STERK SPEL VAN COOPER IN „MAN VAN ZEKERE LEEFTIJD" WALCHEREN MARKTBERICHTEN VLISSINGSE TYPOGRAAF IN AUSTRALIË WILDE TERUG WOENSDAG XI FEBRUARI 1959 PRO VLNOlALti ZEEUWSE COURANT FILMS IN ZEELAND „Pepote" en „De rode ballon" in donderdag-cyclus GARY COOPER is de eentrale fi guur in de film „Man van zekere leeftijd" (Ten North Frederick), die te zien is in Electro (Middelburg) en die gemaakt werd naar een ro man van John O'Hara, Het is de nogal trieste geschiedenis van een man, die door zijn echtgenote in de richting van een politieke loopbaan wordt gedwongen en die na een hoopvol begin mislukt. Het verhaal werd onder regie van Philip Dunne, die tevens het scenario schreef, strak en vrij ingetogen verfilmd. Cooper geeft sterk spel te zien. Dit laatste doet Alan Ladd op zijn beurt in „De trotse rebel" (Alham- bra, Vlissingen), waarin men voorts Olivia de HavillanÖ kan bewonderen. Het Is het verhaal van een nogal eigenzinnige weduwnaar, die met een ziekzoontje door het land zwerft, op zoek naar een dokter, die zijn kind zal kunnen genezen. Hij beleeft enkele nogal wilde avonturen; het kind geneest en de man vindt aan de zijde van een vrouw een nieuwe toe komst. Het geheel in kleuren. Bankrovers en postkoetsen, India nen en scherpschutters het komt allemaal in een soms adembenemend tempo opdraven in de rolprent „Do- denval in Dakota" (Grand, Goes), met in de hoofdrollen Linda Darnell en John Lund. De liefhebbers van een actierijke Indianenfilm kunnen in Grand derhalve uitstekend te recht; aan spanning ontbreekt het er waarlijk niet. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Algemene ledenvergadering afdeling Axel Z.L.M. Dinsdag hield de afdeling Axel van de Z.L.M. onder leiding van de heer W. Koster de algemene ledenvergade ring in het „Gulden Vlies". Het aan tal leden blijkt nog steeds toe te ne men en de financiële positie is vrij gunstig. Door het z.g. „100 pct.-plan" van de waterleidingmaatschappij Zeeuwsch- Viaanderen zal volgens de heer Kos ter een belangrijke achterstelling van het platteland worden weggewerkt. De vrije veren-kwestie kan aUeen worden opgelost door een radicaal middel: de vaste oeververbinding. In dijking van het land van Saaftinge is hiervoor een eerste vereiste. Tengevolge van het Deltaplan raakt Oost Zeeuwsch-Vlaanderen in het vergeetboek, betoogde spreker. Van de oogstresultaten had de tarwe een middelmatige opbrengst; gerst kende evenmin een topoogst maar de bieten hadden een uitzonderlijk grote opbrengst. Ook de aardappelen heb ben het uitstekend gedaan. Erwten en bruine bonen waren aan de goede kant; koolzaad echter is uit de vruchtwisseling verdwenen. De vlas teelt verkeert helaas nog steeds in een kwetsbare positie. De voorzitter besprak vervolgens de werkclassificatie in de landbouw en deelde mede, dat deze voor de tuin bouw per 16 februari zal worden in gevoerd. Voorts legde hij de vinger op de betreurenswaardige woontoe standen in Zeeuwsch-Vlaanderen woont 34 pet. der landarbeiders in krotwoningen. Verbetering in deze toestand is dan ook dringend ge wenst. De rekening van de vereniging kon worden afgesloten met een bevredi gend batig saldo. De heren W. Kos ter en A. Scheele werden herkozen als afgevaardigden voor het kring- bestuur en de lieren W. L. den Ha mer, P. B. va.n Hoeve, J. K. de Put ter en A. Scheele als afgevaardig den naar de algemene vergaderingen van de Z.L.M. De heren I. de Feyter en W. L. den Hamer werden benoemd tot plaatsvervangend bestuurder. Mr. J. F. G. Schlingemann sprak over „sterke én zwakke punten in de land bouw", waarin hij een der „sterke punten" in het organisatieleven van de Z.L.M. vond, dat meer dan 2000 bedrijven thans bij het boekhoudbu- reau zijn aangesloten. In dit opzicht is de kring Axel een der zwakste. Tot de specifiek