„Goes wil annexatie om snel de 18.000 zielen te bereiken" KOOPMAN NAM HORLOGE VAN KOREAANSE ZEEMAN MEE ore it, 31CM cv».... schrijven ZEEUW SE RENNERS TRAINEN AAN ITALIAANSE RIVIÈRA uit de ETHER 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 FEBRUARI 1959 FELLE REACTIE VAN KLOETINGES BURGEMEESTER: Alleen eigen belangen op het oog, zegt men in Kloetinge IS NIET MIS TE VERSTANE be woordingen heeft de burgemeester van Kloetinge, mr. N. H. baron Schlmmelpenninck van der Oye tij dens de donderdagavond gehouden raadsvergadering commentaar gele verd op de nieuwjaarsrede van de burgemeester van Goes, waarin deze annexatie van de gemeente Kloetinge door Goes niet alleen noodzakelijk, maar ook rechtvaardig achtte. Bur gemeester Schimmelpenninck stelde nadrukkelijk vast, dat het Goes pri mair te doen is om toeneming van het aantal inwoners, om spoedig de 18.000 zielen te bereiken. Voorts ziet men in Goes in annexatie een verbe tering van de eigen financiële positie, zo verklaarde hij. De Kloetingse raadsvoorzitter vond de „troeven" van Goes niet sterk. Er valt alleen uit op te maken, dat de stijging van het inwonertal van Kloe tinge Goes toekomt, Goes haar voor- zieningspeil zonder Kloetinge niet kan handhaven en de overdracht van enkele hectaren grónd geen verlich ting brengt, zo zei hij. Op grond van deze motieven wordt annexatie niet alleen noodzakelijk, maar ook gerechtvaardigd geacht, en wel op korte termijn. Als pleister op de wonde geldt de mededeling dat de inlijving moet plaatshebben op een wijze, die aan de bewoners en de be stuurders van Kloetinge recht doet. Burgemeester Schimmelpenninck was van oordeel dat het Goese ge meentebestuur in korte tijd geheel ia omgezwaaid. In oktober van het vo rige jaar deelde de voorzitter van de Goese raad nog mede dat het alleen ging om gebiedsuitbreiding. Nu vindt men annexatie verantwoord. Een compromis is dus niet meer mogelijk; een bespreking kan evenmin nieuwe perspectieven openen. Goes stelt haar eisen en Kloetinge moet opgeofferd worden, betoogde hij. Meer dan eens is verklaard, dat Kloe tinge bereid is tot samenwerken, zo zelfs, dat het genegen is offers te brengen. Het aanbod tot gebiedsaf- stand was niet beperkt door enkele ha grond. Integendeel, 100 ha grond, geschikt voor bebouwing en voor Goes gunstig gelegen, werd aange boden: een offer van 6,3% van de to tale oppervlakte van de gemeente, zo gng de voorzitter verder, e werkelijke feiten zijn volkomen in strijd met de door de burgemees ter van Goes uitgesproken mening, dat aan de inwoners en de bestuur ders van Kloetinge zoveel mogelijk recht moet worden gedaan. De tot heden gevolgde gedragslijn doet in dit opzicht het ergste vrezen voor de toekomst en doet het vermoeden wek ken dat het slechts holle frasen wa ren, die zijn gesproken, aldus burge meester Schimmelpenninck. De kern van het betoog van de Goese burgemeester komt er vol gens hem op neer, dat met lede ogen wordt aangezien dat Kloetin ge groeit en wel met een voor een Zeeuwse plattelandsgemeente uit zonderlijk hoog percentage. De laatste twee jaren nam het inwo nertal van Kloetinge toe met 4%. De toeneming in 1958 werd voor het grootste gedeelte, n.l. voor 2'/i% veroorzaakt door een vesti gingsoverschot. Het aantal inwo ners van Goes vermeerderde in 1957 en 1958 echter slechts met resp. 0,64% en 1,3%. Do toene ming In 1958 was het gevolg van een geboorteoverschot; er ver trokken nJ. o inwoners meer dan er zich in dat jaar vestigden. Geen wonder dat men met verlan gen uitziet naar een nabuurge meente die een gezonde en natuur lijke groei vertoont! merkte spre ker op. „BEGEERLIJK" Niet een grenswijziging doet