Boete van ƒ300 voor fabrikant, die Goese politieman beledigde Zeeuwse Almanak Handen en Li ppen ■ruw?PUROL JAARVERSLAG VAN KON. MIJ. „DE SCHELDE" OVER 1958 GOESE KERMIS BEKORT TOT SLECHTS DRIE DAGEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRUDAG 13 FEBRUARJ 1959 een ÏÏbk POLITIERECHTER MIDDELBURG Incident op sinterklaasmiddag „De feiten zijn eenvoudig meer dan grof. Uw uitlatingen waren beneden alle peil", zei de officier van justitie te Middelburg^ mr. G. J. B. v. d. Dus sen, donderdagmiddag tegen de textielfabrikant P. M. R. uit Heinkens- zand, toen deze terecht stond voor de politierechter, mr. A. W. Thöne. Op sinterklaasdag van het vorige jaar had de fabrikant in Goes een hoofd agent van politie beledigd en wel volgens de officier op een zo schandelijke manier, als bij nog nooit meegemaakt liad. Op die 5e december besloot R. het personeel van zijn fabriek te verrassen met banketletters en spe culaas. Tezamen met zijn echtgenote begaf hij zich per auto naar Goes om in een winkel in de Lange Kerkstraat deze inkopen te doen. Mevrouw R. ging vooruit om het lekkers te laten inpakken, waarna haar echt genoot met de auto achterna zou komen om de letters in de wagen te bergen. Zo gebeurde het ook. Nadat R. zijn auto voor het pand in de Lange Kerk straat had gezet, ging hij naar bin nen om zijn vrouw met de letters en het speculaas af te halen. Toen hij echter weer buitenkwam, stond de hoofdagent De K. van de Goese poli tie bij zijn wagen en deelde hem mee, dat de auto te lang gepferkeerd had gestaan. R., die volgens zijn verkla ring slechts enkele momenten in de winkel was geweest, was zich van teen overtreding bewust en maakte at de poltieman dan ook duidelijk. Verkeerde manier Maar op de verkeerde manier. „Als jullie zo'n grote slee zien, worden jullie jaloers", begon hij. ,,'t Is een schoftenbende bij jullie. In mijn ogen zijn jullie politiemannen hele maal niet nodig. Als U tegen mij proces-verbaal opmaakt, wordt het een vals verbaal", zo vervolgde hij onder meer. De hoofdagent verzocht R. mee te gaan naar het bureau, waar de fabri kant zich nogmaals driftig maakte. „Hier heh ik geprobeerd om de zaak in der minne te schikken", vertelde hij de politierechter. „Maar een an dere agent had in deze zaak zoveel plezier, dat deze verzoening geheel mislukte. Ik werd toen een volkomen belachelijk persoon genoemd." R. verklaarde zich ontzettend boos te hebben gemaakt, omdat hij meende onrecht aangedaan te zijn. „Toen heb ik wellicht dingen ge zegd, die ik beslist niet had moeten zeggen", verklaarde R.,. die dan ook spijt had, dat het gebeurd was. „Ik had de zaak niet op een derge lijk hoog niveau willen hebben." Mr. Van der Dussen nam het ver dachte hoogst kwalijk, dat hij ook later geen excuses aangeboden had. „Dat kon ik niet doen op een bureau, waar ik eerst getart en uitgelachen ben", verdedigde de fabrikant zich. „U hebt thans spijt, maar U draaft het hoofd te hoog om de politie te benaderen", zo zei de officier in zijn requisitoir. „U heeft schandelijke dingen tegen de politie gezegd on ik begrijp werkelijk niet, dat U zich niet schaamt." Bij de bepaling van de strafmaat had mr. Van der Dus sen reeds gedacht aan een gevange nisstraf van 2 weken. Na een lange aarzeling wilde hij voor deze maal volstaan met het vorderen van een boete van 300, alsmede twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Niet tactvol De raadsman van R. _mr. F. K. Adriaanse, kon zich aan de hand van het „zeer zwarte proces-verbaal" voorstellen, dat de officier nog nim mer een dergelijk geval had meege maakt. Eén ding moest volgens plei ter echter niet weggecijferd worden: „Mijn cliënt was voor 100 procent er van overtuigd, dat hij brandschoon was". Mr. Adriaanse wilde de moge lijkheid, dat van de zijde der politie niet met alle tact was opgetreden, niet buiten sluiten. Voorts achtte hij het begrijpelijk, dat zijn