Zeeuwse aangelegen heden die hij behandelde, behoorden aansluiting van de onrendabele ge bieden bij de P.Z.E.M. en de herzie ning der krachttarieven, die hij hoogst wenselijk achtte. Mr. Schlin gemann weidde ook uit over de nood zakelijke uitbreiding der veerdiensten en bepleitte een eensgezind optreden, om of via Saaftingen-Hoedekensker- ke of Vlissingen een vlottere verbin ding met overig Zeeland mogelijk te maken. De heer G. Pauwe, chef van het boek houdkundig bureau van de Z.L.M. hield een causerie over het onder werp „Boer en Fiscus". NIEUW-NAMEN Auto en landbouwkar in botsing. Tc Nieuw-Namen in de gemeente Clinge kwamen door gladheid en mist een personenwagen van de heer B. uit Clinge en een landbouwkar in bot-1 sing in de Woestijnestraat. Beide wa gens liepen zeer zware materiële schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. In Luxor (Vlissingen) draait „De sluipschutter"; het verhaal van de man, die onversaagd de strijd tegen een klein legertje misdadigers aan bindt. In de hoofdrollen Bruce Ben net en Richard Arlen. Donderdag In de donderdagcyclus vertoont Grand (Goes) de vaak ontroerende, op het filmfestival in Berlijn be kroonde en in Madrid spelende film „Pepote, het kind van de straat". Een verfrissend samengaan van ro mantiek en realiteit, bekwaam en indringend verfilmd. In het voorpro gramma bovendien de kostelijke kleurenfilm „De rode ballon" van Al- bert Lamorisse een verrukkelijk verhaaltje over een jongetje met een ballon. „Getuige k charge" (Electro, Middel burg) is de bijzonder spannende en sterke speelfilm naar het toneelstuk van Agatha Christie, vervaardigd on der regie van Billy Wilder en met subliem spel van Charles Laughton, Mariene Dietrich en Tyrone Power, Eer voortreffelijke film. Alhambra (Vlissingen) vertoont de filmkomedie „De kleine hut", waarin men de vaak amusante belevenissen kan aanschouwen van een mooie vrouw en twee mannen op een onbe woond eiland. De mooie vrouw: Ava Gardner de twee mannen: Ste wart Granger en David Niven, De Zeeuwse Ruiters hadden goed jaar in 1959 Ledental vertoonde stijging De Gewestelijke Bond voor Zeeland van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen hield dinsdagmiddag een druk bezochte vergadering in „De Landbouw" te Goes. De voorzitter, ir. J. D. Dorst, releveerde in zijn openingswoord het slagen van de verschillende vorige ge houden concoursen en cross-countries. Wat de plannen voor 1959 betreft werd medegedeeld, dat het in de be doeling ligt op tweede pinksterdag een concours te organiseren in Axel. Voor 4 juli a.s. is een concours vast gesteld op Schouwen-Duiveland, dat zeer waarschijnlijk in Noordgouwe zal worden gehouden. Eind juli wor den de provinciale kampioenschappen verreden in Vrouwenpolder. Uit de jaarverslagen van secretaris-pen ningmeester H. van Damme te Hein- kenszand bleek, dat bij de Bond ne gen plaatselijke verenigingen zijn aangesloten. Het ledental is enigszins gestegen. Uit de toeneming van het ledental blijkt dus wel, dat de voort schrijdende mechanisatie de liefde voor het paard niet doet verminderen. Met dankbaarheid werd in de verga dering gewag gemaakt van de steun, die men van vele zijden krijgt. Voor al met het oog op dure reizen met de veerdiensten is geldelijke steun van organisaties en particulieren vrijwel onontbeerlijk. Universitair examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het artsexamen de heer J. Geldof, vroeger woonachtig te Oostkapelle. Officiële publikatie VLISSINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN- GEDEELTE VAN DE OOSTSOUBURGSE- WEG. B. en W. van Vlissingen; brengen ter openbare kennis, dat het gedeelte van de Oostsouburgseweg tussen de Prins Hendrikweg en het woonwagenkamp tot nader te bepalen datum zal zijn afgeslo ten voor