het in wonertal met een sprong omhoog gaan, maar alleen annexatie kan Goes een belangrijke stap nader brengen tot het „begeerlijke" grens- getal van 18 000 inwoners. Gerekend op basis van vermeerdering van het zielental over 1958 zou zonder an nexatie de 18.000 pas over 17 jaar zijn bereikt! Bij annexatie van Kloe tinge kan dit streefgetal bereikt zijn over ongeveer 4 5 jaar. Als 't inwonertal zich niet vergroot kan Goes zijn voorzieningspeil hand haven volgens de burgemeester van die stad. Met andere woorden, men heeft de gemeentekas van Kloetinge nodig om de gaten in het eigen budget te stoppen, zo merkte spreker verder op. Maar is het Goes ook bekend dat Kloetinge als algemene uitkering Nagekomen advertentie Heden is na een gedul dig gedragen lijden zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve vrouw en zorgzame moeder LEINTJE ADRIANA LOUW8, geboren WISSE op de leeftijd van 60 jaar. L. LOUWS. J. P. Louws. Oost-Souburg, 5 februari 1959. Dljkatraat 7. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 9 februari. Vetrek vanaf Dljk- straat 7 des namiddags om 1 uur. en als belastinguitkering slechts een bedrag van 68,72 uit het gemeente fonds ontvangt, terwijl dit bedrag voor de iegen gemeente 106,20 is? Ook al houdt men rekening met de functie van Goes als streekcentrum, dan is het verschil nog markant groot. En bij het becijferen van het financiële voordeel heeft men toch niet verzuimd er rekening mee te houden, dat de nieuwe uitkering in geval van samenvoeging geen 106,20 zal zijn, doch ongeveer een gewogen gemiddelde van de oude uit keringen der beide gemeenten? zei de raadsvoorzitter. Uit het feit dat Goes niet In staat is het huidige voorzieningspeil te handhaven (Kloetinge kan dit, zij 't met moeite) zou de conclusie getrok ken kunnen worden, dat wellicht de efficiency te wensen overlaat. Wij geloven niet dat annexatie voor dit euvel een oplossing kan bieden, integendeel, de moeilijkheden worden slechts vergroot, doordat men er een woonkern ter verzorging bij krijgt, betoogde spreker. Ais dit de motieven zijn die In het algemeen een annexatie van gemeen ten moeten rechtvaardigen, dan is de toekomst voor vele kleine gemeen ten uiterst somber. Dan is ook de annexatie van de gemeenten in het Gooi en de Vechtstreek door Amster dam binnen afzienbare tijd te ver wachten. Want de gemeenten in dat gebied tellen vele inwoners die in Amsterdam werken of economisch aan die gemeenten gebonden zijn. En ook Amsterdam heeft met haar hoge begrotingstekorten behoefte aan versterking van haar financiële po sitie, zo besloot de raadsvoorzitter van Kloetinge zijn nieuwjaarsrede. KERKNIEUWS Ds. W. B. H. van Linschoten overleden. In de ouderdom van ruim vierenne gentig jaar is woensdag 4 febr. j.l. in Zeist overleden ds. W.'B. H. van Lin schoten, de nestor van de emeriti predikant van de Nederlandse Her vormde Kerk. Ds. Van Linschoten werd ojp 9 no vember 1864 uit een onderwijzersge zin te Zutphen geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Middelburg en studeerde daarna ver der nog aan de rijksuniversiteit te Leiden. Op 6 oktober 1889 werd hij te Oud- Vossemeer in het ambt bevestigd. Op 20 december 1891 verwisselde hij deze gemeente met die van Varsse- veld, waar hem met ingang van 1 november 1937, na achtenveertig vol brachte dienstjaren, op bijna drie- enzestigjarige leeftijd emeritaat werd verleend. De begrafenis zal plaatsvinden maan dagmiddag 9 februari a.s. om twee uur op de Nieuwe Algemene Be graafplaats te Zeist. (Advertentie) ASPROtegen griep, verkoudheid, keelpijn 2 'ASÊRO'5^... Utiéhtitieeb fit! POLITIERECHTER MIDDELBURG „Een minne streek", aldus