K2r zonder kringen KOOPMAN-MUZIKANT WAS EEN GROOT GEVAAR OP DE WEG KLACHTEN IN MIDDELBURG OVER DE MELKVOORZIENING schrijven SCHILDERS TELEURGESTELD OVER LATE ZOMERVAKANTIE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 13 FEBRUARI 1959 POLITIERECHTER MIDDELBURG Ze« weken gevangenisstraf Conform de eis van de officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, heeft de Middelburgse politierechter, mr. A. W. Thöne, de koopman-muzi kant M. H., tot nu toe verblijvend in een woonwagenkamp te Bergen op Zoom, donderdagmiddag bij verstek veroordeeld tot een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf van zes weken. H. kreeg deze zware straf, omdat hij op 13 december van het vorige jaar onder invloed van sterke drank over de rijksweg te Terneuzen in een auto gereden had, terwijl hem bovendien de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen sinds juni 1957 voor twee jaar was ontzegd. Volgens de verbalisant slingerde verdachte over de weg, terwijl hij vervolgens pro beerde om achteruit te rijden. Het geen op bijzonder stuntelige wijze geschiedde. De officier vond het feit bijzonder ernstig, zodat hij zich ge noodzaakt zag deze hoge straf te vorderen. Waarmee de politierechter volledig akkoord ging. De 62-jarige opperman L. B. uit Goès reed op 16 december j.l. onder in vloed van sterke drank op zijn fiets door de Klokstraat. In Kapelle had hij negen borreltjes gedronken en in het centrum van de Ganzestad was hij thans op weg naai- het volgende café.... Reeds eerder was verdachte voor een dergelijk feit tot een boete van 40,veroordeeld. „Dat heeft dus niet de minste in druk op verdachte gemaakt", ver klaarde de officier. „De schrik zal er dus in moeten komen", aldus mr. Van der Dussen, die een boete van 75.eiste. „Ze hebben me enkele dagen gele den weer gepikt", merkte B. hier bij, op. „Maar ik was niet „zat"." „Als ik dat geweten had. zou ik direct een gevangenisstraf gevor derd hebben", kaatste de officier terug. Waarna de politierechter conform dé eis vonniste. De havenarbeider D. van S. uit Goes reed op 10 januari jj. onder invloed van sterke drank op zijn fiets over de Heernisseweg. Hij kwam daarbij bijna ónder een auto terecht. De of ficier nam ook deze zaak zeer ern stig op. „Boetes van 40,maken niet de minste indruk", zo zei mr. Van der Dussen, die er aan herinner de, dat onlangs de boetes verhoogd zijn. In dit geval eiste hij 75. hoewel de politierechter met 60, volstond. Aanbesteding Namens de herverkavelingscommis sie Zeeland is dinsdag door de N.V. „Gvöhtmij", Grondverbeterings- en Ontginningsmaatschappij te De Bilt, in café Verbeek te Ovezande in het openbaar aanbesteed bestek T.D. BE 31: het aanbrengen van een binder- en deklaagconstructie op de wegen no's 1, 2, 3, 7, 10, 11, 15a, 17, 18, 21, 25, (ged.) 28, 29, 42, 46, 53 (ged.) en 70, gelegen in de Herverkaveling Zak van Zuid-Beveland. De uitslag was: wegenbouwbedrijf n.v. J. Blanc- kaert te Brugge f 326.569; aanne mersmij. Hooijinck Arnhem f 335.300 n.v. aannemersmaatschappij N.B.M., Zaandam f 341.000; wegenbouwbe drijf Boezewinkel, Nijmegen, f 342.000; n.v. wegenbouwbedrijf Of- fringa, Den Haag f 344.000; n.v. we genbouwbedrijf Johannes de Kroon. Rhenen f 347.500; aannemersbedrijf R. P. Hol. Hulst f 349.570; wegen bouwbedrijf geb. Hogenbirk te La ren f 349.800; Hollandsche Betonmij., Den Haag f 350.000; n.v. aannemers maatschappij Moei en Hermes. Alk maar f 35Ö.200; aannemersmaat schap P. C. Zaan. Tilburg f 352.270; n.v. wegenbouwbedrijf Tholen, Nij megen f 353.800; n.v. aannemers- maatschappij