Hoe bazen van „het goede heertje" zo enorm konden verdienen mm schrijven PLAN VOOR BACCALAUREAAT AAN LEIDSE UNIVERSITEIT Van en voor de boekenplank v,y ut de ETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 4 FEBRUARI 1959 TIEN MIUOEN WINST MET TON KAPITAAL Jarenlang wind mee met handel in schatkistpapier (Door onze economische medewerker) Dat het „goede heertje" in de naoorlogse jaren een twee miljoen gulden heeft kunnen verduisteren, is na het proces voor de Am sterdamse rechtbank wel duidelijk geworden. Maar niet uit de verf kwam, dat in de zaak waar hij werkte, de N.V. Berger en Co., met tien man personeel en een kapitaal van slechts 100.000 in de jaren 1947 tot en met 1955 een winst van bijna tien miljoen gulden kon worden gemaakt, terwijl in de jaren 1956 en 1957 een verlies van 1,3 miljoen werd geleden. Dat zijn zulke enorme bedragen, dat men zich wel moet afvragen: „Is dit maatschap pelijk gezond?" Waar dreef de zaak waar het „goede heertje" in dienst was, nu handel in? Niet in metalen, krenten of hout, maar in schat kistpapier. De overheid heeft regelmatig geld no dig. Zijn de belastingen te gering (en dat zijn ze, gezien de enorme uitga ven) dan moet de overheid lenen. Ze kan dat op lange termijn doen voor 20, 25 of 30 jaar en dan geeft ze obligaties uit, die een vaste rente dragen (thans 4% proeent). Maar ze kan ook geld voor een korte periode lenen (voor drie maanden, voor één of voor bijv. drie jaar) en in deze gevallen geeft ze schuldbe kentenissen af, die sehatkistpapier worden genoemd. Eind januarijl. stond er plus minus ƒ4200 miljoen uit. Rente wordt vooruit afgetrokken Wij onderscheiden hierbij nog schat kistpromessen en schatkistbiljetten, die in wezen anders van aard zijn. Maar die verschillen laten wij rusten om de zaak niet te ingewikkeld te maken. Genoeg zij dat het stukken zijn van 100.000 en dat de rente niet aan het eind wordt uitbetaald maar vooruit wordt afgetrok ken (schatkistbiljetten hebben wel iswaar halfjaarlijkse coupons en een vaste rente maar na de uitgifte wor den ze op dezelfde wijze verhandeld als promessen). Dit wil dus zeggen, dat bij het kopen van een stuk van ƒ100.000 met een looptijd van één jaar en een rente van 2 procent, de koper 98.000 be taalt. Na een jaar krijgt hij dan 100.000 in handen. Wij zien hierbij van de kosten af, die verhoudingsge wijs maar laag zijn. Van tijd tot tijd verkoopt de over heid de agent van het ministerie van financiën) grote posten schatkistpa pier. De wijze van verkopen laten wij buiten beschouwing. Kopers zijn dan de banken, verzekeringsmaat schappijen, pensioenfondsen, grote concerns, die tijdelijk geld over heb ben en dit rentegevend willen beleg gen. Maar tussentijds, als de agent geen schatkistpapier verkoopt, kunnen de banken en de overige instellin gen ook papier voor belegging wil len kopen. Anderen, die plotseling geld nodig hebben en niet kunnen wachten totdat het papier vervalt (en de overheid het geleende geld terugbetaalt), zoeken weer naar een mogelijkheid om te kunnen verkopen. De makelaar is nu de bemiddelaar, de man bij wie men schatkistpa pier koopt en verkoopt. Er zijn in ons land ongeveer tien van die ma kelaars, waarvan de N.V. Berger en Co. er een is. En hu aan de hand van enkele vereenvoudigde voorbeelden de ver klaring van die enorme winsten maar ook van de verliezen. De ma kelaar is voortdurend in de markt om papier te kopen teneinde aan kopers (die hij weer zoekt) te kun nen verkopen. Voor het kopen moet hij geld heb ben, grote bedragen. Hij heeft dat niet maar hij leent dit geld van de banken. Het is daggeld, dat éigen- lijk maar voor één dag geleend kan worden. In elk geval kunnen de banken het na één dag terugvra gen. Zij doen dit echter niet altijd en dan boft de makelaar. Verschil in rente Door die zeer korte looptijd is de ren te van daggeld lager dan de rente op schatkistpapier. Hier zien wij dus winstbron nummer een. De makelaar leent geld tegen een rente die lager ligt dan de rente op schat kistpapier. Hij loopt natuurlijk de kans, dat hij na een dag het geleende geld al weer moet teruggeven, terwijl hij het schatkistpapier nog niet heeft doorverkocht. Maar met zijn ervaring en handigheid ziet hij dan elders wel geld te krijgen. En lukt lat niet, dan heeft hij een strop. Nu winstbron nummer twee. Zoals gezegd, wordt de lente bij schatkistpapier bij de aanvang afge trokken. 