BURGEMEESTER SCHOONDIJKE LIET FEL PROTEST HOREN „BOUSSAC"- mode-show WALCHEREN KOMEND JAAR BOUW VAN EEN DORPSHUIS IN RILLAND-BATH V.V.V. DOMBURG WIL HET KAMPEERTERREIN UITBREIDEN INWONERTAL HOEDEKENSKERKE NEEMT JAARLIJKS AF VRIJDAG 13 FEBRUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 TEGEN „MACHINATIES" VAN NABUURGEMEENTE Burgemeester 40 jaar in dienst der gemeente In zijn nieuwjaarsrede heeft de bur gemeester van Schoondijke, de heer F. A. van Rosevelt, er zijn teleurstel ling over uitgesproken, dat het aan tal inwoners mot 13 personen was gedaald. Hij weet dat mede aan het vertrek van de R.K.HJB.S. uit Schoondijke, ais gevolg van de z.l. minder vriendelijke machinaties van een nabuurgemeente. Burgemeester Van Rosevelt was echter ook van oordeel dat de raad ook de hand in eigen boezem kon steken en dat ook de bevolking meer had kunnen doen om de H.B.S. in Sehoondijke te krij gen. Hij noemde het vertrek een groot verlies voor het aanzien der ge meente. Verder zinspeelde hij ook op de plannen die hebben bestaan tot stichting van een prot. dir. huishoud school in een nabuurgemeente. De burgemeester protesteerde fel tegen de stichting van deze school en sprak als zijn mening uit dat de Prot. ChristelijJke groeperingen elkaar ge rust konden vinden in de Huishoud school te Schoondijke, Stichting van een tweede huishoudschool betekent, aldus de burgemeester, de nekslag voor beide scholen, daar hieraan vol strekt geen behoefte bestaat. Ook de slechte busverbindingen Schoondijke—IJzendijke visa versa passeerden de revue. Wanneer men heden ten dage van Schoondijke naar IJzendijke moet. betekent dit een he le opgaaf, terwijl enkele jaren gele den een lid van Ged. Staten bij de aanleg van de weg OostburgWa terlandkerkje nog zo positief beweerd heeft, dat er geen verandering zou komen in de diensten tussen beide plaatsen. Een bijzondere donkere wolk noemde burgemeester Van Rosevelt de toene mende werkloosheid. Als lichtpunt noemde hij de aan wijzing van W. Z.-VIaanderen als probleemgebied, wat inhoudt dat Breskens is aangewezen als plaats voor industrievestiging. Fel pro testeerde burgemeester Van Rose velt tegen de uitspraak van de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Z. Vlaanderen, dat alleen die gemeen ten woningen moeten kunnen bou wen, waar ook werk is te vinden. Tenslotte riep hij alle gemeente besturen van W Z.-VIaanderen op om eendrachtig te trachten de bloei van het gewest te bevorde ren en daarbij het verderfelijke chauvinisme te laten varen. Voor de aanleg van het kruispunt bracht de burgemeester namens de gehele raad zijn oprechte dank aan de Rijkswaterstaat. De neer Van Baal feliciteerde na mens de raad de burgemeester met diens dO-Jarig jubileum In dienst der gemeente Schoondijke. WEGVERBETERING. Onder de ingekomen stukken bevond zich de mededeling van Gedeputeerde Staten van Zeeland dat zij aan de hoofdingenieur-directeur van de Pro vinciale Waterstaat opdracht hadden gegeven de verbetering van de Wil- lemsweg verder voor te bereiden. Verwacht mag dus worden dat in 1959 de Willemsweg eindelijk een ander aanzien zal krijgen. Aan de heer C. M. Risseeuw te Schoondijke werd een stuk grond verkocht aan de Nijverheidsstraat voor de vestiging van een diepvries installatie. Gronden werden tevens verkocht aan de heer Iz. P. Jansen en aan mej. G. Corijn. Marktberichten VEILINGEN EN MARKTEN BARNEVELD. Eiervelling S.BE. Aanvoer 318.870 stuks. Handel kalm. Prijzen eieren van 68-62 gram van 9.60—10.39, idem van 62—67 gr. van 10.51-11-21, eendeëieren van 67—74 gram 9,30—9 92, alles per 100 stuks Coö peratieve Veluwse