Rosenberg. Breda f 357.000; Koninklijke Mij. wegen bouw n.v., Utrecht f 362.000; Alge mene bouwonderneming Van Henge len, Nijmegen f 363.400; n.v. August van Dijk Petit, Bergen op Zoom f 364.500; Reef's Aannemingsmaat schappij, Oldenzaal f 368.000; O. Dijkstra's Aannemingsbedrijf, Bre da f 363.400. De raming was f 384.000. Nagekomen advertentie Tengevolge van een noodlottig ongeval ging heden van ons heen, onze innig ge liefde dochter, zuster, behuwdzuster, tante en verloofde, GERDA, op de leeftijd van ruim 20 jaar. Arnhem G..M. Barentsen. Goes S. P. Barentsen- Kroon. Nijmegen L. Waage- Barentsen. J. D. Waage. Dicky en Marleentje. Singapore H. J. Bareritsen. Nijmegen A. de Loor. Nijmegen, 12 februari 1959. Frans Halsstraat 81. De begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats „Rust oord" te Nijmegen, maandag 16 februari a.s., te 13.30 uur van uit de aula. Liever geen bezoek. Niets van gemerkt De rustend landbouwer J. de W., uit 's-Heerenhoek stond terecht, omdat hij op 13 december j.l. op de kruising MolenwegScheldestraat te 's-Heer Arendskerke in zijn auto na een bot sing met een motorrijder was doorge reden. „Ik heb er niets van gemerkt", verklaarde De W. Thuis had een poli tieman de wagen van verdachte be keken en daarbij was gebleken, dat I de achterbumper verbogen was, ter wijl er ook deuken in het spatbord te vinden waren. Al deze beschadi gingen correspondeerden met de be schadigingen aan het motorrijwiel. De verbalisant verklaarde, dat de bumper haaks was omgezet. Vol gens de politieman moet de val- beugel van de motor achter de bumper van de auto gehaakt heb ben. „En dat moet met tamelijk grote kracht gebeurd zijn", was het oordeel van de wachtmeester. De garagehouder P. P. uit 's-Heeren hoek verklaarde als getuige-è-déchar- ge, dat de bumper reeds een oude breuk vertoonde. Hierdoor zou de verbuiging gemakkelijker gebeurd kunnen zijn. veronderstelde hij. De officier merkte op, dat hier geen op zet in het spel was. Wel was hij er van overtuigd, dat De W. oplettender had moeten zijn en bovendien de schok gemerkt moet hebben. Conform de ies veroordeelde de politierechter verdachte tot een boete van 25. Niet geweest „Geen joy-riding. Ik ben helemaal niet in die wagen geweest", zo ver klaarde reeds tijdens een vorige zit ting de knecht J. L. van de kermis exploitant H. Maar volgens de dag-! vaarding had L. wél op 24 augustus tijdens de Goese kermis op bijzon der vreemde wijze met een vracht auto gemanipuleerd. Hij slingerde de wagen aan, reed achteruit dwars de straat over kwam tegen een boom tot stilstand. Weer slingerde hij zijn voertuig aan en reed vervolgens te gen een personenauto aan, waarop de motor weer afsloeg. Met onuitputtelijk geduld bleef L. de vrachtautomotor aanslingeren, waarna hij tot slot de wagen langs de kant van de weg neerzette. Hij ontkende dit echter geweest en dus ook gedaan te hebben. Maar vol gens de getuigenverklaringen van mevrouw M. M. V.v. d. W. uit Vlissingen en de Goese garagehou der J. It. was het L. wel geweest. Zij herkenden hem duidelijk op de foto's, die de politierechter hen voorhield. De zaait is dan ook hele maal 'duidelijk geworden, verklaar de de officier, die een boete vorder de van 75,Uitspraak conform. T eraardebestelling wachtmeester G. Spuesens Donderdagmorgen is op de r.