Dronken automobilist tot 2 weken gevangenisstraf veroordeeld mm ^\orew, jicvi en.... scAvijven 'S-HEER ARENDSKERKE HEEFT HOOP OP SLOEPLAN GEVESTIGD SOLDAAT UIT B0RSSELE NAM FIETS VAN „NIEMAND" MEE GEEN WETHOUDER VOOR HAVEN EN INDUSTRIALISATIEZAKEN cit de ETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 30 JANUARI 1959 POLITIERECHTER MIDDELBURG Chauffeur reed onder invloed met vrachtauto Binnenvest te Hulst in De politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, heeft donderdagmid dag de handelaar P. J. van L. uit Nieuw Namen (gehieente Olinge) ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee weken, alsmede een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, bad een gevangenisstraf geëist van 1 maand, plus een ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van 2 Jaar. Op 22 november jJ. des avonds om 7 uur had verdachte onder invloed van sterke drank in zijn auto over de weg Clïnge-Nieuw Namen gereden. „Is dat zo" vroeg mr. Sieperda, nadat de dagvaarding was voorgelezen. „Nee, mijnheer", antwoordde Van L. „Dan zullen we de wachtmeester horen", besliste de politierechter. ten van een politiemanDeze vertelde gistermiddag, dat ver dachte zwaar dronken was. Hij wilde hem naar huis brengen, aan vankelijk zag de wachtmeester geen kans dat klaar te spelen, „Hoewel hij niet kwaadaardig was hoor", voegde de politieman er vergoelijkend aan toe. De officier stipte aan, dat de drank een grote rol gespeeld heeft. Mr. An dreae betoogde voorts, dat laatst de straffen voor het rijden onder in vloed verhoogd zijn. Nu wilde de of ficier een uitzondering maken, maar uitsluitend op grond van A.'s finan ciële positie. De officier eiste een Deze kwam Van L. onderweg tegen.) Het viel de politieman op, dat ver dachte hem met matige snelheid ongeveer 15 km., schatte de wacht meester helemaal rechts van de' weg passeerde. Hierna begaf Van L. zich naar het midden van de weg en bleef daar rijden. De wachtmeester besloot de automobilist te volgen en gedurende 1% km. merkte hij, dat Van L. nu eens naar rechts, dan weer eens naar de linkerzijde van de weg uithaalde. Nadat de hande laar bijna twee wielrijders geschept had, besloot de wachtmeester hem aan te houden. „Onder Invloed", be sliste de politieman. Van L, ontkende dit en ging ge weldig tekeer tegen de politie man. „Kende U hem?", vroeg mr. Sieperda aan de wachtmees- ter. „Nee, edelachtbare", ant woordde deze, „maar nu wel en ik zal hem nooit meer vergeten" Van L. had een marktbezoek ge bracht aan Axel en tijdens dit be zoek en er na enkele café's bezocht, waar hij bij elkaar A borrels en gla zen bier gedronken had. Hij had zich ontzettend boos gemaakt op de wachtmeester, toen deze, na hem aangehouden te hebben, het contact sleuteltje uit de wagen verwijderd had. Heel verstandig „Dat vindt de justitie heel verstan dig", merkte mr. Sieperda op. „Dan Icunnen dronken mensen het tenmins te niet in het hoofd halen om er plotseling van door te gaan". Ulfc Van L.'s straflijst, bleek, dat hij al tien maal eerder veroordeeld was ter zake van misdrijf, waaronder verschillende malen voor het rijden onder invloed. Juist daarom en me de door het feit, dat de officier be wezen achtte, dat Van L. die avond onder invloed zijn auto bestuurde, eiste mr. Andrea een zo zware straf. „Verdachte blijkt zeer hardleers te •zijn. Tot nu toe is hij met enige voorkomendheid behandeld en daar moet nu maar eens een einde aan komen", betoogde de officier. De raadsman van Van L., mr. P. C. Adriaanse, verklaarde, dat hij ook wel eens midden op de weg of links door een bocht rijdt. Maar als Van L. dit doet zegt men al direct, dat hij niet in staat Is zijn auto te besturen, aldus pleiter, die voorts opmerkte, dat i zfjn