MINISTER KLOMPÉ OPENDE NIEUW DORPSHUIS WALCHEREN 's-HEER HENDRIKSKINDEREN GROEIT „OVERROMPELEND" Burgerlijke Stand SECRETARIS C.J.B.T.B, SPRAK OP FAMILIEDAG IN GOES DONDERDAG 5 FEBRUARI 1959 PROVINCIALE 25 E E U W S E COURANT 1 IN WOLPHAARTSDIJK (Slot van pagina I) D. Bouwknegt en de gemeenteraad van Wolphaartsdijk. De burgemeester herinnerde eraan, dat vele jaren een grote behoefte heeft bestaan aan een centrum, waar het gemeenschapsle ven zich zou kunnen afspelen. Het be staande gebouw T.A.V.E.N U. voldeed nu eenmaal niet meer aan de eisen. De watersnoodramp van 1953, die aan 12 mensen uit Wolphaartsdijk het Le ven kostte, is de aanleiding geweest om een nieuw Dorpshuis te bouwen, zo verklaarde hij. Uit de z.g. „Com- missarissenpot" werd een bedrag van 40.000 beschikbaar gesteld, terwijl het ..Burgemeester Van Oeveren- fonds" 20.000 in het laatje bracht, mede dank zij prachtige giften van Scliaerbeke in België. De grootstè helft van het benodigde kapitaal was toen beschikbaar. Met groot enthou siasme zijn de plannen daarna uitge werkt, zei de burgemeester. Het Dorpshuis is thans een even fraai en doelmatig als luchtig en vrolijk ge bouw geworden besloot de heer Ter Haar. in de hal is een koperreliëf aange bracht, waarop een moeder met twee kinderen staat afgebeeld, die vlucht voor het aanstormende water. De laatste strofen van Marsmans gedicht „Holland" herinneren aan de storm vloed van 1953. Voorts zullen nog drie basreliëfs worden geplaatst, die worden gemaakt door de kunstenaar Jan van Gemërt. Kleinere afbeeldin gen hiervan waren reeds te zien. Waardering Minister Klompé zei in haar toe spraak grote waardering te heb ben voor de Inwoners van V.'ol- phaartsdijk, die zich steeds door de moeilijkheden hebben heenge slagen. De bevolking heeft nooit een pas sieve houding aangenomen, het geen zij een bewonderenswaardige mentaliteit noemde. Uitvoerig wijdde minister Klompé ook uit over de taak van haar departe ment, dat volgens haar verant woordelijk is voor het bevorderen van een goede samenleving. „Om deze reden juichen wij het toe, dat hier een prachtig Dorpshuls in ge bruik wordt genomen", zei zij. In de veranderende wereld van van daag is het bevorderen van een goede gemeenschapssamenleving een vereiste, zo stelde zij nadruk kelijk vast. Vervolgens sprak het lid van Gedepu teerde Staten A. Schout, die zijn ge lukwensen aanbood, mede namens de commissaris der koningin. Oud-bur gemeester S. A. N. van Oeveren fe liciteerde het stichtingsbestuur en het géméentebestuur met de opening. Hij böodi een klok aan voor de bejaar densociëteit, die thans in het Dorps huis wordt mdergebracht. Burge meester Ter Haar deelde in antwoord op i goede wensen van de heer Van Oeveren mede, dat deze was benoemd tot ere-voorzitter van het stichtings bestuur. Na de pauze voerden het woord oud wethouder P. Luikenaar, mede na mens zijn collega A. v. d. Vliet, de voorzitter van de Vereniging van de School met de Bijbel, de heer D. P. Goetheer Sr., de heer J. Boonman Jr. namens de r.-k. ingezetenen, die en Zeeuws Kamerlid stelt vragen over „naschade". Het Zeeuwse Tweede Kamerlid O. F. van der Peijl heeft aan de ministers van financiën a.i. en van volkshuis vesting en bouwnijverheid de volgen de schriftelijke vragen gesteld 1. Is het dë ministers bekend, dat de schade, ontstaan door de nawerking van zout water, z.g. „naschade", in die gebieden, die ten gevolge van oorlogshandelingen en/of van de ramp van 1 februari 1953 geïnundeerd zijn geweest, steeds groter vormen gaat aannemen en er alleen in Zeeland al, naar schatting, 20.000 woningen bij betrokken zijn 2. