van Beveren mevrouw J. J. Vertregt Schipper, die gedurende het gehele programma enkele verdienstelijke soli had gezongen, een fraaie ruiker. Zeer geslaagd was het optreden van het piano-duo Miep van LuinAns Bouter, dat op voortreffelijke wijze verschillende melodieën ten gehore bracht. Na afloop bood de voorzitter beide dames een fi-aaie ruiker aan. Na afloop van deze geslaagde uit voering bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. O.- EN W.-SOUBURG A.R. kiesvereniging te Souburg hekelt annexatie In de vergadering van de A.R.-kies- vereniging „Luctor et Einergo", die vorige week in zaal „Rhehobot" te Souburg werd gehouden, is scherpe kritiek uitgeoefend op do voorgeno men annexatie van Oost- eu West- Souburg. Naar het oordeel van de vergadering Is er in het geheel geen rekening gehouden met de tegenargu menten van de gemeente Souburg, Op deze vergadering nam de heer M. A. van de Putte afscheid als voorzit- ter, welke functie hij veertien jaar heeft bekleed. Als blijk van waardering voor al het werk dat hij voor de kiesvereniging heeft gedaan, werd de heer Van de Putte een schildei-ij van Ixet gemeen tehuis aangeboden. De heer W. Huson werd met grote meerderheid van stemmen tot voor- zitter gekozen. De aftredende be stuursleden J. de Rijke, Ad. Arendse en G. Koole werden nex-kozen. Ds. P. A. Bohlmeijer hield een cause rie over „De betekenis van de chris telijke politiek", waarin hij o.m. ver klaarde: „Christus is de zin der ge schiedenis. Het geloof drijft ons om te ijveren voor de chx-istelijke poli tiek. Dit moeten we stellen tegenover de beginselloosheid van de massa. Daarom kunnen we niet neutraal zijn of stemmen op een partij die Gods woord niet als grondslag heeft". DOMBURG Teraardebestelling C. Louwerse Onder grote belangstelling werd de zer dagen te Domburg het stoffelijk overschot van de heer C. Louwerse ten grave gedragen door leden van het Bestuur en de Raad van Toe zicht van de coöp. boerenleenbank, waarvan de overledene 30 jaar kas sier is geweest. In de conversatiezaal van het rusthuis „Ter Mantelinge" waar hij de laatste jaren woonde, hield ds. J. van Vliet, Nederlands her vormd predikant te Domburg, een rouwdienst. De president-kerkvoogd, de heer J. Francke, sprak daar ook namens de kerkeraad der Ned. Herv. Kerk, waar van wijlen de heer Louwerse 36 jaar deel uitmaakte. De heer W. Brand, sprak als voorzitter van de coöp. boe renleenbank, de heer J. Reijnhoudt namens de neven en nichten. Voor de coöp. landbouwersvereniging „Eiland Walcheren", waarvan de overledene jarenlang secretaris is geweest, sprak de heer A. Cevaal; de heer J. de Vis ser deed dit voor de afdeling Dom burg van de Z.L.M.. van welke afde ling de overledene 40 jaar secretaris penningmeester was. De heer D. Kas- se, voorzitter van de Ring van Boe renleenbanken op Walcheren, her dacht, gelijk de andere sprekers, het vele goede dat de heer Louwerse voor de landbouwgemeexischap heeft ge daan. Allen schetsten hem als een zeer goed vriend, een harde werker, een zeer begaafd mexxs en een vraag baak voor velen. Ook mevrouw Os kamp, directrice van het rusthuis „Ter Mantelinge", px-ees de vele goe de eigenschappen en het opgewekte karakter van de heer Louwerse. Ze zei dat de bewoners en het personeel van het rusthuis een goed vriend heb ben verloren. Een neef van de overledene dankte voor de grote belangstelling. Hierna werd het stoffelijk overschot graf waarts gedragen. Op de begraaf plaats waren ook burgemeester rnr. W. J. E. Crommelin en wethouder A. Passeni.er aanwezig. OOSTKAPELLE Auto reed de" sloot in Maandagmorgen gleed in de Duinweg ter hoogde van het Zonnehuis te Oost- kapelle tengevolge van mist en glad heid een bestelwagen, bestuurd door de pluimveehandelaar A. M. den H.,- uit deze gemeente, de sloot in. De be stuurder bekwam geen letsel, maar de wagen moest met behulp van een takelwagen op de weg worden ge bracht. De materiële schade viel ech- .ter mee. ZOUTELANDE Vrouwenwereldgebedsdag Vrijdagavond werd in de consistorie van de hervormde kerk te Zoutelande de Vrouwen-wereldgebedsdag gehou den. De leiding van deze avond, was in handen van mej. A. 