Situatie Middelburgs kruispunt voor fietsers nog onbevredigend S Zeeuwse Almanak RILLAND-BATHKAN SPOEDIG B0VW DORPSHUIS AANBESTEDEN :mn Minder kortademig MISTGORDIJN BLEEF00K OP DE ELFDE DAG SIEMENS RADIO Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 FEBRUARI 1959 RAAD KEURDE VERBETERING POELENDAELE GOEDMAAR B. en W. zegden toe spoedig met afdoende oplossing te zullen komen De gemeenteraad van Middelburg heeft in zijn maandagmiddag gehouden raadsvergadering onder leiding van burgemeester mr. Joh. de Wldt een krediet van f 30.400.verleend voor de verbetering van het kruispunt Poelendaeleweg-Nieuwe Vlissingseweg-Poelendaelesingel-Vlissingsesingel. Op dit bijzonder gevaarlijke kruispunt gebeurden de laatste tijd meerma len botsingen. Gelukkig nog zonder ernstige afloop, maar indien geen af doende maatregelen genomen zouden worden, konden ernstige verkeers ongelukken niet uitblijven. Die afdoende maatregelen heeft de raad nu wél kunnen nemen voor het autoverkeer en de voetgangers, maar( nog) niet voor het wielrijdersverkeer. Het was de heer J. S. Snoek (a.r.), die hierop de aandacht vestigde, en het gemeentebestuur enkele suggesties deed om te trachten ook voor de wielrijders een bevredigende oplossing te vinden. Eerst ging de heer Hoek nader in op de oorzaken, die het kruispunt zo ui termate gevaarlijk maken. Hij noem de hierbij de verkeerde ligging van de Poelendaelebrug en de ventweg, die het wielrijdersverkeer verwerken moet. De onlangs genomen maatre gel om de fietsers te dwingen 50 me ter voor de overgang af te stappen, maar ze de vrijheid te geven er vlak vóór weer op te stappen, achtte de heer Hoek vrijwel nutteloos, omdat het geen vermindering van de ge vaarssituatie met zich bracht. Het A.-R.-raadslid stelde voor om de ventwég langs de Nieuwe Vlis singseweg door te trekken. H'1 achtte dit mogelijk door het aan brengen van een damwand in de vest. zodat een verbreding van de Vlissingsesingel met enkele me ters verkregen kan worden. Hier mee zou de oprit naar de Lange- vielebuitenbrug afgerond kunnen worden. De heer Hoek was van mening, dat in verband met het steeds drukker wordende lokale verkeer uit de Stromenwljk, toch op één of andere manier tot een afdoende verbetering gekomen zal moeten worden, zodat hij dit maar zo snel mogelijk voor elkaar wilde brengen. Berm-fietspad Als tweede suggestie noemde de heer Hoek een verplichte oversteek plaats voor wielrijders op de verkeers weg tegenover de Piet Heinstraat. Via een fietspad over de berm van de Nieuwe Vlissingseweg kunnen de wielrijders dan het kruispunt berei ken. Even vóór die oversteekplaats zou de voorrangsweg dan moeten worden beëindigd, terwijl er volgens de heer Hoek een flikkerlicht moet worden geplaatst. Wethouder Kaland (c.h.) gaf toe. dat inderdaad alleen aan de moeilijkhe den voor het autoverkeer tegemoet gekomen is. Hij deelde mee, dat ook op gemeentewerken over een ver plichte oversteekplaats voor wielrij ders op de Nieuwe. Vlissingseweg is gedacht. De situatie bij het overste ken van het kruispunt zou evenwel hetzelfde blijven. De heer Kaland zegde echter toe de suggesties van de heer Hoek in overweging te zullen nemen en voorts te zullen trachten in overleg met verkeersdeskundigen de beste oplossing voor de wielrijders te vinden. De hoofdzaken van de verbetering van het kruispunt zijn de volgen de: de rijwielpaden, de plant- en keistrook van de Poelendaeleweg vervallen, waardoor de breedte 9 meter wordt, terwijl het trottoir 2 meter tot 2.50 meter breed zal worden. Tegenover de woning van dr. P. C. J. van der Slikke komt een voetgangersoversteekplaats met verkeersheuvel en asstreep. Een dergelijke oversteekplaats komt ook op de Vlissingsesingel. Deze werken komen voor rekening van de gemeente. De Poelendaelebrug zal 2 meter bre der worden. In de singel komt een voetgangersoversteekplaats met ver keersheuvel en asstreep. Dit gebeurt door