kwalificeerde de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, de daad van de koopman-muzikant M. H., verblijfhoudend in een woonwagenkamp te Bergen op Zoom, die donderdagmiddag voor de politie rechter te Middelburg, mr. A. W. Thöne moest verschijnen. Op 15 decem ber JJ. bad verdachte zich in een café te Terneuzen een polshorloge toege- eigend van een Koreaanse zeeman, die met zijn schip in de Terneuzense haven lag. H., die onder meer horloges verkoopt, was die avond het café binnengestapt, waar hij twee Koreaanse zeevarenden aantrof. Een van hen bood hij een horloge aan, waarop de Koreaan vertelde reeds een uurwerk te bezitten en ten overvloede zijn klokje aan H. toonde. Deze nam het in de hand en bekeek het van onder tot boven. De mannen dronken nog wat, waarna de koop man zich naar zijn woonwogen be gaf, die in Sluiskil stond. De volgen de morgen kwam hij echter tot de ontdekking, dat hij een horloge te veel had. „Ik legde het open en bloot weg om het die dag terug te brengen", zo vertelde hij de politierechter gisteren. De Koreaan had de vorige avond echter reeds aangifte gedaan. Toen de politie 's morgens bij de woonwa gen van H. kwam, vond men het hor loge daar. De politierechter atten deerde verdachte er op, dat hij er be ter aan gedaan had om het uurwerk zo spoedig mogelijk naar het politie bureau te brengen. Bovendien was 't enkele getuigen opgevallen, dat H. opvallend snel het café was uitgelo pen. „Het betreft hier gewoon dief stal", aldus mr. Andreae, die hier voor een geldboete van 50 eiste. Ook de politierechter achtte de man schuldig en veroordeelde hem tot 40. V ertrouwen8kwestie De steenzetter A. E. de S. uit Hoofd plaat nam op 16 december J.l. een pak stroo weg, dat toebehoorde aan zijn vroegere baas T. Volgens de ver klaring van De S. was het zijn be doeling de zaak later af te rekenen. ,,'t Was gewoon een vertrouwens kwestie", deelde hij mee. „Waarom deed U dat dan in het don ker?", wilde de officier weten. „Ja, allicht, anders zou een ander het ook doen", betoogde De S. Weliswaar ging hij later het stroo betalen, maar hij vertelde toen niet, dat de politic hem reeds aangehouden had. De officier achtte diefstal be wezen en eiste 20 boete, die de po litierechter tet 15 reduceerde. De landbouwer J. N. uit Graauw en Langendam had op 24 december j.l. te Nieuw Namen (gem. Clinge) enke le balken weggenomen. Hiervoor werd hij conform veroordeeld tot een boete van 25. De vrachtrijder A. J. T. uit Hontenis- se had op 9 september jj. niet vol daan aan een oproep om met zijn auto voor de militaire keuring te verschijnen. Hij verklaarde het ver geten te zijn. De officier achtte wel iswaar de opzet niet aanwezig, maar de vergeetachtigheid wilde hij toch met 30 bestraffen. De politierech ter vond 10 al genoeg. De veehandelaar H. J. O» L. uit IJzendijke werd er vau beschul digd op 4 december 1958 zijn vee auto onder invloed van sterke drank over de provinciale weg te IJzendijke te hebben bestuurd. L. ontkende het. Wel had hij vijf of zes glazen bier gedronken, maar daar mankeerde hij niets van, vertelde hij. Volgens vier positieve getuigenver klaringen was L. echter dronken. „En wanneer men dat in Zeeuwsch- Vlaanderen zegt, hoeven we niet de minste twijfel te hebben", betoogde de officier. Daar het de eerste maal was dat verdachte voor een dergelijk feit met de justitie in aanraking kwam, wilde mr. Andreae nog geen gevangenisstraf opleggen. Hij eiste een geldboete van 100 plus drie maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. Niet zo slecht L.*8 raadsman, mr. P. C. Adrlaan- se, wees er op, dat uit allerlei fei- RADIO- EN T.V.