i bedrijfs automobielen wee/reuzen en kleintjes PILOOT STORM onivnerd in de stratosfeer Bruid op zicht VOORZITTER SAAMAN: „Z.K.B. IS THANS SPRINGLEVEND" Ir. S. A. POSTHUMUS SPRAK VOOR ZEEUWS KADER P.v.d.A. 4 PROVINCIALE ZE ED WSE COURANT MAANDAG 9 FEBRUARI 1959 RAI JAARVERGADERING TE GOES Tal van activiteiten; vertrouwen in de commissie van beroep opgezegd Zaterdagmiddag kwam te Goes het Zeeuwse korfbalparlement bijeen voor zijn jaarlijkse algemene vergadering. Voorzitter Saaman kon in zijn openingswoord allo aangesloten verenigingen verwelkomen, behalve die uit West Zeeuwsch-Vlaanderen, omdat het veer Vlisslngen-Breskens het vanwege de mist liet afleggen. Hij maakte voorts gewag van een geringe daling in het aantal seniorleden, maar ook van een flinke stijging in het aantal adsplranten. Hij waarschuwde voor het feit, dat de Z.K.B. niet teveel een uitgesproken jeugdsportbond mag worden en drukte de afge vaardigden dan ook op het hart de werving van senioren met kracht ter hand te nemen. Hij sprak, niettegenstaande deze ietwat pessimistische mededelingen, over een Zeeuwse Korfbalbond die, ook wat de aangesloten clubs be treft, springlevend is. Tal van acti viteiten en hoogtepunten passeerden vervolgens in het openingswoord nog eens de revue. De reusachtige Broek- huijzenbeker, die het Z.K.B.-team vorig jaar in het vierbondentoernooi te Roosendaal veroverde, prijkte op de bestuurstafel en was als het wa re een tastbaar bewijs van een stij gend spelpeil in- de Z.K.B., vooral wat de jongere speelsters en spelers betreft. Met grote voldoeninr de bondsvoorzitter ook over het mo menteel aan de gang zijnde micro- toernooi, dat buitengewoon in de smaak valt en waarover ook de deelnemende achttallen met enthou siasme spreken. Over de deelname aan enkele cursussen was de heer Saaman minder te spreken. Zijn al gemene indruk was, dat de Z.KJ3. kan terugzien op een rustig jaar, waarin door verschillende bestuurs- instanties een grote activiteit aan de dag werd gelegd. Alle agendapunten gingen daar na vlot onder de hamer door, hoewel het wedstrijdreglement een grote wijziging onderging, waardoor de invallersbepalingen enigszins werden gewijzigd en men straks met een geheel nieu we spelersadministratie in zee gaat. Uit het financiële verslag van de penningmeester bleek, dat de positie van de Z.K.B. ook op dit punt uitstekend is. De aftredende bestuursleden, te we ten de voorzitter, de heer D, P. Saa man en de leden A. A. Martijn en M. Nieuwdorp, werden bij enkele kandidaatstelling weer herkozen. Ook de contributie voor. het honds jaar 1959 bleef onveranderd. Gespannen De vergadering kreeg daarna nog even een gespannen karakter, om dat het bestuur na een schorsing van ongeveer twintig minuten een nieuw voorstel aan de agenda toe voegde waarbij vernietiging van een uitspraak van de commissie ran be roep werd gevraagd omdat dit door het bondsbestuur strijdig met de al gemene korfbalbelangen werd ge acht. Na een uiteenzetting van de heer Martijn werd het voorstel met overgrote meerderheid gesteund en werd het vertrouwen in de huidige commissie van beroep opgezegd. De Z.K.B.