Smokkelaars slippend in sloot bij Biervliet ASPRO Zeeuwse Almanak Hem\ d<uect\ IN 's-HEER ARENDSKERKE KOMT HERVORMD JEUGDHUIS Imn <3. ijfc Dames KONINKLIJK GOUD VOOR J. VAN BAREN TE KRABBENDIJKE DIT JAAR IN TERNEUZEN: SCHIPPERSKINDERENSCH00L EERSTE DEEL VERSCHIJNT VAN HET ZEEUWS WOORDENBOEK Agenda 2 PROVINCIALE ZE EC WAE COURANT DONDERDAG 12 FEBRUARI 1959 TENGEVOLGE VAN DE GLADHEID Auto bij Rilland over de kop Nadat deze week eerst de mist het scheepvaartverkeer in Zeeland gro te moeilijkheden had bezorgd en ve le diensten uitschakelde, wordt thans het wegverkeer gehinderd door de yzel, die de wegen moeilijk ber^dbaar maakt. De meeste auto mobilisten ondervonden hiervan veel hinder, maar de West Zeeuws- VI aam se douane kreeg er in de gladheid een bondgenoot bij, want woensdagmorgen omstreeks hall negen slipte in Driewegen in de ge meente Biervliet een grote Ameri kaanse personenauto met een Bel gisch nummerbord en dook in de naast de weg liggende sloot. Enige tijd nadien verscheen een tweede auto bij de plaats van het ongeluk en de inzittenden van bei de wagens begonnen uit de ver ongelukte auto boter in de andere wagen over te laden. Dit dunrde echter niet lang, want de inmid dels gewaarschuwde douane ver scheen spoedig ter plaatse. De smokkelaars sprongen daarop in hun auto en verdwenen met- grote snelheid in de richting Biervliet. Hoewel de douanebeambten nog een aantal schoten op de wegrij dende auto loste slaagde deze er in te ontsnappen. Desondanks hadden zij een goede vangst want de smokkelauto bleek 800 kilo roomboter te bevatten. Later op de dag werd de verongeluk te auto met een takelwagen wegge sleept. Het was de laatste tijd reeds opgevallen, dat de smokkelaars hun arbeidsterrein in Vlaanderen Iets hadden verlegd en via de gemeente Biervliet grenswaarts gingen. Reeds zaterdag reed een auto met zeer ho- fe snelheid door het dorp en dit her- aaide zich zondag. Naar wij verna men was dit de verongelukte auto. Minder fortuinlijk dan de Zeeuwsch- Vlaamse douane was de heer S. N. H. uit Den Haag, opzichter bij de P. T.T. Omstreeks 11.45 uur slipte hij met zijn Volkswagen, komende uil- de richting Bergen op Zoom op dé rijksweg ter hoogte van Ri)Jand-Bath tussen wachtpost 19 en 20, en sloeg over de kop. De auto kwam omgekeerd onderaan de vijf meter lager gelegen berm aan de rand van een sloot terecht en werd zwaar beschadigd. De voorwie len werden onder de wagen vandaan gerukt en de carrosserie werd geheel vernield, terwijl ook de as van de wagen brak. Een medepassagier van de heer de heer De Br. van R. uit Den Haag, eveneens opzichter bij de P.T.T. heeft bij het ongeluk vermoe delijk een lichte schok opgelopen. Na de middag is het wrak van de auto door een takelwagen naar Bergen op Zoom gesleept. Kettingbotsing Ook in Middelburg eiste de gladheid slachtoffers. De automobilist P. L. S. uit Middelburg kwam op de Nieuwe Vlissingseweg in moeilijkheden toen hij, na voor een tegenligger te zijn uitgeweken, naar het midden van de weg terugstuurde. Zijn auto begon te slippen en draaide een slag in het rond. waarna hij achteruit in de naast de weg gelegen watergang reed. S. kon zijn auto ongedeerd ver laten. De wagen werd door een kraan wagen weer op de weg gebracht, waarna bleek dat er geen noemens waardige schade ontstaan was. Na dit ongeval werd onmiddellijk met het strooien van zand begonnen. De kettingbotsing, die om kwart voor vier op de Selsweg ontstond was van ernstiger aard, hierbij waren drie auto's betrokken. Even voorbij het kruispunt Zandberglaan-Seisweg kon de automobilist S. G. Z. zijn wagen niet meer in bedwang houden, waar door de auto om zijn as draalde en met de neus in tegengestelde rich ting kwam te staan. Een tweede wa gen, bestuurd door G. W. T., kon niet meer uitwijken en reed tegen de auto op. De hierachter rijdende tankauto, be stuurd door M. M., probeerde een aanrijding te voorkomen door in de berm te rijden om zo de beide auto's te kunnen ontwijken. Deze manoeu vre mislukte echter, want de achter kant van de tankauto raakte de auto van T., die door de schok over het fietspad reed en In de naast de weg gelegen sloot terecht kwam. Persoon lijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. De auto's liepen nogal wat schade op. 