cliënt er niet zo gemakkelijk meer toe geko men is om de zaak later op het bu reau te gaan uitpraten. Mr. Adriaanse verzocht de politie rechter met de persoonlijke facto ren en de omstandigheden reke ning te houden en vroeg een gerin gere geldboete. Mr. Thöne hand haafde in zijn vonnis de boete van f 800, maar legde de voorwaarde lijke straf niet op. De beide schippersknechts M. P., 47 jaar, en Chr. P. N., 37 jaar, uit Yer- seke hadden op de 3e januari jl. een cafébezoek in hun woonplaats beëin digd met een fikse vechtpartij, waar aan zelfs een mes te pas gekomen was. In het café was de onenigheid ontstaan, omdat P. zijn maat over 't haar streek en wel op een zodanig hinderlijke wijze, dat N. daar boos over werd. Anders nooit iets Zij gingen de straat op en daar ontstond een vechtpartij. N. gaf P. enkele klappen in het gezicht, Advertentie Onreinheden la Uw Moed veroorzaken die Rhenmatisehe Pijnen. Daarom zal zo'n bloedzuiverende Knuchenkuur goed doen. 'n Heerlijke gewaarwording, dat be vrijdende gevoel dat over U komt, naarmate de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo Uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn val len als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. VAN 3.U3U1 Ü1 TOT KLOK. „Salvator" een voor de meeste van onze lezers onbekende klinkt de Ouwerkerkenaren letterlijk en fi guurlijk weer vertrouwd in de oren. Het is de grote luidklok die elk heel en half uur over het dorp klinkt en bovendien om twaalf uur 's middags wordt geluid. Zonder dat er een klok- kcluider aan te pas komt, want dat geschiedt nu elektrisch. De vier wij zerplaten van de torenklok zijn nu ook verlicht. WLYTERGASTEN. Van Duiveland in vogelvlucht naar Aardenburg, waar de laatste dagen vrij veel z.g. koperwieken als wln- tergasten worden gesignaleerd. Deze vogels horen thuis in noordelijker streken, doch komen in de winter re gelmatig naar het zuiden. De vogels hebben iets weg van lijs ters en zijn onder de vleugels roest bruin gekleurd. Vandaar de naarn „koperwiek". ONTDEKKING We leven bereids in februari en de dagen van sinterklaas en Kerstmis liggen al weer ver achter ons in gedachten althans, want bij de her innering alleen al moeten we een ze kere lichte vieerstand overwinnenzo van; „Wie denkt dóér nou nog aan". Ja, wiet In ieder geval wel de vierjarige Carla in dat Vlissingse gezin, die dezer da gen in de voorkamer van dc ouder lijke woning naar buiten stond te turen en die toen plotseling heel op gewonden om haar moeder begon te roepen. Mama, druk bezig in de keu ken rende wat geschrokken naar de voo) kamer en vroeg wat er in vredes naam aan de hand was. Carla wees alleen maar naar buiten, waar een melkboer juist zijn equi page, bestaande uit een met een tony bespannen karretje, parkeerde. ,JJou, wat is er dan", vroeg mama ongeduldig. Waarop Carla uitriep: ,Maar zie je dat dan nietf Het paard van sinter klaas heeft een baby gekregen!" Kinderen denken vaak diep „VICTORIA". De Vlissingse haven raakt zater dag bij gunstig weer een tijdelijke gast kwijt. De vijftien duizend tonner „Victoria", een ex- Engels schip, dat onder Liberiaan se vlag is gekomen en onlangs vanuit Londen hierheen werd ver sleept, zal nu door de sleepboot „Schelde" naar Wilton-Feijenoord worden gebracht, waar het schip zal worden verbouwd. KONING. De boogschutters van Biervliet, die zich hebben verenigd in de hand boogmaatschappij, welke hoe kan het anders de naam „Willem Beu- kelszoon" draagt, hebben weer om de koningstitel gestreden. Een korte strijd overigens, want In de derde ronde was het reeds beslist, toen de heer P. van Vooren de hoogvogel schoot en zich dus een jaar lang ko ning mag noemen. Al was er de spanning toen een beet je af, toch hebben de schutters zich verder aan deze edele sport gewijd, waarbij nog tal van succesjes wer den geboekt. GOUD. Tenslotte het bruldspaar-van-de-dag. Ditmaal de heer en