100.000 voor 1 jaar en 2 procent rente kost bij aankoop ƒ98.000. Maar als nu de rente daalt tot lYz procent, dan kost het papier ƒ98.500 en bij een rente van 1 pro cent wordt het 99.000. Een makelaar die dus papier in huis heeft, ziet dit papier bij een dalende rente meer waard worden. Hij kan het duurder verkopen dan hij het kocht. Omgekeerd lijdt hij verlies bij een stijgende rente, omdat hij dan bij verkoop minder ontvangt. Kijken wij nu eens naar de rente ontwikkeling, dan zien wij dat de rente voor schatkistpapier van 1947 tot en met 1954 voortdurend gedaald is, maar dat zij in de jaren 1956 en 1957 is gestegen. Hier hebben wij dus de sleutel voor het raadsel. Uitgekookt Samenvattende: de patroon van het „goede heertje" had in de na-oor- logse jaren voortdurend de wind mee. Hij kon schatkistpapier te gen hogere prijzen verkopen dan hij zelf kocht, terwijl bovendien de rente waartegen hij leende, altijd lager was dan de rente die hij be taalde; Hij was bovendien een uit gekookte zakenman, die de markt met de toppen van zijn vingers, aanvoelde, die de markt op zijn duimpje kende en bliksemsnel be slissingen kon nemen, die meestal, in zijn voordeel waren. En tenslotter er werden en wor-, den enorme bedragen ge- en ver kocht. Een koop van 100.000 is onbenullig. Een postje van 500.000 begint erop te lijkeó en een mil joen wordt normaal. Wij moeten aannemen dat de N.V. Berger en Co. het onderste uit de kan heeft gehaald en kolossale om zetten heeft weten te bereiken. Maar dan wordt het ook duidelijk, dat bij die bedragen de renteverschillen gro te zoden aan de dijk zetten. Ook kan men zich dan voorstellen, dat de di recteuren eenvoudig niet op de ge dachte kwamen, dat het „goede heer tje" hen bij de neus nam. De winsten waren té groot. En bovendien zij had den toch een accountant Overtollige suikerbieten voortaan exporteren? Vraag van voorzitter Brabantse Mij. van Landbouw. (Van onze correspondent). „Nu het te verwachten is, dat men ook de suikerbietenteelt wil gaan be perken, stel ik mij de vraag: kunnen de bieten, die voor de binnenlandse produktie niet nodig zijn, niet beter geëxporteerd worden; dus de bieten en niet de suiker. Ik weet wel, dat de suikerindustrie hiertegen bezwaar heeft, daar ze de bieten tot suiker wil verwerken en dan exporteren. Al dus de heer W. de Waard, uit Wer kendam, de voorzitter van de Noord- Brabantse maatschappij van land bouw, op de dinsdag in Breda ge houden vergadering van deze orga nisatie. Poging om „Titan" te lanceren mislukt. Een poging van de Amerikanen om dinsdag de eerste intercontinentale raket van het type „Titan" te lance ren, is mislukt. Acht seconden nadat de motoren gestart waren, vielen zij uit. De „Titan" bleef op de lanceer basis staan. De proef werd genomen op Cape Canaveral. De raket had circa 110 km de ruimte in moeten schieten en dan na een af stand van ongeveer 10.000 km te hebben afgelegd, in de Atlantische Oceaan moeten terechtkomen. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK oren, 31CU cm.... Alles op één kaart. Nederland zet alles op één kaart. Postbus Jlll betealt uit. De eerste klap van. de nieuwe A.VJEt.O.