'Samuëlse en mevrouw T. SchoenmakerBliek. Aan het eind werd een collecte ge houden voor de zending. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 1801. Vette koelen en ossen 954; varkens 847. Ie kw. 2e kw. 3e kv;. Vette koeien 316-348 300-314 280-288 Varkens (lev. gew.) 186 183 100 Vette koeien: Aanvoer iets minder, han del redelijk, prijzen eerste kwaliteit on veranderd, tweede en derde kwaliteit niet geheel prijshoudend, enkele prima's bo ven notering. Varkens (lev gew.): Aanvoer groter, han del stroef, prijzen lager bij aanvang, en kele partijtjes boven notering, afloop zeer traag. VEILING BERGEN OP ZOOM 16 februari. Rodekool 18—25. Wittekooi 24. Savooiekooi 17—30- Kroten 7—11. Was- peen 12—29. Prei 1960. Spruiten 15—1.52 Andijvie 82—84. Boerenkool 17—30. Witlof 40—82. Goudreinette 8—23 Golden Delicious 42— 56. Jonathan 19—25. Winston 39—45. Belle fleur 9—16. Saint Remy 8-r-l6. Comtesse de Paris 8—14. Ned. eigenaren van thee- ondernemingen over verplaatsing van markt Naar aanleiding vanrecente publiUn ties met betrekking tot plannen voor vestiging van een markt Voor Indo nesische thee in Antwerpen delen de betrokken Nederlandse eigenaren van thee-ondernemingen mee: De door de Indonesische regering na- festreefde verplaatsing van produk- enmarkten naar elders dient in de eerste plaats te worden beschouwd in het licht van de eigendomsrechten welke Nederlandse eigenaren op het produkt van hun ondernemingen kun nen laten gelden. Het juridisch as pect blijft onveranderd, dat zowel de onder beheerstelling als de wet tot nationalisatie, alleen reeds door de daarbij toegepaste discriminatie, vol kenrechtelijk evident onrechtmatig is en neerkomt op het wederrechtelijk toeeigenen van Nederlandse eigen dommen. Dit is in handelskringen hier te lande zowel als in het buiten land voldoende bekend. Indien en voor- zover de berichten omtrent voorgenomen aanvoeren van Indonesische thee te Antwerpen be trekking zouden hebben op theé af komstig van thee-ondernemingen van Nederlandse eigenaren, zullen betrok kenen zich dus de daaraan verbonden risico's in elk geval terdege dienen te realiseren. Men kan zich dan ook afvragen of de Nederlandse pakker en handelaar, onder deze omstandigheden, van Bel gisch intermediair gebruik zal willen maken, waarbij het risico wordt ge lopen in een proces te worden gewik keld; Zulks geldt voor kopers elders in het buitenland. Tenslotte is er vol doende thee van andere herkomst be schikbaar. VLASMARKT ROTTERDAM 16 februari- Waterrootvlas: lage Goorten van f 1.15 tot f 1.40, middensoorten tot f 170. best vlas tot f 2.00. Dauwrootvlas: lage soorten van f 0.90 tot f 1-15, midden soorten tot f 1-35, best vlas tot t 165. Breekvlas: van f 0.60 tot f 1.15. naar ge lang van kwaliteit en bewerking Ge zwingelde lokken van t 0.40 tot f 0.70. De produktie blijft op hetzelfde peil als in vorige weken. De meeste aangeboden partijen zijn van middensoorten of la gere merken, voor de goede middensoor ten blijft behoorlijke belangstelling, zo dat het aanbod geheel werd opgenomen. Lagere merken zijn wat meer gevraagd dan In de afgelopen weken het geval was, de prijzen bleven over het alge meen ongewijzigd, enkele gewone mid densoorten iets lager. Het aanbod van dauwrootvlas is verminderd, goede par tijen blijven gevraagd, voor overige soorten is weinig vraag, de prijzen zijn ongewijzigd. Voor oreekvlas Is Iets meer vraag geko men. zodat de produktie ook wat groter werd, notering blbft onveranderd. Gezwingelde lokken blijven regelmatig In de markt, de produktie werd weder om grotendeels voor latere levering ver kocht, notering als -vorige week. GRAANBEURS ROTTERDAM 15 februari officieuze noteringen per 100 kg. Tarwe: rode 17 pet. vocht per schip tot 31,30, franco fabriek. Voedergranen alles af. •Zomergerst naar kwaliteit van f 24,50— 25,00 laten. Haver ongepunte op monster naar kwaliteit van f 23,50—24,25. Rogge doorsneekwsiiteit 17 pet. vocht f 21,75 af noorden. Peulvruchten franco Rotterdam. Groene erwten boerenschoon van f 30,00—52,50; schokkers van f 45,00 77,50: bruine bonen t 80,00—107,50, boe renschoon. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 16 februari. Klel-aardappelen 35 mm op waarts. Eigenheimers f 14,50—16,00. Alpha f 16,00—19.00. Bevelanders f 15.00—15,75. Meerlanders f 14,50—15.50. 40 mm opwaarts gewassen voor het binnenland. Eigenheimers f 17,50. Bintje van de kleigrond in twee maten gesorteerd voor de export geen vraag. Alpha en Furore geen vraag. Zandaardappelen 35 mm opwaarts, Noor derling f 12,00—13,00- Voeraardappelen f 2,50—4,25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VLISSINGEN. Spreekuur burgemeester. Het spreekuur van de burgemeester op woensdag 18 februari gaat niet door. VLISSINGEN DRANKWET Verzoek om verlof B Burgemeester en wethouders van Vlis singen, gelet op artikel 38 der drankwet 5oen te weten. <lat bij hen Is ingekomen •jen verzoek van mevrouw Ch. M. H; Nie- sijto—Rondpl wonende te Vlissingen, om verlof tot de verkoop van alcoholvrije drank (verlof B) voor gebruik ter plaatse van verkoop voor het ontspanningslokaal Raad Nw.- en St.-Joosland benoemt tijdelijk wethouder In de maandagavond gehouden ver f adering van de raad van Nieuw- en t. Joosland werd na drie stemmin gen en daarna bij loting de heer C. A. Polderdijk tot tijdelijk wethouder benoemd. Bij de eerste twee stem mingen werden drie stemmen uitge bracht op A. de Jager (c.h.u.), en C. A. Polderdijk (gemeentebelangen). Bij de derde stemming verkregen bei den twee stemmen. Bij loting werd toen de heer Polderdijk aangewezen. Deze tijdelijke benoeming was nodig omdat wethouder P. W. de Lange reeds geruime tijd ziek is. Het gewij zigde uitbreidingsplan werd door de raad goedgekeurd. RAAD MIDDELBURG Nu het bestuur van de Middelburgse IJsclub ia de komende zonoer zijn ijs baan als kampeerterrein wil exploi teren. heeft de Middelburgse gemeen teraad in de vergadering van maan dag een kampeerverordening vastge steld. De heer P. II. Geers (p.v.d.a.) juichte het initiatief van de M.IJ.C. toe en vc?rzocht B. en W. stappen te ondernemen om voor het verkrijgen van een goede toegang de weg, die doorgetrokken wordt van de Konin- ginnelaan af, in versneld tempo aan te leggen. Wethouder A. J. Kaland (c.h.) ant woordde, dat het de bedoeling is om het pad achter de ijsbaan achterom 't Zanddorp door te trekken naar de Griffioen. Er worden thans bespre- kingen gevoerd om dit object uit te voeren In G.S.W.-verband. Burge meester mr. Joh. de Widt was Iets voorzichtiger. Hij wilde eerst eens zien hoe groot de animo voor het nieuwe kampeerterrein is. In de vol gende zomer kan de gemeente dan daarop de maatregelen afstemmen. Voorts besloot de raad een tijdelijke garage te huren om vier brandweer auto's en wat klein materiaal onder te brengen. In de kosten van restau ratie van het pand Vlasmarkt 51 ver leende de raad een subsidie van 1708,19, dat is 15% van de totale restauratiekosten. Voor de verbete ring der verlichting in de gemeente lijke kleuterschool aan de Vlasmarkt stond de raad een krediet van 850 toe. Voorts ging men akkoord met het voorstel om een geldlening van 183.700 aan t,e gaan met de Bank voor Nederlandse gemeenten te Den Haag. Deze lening is bestemd voor financiering van de volgende objec ten: metselloods rijkswerkplaats, transportleiding waterleidingbedrijf Oranjezon-Middelburg in verband met de verlegging van de Noordweg, diverse voorzieningen aan het gym nasium, aankoop van een vuilnisauto en vernieuwing van het elektrisch ge deelte van de pompinstaHatie in de watertoren. In de plaats van ir, B. C. Roeters van Lennep benoemde de raad de heer M. J. J. van Beveren tot bestuurslid van de Godshuizen. aan de Westerhovenweg no. 791, oat van its februari 1959 af gedurende twee \ve- xen tegen het verlenen van het gevraag de verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd. Vlissingen. 