de provincie, die voorts in de Nieuwe Vlissingseweg een uitvoeg- strook, een oversteekplaats en een verkeersheuvel zal aanbrengen. Ook wordt de verlichting verbeterd. Elektrificatie Voor de elektrificatie van onrenda bele gebieden, gelegen binnen het herverkavelingsblok, voteerde de raad een krediet van f 93.200. Hier van komt f 43.600 ten laste van dè kapitaalsdienst, f 46.600 ten laste van het elektriciteitsbedrijf en f 3000 teil laste van de openbare verlichting van dit bedrijf. Verschillende raadsleden wilden over deze elektrificatie nog een en ander weten: „Of de belang hebbenden wel prijs stellen op deze uiterlijke vormen van beschaving", vroeg de heer Hubregtse (p.v.d.a.). „Wanneer begint men er mee", vroeg de heer M. Wattel (a.r.) en „welk percentage belanghebbenden, die voor de aansluiting zijn, willen een tegemoetkoming geven", was de vraag van de heer B. A. Hesselink (v.v.d.). Wethouder drs. Th. J. Westerhout (p.v.d.a.) had als voorlopige indruk gekregen, dat er veel animo bestaat. Hij had nog geen precies inzicht ge kregen of men werkelijk bereid is in de kosten bij te dragen. De heer Westerhout meende dit echter van de optimistische kant te mogen bezien. Nu de laatste besprekingen met de Herverkaveling begonnen zijn, ver wachtte de wethouder, dat nog deze zomer met het werk begonnen wordt. Burgemeester De Widt vulde nog aan dat het In verband met de kosten verdeling, voor de belanghebbenden de laatste gunstige gelegenheid is om tot elektrificatie te geraken. GROTE BOUWACTIVITEIT Ook goedkeuring voor nieuwe kleuterschool De snel groeiende gemeente Rilland- Bath zal zeer waarschijnlijk nog voor het eind van dit jaar zijn centrum verrijkt zien met een hypermodern en aantrekkelijk Dorpshuis, dat schuin tegenover het raadhuis aan de Hoofdweg zal verrijzen. De plannen zijn momenteel zover gevorderd, dat dezer dagen de aanbesteding zal worden gehouden. Het dorpshuis, dat tót stand komt dank zij giften uit binnen- en buitenland, voorziet in een grote behoefte, want in Riliand-Bath is geen enkele behoorlijke zaal voor vergaderingen en uitvoeringen. Er worden in Rilland vele activi teiten in de bouwsector ontplooid. Aan de tweede serie van honderd voor militairen bestemde wonin gen wordt de laatste hand gelegd, terwijl op korte termijn begonnen zal worden met de bouw van een nieuwe vierklassige hervormde kleuterschool, waarvoor kortgele den de goedkeuring is afgekomen. Verder staat de aanleg van een ongeveer 1500 meter lange pers leiding voor afvoer van het riool water. op het „bouw"-programma. Het nieuwe dorpshuis, dat een sti mulans betekent voor de verenigings activiteiten in Rilland, zal verrijzen op een plaats, waar thans nog drie verwaarloosde huisjes staan. Een er van wordt bewoond, doch dat is nog VAN TOT JEUGDIGE KONING. Reeds vele jaren wordt in Zeeuwsch- Vlaanderen de edele sport van het koningschleten beoefend en ook in Axel heeft men al heel wat koningen gekroond. Het gebeurde echter niet vaak, dat de kroon geplaatst werd op zo'n jeugdig hoofd als dit jaar ge schiedde. Aan liet slot van de tra ditionele schieting van de scliutters- sociëteit „Onder Ons", die in hotel „Het Wapen van Zeeland" gehouden werd, bleek namelijk dat de vijftien jarige L. Westveer de titel had be haald. SCHAATSEN Het heeft wel even geduurd en het is nu niet direct een overweldigend succes geworden, maar zaterdag was het dan toch zo ver. Ook Zeeland had zijn schaatswedstrijden en ge kunt gerust van ons aannemen, dat er een massale zucht van verlichting door deze gewesten is gegaan. Want het werd zo langzamerhand beslist te gek. In Friesland reden ze er maar op los en hier bleef het maar sukkelen op een slootje zus en ren plusje, zo. Maar de benen eens flinlc uitslaan, néé dat. was er nog altijd niet. bij. Tot zaterdag, want toen heeft Oost burg de eer gered met het uitschrij ven van wedstrijden op de lange en de korte baan en toen