'ASPRO' tegen griep, verkoudheid, keelpijn 2 *ASPRO's -en... U&tititfeeb fit! Verklaring in Belgische Senaat: Modernisering Gent-Terneuzen Mogelijk nog vóór juni definitief verdrag De Belgische minister van openbare werken en wederopbouw heeft woensdagmiddag bij de behandeling van zijn begroting in de Senaat verklaard dat mogelgb nog voor het einde van juni een definitief verdrag met Nederland zal kannen worden getekend over de moderni sering van het Kanaal van Gent naar Temeuzen. Deze modernise ring omvat de bouw van een nieu we sluis op Nederlands gebied. Op de Belgische begroting is honderd miljoen frank uitgetrokken voor de financiering van de studie van de op Nederlands gebied uit te voeren werken en de zeer kostbare onteige ningen die op Belgisch gebied nodig zijn. De minister deelde voorts mede dat de studie van de weerslag van het Nederlandse Delta-plan op eb en vloed in de Schelde, goed vordert. MOGELIJK NOG DIT JAAR Ter vervanging van de Leerkamer Het zal er heus van komen,'dat de jeugd van 's Heer Arendskerke bin nen korte tijd een eigen onderdak krijgt. Reeds jaren zijn er plannen in de molen voor de bouw van een „jeugdhuis", die op het ogenblik steeds vaster vorm aannemen. Wel licht dat nog voor de komende win ter de jengd een eigen „haven" heeft. Het „jeugdhuis" zal verrijzen op dt hoek van de Lange Achterweg-Dee- straat, juist op de grens tussen de oudere dorpskom en de nieuwere woonwijk in het uitbreidingsplan op de Dee. De burgerlijke gemeente heeft dit fraai gelegen perceel dezer dagen aan de Hervormde gemeente verkocht. YAN TOT KOUD. De mannen van het IJzendijkse mu ziekgezelschap „Geduld Overwint" trokken zondag de grens over om met hun pittige muziek de carna valsoptocht van het Belgische Asse nede luister bij te zetten. Door de vorst bevroren echter vooral bij de grotere instrumenten de ventielen. De muzikanten zouden de naam van hun vereniging geen eer hebben aan gedaan, wanneer ze het er toen maar bij hadden laten zitten. Ze liepen een (gastvrije) woning binnen, waar bij de kachel de instrumenten werden ontdooid. „En ook de muzikanten wat op verhaal kwamen", zo meldt onze berichtgever er nog bij. DIAMANT. De muzikanten bleven in de feest stemming, want maandag brach- VREUGDEGOLVEN De vreugdegolven van het carnaval zijn weer aan Zeelands boorden voor- bijgespoeld zonder dat er in deze ge westen nu direct sprake is geweest van een enorme deining. Wel was hel feestgedruis uit Bergen op Zoom bij wijze van spreken in Goes te horen, maar daar is het voor „de eilanden" dan wel zo ongeveer bij gebleven. In Zeeuwsch-Vlaanderen, in het oostelijk deel althans, was dat anders. Daar bouwen ze nu ook sinds enkele jaren een heus carnavalsfeest, met een prins en andere figuren, onder wie een telkenmale weer opduikelende „pliesie Gooren compleet met hos sen en joelen, feestneuzen en toeters en toeters en hossen en joelen en feestneuzen en dansen natuurlijk, ook gewoon dansen maar dan vooral weer met feestneuzen en hossen en joelen en toeters. Want dat kunnen ze daar in Sas van Gent ook prima, reken maar. Daar hoeft ge nu echt niet voor'naar Brabant of Limburg. Zeg gen sommigen. Anderen zeggen het weer anders, maar daar trekken ze zich in Sas van Gent geen (suiker) biet van aan, moet ge maar rekenen. Die gaan daar gewoon hun eigen feestelijke gang en ge kunt er van op aan, dat de vreugdegolven daar ook minstens huizenhoog zijn geste- gen. Dat wilden we maar even vaststel len.... ten zij een serenade aan het echt paar F. X. de Pauw-de Paauw, dat toen zijn 60-jarige bruiloft vierde. Buren zorgden voor een passende verslering en nadat de feestdag 's morgens begonnen was met een mis uit dankbaarheid in de r.