-clubs bleken ook bereid de aankoop van een nieuw bonds- bureau van de K.NJS.B. te Rotter dam te steunen met een gulden per seniorlid. Zij het dan, dat deze bij drage op voorstel van de voorzitter van de K.V. Vedo te Vlissingen over twee jaren zal worden uitgesmeerd. Bij de rondvraag dankte de heer J. de Vroom van Swift uit Middelburg het bestuur voor de getoonde acti viteit in het belang van de Zeeuwse korfbalsport. Microtoernooi Z.K.B. Animo-Scampolo (2—0) werd uitstekend duel Vedo kwam, zag en overwon! In de eerste klas a van het mlcro- korfbaltoernooi in de Goese velling- hal speelden vrijdagavond Animo en Seampolo een wedstrijd, die een juist beeld gaf van de manier waar op microkorfbal gespeeld moet wor den: snelle flitsende doorbraken, i waarbij vooral Schoonacker vanI Seampolo schitterde. i Seampolo had dan ook bepaald lets I meer verdiend dan de 2—-O neder- laag die nu werd geleden. Stand: Tjoba 4 uit 2; Animo 2 uit 1; Seam- i polo O uit 1 en Elto O uit 1. In afd. lb werd niet gespeeld. In 2a bleek Vedo wel degelijk mi cro-ervaring te hebben, omdat deze j ploeg uit Vlissingen regelmatig aan j de Bonedijkestraat microwedstrijden speelt. Met een spelletje, fris van de lever, werd Volharding een 41 ne derlaag toegebracht. Stand in 2a: Top 3 uit 2; Vedo 2 uit 1; Volhar ding 1 uit 2 en SSS 0 uit 1. In 3a bleek Luctor zich ook thuis te voe len bij het zaalkorfbal en Animo 2 trok met 02 aan het kortste eind. Stand in 3a: Luctor 2 uit 1; Tjoba UI 2 uit 1; Olympia n 0 uit 1 en Ariimo II 0 uit 1. In afd. 3b hand haafde Elto II zich met een 40 ze- ge op Blauw Wit n aan het hoofd van de ranglijst. WKV kreeg zijn tweede nederlaag toegemeten door Vedo II, waardoor dus het Vlissing- se succes volledig werd (12). Stand, in 3b: Eltp H 4 uit 2; Vedo H 2 uit 1; WKV O uit 2 en Blauw Wit II 0 uit 2. Bij de adsp. A moest To go a nu met een nederlaag genoe- gen nemen tegen Blauw Wit (24). Blauw Wit nam daardoor ook de lei ding over. Stand: Blauw Wit 2 uit 1; Togo a 2 uit 2; Tjoba O uit 1 en In zijn slotwoord bracht de voorzit- 0'Iym£ia 0 u„ "ö."Bij"Jde B "adsp.~ble: I ter danK aan de afgevaardigden j j.en jongens en meisjes van Ani- EMM uit Middelburg is de kampioen tmrtr rïto errnrp nnVAmut pn WPlISiP nil P 6 t/m IS februari ,10-17 u en 19.30-22.30 uj 1 zondag van 10-18 u entree f 2.50 Jan Koeleman reed de 500 meter in 45 sec. precies De rijder van de kernploeg, Jan Koe leman, heeft zondag tijdens wedstrij den op de schaatsbaan „Prinses Marij ke" te Afferden (Gelderland) het Ne derlands record op de 500 meter ver beterd. Hij kwam tot een tijd van 45,0 se conden en bleef daarmede niet min der dan 0,9 seconden beneden het oude record, dat met 45,9 sec. op naam stond van Gerard Maarse. De nieuwe tijd kan echter niet Worden erkend, daar de baan te kort bleek te zijn. Ook Lourens, en Kappel, die respectie velijk tweede en derde werden, ble ven beneden de tijd van Maarse. ,De uitslag van de 500 meter was: 1 Koeleman (Ter Aar) 45.0 sec.; 2 Lou rens (Zutphen) 45.3 sec.; 3 Kappel (Amsterdam) 45,7 sec-; 4 Vermeulen (Breukelen) 45,9 sec-; 5 Van 1 Oever (Lisse) 46.1 sec. Belgische voetbalcompetitie De uitslagen van de voor de Belgi sche competitie gespeelde wedstrij den zijn: Eerste divisie: F.C. LuikAntwerp F.C. 10 (gestaakt); St. Truiden Waterschei Thor 11; Beerschot Berchem Sport 11; F.C. Beringen Standard Luik 20; R.C. Doornik Tilleur F.C. 1—1; Union St. Gil- loiseO.C. Charleroi 41; La Gan- toiseS.C. Anderlecht 01; C.S. VerviersLierse S.K. 21. S.C. Anderlecht heeft nu met 29 {iiinten uit 19 wedstrijden de leiding n de algemene rangschikking. La Gantoise volgt met 4 punten achter stand (18 wedstrijden) op de twee de .plaats. Canadese skiër tijdens afdaling verongelukt De Canadese skicr John Semmelink heeft tijdens de afdaling van de Dan- daharrace bij een val het leven ver loren. Semmelink verloor het evenwicht, viel buiten de baan en kwam vijftig meter lager neer op een boom, hij werd onmiddellijk vervoerd naar het ziekenhuis van Garmisch waar men een meervoudige