-k. be graafplaats te Philippine onder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot van de maandag jl. bij een motorongeluk om het leven gekomen wachtmeester der le klasse der rijks politie, G. Spuesens, ten grave gedra gen. Onder de aanwezigen bevonden zich de kolonel de Gast, gewestelijk- commandant der rijkspolitie, majoor A. J. van Thiel, commandant van het district Middelburg, luitenant D. van Ooyen, groepscommandant adjudant Van Dommelen en vele andere politie functionarissen onder wie een deputa tie van de brigades Assenede en Zei- zate van de Belgische rijkswacht, als mede burgemeester en wethouders van Philippine en personeel van de douanepost Philippine. De kist werd gedragen door het personeel van de groep Sas van Gent, waartoe de wachtmeester behoorde. Na de H. Mis in de parochiekerk werd bij het graf het woord gevoerd door kolonel de, Gast, adjudant Van de Zande, voor zitter van de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de r.-k. politiebond en de geestelijk adviseur van deze bond. Een broer van de overledene sprak een dankwoord. Op het graf werden vele bloemstukken en kran sen neergelegd. Man in Brouwershaven bouwde zonder vergunning Donderdagavond vergaderde de ge meenteraad van Brouwershaven on der voorzitterschap van burgemees ter J. A. van Leeuwen. De burge meester deelde in zijn openingswoord mede, dat het in de bedoeling ligt de Molenstraat van een nieuw wegdek te voorzien. In de rondvraag vroeg de heer P. de Moor naar een kwestie over woning bouw met de heer Looy, die zou zijn gedwongen met zijn bedrijf uit Brou wershaven te vertrekken. De voorzit ter antwoordde hierop, dat de heer Looy zonder toestemming opstallen achter zijn schuur heeft gebouwd, waarvoor hij enige jaren geleden ook als eens is gewaarschuwd. Ondanks een proces-verbaal i3 de heer L. ver der gegaan zonder bouwvergunning. De heer Looy had er zelfs een boete van 1000,voor over als hij maar kon bouwen zonder vergunning. Dat vereiste een drastisch ingrijpen, al- J— de burgemeester. Reeds driemaal e heer L. in overtreding geweest. Wat de klacht betreft, dat hij uit Brouwershaven zou moeten vertrek ken, werd gezegd dat hem reeds drie maal een woning is toegewezen en ook een bouwvolume met premie, welke alle werden geweigerd. inwrijven laten drogen afborstelen helpt direct tegen etensvlekken, vet, teer, smeer, olie, vruchten, wijn, gras, lipstick, parfum, stempelinkt» enz. verwijdert vlekken Royale lube f.1.95. LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. v. Polycolor-K2r-Placentubex-Margret Astor-Mouson-Blendax Weer enige vertraging in veerdiensten door mist De opkomende mist heeft donderdag op verschillende trajecten van de veerdiensten in Zeeland opnieuw eni ge moeilijkheden veroorzaakt. Ver schillende diensten waren gedurende enige uren door de mist uitgescha keld, terwijl er ook vertragingen voorkwamen. De grootste stagnatie ondervond het veer Kruiningen-Perkpolder. Door de dichte mist was de vaart hier 's mor gens van 8.50 uur tot 10.20 uur ge stremd, terwijl ook 's middags weer enige tochten moesten uitvallen. Op de dienst Hoedekenskerke-Terneuzen moest de boot om 9.20 uur in Hoede- kenskerke blijven liggen. Pas om 11.20 uur kon weer gevaren worden. De rest van de dag was de vaart hier evenals in Kruiningen normaal. Op de trajecten Vlissingen-Breskens en Zierikzee-Katseveer ondervond men nog geen last van de mist. De dien stel konden de gehele dag normaal functioneren. Derde slachtoffer uit Kats overleden Het derde slachtoffer van de gas- verstïkking in Kats, de bijna 80-jari- ge A. Markusse, die ter verpleging in het ziekenhuis Oostwal te Goes was opgenomen, is daar woensdag middag aan de gevolgen overleden. Zoals bekend bevonden de twee ge broeders Markusse zich in een kleine afgesloten slaapkamer aan het