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, kunnen de minis ters dan mededelen, wanneer en op welke wijze tot afwikkeling van deze „naschade" zal worden overgegaan, té meer, waar door de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, reeds bij de behandeling van de be grotingen van zijn departement voor 1958 en 1959, is medegedeeld, dat de technische regeling volledig gereed Officiële publikaties VLISSINGEN. Medewerking ingevolge artikel 50 Kleuteronderwijswet. Burgemeester en wethouders van Vlis- slngen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn ver gadering van 29 januari 1959 aan het bestuur der vereniging voor christelijk kleuteronderwijs alhier, medewerkingIs verleend voor het aanbrengen van een nieuwe omheining rond de speelplaats van de onder het bestuur staande Prin ses Mnrgrletschool aan de minister Lelystraat. yiissirigen, 31 januari 1959. MIDDELBURG. Burgemeester en wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis, dat op maandag 9 februari 1959, om 11.00 uur, in het atadhuls, door hem in het openbaar zal worden uitgeloot één obligatie, groot f 600,— van de ten laste van de gemeente lopende geldle ning, oorspronkelijk groot f 35.000,—, op genomen in 1099. Middelburg, 3 februari 1959. passant de aandacht van de bewinds vrouwe en het lid van Gedeputeerde Staten vestigde op de wegen in de polders ten westen van Wolphaarts dijk en de elektrificatie van dit ge-, bied, de heer C. Zweedijk namens de Ned. hcrv. jeugdraad, de heer J. Os- sewaarde namens de bejaardensocië- teit, de heer W. Bosschaert, namens de bij de stichting „Ons Dorpshuis" aangesloten verenigingen hij bood tevens een klok aan aannemer C. Sinke, de heer M. T. Schuit namens de E.H.B.O. hij overhandigde een verbandkastje en burgemeester Ter Haar. Namens hemzelf en de ge meentesecretaris bood hij het stich tingsbestuur een voorzittershamer aan. Mej. Klompé offreerde hij een zilveren sigarettendoos, 's Avonds voerde „Het Vlissings Schouwspel" voor een volle zaal het toneelspel „Blijf zitten waar jè zit" op. MIDDELBURG Auto door gladheid van dijk gereden. Woensdagochtend omstreeks negen uur kreeg, de opzichter A. V. uit .Mid delburg waarschijnlijk de schrik van zijn leven toen zijn auto op de Nieuw- landse weg door plaatselijke gladheid begon te slippen. Ongeveer een paar honderd meter voorbij de begraafplaats verloor V., die in de richting Goes reed, de macht over het stuur. De auto reed via het linker weggedeelte, het fiets pad over en door 'n heg de dijk af. waar het voertuig met de neus in de sloot tot stilstand kwam. Persoonlij ke ongelukken deden zich bij deze slippartij niet voor. De materiële schade is behoorlijk. Schoorsteenbrand j e. Woensdagochtend om een uur of elf werd de brandweer van Middelburg gealarmeerd voor een schoorsteehr brandje in de woning van de heer M. aan het Karei Doormanplein te Mid delburg. Met een nevelstraal uit de in december van het vorig jaar in ge bruik gestelde hogedrukspuit van de brandweer, die voor de tweede maal sinds de indiénststelling uitrukte, was men het vuur gauw meester, Konijnenfokvereniging „Nut en Sport" De jubileum-tentoonstelling ter gele genheid van het 40-jarig bestaan v: -ï de konijnenfolrvereniging „Nut en Sport", die in de december in de vleeshal van het Middelburgse