cliënt dadelijk op het stopte ken van de agent zijn wagen op de juiste wijze aan de kant zet te. Bij het onderzoek naar de bloedproef (1,65) bleek, dat Van L.'s gedrag zeer opgewonden was. „En dat is hem noodlottig gewor den", aldus mr. Adriaanse, die de po litierechter Vroeg of het mogelijk was een gedeelte van de straf voor waardelijk op te leggen. De politie rechter achtte echter bewezen, dat Van L. in ernstige mate dronken was en niet in staat zijn auto te be sturen. Wegens het rijden onder invloed wsrd ook de chauffeur-magazijnbe diende J. F. H. uit Vogelwaarde tot een zware straf veroordeeld. Op 9 december namelijk werd de Hulster-" se politie gewaarschuwd, dat er bij de Dubbele Poort een ongeluk was gebeurd. Bij het onderzoek bleek, dat H. eerst op de Tivoliweg een aanrijding veroorzaakt had met een personenauto en vervolgens met zijn vrachtauto uit de bocht bij de Dub bele Poort gevlogen was. In plaats van rechts af te slaan, botste hij te gen een muurtje op en schoot ver volgens met zijn auto de Elnnenvest in. Er heerste nog al wat consterna tie, toen de wachtmeesters arri veerden. „Hoeveel zitten er in of onder de auto", vroegen de poli tiemannen. „Twee", werd er ge antwoord. „Nee", drie, wist een andere omstander. Uiteindelijk bleek het alleen H. te zijn, die zonder noemenswaardig letsel uit de. cabine gehaald kon worden. De officier eiste een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf van 1 week met 6 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, die de politierech ter conform overnam. Slingerend reed de Hulstenaar J. J. A. (zonder beroep) op 14 december j.l. door de Hulster straten. Hij had die dag in Hengstdijk aan een prijs- schicting meegedaan. „Nogal wat geschoten", wilde mr. Sieperda we ten. „Jawel, edelachtbare", ant woordde A., „twee vogeltjes".... Met eei auto van een kennis was hij naar Hulst teruggereisd, waarna hij besloot op de fiets huiswaarts te rij den Hij had maar twee borreltjes gedronken, vertelde hij Dat hij slin gerde kwam volgens hem van het „hotsen" in de auto, waardoor hij onwel geworden was. Vlak voor politie Op een gëgeven moment reed A. tegen een trottoirband aan en viel van zijn fiets, vlak voor de voe- boete van f 20.waarmee mr. Sle- Êerda akkoord ging. >e elektricien J. C. P. uit Axel reed op 24 oktober onder invloed van sterke drank in Terneuzen. Op weg naar huis kwam hij te vallen en reed daarbij bijna het kanaal Terneuzen Gent in. Het bleek, dat P. na dez dag een kuur volgde. De officier had dan ook waardering voor hetgeen P. van zijn kant doet om van de drank af te komen en ejste twee weken voorwaardelijk mét 3 Jaar proeftijd en toezicht van het Zeeuws Consul tatiebureau voor Alcoholisme. Het vonnis luidde conform. De breigoederenfabrikant Joh. L. uit Hulst reed op 16 november J.l. onder invloed van sterke drank op de fiets door zijn woonplaats. En ook de gracht in.... Hoe dat gekomen is wist hij gisteren niet te vertellen. In elk geval vond de RADIO- EN T.V.-RUBRIEK politie het zo ernstig, dat zij ver dachte een tijdje in de cel ter ontnuchtering insloot. Na dit geval, zo vertelde verdachte, had hij er een streep onder gezet. Hij zal niet meer drinken. De officier hóópte, dat L. het door daden zal be wijzen. Conform de eis veroordeelde mr. Sieperda deze verdachte tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 3 jaar, alsmede toezicht van het Z. O. v. A., dit als hulpmiddel om de goe de voornemens tot uitvoering te nel pen brengen. RAAD VERGADERDE Nieuwdorp woonplaats toekomstige werknemers „Betwijfeld moet worden of de „dub belstad" Middelburg-VHssingen wel de meest aangewezen plaats is voor de vestiging van de werknemers van het toekomstige industrie-gebied in het Zuid-Sloe", aldus