-k. kerk, was het de gehele verdere dag een druk komen en gaan van mensen, die de echtelie den kwamen feliciteren. Het was déarom zo druk, omdat „Sies" meer dan 50 jaren varkens- en kalverenkoopman is geweest en in die kwaliteit een grote bekendheid in wijde omgeving genoot. Zijn vrouw Marie is al evenzeer bij ve len bekend, omdat zij tal van ja ren het café „Tivoli" heeft be heerd. Beiden werden In 1878 in Hoofd plaat geboren. Uit hun huwelijk werden vier kinderen geboren, waarvan nog twee zoons in leven zijn. Burgemeester Ficq en wet houder Termote behoorden tot de velen, die de jubilarissen hun ge lukwensen aanboden. DIAMANT II Ook in Vlissingen was er een dia manten bruilóft, en wel van de heer en mevrouw J. van Egeraat, die dins dag hun 60-jarige bruiloft vierden. Het huis aan de Zandweg was bijna te klein om alle bloemen een plaats te geven. Tussen alle bloemenpracht stond een mand met fruit, die door een deputatie van het gemeentebe stuur was aangeboden. Vandaag, donderdag wordt er nog doorgefeest, want de heer Van Ege raat viert zijn 86ete verjaardag. In blakende gezondheid, mogen we wel zeggen. Een kwart eeuw geleden ging hij met pensioen bij de maatschappij Zeeland, waar hij 37 jaar heeft ge werkt. Daarvoor werkte hij emge tijd bij De Schelde. Toen net echtpaar Van Egeraat in 1899 in de huwelijksboot stapte, lag die anders te water dan de huweUjks- boten van tegenwoordig: er was toen nog geen televisie, film, radio of snelverkeer. Die zijn er nu dus wel, maar toch hebben beide echtelieden het al die tijd zonder gedaan. Zelfs aan een krant hebben ze geen be hoefte. ,,'s Morgens om half acht sta ik op, dan doe ik normaal mijn werk en om tien pur ga lk weer naar bed. U ziet dat ik het er goed van neem." Aldus ée 81-Jarlge en montere me vrouw Van Egeraat. De diaconie en de kerkvoogdij van de hervormde gemeente hebben voor dit doel de handen ineengeslagen en' participeren ieder voor de helft ln de kosten van de bouw en de exploitatie. De gemeente zelf heeft door extra, wekelijkse collecten een bouwfonds kunnen vormen, waaraan ook door. de.verenigingen door middel van en kele acties is bijgedragen. Natuurlijk zijn de bouwkosten niet gering, maar gezien de belangen die hier in het spel zijn, is men van gedachte dat het gebouw er komen móet. Het gebouw een schepping van de architect M. J. Ie Clerq uit Krui- ningen bevat naast een hall en keuken, twee zalen, die respectieve lijk 6 bii 7 meter en 7 bij 12 meter groot zijn. Voor de onderbrenging van een bibliotheek is nog een aparte ruimte gereserveerd. De zaal is niet bedoeld als toneelzaal, maar zal ruimte moeten bieden voor het werk van de verschillende jeugd verenigingen, de zondagsschool, de instuif enz. Ook zal men hier kleinere bijeenkomsten kunnen beleggen. Uiteraard zal veel kerkelijk werk als catechisatie, vergaderingen e.d. In het gebouw plaats kunnen vinden. Wat er met de nog steeds in gebruik zijnde „leerkamer" aan de Dorps straat zal gebeuren ligt op het ogen blik nog in het onzekere, ln elk geval zal alle jeugdwerk wel in het nieuwe „jeugdhuis" geconcentreerd worden. Voor de Hervormde jeugdraad bete kent het nieuwe gebouw een stimu lans en een mogelijkheid meer om het plaatselijk jeugdwerk verder uit te bouwen. Als de (nog vage) plannen doorgang vinden, zal het „Jeugdhuis" ook ruim te bieden om een bejaardensociëteit te herbergen. Op deze manier zou letterlijk jong en oud van het nieuwe