stad huis werd gehouden, kan een succes genoemd worden. Meer dan 1250 be zoekers kwamen op deze expositie naar de 301 inzendingen kijken, zo bleek tijdens de dinsdagavond in de „Gouden Poorte" to Middelburg ge houden vergadering van deze vereni- ging. Op deze bijeenkomst werden tevens de door leden behaalde prijzen uit gereikt. De voorzitter, de heer A. A. Clement, verklaarde dat het aantal inzendingen wat tegengevallen was. Dit moet men waarschijnlijk wijten aan de twee kringtentoonstellingen, die kort voor deze provinciale ten toonstelling werden gehouden, wat hij zeer betreurde. Voorts deelde hij mede, dat aan alle inzenders alsme de de leden en de donateurs van de- vereniging een herinneringslint zal worden aangeboden. „Financieel", aldus de secretaris, de heer A. Passenier", „is de tentoon stelling een succes geworden; Op tien gulden na wist men precies rond te komen. Naar aanleiding hiervan bracht de heer Clement dank aan de secretaris voor al zijn werkzaam heden. Ook bracht de voorzitter hul de aan enkele andere leden, die zich bij de inrichting van de tentoonstel ling zeer verdienstelijk gemaakt hadden. Namens de Provinciale vereniging las de heer Clement het verslag van de secretaris, de heer M. van der Weel, voor. Hieruit bleek dat het le dental op 197 bleef. De boeken wer den in 1958 afgesloten met een batig saldo van 42,29. Voorts werd tij dens deze vergadering nog wat kri tiek uitgeoefend op enkele keurmees ters, die hun taak niet voor de vol le 100 zouden vervullen. Naar aan leiding hiervan merkte de voorzitter nog op, dat de keurmeester de fok kers richtlijnen moet geven aan de hand van de gekeurde dieren. VLISSINGEN Geslaagde „De Ruyterschool" De heer J. Schotman te Vlissingen slaagde aan de „De Ruyterschool" voor het diploma werktuigkundige A. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn de volgende gevonden voorwerpen gede poneerd: enige rijwielen en steppen; enige portemonnees; wanten en kinder wanten; handschoenen; alpinomuts; ceintuur; sigare-aansteker; sleutels; ta felpoot met voetstuk; sjaal; polshorloge; foto-etUl; broek en jasje. Op het bureau zijn de adressen te verkrijgen waar de volgende voorwerpen zijn te. bevragen: handschoenen en wanten; sjaal; mutsje; hond; gltaarfoudraal; rolschaatsenslentel; motorhandschoenen; handtas; aansteker; padVindersriem niet mes; portefeuille; portemonnee; muntbiljetten; sigaren- etui; pakje tabelc en een babysokje. VROUWENPOLDER Jaarvergadering Z.L.M. In de deze dagen gehouden vergade ring van de aid. Vrouwenpolder van de 'Z.L.M, werden de heren A. Mal- iaars en N. Mesu in het bestuur her kozen. Tot afgevaardigde op de hoofdbe- stuursvorgaderlng werd de heer S. de Bruyn benoemd. De heer B. Meyer uit Goes sprak over „Boer en fiscus" jaar voor V.V.V. „Mooi Oostkapelle" De V.V.V. „Mooi Oostkapelle" hield onder leiding van dokter P. Bom haar jaarvergadering. Het vorige jaar is, zoals de voorzitter 'n zijn openings woord mededeelde, een gunstig jaar geweest, niet alleen voor het hotel- en pensionbedrijf, maar ook voor de kamerverhuurders. Het aantal kam peerders neemt nog steeds belang rijk toe. Die gunstige ontwikkeling bleek ook uit het jaarverslag van de heer A, de Visser. In verband met de toenemen de administratieve werkzaamheden, werd de heer P. Mesu als 2e secre taris gekozen. De tot dusver belange loos verrichte arbeid van het secre tariaat zal voortaan jaarlijks met een bepaalde vergoeding worden