burgemeester D. M. Vermet van 's Heer Arendskerke in de donderdagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraad. In dit verband wees de burgemeester op de zeer gunstige ligging van Nieuwdorp ten opzichte van liet te ontsluiten ge bied. Spreker wees op de daling van het zielental, gedurende het afgelopen jaar. Tegen 234 vertrekkende perso nen, merendeels van jeugdige leeftijd, staan slechts 132 ingekomen perso nen. De grondoorzaak, lag naar spre kers mening in de nog steeds toene mende mechanisatie en rationalisatie in de landbouw. Om de uitbreiding van de bevolking op te vangen biedt deze bedrijfstak onvoldoende moge lijkheden. De vestiging van industrie in de eerste plaats een provinciaal probleem noemde de burgemeester urgent. In dit opzicht bestaan er ver wachtingen van het Sloeplan, dat zich langzamerhand verwezenlijkt. Als een andere oorzaak van de terug loop van het aantal Inwoners noemde spreker de omstandigheid, dat de ge meente over onvoldoende bouwvolu me beschikt. Ook voor het komende jaar zijn er gezien de contigente- ring voor Zeeland weinig hoopvolle perspectieven. De lijst van woning zoekenden in de gemeente telt nog altijd 73 namen. Het grote vertrekt overschot heeft uiteraard dit cijfer gunstig beïnvloed. Verder kon de voorzitter mededelen, dat op korte termijn de toegangsweg naar de Quarlespoldcr in de D.A.C. W-verband zal worden verbreed. Ook een ontwerp tot verbetering van de Schippersweg is gereed. Aan de stedebouwkundige van de gemeente, de heer P. 't Hooft zal opdracht wor den gegeven voor het maken van een nieuw uitbreidingsplan voor de kom Nieuwdorp. De voorzitter kou mededelen, dat G.S. bun goedkeuring hebben ge hecht aan de instelling van een woningbedrijf. Voor de bouw van een brandweergarage annex bad huis en bergpluats voor gemeente- Slotdag conferentie Vrij Evangelische Kerk in Goes De Driedaagse conferentie in de vrij evangelische kerk te Goes is don derdagavond besloten. In de middag- bijeenkomst van gisteren sprak ds. J. Enter over: „Do oproep tot U, wandel irï de Geest". Ds. H. C. Leep bêhaüdëlde het onderwerp: „Het ge zaaide en de oogst','. Tijdens de avondbijeenkomst verleende de meis jesclub varï de vrij evangelische kerk te Does medewerking. Ds Leep en ds. Enter spraken resp. .over: „Het ene Evangelie is jfe enige weg töt. het kindschap God's^en „Schaam U dit ene Evangelie niet". De goed geslaagde en wij druk bezochte con ferentie stond onder leiding van de vrij evangelische predikant te Goes, ds. J. Karelse. Eendaagse conferentie C.B.T.B. te Goes De C.B.T.B. houdt op "maandag 9 februari as. een Eendaagse confe- rentié in „De Korenbeurs" te Goes. In de ochtendbijeenkomst zal ir. J. A. Vermaat, verbonden aan het se cretariaat van de Nederlandse C.B. T.B. spreken over: „Nieuwe vormen van voorlichting" s Middags zal de heer A. E. Brons, secretaris van de C.B.T.B. Use! meerpolders een cau serie houden over het onderwerp: „Het kolonisatlebeleld in de IJsel- meerpolders". werken konden de Gedeputeerden gelet op de financiële positie van de gemeente geen vrijheid vinden om de desbetreffende wijzi ging van de gemeentebegroting goed te keuren. Besloten werd de ze noodgedwongen in te trekken. De heren De Schipper en Lindenbergh drongen op spoed aan bij de realise ring van het nog in ontwerp zijn de uitbreidingsplan Oost-'sHeer Hen drikskinderen. be eenstgenoemde had weinig enthousiasme voor de activi teiten van B. en W. voor zover het betreft de grondaankopen in het oude uitbreidingsplan voor 's Heer Ilon- drikskinderen. Burgemeester Vermet deelde mede, dat B. en W. eerst het oude plan willen uitvoeren alvorep» aan het nieuwe te beginnen. Wethou der Schipper gaf toe, dat de snelle groei van het dorp (dit jaar verwacht men de bouw van 20 woningen) enigszins overrompelend was ge weest. De begroting voor de instelling van Maatschappelijke Zorg te 's Heer Hendrikskinderen werd goedgekeurd. Het bedrag per leerling voor de 4 bij zondere scholen in de gemeente werd bepaald op 48,40. Van de Ned. Herv. gemeente te Nieuwdorp werd een stuk grond aangekocht, liggende in het uitbreidingsplan. Op voorstel van burgemeester en wethouders werd een aanvullende ga rantie-regeling getroffen voor het te stichten rusthuis van de hei-vormde diaconiën op west-Zuid-Beveland. Voortgezet overleg met de stichting Zeeuwse Muziekschool over een com promis voor het gemeentelijk aandeel in de kosten hebben geen nieuwe ge zichtspunten opgeleverd. Burgemees ter en wethouders hebben daarom be sloten hun voorstel tot toetreding te rug te nemen. De rondvraag leverde geen bijzon derheden op. Wethouder Schipper droeg bij dit agendapunt de som van 0.d6 over, die hij van de Utrechtse studentenclub „HJE.N.D.R.Ï.K." had ontvangen als bijdrage in liet ge meentelijk tekort voor 1959. De Seine in Parijs staat veel lioger dan normaal. Dit feit noodzaakte de schilder Armand Dalian, die bezig i8 aan een schilderij van de ,J*ont Neuf' tot een ietwat ingewikkelde opstelling. De oplossing die hij uit eindelijk vond, en die op deze foto duidehjk tot uiting komt, beviel hem echter uitstekend. Raad Terneuzen verleent krediet voor torenherstel De raad van Terneuzen heeft don derdagavond de derde wijziging van de gemeentebegroting 1959 goedge keurd. Dit houdt in, dat een bedrag Van f 3300.zal worden opgenomen voor onderhoud en schoonhouden van het gemeentehuis. De toren van dit gebouw Vertoont namelijk scheu ren en de veiligheid eist, dat deze scheuren worden weggewerkt, daar gevaar voor vallend gesteente niet denkbeeldig is. De aandacht werd reeds In een vori ge vergadering hierop gevestigd door de heer Fijn van Draat (v.v.d.). De heer Hol (p.v.d.a.) vond het jam mer van de kosten maar zag de noodzaak wel in. Hij vroeg zich af of er geen vorm zou kunnen worden ge vonden om de bouw van het nieuwe stadhuis te bevorderen, ofschoon hij het zelf ietwat idealistisch inzag be pleitte hij de oprichting van een stichting, dié hieraan de nodige „duwtjes" zou kunnen geven en die door de gemeente zou worden gesub sidieerd. Wethouder H. A. M. A. de Meijer (k.vp.) vond het een vreemde figuur om B. en W. hiervoor te span nen. Hij was van mening dat het ini tiatief hiertoe van de bevolking zelf zou moeten komen. Ook burgemeester Teilegen was er huiverig voor om dit plan, waarmee een vrij groot bedrag gemoeid is, van de gemeente te laten uitgaan. Wethouder M. de Vos (p.v.d.a.) zag er al heel weinig in, gezien de des tijds opgedane ervaringen met het zwembad. Televisie-zendtijd voor Gedurende drie weken, voorafgaande tan de op 12 maart a.s. te houden verkiezingen voor de Tweede Kamer /■.al aan democratische politieke par tijen en groeperingen, die In ten min- -ite de helft van het aantal kieskrin gen kandidatenlijsten hebben Inge diend, televisiezendtijd worden toege wezen. Dit zal geschieden, voorzover zij zulks wensen overeenkomstig een na der door de staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen vast te stellen regeling. Over deze re geling zal de^ Radioraad worden ge hoord. Mr. R. G. A. Höppener heeft dit ge antwoord op hem door het Tweede- Kamerlid jkvr. Wttewaall van Soet- wegen (c.