schedelbreuk consta teerde. Aan boord van een hefschroef- vliegtuig werd hij. naar München ge transporteerd maar dit mocht niet ba ten en hij is onderweg overleden. Slechts vier wedstrijden in Zeeuwse zaterdagvoetbal Voor de competitie van het Zeeuwse 2»terdagvoetbal zijn afgelopen zater dag slechts vier wedstrijden doorge gaan. Door de slechte gesteldheid der terreinen en de mist moest bijna het gehele programma afgelast worden. In de le klas ging een wedstrijd door, nameliik Yerseke IIIVCK. De thuis club bleef met 3—1 in dé meerder heid. In de 2e klas A werden drie wedstrijden gespeeld. Nieuwdorp II— Zeeland Sport V eindigde in een 2—1 zege voor de Vlisskigers, RCS IV Meeuwen eindigde gelijk 11, waar bij Veere, dat zijn naaste concurrent Middelburg V met een 61 nederlaag zo goed als uitschakelde, alleen maar zijde bij spon. voor de grote opkomst en wenste hij de clubs een prettig nieuw ^seizoen toe. Vierde klas-spelers over naar De gebroeders Collier van de Apel- doornse vierde klasser Alexandria, die zoals gemeld door de K.N.V.B. met levenslange schorsing worden be dreigd, omdat zij hebben deelgeno men aan het oefenduel van de be- roepsvoetbaibond „Nederland." in Venlo, krijgen een contract van deze nieuwe voetbalorganisatie. Dit is zon dagmiddag medegedeeld door de heéf H.- J. Bremen, voorzitter van de be- roepsvoetbalbond en daarna bevestigd door de heer H. Dijkstag, voorzitter van Alexandria. Beide broers zullen gaan spelen voor de profclub Tijmers die zondag te Sleen in het veld komt tegen Dynamo (Amsterdam). Volgens de heer Bremen heeft de be roepsvoetbalbond tot dusver voor het eerst contracten met spelers en met trainers afgesloten. Eind augustus zo zei hij zal de competitie beginnen met 22 ploegen. De recettes var strijden zullen gelijkelijk over verenigingen worden verdeeld. De heer Bremen toonde zich ont stemd over het feit dat de K.N.V.B- zulke strenge straffen tegen spelers die zich met de beroepsbond inlaten in het vooruitzicht heeft gesteld. - vj<— mo heel wat in hun mars te hebben j in de le klas van de Zeeuwse ze- zwakke StiTHK W—»-«. gorten. Door te kloppen. Stand: Animo 2 uit 1; ieen 9~6 «epe °V Tontdo werd dat Togo b 2 uit 2; Elto 2 uit 2 en Vios zaterdagavond in de Goese veiling hal bewerkstelligd. Hier is één der EMM'ers bezig aan de opbouw van het kampioenschap. (Foto P.Z.C.) 0 uit 1. De uitslagen luiden: la: Animo ISeampolo I 20; 2a: Vedo IVolharding I 4—1; 3a: Ani mo IILuctor 02; 3b: Blauw Wit H—Elto n 0—4; 3b: Vedo H—WKV 21; adsp. A: Togo a—Blauw Wit 24; adsp. B: AnimoElto 21. Vier nieuwe wereld'ij Jen zwemmen in Sydney Vier wereldrecords zijn er zaterdag in het zwembad te Sydney gesneu- veld: Het eerste op de 110 yards vrije I slag, waar John Devitt (Austr.) zijn J*Jn bij efn geringe publieke be- wereldrecord op de afstand een-tiende langstelling met minder dan drie sec. scherper stelde en op 55.1 bracht. 1 nationale records verbeterd. Twee volgende records kwamen op I Donr, oarrt tnn TCnnmric nn afin Reeds op het openingsnummer de 200 Drie nieuwe records tijdens zwemwedstrijd in Rotterdam Tijdens de nationale zwemwedstrij den die door de Rotterdamse zwem- club R. D. Z. werden georganiseerd naam van Jon Kon rads, die op de 400 meter en 440 yards vrije slag tot 4.19 kwam en daarmee die records 2,8 sec. scherper stelde. De jonge Kon- rads, die op 21 mei a.s. 17 jaar wordt, beziit thans alle wereldrecords vrije slag van de 200 tot de 1500 meter. 