PREDIKBEURTEN ZEEUWSE AARDAPPELHANDEL BESPRAK ZIJN BELANGEN Geslaagde contactavond Professor Zeeman-lyceum. WALCHEREN KLOETINGE STELDE NIEUWE BOUWVERORDENING VAST DOORTREKKEN BOULEVARD GEEN „SIMPELE ZAAK" RIJKSP0LITIE-RESERV1STEN KREGEN MEDAILLES TE GOES ZATERDAG 7 FEBRUARI 1959 PROVING! A L 4, lil N IJ W S COURANT JAARVERGADERING V.B.N.A. Thans een produkt van prima kwaliteit. Tijdens een drukbezochte Jaarverga dering van de afdeling Zeeland van de Vereniging ter Behartiging van de Nederlandse Aardappelhande! (V. B.N.A.) in hotel „De Korenbeurs" te Goes, kon de voorzitter, de heer M. A. v. d. Hoek uit Sint-Maartensdijk, met genoegen vaststellen, dat in te genstelling met het vorige seizoen thans met een produkt van prima kwaliteit kan worden gewerkt. Ben bijzonder woord van welkom richtte de heer V. d. Hoek tot de lan delijke voorzitter der organisatie, de heer J Bouwman, en enige functio narissen der Plantenziektenkundige Dienst, de heren J. Leeuwenburgh en J. Hertgers. In zijn jaarverslag meldde de secre taris, de heer Th. Bakker te Goes, dat het ledental der afdeling 294 be draagt, terwijl verder werd gememo reerd welke activiteiten het bestuur aan de dag heeft gelegd en de resul taten daarbij bereikt. De aftredende bestuursleden, de he ren ti. D. van Damme, Kortgene, Jac. de Feyter, Axel, J, de Meester, Groe- de, J. de Priester, Middelburg en Jac. de Rijke, Zonnemaïre, werden herko zen. Voor vertegenwoordigers als be stuurslid van het algemeen bestuur Marktberichten G.A. VEILING „WALCHEREN' MIDDELBURG. I februari. Fruit Golden Delicious H I 73-80 41-83, 70-76 40—45, 65-70 34-45, 6(j-65 23—33, H II 8—18, K 19—42. Jonathan H J 70-80 21—27, 63-70 15—33, 60-65 1016, K 8^2». Lombarts Calville H I 70-60 24, 65- 70 32, 60-66 7-12, K 16-20. Goudrelnette II 1 70-76 16—20, K 10-13. Winston H I 65-70 38, 55-65 28—29. Zoete Ermgaard H I 76-70 48, K 37—38 St. Rémy K 8—13 Com- tesse de Paris H I 75-op 15—18, 65-75 8—13, 65-80 6—8. Gieser Wildeman H I 50-60 31- 23, H II 19. Groenten. Andijvie 1,01—1,16. Rodebool 11—20, Savooiekool 7—18. Wlttekool 12- 18. Boerenkool 12—18. prei 12—25. Veldsla glas 66—1.80. Uien 4-12. witlof 41-53 Spruiten ongesch. 16—38. Spruiten gesch. 38—75. Breekpeen 12. Kroten kg öVz—8- Koolrapen 8—fi. VISMIJN TE VEERE. Aangevoerd: 560 kg exportgarnalen 1.91 2.79; 176 kg schar 36—40; 43 kg bot 42—45; 1251 kg sprot 35—40. Burgerlijke stand ST.-LAURENS. Rectificatie': Bevallen: N. P, Gideonse- Louwerse d. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter A. w. Boerwinkel, Noordweg 48, Slnt-Laurens, tel. 2460; Vllssingen: dokter C. C. Sluijter, Juliana- laan 9, tel. 2225; Veere, 'Serooskerke en Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhoff, Markt A '155, Veere, tel. 271; Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle: dokter H. Frlma, Zoutel. Duinweg 59, tel. 282. Apotheek Middelburg: apotheek Nonhe bei, Lange Delft 133, tel. 253B. Apotheek Vllssingen: apotheek D. H. V. d. Kleinemulder, Singel 9, tel. 2730. in Den Haag werden eveneens alle aftredende bestuursleden herkozen. Tot nieuw lid werd benoemd de heer Joh Bolkenbaas te Burgh. De heer Bouwman hield vervolgens een interessant betoog over de pro blemen in de aardappelsector en dé huidige en toekomstige te verwach ten regelingen Naast een regeling waarbij een bepaald percentage van de nationale produktie als import door de zes E.E.G.-Janden wordt toe gestaan, bestaat nog de mogelijkheid tot instelling van een gemeenschap pelijk landbouwbeléid. Spreker meen de dat dit veel zal afhangen van de ontwikkeling binnen de Euromarkt. In de middagbijeenkomst stelden de heren Leeuwenburgh en Hertgers verschillende zieteverschijnselen en de bestrijding daarvan aan de orde. Eveneens werden de verschillende fa cetten bij de verlading besproken. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nam de heer S. Balkenende uit Wolfaartsdijk afscheid. In treffende bewoordingen schilderde hij de voortvarendheid en het doorzettingsvermogen van de be sturen der V.B.N A. De voorzitter dankte de heer Balkenende tenslotte voof zijn vriendelijke woorden. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg. VAN DOESELAAR, tel. 2108. TRIO TAX, tel. 2608. Vrijdagavond werd in de Concertzaal te Ziertkzee de jaarlijkse Contact avond gehouden van het Professor Zeeman-lyceum. De heer H. J. Doeleman begroette in zijn welkomstwoord onder meer de rector van het lyceum, dr. J. J. Wes- tendoro-Boerma en burgemeester F. Th. Dijckmeester. Nadat het lyceum lied was gezongen, droeg Frans Kik op verdienstelijke wijze „De Gesjees de student" voor. Het optreden van „The Sailors Bro thers' en Janny Geluk met „De straaljager" vormden ongetwijfeld met de tekenfilms over het schoolle ven, de hoogtepunten van deze ge slaagde avond voor de pauze. Na de koffie volgde onder de voortreffelijke regie van dr. J. C. RÖhner de opvoe ring van „Het mysterie van de vrouw, die terugkeerde" van Willy Corsari. Na afloop overhandigde de voorzitter de speelsters een fraaie ruiker en ontvingen mej. M. M. van de Ouden en de heren L. M. Nijssen, A. S. M. Braat en dr. J. R. Röhner een souve nir. Cox's Orange Pippin naar België De Belgische autoriteiten hebben be kendgemaakt dat zij met ingang van 5 februari de invoer van appels van; het ras Cox's Orangè Pippin uit ons land weer zullen toestaan. Invoerver gunningen zullen worden gegeven voor de kwaliteiten extra standaard, standaard en huishoud 1. De voorraad appelen van dit ras is in ons land eenter nog maar zeer gering. De prijs is de laatste tijd nog regelmatig op gelopen en ligt thans rond een gulden Der kg. Reeds vanaf 25 september is de uitvoer van deze sport naar België verboden geweest. MIDDELBURG Lezing voor Natuurkundig Gezelschap. In de laatste gehouden bijeenkomst van het Natuurkundig Gezelschap in het Schuttershof te Middelburg sprak prof. dr. P. M. van Wulfften Palthe voor een aandachtig gehoor over het onderwerp „De invloed van grote hoogte op de merip". In zijn inleiding schetste spreker hoe de mens steeds hoger kwam door bergen te beklimmen, met behulp van de luchtballon en vliegtuigen en in de toekomst met bemande raketten. Van Aristoteles, die de berg Atos be klom, hebben we reeds een duidelijke beschrijving van de verschijnselen bij de mens als hij op grote hoogte ver toeft. Pas bij de ontwikkeling van de luchtvaart werd wetenschappelijk onderzocht wat de invloeden van gro te hoogten op de mens zijn en welke maatregelen hiertegen kunnen worden gpnomen. Achtereenvolgens behandel de spreker de invloed van de vermin derde luchtdruk en luchtconcantratia, de bijziendheid, het verstoken ?djn van diffuus daglicht,, de invloed van lichtflitsen op de psyche en het'ge voel van volkomen geïsoleerd zijn. Om grote hoogten te bereiken moet men ook met grote snelheden „vlie gen". Hiertoe moet men de invloed van enkele malen de zwaartekracht overwinnen. Ook de afwezigheid van de invloed van de zwaartekracht op het menselijk lichaam wordt onder de loep genomen. Aan het eind van zijn helder en boeiend betoog beantwoordde profes sor van Wulfften Palthe enkele vra gen. VLOT AFGEWERKTE AGENDA Uitbreidingsplan werd gewijzigd Dö raad van de gemeente Kloetinge werkte donderdagavond de agenda van zijn vergadering, na de rede van de voorzitter, mr. Baron II- N. Schim-, melpennick