Met bouw van Medisch Centrum in Arnemuiden thans begonnen a Tekko Taks duikt in het verleden VLISSINGSE VLIEGER GAF VERKEERDE VLIEGHOOGTE UITSLAGEN VAN DE CENTRALE HENGSEENKEURINGTE GOES schrijven RLMl uit be ETHER DONDERDAG 5 FEBRUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S OPENING WAARSCHIJNLIJK MEDIO 1959 Gebouwencomplex van Groene Kruis is daarmee compleet OMSTREEKS HET MIDDEN van 1959 zal het Groene Kruis te Arnemui den weer een belangrijke stap vooruit gezet hebben op het terrein van de volksgezondheid in het belang van de Arnemuidense bevolking. In Juni of juli zo hoopt namelijk het bestuur zal dan het nieuwe wijkge- bouw van het Groene Kruis geopend kunnen worden. Vorige week is de aannemer begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van dit medisch centrum, waarmee het bestaande gebouwencomplex van het Groene Kruis gecompleteerd zal worden. Want na de bouw van een magazijnruimte van rond' 80 vierkante meter, een wijkverpleegsterswo ning en een badhuis, ziet het Groene Krulsbestuur thans ook zijn laatste wens op het „bouwfront" gerealiseerd worden. Het gebouw, waarvoor de Veerse ar chitect L. Beije de plannen ont wierp, zal 15 meter breed en 7 meter diep worden, terwijl het geheel laag s-ehouden Is. Het medisch centrum kon gebouwd worden dank zij 'n gift van 35.000 van het Italiaanse Rode Kruis. Het bestuur hoopt, dat men wat de bouw van het centrum betreft, met dit bedrag zal toekomen. Daar bij is niet gerekend de aanschaf van de medische inrichting en het meubi lair. Daarvoor hoopt men onder meer een bijdrage te verkrijgen van de bond van moederschapszorg, die hiervoor gelden verzamelt uit een postzegelfonds. In mei 1957 begonnen de eerste besprekingen om tot de bouw te geraken. Zonder moeilijkheden ging dat overigens niet, want pas na een Jaar kreeg het Groene Kruisbestuur het bouwterrein tot zijn beschikking, omdat de eige naar het aanvankelijk niet wilde verkopen. Het gemeentebestuur maakte het weer goed door de grond vervolgens voor slechts één gulden ter beschikking te stellen. Voorts besloot de gemeenteraad om jaarlijks bij te dragen in het exploitatietekort van het medisch centrum. Oefeningen Het Groene Kruis kreeg de beschik king over het gebouw onder voor waarde, dat de Rode Kruisafdeling er gebruik van mag maken voor zijn oefeningen en voor het opslaan van haar materiaal. Dat zal dan ook ge beuren. Het Rode Kruis krijgt het Bolsing tussen auto en bromfiets. Bij de spoorwegovergang Dijkwelse- straat te Kapelle kwam dinsdag middag omstreeks vier uur een auto bestuurd door de heer B. uit Wemel- dinge In botsing met de bromfietsbe rijder de heer P. S. uit Goes. De heer P. S. reed over de Parallel weg en wilde oversteken om naar het station te gaan. Op hetzelfde mo ment naderde vanuit de Dijkwelse- straat de auto. Een botsing was on vermijdelijk. De materiële schade was niet groot; de heer P. S. liep licht letsel op. middenstuk van het gebouw, dat het meestal in de avonduren nodig zal hebben. Zodoende kan dit lokaal over dag als wachtkamer dienst doen voor het consultatiebureau voor zuigelin gen. Naast deze wachtkamer zijn de kamer voor de dokter en voor de wijkverpleegster. Aan de andere zijde van de wacht- et ge- i vlag ar het kamer komt een magazijn, dat ter beschikking komt voor het Rode Kruis, alsmede een kamer, waar van de gemeente voor verschillen de diensten zoals doorlichten, in enten, schoolartsendienst enz. ge bruik kan maken. Wat het exterieur betreft zal het bouw versierd worden met een en een tweetal kruisen. Ook voor interieur is reeds gezorgd: het Groene Kruisbestuur heeft van de leden van het Groene en Rode Kruis een mar- mei'en plaat ten geschenke ontvan gen en daarbij nog een soortgelijke plaat, waarop vermeld staat hoe het medisch centrum tot stand gekomen is. Zoals reeds gezegd, hoopt het bestuur het gebouw in juni of Juli in gebruik te kunnen nemen. Thans vormt het Arnemuidense doktershuis nog het consultatiebureau, maar over enkele maanden zullen de moeders en haar zuigelingen de dokter en de zuster kunnen vinden in een modern, ruim en van alle gemakken voorzien me disch centrum aan de Zuidwal. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF Eis twee maanden militaire detentie „Schandalig en kwajongensachtig en dat voor een sergeant van 81 jaar", zo luidde dinsdagmorgen het oordeel van de advocaat fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag over de beroepssergeant vlieger bij de Koninklijke Luchtmacht A. M. uit Vlisslngen. EL stond terecht omdat hij verwikkeld was in een tragi komedie, die echter door het open baar ministerie ernstig werd opge nomen. Op 18 Juni van het vorig jaar had hij, terwijl hij een vliegtuig be stuurde, bij wijze van grap een ver keerde hoogte opgegeven. De krijgsraad voor de luchtmacht In Den Bosch had hem daarvoor veroor deeld tot zes weken militaire deten tie waarvan vier voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De sergeant had op de bewuste dag een vlucht gemaakt. Hij verklaarde in de veronderstelling dat men op de verkeerstoren zijn grap, waar van niemand de aardigheid inzag, wel zou weten te waarderen. Lange tijd gaf hij een onjuiste positie op, totdat hem bevel gegeven werd on middellijk naar de vliegbasis terug te keren. De president van het Hoog Militair Gerechtshof vond het grapje erg on gepast. Bovendien leek het hem ge vaarlijk. Als de verkeersleiding van een vliegveld gegevens vraagt, wordt dat niet uit de grap g nadrukkelijk. Dat was beklaagde hij wel met hem De uitslagen van d<e woensdag In Goes gehouden hengstenpremiekeu- rimg voor Zeeland zijn als volgt: Driejarige hengsten grote maat: 1. IJssel van Monnikenhof, eig. fa. D. A. Timmerman Zn. te Kafctendljke; 2 A Anton van Othene, eig. Adtr. J. Catseman te Biervliet en Joh- Dekker A. Hzn. te Zaamsiag; 2 B Adri van Dorpszieht, eig. gebr. Leendertse H Izn. te Kamperland; 3 A Erie van Moustic, eig. A. Termote en A. J. v. de Meulen-Becu te IJzendijke; 3 B Ne9tor van Pieter, eig. A. J. v. d. Meuleii te IJzendijke; 3 C Aloy van Lindenhof, eig. Iz. de Buck te Grijps- kerke. Driejarige hengsten middenmaat: 1 A René van Tonenhof, eig- Al- Ser- rarens te Ossen isse; 1 B Caetoud van H Sahoor, eig. Jac. de Putter Pan. te Axel en Al. Serrarens te Ossenisee; 2 A Walter van onder de Lindeboom, eig. fa. D. A. Timmerman Zn. te Kafctendijke; 3 A Paul van Bombai> dier, eig. fa. F. Dekker Pzn. te Axel; 3 B Herseur van Roza, eig- M. L.' M. IJsebaert-v. d- Linden te Axel, J Koster te Boschkapelle en wed. Adr. Haak Czn. te Zaamsiag. Driejarige hengsten kleine maat: 1 A Castaud van Ender, eig. Marc dHoo- re te Sluis, R. J. de Milliano te Oost- burg en J. C. J. v. d. Velde te Kam perland; 1 B Paul van de Braakman, eig. Adr. J. Catseman te Biervliet en Iz, de Buck te Grijpskerke; 2 A Constant van Smetenhof, eig. Mare d'Hoore te Sluis, R J de Milbano te Oostburg en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland; 2 B Costaud van Ulft, eig. Mare d'Hoore te Sluis, A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat en R. J. de Milliano te Oo9tburg; 3. Rudi van Leo, eig. M. L. M. IJsebaert-v. d. Lin den te Axel, J- Koster te Boschkapel le en wed- Abr. Haak Czn. te Zaam siag. Vierjarige hengsten kleine maat: 1. Constant van Heilhof, eig. Adr. Catse man te Biervliet; 2. Cesar van Rond uit, eiig. S. van Vooren-van Besien Zn te Sluis. Vierjarige hengsten grote maat: Guido van Molenzicht, eig. P. G de Lange te Wissenkerke2. Ronald van Zuiddorpe, eig. C A- Dekker Czn te Axel. Vijf- en zesjarige hengsten grote maat: 1. David, eig. J. der Weduwen te Kerkwerve, C. Padmos te Elker- tee, L. P. Hanse te Noordwelle, J. R. P. Berman te Dreisohor en A. N. Steendijk