eierveiling Ba^neveld —Ede. Aanvoer circa 950.000 stuks, Han del kalm. prijzen eieren van 49—55 gram van 8.70—9,38, Idem van 65—58 gram van 9.S6—9.68, van 58—62 gram 9.71—10 40, 62— 70 gram 10.54—12.29, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1 550.000 stuks. Han del flauw. Kippeëieren 55—66 gram 9 25— 11.00, algemene prijs 120 per 100. Kilo prijs 1.67 basis 61 gram. Prijsnotering Gelders-Overijselse Vereni ging van Eierhandelaren. Grote eieren 10.25—11 00 63—68 gram. Kleine eieren 7—10, 15, 50—01 gram. AMSTERDAMSE AARPAPPELTERMIJNMARKT Amsterdam 12 februari. Op de markt van vandaag beliep het dagtotaal 187 con tracten, die alle In de consumptiesector werden gedaan. Omzetten en prijzen waren als volgt: Eigenheimer 35 mm kiel 12 contracten voor maart, waarvan 10 tegen 15.00 en 2 tegen 15.10 (kaim). Bintje 33 mm klei 1 contract voor februari te gen 17.70, 8 contracten voor maart, waar van 1 tegen 18.20 en 7 tegen 18.00 en 68 contraoten voor april, waarvan 5 togen 21.00, l tegen 20.90, 11 tegen 20.70, 6 tegen 20.60 10 tegen 20.30, 1 tegen 20.20, 1 tegen 20.00. 3 tegen 19.90, 2 tegen 19.80, 1 tegen 19.70, 14 tegen 19.60, 13 tegen 19-50 (onre gelmatig), Bintje 45 mm klei 1 contract voor februari tegen 19 00, 8 contracten voor maart, waarvan 4 tegen 20.50 en 4 tegen 19.50 en 73 contracten voor april, waarvan 17 tegen 21.00, 26 tegen 21.10, 2 tegen 21.50, 8 tegen 21.70 en 20 tegen 22.00 (onregelmatig), Voran 35 mm zand 5 contracten voor maart tegen 16.00 en 2 contracten voor april tegen 16.50 (kalm), Libertas 35 mm zand 1 contract voor april tegen 16.50 (ka)m) en Alpha 45 mm klei 4 contracten voor maart tegen 20 00 en 2 contracten voor april tegen 2100 (kalm). De poterseetor lag geheel verla ten.bij kalme stemming. VISMWN VEERE Exportgarnalen 744 kg, 2,48—3.17. Schar 280 kg 43—55. Bot 40 kg 40—48. Weiting 28 kg 37—41. Sprot 654 kg 34—48. Een verzoek van de wed. C. Herre- bout om medewerking te verlenen om de door haar bewoonde woning aan de Prinses Irenestraat aan haar over te dragen werd na enige discus sie op utiliteitsgronden afgewezen. Voor de verbetering van de Willems weg werden 4 kleine perceeltjes grond aangekocht van wed. P. Huigh, P. Leenhouts, Jac. Huigh en G. Dek ker. Een verzoek van de ver. „Johannes" krachtens artikel 72 der Lager On derwijswet 1920 om medewerking voor de aanschaf van leer- en hulp middelen tot een bedrag vanf 2618,05 werd ingewilligd. Het bet" ag per leerling voor het openbaar gewoon lager onderwijs werd voor 1959 vastgesteld op 41,26 inclusief administratiekosten. Ook de achterstand die er nog steeds bestond op het gebied van de jaar lijkse en 5-jaarlijkse afrekeningen bij het lager onderwijs werd in de eerste vergadering van 1959 bijge werkt. De beide bijzondere scholen zagen zich over de Jaren 1948 t/m 1957 ongeveer 2500.netto toebe deeld. De heer De Badts bracht dank aan het gemeentepersoneel voor deze afwerking, die uiteindelijk vroeger gekomen was dan gepland. Burgemeester en wethouders werden femachtigd om nadere stappen te on- ememen die zullen kunnen leiden tot een nieuwe regeling voor het op halen van huisvuil, waardoor aan de bijna prehistorische ophaaldienst een Advertentie) donderdag 19 februari „De Korenbeurs" - Goes Hebt U al een plaatsbewijs? „POLEY", Ganzepoortstraat GOES. einde -zal komen. Het ligt in de be doeling een overeenkomst aan te gaan met F. J. Poissenier te Bres kens die eenmaal per week met een gesloten auto het vuil zal ophalen. Het reinigingsrecht zal daarbij ver hoogd worden van ƒ2.op 4. plus ƒ1.voor elke vuilnisemmer. Een uniforme vuilnisemmer kost plus