alle verkeer (voetgangers inbe grepen). Vlissingen, 4 februari 1959. Lezing huishoudelijke gezinsvoorlichting Dinsdagavond hield de afdeling Mid delburg van de Huishoudelijke ge zinsvoorlichting in de bovenzaal van restaurant Wöhler te Middelburg een drukbezochte bijeenkomst, waar de heer N. Verboon een causerie hield over „Naar de volwassenheid". Spreker betoogde dat er een groot onderscheid is tussen volwassenen en niet volwassenen. Zo zal een vol wassene aan bepaalde eisen moeten voldoen, zoals niet koppig en niet eigenwijs zijn en een zekere levens ervaring en verantwoordelijkheid in het leven moeten bezitten. Een kind daarentegen heeft nog geen eigen mening en heeft zich zelf nog niet gevonden. Volwassenheid wordt ook bepaald door de aanvaarding van de zin van het leven, welke zin van het leven het kind evenmin kent. Voorts stipte de heer Verboon aan, dat de vrijheid van een volwassene tevens gebondenheid betekent. Hierna behandelde Inleider uitvoerig de pubertijd, die een overgangsfase naar volwassenheid betekent. Naar aanleiding hiérvan behandelde de heer Verboon verschillende periodes van voor en na pubertijd. Tegen woordig, zo betoogde inleider, duurt de pubertijd langer dan vroeger. Vol gens een van de vele geopperde stel lingen komt dit door de cultuurtoena me van de volken, waar een puber In zijn groeiperiode naar volwassen heid naar toe moet groeien. Na de pauze beantwoordde spreker vragen, waarbij hij nog enkele facet ten van zijn lezing nader toelichtte. Eerder op de avond was de heer Verboon door de voorzitster van de afdeling, mevrouw E. Strubbe van Veen, welkom geheten en sloot zij deze bijeenkomst met het doen van enkele zakelijke mededelingen. Nutsspaarbank Middelburg gedurende januari 1959. Uit het. januari-overzicht der Nuts spaarbank te Middelburg blijkt, dat het tegoed bij het begin van deze maand 13.551.498,86 bedroeg. In de ze maand werd ingelegd een bedrag van 1.386.864,91, terwijl er 7S3.963.24 werd terugbetaald. Zo doende ontstond er een voordelig ver schil van 602.901,67, waardoor het tegoed aan het eind van de maand steeg tot 14.154.400,53. Het aantal rekeningen steeg van 14.152 met 12 tot 14.164. Op het kantoor te Middelburg steeg het tegoed van 11.570.859,13 tot 12.104.608,65, dus met 533.749,43. In de eerste maand van het nieuwe jaar werd ingelegd een bedrag van 1.224.301,42, terwijl er 690.551,99 werd terugbetaald. Het aantal reke ningen nam toe met 17, namelijk van 12.241 tot 12.258. Op het bijkantoor te Oostburg werd ingelegd een bedrag van 156.952,22, terwijl er 93.11,25 werd terugbe taald," zodat er een voordelig saldo te zien was van 63.840,97. Het tegoed aan het begin van de maand ad 1.965.371,36 steeg daardoor aan het eind tot 2.029.212,33. Het aantal re keningen daalde met 10 tot 1863. Tijdens de zitdag te Oostkapelle werd 14.006,09 ingelegd en 2.319,18 te rugbetaald. Er kwamen 3 nieuwe re keningen bij. Het tegoed bij het agentschap te Kruiningen was aan het begin van januari 15.268,37. Ingelegd werd een bedrag van 5.6.11,27, terwijl er 300 werd terugbetaald, waardoor er een voordelig saldo ontstond van 5.311,27, dat het tegoed aan het eind van de maand bracht op 20.579,64. Het. aantal rekeningen steeg met 5 tot 43. Bij het schoolspareu was het tegoed aan het begin van de maand januari 63,046,52. Ingelegd werd 2.433,18 en terugbetaald 2.436,59, waardoor er een nadelig verschil was van 3,41. Het tegoed aan het einde van de maand werd daardoor 63.043,11. Het aantal rekeningen daalde van 1576 tot 1549. In Middelburg werden 20 en in Oost burg 3 baby-boekjes uitgegeven met een gezamenlijke eerste bijstorting van 149,50. In omloop waren aan het eind van de maand 1424 spaarbusjes, terwijl het gespaarde hedrag 1.606,43 omvatte. VLISSINGEN Ir. H. Vos sprak