van der Oye, waarvan we reeds melding maakten, met bekwame spoed af. Ged. Staten hadden bericht gezonden dat zij de z.g. komvoor- sohriften niet konden goedkeuren. Dit houdt verband met een inmiddels verschenen arrest van de Hoge Raad, waardoor een andere procedure moet worden gevolgd. De gemeenteraad van Goes had laten weten dat zij de motie van de raad van Kloetinge be treffende de annextie cn het daarbij door Kloetinge gevraagde overleg, voor kennisgeving had aangenomen. B. en W. hadden een voorstel inge diend tot het vaststellen van een nieu we bouwverordening, overeenkomstig het door de Vereniging van Neder landse Gemeenten, afd. Zeeland, ont worpen model. Hoewel de districtsopzichter dispo nibel was voor het geven van ant woorden op eventuele vragen van technische aard, vroeg geen der leden het woord. Het voorstel werd zonder discussie of hoofdelijke stemming, aangenomen- Het bij raadsbesluit van 4 Jujii 1959 vastgestelde uitbreidingsplan in on derdelen was door Ged. Staten slechts gedeeltelijk goedgekeurd. B. en W stelden nu een wijziging van het uit breidingsplan voor, betrekking heb bende op het niet goedgekeurde ge deelte. Ged. Staten maakten n.l- be zwaar tegen het'op de hoek Schalk laan— ;Stelleweg geprojecteerde open baar geboüw in verband met de wen selijkheid om de mogelijkheid open te houden voor aanleg van een ruime toegangsweg naar Goes. Aan deze be zwaren werd in het. nieuwe voorstel tegemoet gekomen. De heer D. Schipper (p.v.d.a.) merkte op, dat door deze wijziging minder bouwgrond ter beschikking komt en de post voor aanleg straten hoger zal v/orden. Hij vroeg of hiermede het fi nancieringsplan van het plan Lewe- straat-noord niet verstoord werd, daar slechts een post van f 6000 voor on voorzien geraamd is. Hem werd ge antwoord, dat het te verwachten is dat bij de eerstdaags te houden aan besteding voor het bouwrijp maken van deze gronden de aannemingssom beneden de raming van-het financie ringsplan zal blijven. Hiermede zou dan het evenwicht kunnen worden hersteld. Hierna werd het voorstel van B. en W. aanvaard. Een tweede wijziging van de gewone en van de kapitaaldienst van de ge meentebegroting 1959, betrekking heb bende op de raming van kosten bouw rijp maken van het plan Lewestraat- noprd, alsmede de 8e wijziging van de gemeentebegroting 1958, verband hou dende met de definitieve vaststelling van de stichtingskosten van het com plex van 32 woningen in de Prinses Irenestraat. werd aangenomen, nadat de rapporteur van de financiële com missie, do heer S. Duvekot (c.h.) goedgunstig had geadviseerd. Aan de heer W- Joosse -werd tot we deropzegging toe voor 1959 vergun ning verleend voor het plaatsen van een salonwagen op gemeentegrond. De woning Marktveld 11, werd onbe woonbaar verklaard. Op voorstel van B- en W. werd af wijzend beschikt op een verzoek van de Kon, Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde te Enkhuizen om de ge meente te doen toetreden als lid van deze Maatschappij. Enkele percelen tuingrond werden voor 1959 verpacht aan de bewoners van Achterweg 16, 18, 20. Deze perce len waren eerder f.apgé.kpeht door de gemeente en door deze bewoners ont ruimd. .Nu echter de hiervoor bij de gemeente ingediende bouwplannen geen doorgang zu-ljën hebben, werden de vorige eigenaars m de gelegenheid gesteld deze gronden te gebruiken. Ï5en perceel tuingrond werd weer in pacht gegeven voor 1959 aan (te'.heer C. M. Kasse, terwijl voor een drietal andere percelen zoveel gegadigden waren, dat men deze bij loting toe wees. De gelukkigen waren de heren W. Steenbakker, A. C. Verboom en J. Verstrate. Van de heer M. van Iwaarden werd 30 mg grond gekocht aan