minus 10. In het vonnis inzake de vordering dr. Schulte, internist te Oostburg, werd berust. In verband met het opnemen van patiënten lijdende aan een be smettelijke ziekte in de daartoe be stemde barak van het ziekenhuis te Oostburg en de verzorging van die patiënten door de internist Schulte was de gemeente een belangrijke no ta aangeboden die geweigerd was op grond van het feit dat de gemeente de verzorging niet rechtstreeks had opgedragen aan de internist Schulte. De uitspraak van de kantonrechter was echter niet in het voordeel van de gemeente en gezien de hoge kos ten in beroep werd op advies in het vonnis berust. VLISSINGEN Propaganda-avond „Jeugd en Evangelie" Donderdagavond hield de jongeren organisatie van i,Jeugd en Evange lie" in de chr. geref. kerk te Vlissin- ;en een propaganda-avond, welke .eopend werd door de voorzitter, Co Itroo, met het lezen van een gedeelte uit Romeinen 8. Hierna heette hij de aanwezigen, voornamelijk jongeren, welkom en wees op de vreugde het evangelie te mogen brengen door zang, declamatie en het gesproken woord. Verschillende medewerkers sters) brachten vervolgens een met zorj gekozen programma, bestaande uit solozang door mej. Franclen Fre- geres en declamtie door Yollie v. d. Waal. Spirituals werden gezongen door Geoffrey Land, met begeleiding van mej. L, Maes. De heer G. Ph. Feij begeleidde de solozang. Mej. Nel Homburg, de heer Bert van Rijswijk en mevr. Nel van Rijswijk-Labruyère deden mededelingen over het werk van Jeugd én Evangelie. Het voor naamste doel is om andersdenkende vrienden en vriendinnen ln aanraking te brengen met Christus en in onder ling verkeer en clubverband van ge dachten te wisselen. Geregeld worden vergaderingen en weekends in kamn- verband gehouden. De heer Land gaf een korte uiteen zetting van het ontstaan der spiri tuals. Ds. A. W. Dreschler, chr. geref. predikant, sprak over het onderwerp „Het blijft altijd nieuw!". Er ls veel onvoldaanheid in dit leven en gemis aan echte blijdschap. God geeft aan elk mens een doel op aarde: het leven te stellen in Zijn dienst en dit geeft alleen de echte vreugde, ook voor ae jeugd. Het programma werd afgewisseld met gezamenlijk zingen van verschil lende liederen. Ds. Dreschler sloot de avond met gebed. Kachel met benzine aangemaakt Doordat een bediend de kachel wilde aanmaken met behulp van benzine en nogal een flinke hoeveelheid van de ze vloeistof had gebruikt, ontstond er donderdagmiddag een binnenbrand in de beddenopslagpiaats van de fa. B. in de Nieuwstraat te Vlisaingen. De brandweer was spoedig ter plaatse, zodat het vuur snel bedwongen kon worden. De schade bleef gering. Hille Kleinstra sprak voor Vlissingse Fotoclub Woensdagavond hield Hille Kleinstra onder auspiciën van de Vlissingse Fotoclub een lezing in de huishoud school. In zijn openingswoord be treurde de voorzitter ,de heer S. P. Ventevogel, de matige opkomst, waar na hij het woord gaf aan de spreker. Voor de pauze behandelde de heer Kleinstra de kleurenfotografie in het algemeen, waarna hij de technische details van deze hobby behandelde. Het hoofdpunt van het programma was ongetwijfeld de lezing over het leven van Tijl Uylenspiegel. Aan de hand van vele prachtige dia's wist spreker zijn aandachtig gehoor mee te nemen naar Vlaanderen, waar hij de gemoedelijke sfeer op juiste wijze wist weer te geven. Ook het leven van de Rijnlanders eu van de bewoners aan dé grens van het. IJzeren Gordijn kwam zedr goed tot uiting'. Met het geheel gaf de heer Kleinstra een voor beeld van wat er op het gebied van de fotografie kan worden gepresteerd. Oogst van de straat Op