22 ploegen. De recettes van alle wed- 1 Sylvia Ruuska, het Amerikaanse meis- 11je> verbeterde het wereldrecord op de 220 yards vlinderslag van Bererly Bainbridge met 3.5 sec. De tijd op die afstand is thans 2.40.3. Zij kwam ech ter 1.2 sec. te kort om het wereldre cord van onze Tineke Lagerberg te breken- meter vrije slag dames, brak Corrie Schimmel ('t Gooi) haar eigen re cord en bracht het van 2 min. 22,6 sec. terug tot 2 min. 19,8 sec. De beide andere Nederlandse re cords waren voor rekening van de heren. Wieger Mensonides van het Haagse Zian legde de 200 meter schoolslag af in 2 min. 36,8 sec., het geen betekende dat hij precies 3 se conden sneller had gezjvommen dan de gestelde Hmiettijd. De prestatie van de Haagse zwemmer wordt nog groter wanneer men in aanmerking neemt, dat de concurrentie van GEWESTELIJKE BIJEENKOMST TE GOES Gesprek rond de verkiezingen Het Gewest Zeeland van de P.v.dA 1üë1(1 zaterdagmiddag In de stamp volle zaal van de „Korenbeurs" te Goes een kaderdag onder voorzit terschap van de heer M. J. van Poel je. Het gonst In de partij allerwege van activiteit en er is grote offer vaardigheid, aldus de heer Van Poel je in zijn openingswoord. Het leden tal van de partij en van het N.V.V. stijgt dagelijks. In Zeeland nam het aantal leden In de afgelopen week met 211 toe. Kroonenburg (Y) en Ophorst (ZCR). hiét groot was. Hetzelfde euvel had ook de PSV-er Verburgt te overwinnen op de 400 meter vrije slag. Zijn verbetering van het record, dat 4 min. 42,7 sec. op naam stond van Wim de Vreng, was echter groots. Zijn tijd werd 4 min. 40,9 sec. 1092. Als een reusachtige kogel boorde de Onyx Hl zich door de laatste wolken flarden omhoog naar de sterrenhemel. In de stuur- cabine en in de generator kamers lag de bemaniining machteloos neergedrukt op de sponsrubber acceleratie- banken, terwijl het schip zich aan de aantrekkings kracht van de planeet ont worstelde. Dit waren de minder aangename ogen blikken van iedere ruimte- vlucht, waarbij het zuur stofmasker de functie van de schier verlamde borst spieren moest overnemen. Die toestand van half-be- wustzijn was evenwel spoe dig voorbij en Piloot Storm werkte zich los uit de rie men om zich op onvaste be nen, half zwevend naar een der observatiekoepels te begeven, waar kapi tein Marc hem met een begrijpende glimlach ontmoette. „Wil je nog een laatste blik wer pen op die vreemde planeet van ons, waar het leven vechten of ondergaan betekent. „Ja", knikte Arend. „Die wonderlijke wereld, waar super-beschaving en prehistorie elkaar raken. Weet je, lk ben van Valeron gaan hou den en het spijt me meer dan ik je zoggen kan, dat ik er misschien nooit terug zal keren. Wat dat „vechten of ondergaan" betreft, och, het is bij ons op Aarde precies hetzelfde liedje. Na een regeertijd van 13 jaar in het landsbelang, zo ving ir. S. A. Post humus zijn rede aan, is de regering Drees ten val gebracht. De K.V.P. en de A.R. distancieerden zich van het, na een maandenlang moeizaam overleg, woord voor woord vastgesteld regeringsprogramma. De verbondenheid en de bereidheid tot uitvoering van dit regeringsprogram werden steeds minder. De tegenstand, inzonderheid na de jongste verkiezin gen, werd steeds sterker. Dr. Lucas (k.v.p.) verklaarde tenslotte in de Kamer „dat met deze regering over iedere uitgave zal worden gevoch ten". Hiermede was de grens bereikt. Niet de P.v.daA. verwierp het rege ringsvoorstel inzake .de belastingen, maar de Kamermeerderheid torpe deerde het voorstel, aldus spr. Eén van de grootste-desillusies van spreker is, dat de progressieve vleu gels in de confessionele partijen steeds weer gezwicht zijn voor het conservatieve element. Spreker verklaarde verkiezingsleuzen meestal