is er eindelijk geréden ia Zeeland. Qp de 500 en op de 1500 meter. De „5000" kon he laas op het laatste ogenblik niet doorgaan en dat was wel even een I teleurstelling, maar goed, daar was met al die andere meters nog in het vooruitzicht, best overheen te komen. En vu mag het vandaag of morgen desnoods warm water regenen die schaatswedstrijden hebben we gehad. Nu mag het wat ons betreft wel on middellijk voorjaar worden... Met een prachtig schot wist hij de koningsvogel naar beneden te halen en de ouderen onder de schutters staken hun bewondering voor deze prestatie niet onder stoelen of ban ken. Met een grandioze mosselmaal tijd werd de heugelijke gebeurtenis gevierd. De héren P. Oosting uit Axel en F. van Geetsum uit Zuiddor- pe legden eveneens grote vaardigheid aan de dag. Zij legden beslag op de titels eerste en tweede minister. TROUW BELOOND. De voetbalclub Corn Boys uit Sas van Gent weet bewezen trouw naar waarde te schatten en te belonen. Of het nu om een speler gaat, die jaren lang zijn best heeft gedaan om net eersté elftal in de tweede klas naar de top te brengen of om een supporter, die langs net lijntje niet minder zijn best deed voor hetzelfde doel, het bestuur van Corn. Boys ont gaat het niet. Dezer dagen no'g wer den een aantal van deze trouwe leden gehuldigd en tot leden van verdienste benoemd. Dc voorzitter, de heer L. E. M. Marquinie, sprak de trouwe on derdanen van „koning voetbal" geest driftig toe, waarna hij allen het zil veren insigne op de borst speldde. De genen, die op die manier de adspi- rantcn tot voorbeeld zijn gesteld, zijn de heren R. Ducarmon, A. Walkiers, H. Moring, J. Dierickx, A. Kalle, E. Andrieseen, R. Pollet, II. P. van de Steen. G. Hemelsoet en A. Kleboom. Dc plechtigheid werd gevolgd door een gezamenlijke koffiemaaltijd en 'n gezéllig bal. GOUDEN IIUW KLIJKS FEEST. Een onvergetelijke dag beleefden do heer en mevrouw L. Ferket d'Hert te Sint Jansteen, die vijf tig jaar geleden in hel huwelijk I raden en daarom nu een glori eus feest kregen aangeboden. Na een plechtige kerkdienst verzorg de een buurtcomité, dat alleszins voor zijn taak berekend was, bij het gouden paar thuis in de buurtschap Heikant een zeer geslaagd feest. slechts een kwestie van enkele we ken. Spoedig zullen deze panden wor den afgebroken, zodat dan met de bouw van het dorpshuis een aanvang kan worden gemaakt. Het naar een ontwerp van architect P. Götzen uit Middelburg te stichten gebouw krijgt een breedte van bijna zestien meter. Het zal enigszins achteruit worden gebouwd, waardoor een parkeerplein- tje voor het dorpshuis kan worden aangelegd. Het bijna 50 meter lange gebouw bestaat op de begane grond uit een ruime hal met garderobe, een sociëteitszaaltje, een 22 meter lange en 10 meter brede zaal en een toneel. De grote zaal zal plaats kunnen bie den aan 275 personen, terwijl op het balkon 78 bezoekers een zitplaats zullen kunnen vinden. Op de eerste verdieping is een biljart-speelzaal, een vergaderzaal en een keukentje geprojecteerd: Van de z.g. „Commissarissenpot" heeft de door de ramp getroffen gemeente f 50.000.ontvangen, terwijl aan buitenlandse schen kingen en giften van de adoptie gemeente Zaandam een bedrag van f 100.000.aanwezig is. Het totale bedrag van f 150.000.is vrijwel toereikend om de bouw te financiëren. De overige kosten neemt de gemeente Killand-Bath voor haar rekening. Kleuterschool Dezer dagen heeft het bestuur van de hervormde kleutérschool te Rilland toestemming gekregen een nieuwe vierklassige school te bouwen op c'e hoek Rietlandstraat-Wilhelmina- straat. De oude tweeklassige school zal dan bestemd worden als kleuter school voor het rooms-katholieke volksdeel van Rilland. Door de snelle groei van de bevolking mede dank zij de vestiging van meer dan hon derd militaire gezinnen zijn vele kleuters op de „wachtlijst" geplaatst. Aan deze toestand zal evenwel bin nen- afzienbare tijd een