A. Jzn. te Nieuwerkerk; 2. Gustaaf van Moustic, eig. H. de Maat te Stoppeldijk. Vijf- en zesjarige hengsten kleine maat: 1 A Gambo van de Liter, eig. Willem de Buck Zn. te Meliskerke; 1 B Nico van Bommans'hof, eig. Jos. F. de Waal te Hulst; 2. Costaud van de Nieuwe Linde, eng. Jan Maljaars te Oostkapelle. Oudere hengsten grote maat: 1. Nico van Paula, eig. J09. F. de Waal te Hulst; 2 A Wallon d'Amice, eig. Mare d'Hoore te Sluis; 2 B Unicum van Monmikenhof, eig. fa. D. A. Timmer man Zn. te Kattendijke; 3. Leon van de Eendracht, eig. gebr. P. L. Geus te 's-Heerenhoek. Oudere hengsten kleine maat: 1. Nico van Hoosterhof, eig. J. Q. C. Lens hoek te Kloetinge; 2. Max van Lin- dershof, eig. Willem de Buck Zn. te Meliskerke; 3 A Leonard van Groe nendijk, eig. Willem de Buck Zn. te Meliskerke; 3 B Karei van Keilen, eig. Willem de Buck Zn. te Melis kerke. eens. Een der leden van het Hoog Militair Gerechtshof, een luchtmacht- generaal, vond het helemaal geen grap. „Schande", riep hij uit, „schan de zoals U zich heeft gedragen". Mr. Zaayer, de advocaat fiscaal vond dat beklaagde er onderuil tracht te komen. Maar het hem vooral om de juridische van de zaak. Als de om gegevens waagt, dan vraagt de overheid in die instantie om gege- s. En mr. Zaayer was kennelijk van mening dat met de overheid geen grapjes uit te halen zijn! In ieder geval was zijn requistitoir beslist niet grappig en de eis nog minder: twee maanden militaire detentie on voorwaardelijk vorderde hij. De raadsman hield een breedvoe- De van Oostkapelle heeft zich in de woensdagavond ge houden vergadering In hoofdzaak be zig gehouden met het uitbreidings plan, zoals dat voor de dorpskom en de Duinweg is ontworpen door het stedebonwknndig bureau Schat en Schnt uit Middelburg. In een toelich ting wezen B. en W. er op, dat de uitvoering van het Sloeplan ongetwij feld haar weerslag op alle Walcherse gemeenten zal hebben en zeer zeker ook op Oostkapelle. Men heeft daarbij overwogen, dat Oostkapelle een rustige woonplaats is, gelegen bij de recreatiegebieden en voorzien van behoorlijke wegen en verbindingen met de steden en werk centra. „Wij moeten", aldus burge meester F. G. Sprenger, onze plannen tijdig klaar hebben". De gemeente zal zich zware financiële offers die nen te getroosten, met name ook de agrarische sector zal een veer moe ten laten. Er zijn reeds oriënterende stappen ondernomen om zich elders passende landbouwbedrijven te ver schaffen. Het plan Dorpskom biedt plaats aan circa 150 hulzen. Aan de realisering van dit plan Is de sanering verbon den van de bebouwing rond de Ne derlands hervormde kerk en het ge deelte Duinweg in de kom der ge meente. Het plan Duinweg is in drieën onderverdeeld. Eén deel voor ongeveer 60 specifieke landhuizen, één deel voor ongeveer 48 zomerwo ningen een kampeerterrein. rig betoog, waarmee hij zich de ont stemming van de luchtmacht-gene raal op de hals haalde. Nadrukkelijk ontbood deze na afloop van diens pleidooi de raadsman, een officier vlieger, bij zich! De raadsman zei, dat strikt genomen de sergeant hele maal niet verplicht was geweest in lichtingen over zij hoogte te ver strekken. In de verkeersleiding kon hij geen „overheid" zien daar hij de verkeersleiding slechts een advise rende taak toekende. De vlieger Is zelf verantwoordelijk, stelde hij. Hij vroeg een krijgstuchtelijke straf in verband met de voorgenomen emi gratie van de sergeant. Mr. Zaayer bleek niet erg overtuigd. Hier wordt het voorgesteld of de Koninklijke Luchtmacht van grapjasserij aan elk aar hangt en of militaire vliegers zelf maar zo'n beetje de dienst uit maken. Het wordt hoog tijd, zei hij, dat er een einde komt aan der gelijke toestanden. Uitspraak 17 februari. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Grootse creatie van Ko van Dijk. „De vijand van gisteren" gister avond door Luc van Gent voor de ca mera's gebracht is meer dan een spannende episode uit de Tweede Wereldoorlog, toen de Engelsen in Birma terugtrokken voor de opruk kende Japanse troepen. Het is een schreeuwend protest tegen de oorlog als totaliteit. De oorlog, waarin geen geen slechte partijen be- Dishoekse koe „deed" in metalen goede o—- staan, maar waarin iedereen gedwon gen is uit lijfsbehoud te spotten met het leven van zijn medemensen. De commandant van een Engelse eenheid komt voor fatale beslissingen te staan: moet men levens van on- schuldigen opofferen, woordbreuk plegen en het oorlogsrecht verkrach ten om vele andere levens te redden In wezen dezelfde beslissing als die, om de eerste atoombom te gooien. In beide gevallen zegeviert de nuchtere realiteit. Men kan het veroordelen zoals in dit stuk de dokter, de veld prediker en de oorlogscorrespondent deden maar het helpt niemand een stap verder. Daartoe slechts het be sef, dat elke oorlog een inbreuk is op de menswaardigheid en dus elke oor logshandeling. Dit op authentieke gegevens beruste verhaal ontleent zijn kracht en waarde aan de eerlijk heid die eruit straalt. De personen zijn geen glimlachende helden, maar gewone jongens van vlees en bloed, waarin doodsangst en plichtsbetrach ting een wanhopig gevecht leveren. De Engelsen zijn geen engelen en de Japanners geen schurken, beide zijn ze oorlogvoerenden, de een ondanks zichzelf, de ander dank zij zichzelf. En daaraan ligt de rechtvaardiging van deze openhartigheid, die gelijk een aanklacht is: wie de oorlog be gint is schuldig aan alles, Luc van Gent heeft zich met energie en zeer gewetensvol op dit sterk ge schreven T.V.-spel geworpen. Hij liet niets na om de juiste sfeer te schep pen en slaagde daarin ook dank zij de voortreffelijke decors wonder wel (een schoonheidsfout was helaas om de vloer van de studio niet beter te dempen, zodat de stappen in het oerwoud scorend hol klonken). Helaas trof men niet altijd even goed de geladen atmosfeer in de bamboe hut. Het gezelschap daar was net niet afgemat genoeg, de zenuwen waren niet tot op de draad versleten en ge prikkeld, de commando's klonken soms nogal gemoedelijk. Maar naar- mate de actie gloeide, beleefde men sterker de spanning van het ogenblik. Bob Verstraete (die helaas soms even met de tekst worstelde) als de kapi tein, Egbert van Paridon als de standvastige veldprediker en Jules Croiset als het jonge luitenantje groeiden naar uitzonderlijke presta ties. De meest Imponerende figuur was evenwel Ko van Dijk, die een tot in al le onderdelen bestudeerde en doorleef de Japanse majoor op het scherm zette. Hij speelde deze avond zelf In Den Haag, zodat men het laatste deel van het stuk gisteren al op telerecor- oren, yen en. Peter Kreuder voor T.V Op zaterdag 21 februari komt een heel goede én oude bekende voor de K-R.O.-televisie, namelijk de Duitse pianist Peter Kreuder. Hij treedt op ln het muzikale inter mezzo, waarin we eerder Freddy en Amalia Rodrigues zagen. Peter Kreuder heeft tientallen bekende liedjes op z'n naam staan en is bovendien een zeer kundig panist, wiens platen ook in ons land gre tig aftrek vinden. Hij i3 thans 56 jaar oud. Voor de oorlog alleen al schreef hij de muziek voor meer dan honderd Duitse films. In 1947 maakte hij een tournee door Noord- en Zuid-Amerika. Hij trad in Zuid-Amerika o.m. op met Za- rah Leander. De koe van de veehou ders Kluijfhout en De Loof op - Dishoek is weer gezond. Zwaaiend met de staart staat ze nu tussen haar zusters in de stal, maar nog niet zo heel lang gele den was het heel slecht met haar gesteld. De eigenaars hadden de koe reeds ten dode op geschreven, want het dier had „scherp in", zoals dit in vaktermen heet. Het koebeest had zoveel scherpe voorwer pen in de maag, dat het nog maar enkele 1aaen te leven had. De veeart sen E. P. Oldenkamp uit Meliskerke en A. A. Elzerman