-actie voor een gezonde jeugd is meer dan een daaJiler waard gebleken. Er zat spanning, in de ontmoeting van de teams uijt Weesp en Cuyfa. Senioren en juniorten weerden zich dapper en gaven antwoorden op wagen als gold het de eenvoudigste zaak van de we reld. Het handelde over Damiaantjes, over bisschoppen, jaartallen en aller lei zaken, waarover wy zelfs nog nooit eerder hadden gepeinsd. En dan treden volgende week... ohla- la, daar hadden we ons haast verspro ken. Het zal in ieder geval wel weer spannen. Zes dealnemers uit Rotter dam, Weesp, Muiden, Zeist, Baarn en Zevenaar weten inmiddels, dat ze voor de hoofdprijzen zitten. En dan is er nog de grote onbekende in Haar lem, die de topprijs in de wacht sleept Dat is de volgende week de klap op de vuurpijl. Dan luistert het kaartle- gioen graag naar de prettige stem van Nel van Deur sen en naar al die andere spelleiders, die met elkaar voor een genoeglijk radiouurtje zor gen. TE KIEZEN VIT DRIE RICHTINGEN - Li.' - v." mI Gericht op brede academische vorming In opdracht van de senaat van de rijksuniversiteit te loeiden heeft een daartoe gevormde commissie een plan ontworpen tot het instellen van een nieuwo vorm van universitair ho ger onderwijs te Leiden, namelijk een baccalaureaat met korte studieduur. Deze opleiding zal, met vermijding van het vakspeoialisme, zoals dat in de bestaande faculteitsstudies wordt verkregen, worden gericht op een brede algemene academische vor ming. Het thans ontworpen bacca laureaat zal niet worden ingepast in de bestaande faculteiten, doch wor den geleid door de gezamenlijke fa culteiten. De student zou volgens het plan kunnen kiezen uit voorlopig drie richtingen: een cultuur-histori sche, een sociologische en een na tuurwetenschappelijke. Deze richtin gen blijven echter in opzet algemeen vormend. Vele vakken komen dan ook in alle drie programma's voor. Deze zijn interfacultair opgevat, d.w.z. een aantal faculteiten leve/t de bouwstenen voor het studiepro gramma. Op een te Leiden gehouden perscon ferentie heeft dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, president-curator van de Leidse universiteit, onder wiens voorzitterschap de senaatscommissie voor het baccalaureaat staat, nadere mededelingen over het plan gedaan. Het plan is gebaseerd op de ver onderstelling, dat in de maatschappij op vele plaatsen behoefte bestaat aan vroeg afgestudeerde mensen, die een korte vorming in universitair milieu hebben opgedaan, zonder daarbij een bepaald specialisme te hebben ver worven. Twee Britten wonnen 3 milioen in voetbalpool. Een gedeeltelijk blinde gepensioneer de en een spoorwegarbeider kunnen samen 800.684 pond sterling (ruim drie miljoen gulden) delen, gewon- nen in een Britse voetbalpool. Zij wa ren de enigen die acht gelijke spelen voorspeld hadden voor zntordag jongstleden. Het is het grootste be drag dat ooit door de voetbalpool werd uitgekeerd. De 68-jarige gepensioneerde, William St- anaghan, noopt het geld te kun nen besteden om zij nogen weer be ter te maken. Zijn medewinnaar, de 53-Jarige James Gault, die in de omgeving van Bel fast in Noord-Ierland woont, koopt er misschien een boerderij voor in Nicuw-Zeeland. Hij heeft de laatste tijd als taxi chauffeur bijverdiend om zijn vrou\ naar Nleuw-Zeeland te kunnen laten gaan, waar een broer van haar woont, Hii is nu van plan haar met een ge vulde portefeuille na le vliegen. Zijn hele leven lang zal hij dertien als zijn geluksgetal beschouwen, want de anderhalf miljoen die hij nu krijgt heeft hij to danken aan het feit, dat hij de dertiende uitslag op het laatste moment nog veranderd heeft. Bejaarde vrouw door gasverstikking omgekomen. In haar woning te Amsterdam is de 85-iarige mevr. Y. Brandsma door gesvevstlkking om het leven geko men. De gaskranen bleken bij onder zoek niet goed gesloten te zijn. 7n de grote hal van het Paleis der Akademieen te Brussel is op plechtige wijze nationale hulde betoond aan de Belgische pater Pire, die in 1958 de Nobelprijs voor de vrede heeft ont- vangen De foto toont prins Albert van Bel gië in gesprek mét pater Pire. Eerste Kamer voor wijziging