gebouw profijt kunnen trekken. De gemeente van 's Heer Arendskerke en de kerkelijke organen hebben In elk geval getoond, dat het hen ernst is met het werk voor de jeugd. De fa. C. Beenhakker zal de bouw uitvoeren, terwijl het schilderwerk is opgedragen aan de heer J. J. Carels. (Advertentie) K—SHAMEA-C handen ruw of schrool HAMEA-GELEUüSHi] Raad Kerkwerve naar Leeuwarden De gemeenteraad van Kerkwerve, dat na de ramp door Leeuwarden werd geadopteerd, gaat op 20 en 21 fe bruari a.s. in de Friese hoofdstad de dank van het dorp overbrengen. Die dank zal tot uitdrukking worden ge bracht met het aanbieden van een beeldhouwwerk, dat door een Leeu warder beeldhouwer werd gemaakt in opdracht van de bevolking van Kerkwerve. Het ligt in de bedoeling dat de gehele raad van Kerkwerve naar Friesland reist om daar de ont hulling van het geschenk bij te wo nen en om getuige te zijn van een 40 JAAR ZONDAGSSCHOOLONDERWIJZER Drukbezochte ouderavond De veertigste jaarvergadering-ouder avond van de Nederlands hervormde zondagsschool te Krabbendijke, die woensdagavond onder grote belang stelling is gehouden in de consistorie van de Ned. herv. kerk, is een groot se huldiging geworden voor de schei dende voorzitter, de heer J. van Ba ren. Voor het vele werk, dat Rem als oprichter, bestuurslid en zondags schoolonderwijzer op de schouders was gelegd, werd de heer Van Baren onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De burgemeester van Krabbendijke, de heer L. Cnossen, speldde de scheidende „onderwijzer" onder een spontaan applaus de me daille op de borst. Meer dan honderd belangstellenden waren voor de viering van het veer tigjarig bestaan naar de consistorie gekomen, waar voorzitter J. van Ba ren een openingswoord sprak. Hij gaf een resumé van de oprichting af, waarbij hij erop wees, dat men het werk onder Gods zegen heeft kunnen verrichten. Uit het jaarverslag van Burgemeester L. Cnossen van Krab bendijke speldt de heer J. van Baren, oprichter, bestuurslid en onderwijzer van de jubilerende hervormde, zon dagsschoolvereniging te Krabbendij ke, bij diens afscheid de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst. Het veer tigjarig jubileum van de school werd woensdagavond in de consistorie van de Ned. hervormde kerk te Krabben dijke gevierd. Foto P.Z.C.) Vicaris beroepen Vicaris J. Brizet uit Terneuzen is be roepen naar de Nederlands Hervorm de Kerk te Nieuwvliet. Collecte De lilstcollecte ten behoeve van het schilderen der Nederlands hervormde kerk te Driewegen heeft 3.825 op gebracht. BOUW VORDERT GOED In september beginnen de lessen In Terneuzen wordt momenteel hard gewerkt aan de bouw van een ge meentelijke schippersschool. Deze openbare school komt op de hoek van Cantfoortstraat-Govert v. d. Peyl- straat en zal worden bestemd voor het geven van continu-onderwijs aan schipperskinderen. Tot de school zul len worden toegelaten schipperskin deren die voor het geregeld ontvan gen van onderwijs aan de wal zijn gehuisvest en schipperskinderen wier moeders zich uitsluitend in het belang van het onderwijs van hun kinderen tijdelijk aan de wal hebben gevestigd. De scholieren krijgen een leertijd van vier jaar, hetgeen inhoudt dat zij in die tijd dezelfde lessen krijgen te verwerken als de leerlingen van andere lagere scholen in zes jaar! Men wil dit bereiken door een extra lestijd in de vooravond ln te lassen, bijvoorbeeld van half vijf tot zes uur. (Slot van pag. 1) „na-informaties". Was dit ook ge beurd dan werd het geheel in een kaartsysteem opgenomen. Vele avonden hebben de dames Ghijsen en Van de Putte aan dit coördineren van de door de cor respondenten verzamelde gege vens gewerkt. Een werk, dat ge heel „con-amore" geschiedde. Letter voor letter Toen subsidies van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver-Wetenschap- pelijk