einde komen, want de bouw van de nieuwe her vormde kleuterschool zal niet lang op zich laten wachten. Ook de kwestie van de afvoer van rioolwater is tot een oplossing ge bracht. Er wordt een nieuwe perslei ding naar de Schelde aangelegd, die de gemeente op een bedrag komt te staau van rond f 130.000.Daarin is begrepen de bouw van een gemaal- tje en het graven van een omleidings- sloot. De aanbesteding van de ver schillende onderdelen van dit werk is inmiddels reeds gehouden. Tekening van de voorgevel van het RiUandse dorpshuis, waarvan de bouw zeer binnenkort kan worden aanbesteed. wèg dat benauwde gevoel! I Abdijsiroop stilt de hoest buien en zuivert de luchtwegen. Ik heb veel minder last van m'n kort ademigheid nu ik ge regeld Abdijsiroop neem. Eén - twee - diep ademen heerlijk! De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen V.V.V. Oostburg wil tot liquidatie overgaan Op korte termijn zal in Oostburg een algemene vergadering van de plaat selijke vereniging voor vreemdelin genverkeer worden belegd, waarin zal worden voorgesteld de vereniging te liquideren. Tot dit besluit kwam men maandag avond in een bijeenkomst in hotel „De Eenhoorn". De vergadering was zo matig bezocht, dat de voorzitter, de heer J. van der Tempel, de vraag stelde of het nog wel zin nad om de V.V.V. Oostburg te laten voortbe staan. De door het voorlopig bestuur tot de bevolking van Oostburg ge richte oproep, bleek niet het resultaat te hebben gehad, dat men ervan ver wachtte. Terneuzense schipper rekendeaanvaring af Zondagavond laat kwam het in het café van J. O. aan de Westkolk- straat te Terneuzen tot een ruzie tussen twee varenslieden, waarbij enkele fikse klappen werden uitge deeld. De Terneuzense schipper J. M. kreeg het aan de stok met de sleepbootka pitein A. W. uit Rotterdam over een aanvaring, die ze vorig jaar hadden gehad. De ruzie liep daarbij zo hoog op, dat M. de sleepbootkapitein een blauw oog en enkele klappen op de kaak toediende, die zodanig aankwamen, dat het bloed over w/s kleren liep. De schipper vond dit blijkbaar nog niet voldoende, want na W. eerst nog te hebben bekogeld met bierglazen en asbakken, zette hij hem met stoel en al op straat. Toen schipper M. enigszins tot beda ren was gebracht, vergoedde hij de schade aan de caféhouder. Voor de vechtlustige schipper zal het muisje wel een staartje hebben, daar de politie van het gebeurde proces verbaal opmaakte. Universitair examen De heer J. A. Blok te Kruiningen slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het kandidaatsexamen Nederlands recht. ii!iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| Service per telefoon Gemeentebedrijven te Middel- burg biedt zijn „klanten" sinds m maandag j.l. een bijzondere M service. Die dag kregen ge- meentebedrijven namelijk nieu- H we telefoonnummers en één daarvan is het nummer 4358. Wie dit nummer kiest, krijgt automatisch inlichtingen, welke H personen met de storingsdienst H zijn belast. §jj Deze automatische service- §1 dienst van gemeentebedrijven is van kracht van half 6 des avonds tot 8 uur des morgens. „U ,luistert naar de alibifoon H van gemeentebedrijven", ant- woordt een damesstem, wan- neer U 4358 gedraaid heeft. „Bij storing in de elektriciteits- levering kunt U zich wenden f| tot"(dan volgt de naam van f§ de monteur, die het uitgevallen H elektrisch licht komt maken) en „bij storingen in gas- of s waterlevering kunt U zich wenden tot....", vertelt de stem M verder. Telefoonbezitters, die pech hebben met het licht, gas of het water, behoeven dus niet meer naar de Dam te lo- §f pen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim NOG STEEDS STAGNATIE BIJ VEREN T erneuzen-Hoedekens- kerke functioneerde vrij goed De elfde dag van de ongekend lange mistperiode is in alle grijzigheid ver streken met: gestremde scheepvaart op de Westerschelde en stagnatie bij de veerdiensten, die de oevers van de ze zeearm verbinden. Het veer Vlis- singen-Breskens kwam maandag tot vijf vaarten ln beide richtingen, het veer Kruiningen-Perkpolder tot vier. Vrij goed functioneerde Terneuzen- Hoedekenskerke, waarbij alleen de twee laatste diensten in beide rich tingen die van 9.20 en 10.20 urn 's avonds tengevolge van de mist en het minder gunstige tij niet kon den worden gemaakt. 