mevrouw Wabe- ke-van de Schraaf te Wemeldlnge, die woensdag hun gouden bruiloft vierden. De echtelieden, resp. 82 en 81 jaar oud, mogen naar omstandig heden nog op een redelijke gezond heid bogen. De heer Wabeke, die op een grote boerderij aan de Hoogeweg woont, had vroeger een zeer werk zaam aandeel fn het verenigingsle ven ter plaatse. Hij was bestuurslid van vele verenigingen, scholen en colleges op kerkelijk gebied. waarna de oudste schippersknecht zijn mes greep en de ander in de zij stak. „Ik heb het in m'n drift gedaan", verklaarde P. „Waar ik gestoken heb, weet ik niet. 't Was gewoon een caféruzie. Anders hebben we nooit iets met elkaar. Ik had eigen lijk te veel gedronken", zo verze kerde hij de politierechter. Mr. Van der Dussen vond het een ernstige zaak. Als het mes even door gestoten was, zou.het tenminste een poging tot ernstige mishandeling zijn geweest, aldus de officier, die een gevangenisstraf van 2 weken onvoor waardelijk vorderde. Hetgeen P. wel wat veel vónd. „Beseft U wel, dat het veel ernstiger gevolgen had kunnen hebben?" vroeg mr. Thöne. „U bent door het oog van een naald gekropen". Verdachte: „Als N. zich niet zo kwaad gemaakt had, had ik niets ge daan." V arop mr. Thöne hem veroordeelde tot twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar plus een geldboete van 75. Waarmee N. ge noegen nam, maar de officier wilde nog even afwachten. (Slot van pag. 1) enige scheepstandwielkasten voor overbrenging van groot vermogen. De rederijen, waarvoor scheepsbouw- capaclteit was gereserveerd, deelden mede, van deze reservering geen ge bruik te zullen maken. Annuleringen vonden niet plaats. Wel werd de bouw van een motortank schip op verzoek van de betreffende rederij uitgesteld. De totale waarde van de nog af te leveren orders bedroeg per 31 decem ber 1958 rond f 340.000.000. Hiervan bestaat 48% uit binnenlandse orders en 57% uit exportorders. De opdrachten omvatten 17 schepen, 5 dieselmotoren. 8 sclieepsketels, 3 landketels, 4 turbine-installaties met bijbehorende condensors en tandwiel kasten en 27 tandwielkasten. Met deze orderportefeuille is een voldoen de bedrijfsbezetting gewaarborgd tot In het verslag wordt voorts ver meld, dat één der in aanbouw zijn de 32.000 ton d.w. tankschepen n.l. voor Phs. van Ommeren N.V. uitgerust zal worden met een twaalfcilinder Schelde-Sulzer die selmotor met een cilinderdiameter van 760 mm, terwijl twee andere 32.000 ton d.w. tankschepen voor de London en Overseas Freighters Ltd. te Londen voortgestuwd zul len worden emt een negen oljin- der Schelde-Sulzer dieselmotor met een cilinderdiameter van 900 mm. Deze motoren behoren tot de grootste scheepsdieselmotoren, welke thans in de wereld In op dracht zijn. Kernenergietoepassing Wat betreft de samenwerking met andere ondernemingen speciaal op het gebied van de toepassing van de kernenergie voor elektriciteitsopwek king spreekt de directie zich in het verslag als volgt uit: „Gedurende het verslagjaar onder hielden wij een nauw contact met de daarvoor in aanmerking komende instanties over de bonw van de eer ste atoomcentrale in Nederland. Na het afsluiten van de overeenkomst tussen de zes Euratom-landen en de Verenigde Staten van Amerika heeft ook do Amerikaanse industrie grote belangstelling voor dit project aan do dag gelegd. Door de intensieve samenwerking met onze licentiegever, de Com bustion Engineering Inc. te New York, één der grootste Amerikaan se ondernemingen op dit gebied, blijven wij ook deze ontwikkeling op de voet volgen. Wij zijn van mening zo vervolgt de directie haar verslag dat de veelheid van problemen, samenhangende met de toepassing van kernener gie voor elektriciteitsopwekking, ook samenwerking op het nationa le terrein vereist. Het doet ons genoegen in dit verband te kun nen vermolden, dat een dergelijke samenwerking met enkele zeer grote Nederlandse bedrijven tot stand is