beloond. Dé aftredende bestuursleden, de he ren A. Brand en C. den Hollander Hzn., werden herkozen. De begroting voor 1959 werd goedgekeurd. De con tributie voor de leden bleef ongewij zigd. Voor de pensionhouders en ka merverhuurders werd de contributie verhoogd met f 1.per bed. De con tributie van de zakenleden werd ver hoogd van 7.50 tot 10. Het kampeerterrein Burgvliet was door B. en W. afgekeurd, zo deelde de voorzitter mede. Het mag door kampeerders, op straffe van boete, niet meer worden gebruikt. Het nieu we terrein, dat in het uitbreidings plan van de gemeente is geprojec teerd aan de Duinweg, zal door de exploitant, de heer A den Hollander, deze zomer nog in gebruik worden genomen. De consumptietenten op het strand en aan het eind van de Duinweg, werden verhuurd' aan de hoogste in schrijver. de héér J. Job.se. De vergadering besloot, dat men In het vervolg nog Intensiever dan voor heen in de buitenlandse tijdschriften, in het bijzonder in de Duitse, zal ad verteren. De provinciale vergaderin? van de V.V.V. zal In november 1959 te Oost kapelle worden gehouden. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 3 febr.: Vera van Hansweert; Olive van Londen; Jaco bus Fritzen van Antwerpen; 4 febr.: Li- betry van Antwerpen: Meaple HU van Rotterdam. Vlissingen vertrokken op 3 febr.: Vera naar Rochester; Olive naar Hansweert, Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 3 febr.: Tanny van zee-Hansweert; Pla to van Far on; Sagltta van Rotterdam; 4 febr.: Eyo S van Londen; Nike van Rot- terdam; Lijnbaansgracht van Amsterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen óp 3 febr.: Albert V naar iZerlkzee; Donge- dljk naar Rotterdam; Hunter naar Ips wich; Alex naar Waterford; Capri naar Goole-TerneUzen; Carebeka naar Cork; Irene S naar Rotterdam; IJsel naar Rouaan: 4 febr.: Senior naar New Castle- Gent; Sommelsdljk naar New York; Kor- tenaer naar New Rose-Gent; Rempang naar Rotterdam; Roebiah naar Rotter dam; Maklcum naar Horsens; Vedette naar Londen; Gazelle naar Londen-Brus- ARNEMUIDEN Rode Kruis-avond Dezer dagen gaf de afdeling Arne- mulden van het Nederlandse Rode Kruis te Kleverskerke een film avond. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze de vergadering. Daarna kreeg de kringsecretaris, do heer A. D. Constandse het woord, dié enkele belangrijke Rode-Kruista- ken toelichtte. Hierna werden ver toond de films „Alarm" en „Paula". Filmavond met insigne-uitreiking Dezer dagen gaf de afdeling Arne- muiden van het Nederlandse Rode Kruis te Arnemuiden een geslaagde filmavond. Na opening door de voor zitter, de heer N. de Vos reikte hij samen met de instructeur, de heer A. v. d. Ketterij, aan zeven meisjes hét insigne en erkenning „Jeugd Ro de Kruis" uit. Daarna werd ver te Aid de film „Paula" met de voor film „Alarm". Dat dit in de smaak viel bij de aanwezigen, bleek wel uit de aandacht gedurende de verto ning. De namen der geslaagden zijn: G. de Nooijer, J. van Belzen, L. de Meul- meester, C. de Ridder, C. Meulmees- ter, P. de Meulmeester, J. Vogel. OOSTKAPELLE Praatmiddag C.B.T.B. De afdeling Oostkapelle van de C.B.T.B. vergaderde dezer dagen in de consistorie van de gereformeerde kerk. Dp deze z.g. „praatmiddag" hield de heer J. de Jager-Mol uit Kapelle een causerie over het onder werp „rondblik in het boerenleven". De vergadering stond onder leiding van de heer J. Coppoolse. Er werden verschillende zaken over het bedrijfs leven besproken. Lezing voor Z.L.M. Voor .de Z.L.M.