-RUBRIEK C.H.U. cafcaretórl—ÏÏfïSiSS?. Tt-' zending, die doet vermoeden dat de C-H-TJ. een uitstekende cabaretier in dienst heeft genomen. De C.H.U. lanceerde gisteren In haar zendtijd voor politieke partijen een nieuwe methode van propaganda, die zeker niet van humor intbloot was. Het was een verzoekprogramma, waarin natuurlijk wel propaganda gemaakt werd, maar waarin ook iets doorblonk van de spot en een tikkel tje humor die we in het politieke le ven zo dikwijls missen. De CR.U. voerde de conférence van Wim Kan weer ten tonele, waarin deze de C.H. U. ook een partij noemde. Maar on middellijk daarop volgde een stukje uit hetzelfde programma, waaruit men zou kunnen opmaken, hoe Kan zelf gaat stemmen. Toen dr. Tilanus iets vertelde over partij- en lands belang klonk er een stukje uit de so- Oud-Z.V.U.-secretaris tot N.T.S.-redacteur benoemd In de functie van redacteur-commen tator bij de journaalredactie van de Ned. Televisie Stichting is aange steld de heer J. J. Gerritsen, thans omroeper bij Radio Nederland We reldomroep en destijds verscheidene jaren secretaris van de Z.V.U. te Middelburg. De heer Gerritsen volgt de heer Pier Tania op, die op 1 januari in dienst is getreden van de VARA-televisie. De nieuwe redac teur-commentator zal zijn werkzaam heden op 1 mei beginnen. ten gebleken ls, dat de wijze van rijden van zijn cliënt toch niet zo slecht geweest is. Zo zette L. zijn auto op de juiste wijze in de ga- rage, terwijl de politie nergens een krasje kon ontdekken. De politierechter volstond met een geldboete van 100, 1 week voor waardelijke gevangenisstraf met 6 maanden voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid, al les met een proeftijd van één jaar. De handelaar in kantoormachines S. B. uit Goes werd er eveneens van be schuldigd onder invloed van sterke drank zijn auto bestuurd te hebben. Althans volgens de politie, die de wijze van rijden van B. zo merk waardig vond, dat zij hem aanhield. De politiemannen roken een drank lucht, terwijl zij voorts merkten, dat B. niet zo vast ter been was. B. ontkende ten stelligste onder In vloed te hebben gereden. En ook uit de verklaringen van de IJzendijkse caféhouder A. E. G. en diens vrouw was op te maken, dat B. zich tijdens zijn verblijf In het café op normale wijze gedragen had. Hij had een bandrecorder gerepareerd en toen de politierechter, mr. B. 8. Sie- perda vroeg wat hij dan zoal aan dit instrument verricht had, gaf B. een technische uiteenzetting, waaruit de politierechter wel duidelijk werd, dat B. voor deze reparatie het hoofd bij !»et werk moest hebben. In zijn requisitoir verklaarde de of ficier, dat de bloedproef mislukt was, waardoor het alcoholpromillage niet vastgesteld kon worden. De indruk van de arts was evenwel, dat B. on der invloed verkeerde. Aan de hand van de reparatie en de verklaringen van de getuigen uit IJzendijke acht te de officier niet wettig en overtui gend bewezen, dat B. niet in staat was zijn auto te besturen. Waarop mr. Andreae vrijspraak vroeg. Mr. J. J. van der Weel, B.'s raads man, had hieraan niet veel toe te voegen En ook de politierechter achtte het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd, zodat vrij spraak volgde. Familieruzie Voorts kwam een onderdeel van een uitgebreide familieruzie, die uitliep op een scheldpartij, aan do orde. De landbouwer D. S. uit Koewacht was er als verdachte in betrokken. Hij was er van beschuldigd zijn schoonzus Y de G. beledigd te heb ben. S. ontkende beledigend te zijn geweest en toen de officier 15 had geëist, verklaarde de verdediger, mr. P. C. Adriaanse, dat in deze familie veten de eerstkomende de eerstma- lende is: wie het eerst bij de politie