gekomen." De directie deelt voorts mede, dat zij gemeend heeft, een verdere uitbrei ding te kunnen geven aan de afdeling Lichtmetaal. In verband hiermede wordt in het verslag de samenwer king genoemd, die tot uiting kwam door de oprichting met andere ge- (Advertentie) OntdeK Hl'DSON Het is de moeite waard interesseerden van de N.V. „Schelde- bouw." Deze N.V. verzorgt de gehele verkoop in Nederland van de bij „De Schelde" vervaardigde lichtmetalen produkten op het gebied van de bouw- en waterbouwkunde. In het verslag wordt de aandacht ge vestigd op het ook in 1958 verder ge stegen kostenniveau. Vergeleken met 1953 vertoont het in 1958 betaalde bedrag aan salarissen, lonen en so ciale lasten bij ongeveer gelijke per soneelsbezetting een stijging van bij na 50 De in afgelopen jaren ge nomen maatregelen om de efficiency te verbeteren hebben slechts ten dele bovenvermelde en overige kostenstij gingen kunnen opvangen. „Gezien de ongunstige situatie op de zeevrachtenmarkt en de daardoor be scheiden vraag naar nieuwbouw aldus de directie verwachten wij een verscherping van de concurren tie. 'Gelet op de vorenvernjelde kos tenstijgingen vrezen wij, dat onze concurrentiepositie ten aanzien van het buitenland aanzienlijk verzwakt zal blijken te zijn. Deze ongunstige situatie wordt nog geaccentueerd door de beperkte mogelijkheden op het gebied van de exportkredietfinan ciering. Aan vernieuwingen en moderniserin gen kwam in 1958 gereed voor een bedrag rond 10.800.000. Bedroeg het totale bedrag der lopende bestel lingen voor dit doel per ultimo 1957 8.500.000. onder invloed van de conjuncturele ontwikkeling is het tempo van de vernieuwingen en mo derniseringen in 1958 vertraagd. Het totaal bedrag der lopende bestellin gen voor investeringsdoeleinden be droeg per 31 december 1958 n.l. rond 900.000. Personeel Op 81 december 1958 waren 3706 personen (v.1. 3785) in dienst van „De Schelde Aan salarissen, lonen en sociale lasten werd in 1958 23.600.000 betaald (vorig jaar 22.400.000). In het verslag wordt voorts melding gemaakt van de tot standkoming der statutaire winstde ling voor het personeel. Indien het voorstel van de directie om over 1958 12 dividend uit te keren wordt Café te Terneuzen afgebrand Bewoners moesten uit de ramen springen Het café ,,'s Lands Welvaren" te Terneuzen is in de afgelopen nacht afgebrand. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de totaal verraste bewoners uit de ramen op de eerste verdieping moesten springen om ach te redden. Raad Sluis vergaderde over onteigeningsvergoedingen Donderdag kwam de gemeenteraad van Sluis in spoedeisende zitting bij een ter behandeling van het ontwerp advies over de onteigeningsvergoe dingen voor percelen grond, gelegen in het wederopbouwplan. Er was een rapport uitgebracht door een com missie van deskundigen, benoemd door de arrondissementsrechtbank te Middelburg. .De gemeenteraad besloot enige tijd geleden tot onteigening van deze gronden over te gaan voor de door braak van de Ridderstraat naar de Nieuwstraat. Met de eigenaren kon het college van B. en W. toen niet tot een minnelijke schikking komen. Op advies van de arrondissements rechtbank te Middelburg werd een commissie van deskundigen benoemd om de grootte van de vergoedingen vast te stellen. De raad werd in de gelegenheid gesteld deze rapporten van opmerkingen te voorzien. De heer J. P. Wage (p.v.d.a.) informeerde naar de bijdrage, die de wederop- bouwinstanties hier zullen geven en naar de kosten die de gemeente in deze procedure zal moeten betalen. Uit de besprekingen in de raad bleek, dat de gemeente deze gronden nodig heeft wegens gebrek aan bouwgrond in de gemeente. De raad besloot het ontwerp-advies te volgen. Een der vier eigenaren van de gronden blijft bezwaar maken en zal waarschijnlijk een juridische uit spraak eisen. Bij de rondvraag informeerde de heer J. P. J. Wage of het niet mogelijk