's Morgens en 's middags werd nage noeg niet van de dienstregeling af geweken: alleen de vaart van tien voor half twaalf uit Terneuzen werd een uur later uitgevoerd. Bij Vlissingen-Breskens vertrok 's morgens om zeven uur de eerste boot uit Vlissingen, voor een vaart in beide richtingen, 's Middags om vijf voor één en om half drie en 's avonds om vijf voor acht en om vijf voor half elf kon dit worden herhaald. Er was echter zeer weinig „aanbod"; men hield er uiteraard rekening mee, dat de veerdiensten niet of nagenoeg niet functioneerden. De vaarten Kruiningen-Perkpolder en terug werden alle in de middaguren gemaakt: om tien voor half twee, om tien voor twee, om kwart over vier en om tien voor zes kon een boot uit Kruiningen vertrekken. Na zes uur werd hier niet meer gevaren. Men had niet alleen last van de mist: het tij was ongunstig en het uitvaren van de Kruiningse veer haven werd bij eb nog bemoeilijkt door de circa 10.000 ton metende „Ouwerkerk", die voor de haven ingang een ligplaats had gekozen. Radar hersteld De zondagavond defect geraakte ra darinstallatie van de veerboot „Ko ningin Emma", die de dienst tassen Vernieuwing installaties slachthuis Vlissingen Op verzoek van het Coöp. Slachthuis te Vlissingen stellen B. en W. van de ze gemeente de raad voor om tegen over de coöp. boerenleenbank te O. en W. Souburg rente en aflossing te ga randeren van een op te nemen lening van 80.000. Hiervan zal 50.000 no dig zijn voor de financiering van een nieuwe koelinstallatie en een stoom generator voor het broeien van var kens en 30.000 als restant van een bij deze bank in 1954 gesloten geld lening van 40.000 voor de aanschaf fing van een vriescel, waarvoor aan vankelijk de bestuursleden garant waren. Smokkelboter kwam niet - over de grens In de Ellestraat te Sint-Jansteen werd door de douane weer een auto die geladen was met een hoeveelheid voor smokkel bestemde boter, in be slag genomen. De chauffeur werd in arrest gesteld. De wagen was voor zien van valse (Nederlandse) num merborden. Binnenkort bouw van r.-k. jongensschool te Vlissingen B. en W. van Vlissingen hebben de raad een voorstel doen toekomen om aan het r.-k. kerk- en schoolbestuur een krediet van 277.500 te verlenen voor de bouw en inrichting van de r.-k. St.-Jozefschool aan de Hyacin tenlaan. De vereiste rijksgoedkeu ringen werden reeds verkregen en te vens werd de toezegging ontvangen, dat binnenkort een geldlening voor de financiering aan de gemeente zal worden verstrekt. Het zal dan moge lijk zijn tot het houden van een open bare aanbesteding over te gaan. Dit jaar in Vlissingen be volkingsonderzoek op t.b.c. Nadat dit in 1953/1954 voor de laatste maal was geschied, zal dit jaar in Vlissingen weer een algemeen bevol kingsonderzoek op t.b.c. worden ge houden. B. en W. van deze gemeente vragen de raad hiervoor een krediet van 4500 te verlenen, het geraamde bedrag va ndé netto ten laste van de gemeente blijvende kosten. Sleepboot doorbrak mistgordijn op Schelde In het gisteren gepubliceerde artikel „Sleepboot doorbrak mistgordijn op de Schelde" werd abusievelijk Van den Tak genoemd. De sleepboot „Jo hanna irrmaakte echter de reis door tussenkomst van Van den Akker's Berglngs- en Transportbedrijf te Vlissingen. Zierikzee en Katseveer onderhondt, kon in de nacht van zondag op maan dag nog worden hersteld. Dit veer kon derhalve gisteren weer normaal functioneren. Aanvankelijk had men zondagavond hulp ingeroepen van het rijkspolitie- vaartuig, de te Wemeldinge gesta- tionneerde „R.P. 18". die gisteren