uit Ooes dachten daar echter an ders over en zodoende is de koe nu weer kern gezond. „Scherp in" is bijzonder gevaarlijk voor het vee. De scherpe voorwerpen worden voornamelijk gevonden in aardappel schillen, die véle vee houders en landbouwers bij de bewoners opha len. Waf ook de heren Kluijfhout en De Loof doen. Maar hoe goed men de schillen ook na speurt, er blijven, mede door de onachtzaamheid van de huismoeders, maar al te vaak scher pe voorwerpen t» ach ter. Die dan in de maag van de koeien verdwij nen. Zo ook bij de koe op Dishoek. Zij icas er slecht aan toe, maar de doktoren Oldenkamp en Elzerman durfden het aan haar te opereren. Dat gebeurt meestal in Utrecht in het bijzijn van een professor en maar hoogst zelden in de stal zelf. Voor de beide veeartsen was het dan ook de eerste ope ratie. Die voortreffelijk slaagde, want de koe eet nu weer uitstekend. Er kwam een flinke verzameling „scherp" uit de koeiemaag: Een stuk koperdraad ter lengte van 10 centime ter, twee spijkers van 5 en een van centime ter, verschillende pa perclips, een grote haarspeld, een scherpe vertinde spijker met een grote ronde platte kop en een dop van een melkfles. Zélf hadden de eigenaars reeds 13 uit de schillen verwij derd ding had moeten opnemen. Een juist besluit van de regisseur, die dank zij deze kunstgreep Ko van Dijk einde lijk weer eens op de T.V. bracht. Wie zijn magistrale creatie van gisteren heeft gezien, zal met ons betreuren, dat het maar bij zo'n enkele keer blijft. Concluderend mag men zeker zeggen: dat de K.R.O. met dit belangrijke stuk voor een interessante produktie heeft gezorgd, die ver boven het mid delmatige uitrees. De detailkritiek vermag de totaalindruk nauwelijks in opperste zin te beïnvloeden. Omzet veiling Bergen op Zoom in 1958 kleiner De Bergen op Zoomse groente- en fruit veiling heeft het afgelopen jaar een klei nere omzet geheel dan ln 1957. Aan fruit bedroeg deze in 1958 f 1.483.043 (v.j. 1.725526); groenten f 1.861.997 (v.J, f 2.031.434); aardappelen, afwijkende pro- dukten e.d. f 235.517 (v.J. 208 970). totaal f 3.580.558 (tegen®v.J. 3.965.930). omzet der asperges was dit Jaar groter en de opbrengst f 750.018 voor 402.214 kg (v.J. 695.214 voor 386.482 kg). Over het geheel echter waren alle bedragen lager dan in 1957. Aangevoerd werden 1.164.155 kg appelen tegen f 227 417 (v.J. 819 270 kg tegen f 421.002); 699.282 kg aardbeien te gen f 650.117 (v.J. 664.460 kg tegen 690 284) Er waren meer rode bessen n.l, 230-844 kg tegen 235.584 (v.J. 135.029 kg tegen f 151.351), minder zwarte bessen, n.l. 115.327 kg tegen 159.739 (v.J. 55.106 kg te gen f 264.064). Wat de andere groenten betrof werden 1.343.053 kg prinsessebonen aangevoerd tegen 437.144 (v.J. 1.118.818 kg tegen 553.481). De aanvoer van bloemkool was groter 274.176 stuks tegen 69.679 (v.J. 231.017 stuks tegen 61.695). Geen enkele andere groentesoort kwam echter aan het gewichtsaantal en bedrag van het vorige Jaar. De aanvoer van aardappelen was ook minder. Voor, de afwijkende produkten werd meer ontvangen, n.l. 137.883 tegen v.J. 87.860. De handelarenbedragen wa ren bijna gelijk. Collecte De in de Nederlands hervormde kerk te Bruinisse gehouden collecte voor de slachtoffers van de watersnood in de Cevennen (Frankrijk) heeft ƒ427,67 opgebracht. 14 Niettegenstaande hij voorlopig genoeg had van massage moest onze vriend toch toegeven dat de behan deling zijn spieren soepeler gemaakt had. Hij voelde zich wonderlijk fit en tot al les in staat. Tonius en de andere zwaardvechters me den hem, uit anfst dat hij hen tot een spiegelgevecht zou uitdagen. Pas bij de avondmaaltijd waarbij, met het oog op de gevechten van morgen, extra rantsoe nen werden nitgedeeld, kwamen de tongen weer los en vlogen de kwinksla gen over en weer over de tafel. Geen ervan betrof echter Takslus. Daar hoed ie men zich wel voor. Waarom zou hij zo sti) voor zich heen zitten sta ren? Niemand begreep er iets van. Teltko zelf trouwens ook niet. In wat voor wonderlijke wereld was hij terecht gekomen? En hoe kwam hij daar ooit weer uit? 