onwaarachtig te achten. In 1956 is gezegd: het gaat om Romme of Drees. In 1959 meende spreker evenwel'in volle overtuiging te kun nen zeggen: het gaat voor of tegen de „oude rechtse coalitie" waarin, anders dan vroeger, de K.V.P. zal do mineren. Welk beleid is van een zo danig kabinet te verwachten Een rechts kabinet moge in 1959 dan geen herhaling van de politiek van de 30er jaren (Colijn-Oud) betekenen, het zal onvermijdelijk de afstand tus sen de vermogenden en de grote mas sa vergroten en daardoor de klasse- strijd bevorderen, zo gaf ir. Posthu mus als zijn mening. Tegenover het dreigend wereldcommunisme dienen wij evenwel iets anders te stellen. Spreker geloofde, dat de uitslag van de a.s. verkiezingen wel eens geheel anders zou kunnen zijn dan door de confessionele partijen verwacht wordt. Ir. Posthumus besprak vervolgens het verkiezingsprogram. Bij de discussie, na de rede, kwamen nog de werlooshcid in Zeeland, de noodzaak van lndustralisal:;e op het eiland Tholen en de gemcenteclassifi- catie, aan de orde. De heer Van Poelje sprak hierna een bezielend slotwoord. FEUIIil.lTOM VAN MARGARET MALOOLN De klank van Raoul's stem liet geen twijfel aan zijn grote liefde voor zijn moeder. Dus zei Caroline snel: „Nu, U heeft uw zin gekregen. U moest dus blij zijn, want we konden goed samen opschieten. En nu?" Caroline hield zich wat afzijdig, niet zeker van zichzelf en enigszins wan trouwend. Raoul trachtte via zijn moe der vat op haar te krijgen. Dat was niet eerlijk, want alle voordeel was aan zijn kant. Schouderophalend zei hij: .Zelfs als dat het niet geval was geweest, als al mijn familieleden en vrienden het land aan je hadden gekregen en jij mijn thuis of het buitenleven had ver afschuwd, zou dat in feite geen ver schil voor mij hebben gemaakt". „Toen Georges erop aandrong, dat ik je zou leren kennen door je een baan in mijn restaurant te geven, begreep ik, dat het lot iets voor me in petto had, waardoor misschien mijn hele le vensloop zou veranderen. Ik probeerde op mijn gewone manier dit af te wen den, maar het baatte niet, want het was sterker dan ik zelf en ik had niet zoals ik gemeend had, de macht om er weerstand aan te bieden. Ik denk, dat ik al verliefd op je was voor ik je nog had gezien. In elk geval heb ik van onze eerste ontmoeting af geweten, dat wij voor elkaar bestemd waren. Als je me nu in de steek laat, zul je de grootste vergissing van ie leven begaan, want nadat ik jou heb leren kennen, zal ik nooit weer een ander liefhebben. O, lieveling, als je maar wist hoeveel ik van je houd! Bij deze woorden strekte Raoul de armen naar haar uit. „Liefste!" riep .j, „allerlief- Caroline kon zich niet bewegen, want haar voeten schenen aan de grond ge nageld. Ze twijfelde niet langer aan zijn oprechtheid, maar het was zo moeilijk toe te geven. Ze kon hem al-. leen maar als betoverd aanstaren en voelde zich als verstijfd. Raoul zuchtte en liet zijn armen zak ken. Caroline scheen niet bereid, aan zijn oproep gehoor te geven Mis schien was ze verlegen... of nog altijd angstig. Er was iets onverschilligs in haar houding, dat hem het ergste deed vrezen. Raoul zuchtte... Toen zei hij eensklaps, alsof hij zich iets had herinnerd, dat hem wellicht zou kunnen helpen: „Ik heb de derde japon meegebracht in de doos, die ik op het rek in 't vliegtuig had neerge zet. Trek ze alsjeblieft aan, opdat mijn moeder ze kan zien voor we naar Parijs terugkeren. Het zal haar zo veel plezier doen". „Heb jij ze gezien?" vroeg Caroline, door ontroering geheel onzeker van zichzelf en maar zeggend wat haar 't eerst te