voor P.v.d.A. Voor een vrij tahjjk publiek heeft dinsdagavond het Eerste-Kamerlid _ir. H. Vos in het Concertgebouw te Vlis singen een verkiezingsrede gehouden voor de Partij van de Arbeid. De voorzitter van de plaatselijke af deling, de heer M. J. van Poelje, kon in zijn openingswoord gewagen van een flinke groei van de afdeling Vlis singen. Sinds januari werden 68 nieu we leden ingeschreven, waarmee het ledental tot pl.m. 625 is gestegen. Niettemin wekte hij zijn gehoor op nog meer leden te winnen. Ir. Vos begon zijn rede met een te rugblik op de jongste liabinetscrisis. Hij wees met beslistheid van de hand, dat de P.v.d.A., „die in de afgelopen jaren vaak de moeilijkste karweitjes heeft opgeknapt", verantwoordelijk zou zijn voor de moeilijkheden. De schuld hiervan ligt bij de partijen die de belastingvoorstellen in het ka binet door de ministers van alle par tijen ondersteund hebben verwor pen. Ook hebben deze partijen ..gewei gerd om naar een oplossingv voor de ontstane crisis te zoekén. Men liet minister Hofstra vallen, omdat hij vasthield aan een verlenging van de belastingmaatregelen met twee jaar, terwijl echter de nieuwe minister van financiën, prof. dr. Zijlstra, nu weer in de Eerste Kamer verklaarde, dat ook hij een tweejarige termijn veel beter blijft vinden dan een eenjarige termijn. Spr. gaf de verzekering, dat de an dere partijen niet moeten menen, dat de P.v.d.A. met de vervroegde ver kiezingen in moeilijkheden is ge bracht. De partij is nog nooit zo sterk gegroeid als thans, zo betoogde hij. Als ware achtergronden voor de cri sis noemde spr. drie feiten, waarover in de laatste tijd botsingen waren ontstaan^ nl. de prijsbeheersing van landbouwgronden, de huurverhoging en de belastingvoorstellen. De P.v.d.A. wil niet meer mee rege- i*en, zo verklaarde ir. Vos verder, zon der een vooraf goed vastgesteld pro gram. Wanneer men met elkaar moet regeren, moet men ook samen achter Gedeelte Oostsouburgseweg gesloten. De Oostsouburgseweg tussen de Prins Hendrikweg en het woonwagenkamp zal voor alle verkeer, voetgangers in begrepen, tot nader te bepalen datum gesloten zijn. GOES ZUID-BEVELAND Kindermiddag van plattelandsvrouwen. Zaterdag organiseerde de afdeling Zuid-Beveland-West van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een kindermiddag in „de Prins van Oran je" te Goes. De ongeveer 170 kinderen keken hun ogen uit naar de gooche laar en de films en luisterden naar de accordeonmuziek van Jan Geldof uit Goes en voordrachten van Huibje Mol uit Wilhelminadorp. Tot slot ontvin gen ze nog een traktatie. .De middag stond onder leiding van de presidente, mevrouw Van Willegen-Everse. DRIEWEGEN Jaarvergadering Landbouwvereniging. De landbouwvereniging „Eendracht maakt Macht" te Driewegen hield haar algemene jaarvergadering in de zaal van de Guchte te Driewegen, onder voorzitterschap van de heer J. Boogert. De secretaris-penningmees ter bracht verslag uit over de geda ne aankopen. De omzet, waaronder 123.100 kg kunstmeststoffen, 6041 kg zaaigranen, 17.905 kg veevoeder, 15.000 kg schuimaarde, 16.951 liter benzine en olie, benevens vele ande re artikelen, bedroeg f 51.517,92. De aftredende bestuursleden, de he ren J, de Dreu en J. Westveer, wer den bij acclamatie herkozen. Over 1958 werd aan de penningmees ter een gratificatie toegekend van f 25.en aan de bode van f 15. Het loon van de penningmeester werd per 1 januari 1959 verhoogd met f 50.'s jaars. Het bestuur deelde mede,dat indien mogelijk dit voorjaar een landbouw- filmvoorstelling wordt gegeven. Ook wil men komend seizoen een excursie naar een der suikei'fabrieken maken. Daar de heer P. Mol bedankte als bo de en niemand dit werk wil overne men, zal men trachten met een an dere werkwijze dit probleem op te lossen. de gemaakte afspraken