17 februatl 1959. VLISSINGEN Verkiezing leden Tweede Kamer Staten Generaal Aanplakken verklczïngsbiljetten Burgemeester en wethouders van Vlis singen maken bekend, dat in verband met de op 12 maart 1959 te houden ver kiezing voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal van 39 februari a.s. af verkiezingsbiljetten kunnen worden aangeplakt op de blinde muur van de woning Kouderkerkseweg 26. de twee oimkers aan de Boulevard Bankert aan weerskanten van de parkeerplaats, de nood-aanplakborden, welke zijn aange bracht in de Irislaan, de Bloemenlaan, de Bonedijkestraat, de Koudekerkseweg en het Havendorp. Vlissingen, 16 februari 1959. Ritthem garant voor lening voor wijkgebouw In de jongste vergadering van de raad van Ritthem heeft burgemees ter P. Daniëlse zijn nieuwjaarsrede uitgesproken. Deze werd namens de raad beantwoord door wethouder Joh. Cevaal. Aan de N.V. P.Z.E.M. werd opgedragen een vijftal straatlan taarns in de gemeente tot 's nachts twaalf uur te laten branden. De ver eniging „Het Groene Kruis" en de „Vereniging voor Christelijke Wijk verpleging" werd dé rente en de af lossing gegarandeerd van een-kapi taal van 8000 dat bestemd is voor de bouw van nieuw wijkgebouw te Oost-Souburg. Voor de bejaarden zal een ruifnte be schikbaar worden gesteld. waarin men gezelschapsspelen kan beoefe nen. Voor iedere bijeenkomst zal de gemeente een subsidie van vier gul den verstrekken. Aan het Wegschap Walcheren zal worden gevraagd, in 1960 het wegdek van de Trekdijk van een nieuwe asphaltlaa'g te voorzien. De heer Joh. Cevaal werd wederom aangewezen als vertegenwoordiger in de commissie van beheer van het Wegschap Walcheren. Bij de rond vraag informeerde de heer W. J. Ma- chielse nog naar .de gladheïdsbestrij ding, waarbij burgemeester Dabiëlse aanstipte, dat in de politieverordening een bepaling is opgenomen, dat iede re bewoner van de bebouwde kom zand moet strooien bij gladheid. De heer Jac. de Lange merkte nog op, dat er afgelegen boerderijen zijn, die niet op de staat van de elektrificatie in het kader van de herverkaveling zijn opgenomen. De voorzitter zegde toe, hierover met het bureau herver kaveling contact op te nemen. Nagekomen advertentie Met blijdschap en dank baarheid geven wijkennis van de geboorte van ons -zoontje ANDER LES (RIES). W. van Maldegem. W. N. van Maldegem- Janse. Souburg, 10 februari 1959. Kanaalstraat 41. Hedenmiddag heeft na een zeer kort ziekzijn de Heer tot Zich geno men onze lieve JARIEN, in de jeugdige leeftijd van bijna 13 jaar. J. E. van Dronkelaar. S. J. van Dronkelaar- Buijze. Evert. Madrie. Jannie. Liesje. Riekje, Adjan. Jan-Evert. Opa en opoe. Zuidzande, 16 febi'uari 1959. De begrafenis vindt plaats op de algemene begraafplaats te Zuid zande op donderdag 19 februari 1959, des na middags 15.00 uur. Met diepe droefheid ge ven wij kennis van het plotseling dverlijden van ons innig geliefde nichtje, JARIEN VAN DRONKELAAR. op de jeugdige leeftijd van bijna 13 Jaar. M. van de Woestijne. J. van de Woesttjhe- Bmjze. Ad en Annemieke. Vlissingen, 16 februai'i 1959. Verkuyl Quakkelaarstr. 136. Heden ging van ons heen onze lieve, zorg zame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, MARTINA PRINCE, weduwe van CORNELIS RAB. in de ouderdom van bijna 87 Jaar'. 0 Uit aller naam. T. Puijpe-Rab. Vlissingen, 16 februari 1959. Scheldestraat 63. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 20 februari a.s., des namiddags 2 -uur, vanaf het sterfhuis. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7