binnen schoot. Plotseling echter kwam er een vrolijke glimlach op haar gezicht. Ja, het zou prettig zijn, een mooie japon te passen. „Neen", antwoorde Raoul, „maar ik heb er wel enig idee van, omdat ik Toinette heb uitgelegd hoe ik het wenste. Ik heb nooit beloofd, dat je die japon in de „Maintenon" zou dragen, maar wel voor mij, zullen we nu te ruggaan" Caroline wendde zich dadelijk om. Ze wist nog steeds niet of ze waakte of droomde. Wel had Raoul haai zijn liefde verklaard en" had ze hem feite lijk afgewezen door helemaal niet te antwoorden, maar toch zei iets in haar binnenste haar, dat het daarmee niet uit was tussen hen. Integendeel, dit was slechts het begin. Ze had nu niets meer te vrezen, want de liefde die hij haar aanbood waarborgde hun beiden een gelukkig huwelijk, waarvan Caro line zo vaak had gedroomd. Wat nu gebeurde leek wel een wonder. Zwijgend bereikten ze het „Chateau". Raoul's moeder zat in de zon te knik kebollen op de stenen terrasbank. Ze was vermoeid tfan het wachten. Ra oul bracht een vinger voor zijn lip pen en sloop haar voorbij; glimlachend volgde Caroline hem. De doos stond in de kamer, waar Ca roline bij haar aankomst was ontvan gen. „Ik wacht buiten op je" zei Raoul. „Maak wat voort; we hebben niet veel tijd meer". Ofschoon Caroline zich spoedig ver kleed had, bleef ze nog lang in een grote spiegel staren, want nooit had ze zo iets schitterends en heerlijks gezien als deze prachtige japon. Het was geen zwarte of zelfs maar stemmige japon, zoals Raoul indertijd voor haar japonnen had gewenst, maar een zuiver wit toilet, als voor een bruid. Caroline besefte, dat ze, door deze ja pon te dragen, Raoul zou vertellen, dat ze hem liefhad. Ze begreep uitstekend waarom en voor wélke gebcurtcns hij haar de Japon had gegeven. Ook was ze zich ervan bewust, wat de markie zin zou denken als ze haar In dit toilet zag. Misschien had ze al wel geraden hoe het tussen haar zoon en Caroline was gesteld en mogelijk zou de gehele familie ervan op de hoogte zijn! Terwijl ze dit alles overdacht, kwam Caroline tot de slotsom, dat er feite lijk nooit sprake kon zijn geweest van enig duurzaam geschil. Men zou even goed kunnen proberen de Niagara-wa- terval af te dammen als hun liefde voor elkaar te vernietigen. Uit alles bleek immers, dat ze voor elkaar be stemd waren. Deze gedachte stemde haar gelukkiger dan ze zich ooit te voren had gevoeld. Toen hoorde ze, dat Raoul dringend en luid haar naam uitsprak en ze riep met wat trillende stem: „Ik kom". Zachtjes opende ze de deur en bleef op de drempel wachten. Raoul zag haar niet onmiddellijk. Hij was naar zijn plaats aan het venster teruggekeerd en stond nu met de rug naar haar toe, In afwachtende hou ding. Hij keerde zich met een ruk om, kwam langzaam op haar toe en keek met een blik vol liefde en verlangen naar de wonderlijk-mooie vrouwengestalte in de deuropening. „Je bleef zo lang weg schat. lit was bang, dat er Iets niet in orde zou zijn", zei hij zacht en nog angstig. „Ik.... durfde bijna niet naar buiten te komen" biechtte ze eerlijk. „Niet durven.... voor mij liefste"? Meteen nam hij haar beide handen, maar hield haar van zich af en zei glimlachend, met stralende ogen: „Mijn heerlijke schat, mijn mooie lie veling!" Toen trok hij haar in zijn armen en kuste haar vurig. Zo bleven ze nog heel lang omstren geld. De wereld rondom, Raoul's fa milie, het „Chateau" en het dal niemand of niets bestond op dat ogen blik voor hen, want bij hun Jonge lief desgeluk zonk al 't andore in het niet. EINDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6