-afdeling Oostkapelle sprak de heer R. Meyering te Mid delburg, directeur van het peulvruch tencentrum Zuid-West-Nederland. Op boeiende en vlotte wijze behandelde spreker uitvoerig de coöperatieve bewerking, afzet en export van peul vruchten, De jaarvergadering van de, afdeling zal eind februari worden gehouden. De voorzitter de heer K. de Buck me moreerde het bezoek van een 12-tal leden aan de gehouden peulVruchten- dag te Goes, dat mede ter oriëntatie ongetwijfeld van grote waarde is. GUNSTIGE LIGGING EN LAGE GRONDPRIJS Uitbreidingsplan al spoedig volgebouwd. Toen de geementeraad van *s-Heer Arendskerke in het voorjaar van '57 een nieuw uitbreidingsplan voor de kom 's-Heer Arendskerke vaststelde, was men stellig van mening, dat de geprojecteerde ruimte voor bijna 40 woningen voldoende zou zijn om al thans de eerste 5 jaar de uitbreiding van het dorp te kunnen opvangen. Nog geen twee jaar later blijkt ech ter, dat de animo om in 'B-Heer Hendrikskinderen te bouwen zo groot is, dat burgemeester D. M. Vermet in de laatste gehouden vergadering van de raad meedeelde, dat het laatste perceel bouwgrond in 't uitbreidings plan, liggende tussen de Velluweweg en het oude dorp, is verkocht. Deze ganf van zaken was voor één der raadsleden aanleiding de groei van dit betrekkelijk kleine dorp „overrompelend'' te noemen. Van overheidswege heeft men weliswaar niet stilgezetenwat de woningwet- bouw betreft, maar het merendeel van de tot stand gekomen woningen moet op rekening worden geschreven van de particuliere bouwers. De bouwkas van de Ned. Gemeenten gaf de eerste grote stoot door de bouw van een blok van zeven woon huizen. Daarna volgden spoedig wo ningen aan de Schengestr., de Span jaardstraat en eind vorig jaar werd de Heer Wissestraat aangelegd, die ver moedelijk dit jaar volgebouw wordt. Voor de sterke uitbreiding van het dorp zijn vanzelfsprekend enkele sti mulansen aanwezig. In de eerste plaats speelt de gunstige ligging ten opzichte van Goes een belangrijke rol. Velen, die hun werk in de stad heb ben, geven tóch.de voorkeur aan het wonen op een dorp. Een andere factor van betekenis is de zeer lage grondprijs geweest, die naar gelang de 'igging van de grond varieerde van f 5,— tot f 6.— per m2. Aangezien de exploitatie van de gronden geheel door de gemeen te, is geschied en deze uiteraard niet VLISSINGEN. Bevallen: M. Schipper—de Graaf, d. L. J. Boogaard—Westerweel, z. V. H. M. Guineé—Speckens, d. S. E. M. Caroh— van Beers, z. C. M- Boer—Piera, z. C. M Plris—Lekahena z. J. Sijtsma—Boonstra, d. H. M. A. Chrlsttaans—v. d. Velde, z. A- van Dongen—Boelhouwer, d. A G. M. Schaap—Legemaate, z. J F. Dingemanse— Visser, d. A. Sloot—Brouwer, d; H. J. A. Pelster—Tax, z. L. Vefheij—Janse, d. M. Keersemeeckers—Walter, z. Ondertrouwd: R. F. Hubrouclc, 30 en A. J. Coppejans, 21 .1. D. J. Sarneel, G5 j. en M. Aswijeum, 58 j. Getrouwd: A Kolcelaar, 20 j. en J. C. Vercauteren, 18 j. Overleden: A. Bijsterveld 80 j., wedn v. A. G- Vermeule. H. Koster, 55 j., e. v. H. de Boo van Uijen. S. J. Janse. 71 j., e. v. L. A. Verhagen. W. M. Grasso, 77 j., e. v. F. J. A. Bulsing- A. de Bree, 38. j., e. v. W. van Belzen. P- Boóne. 