-h.) schriftelijk gestelde vragen. K.R.O. praatte kostbare uren vol Wij zijn zo langzamerhand wel wat gewend op het gebied van mislukte televisie, maar wat de K.R.O. gister avond presteerde was ver beneden de maat. De springende paarden van rit meester Gruppelaar konden er echt niets aan doen, dat wij na al dat ge praat, dat wij al hadden gehoord, bij na geen belangstelling hadden voor hun prestaties. De uitzending begon met praten, ze eindigde met praten en er tussendoor werd ook als maar gepraat. Louis Frequln interviewde, Jós van Loon babbelde op een kinderachtige manier over een Spaans gerecht en Maria van de Eist presenteerde een schoe nenwinkel met suikerzoete bedienden, die blijkbaar meenden, dat alle men sen die schoenen kopen dat doen zon der er bij na te denken. Het was een flauwe vertoning, die veel te lang en veel te nadrukkelijk gepresenteerd werd. Wie op dat moment de knop van zijn toestel nog niet had omgedraaid, kon even genieten van de paarden in mi niatuurwedstrijden. Tot slot werd het zeker niet onbelangrijke onderwerp van de Nleuw-Guinea expeditie be- .handeld, waarbij enkele fllmflitsen werden vertoond. Maar het moet ons echt van het hart: hoe Interessant ook, na zoveel gesprekstof van acht nnr twintig af, is het haast niet op te brengen hierover nog enthousiast te zijn. Gelukkig maar, dat de K.R.O. deze avond het klokje van gehoor zaamheid nauwlettend fn het oog hield, want klokslag tien uur konden wij overschakelen op. ons. deze keer, heel wat dierbaarder radiotoestel. KRIJGSRAAD TE VELDE WEST Auditeur-militair eiste drie maanden gevangenis Voor de krijgsraad te velde west in Den Haag diende woensdagmorgen opnieuw de zaak van de dienstplich tig soldaat W. H. uit Borssele, op het eerste gezicht een eenvoudige affai,- re, die echter naarmate de proce dure vorderde steeds meer moeilijke nspecteu bleek te bezitten. H. was gelegerd in een kazerne op de Veluwe. Om uitstapjes in de buurt te kunnen maken beklaagde ging nogal eens naar een militair tehuis haalde hij een fiets uit het fietsen rek van de kazerne. De fiets was het eigendom van een „onbekende" be klaagde beweerde, dat hij dacht dat de fiets van „niemand" was. Dat was voor hem dan ook de aan leiding om zich maar over het kar retje te ontfermen. Hij reed er mee naar het tehuis, maar bedacht op de RAAD TERNEUZEN Grond verkocht voor bouw van een rykslyceum Voorlopig bestaat nög geen volledige taak voor een wethouder, die belast zou moeten worden met Industrial!- Burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen zette uiteen, dat de ont wikkeling van de haven langza mer loopt dan aanvankelijk werd verwacht, zodat het college een dórde wethouder voorlopig niet noodzakelijk vindt. zou moeten woruen mee inuuHuriaii- - -T W. ging donderdagavond de gehele gemeenteraad van Terneuzen, met uitzondering uiteraard van de heer M. van Langevelde (a.r.), die een desbetreffend voorstel had gelan ceerd, akkoord. De heer Vaü Lange- velde wilde weten wat het college met voorlopig bedoelde, maar volgens burgemeester Tellegen was dit dui delijk in het advies tc lezen. De heer Tellegen zette uiteen, dat als de industrialisatie- en havenaan gelegenheden dit noodzakelijk maken, de mogelijkheid tot benoeming van een derde wethouder altijd nog kan worden bezien. De heer S. W, Henrv (p.v.d.a.) zag evenmin de noodzaak van een dergelijke benoeming in. De heer J. A. de Feijter (c.h.u.) hoopte, dat de heer Van Langevel- de geen stemming zou uitlokken. De heer M. E. H, Camps (k.v.p.) wilde liever even wachten met ae benoe ming. Dit -.atste verbaasde de heer Van Langevelde, omdat, naar hij zei, de K.V.P. vroeger zo graag «en derde wethouder wildé hebben én dit nu opeens niet meer noodzakelijk vond. J.'c licui v aki vu, vuui stel niet gesteund ziende, trok dit daarop in. Tot lid van de adviescommissie in zake de havenoverdracht benoemde de raad de heer J. Huisman, hoofd van het handelsagentschap van de Nederlandse Spoorwegen te Breda met vijftien stemmen voor en één blancostem. Een perceel grond aan de Zuldland- straat