is, bereikt het meest. Volgens mr. Adriaanse leek dit ge heel op een „Babylonische scheldpar tij". Pleiter achtte het twijfclaohtig of de verklaringen van de getuigen mei. De G. en de vlasser F. E. M., die de scheldwoorden ook gehoord had wel betrouwbaar waren. Mr. Adriaanse vroeg daarom vrijspraak. Hetgeen mr. Thöne ook uitsprak, om dat liij er niet van overtuigd was, dat S. de beledigende woorden ge bruikt had. Als voorbereiding voor strijd om de wereldtitel. Het idee van Klaas Buchly om met een groep jonge professional renners naar het zuiden te gaan teneindo de kandidaten voor de vertegenwoordi gende ploegen in wereldkampioen schappen en grote etappe-wedstrij den voor to bereiden, zal worden ver wezenlijkt. Op 14 februari vertrekt Buchly met twaalf renners per auto naar Loano, een plaatsje aan de Ita liaanse Rlvièra op ongeveer 50 km van Nice. De ploeg bestaat uit: Plet de Jongh, Plet Damen, Piet van Est, Michel Stolker, Mar tin van der Borgh, Jaap Kersten, Jo de Roo uit Schore, Jaap Huis- soon uit Heinkenszand, Jo de Haan, Piet Rentmeester uit Yer- sekc, Tony Bergmans en Daan de Groot. De renners zullen vier weken in een hotel verblijven en in de omgeving trainlngsritten en wedstrijden rijden. Deze nuttige oefencampagne wordt gedeeltelijk gefinancierd door de K. N.W.U., die 1500.— heeft uitgetrok ken, door enkele rijwiel- en banden fabrieken en ten aanzien van een paar renners door supporters; de rest van de kosten moet door dc renners zelf worden betaald. Buchly ls reeds in onderhandollng om zijn pupillen in de volgende wedstrij den te laten starten: 17 febr.: Grofe van Monaoo, 22 febr.: Grote van Antibes, 24 febr.: Grote Srijs van Nice, 26 febr.; Tlgrand de ice, 1 maart: GenuaNice, 8 maart: Grote prijs van CanneB en van 10 tot 14 maart: VentimigliaRome, Dr. Kortenhorst in „Alles gaat naar wens". Een studentikoos stukje parlemen taire democratie leverde gisteravond de A.VR.O. t.v.-uitzending „Alles gaat naar wens" op, waarin deze keer de sympathieke voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Korten horst, het „slachtoffer" was, dat zich alle malligheid met rondborstige lach liet aanleunen. Het was een goede keus, deze slagvaardige, gees tige politicus, die met een weldadig gevoel voor humor zijn werk en zijn pupillen in het eerbiedwaardige Binnenhaf) den volke toonde. Aan de voorbereiding van dit programma was bovendien alle zorg besteed en de wensen die vervuld werden waren origineel. Alleen is Dlmitri Frenkel Frank toch echt niet de ideale ge- sprekleider. Hij is niet alleen moei lijk verstaanbaar, maar mist elk overwicht en weet het gesprek niet in de hand te houden noch het daarheen te leiden waar hij het hebben wil. Te gen Bert Garthoff kan hij in geen geval concurreren. Radio- in elke prijs *n klasse beter! B.B.C.-orkest naar ons land Eind april zal het bekende BJ3.C. Light Symphony Orchestra vijf concerten geven in ons land. Op ai deze concerten zal het normale po pulaire B.B.C.-programma van die dag, dat anders door het orkest In Engeland wordt gegeven, worden uitgevoerd. Hilversum relayeert de concerten naar Engeland. Het concert van Utreoht zal recht streeks over Hilversum te horen zijn. Het orkest bezoekt achter eenvolgens Scheveningen, Nijme gen, Utrecht en Amsterdam. In de hoofdstad worden twee concerten gegeven. Als dirigenten treden op de vaste dirigent van het orkest, Vilem Tausky en de bekende com ponist, organist en arrangeur Syd ney Toroh. Als solisten treden op de sopraan Doreen Hume, die ook in ons land herhaaldelijk voor de radio optrad en de bariton John Lawrenson. Tevens zal meewerken het B.B.C. studiokoor, bestaande uit zestien personen. Op speciaal verzoek uit Nederland zullen de programma's worden aangekon digd door de populaire B.B.C.