Onderzoek, en die van de pro vincies Zeeland en Zuid-Holland de verschijning van liet woordenboek mogelijk maakten, kon de eerste let ter nog altijd de A onmiddel lijk naar de uitgever Van Goor en Zonen in Den Haag, worden gezon den. Zo is het eerste deel „letter voor letter" gegroeid. Terwijl mej. Ghijsen de drukproe ven voor dit eerste deel bereikten, zat zij gebogen over het materiaal voor het tweede deel... Voordat aan de samenstelling van dit Zeeuws woordenboek werd ge werkt, waren wei enkele plaatselijke lijsten verschenen. Dit is echter de eerste keer, dat een onderzoek naar de Zeeuwse dialecten zich over het gehele Zeeuwse taalgebied heeft uit gestrekt. De illustraties in het boek zijn van de Middelburgse kunstschil der Joe. Prince» De minimum leeftijd om tot de school te worden toegelaten is acht jaar, zo dat deze kinderen op hun twaalfde jaar aangenomen dat er niet wordt gedoubleerd het nodige lager on derwijs kunnen hebben genoten. De totstandkoming van deze Temeu- zense schippersschool is voor een be langrijk deel te danken aan het ini tiatief van de plaatselijke afdeling der Koninklijke Schippersvereniging „Schuttevaer". Dat Terneuzen een dergelijke onder wijsinrichting krijgt, ligt voor hand. Vele schippers hebbe zen als domicilie, zodat de banden met deze havenplaats groot zijn: an- hand. Vele schippers hebben Terneu- npi deren kiezen Terneuzen regelmatig als wachthaven voor een „vrachtje" door de gunstige ligging in de ka naalzone en de aanwezigheid van een schippersbeurs, terwijl tenslotte Ter neuzen bekendstaat als een belang rijke doorvaarhaven van binnensche pen, van en naar België. Hierdoor krijgen de ouders regelmatig de ge legenheid hun nog Jonge kinderen te bezoeken. Een moeilijkheid Is nog de huisves ting der schipperskinderen. De Schut- tevaer-afdeling lieeft reeds een be roep gedaan op de bevolking om deze kinderen gedurende de onderwijs periode onder te brengen. Ook zijn er plannen voor een gezamenlijk on derkomen. Hiervoor zou dan een gro ter type binnenschip met ligplaats aan de „Schependljk" worden in gericht als een drijvend „pension". De school, dio aan het eind van deze zomer gereed zal komen, start In sep tember met haar lessen. Botsing door niet verlenen van voorrang Op het kruispunt SlabbemwegT. D. de Vosstraatd'AUIystraat te Zie- rikzee zijn woensdagmiddag half een twee auto's tegen elkaar gereden. De eerste was een bestelwagen, bestuurd door de heer H. P. A. B. te G., de andere een personenauto, bestuurd door de heer Z. M. te Z. De schade aan belde wagens was gróót. De oor zaak van de botsing was het niet ver lenen van voorrang. De rijkspolitie te Zierikzee heeft de zaak in onder zoek. secretaris J. Schouten bleek, dat het bestuur dankbaar is voor hetgeen het afgelopen jaar heeft gebracht. De penningmeester. J. Koster, die door net bestuur reeds tot opvolger van voorzitter Van Baren was gekozen, getuigde in zijn jaarverslag van een gezond financieel verenigingsleven. Het bezit van de zondagsschoolver eniging bedraagt momenteel 637,61. In verband met een geringe achter uitgang in de contributies wekte hij de ouders niet-leden op zich spoedig aan te sluiten. Vervolgens kwam de directeur van de Nederlandse Zondagsschool Ver eniging, de heer A. Kroese te Am sterdam, aan het woord, die ver klaarde, dat de hervormde zondags school te Krabbendijke een oude, wervende kracht heeft. Veertig jaar lang is hier Gods woord aan de kiknderen doorgegeven, opdat zij Zijn woord zullen verstaan, zo merkte hij op. Huldiging Burgemeester Cnossen feliciteerde de vereniging met het behalen van deze mijlpaal. Veertig jaar is op eenvou dige wijze verteld over de Heere Je zus en de heer Van Baren heeft daar een groot aandeel in gehad, ze! bur gemeester Cnossen. Het diepe respect en de trouw voor het werk van de scheldende zondagsschoolonderwijzer, is tot uitdrukking gekomen in de vorm van een koninklijke onderschei ding. Onder een spontaan applaus van de talrijke aanwezigen speldde de burgemeester de heer Van Baren ver volgens de eremedaille in goud. ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas sau, op de borst. Na de pauze werd het huishoudelijk gedeelte van de vergadering verder afgewerkt. Allereerst werd hartelijk afscheid genomen van de heer Van Baren, waarna de nienwe voorzitter, de heer Koster, als zodanig werd ge ïnstalleerd. In de pauze werd nog een geanimeerde verloting gehouden. Mr I F. Homstra snrak voor Zeeuws Genootschap Voor het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen sprak woensdag avond te. Middelburg rar. J. F. Horn- stra, directeur van de Stichting Zee land voor maatschappelijk en cul tureel werk, over „Sociale aspecten van de veroudering der Nederlandse bevolking". Na een algemene- inleiding, waarin spreker o.m. er op wees, dat het aan tal bejaarden in Nederland 8,6 pet. van de bevolking bedraagt en ln Zee land 11 pet., behandelde hij uitvoerig de relatie van de bejaarde tot de maatschappij. Daarbij' concludeerde hij. dat onze tijd dé vroeger als van zelfsprekend aanvaarde autoriteit van de oud geworden mens niet meer aanvaardt. Na hiervan de oorzaken te hebben aangestipt betoogde mr. Homstra, dat de vereenzaming van de bejaarde mens als een gevolg van deze ontwikkeling wordt beschouwd. Mede daaruit is waarschijnlijk de grote belangstelling te verklaren voor de bejaarden-sociëteiten, waar van men overigens vroeger meende, dat ze alleen in een stedelijke struc tuur zouden gedijen, doch waarvan de praktijk uitwijst, dat ze ook in een plattelandssamenleving in een grote behoefte voorzien. Mr. Hornstra ging vervolgens in op de vraag of ten aanzien van de be jaarde niet al te veel wordt gegene raliseerd en voorts of het in verband daarmee niet noodzakelijk is te ko men tot een gedifferentieerde typo logie van de .bejaarden. Tot dusver was spreker hierover in de littera tuur heel weinig tegengekomen en dit weinige was bovendien nog zeer schetsmatig. Ten aanzien van de praktische oplos singen van het bejaardenprobleem betoogde spreker, dat de betrokkenen het oud worden niet scherper mogen voelen dan nodig is. In dit verband waarschuwde hij, dat in elk geval moet worden voorkomen dat er „be- jaarden-ghetto's" ontstaan. In dit verband bepleitte hij de bouw van kleinere woningen, die de bejaarden niet de indruk geven dat zij een ob ject van zorg zijn. Ten aanzien van de bouw van rusthuizen betoogde spreker, dat een grondig vooronder zoek naar de bejaardensituatie zeker aan de bouw vooraf dient te gaan. Op deze inleiding volgde een belang wekkende gedachtenwisseling. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter van het Genootschap, mr. J. Moolenburgh. Benoeming. De heer D. Langerak, onderwijzer aan de openbare school te Klootinge, is per 1 mei a.s. in dezelfde functie benoemd te Zoetermeer. De heer Lan gerak is drie jaar te Kloetinge werk zaam geweest. Middelburg Electro: „Getuige h char ge", 19 en 21.15 uur, 14 Jaar. Schuttershof: Uitvoering Christelijke muziekvereniging O-N.D.A.. 19.45 uur. Wöhler: Jaarvergadering Nederlandse vereniging van Hulsvrouwen en Hob bytentoonstelling, 14.30 uur. Koffiehuis: Jaarvergadering brand weer, 20 uur. Vlissingen Alhambra: „De kleine hut", 19 en 21.15 uur, 18 Jaar. Luxor: „De sluipschutter'.', 20 uur 14 Jaar. Christelijk gereformeerde kerk Kas teelstraat Contactavond Jeugd en Evangelie, 20 uur. Britannia: Concert Kunstmaandorkest voor Arbeiderskunstkring en Z.V.U., 20 uur. Goes Grand: „Pepote, kind van de straat", 20 uiurt alle leeft,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2