zal worden verkocht aan het rijk voor 152.350,— ten behoeve van de bouw van een lyceum en de aanleg van de daarbij behorende sportterreinen. De heer R. Hol (p.v.d.a.) vroeg in verband hiermee of er eventueel al gedacht was aan een bestemming voor het oude lyceum, maar volgens de voorzitter zijn de onderhandelin gen daarover nog In het eerste sta dium. De heer M. van Langevelde vond de verkoopprijs wat aan de lage kant. De raad ging akkoord met de benoe ming in vaste dienst van mevrouw P, C. WondergemPleijte als onder wijzeres aan de openbare school A en van de heer H. W. Hechemer als onderwijzer aan de openbare Zuid- landschoot terugweg dat het toch wel eens ver keerd zou kunnen aflopen en liet de fiets waar hij waa> bij het militair tehuis. Een tijdje later de flets had al die dagen op dezelfde plaats gestaan reed hij er mee terug naar de kazer ne. Toen stak hij hot sleuteltje in zijn zak en zette de flets weer op zijn oude plaats. Weer wat dagen later maakte hij weor een tochtje maar zette toen de fiets weer in het fiet senrek van de kazerne zonder het 6leuteltje er af te halen. Kijk zei de raadsman, beklaagde deed daarmee afstand van de fiets, hij is dus onschuldig. De auditeur militair dacht er anders over. Be klaagde iegdehij eerstdiefstat maar later verduistering ten laste omdat hij de fiets wel In liet rek had ge zet tiimtr Je sleutel (n eigen zak liad gestoken en daarmee dus als heer en meester over de fiets had beschikt, zoals de auditeur het for muleerde. Er was nog een psychiatrisch rap port over beklaagde uitgebracht, maar daarin stond niets bijzonders. Wel werd ongemerkt dat beklaagde weinig intelligent was. Beklaagde heeft de flets alleen willen gebruiken zei de raadsman en Wijzend op het rapport van de psychiater conclu deerde hij dat H. niet in staat was om de juridische consequenties van zijn daden te kunnen inzien. Volgens de verdediger had hij zióh uitsluitend aan joy-ridlng op de flets schuldig gemaakt, maur dat is wel laakbaar doch niet strafbaar. Vrijspraak luid de zijn conclusie. De auditeur hield het bij verduiste ring. Hij legde alle nadruk op de tweede rit, toen beklaagde de sleu tel in zijn zak had gedaan en vond het tenlastegelegde wettig en over tuigend bewezen. Voor verduistering vroeg hij drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met een proef tijd van twee Jaar. De raadsman bleef in zijn repliek bij vrijspraak. Als bestuursleden van de Stichting Beschuttende Werkplaatsen werden herbenoemd dc heren W. J. Wete- rings en H. de Jonge-Dieleman. Medewerking zal worden verleend aan het bestuur van de Vereniging Christelijke Klcutersohool voor de bouw van cèn drleklasBige kleuter school aan de Leeuweniaan. De raad gaf zijn goedkeuring aan een voorstel om een kasgeldfening van 350.000,te verlengen en te verhogen met f 150.000,— ter finan ciering van do bouw van het complex van 188 woningen, waarvoor de wo ningbouwvereniging „Werkmanslie- Iang" geen voste financieringsmidde len weet te verkrijgen. Commerciële t.v. in Duitsland De Duitse televisie is hard bezig met de voorbereidingen voor tie start van de reclametelevisie op 1 april aanstaande. Zoals men weet, komt er geen tweede zender net (althans voorlopig niet) maar worden de reclameboodschappen uitgezonden van half acht tot acht uur 's avonds, dus na de actual!;- ceitenrubrick „Hier und heute" en voor het avondprogramma. Er is zeer veel belangstelling voor deze reclametelevisie. Naar verluidt is er reeds een wachtlijst aangelegd, omdat voorlopig alle beschikbare tijd is uitverkocht. Onder de ad verteerders zijn fabrikanten van duurzame en vooral niet duurzame consumptiegoederen. Iedere avond zal in het halve uurtje commerciële televisie zes minuten