het politie-bureau te Vlissingen zijn inlichtingen te verkrijgen over de navolgende voorwerpen: Diverse rijwielen, autosteps, porte monnees, handschoenen en wanten, diverse sleutels, witte sjaal met blau we opdruk, bankbiljet van 10 gulden, jonge gele herdershond, bruine lede ren "aktetas inhoudende melkfles en enige houtblokken, een schroeve- draaiertje, gele padvindersdas, zak lantaarn, bril met zwart-wit mon tuur, etui met vulpen en vulpotloden, donkerblauwe herenregenjas, beige wollen damesmuts, blauwe vulpen, grijze das, muntbiljet van 2.50 gul den, paarse zijden sjaal, zwarte vul pen merk Waterman. Chr. muziekver. ONDA gaf jaarlijkse uitvoering De christelijke muziekvereniging „Oefening Na De Arbeid" te Middel burg gaf donderdagavond in de Schuttershofzaal haar jaarlijkse uit voering. Gedurende het afgelopen jaar hebben de hoofdstedelijke inwo ners weinig van het korps gemerkt, wanneer het opluistering van festivi teiten betrof. Door allerlei omstan digheden kon „O.N.D.A." niet op straat verschijnen. Wel verleende het korps vele malen medewerking bij evangelisatiebijeenkomsten. Maar be halve dit laatste hebben de 35 muzi kanten gisteravond voor het eerst keurig geüniformeerd met wit over hemd, zwarte broek en grijze das het afgelopen jaar wel hard gerepe teerd. Dat bleek tijdens deze jaar lijkse uitvoering, waarop het pro gramma weliswaar nog niet hele maal smetteloos uit de verf kwam, maar waarop duidelijk de vooruit gang in het korps te merken was. Onder leiding van voorzitter-direc teur J. C. F. van Kamer voerden de muzikanten met vaart hun. program ma uit, waarbij met de marsen nog het meeste succes bereikt werd. Maar daarbij verdienen zij toch voor de wijze, waai'op het voor koper moeilijke karakterstukje „Doorn roosjes bruisvaart" van Rhode ge speeld werd, alle lof. Een goede dis cipline demonstreerden de korpsleden ook in hun concoursnummer van 1958, terwijl verder de uitvoering van „Nihgtfall in camp", een meditatie van D. A .Pope, nog genoemd mag worden. De heer Van Kamer vertelde tussen de verschillende nummers op onder houdende wijze het een en ander over zijn korps. Dat, zo bleek uit zijn woorden, nieuwe instrumenten hard nodig heeft, waarvoor evenwel ten minste een bedrag van 10.000, neergelegd moet worden. Maar die nieuwe Instrumenten zullen het klankvolume stellig ten goede komen. Het instrumentenfonds is thans f 300 groot en de heer Van Kamer deed dan ook een beroep op de belangstel lenden om het fonds te „spekken". In het kader van deze actie zal in het najaar een bazaar gehouden wor den. Na de pauze, waarin de traditionele verloting afgewerkt werd, maakten de muzikanten op het toneel plaats voor „De Zandkorrels", die onder lei- dihg van de heer A. Caljouw een non- stop-bonte-avond presenteerden onder de titel „Comedie". Officiële publikaties MIDDELBURG. ONTWERP HERZ. GEMEENTEL. INDELING. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat ter secretarie dier gemeente (kamer 14) vanaf heden gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is ge legd een ontwerp van wet tot herziening van d© gemeentelijke indeling op Wal cheren met bijbehorende kaart en toe lichting. Gedurende deze dertig dagen alsmede gedurende 20 dagen daarna kan Iedere inwoner of ter plaatse gevestigde rechts persoon tegen dit ontwerp schriftelijk bezwaren indienen bij Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. GEMEENTE O.- EN WEST-SOUBURG. ONTWERP GEMEENTELIJKE HERINDELING. De waarnemend burgemeester der ge meente O- en W.