winkelsluitingswet De Eerste Kamer nam dinsdagavond na een korte discussie, waaraan van de kant van de afgevaardigden werd deelgenomen door de beren Lichten- auer (c.h.). Hooy (k.v.p.), Delprat (v.v.d.) en Van der Waerden (p.v.d. a.) en van de zijde van de regering door de staatssecretaris van econo mische zaken, dr. Veldkamp, het webontwerp tot wijziging van de winkelsluitingswet zonder hoofdelij ke stemming aait. De staatssecretaris gaf nog enkele verduidelijkingen, waarbij hij de vrees wegnam, dat voortaan na slui tingstijd van de winkels ook niet meer zal mogen worden verkocht door kraampjes op een tentoonstel ling. Hij geloofde, dat de verkoop door winkels in stations na sluitings tijd niet veel moeilijkheden zal op leveren. Wat de klacht betreft, dat aan de geest van de winkelsluitingswet ge weld wordt aangedaan door de aan- we«igheid van geldwisselaars bij automaten, deelde de staatssecretaris mee, dat hij overleg gepleegd had met de minister van justitie en dat deze bij duidelijke gevallen van over treding van de winkelsluitingswet i streng zal optreden. Debat voor radio tussen prof. Oud en prof. Samkalden „Is de partij van de arbeid ondemo cratisch?" Dit zal het onderwerp zijn van een discussie voor de radio tus sen prof. mr. P. J. Oud. voorzitter van de V.V.D. en prof. dr. I. Sam kalden. lid van de P. v. d. A. en oud minister van justitie, op vrijdag avond 13 februari van 2121.45 uur. Prof. dr. G. C. van Niftrik zal het debat leiden. rs VERHAALTJES. Christine Meyling heelt 18 verhalen en sprookjes gebundeld en A. van Gemeenschappelijke trekken van deze drie richtingen zijn: Een studieduur van drie jaar. Een gemeenschappelijke onder bouw (propaedeuse) in het eerste jaar, als brug tussen middelbare school en universiteit. Eerste kennis making met de stof van alle drie richtingen. Aan het einde van het eerste jaar keuze van de uiteindelijke richting, die in het tweede jaar in het alge meen wordt verkend en in het derde jaar diepte verkrijgt door concentra tie op enige speciale onderwerpen. Intensivering van de studieperiode, door een stevige „begeleiding" (een sterk doorgevoerd stelsel van tuto- ren, werkgroepen en discussiegroe pen. benutting van de vakantieperio den). Examinering na ieder jaar, waarbij de afwijzingen zullen gelden voor een vol jaar. Gezien de klachten uit de maat schappij over het gebrek aan uitdruk kingsvermogen bij abituriënten van middelbaar en hoger onderwijs, is in alle drie richtingen van keuze veel aandacht besteed aan het kweken van vaardigheid in het gebruik van het Nederlands en van vreemde ta len. De toelating tot de baccalaureaten Is zo ruim mogelijk gedacht, namelijk voor abituriënten A en B van gymna sium en li.b.s., waarbij aanpassings- cursussen zijn geprojecteerd, bijvoor beeld voor ben, die onvoldoende wis- kundekennis bezitten om de natuur wetenschappelijke richting te volgen. Dorus niet meer op avontuur Tom Manders, alias Dorus, stopt met zijn avonturenserie voor ae televisie. In februari komt hij he lemaal niet op het scherm, in maart verschijnt hij met een pro gramma, zoals het twee jaar ge leden regelmatig op de beeldbuis kwam uit zijn eigen zaak St.-Ger- main des Prees. Dorus, die teleur gesteld is over de reacties van de pers, doet deze stap terug om ver schillende redenen. De belangrijk ste is echter, dat zijn program ma, dat verschrikkelijk veel werk kostte en dat hem verhinderde in St.-Germain op te treden, lang niet het succes heeft gehad, dat men ervan verwachtte. Bovendien werkte zijn eigen zaak met ver lies. Dorus gaat wat minder aan dacht aan de televisie besteden en weer in het publiek optreden. Het grote offensief Afgezien van de spannende hoofd film, waarvan ongetwijfeld velen genoten zullen hebben, vormde de reportage „Het grote offensief', waarin iets verteld en vertoond werd van het gigantische Delta plan en de uitvoering daarvan, wel het hoogtepunt van deze N.T. S.