ziek bed van hun bejaarde zuster. Door zuurstofgebrek er brandde een flessengaskacheltje en een petro leumlamp in het kamertje waren twee van hen direct overleden. MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET JAARVERGADERING VER. HUISVROUWEN Interessante hobbytentoonstelling ^Middelburgse dames, lid van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou- zijn zeer ontstemd over de melk- voorziening in de Zeeuwse hoofdstad. De melkslijters, aldus de dames, heb ben een monopoliepositie en leveren de melksoorten die voor hen voor delig zijn. Zo kan de Middelburgse hulsvrouw alleen gesteriliseerde en geen gepasteuriseerde flessenmelk betrekben. De melkslijter levert wel losse ge pasteuriseerde melk, die uiteraard niet van een rijkskeuringsmerk voor zien is. De dames nemen het stand punt in: „voorzichtigheid is de moe der van de porseleinkast", en willen gepasteuriseerde melk in flessen, die voorzien zijn van een rijksmerk. Voorts menen zij dat losse melk on hygiënischer is dan flessenmelk. Een en ander bleek tijdens de donderdag middag in restaurant Wöhler te Mid delburg gehouden jaarvergadering ónder voorzitterschap van mevr. M. A. van den Boogert-Selhorst. Unaniem ging de vergadering ak koord met het voorstel om contact op te nemen met de melkfabriek ten einde een eind aan een en ander te maken. Om de eisen kracht bij te zet ten wil men voorts lijsten met hand tekeningen aanleggen. Tijdens deze vergadering waren de dames, die in groten getale naar deze bijeenkomst waren gekomen, niet al leen ontstemd maar ook vol bewon dering. Deze bewondering gold de „Hobbytentoonstelling", waar de da mes toonden wat zij in hun vrije tijd presteren. Dit was alleszins de moeite waard. De inzendingen die vakkundig geëxposeerd waren door de heer P. J. C. Castenmiller, waren onderge bracht in de rubrieken handwerken, handenarbeid en verzamelingen. Vooral het handwerken is zeer in trek, gezien het grote aantal inzen dingen in deze rubriek. Doel Deze tentoonstelling, die door elke afdeling van de Vereniging van Huisvrouwen wordt gehouden, heeft tot doel te laten zien wat de vrouw naast haar huishoudelijke werkzaamheden in haar vrije tijd weet te presteren. Van de bekroon de inzendingen wordt een geweste lijke en later een landelijke ten toonstelling gehouden. Een jury be staande uit mevr. A. M. .D. de Widt-Lugte, de echtgenote van de burgemeester van Middelburg, mevr. W. Tavenler-Boone, lid van het bestuur van de huishoudschool, en mej. N. Boudeling, directrice van de landbouwhuishoudschool kende na veol wikken en wegen de prijzen toe. Hierbij hield men rekening met de afwerking, het patroon, de originali teit en de algehele indruk van de inzending. In de rubriek handwerken werden twee eerste èn tweede prijzen toegekend, daar er geen inzendingen waren voor de rubriek fotografie. De le prijs ging hier naar mevr. S. de Looze-Wiersma voor een geborduurd tafelkleed. De tweede le prijs was voor mevr. Van de Hofstede-Jans met kantkloswerk. De 2e prijzen waren respectievelijk voor mevr. Kraamer- Reynierse met een wandkleedje en mevr. J. C. Mazure-Mants met een antiek beursje met handwerk. Ook werden in deze rubriek twee eervolle vermeldingen toegekend en wel aan mevr. J. C. Mazure-Mantz. In do ru briek verzamelingen wist mevr. F. Stevens-Wouda beslag te leggen op de le prijs met enkele tekeningen. Jaarverslag In het jaarverslag kon de le secre taresse, mevr. C. Potteboom-Tusveld, melding maken van een groei van het ledental tot 225. Voorts memo reerde zij nog de verschillende activi teiten van de