87. j., e. v. P. de Moor. J. van Wijnen, 66 j., e. v. C. de Zwart. F. Pierens, 83 j., wed, v, K. de Jonge; A. A. Groesbeek, 31 J., e. v. J. Puitrum. VEERE. Overleden: J. Sanderse, 85 j., wed. v. A. Goedhart. OOSTKAPELLE. Bevallen: D. de Visser— Maljaars, d. Overleden: W. Vos, 6 j. GRIJPSKERKE. BevallenM. C. Poppe—de Potter-, z; Getrouwd: I. P. Luteijn 25 j. en C. de Nood, 24 j. AAGTEICERKE. Bevallen: M. Louws--=de Man, z. Overleden: J. Louws, 78 j., wed. v. L. de Visser. „ER IS NOG TOEKOMST GENOEG" „Toon meer durf en beslistheid". „Gelooft U nog in een toekomst?" Deze vraag stelde de heer It. Bos uit Ede, secretaris van de Nederlandse C.J.B.T.B., woensdag aan de leden van de Zuidbevelandse C.B.T.B., C. J.B.T:B„ C.B.P.B. on C.P.M.B., die in „de Prins van Oranje" te Goes hun familiedag hielden. De heer Bos sprak over „De christenboer in de bran ding" en hij gaf in een gloedvol be toog het antwoord op zijn vraag: „Er is nog toekomst genoeg!" Gebruikmakend van een treffende beeldspraak, vergeleek de heer E de boer op zijn bedrijf en in zijn ge-' zin met de kapitein, die zijn schip door de branding moet sturén. Hij vroeg zich daarbij af of de boei' niet te veel angst voor die branding heeft."- Vroeger was de grote droom van iedere boerenzoon om een eigen be drijf te hebben. Tegenwoordig is het veelal de wens om zich een goede po sitie te verwerven liefst met pen sioen die domineert. Het risico is uitgeschakeld, maar de durf ook. Toch is er nog toekomst genoeg- Wanneer de boerderij die misschien niet scheppen kan, dan moet men het een andere richting zoeken. Voor pessimisme behoort geen plaats te zijn, meende spreker, die waarschuwde voor het gevaar van deze tijd: de levensangst. De heer Bos illustreerde zijn toespraak met gevallen, die liij in de prak tijk meemaakte. „Er bestaat een grote groep onder de agrarische jeugd gelukkig niet in Zeeland die de moed schijnt op te geven en die onverschillig is. Maar wanneer in de omgeving geen plaats meer is, ga dan studeren, ga naar een ander land. Doe iets, maar ga niet bij dc pakken neerzitten", zo richtte de secretaris van de C.J.B.T. B. zich tot de jeugd. De oudei-s raadde hij aan meer begrip te hebben voor de veranderde tijden, de jeugd meer „speelruimte" te ge ven. Hij drukte allen op het hart zich toch niet mee te laten slepen door de tegenwoordige tendens, waarbij het bedrijf op de eerste plaats komt en de mens wel eens wordt vergeten. De leiding van de vei'gadering be rustte bij de heer J. Douw uit Goes, voorzitter van de ring-kring Zuid- en Nooid-Beveland van de C.P.M.B. en C.J.B.T.B. De middag werd verder doorgebracht met zang, declamatie en de verto ning van kleurendia's. Bovendien lie ten de leerlingen van de christelijke landbouwhuishoudschool t« 's-Hefcv- Arend9kerke iets zien van het leven op deze school. 's-Avonds werd een opvoering gege ven van het toneelspel in vier bedrij ven „Drie jaren gingen voorbij", on der regie van de heer A. Vingerling. WESTKAPELLE. Bevallen: C. Mlnderhoud—Hugens, d. A. de Kam—Mlnderhoud, d. M. Jongepier— Faase, z. Ondertrouwd: A. Lievense, 23 j. en J. Hendrikse, 22 j. Getrouwd: J. van Rooijen, 25 J. cn A. J. Roelse, 24 j. A. Px-ovoost, 19 j. en P. de Pagter, 19 j - jövlrleden: A.JTheune, -60 j-, o. v. A. 3ressêr. J. Verstraate, 60 j.', e. V, 'Peene. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Bevallen: W. J. Wisse—Holtkamp, d. M. M. P. Kramer—van Ba vel, d. J van Waarde—Cevaal, d. J. S.leras—Janse, z. Getrouwd: W. Poppe, 27 j. en G. Rijkse, 25 j. P. J. de Visser, 30 j. en J. W. de Voogd, 24 j- SINT-LAURENS. Bevallen: M. P. Gideonse, d. J. P. Bal- jeu—Fraanje, d. W. de Loofde Visser, d, M. Lijnse—Boone, d. Getrouwd: G. Weggemans, 29 j. en J. Hillebrand, 26 j. A. Dingemanse, 28 j. en A. P. Wilderom, 21 j. RITTHEM. Bevallen: A. M. Jacobse—van den Broe- ke, z. en d. A. Koppej an—Dommisse, z. M. M. Dekker—Wouters, d- Getrouwd: A. E. Vos, 26 j. en Ch. de Lange, 23 j. Overleden: J. Koppejan, 70 j., e. v. D. M. Marijs. BIGGEKERKE. Ondertrouwd: L. Melse, 22 j. en W. vos, 21 j. H. Stans, 27 j. en J. A. Stuij, 32 j. Getrouwd: J. van Keulen, 41 j. en L. van Keulen, 29 j. Overleden: S. Koets, 72 j. wedn. v. M- Meijers. M. Janse, 61 j., e. v. J. A. Sim pelaar. Zeeuws-Vlaamse tournee van kwartet Peter Schilperoort. Op uitnodiging van de Zeeuws- Vlaamse Jazz Sociëteit heeft het ver maarde kwartet Peter Schilperoort een tweedaags bezoek gebracht aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Dinsdagmid dag gaf het kwartet een voortreffe lijk concert in de gymnastiekzaal van het Janseniuslyceum te Hulst voor de leerlingen van deze school; dinsdag avond werd dit concert herhaald in het gebouw van de Spiegelglasfabriek te Sas van Gent, waar de Zeeuws- Vlaamse Jazz Sociëteit ccn contact avond had belegd. Woensdagmiddag werd het concert voor leerlingen van het Oostburgse Lyceum, de r.k.-h.b.s. „St. Eloy" en de rijksmiddelbare landbouwschool te Sehoondijke in het Ledeltheater te Oostburg regeven. Op deze bijzonder succesvolle tournee de Zeeuws- Vlaamse jongeren toonden zich zeer enthousiast komen wij nog nader terug; Aanbesteding In Nisse werd de bouw van twee wo ningen namelijk een woning voor het hoofd der openbare lagere school en een andere woning aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: P. de Jonge, 's Heer Abtskerke, f 32.790; V. d. Poel. Oudelande, f 32.537; Been- haker, 's Heer Arendskerke, f 31.349; Verheijke, 's Gravenpolder, f 31.008; Legrand, Hoedekenskorke, f 30.780; Dekker, 's Gravenpolder, f 30.749; Hubregtso, 's Gravenpolder f 30.230. De begroting Was f 32.000. De gun ning werd aangehouden. optreedt als grondspeculant heeft deze omstandigheid voor vele „ei gen bouwers" de grondkosten laag gehouden. De toeneming van de bevolking van 's-Heer Hendrikskinderen is mede een stimulans geweest voor de ontwikke ling van de plaatselijke verenigingen. Milden in het nieuwe bouwplan is een fraai verenigingsgebouw verre zen, dat'gezien het feit, dat het avond aan avond bezet is, volledig aan de verwachtingen heeft beantwoord. Bo vendien mag het ontstaan van enkele nieuwe verenigingen zoals een volley balclub, damesgymnastiekvereniging en niet te vergeten de roemruchte „Heer Hendrik" goeddeels op. re kening van de nieuwe bevolking wor den geschreven. Voor de toekomst staat de doorbraak van de Schengestraat naar de Oude Rijksweg eerst op het programma. In voorbereiding is een plan voor een uitbreiding aan de Oostzijde van het dorp, waar naar voorlopige medede lingen ruimte wordt geprojecteerd voor 60 a 80 woningen Deze ontslui ting zal tot gevolg hebben, dat de dorpskerk weer meer in het centrum komt te staan. Verwacht wordt, dat de uitbreiding van de bevolking zich ook zal uitstrekken tot de zeer jonge generaties, zodat een spoedige tot standkoming van een kleuterschool tot de mogelijkheden behoort. In het plan „Oost" zal hiervoor een terrein gereserveerd worden. De opzet van het nieuwe plan is zo danig, dat er geen vrees behoeft te be staan, dal bet gemeentebestuur bin nen enkele jaren opnieuw door een snelle groei min of meer „overrom peld" zal worden. Zuidbevelandse volleybalcompetitie Twee teams zijn zaterdag