willen staan. Spr. wilde zich niet aan voorspellin gen wagen, doch hij voorzag, dat het voor de andere partijen nog niet zo eenvoudig zal zijn om samen een re gering te vormen. Naar spr. aan de hand van uitspraken uiteenzette, zou er tussen deze partijen nog lang geen overeenstemming bestaan over de basis van het te vormen kabinet. De P.v.d.A. zal zich er tegen verzet ten dat een conservatieve koers wordt ;n het verdere van zijn rede her innerde ir. Vos nog aan de in de na oorlogse jaren gevoerde sociale poli tiek en de noodzaak ook deze in de toekomst voort te zetten. Verder stipte hij het onderwijs nog aan. „We kunnen ons niet veroorloven een deel van ons intellect onbenut te laten." Hoewel hij overtuigd was van de noodzaak van een goede defensie, meende hij dat er toch op diverse punten meer efficiënt gewerkt zou kunnen worden. Tenslotte wees liij zijn gehoor nog op de taak welke men als socialist ook buiten de landsgren zen, met. name de zorg voor de achter gebleven gebieden, heeft. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Ingebruikneming wijkgebouw. De hervormde gemeente te Vlissingen zal op vrijdag 20 februari des avonds om 19.30 uur het wijkgebouw aan de Bonedijkestraat (Johanneskerk) in gebruik nemen. ZEEUWEN ALS EMIGRANTEN Gedachte aan koude winter hield hem tegen (Van orize correspondent in Australië) „Wat eon land is me dat, ik ga. gauw terug naar Nederland", zei de heer J. P. C, Osté bij zichzelf en hij ging in Sydney boeken voor de terugreis naar het vaderland. Er was hem iets erg vervelends over komen; zakkenrollers hadden hem in Sydney van bijna duizend gulden be roofd, wat al zijn geldelijk bezit was. En dat op Kerstmis Hij maakte zijn plannen voor de te rugreis klaar; maar toen dacht hij plotseling aan het feit. dat het, ter wijl hij in Sydney in de biakende zonneschijn liep, in Holland winter was. „Toen besloot ik toch maar in Australië te blijven", vertelde hij. De banken waren gesloten, doch er' was een goedhartige Australiër, die hem 100 gulden leende, wat hem weer meer vertrouwen in het nieuwe land gaf. En dus bleef dc heer Osté in Australië. Hij woonde ln Vlissingen in de Badhuisstraat, was in Indonesië ge weest, waar hij werkte als zetter, doch na de bekende moeilijkheden, zag hij betere kansen in Australië. „Ik ben daarin niet teleurgesteld, be halve dan mijn eerste indrukken". Hij kreeg direct weer een baan als handzetter; de taal maakte het hem niet al te lastig. Hij verwisselde nogal eens van druk kerij, totdat hij twee jaar geleden een aanstelling kreeg als voorman op een klein drukkerijbedrijf in één van de voorstadjes van Sydney, waar hij, later het beheer van de pïoduktie in handen kreeg. „Ik heb ondervonden, dat er hier ge noeg' mogelijkheden zijn. wannéér je wilt aanpakken"; concludeert de heer Osté. WAAR DE CONVENTIE GOED VOOR WAS. Toen de heer Osté in Australië kwam, was hij nog vrijgezel. Er was een conventie van de Reformed Churches, waar hij het meisje ontmoette, dat intussen zijn vrouw is geworden. Eerst woonde het jonge paar vijf maanden bij vrienden; daarna werden kamers gehuurd voor ongeveer 75 gulden per week. Vervolgens kreeg men de beschikking over een gedeelte van een huis, waar gedurende twee jaar onderdak kon worden verkregen. Maar omdat ae toekomst wat de huisvesting betreft ook wat meer ze kerheid verlangt, besloot de heer Osté een stuk land te kopen, waarop nu de eigen woning gaat verrijzen. „Die huisvesting kan het je hier moeilijk maken", zo was ook zijn on dervinding. Over de kansen in zijn vak is hij overigens goed te spreken; het druk kerijbedrijf is in Australië nog niet op volle capaciteit. Er zijn vrij veel kleine bedrijven, die alle een goed bestaan opleveren. De kwaliteit van het drukwerk moge dan nog niet zo zijn