afdeling in het afgelo pen Jaar. Mevr. Tj. de Boer-Itoclfse- ma bracht het financieel verslag uit. Door een zuinig beheer konden de boeken worden afgesloten met een voordelig saldo van 113,02. Bil de bestuursverkiezing werden de aftredende dames, mevr. M. A. Boo gert-Selhorst, mevr. Tj. de Eoer- Roelfsema en mevr. E. Th. P. Kos- ters-Zaayer bij acclamatie herkozen. Hierna werden nog verschillende be stuurszaken behandeld. Aanbesteding De Grontmij heeft in hotel „Het Wa pen van Burgh" te Burgh de draine- rings- en bijbehorende werkzaamhe den op percelen in de Burgh- en Westlandpolder aanbesteed. De in schrijving luidt als volgt: J. van Kessel, Geldermalsen 76.325; J. van de Ende, Borssele 74.210; Van der Panne, Zierikzee 74.140; D. Barth, 's-Gravendeel 74.080; Fir ma Van der Hilst, Van der Weert en Kuijper te Renesse 74.000; A. Schaafsma, Zierikzee 73.840; Hom mel, Oud-Vossemeer 73.700; Drai- nagebedrijf Het Noorden te Delfzijl 73.350; Hillebrand, Rilland-Bath 66.968. De gunning is aangehouden. De raming bedroeg 85.100. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK wwmvtIWVWWVVV\AA ovew, yew ew. herstelt zich De beste onderdelen van het gister avond getoonde N.C.R.V.-programma waren we! de reportage over het oude Scheveningen met het Koningin Wïl- helmina wandelhoofd of wel popu lairder gezegd de pier, en de „Te- ledisco-parade", al moet daar direct aan worden toegevoegd, dat „Scher- zlch als geheel toch wel revan cheerde van de ernstige inzinking van enige weken geleden. Jelle de Vries toonde zich thans een béter gastheer en besteedde wat meer aandacht aan de mensen die hij ont ving. Voorts waren de liedjes pret tiger. Het gedeelte over Scheveningen met grappige plaatjes en filmstrips uit de goede 'oude tijd, waarbij op echt Haagse wijze werd aangegeven, hoe de Hofstedelingen vroeger en nu flaneerden over hun boulevard, was bijzonder aardig. Dick van Bommel toonde in zijn „Te- ledlsco-parade" een heel geestig stuk je over Kroesjtsjew met commentaar- van Dorus Manders, terwijl ook het bezoek van Mikojan aan de Ver. Staten met een prachtig stukje tekst van Toon Hermans, velen zal hebben doen schateren. De reportage van de pianofabriek toonde, hoe rustig een dergelijk on derwerp behandeld kan worden. Geen boven het lawaai uitschreeuwende re porters, maar kalm, goed verstaan baar commentaar, terwijl de camera langs de verschillende onderdelen van de fabriek reed. Jubileum bij Twentse Bank te Middelburg Woensdag was het 25 jaar geleden dat de procuratiehouder, de heer J. Verstelle, als jongste bediende bij de N.V. Twentse Bank in dienst trad. Dit jubileum werd in de ochtenduren op het kantoor te Middelburg door de directie en het personeel feestelijk herdacht. De jubilaris werd door d( directeur, mr. J. A. Dumon-Tak, toe gesproken en namens de directie 'n enveloppe met inhoud overhandigd. Ter herinnering aan dit jubileum kreeg de heer verstelle namens di rectie en het personeel een aktentas aangeboden. Radio- in elke prijs 'n klasse beter! ZEEUWSE PATROONS IN GOES BIJEEN Causerie over vestigingswet In de donderdag in „De Prins van Oranje" te Goes gehouden vergade ring van de Provinciale Zeeuwse Sehilderspatroonsvereniging, hebben vele leden hun teleurstelling uitge sproken over dé vaststelling van de bouwvakvakantie in augustus. Met het bestuur waren zij van mening, dat de zomervakantie van 7 tot en met 18 augustus op een te laat tijd stip valt. Op Walcheren zijn de ver schillende bonden tot een akkoord ge komen, zodat daar alle werknemers tussen 25 juli en 4 augustus vrij