-filmavond. Filmtechnisch zat deze reportage uitstekend in elk aar, er werden prachtige opnamen van dit enorme karwei getoond en men kon er tevens bij zien, hoever de arbeid al gevorderd is. Als het ware kreeg men de gedachte, zonder dat deze nu al te duidelijk werd uitgesproken, dat onze geschie denis inderdaad een voortdurende, ononderbroken worsteling is met en tegen het water. Een filmwerkje, dat zeker ook in het buitenland indruk zal maken. Wellicht verdient het aanbeveling, deze proeve van de N.T. S.-filmbekwaamheid door andere projecten te laten volgen. „Internationale keuken" vinden we helaas niet zo erg gelukkig. De serie is als idee wel geslaagd, maar de uit werking laat veel te wensen over. Kinderboeken BULLETJE. De wereldreis van Bulletje en Bone- staak (A. M. de Jong en G. van Raemdonck) doet het nog altijd goed. De N.V. De Arbeiderspers gaat voort met het drukken van de serie, waar van we nu de nummers 13 en 14 ontvingen. Een goede serie, die voor de jeugd (en ouderen!) geen aanbe veling meer behoeft. SPROOKJES. Bij de uitgeverij Reinalda te Doorn verscheen een alleraardigst sprook jesboek van W. Matthiessen, dat door Nini Brunt goed uit het Duits werd vertaald en door Fiep Westen dorp van plaatjes werd voorzien in de grappige stijl, die haar werk kenmerkt. De sprookjes zijn een voudig en ze hebben de échte sprook jessfeer. Dit is nu eens een aardige aanwinst voor de sprookjesliteratuur! Bij dezelfde uitgever verscheen het kinderverhaal „De beren in het pels- bos", dat oorspronkelijk in het En gels verscheen en in Canada speelt. Het verhaal in sprookjesstijl is origi neel en spannend. De plaatjes (van de schrijfster) zijn wat minder, maar toch is het een boekje, dat de kinderen graag in hun bezit zullen hebben en het is ook uitstekend ge schikt om voor te lezen. bij. De Arbeiderspers zorgc een keurige uitgave en daardoor kre gen de kinderen van acht jaar en ouder er een leuk boekje bij, dat zijn weg wel zal vinden, want Christine Meyling behoort tot de geboren ver telsters. die kinderen weten te boei- Nederlandse zoogdieren (wandplaat) Na de uitgave van de bekende vo gelplaten "heeft Thieme, Zutphen, thans ook een plaat doen verschij nen, waarop een aantal bekende Ne derlandse zoogdieren werd afge beeld. De tekenaar H. Slijper heeft de verzameling van 34 dieren in een voor 't oog aangename compositie bijeengebracht. De bekende zoölogen dr. M. A. IJsseling en dr. A. Schey- frond schreven er een korte maar uidelijke handleiding bij. Z. Officiële publikatie OPKOMST EERSTE OEFENING. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 5 februari 1959 voor eerste oefe ning onder de wapenen komen wordt een aantal extra-treinen Ingelegd. Deze dienstplichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zoda nig tijdstip van hun woonplaats vertrek ken, dat zij op het betrokken station aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein. De dienstplichtigen, die ln verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van een van de hierna genoemde extra- treinen, moeten Ingevolge hun lastgeving reizen met de eerstvolgende reisgele genheid na 06.59 uur. Extra-treinen: Leeuwarden-Vught- Leeu warden v. 8 41, Heerenveen v. 9.03. Zwolle v. 10.15, Amersfoort v. 11.18, Utrecht v 11.47, 's-Hertogenbosch v. 12 28, Vught a. 12.33 Groningen-Bergen op Zoom: Gronin gen v. 8 43, Assen v. 9.04, Hoogenveen v. 9 25, Meppel v. 9.40, Zwolle v. 10 02, Amers foort v. 10.87, utrecht v. 11.28, "6-Herto- genboseh v. 12.05, Tilburg v. 12.23. Gilze- Rijen v 12.32, Breda v 12.42, Roosendaal v. 13.18, Bergen op Zoom a. 13 30. Nijme gen—Bergen op Zoom: Nijmegen v 9.54, 's-Hertogenbosch v. 10.39, Tilburg v 11.07, Breda v. 11.26, Roosendaal v. 11 48, Ber gen op Zoom a, 11.59 Amstordam—Ber gen op Zoom: Amsterdam v. 9.24, Slo- terdijk v 9.30, Haarlem v. 9.43, Leiden v, 