is, dat er in de gemeente door de P.T.T. een publieke telefooncel wordt gezet. Het college van B. en W. beloofde deze zaak met de P.T.T. te zullen op- goedgekeurd, zal overeenkomstig het reglement Winstdeling een bedrag van rond 950.000 aan het personeel wor den uitgekeerd. De exploitatierekening over het boek jaar 1958 geeft na reservering voor fiscale verplichtingen, enz. een voor delig saldo aan van 10.899.185, d.i. 2.590,902 hoger dan over 1957. De nagekomen resultaten van voor gaande jaren leverden een voordelig saldo op van 311.303 (v.j. 662.635), terwijl het voordelig saldo van ont vangen en betaalde interest bedroeg 1.377.397 (v.j. 1.493.591). Na aftrek van 264.746 (v.j. 10.580) nadelig saldo incidentele resultaten, 34.985 (vj. 34.935) ex tra dividend N.V. Nationaal Bezit van Aandeelen Koninklijke Maat schappij „De Schelde" 4.888.154 (v.j. 3.643.994) afschrijvingen op basis aanschaffingsprijs, 2.200.000 (v.j. 2.500.000) aanvullende afschrij vingen tot basis vervangingswaarde, 3.000.000 (v.j. 2.000.000) reser vering voor uitbreidingen en nihil (v.j. 175.000) extra bijdrage aan Pensioenfondsen, resteert een te ver delen winstsaldo van 2.200.000 (v.j. 2.100.000). De verlies- en winstrekening van de N.V. Nationaal Bezit van Aandeelen Kon. Mij. „De Schelde" geeft in cre dit een totaalbedrag van 896.278 aan dividend op aandelen en uitkering N.V. Kon. Mij. „De Schelde", deposito- rente en vergoeding voor extra dividend aan. Na aftrek van 152.541 aan onkosten en belastingen, blijft 743.737 netto beschikbaar voor uitkering. KUNST Kunsimaand-orkest m Welk een verrassing, gisteravond in het Vlissingse Britannia, het optre den van het Amsterdamse Kunst- maand-orkest! Met enige reserve wa ren we derwaarts getogen, omdat we in een niet zo heel ver achter ons liggend verleden nogal eens verplicht waren zonder al te veel geestdrift verslag uit te brengen over het (jaar lijks) optreden van een soortgelijk symfonie-orkest (niet uit Amster dam) waarmee van officiële Zeeuwse zijde 'nogal nauwe betrekkingen wa ren aangeknoopt. Daarom was de stemming dus niet erg hoopvol: zou het weer van hetzelfde laken een pak of om in stijl te blijven van dezelfde noten muziek zijn? Maar neen, Anton Kersjes en de zijnen ble ken een voortreffelijk ensemble te vormen, dat de gehele avond door op niveau musiceerde. Enige kenmerken van dit spel die nen hier te worden opgesomd: een lichte toon, constant volgehouden, zodat de orkestklank steeds subtiel en nooit log werd; een, wat men zou kunnen noemen, analytische speel wijze, waardoor de partituur als het ware zichtbaar werd gemaakt en te vens de structuur van de compositie alle aandacht kreeg; voorts een lyri sche toets, die ook in langzame delen natuurlijk bleef en gespeend was van elke larmoyante dikdoenerij: een op vallende frisheid, die (nog) gevrij waard bleek van elke vorm van blase- zijn; en tenslotte een bij voortduring uitgebalanceerde verhouding tussen de onderscheiden instrumentengroe pen. Men ziet. het zijn allemaal nog al goede zaken. Wij geloven, dat een groot deel van deze eigenschappen te danken is aan de vakbekwame leiding van dirigent Kersjes, die zich gisteravond met na me een intelligent vertolker van Haydns Symphonie 88 toonde. Ook als begeleider, namelijk in Mozarts klarinetconcert in A, toonde hij een opvallende affiniteit met deze Ween- se muziek. Piet Honingh was in dit werk de solist, een uitstekend mus - cus, bij wie opvallend was dat hij met zijn solopartij zich zo goed wist aan te passen aan de musiceertrant van Kersjes. Deze formulering kèn onvriendelijk lijken, omdat daaruit zou kunnen blijken, dat niet Honlnghs opvattingen prevaleerden, doch die van de dirigent. Vriendelijker geredi geerd zou men dus moeten zeggen dirigent en solist bleken hier een zelfde Interpretatie na te streven, hetgeen tot alleszins gelukkige resul taten leidde. En daar ging het