de Koningin Wiiheinilnastraai voor f 165 ten behoeve van het door trekken van deze straat en van de heer c Kole 160 m2 voortuin voor f 1600 ten behoeve van de recon structie van de Lewestraat. Bijeenkomst Raad van Arbeid- personeelsvereniging Woensdagavond hièld de personeels vereniging van de Raad van Arbeid te Middelburg een bijeenkomst in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal Na een openingswoord door de voor zitter van de personeelsvereniging, de heer M. Sanderse, werd eerst een tweetal kleurenfilmpjes vertoond, die Smits' Internationale Sleepdienst uit Rotterdam beschikbaar stelde. „Schoonschip in Suez" gaf een juist beeld van het gigantische werk, dat daar na de bekende Suezkwestie werd verricht, waarna in „Recht, zo die gaat" veel interessants te zien was over de zeesleepvaart in het alge meen. Het tweede gedeelte van de avond werd verzorgd door de heer en mr vrouw Popma, die met hun poppen theater „De Zeeuwsche Uylenspie- ghel" de aanwezigen enkele aangena me uurtjes bezorgden. Het in Bra bants dialect gebrachte stuk „De grap van Peerke Kustermans" vorm-, de de hoofdschotel 'van' de voorstel lingen, Aanwinsten openbare leeszaal Het boekenbezit van de openbare leeszaal te Middelburg werd met de volgende banden uitgebreid: Assum- burg, Mensen op drift; J. Brusse, Place du Trêtre; Bruyn, Het witte rendier; Dendermonde, De deur op een kier; Den Doolaard, Het leven van een landloper; Van Dijk-Has, Gelijk ook wij vergeven...; Ferwer- da-van den Berg Suzan; Gysen, Mijn vriend, de moordenaar; Hermans, De donkere kamer van Damocles; Ja- gersma., Maaike van Sinea; Mees, De stenen man en andere kerstver halen; Mons, Wie vermoordde Zijne' Excellentie Ooms-Vinckers, Al lah's wondertuin; Poortman, Aardse weerschijn; Pronk, De bestemming; Robbertz, De stenen zonde; Roe, Brood en rozen; Sluyser, Als de dag van gisteren...; Ab Visser, God in Frankrijk; Vleugelhof, Met lood in do schoenen; Wertheim, De soete ba- ztnne; Campbell Barnes, Isabella de schone; Barell, Gods linkerhand; Cro- nin, Het noorderlicht; Eicke, De on deugende Heer Hansel mann; Feucht- wanger, Jefta en zijn dochter; Frank, Goed volk; Gaskin, Strijd en erfdeel; Goudge. De Rozemarijnboom; Grau- win, Ik was chirurg in Dien-Bien- Phu;- Kipling, Verhalen; Krieger, Ca milla; Lehmann, Het hart aan de lange teugel; Catherine Marshall, Dit is mijn leven; Pasternak, Dokter' Zjivago; Rinser, De zondebok; Rou- Uri, Cordelia McPherson; Gosso, Meisjes zonder grenzen; Campbell Barnes, Within the hollow crown; Forester, Hornblower in the West Indies; Galileo, Flowers for Mrs- Harris; Kegten, Der Mohr von Kas- Autobotsing te Koudekerke Op de hoek Dorpsplein-Tramstraat te Koudekerke ontstond woensdagavond een aanrijding tussen een personen auto en een vrachtwagen. De perso nenauto, bestuurd door mevr. F. uit Souburg, kwam van het dorp gere den, terwijl op dat moment uit de Tramstraat een vrachtauto kwam, bestuurd door zekere De B. uit Mid delburg. Het linker voorspatbord van de personenwagen werd flink ver nield, de vrachtwagen had hoege naamd geen schade. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. tilien; Kurz, Nachte von Fondi; Le- derer, Letzter Frlihling; Wiechert, Walder und Menschen; Bouman, Vijf stromenland; Drees, Van Mei tot Mei; Feber, De opstand der rassen; Fuchs en Hillary, De Zuidpool be dwongen; Huibregtse, Achter de ho ge Atlas; Levenskunst, samengesteld door de Winkler Prins-redactie; Op- penhejm, Macht en pracht in- India; Stempels, Keukens; Toxopeus, De Eilander; Ürquhart, De slag om Arn hem; Woodhouse, Intieme gesprekken m,et dieren. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Mid delburg maakt bekend, dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen over in het tijdvak van 29 januari tot en met 4 februari 1959 als ge vonden aangegeven voorwerpen diverse sporten wanten en handschoe nen; overal en bandschoenen van P, T.T.; schroevendraaier; oorringetje; blauwe angoramuts; grijze pet; kist, inhoudende boerenkool; vulpotlood; muntbiljet; knipmes; kinderporte- monnee met innoud; jonge hond, soort herder; rodé kano; poes, wit met zwart; jonge zwarte poes; tafel mes; bos sleutels, 5 stuks; houten duimstok; vulpen; vulpen; sigarette- aansteker; feestneus; bruine jacht hond, VLISSINGEN Cabaretavond bejaarden. De Bond van Ouden van Dagen, af deling Vllssingen, hield vrijdagavond in hef Scheldekwartler een cabaret avond voor de bejaarden. Nadat de voorzitter, de heer A. R. KÖnig, de avond met een welkomstwoord tot de aanwezigen had geopend bracht het cabaretgezelschap de „Fako Ster's" onder leiding van de heer Frits-Koster-een vlot en gevarieerd programma voor het voetlicht. Op verdienstelijke wijze voerde het ca baretgezelschap enige schetsjes op, waarvan vooral „Militaire hutspot" en „Het zal je gebéuren" in dé smaak vielen. Het aecordeonduo „The Jar- ries" en het mondaceordeontrio „The Caravans" zorgden samen met de charmante zangeres Meli de Bruyne 'oor de muzikale omlijsting van deze vond. Vooral de „lezing door prof. mr. dr. enzovoort" oogstte bij de be jaarden veel succes. ZOUTELANDE Gemeenteraad bijeen. Maandagmiddag om half'twee zal de gemeenteraad van Zoutelande in -openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. stemming oude schoolgebouw, vaststelling van een nieuwe bouwverordening, het ga randeren van een geldlening om een woning te bouwen voor de wijkzuster ën beschikbaarstelling gelden'voor de inrichting van de nieuwe school. (Slot van pagina 1) niet geringe overslaande golven. En dus: ook hier moet een nieuwe situatie komen. Nu al heeft rijkswa terstaat mogelijke oplossingen in on derzoek, maar de voorbereidingen verkeren nog in een zeer pril sta dium. Het denkbeeld van een radi cale afsluiting wordt hierbij niet vol ledig uitgesloten, maar andere moge lijkheden keersluizen, verhoogde oeververdediging strijden toch ook om de voorrang. Het spreekt vanzelf, dat bij een radicale afsluiting de loodsdien- sten in de klem nomen. En het Is beslist niet zo, dut de loods- diensten de „buitenhaven prefe reren", zoals de beer Vader meen de te weten. Voor binnenkomende schepen moet de huidige belood- singsplaats zeker gehandhaafd blijven en het probleem van een snelle beloodsing van de afgaan de schepen, denkt men eerder op te lossen door snellere en meer loodsbootjes in te schakelen, die de schepen tegemoet varen.., Als er plannen gemaakt zouden wor den voor een algehele afsluiting zou rijkswaterstaat dus ook een oplos sing moeten zoeken voor de loods- dienst „ter plaatse": voorzieningen vóór de dijk of vóór de doorgetrok ken boulevard dus... En dat zal ve len een wankele theorie lijken. Iets kansrijker..,.. Tenslotte zou de gemeente Viissin- gen bij doortrekken van de boule vard niet alleen te maken krijgen met rijkswaterstaat, maar ook met de polder Walcheren. Want rijkswa terstaat verhoogt de dijk van de Vis sershaven tot de zogenaamde Ste- nenbeer en de polder Walcheren heeft de zorgen voor het gedeelte langs het Eiland. Overigens is het een zeei reële veronderstelling, dat het lijn gedeelte van rijkswaterstaat en het dijkgedeelte van de polder Walche ren in 1960 als één werk uitgevoerd zullen worden door rijkswaterstaat. SEROOSKERKE (W.) Verkoping Woensdag werd ten overstaan van notaris Batten in café Westdorp te Serooskerke (W.) het huis met tuin en erf, gelegen aan de Wilgenhoek- weg, verkocht. De hoogste inschrij ver was de heer Hesseling te Middel burg met 9999,—, die ook de koper werd voor 10.550,-—. Jaarfeest hervormde jongensclub De hervormde meisjesclub „Zonne straaltje" en de jongensclub „Klim op" hielden woensdag hun gecombi neerd jaarfeest in het verenigingsge bouw te Serooskerke (W,), onder lei ding van ds. F. H. A. van de Wind. De geanimeerde avond Werd doorge bracht met muziek, zang, schetsjes en toneel. Een speciale vermelding verdient het schitterend opgevoerde lekespel „De rijke jongeling". Er werden deze avond 47 nieuwe dona teurs geboekt, zodat beide clubs in alle opzichten op een geslaagde avond terug kunnen zien. Walcheren ZATERDAG 7 FEBRU&Rï Adventisten: Vlisslngen 9.15 ds. De Raad, 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. De Raad.. Interk. Avoudgebed: Vlisslngen (En gelse kerk) 7.30—8; Middelburg (Koorkerk) 7.308. ZONDAG 8 FEBRUARI Ned. Herv, Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verweij. Biggekerke 9.30 ds. R. Abbing, 2 ds. R. Abbing, Dom burg 10 ds. v. Vliet. Grijpskerke 10 ds. Wisse, 2.3Ó ds. v. d. Wind. Kle- verskerke 10 ds. Wieringa. Koude kerke 10 ds, Hoffman, 2.30 ds. Durk- stra, 7 ds. Dukstra. Vltss str. 't Zandt 10 ds. Durkstra 10.15 jeugdkerk 7 ds. Hoffman. Middelburg Nieuwe kerk 9 ds. Dijckmeester 10.30 ds. v. Woer den 7 ds. Enker. Engelse kerk 10 ds. Aalders, 7 ds. Korevaar. Koorkerk 10 ds. Van Houte. Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. v. Haarlem. Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds, v. Duijne, 7 ds. Haitje- BIJEENKOMST VAN DISTRICT MIDDELBURG Vrijwilligersmedaille voor tien jaar trouwe dienst. Het district. Middelburg van de reser ve rijkspolitie hield vrijdagavond een drukbezochte contactbijeenkomst voor de reservisten uit Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland in „De Prins van Oranje" te Goes. Een openingswoord werd gesproken door de officier der rijkspolitie twen- de klas, D, van Ooije, die o.a» een aantal burgemeesters vap gemeenten op Zuid-Beveland kon weikóm heten. Hij reikte vervolgens de vrijwilligers medaille uit voor tien jaar trouwe dienst aan de reservisten P- J. van Splundei, G S, de Knecht en P. Brouwer van de groep Souburg; J. P. Polderman en F, Steur van dé groep Westkapelle; D. Katsman van de groep 's-Heer-Arendskerke en J. Na- gelkerke van de groep Krulningen. Zij ontvingen tevens hot bijbehoren de diploma. Ook was er een aantal reservisten, dat het diploma buitengewoon ge oefend man kreeg, namelijk D. J. van Splunder en P. Brouwer van de groep Souburg; J. Duining van de groep 's-Heer-Arendskerke en L. Minderhoud, I de Visser en A. Roe- lofsen van de groep Westkapelle. De heer P. B. Claessens, chef karto- teek en voorlichting bij de gemeente politie te Tilburg, vertoonde een zwart-wit en een kleurenfilm over de bekende Politie Brabant Rit, Irj de laatste film kreeg men tevens een bij zonder góede indruk omtrent de toe passing van de televisie bij de opspo ring van misdadigers. De heer Claes sens wees daarbij met nadruk op het feit, dat televisie meer dan enig an der middel van onschatbare waarde is bij de opsporing van misdadigers. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld door het gezelschap „De Jonge Spelers" uit Vlissingen, die op zeer verdienstelijke wijze het blijspel in drie bedrijven „Ballet op de Boer derij" voor het voetlicht brachten. Vermeldenswaardig is tenslotte nog, dat de mannen van de rijkspolitie te water uit Wemeldinge met de R.P. 18 de Noordbevelandse bezoekers van deze geslaagde bijeenkomst over de Zandkreek brachten! ma. Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. De Boer. Ritthem 10 ds. Van 't Hof, 2.30 ds. Matthijssen. Seroosker ke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds Wisse St. Laurens 10 en 7 ds. Kok (7 jeugd). Veere 2 ds. Wieringa. Vlis singen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast (H.D.) 5 ds, Korevaar. Engelse kerk 9,30 kerk voor jongeren. Johannes- kerk 9.30 ds. Van Dullemen, 7 ds. Kwast. Havendorp 10 ds. Klooster man. Noorderkapel 3 jeugdd. West kapelle 9.30 leesd. 2.30 ds. Oosthoek 7 ds. R. Abbing, Zoutelande 9.30 ds. v. d. Schoot, 2,30 ds. Van Dullemen (jeugdd.) G.G.N. Middelburg Kantinezaal vei ling 9.30, 2 en 6.30 leesd. Gerei'. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 leesd,, 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 9.30 drs. Vlaardin- gerbroek, 2,30 drs. Verschoor; Kou dekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Hee- sen; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds, Ytsma, 2.30 en 5 ds. Flinterman; Noorderkerlc 9.30 ds. Flinterman, 5 ds. Ytsma; Lutherse kerk 7.30 geen dienst; Oost- en West-Souburg 7.30 en 2.30 ds, Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St, Lau rens 11 cn 2.30 drs. viaardingei'- broek; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 drs. Ver schoor; Vrouwenpolder 10.45 ds. Streefkerk, 7 ds. v. d. Leek; West kapelle 10 ds. Dondorp, 2.30 ds. Yts ma. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9,45 en 2.30 ds Douma; Vlissingen 8 lees- dienst-, 4.45 ds. Douma. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd,; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Hage; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.: Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.: Westkapelle 9,30, 2 en 6 leesd.; Zou telande 10 en 2-30 leesd. Chr, Geref. Kerk. Middelburg 9,30 en 3 ds. v, d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. kring. Vlissingen 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. ten Rouwelaer; Vlissingen 9 ds. ten Rouwelaer. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 ds. Matthijssen; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem, Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heli- samenkomst, 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. Nieuvvland; Vlissingen 10 Heilsamenk, Evang op G. G. Vlissingen (kazerne Willem 3) 10 en 5 de heer Kroon, i Zou de polder Walcheren het zelf doen, dan zou men hiervoor een bij drage van 90 procent van het rijk krijgen. Waarschijnlijker is echter, dat rijkswaterstaat heel het werk uitvoert, waarna de polder Walche ren voor haar gedeelte 10 procent in de kosten bijdraagt. Maar als de dijk een boulevard wordt, zou de gemeente het genoemde financiële verschil geheel moeten dragen.,. Al thans zoals de zaken nu staan. Niettemin is bet wel realiteit, dat heel het traject van Vissershoven tot het havenhoofd van de binnenhaven op Deltahoogte wordt gebracht. En dat maakt een mogelijke venvezen- lijking van de wens om de boulevard door te trekken iets kansrijker.... Daarom ook is het begrijpelijk, dat juist nu weer suggesties worden ge daan om de boulevard door te trek ken. Maai een voorzichtig onderzoek naar de vele facetten en vraagstuk ken die aan deze wens kleven, leert toch wel, dat het doortrekken van de boulevard geen eenvoudige taak is en zeker niet binnen enkele jaren ver wezenlijkt zal worden. Niettemin is het wellicht mogelijk in een niet zeer nabije toekomst deze suggesties met fondsen van andere aard te realise ren.... O.- EN W.