10.00, Den Haag HS. v. 10.19, Delft v. 10.27, Schiedam v- 10.27, Rotterdam C.S. v. 10.53, Roosendaal v. 11.40, Bergen op Zoom a. 11.52. Rotterdam-Eindhoven: Rotterdam C S. v. 9.21, Blaak v 9 26, zuid v. 9.30. Dordrecht v. 950, Lage Zwaluwe v. 10-02, Breda v, 10.15, Gllzc-Rijen v 10-24, Tilburg v. 10.34, Olsterwijk v. 10.42, Boxtel v. 10.52, Eindhoven a. 11.07 Rot terdam-Amersfoort: Rotterdam C.S v 9.07, Noord v. 9.14, Gouda v. 9.27, Utrecht v. 10 02, Amersfoort a. 10 23. Den Hnng- Edo-W.r Den Haag S-S. v. 9 23, Voorburg v. 9.28, Gouda v. 9.46, Utrecht v. 10.21, Eede-W. a. 10,48, Amsterdam- Eindhoven: Amsterdam C.S. v. 9.35, Muiderpoort v. 9.42, Amstel v. 9.46, Utrecht v. 10.16, Geldermalsen v, 10.38, •s-Hertogenbosch v. 11.02, Vught v. 11.00, Eindhoven a. 11.30. Zwolle—Roermond: ZWdlle v. 10.06, Deventer v. 10.32, Zut phen v. 10.40, Arnhem v. 11.21, Nijmegen v. 11.43, Blerlck v. 12.34, Venlo v. 12 36, Roermond a. 12.59. HOOG EN LAAG WATER 5 februari Vlisaingoa Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldlnge uur 12.20 0.10 0.43 0.55 1.23 dvu meter 1.00 1.76 1.88 1.29 1.52 dsn uur meter dsn 4- uur meter 12.47 13.23 13.36 13.59 2.06 2.20 1.32 1.57 6.09 6.40 7.12 7.03 7.05 1.74 1.91 2.04 1.49 1.77 dvu -f uur meter 18.42 19.14 19.46 19.22 19.43 2.00 2.13 1.52 1.78 Advertentie SLECHTE SPIJSVERTERING neem J DONDERDAG 5 .FEBRUARI. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gyrn. 7-20 Gram. VPRO: 750 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de vrouw. 1115 Alt-mezzo en plano. 11.35 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgelspel 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13,00 Nws. 13.15 Meded. of gram 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kunstmaanork. en solist. 14.25 Alles op één kaart 15 20 Voor de vrouw. 16 00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nws 18.13 Lichte muz 18 45 Sportpraatje 18.55 Gesproken brief uit Londen 19.00 Voor de kleuters 19.05 Gevar. progr 80-00 Nws 20.05 Israël in Egypte, orato rium Ln de pauze (plm 20.55—21 05): De Israëlieten in Egypte en wat de oudheid kunde ons daarvan leert, caus, 22.20 Act. 22.30 Cabaretprogr 22 50 Sportact 23.00 Nws 23.15 Beursber. te New York 23.25 —24.00 Discotaria. HILVERSUM II. 288 m 1007 Uc/s, 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00— 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram 7.30 De Dou che. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal 8.00 Nws. 8 15 Gram 8.50 Voor de vrouw. 9 00 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10 30 Morgendienst. KRO: u.oo Voor de zieken. U-45 Gewijde muz. 12.00 Middag klok noodklok. 12 03 Gram. 12 25 Wij van het land. 12.33 Land- en tuinbouw meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.35 Dansmuz. NCRV: 14.00 Metropole ork. 14 45 Lichte muz 1515 Gram. 16.00 Bij- bellczing 16.30 Planorecital. 17.00 Voor de jeugd. 17 30 Gram 17.40 Beursber 17.45 Marinierskapel. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws 19 10 Op de man af. caus. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant 19.50 C.H Upol caus 20.05 Gevar progr. 22.00 Tljdschriftenkron 22.10 Orgelconc 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23 00 Nws. 23.15 Sportultsl, 23.20—24.00 Grom. TELEVISIEPROGRAMM. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzlcht. AVRO; 20 20 Sportpanorama. 20.50 Mieke Telkamp, zang. 21.00 „Alles gaat naar wens". FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 174)018.00 Voor de kinderen. 1900 Voor de Jeugd, 20 00 Journ 20 35 Interv. 21.35 Catch. 22.05 Nieuwe films 22.35 Fllmkron. 23.00 Wereldnieuws- VLAAME-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 19.00 Voor de Jeugd 19.30 Nws 20.00 Zoeklicht op.... 20.10 Film. 21.5» Carna valsprogramma. 22.10 Sportrep. Na af loop: plm. 23.00 Nws. en journaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8