ten slotte 'om! Na de pauze werd een viertal wal sen van Strauss uitgevoerd en wel met dezelfde precisie en muzikaliteit als in het eerste deel van de avond waren gedemonstreerd. Het succes was zo groot, dat „Leichtes Blut" moest worden herhaald. De belangstelling voor dit concert was heneden peil. Zeker, wanneer men in aanmerking neemt, dat het werd georganiseerd niet door één, maar wel door twee cultuurverzor- gende organisaties, nomelilk de Ar- beidersknnstkring en Z.V.IT. Het is te hopen, dat met name de Arbel- dersknnstkring niet al te zeer is ge schrokken van het vrij geringe aan tal bezoekers, doch on de thans in geslagen weg zal voortgaan. Een con cert als dit. moet immers toch wel hoger aangeslagen worden dan avon den mot een heterogeen aantal (ove rigens bekwame) radio-medewerkers. De K. VOORSTEL B. EN W. AAN DE RAAD Op 15, 17 en 18 augustus a.s. B. en W. van de gemeente Goes heb- ben dó gemeenteraad een voorstel doen toekomen over verkorting van de kermis. Het college verzoekt de raad do verordening op de heffing van marktgeid zodunlg te wijzigen, dat de kermis zal worden gehouden op de werkdagen in het tijdvak van 's zaterdags in de tweede volle week var augustus tot en met de dinsdag daarna. Dit betekent, dat dan nog op drie dagen kermis wordt gehou den: zaterdag 15 augustus, maandag 17 augustus en dinsdag 18 augustus. In de toelichting op dit voorstel schrijven B. en W., dat reeds herhaal delijk is nagegaan of het mogelijk zou zijn de jaarlijkse kermis van de Grote Markt naar een ander geschikt terrein te verplaatsen. Aanleiding daartoe vormde het uitvallen van de Grote Markt als parkeerruimte gedu rende 8 a 10 dagen en hot hinderlijke lawaai voor de omwonenden. Aan vankelijk lag het in de bedoeling de kermis te doen houden op het zg. ter rein „Krijger" achter de M. A. de Ruyterlaan. Een onderzoek heeft evenwel uitgewezen, dat dit terrein ernstig zou worden beschadigd wan neer het ten behoeve van de kermis zou worden gebruikt. Daar geen an dere geschikte terreinen in de stad Goes aanwezig zijn, zijn B. en W. van mening, dat de kermis op de Grote Markt moet blijven. Om de reeds eerder genoemde be zwaren gedeeltelijk op te heffen, stelt het college de' gemeenteraad thans voor de kermis niet meer ge durende een volle week te doen houden, maar deze bij wijze van proef te bekorten tot drie dagen. Dc bekorting van het kermistijdvak heeft als bijkomend voordeel, dat de weekmarkt slechts gedurendo één dinsdag naar Vlasmarkt en Beesten markt moet worden verplaatst. Bo vendien sluit de kermis te Goes dan aan op die te Middelburg. Voor de kermisexploitanten gaan op <f wijze minder dagen verloren, schrijven B. en W. van Goes verder in hun toelichting. Tevens verwacK het collego, dat bij de exploitanten meer belangstelling zal bestaav voor de Goese kermis. Tenslotte wijst het erop, dat over deze aangelegenheid overleg ia gepleegd met de Bond van KermisbedrijfhouderSi de B.O.V.A.K. Subsidie voor aanleg van twee voetbalvelden Het Coördinatiecollege voor Open bare Werken (C.O.W.) te 's-Graven- hage, heeft subsidie toegezegd voor de aanleg van twee voetbalvelden In de gemeente IJzendijke. Dit werk verschaft naar raming ge durende 18 weken werk aan gemid deld 23 man. (Advertentie) U vindt op pagina 5 als vrolijke reporter met prettige plaatjes. Bij Uw ssgarettenwinkelier vindt U hem als goede Virginia en american. VANDAAG Middelburg Schouwburg: „Meester spion Gluiper', 20 uur, 14 Jaar: Elec tro: „De Circusheid", 19 cn 21.15 uur, alle leeft. Vllxslugen Alhambra: „Mon Onele", 19 en 21 uur, alle leeft.; Luxor: „Trommelvuur op Monte Casslno". 20 uur, 14 Jaar; Aula Sint Paulusaehool: „Verkiezlngatoespraali prof. mr. C. P. M. Romme, 20 uur. Goes. Grand: „Verglss mich nicht", 20 uur, alle leeft.; Prins van Oranje: Spultdag Boval, 10.00 uun Feestavond Togo, 80 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2