zo lag in de bedoeling de „Konin gin Emma" op haar tochten zou heb ben begeleid. De eveneens met radar uitgeruste „R. P. 18" behoefde dus niet als „loods- visje" op te treden. Toch heeft het vaartuig maandagmorgen nog een reis naar de veerhaven te Zierikzee gemaakt, omdat er te Wemeldinge al enige passagiers voor Schouwen-Dui- veland aan boord waren gekomen. Bij de thuisvaart kon de „R.P. 18" zich andermaal verdienstelijk maken: het politievaartuig loodste nog enkele in de mist gestrande vaartuigen naar de haven van Wemeldinge. Het snelle herstel van de radarinstal latie van de „Koningin Emma" is te danken aan het doortastend optreden van enkele experts, die nog zondag avond via Zijpe Zierikzee wisten te bereiken. Zo kon in de nachtelijk uren de in stallatie worden hersteld, een karwei, waar men maandagmorgen om zes uur mee gereed was. Het veer Zijpe- Anna-Jacoba functioneerde gisteren normaal. In de Sclieldemonding ligt een honderdtal schepen te wachten op het optrekken van de mist. Nog geen uitspraak in zaak Vlissingse artsen Het conflict tussen het Ziekenfonds Walcheren en de beide zenuwartsen te Vlissingen is nog niet tot een ein de gekomen. Zoals bekend, werd door de president van de rechtbank te Middelburg in kort geding bepaald, dat de ontslagdatum voor deze beide artsen verschoven moest worden naar 15 februari of zoveel eerder als de toelatingscommissie uit de Zieken fondsraad tot een uitspraak zou ko men. De commissie heeft op 30 en 31 januari j.l. zitting gehouden te Bre da, waar beide partijen in de gele genheid werden gesteld hun stand punten nader toe te lichten. De uit spraak werd aan het slot van deze zittingen door de voorzitter van de commissie bepaald op 13 februari. Inmiddels is deze commissie na lang durige bespreking echter niet tot een uitspraak kunnen komen. Naar wij van ziekenfondszijde verne men, heeft het fondsbestuur op ver zoek van de toelatingscommissie nit de Ziekenfondsraad, besloten de da tum van beëindiging der toelichting voor de beide zenuwartsen op te schorten tot uiterlijk 15 maart a.s., in afwachting van de uitspraak der commissie. Leraressenopleiding huishoudelijke vakken te Goes De zesde in Nederland pogingei sen-opleii bekroond. Maandag i koninklijke goedkeuring afgekomen, zodat zeer waarschijnlijk in septem ber a.s. gestart zal worden met een leraressen-oplieding in de huishoude lijke vakken (theorie en praktijk) van de landbonwhuishoudscholen. De Sy2 Jaar durehde cursus wordt gege ven aan de Vakschool voor Meisjes te Goes. In Nederland zijn er behalve Goes, slechts vijf van dergelijke op leidingen, namelijk in Bolsward, Ber gen (N.H.), Deventer, Posterholt en Zetten. De opleiding N 19 kan bezocht worden, door meisjes die de vormings klas hebben gevolgd of met gunstig resultaat de vooropleiding leraressen N.O. hebben beëindigd. Oud-Axelaar in België dodelijk verongelukt Te Haillot in België reed de 28-jarige L. d. M., afkomstig uit Axel, doch in België woonachtig, ln een dikke mist met zijn motor tegen een muur. M. werd op slag gedood. 1 jjgen zij met succes bekroond. Maandag is de en om in Zeeland een lera ressen-opleiding N. 19 te krijgen zijn (Advertentie) en te&euisie. VANDAAG Middelburg—Electro: „Een „echte" Pa- rlsienne", 20 uur, 18 Jaar. Gouden Poorte: Vergadering Algeme ne Bond van Ambtenaren, 20 uur. Vlissingen—Alhambra: „Ik beschuldig", 19 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: „De strijd om het bloedgeld.". 20 uur, 14 jaar. Goes—Grand: „Bloedwraak", 20 uur, 14 J. Prins van Oranje: „Studio" met „De Kluis" voor Arb. Kunstkring, 20.00 uur: vergadering Bevelandse Plattelandsvrouwen, 14.00 uur; verga dering Vrouwencommissie P. v. d. A. In Zeeland, spreker Evert Vermeer, 10.00 uur; Centraal: vergadering mid denstandsvereniging „Handelsbelan gen", 19.45 uur; Opril: Jaarvergade ring Chr. Beamblenbond, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2