als in Holland, maar het be drijfsleven geeft mogelijkheden. Mevrouw Osté, die met haar familie op Tasmanië woonde, heeft aller minst met heimwee te kampen ge had; zij voelde zich thuis in ae nieu we omgeving. De plannen van de heer Osté gaan in de richting van een ei gen bedrijf, al is daar dan ook een behoorlijk kapitaal voor nodig. „We kunnen onze tijd afwachten", zegt de heer Osté met het nodige emfgrantenopthnisme 1 AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT 10 febr. De totale dagomzet op de heden gehouden aardappel termijnmarkt beliep 239 contracten, alle bij flauwe stemming Sn de consumptiesector. Gedaan werden ln eigenheimer 35 mm kiel 12 contracten voor maart tegen f 16.00, lii bintje 35 mm klei 15 contracten voor maart, waarvan 2 tegen f 20.50, 7 tegen f 20.40, 2 tegen f 20-00 en 4 tegen 19.80 en 93 contracten voor april, waarvan 40 tegen 20.50, 35 tegen 20.40 en 18 tegen 20.30, ln bintje 45 mm klei 4 contracten voor fe bruari tegen 20.50, 17 contracten voor maart, waarvan l tegen 21.20, 12 tegen 21,00, 2 tegen 20-80 en 2 tegen 20.70 en 75 contracten voor april, waai 10 tegen 1 22.40, 17 tegen 22.50, 7 tegen 22.70, 10 tegen f 22.80, 7 tegen f 22.20 en 15 tegen 22.30, in voran 35 mm zand 14 contracten voor maart, waarvan 13 tegen 16.50 en 1 tegen 16.30, ln iibertas 35 mm zand 5 contracten voor maart tegen 16.20 en in alpha mm klei 2 contrac ten voor maart tegen 22.00 en 2 con tracten voor april tegen f 22.00. Voor de poterrasen was de stemming kalm geen omzet. Uilvoering „Mozart". Donderdagavond gaf de harmonie „Mozart" te Yerseke haar jaarlijkse uitvoering voor donateurs en begun- tigers in de zaal Nolet. Nadat het korps met medewerking van de drumband de tamboer-maitre-mars ten gehore had gebracht, opende de voorzitter, de heer J. Glerum, de avond met een kort woord, waarin hij burgemeester Willemsen met echtgenote en wethouder D. van Bo ven verwelkomde. Hierna gaf hij een overzicht van hetgeen de vereni ging in het afgelopen jaar zoal heeft gepresteerd, zoals de eerste prijs op het concours van de Zeeuw se Bond, de medewerking aan diver se festiviteiten en het bezoek aan Rotterdam en Amsterdam in het ka der van Zeeland Presenteert. Ook de koninklijke onderscheiding aan het lid H. <J. de Wee bij het 70-jarig be staan werd gememoreerd. Namens de vereniging bood de voorzitter de heer de Wee de bijbehorende draagme- daille aan. Tevens werd het lid, de heer Joh. Steketee, de verenigings medaille op de borst gespeld voor het 25-jarig lidmaatschap. Onder lei ding van directeur P. Huysse voerde hierna „Mozart" nog een viertal mu zieknummers uit; ook de leerlingen onder leiding van de heer de Wee gaven een extra nummertje. Door de toneelgroep van de harmonie „Schel- degalm" uit Hansweert werd de klucht „In het Gouden Haantje" op zeer verdienstelijke wijze voor het voetlicht gebracht. Een -ovationeel applaus viel de tonelisten aan het slot ten deel. Vrijdagavond werd de op voering wederom voor een volle zaal herhaald. Rode Kruis-filmavond In de zaal Nolet te Yerseke, werd, uitgaande van het Nederlands Rode Kruis, een filmavond gehouden. Als hoofdfilm werd gedraaid „Paula", Verder werden nog enkele films ver toond. Onderlinge competitie damclub. Deze week werd de onderlinge com petitie van de Yersekse damclub voortgezet. De volgende partijen werden gespeeld met als uitslag: P. Hoogstrate—A. Ridderhof 20; G. van NoordenE. Janse 02; A. van GemerdenJ. Gunter 20; F. van den BoomgaardJ. Zuidweg 20; J, LouwerseA. de Rooy 11; J. Zuid- wegE. Janse 20; A. van Gemer den—F. van den Boomgaard 11. 