-SOUBURG Jaarvergadering „Open deur" De Open Deur-groep te Souburg hield donderdagavond de jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. Boogaard, sprak een openingswooid. Uit het jaarverslag van de heer W. de Witte bleek dat er thans 715 exemplaren van het veertiendaags tijdschrift „De Open Deur" worden verspreid. Verder v/erd in het ver komsten en het werk onder de zie- telten voor de bijzondere bijeen- slag melding gemaakt van de aetivi- ken. Na het bespreken van verschil den sloot de voorzitter de vergade- lende huishoudelijke aangelegenhe- ring met dankgebed. Officiële opening openbare kleuterschool. Maandag 9 februari a.s. des morgens 9 uur zal in O.- en W.-Souburg een openbare kleuterschool worden ge opend. De school is tijdelijk onderge bracht in de Pieter Louwerseschool. Meikconfrolevereniging nam afscheid van J. Lorier. Vrijdagmiddag is in een bijeenkomst van de Souburgse melkcontrolever- enlging „Vooruitgang zij ons stre ven", die in „De Zwaan" werd ge houden, afscheid genomen van de heer 3. Lorier, Tlie gedurende 35 jaar en sedert de oprichting voorzitter v*m de vereniging is geweest. De heet" Lorier zal worden opgevolgd dQQ.r..{lfi_heer g. Koole uit Souburg. Namens^ liet bestuur bracht de heer A. Ovaa de heer Lorier dank voor het vele werk, dat hij voor de vereniging heeft gedaan. Zo werd in herinnering gebracht, dat de eerste jaren van de vereniging verre van gemakkelijk waren: lange tijd bleef het letlental op vijf staan. Eerst na de oorlog, toen men het belang van melkcontro- le in breder kring begon in te zien, kwam de vereniging, waarvan de scheidende functionaris steeds de voorvechter is geweest, tot bloei. De heer Ovaa bood de scheidende, tevens jubilerende voorzitter een schilderij aan, dat werd vervaardigd door do melkcontroleur, de heer A. Rottier. De hoofdcontroleur, de heer Stroo, richtte namens het zuivelbu- reau woorden van dank tot de heer Lorier, namens de leden deden dit nog de heren L. W. Kodde en J. Brasser. SINT-LAURENS Schapen opgejaagd door honden Bij de landbouwer F. K. te Sint-Lau- rens werden in een weiland 4 drach tige schapen door 2 honden opge jaagd. De schapen kwamen in een sloot terecht. Een dor schapen was zo verwond dat het moest worden afgemaakt. De politie spoorde de eigenaars der honden op, die gene gen waren de schade te vergoeden. Uitvoering muziekvereniging In het verenigingsgebouw te Sint- Laurens gaf de muziekvereniging „Eendracht maakt macht" te Se rooskerke een uitvoering. De voorzitter, de heer F. de Steur verwelkomde de aanwezigen, waar onder het college van B. en W. en sprak de wens uit dat Sint-Laurens zijn zelfstandigheid mag behouden. Daarna volgde het muzikale gedeelte onder leiding van de directeur, de heer A. Joosse. Dit viel zeer in de smaak en oogstte een dankbaar ap plaus. Ook het jeugdkorps, dat zich liet horen, had een aandachtig ge hoor. De burgemeester de heer W. Baas sloot zich bij de woorden van de voor zitter aan en hoopte dat de muziek vereniging als goede buur nog me nigmaal in Sïht-Laurens zou op- ti-eden. Na de pauze waarin een verloting werd gehouden ten bate van het ten toongestelde nieuwe vaandel werd een opvoering gegeven van het toneelstuk in drie bedrijven „Inkeer" van A. Bromet. WESTKAPELLE Onderlinge damcompetitie De damclub D.E.S. te Westkapelle zette haar onderlinge damcompetitie met de volgende wedstrijden voort: K. HuiszoonP. Hengst 0—2, J. Hom mes Wz.J v. Rooyeri 02, F. Do- minieus—K, Houmes 0—2, J. Hou- mes Az.—J. Brasser 11, J. Wester- bekeW, Houmes 02. A. Lievense R. Qabrlëlse 0—2, W. Houmes—R. Gabriëlse 20. J. WesterbekeJ v. Rooyen 0K. Huiszoon—K. Hou mes 2—0, J. Houmes Wz—F. Domi- nicus 2-0, P. HengstJ. Brasser 2 0, A. LievenseJ. Houmes Az. O2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15