zijn. In de overige delen van Zeeland is do samenwerking met de aannemers bonden evenwel niet van dien aard, dat de vakantie verschoven kan wor den. De vergadering sprak do hoop uit, dat dit volgend jaar wél het ge val zal zijn. In dc middagbijeenkomst van deze goed bezochte vergadering sprak bondsvoorzitter W. van Krimpen uit Hilversum over „De Vestigingswet Bouwnijverheidsbedrijven, 1958 Spreker begon met een overzicht te geven van de situatie in vroeger eeu wen, waarna hij erop wees, dat om streeks 1930 door vrije vestiging een felle concurrentie werd gevoerd tus sen de schildersbedrijven. Toen moest het werk binnen enkele jaren ver deeld worden over ^eel meer bedrij ven dan voorheen. De vestigingswet van 1937, waarin de schilderspa troons moesten voldoen aan de eisen van handelskennis, vakbekwaamheid en kredietwaardigheid, betekende al een stap in de goede richting. Toch waren er nog hiaten ln deze wet, o.m. wat betreft net vergunningstelsel. In de nieuwe vestigingswet bouw- nijverheidsbedrijven 1958 is de kwestie van de vergunningen veel beter geregeld. Een schaduwzijde i noemde spreker het, dat de aan nemers thans volledige bevoegd heid hebben gekregen voor het uit voeren van schilderwerk bij herstel en onderhoudswerken. Hiertegen hebben de schilderspatroons fel ge protesteerd, maar het heeft uit eindelijk niet geholpen, aldus do bondsvoorzitter. In de discussie werd nog levendig van gedachten gewisseld over de beunhazerij in het schildersvak. Dank zij de nieuwe wet zal hieraan thans paal en perk kunnen worden gesteld. MINDER WERK Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Pagee te Middelburg, bleek, dat het ledental over 1958 met één was teruggelopen on op 1 janua ri 1959 derhalve 168 bedroeg. In ver gelijking met voorgaande jaren is er momenteel veel minder werk. Het verbaasde de secretaris, dat het aan tal ingeschreven werklozen bij de Zeeuwse arbeidsbureaus niet evenre dig 'is met het geringe werk. Vele patroons houden hun knechten nog bezig zei hij verder in zijn verslag Op deze wijze is echter weinig uit zicht op z.g. subsldlewerk, zoals men dat enkele jaren geleden heeft ge kregen. Na dc rede van de bondsvoorzitter wérden enkele huishoudelijke aange legenheden afgewerkt. De heer J. Pa gee te Middelburg werd bij acclama tie herkozen als hoofdbestuurslid. Als afgevaardigde naar de algemene ver gadering in Utrecht werden aange wezen de heren C. Wisse te Goes, J. Pageo te Middelburg, J. Weststrate te Vlissingen, J. Janse te Oostkapelle en A. Leijs te Schore. Naar de al; Jongeren in het bedrijfsleven Op 18 februari start de V.P.R.O. in de rubriek „Rijp en groen" met een serie van acht uitzendingen over de opleiding, de mogelijkne- den en de moeilijkheden voor de veertien- tot achttienjarigen. De eerste vijf uitzendingen (tot Pasen) zijn bestemd voor jongens, de laatste drie zullen meer ge richt zijn op meisjes. „Vandaag kind, morgen volwas sen" is de titel van de eerste afle vering, waarin gesproken wordt over kinderen, die zo van school in het bedrijfsleven komen. De firoblcmen van vaklieden komen n de tweede aflevering aan bod, in de derde zijn het de u.l.o.-leer- lingen, de vierde is gewijd aan speciale opleidingen in bedrijven zoals de haven vakschool en de serie voor jongens wordt be sloten met een indruk van het leerlingenstelsel van het grafisch bedrijf. Voetbal De N.T.S. zal een repi iportage van de voetbalwedstrijd ItaliëSpanje, die op zaterdagmiddag 28 februari in Ro me wordt gespeeld, relayeren. Cor Hérmeier, de derde N.T.S.