's-HEERENHOEK Schieting. De uitslag van de te 's Heerenhoek gehouden schieting luidt als volgt: hoofdvogel: J. v. d. Dries, Hoek; le klep: C. Raas, Ovezande; 2e klep: P. Schreurs, Ovezande; 3e klep: A. de Jonge-Rijk, Ovezande; zijvogels bei de door C. Rijk, Ovezande. De kallen waren voor P. Rijk, 's Heerenhoek, C. Raas v.n., A. v. d. Dries, 's Hee- ren hoek en J. v. d. Dries, 's Heeren hoek. De meeste vogels J. Priem, Ovezande. Het aantal schutters was OVEZANDE Jaarvergadering Wit Gele Kruis. De afdeling Ovezande van het Wit Gele Kruis hield dezer dagen haar jaarvergadering onder voorzitter schap van burgemeester Andriesseii, In zijn openingswoord gaf de voorzit ter een overzicht van hetgeen door het W.G.K. voor de volksgezondheid werd gedaan. Hieruit bleek dat de laatste jaren een toenemende activi teit is waar te nemen. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat het met de financiën niet rooskleurig is gesteld. De contri butie is in feite te laag, in verband met de omstandigheid dat per 1 jan. 1959 aan de provinciale bond 0.75 per lid meer moet worden afgedra gen. Het is dus noodzakelijk, volgens de voorzitter, dat de contributie wordt verhoogd. Met algemene stem men werd besloten de contributie per lid per jaar tc verhogen met f 2. tot 9. WISSENKERKE Uitvoering „Apollo". Donderdag' gaf het barmoniegezel- schap „Apolip" te Wissenkerke haar jaarlijkse uitvoering in hotel „de Kroon", onder leiding van de direc teur, de heer I. Stokman. Met een har telijk welkomstwoord opende de heer Stokman de avond, waarna vijf mu zieknummers werden gespeeld. Het toneelstuk in drie bedrijven „Onder valse vlag" van J. J. Rostink kreeg een goedé opvoering. De secretaris van de vereniging, de heer J. J. van den Berge, sprak na afloop een dank woord tot alle medewerkenden aan deze geslaagde avond. Vrijdagavond was er een herhaling. De belangstel ling was hier evenals op de eerste avond, groot. i ROTTERDAMSE VEEMARKT. 10 februari. Aanvoer ln totaal 3407 Week» totaal 5186. vette koeien en ossen 400; ge- brulksvee 890; vette kalveren 235; gras- kalveren 300; nuchtere kalveren 1186; varkens 54; biggen 23; paarden 53; veu lens 3; schapen of lammeren 252; bokken o£ gelten 11. Prijzen ln cents per kg. le kw. 2e. kw- 8e. kw. Vette koeien 315—346 300—316 260—300 Vette kalveren 290—310 260—290 220—260 .Slachtpaarrten 250 240 220 Prijs in guldens per stuk- le 2e 3e kwaliteit Graskalveren 400 380 280 Nuchtere kalveren 67 65 52 Biggen 64 48 40 Schapen 100 80 50 Lammeren 110 80 55 Kalf koeien 3300 1100 975 Melkkoeien 1300 1100 975 Vare koeien 900 780 680 Vaarzen 975 825 625 Pinken 680 550 425 Vette koeien aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen onveranderd; vette kalveren aanvoer groter, handel vlot, staande prijzen; graskalveren aan voer als vorige week. handel traag, prij zen ongewijzigd; nuchtere kalveren aan voer ruimer, handel redelijk, prijzen even lager; biggen aanvoer gewoon, han del redelijk, prijshoudend; slachtpaar- den aanvoer als vorige week, handel le vendiger, hoger in prijs; schapen en lam meren aanvoer iets meer, handel goed, ruim 'prijshoudend; kalfkoeien en melk- 'koeien aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen constant; vare koeien aanvoer ge. woon, handel goed, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer tets meer, handel lui, prijzen onveranderd. VEILING MIDDELBURG 10 febr. Fruit; Golden Delicious H I 30-op 45, 75-80 46, 70-75 43—45, 65-70 36, 60-70 36, 60-65 23—27, H II 17—18, K 27—32, F 10-21; Jonathan H I 70-80 32, 70-75 27—31, «5-70 21—29, 60-70 19—20, 60-65 16—19, H II 8—13, K 6—17, F 6; Goudreinette H I 85-op 22, 75-85 11—25, 65-75 16—23, 65-70 15, H II Il ia, K 12—22, F 8; Winston H I 60-op 30— 33, H IIS, K 22, F 6—9: Bramleys Seed ling K 6; Lombarts Calville I-I I 65-op 26. Comtesse de Faris H 1 55-65 11, H II 13. K 6, F 6; St.