-Souburg maakt be leend, dat ter secretarie van die ge meente vanaf heden, gedurende 30 da gen, voor een ieder ter inzage is ge legd, een ontwerpregeling betreffende herindeling van het gemeentelijk ge bied van Walcheren, met bijbehorende kaart en toelichting. Volgens artikel 101 van de gemeentewet kan iedere inwoner of ter plaatse geves tigd rechtspersoon gedurende genoemde termijn, alsmede gedurende 21 dagen na verloop daarvan, tegen de ontwerp regeling schriftelijk bij Gedeputeerde Staten bezwaren Inbrengen. O- en West-Souburg, 11 februari 1959. De waarnemend burgemeester voornoemd, STEMERDING. VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK VERGUNNING. B. en w. van Vlissingen; brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Shell Neder land N.V. te 's-Gravenhage om vergun ning tot het oprichten, in werking bren gen en ln werking houden van een vul- station door plaatsing van 4 tanks met een inhoud van 12.000, 6.000 en 500 liter voor opslag van respectievelijk benzine, superbenzine, diesoline en gemengde smering met 6 bijbehorende aftappom- pen, op het perceel Prins Hendrlkweg hoek Oost-Souburgseweg. Gedurende tien dagen, te rekenen van 14 februari 1959 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 3 maart a,s., des voormiddags 10.00 uur, ten gemeen tehuize, een openbare ziting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een leder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die ln persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft Ingebracht, Indien hij niet woonachtig ls in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. GEMEENTERAAD VERGADERDE Zielental zal de 3000 benaderen Tijdens de donderdag in Rilland-Bath gehouden raadsvergadering deelde de voorzitter, burgemeester J. C. W. Jobse, in zijn nieuwjaarsrede mede, dat. voor het jaar 1959 belangrijke werken op het programma staan. Spr. noemde o.m. de aanleg van een persleiding voor afvoer van het riool water naar de Westerschelde en liet dempen van de poldersloot, die thans nog als een open riool door de ge meente loopt. Verder zal de bouw van een dorpshuis gerealiseerd kun nen worden en waarschijnlijk zal ook de aanleg van een rijwiel- en voet pad langs-de hoofdweg tot stand ko men. De voorzitter deelde voorts nog mede, dat de bouw van een vierklassige (hervormde) kleuterschool op de ur- gentielijst is geplaatst. Na de vol- toojing van dit gebouw, zal het be staande worden overgedragen aan het r.-k. kleutersehoolbestuur. Tevoren had de burgemeester in een ZOUTELANDE Jaarvergadering „Hosanna" Dinsdagavond hield de christelijk gemengde zangvereniging „Hosanna" te Zoutelande haar jaarvergadering. Na een openingswoord van de presi dente, mevr. T. Schoenmaker-Bliek, werden de verslagen voorgelezen. De vereniging telt 33 leden en het kas saldo bedraagt 373,75. De algemeen adjunct, mej. S. Adriaanse, werd her kozen en in plaats van de heer M. Kleinepier werd gekozen de heer J. Roelse. De vereniging hoopt mede te doen aan het concours, dat in mei te Aardenburg wordt gehouden. DOMBURG Vaardigheidsproeven turnen De dames en meisjes van de Domburg- se gymnastiekvereniging hebben weer de jaarlijkse vaardigheidsproeven af gelegd voor een jury van de Zeeuws- Brabantse Turnkring. De uitslag was als volgt: 2e graad: mej. A. Gillisse (85,6); 3e graad B: L. Corré (77,8), B. Brand (78), R. Bimmel (81,8) en E. van der Hage (75,2); 3e graad A: H. Passe- nier (83,2)M. Passenier (80)J. Hui- bregtse (77,8); R. v. d. Velde (81,2); A. Maranus (77,6);, C. van Iersel (75,6); I. Corré (76,1); M. v. d. Krift (71,4); C. Kooman (76,8)); L. Corré Johd. (76,4); B. Provoost (70,9); P. Houmes (81); F. Geertse (79,9); A. S. Leys (78,4); A. Corré (76,4); M. de Voogd (75,6); M. Povoost (80,2); M. Geertse (78): T. Geertse (76,1); G. Bimmel (73.7); M. Provoost (72.2); A. Clous (71.4); J. v. d. Krift (74); B. Maas (71.9); I. Corré (72.2). Afgewezen zijn 3 meisjes. i RUIMTE WORDT VERDUBBELD Meer buitenlandse dan binnenlandse gasten V.V.V. Domburg heeft grote plannen! Wanneer men tot een bevredigende huurregeling kan komen, zal men nog vóór het a.s. seizoen het kam peerterrein, dat nu ruim 1 ha groot is, uitbreiden tot ongeveer 2'/2 ha. Er zal dan plaats komen voor 800 tot 1000 kampeerders. Voorts zal het ter rein aangesloten worden op de ge meentelijke riolering, waartoe V.V.V. 300 nt leiding moet laten aanleggen. Zo mogelijk zal men ook een gezin aantrekken voor de bewaking en de werkzaamheden op het kampterrein. Er zal ook streng op gelet worden, dat uitsluitend kampeerders in het bezit van een kampeerkaart van dit terrein gebruik maken. Deze belangrijke mededelingen wer den gedaan in de dezer dagen in zaal BURGEMEESTER IN NIEUWJAARSREDE Weiland zal dienst doen als sportveld Burgemeester mr. H. J. M. Stieger van Iloedekenskerke opende de eer ste vergadering in dit jaar met een nieuwjaarsrede, waarin liïj zijn be zorgdheid uitsprak over het jaarlijks afnemend inwonertal. Hij schreef dit toe aan de mechanisatie in de land bouw en het gereedkomen van be langrijke hcrverkavelingswerkzaani- heden. De kom van de gemeente Kvvadendamme maakt hierop een gunstige uitzondering. Deze blijkt bet rooms-katholieke deel van de bevol king nog steeds aan te trekken; voor al de oudere bevolkingsgroep. De burgemeester memoreerde de ge reedgekomen verbeteringen en wer ken. zoals het uitbreidingsplan Vree land. het wijkgobouw annex badhuis voor het Wit-Gele Kruis te Kwaden- damme en de verbetering van de pro vinciale toegangsweg të Hoedekens- kerke. Voor de toekomst wacht het gereed komen van een nieuw patronaatsge bouw te Kwadendamme en het ont werpen van een nieuw uitbreidings plan voor deze kom. De voorzitter herdacht het vorig jaar overleden oudM'aadsüd Franse. De burgemeester maakte voorts bekend, dat van de polder een weiland zal worden gehuurd bij de zogenaamde Ganzepoel, dat als sportterrein dienst zou kunnen' doen. Het komende voor jaar zal dit terrein beschikbaar ko men. De raad besloot een overeenkomst te sluiten mét de n.v. Destructor Zee land te Hansweert. Ook besloot men de splitsing HavenstraatKerkstraat als voorrangssplitsing aan te wijzen. De raad stemde verder in met de ver koop van een perceel grond in het uitbreidingsplan Vreeland aan diver se gegadigden. Ook ging de raad er mee akkoord, dat de ontruimingster mijn van de onbewoonbaar verklaar de woning Langeweegje 41 werd ver lengd en de onbewoonbaarverklaring van het perceel Vreelandsedijk B 56 opgeheven. Een voorstel voor de vaststelling van een nieuwe bezoldigingsverordening van secretarie- en gemeentepersoneel werd aangenomen. Afwijzend werd beschikt op een aanvraag van het r.-k. schoolbestuur voor verbouwing van een kolenhok en personeelska- mer omdat binnen afzienbare tijd waarschijnlijk met minder kosten een nog betere oplossing kan worden gevonden. „Tramzicht" gehouden jaarvergade ring van V.V.V. Domburg. Voorals nog hangt de verwezenlijking van de plannen geheel af van het tot stand komen van een langdurige huurover eenkomst. Om alles te kunnen reali seren men denkt bijvoorbeeld nog aan het inrichten van een kampwin keltje, een speelweidje voor de kinde ren van de vakantiegangers, uitbrei ding van de toiletgelegenheden en wellicht ook een woongelegenheid voor de kampbeheerder zal men ongeveer twintig a dertigduizend