's Nachts ln bed kon hij de slaap maar Advertentie RADIO hoorbaar beter!' niet vatten en heus niet alleen door het ge snurk der gladiatoren. Zodra bij de reveille dan ook het klaroenge schal weerklonk en iedereen zich uitrekte, schrok onze vriend zo erg, dat hij direct naast zijn bed stond en de bokshouding aannam. VRIJDAG 6 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m 716 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 234)0—24.00 VARA. VARA: 7 00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym voor de V- DUW 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de huisvr. 11.00 Pianorecital. 11-25 Voor de kleuters. 11.40 Gram. AVRO: 12.00 Instr, trio. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.- rubriek. De boerlnnencursus ln Kaalte. 1250 Land- en tuinbouwmeded. 12-33 Sport en prognose. 1250 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. Üi'.o5Béursber. 14.00 Sopr., piano, en klarinet. 14.40 Voordr 15.00 Gram- 15.10 Cabaretprogramma. VARA: 16.00 Muzi kale caus. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Orgelspel. 1755 Act. 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18-20 Dansmuz. 1850 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Jazzm.uz. VPRO: 1950 Gelovig leven, caus. 19-45 Ontmoetingen an de Rijn caus- 1950 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Filmpraatje. 20.20 Voordr en muz. 20.35 Regeringsuitz.: De Verenigde Na ties ln de afgelopen weken, door mr. C. W- A. Schürmann, Nederlands perma nent vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties. 20.45 Problemen van leven en dood ln deze tijd, caus VARA: 21.00 Vil la Sidonia, hoorspel. 21.20 Lichte muz. 2155 Pol. cabaret. 22 05 Jazzmuz. 22.25 Bultenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Kamerorkest. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 De Dou che- 7 40 Gram. 7.45 Morgengebed en li- -rg. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram 850 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Gram. 11.00 Voor de zieken. 1140 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwme ded. 12.33 Nederl. liedjes 1250 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13 20 Lichte muz. 13.45 Voor de, vrouw. 14.00 Metropole ork. en solist. 14.40 Lichte muz. 15 00 School radio. 1550 Voor de zieken. 1630 Bari ton en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17 15 Kinderkoor. (Intermezzo: Vastenavond liederen). 17.40 Beursber. 17 45 Pianore cital. 18.05 Lichte muz. 1850 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 1850 Regeringsuitz.: EmigratierubriekHet emigratieprataje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19-20 V.VJD., pol. caus. 19.30 Verz. programma voor de militairen 20.30 Ja, met mij, sketch. 20 35 Geld en liefde, hoorspel. 2100 Promenade ork. en sol. 2150 Tussen Usel en Dinkel, klankb. 22.20 Zang en piano. 2250 Weduwe zijn, caus. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Jazzmuz. FRANS-BELG. T.V-PROGRAMMA. 19.00 Kath. ultz. 19.30 Devant l'Objectif. 20 00 Journ. 20-30 Onbekend. 21,00 Film, 2150 Ballet. 22.20 De Temps et les Daarna: wereldnieuws. VLAAMS-BELG. T. V-PRO GRAMMA 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Nws. 20-00 Schipper naast Mathilde. 20.40 Ftlmfragm. 21.10 Klucht. 21.25 Plastische kunsten. 2155 Nws. en Journ. Nagekomen advertentie Heden werd van ons weggenomen onze lieve dochter, zuster, be huwdzuster en tante MARIA ECKHARDT geboren Mol in de ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam, Weduwe J. Mol- Braamse Heinkenszand. 4 februari 1959.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 13