-Remy H I 75-op 12—13, 65-75 12, 60-70 13, 65-op 11. H II 10, K 8—9, F 9—10. Groenten. Witlof 44-55, Uien 2—12, Prei 25—35, Savooiekool8—24, Rodekool 10—19, Wittekool 14—15, Boerenkool 9—24, Peen 2—13, Spruiten 16—52, Veldsla 176—179, Kroten 4.50—8, Koolrapen 6; Andijvie glas 102—120. BEURSBERICHT MARKT GOES 10 febr. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe, basis 17 pet. vocht, boerensehoon a£ boerderij, per 100 kg 1 28—f 30; Gerst, idem, 23—f 2750; Haver, basis 15 pet., vocht, idem 1 21—f 23; Kleine groene erwten, Idem t 35—f 57; Schokkers, Idem f 50—80; Bruine bonen, idem f 90— f107-50; Karwijzaad, idem 65—f 80; Blauwmaanzaad, idem 125—f 140. Aardappelen. Klei-aardappelen noteer den heden: bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering 18, 35 mm opw., exp- sortering f 18: eigenheimer, 35 mm opw., binnenlandse sortering 14.50—15-50 meerlander, 35 mm opw., binnenlandse sortering 15—f 16. Deze prijzen gelden per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrich- ting, sorteerkosten voor rekening van koper. Naai- alpha en furore bestond geen vraag. De prijs van voederaardappelen bedroeg f 3.75—f 4.25 per 100 kg. Stro. Gerstestro f 47.50—f 50 per ton; Tar- westro 50—57.50; Haverstro f 47.50— f 52; Erwtenstro f 60—65. Uien. De ulenprijs bedroeg f 6—7 per 100 kg, onafgestaart produkt. Vlas. Goede kwaliteit gerepeld vlas 21— 27 cent per kg, afwijkende kwaliteit 12— 21 cent. Goede kwaliteit ongerepeld vlas 20—24 cent per kg, afwijkende kwaliteit 12—20 cent, VEILING GOES 10 febr. Export- en industrieveiling. Jo nathan H 80-85 32, 75-80 32—34, 70-75 28—36, 65-70 24—34, 60-65 18—28, H II 8—11; Gol den Delicious H 80-85 54—57, 75-80 45—69, 70-75 40—69, 65-70 38—59, 60-65 24—46, H Tl 15—23; Goudreinette H 85-95 27—28, 80-35 24—27, 75-80 21—26, 65-75 13—15, H II 7—8, IC 14, F 8; Winston H 75-85 51—59, 65-75 «6—62, 60-65 26—43, H II 7; Lombarts Cal ville 30-90 31—34, 70-80 82—35, 60-70 21—29, H n 7—17; Saint-Remy H 75-85 10—12, 65- 75 13, H n 9; Gieser Wildeman H 60-70 40, 55-69 23=30, H II 10—12; Op monster: Laxton Superbe H 70 en op 47—52, H 60-70 38; Conference H 65-75 73—73.70, 55-65 59.20—59.90. Verpakt fruit: Ingrid Marie H 80-85 65, 75-80 82, 70-75 72; Forellenpeer H 60-65 78, 55-60 64. Gewone veiling. Jonathan K 12—22, F 3—10; Golden Delicious K 2146, F 18—37; Goudreinette K 16, F I1-. Winston K 15—27 Lombarts Calville K 18—24; Zoete Erm- gaard K 28—35, F 28; St.-Remy K 10, F 7—8: Gieser Wildeman IC 25—3.1, F 9—16; Conference K 55, F 36—37. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren: lcippeëieren 9.50, eendeëieren 8, kleine eieren 0 cent. VEILING KRABBEND IJKE 10 febr. Golden Delicious H 80-85 65—64, 75-80 53—G8, 70-75 50—G8, 65-70 42—60, 60-65 29—44, II 32, K 29—42, F 11—28, kroet 3—25; Winston H 75-80 51—58, 70-75 54—59, 65-70 41—48, 60-65 22—24, K 20—28, F 6—10. kroet 13; Conference K 49, F 32; Jonathan H 80-85 31—36, 75-80 25—34. 70-75 27—36. 65-70 24—33, 60--S5 18—23, II 8. K 13—22, F 6—14, kroet u—12; Laxton Superbe H II 3, K 19 26, F 36, kroet 315; Cox Orange Pip pin kroet 3; Goudreinette H 65-95 25, 75-85 21—23, 65-75 12—13, II 6, K 14—18, F 6kroet 8; Lombarts Calville H 80-90 19. 70-80 22, 60-70 11, K 16; Gieser Wilde man F 6—7 Verpakt fruit: Laxton Superbe H 80-85 56, 75-80 62, 70-75 65, 65-70 53, 60-65 23; Jonathan II 65-75 33; Golden Delicious 70-75 64. UIEN VEILING SINT-ANNALAND 10 febr. Drielingen 10,29, middel 8.26, pickles 11,55, grove 9.80. Aanvoer 55s,4 ton. UIENVEILING SCHERPENISSE 10 febr. Middel 8,10, bonken 9,60. Aanvoer 4 ton. UIENVEILING SINT-MAARTENSDIJK 10 febr. Drielingen 9.92, bonken 9,64. Middel 40-S5 8,51—8,52, 55-70 8,28, pickles 10,61. Aanvoer 52 ton. VISMIJN VEERE 10 febr. Exportgarnalen 697 kg 250, scher 208 kg 38—44, bot Sï kg 37—51, sprot 130 kg 49—59, Wijting 28 kg 30—38.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7