gulden moeten investeren. Dit zal uiteraard alleen mogelijk zijn, wan neer men met de grondeigenaar een huurovereenkomst van bijv. 25 jaar kan sluiten. In de goed bezochte vergadering welke onder leiding stond van voorzitter W. Brand, bracht de se cretaris, jhr. ir. H. L. Boogaert, een zeer gedocumenteerd jaarver slag uit. Hieruit bleek dat er in het afgelopen seizoen ruim 500 gasten meer dan in 1957 in de ho tels, pensions enz. vertoefden. Daarbij waren er meer buiten landse dan binnenlandse gasten. Sinds 1912 was dat niet meer voorgekomen. Het aantal Duitse gasten bedroeg ruim 30 van het totaal; in 1912 was dit ook het ge val. De Duitse badgasten kwamen voor vier vijfde deel uit het Roergebied, met name uit de omgeving van Aken BonnDortmund—Geldern. Drie- vijfde van het aantal Belgische bad gasten kwam uit Antwerpen en om geving, een vijfde uit Brussel en de rest hoofdzakelijk uit het grensge bied rond Essen. De vergadering besloot een commis sie te vormen, die zal trachten tot oftn technische verbetering van de contributieaanslag te komen. Hierin werdeu benoemd de heren A. Kome- jan, J. P. Rosendaal, L. Fraipont en J. Boogers. De heren H. L. Boogaert en J. F. Seijdel werden herkozen als bestuurslid. Tot leden van de kas- commissie werden benoemd de heren L. Fraipont en M. Maas. De begroting werd vastgesteld met een bedrag van 3300.— aan contri butie. Op verzoek van de vergadering zal aan het gemeentebestuur worden verzocht om het zomersluitingsuur van één uur 's nachts voor horecabe drijven reedvS per 15 mei te doen in gaan. Op het. programma voor het a.s. sei- sien staan weer enkele evenementen als lampionoptoehten en een tennis toernooi. Ook wil men een bescheiden exploitatie van het recreatieterrein. De vergadering werd ook bijgewoond door de directeur van de provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp. ultvoerigé rede het afgelopen Jaar gememoreerd, dat hij een belangrijk jaar noemde. Spr. herinnerde, o.m. aan de voltooiing van de straatver lichting en van de beplanting en aan het bouwrijp maken van het bouw plan rond de hervormde kerk. Ook herinnerde hij nog aan de totstand koming van de nieuwe gereformeer de kerk met medewerking van het Nationaal Rampenfonds en aan de bouw van liet nieuwe parochie huis. Iri 't ver-volg van zijn rede verklaar de de voorzitter nog, dat het zielen tal van de gemeente in het komende jaar de 3000 vermoedelijk zeer dicht zal benaderen, waarna hij de finan ciële positie, die hij als een schaduw zijde zag, onder de loep nam. Tenslotte sprak burgemeester Job- se nog over het Kreekrakplan, waarbij Rilland-Bath nauw betrok ken is. B. en W. zullen bij de uit breidingsplannen reeds met deze ontwikkeling rekening houden. Teneinde de raadsleden in de gele genheid te stellen zich over het Kreekrakplan te oriënteren, over handigde hij aan ieder een exem plaar van het boekwerk „Brabant ui het nieuwe westen". Namens de raad beantwoordde de heer Rijk de rede van de burgemeester. Van het r.-k. schoolbestuur was een verzoek ingekomen om medewerking te verlenen tot het inrichten van een derde leslokaal in de r.-k, school. Zulks in verband met het feit, dat de school tot driemansschool is uitge groeid. Besloten werd de medewer king te verlenen. Vervolgens kwam het voorstel van B. en W. in behandeling om de minis ter van binnenlandse zaken te verzoe ken het basisbedrag van de uitkering uit het gemeentefonds voor 1959 sub jectief te verhogen. In hun voorstel stellen B. en W. dat het begrotings tekort niet kan worden weggewerkt zonder een beleid van verwaarlozing en afbraak te voeren. Zonder hoofde lijke stemming werd dit voorstel aan genomen. Aan de heer P. Vonder werd wegens vertrek ontslag ver leend uit de commissie tot wering van het schoolverzuim. In zijn plaats werd de heer J.. J. Polderman hoofd van de openbare lagere school be noemd. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Walrave of reeds bekend was hoeveel volume voor woningwetwo ningen aan de gemeente is toegewe zen. De voorzitter zei, dat verdeling niet heeft plaatsgehad. Sprekers ver wachtingen waren niet hoog gestemd. Wanneer G. S. zonder meer het voor stel van de adviescommissie zullen aanvaarden, ziet het er naar uit dat Rilland-Bath geen enkele woning wetwoning zal worden toebedeeld. Dit zou zeer te betreuren zijn. Volgens spreker vooral ook omdat dan de toezegging aan defensie tot restitutie van de geleende acht een heden weer niet zal kunnen worden gehonoreerd. Hij hoopte, dat de raad een krachtig protest zou laten horen. De'heer M. Moerman (s.g.) vroeg wat er waar was van de geruchten, dat de oostelijke polders op Rillands gebied zuilen worden overgedragen aan Noord-Brabant. De voorzitter zei dat deze geruchten ontstaan zijn omdat bedoelde polders niet zijn opgenomen in het nieuwe waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland". Deze polders liggen namelijk zowel op Zeeuws als op Brabants grondgebied. Van de zijde van G. S. was aan spreker de uit drukkelijke verzekering gegeven, dat deze geruchten volkomen uit de lucht zijn gegrepen. Hij was van mening dat G. S. zeker niet dp fout zullen maken van het provinciaal bestuur in 1871, toen de grensscheiding tussen Zeeland en Noord-Brabant definitief werd geregeld. Bij deze regeling werd namelijk aan Noord-Brabant een gebied afgestaan, dat van ouds her administratief en geografisch bij Zeeland had behoord. Schulte en Post wonnen zesdaagse van Antwerpen De Nederlandse sportman van het jaar Gerrit Schulte heeft gisteren- sa men met Peter Post en Bugdahl de zesdaagse van Antwerpen gewonnen. Zij stonden aanvankelijk op de derde 1>laats, maar op de laatste dag kon iet koppel zijn achterstand op het favoriete koppel Van Steeenbergen- Severeyns-Lauwers inlopen. De beslissing viel in de vooravond tijdens de beide ritten achter derny- motoren. In de tweede rit viel de grote slag, reeds na dertien minuten gaf Willy Lauwers doodvermoeid op. Vlak daarop sloeg - de Nederlands- Duitse ploeg haar slag. De gehele uitslag was: 1 Schulte-Post-Bugdahl (Ned. Ned. Did.) 1298 pnt. (on een ronde), 2 Arnold-Terruzzi-Depaepe (Austr. It. Belg.) 1271 pnt.; 3 Van Steeenber- gen-Severeyns (Belg.) 1261 pnt. (op 2 ronden); 4 Derksen-Wagtmans- Voorting (Ned.) 866 pnt. (op 3 ron den); 5 Debakker-Brankart-Proost (België) 899 punten, (op 6 ronden): 6 Wim van Est-Plantaz- Damen (Ned.) 606 pnt, (op 8 ron den 7 Debaere-Decorte-Bover Belg. Belg. Sp.) 465 pnt. (op 13 ronden); 8 De Beuckelaer-Vei'achtert-Peeters (Belg.) 501 pnt. De navolgende koppels namen niet aan de finale-ritten achter derny- motoren deel: 9 Nielsen-Lvkke-Roth (Den., Den., Zwits.) 882 pnt; 10 Bu- cher-Plattner-Armin von Bueren (Zwits.) 733 pnt; 11 Forlini-Brun- Godeau (Fr.) 641 pnt. V olleybalprognoses De prognoses voor de morgen te spe len volleybalwedstrijden zijn: Dames: O.K.K.—Astra I (2); Heren: K.V.C. II—Astra II (2); Vlam—E.G.V.C. (2); Ba zoAstra I (3); Smash I— O.K.K- (2). Afd. Walcheren le klas: E.V.V.C, 2 E.V.V.C. 3 (1); ZuidwestersM. de Ruyter (2); E.V.V.C. 2—Jong Am- bon (1); V.C.U.—Zuidwesters (1). Hoofdklasse Zuid: 5 uur: E.V V C Ever Ready (1); 6.30 uur: Marathon Ever Ready (3).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3