j.l. in de Zuidbevelandse volleybalcompetitie niet opgekomen: de dames van Smash en de heren van E.G.V.C., zo dat de eerste wedstrijden niet zijn gespeeld. De uitslagen van de overi ge wedstrijden zijn: Heren: Terhole II—Astra III 2—2; VlamAstra I 13; Terhole II Smash II 30. De stand is nu: Heren le klas; Astra 6—11; O.K.K. 5—7; Vlam 6—6; E.G.V.C. 54; Bazo 5—2; Smash 50. Heren 2e klas: Astra H 510; K.V. e. n 7—10; Astra IH 6—8; Terhole II 8—8; K.V.C. H 6—2; Smash II 7—0. Dames: Astra I 59; Smash 67; Astra H 6—6; E.G.V.C. 6—5; O.K.K. 6—3; Bazo 72. Wanneer een team niet opkomt/ kost dat 2 punten. De wedstrijd moet «och worden gespeeld. Marktberichten SINT ANNALAND. 3 februari. Uien,-middel. 11.58—11.63; Idem grove, 12.82; idem, drielingen, 12 70. idem pickles, 12.59. Alles per 100 kg. Aanvoer: 85 ton- SCHERPENISSE. 3 februari Uien, middel, 11.71; idem, gro ve, 11.58; idem, drielingen, 13 Idem pick les, 12.19. Alles per 100 kg. Aanvoer: 12 ton. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN 3 februari. Aardappelen 9—16. Andijvie 60—104 Witlof A 34—63, B 36—50. Sprui ten A 43—77,. B 32—71, D 35—58 Knol selderij 6—25. Sna 10 60—24.80. Kroten 6—13. Rode kool 16—24. Gele kooi 9—23. Groenekool 12—25. Boerenkool 4—23 Wae- peen 14—22. Gr. peen 3—11. Uien 2—:13. Uien geschild 6—16. Prei 16—34. Selderij 2—11. Golden Delicious h 70-op 55—63, h. 65-70 37—55, h. 60-65 27—46, k 11—48 Jonathan St. 70-op 34—42, st. "5-70 23—34. st 60-65 22—24, h. 70-op 21—37, h. 65-70 14—27, h. 69-65 10—22, k- 10—22. Goudrelnetten st. 70-op 23—38, st. 65-70 18, h- 70-op 15 —37, h. 65-70 13—18, k. 10—21. VEILING BERGEN OP ZOOM 4 februari. Rodekool 7-18. Wlttekool 18. Savooiekool 11—20. Waspeen 10—17. Prei 14—39. Spruiten 15—87. Witlof 21—57. Boe renkool 10—22. Golden Delicious 6—43. Jonathan 6—31. Goudrelnette 6—31. Lombarts Calville keuken 10—19. Winston keuken 6—20. Saint Remy 8—17. Comtesse de Paris 6— 27. EIERNOTER1NGEN Eiernoteringen van de Coöp Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom Ingaan de heden. Prijsklasse 0 16 cent, prijsklas se I 15 cent, prijsklasse XI 14 cent. prijs klasse III 13 cent, prijsklasse IV 12 cent, prijsklasse V u cent. VEILING V-V.Z.B. GOES 4 februari. Groenten. Per kg: Spruiten A II 37—46, B II 33—43. afwijkend 16—36. Witlof A I 55—60, A II 46-57, B I 48—55, B II 35, afwijkend 20—39, Peen 38. Prei 14—2b. Wlttekool 550—10. Rodekool 12— 23. Boerenkool 7—13. Gele savooiekool 16. Groene savooiekool 8—19. Kroten 8. An dijvie 82—84. Veldsla 181 VEILING KAPELLE 4 februari. Jonathan H 80-85 24—31 H 75- 80 23-31, H 70-75 24-32, H 65-70 23-30, H 60-65 1324, II 7—11, keuken 1015, fabriek 6—8. Goudreinette H 85-95 19—27, H 80-85 22—28, H 76-80 20—23, H 65-75 11— 12 II ë'/s—9, h 70-75 12, keuken 11—14, fabriek 7—9Va. Golden Delicious H 75-80 55—58. H 70-75 47—58, H 70-85 38—48. H 60- 65 29—35, II 10—17, euken 29—35, fabriek 10—17. Winston H 75-85 62—57, H 70-75 52—54, H 65-75 44—49. H 60-65 SO, H 55-65 12—17, n 3, keuken 14—15, fabriek 6— 8'A. Lombarts Calville H 70-80 28. H 60-70 12, keuken li, fabriek 6. Zoete Ermgaard H 55-65 36. Saint Remy H 66-75 8Va. fa briek 6—7«/3. souvenir du Vaeheur H gr. 14, I 14. Comtesse de Paris H 65-75 18, H 55-65 9'/s, keuken io—11, fabriek 6—8. Conference fabriek 20. Aardappelen 16. Groenten: Boerenkool 6—8. Rodekool 12- 22. Spruitkool 24—43. Prei 14—27. Uien 10. Savooiekool 16. Kroten 14.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15