beschikbaai zijn voor advertenties. De kosten liegen er niet om: voor vijftien seconden moet de adverteerder 4600 mark neertellen, voor 20 se conden 5900 mark, voor een halve minuut 8600, veertig seconden 10.800 en voor een hele minuut liefst 15.000 mark. Gemiddeld komt die reclame dus op zo'n slordige 250 gulden per seconde. Dat betekent per avond een aar dige bron van inkomsten. Ver- sohlllende Nederlandse bedrijven tonen ook veel belangstelling voor deze mogelijkheid om reclame te maken. De programma's zullen namelijk ook in een flink deel van ons land te zien zijn. ZATERDAG 31 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 740 kc/s. f.00 VARA. 10-00 VPRO. 10.20 VARA. 10.30 VPRO. 20.00—24.00 Nationaal programma. VARA: 7.00 NWS. 7.10 Gym. 7.28 Gram. a.oo Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9 00 Gyn^ voor de vrouw- 0.10 Oram. (945 Waterst). VPRO: 10,00 Tijdelijk uitge schakeld, caus. 10.03 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10,43 caba ret. 11.18 Bultenl. weekoverz. 11,30 Tw«i plano's. 12.00 Dansmuz. 12,30 Land- on tulnbouwmeded, 12.33 Hammond-orgel spel. 13.00 NWS. 13.16 Lichte muz. 13.40 Sportnieuws. 14.05 Voor de Jeugd, 14.40 Concortgebouwork. en solist. 1510 Van de wieg tot het graf, caus. 18.28 Ver kiezingscongres v. d. P. v. d. A. 16.20 Kinderkoor. 16.40 Boekbespr. 17.00 Gram. 17.18 Weekjourn. 17.48 Gram. en rep. Europese schaatskamploensch. In Zwe den 18.00 Nw». en comm. 18.20 Lichte muz. 18.33 Muzlek-klosk. 18.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 1940 Passepartout, caus. 19.40 Machten en mensen, caus. 19,53 Deze week, caus. Nationaal pro gramma: 20.00 Nws. 20.05 Gelukwens. 20.15 Gevar. progr. 3143 Gram 22 00 31 jaar in 31 minuten, klankb. 33.31 Mstr. Trio. 3340 Toespr. 23.00 Nicuwa. HILVERSUM II. 298 m 1697 kc/a. 1M KRO. 20.00—24.60 Nationaal programma. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed en Ut. kal. 8.1(0 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? li.oo voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. I2.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de jeugd, 14.10 Mannenkoor. 14.40 Gram. 14.45 Kroniek van letteren en kunsten, 15.20 Lichte müz. 18.40 Boekbe spreking. 18.50 Gregoriaanse zangen. 10.20 Voor de Jeugd. 10.80 Gram. 17.00 Engelss les. 17.20 Promenade-ork. en sol. 18.00 Jourrt. weekoverz. 18.10 Strijkork. 18.30 Voor de jeugd. 18-45 Van klanten en wan ten weten, vragenbeantw. 19.00 Nws 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken, caus. 19.40 Gram. 19.45 Europese schaatskampioenschappen te Goteborg (Zweden). 20.00-24.no Na tionaal programma t.g.v. de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix: Zie Hilver sum 1. TELEVISIEPROGRAMMA. VARA: 17.00—17.40 Voor de kinderen. NTS: 19.30—19.45 Nationaal progr.: film programma. 19.45 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.05 Weekendshow. 20.35 Docu mentaire film. 21.20—22.00' Quizprogram ma. NTS: 22,00—23.10 Eurovisie: Italiaans Song Festival te San Remo. FRANS-BELG. T.V .-PROGRAMMA. 18.00 Rep. 19.00 La pensée et les hommes. 19.30 Voor de Jeugd. 20.00 Nws 20.30 La vie est pour domain. 21.35 Chez voUa co soir. 22.05 Eurovisie: /.angfesllval te San Remo. Daarna: wereldnieuws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18.30 Voor de jeugd. 1900 Reli gieus progr 10.30 Nws 19 45 De week ln beeld. 20.15 Feuill. 20.40 Int. Usrevue, 21 28 Documentair progr 2200 Eurovisie' over name v. d Italiaanse TV.: Zangfestival te San Remo 23 10 Nws. Nagekomen advertentie Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje We noomen hem ANDRÊ. A. Boer. C. M. Boer-Piera. Vlisflingen. 29 Januari 1959. Irislaan 48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6