-decor ontwerper is thans ook ziek. Enige weken geleden moesten Peter Zwart en Fokke Duetz zich terugtrekken, omdat zij overspannen waren. Cor Hermeier kreeg toen de assistentie van een gast-ontwerper, die nu hele maal alleen voor het werk staat. mene vergadering in Leeuwarden zullen vertegenwoordigers van de af delingen Walcheron en Zuid-Beve land worden afgevaardigd. Nadat in de rondvraag nog diverse zaken wa ren besproken en toegelicht, sloot voorzitter Wisse de vergadering. UIT DE ETHER ZATERDAG 14 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 ko/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19-30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws- 7-10 Gym. 7.20 Gram, 8.00 Nws. 8.18 Gram. 830 Voor de huls vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gr. (9.35—9 40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld caus. IÖ.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 10.50 Ca baret. 11.20 Buitenl. weekoverz. 11.35 Tenor en plano. 12.00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Jazzmuz. 13.40 Sporlnws. 14.05 Voor de jeugd.- 14.40 Harmonle-ork. 15.05 Van de wieg tot het graf, caus. 15.20 Omr..ork. 15.50 Kom, neem er niet éénklankb. over de Nationale Com missie tegen het alcoholisme. 16.05 Meis jeskoor. 16.25 Boekenwijsheid. 16.45 Per expresse. 17.15 Act. 17.45 Gram. 18.00 Nws, en comm. 18.20 Lichte muz. 18-35 Muzlek- kiosk. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19 30 Passepartout, caus. 19.40 Het liberale jodendom caus. 19.55 Deze week. caus. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Thuis best?, schets. 2013 Gevar. progr. 21.30 Socialis tisch comm. 21.45 Gram 22.00 Dansmuz. 22.35 Opsporing verzocht. 23.15 Nws. 23 30 —24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Koorzang. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram- 7,45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8 15 Gram. 8.50 Voor de vrouw, 10.00 Voor de kleuters. 1015 Gram. 10.30 Ben le zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Omr. koor. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12 30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12,50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de jeugd. 14 00 idem. 14.10 Viool en piano 14.35 Gram. 14.45 Kron. van letteren en kunsten. 15.20 Lichte muz. 15.40 Boekbespr. 15-50 De schoon heid van het Gregoriaans. 10.20 Voor do jeugd 16.50 Gram. 17,00 Engelse les, 17,20 Lichte muz. 1740 Idem. ïo.oo Journa listiek wekeoverz. 18.10 Strljkork 18 30 Voor de jeugd. 18.45 Van klanten en wan ten weten, oaus. 19 00 Nws. 19,10 Act. 10 25 Lichtbaken; eaus. 19.40 Promenade orlc en solist. 20.30 Voordr. (20 50—21.10 Gevar. muz.). 21.30 Gram. 2145 Sport. 21.55 Dc knlpperboi, caus. 22.05 Lichte muz 22,35 Wij lulden de zondag 1n Aan sluitend: avondgebed en lit. kal 23 00 Nws. 23.15 Nws- in Esperanto. 23.22—24 00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. AVRO: 17.00 Voor de kindoren. NTS: 20.no Journaal en weeroverzteht. VARA': 20,20 Film. 20.40 Jazzmuziek. 21.10 Vraag- en antwoordspel. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 18.00 En direct de l'Hötel de Ville. 19.00 La Pcnsée et les Hommes. 10.30 Feuille ton. 20 00 Jouw 20.30 Variété 21.30 Deux temps trois mouvements 21,33 Chan sons. Daarna: wereldnieuws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18.00 Voor de 1eugd 19.00 Vedetten uit de dierenwereld 19,30 Nws. 19 45 Do week in beeld. 20.15 Feuilleton. 20 40 Film- rep. 22.10 Voor de automibllisten 22.40 Nwi, en jouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8