- omroeper Frank Philips, wiens naam tijdens de oorlogsjaren in ons land een begrip was. ZATERDAG 7 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.W VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.3» VPRO- 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.S0 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de vrouw- 9-10 Gram. (9 35 —9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Tijdelijk uit geschakeld caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 1030 Anne- marieke, hoorspel. '1-20 Buiten!, week- overz. 11.35 Viool en cellö- 12.00 Lichte muz. 12 30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 Sportnws. 14.05 Voor de jeugd. 1440 Dilettantenkoor. 14.55 Streekultz. 1520 Is de maat vol?, caus. 15.35 Gram. 15.45 Omr. ork en solist. 18.20 Boekenwijs heid. 16.40 Amateursprogr 17.00 Vers van de pers. 17.30 Journ. 18 00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 1900 Artistieke staalkaart VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 De liberale Joden, caus 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Thuis best?, schets 2013 Gevar. progr 21.30 Soc. comm. 21.45 Het hangt aan de muur en het tikt. 22.10 Instr. sextet. 22.40 Licht programma. 23.05 Gram 23.15 Nws. 23.30 Gram. 24.00—0.45 Jazzconcert. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws 7.15 Gewijde muz. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7 45 Morgengebed en liturg, kal. 800 Nws 8.15 Gram 8.50 Voor de vrouw 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken 11.45 Gram 12.00 Mid dagklok noodklok. 12.03 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13 00 Nws. 13.15 Zonnewijzer 13.20 Amus. muz. 13.45 Voor de Jeugd. 14.10 Harmonteork. 14 30 Kron van let teren en kunsten. 14.55 Lichte muz. 1515 Metropole ork en soliste 15.40 Boekbe spreking. 15-60 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.20 Voor de Jeugd 1650 Gram. 17 00 Engelse les. 17.20 Lichte muz. 17.40 Idem. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18-10 De springplank. 18.30 Voor de Jeugd. 18.45 Vragenbeantw. 19.»0 Nws 19.10 SUS-actle. 20.30 Ja met mij, sketch. 20.35 Gevar. progr. 21.55 De knipperbol, caus. 22 05 Amus muz. 22 35 Wij lulden de zon dag ln Aansluitend: avondgebed en li turg kal 23.00 Nws 23.15 Nws to Espe ranto. 23.22—24 00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weerberichten. NCRV: 20.20 Plus of min. 2055 Hobby- kron- 21.10 Ven grote naar kleine K. 21.23 Ad Ladln en de wonderlamp. 22.05 Dag sluiting. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 1530—17.15 Rugby-wedstr lj d19.00 Feux de la Rampe. 19.30 Voor de Jeugd 20 00 Journ. 20.30 Mister Box Office 2130 Ca baret. 22.00 Rep. Daarna: wereldnieuws. VLAAMS-BELG. T.V -PRAGRAMMA. 14.00—15-30 Sklwedstrtjd 17.00 Voor de jeugd. 19.00 Logboeknotities. 19 15 Progr. v. d. hengelaars. 19 30 Nws. 19 45 De week ln beeld. 20.15 Feuilleton. Plm. 20.55 Quizprogramma. 22.05 Documentaire film. 22.23 Nieuws. 0 Volgend Jaar zal de Britse marine een nieuw geleid projectiel voor korte afstand, de „Seacat". In gebruik nemen ter vervanging van de 40 mm bofors- luchtdoelkanonnen op de oorlogsschepen. (Advertentie) haai na het scheren uw vingertoppen eens over uw kin... Werkelijk glad? Werkelijk schoon? Fris, koel en prettig? of kon het beter? Antwoordt eens eerlijk., Deze kleine proef zegt alles. Hij bewijst waarom goed verzorgde mannen de voorkeur blijven geven aan de klassieke scheermethode: Water, zeep en Gillette

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8