De vaste oeververbinding voor Zeeuwsch-Vlaanderen Industriële klimaat kanaalzone teveel belemmerende elementen GEEN BELANGSTELLING VOOR FILMVOORSTELLINGEN TERNEUZENZEELANDSSTERKST GEGROEIDE GEMEENTE IN 1958 VRIJDAG 30 JANUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 MET OF ZONDER PROVINCIAAL BESTUUR Documentatiemateriaal voor T weede-Kamerleden Problemen te groot voor Zeeland In hotel Rotterdam vergaderde don derdag de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaan deren. In deze vergadering hield de voorzitter, ir. C. A. L. Hirstmann, zyn jaarrede, waarvan elders in dit blad een overzicht is opgenomen. Na deze rede ltwam aan de orde dc bestuursverkiezing. Herkozen wer den als voorzitter ir. C. A. L. Horst- mann en als ondervoorzitters de he ren H. A. A. baron Collot d'Escu- ry, H. A. M. A. de Meijer, L Luteijn en P. Blommaert. De zittende leden van de commissie Winkelsluitingswet werden herkozen. Bij de ingekomen stukken werd uit voerig gediscussieerd over het plan van het bestuur om documentatie materiaal te verstrekken aan bepaal de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal over, problemen, spelen in Zeeuwsch-Vlaanderen met name over de vaste oeververbin ding met Zeeuwsch-Vlaanderen. Het bestuur van de Kamer van Koophandel voelde zich niet bevre- RAAD SLUIS Standpunt ten aanzien van ïn zijn nieuwjaarsrede uitgesproken tijdens de donderdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering,' zei bur gemeester P. F. van Hootegem van Sluis, dat in 1958 de hoofdbronnen van bestaan, het vreemdelingenver keer en de landbouw goed waren ge-r weest. Sluis heeft voor zijn ontwikkeling dringend woningen nodig. Er staan nog 63 noodwoningen, waarvan er 59 bewoond zijn, terwijl er een wachtlijst is van 71 woningzoeken den. De herbouw van het stadhuis gaat in een nog steeds bevredigend tempo, met het carillonfonds vlot het minder goed en de belangstelling voor het kampeerterrein ligt beneden het peil. In 1959 zal het „Wallenplan" aan de orde komen. Dit werk zal ter be strijding van de werkloosheid in D. A.C.W.-arbeid uitgevoerd worden. Binnenkort komt er ook een voorstel om de maandmarkt om de veertien dagen te houden. Het opstellen van een algemeen straatplan ligt voor 1959 in de bedoeling. Zo mogelijk wordt een groot deel van Heille op de waterleiding aangesloten. Wat do klok in Sint Anna ter Muiden be treft, sprak hij de hoop uit, dat men daar de klok niet meer stil zal laten staan, maar dat men deze weer op gang krijgt. De nieuwjaarsrede van de burgemeester werd beantwoord door wethouder J. Gevaert. De Zeeuwse Muziekschool heeft herziening gevraagd van het raadsbesluit van november 1958, waarbij de raad besloot niet meer te zullen deelnemen aan de be staande gemeenschappelijke rege ling, maar wel individueel wilde bijdragen voor leerlingen uit de gemeenten, die deze school bezoe ken. Hoewel verschillende raads leden het belang van de subsidie in het muziekonderwijs inzagen, besloot de raad dit standpunt te handhaven. Zeeuwse kandidaten Kamerverkiezingen Voor de op 12 maart te houden stem ming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal zijn woensdag de lijsten van kandidaten ingediend door de volgende partijen: Partij van de Ar beid, Kath. Volkspartij,, Anti-Revolu tionaire Partij, Volkspartij voor Vrij heid en Democratie, Christelijk His torische Unie, Communistische Partij Nederland, Staatkundig Gerefor meerde Partij, Gereformeerd Politiek Verbond, Brug-groep (comm.), Pa- cifistisch-socialistische partij, Boe renpartij met als verbonden partij: Partij voor landbouw en midden stand. De verschillende partijen hebben in de kieskring Middelburg o.m. de vol gende Zeeuwse kandidaten gestold: Partij v. d. Arbeid: 5 Th. J. Wester hout, Middelburg, 17 M. J. van Poel je, Vüssingen, 21 A. Schipper, Krui- ningen, 24 S. W. Henry, Terneuzen, 27 P. A. Roels, St.-Maartensdijli. Kath. Volkspartij: 13 J. M. A. C. van Dongen, Aardenburg, 28 Th. J. An- driessen, Ovezande. A.R.-Partij: 17 J. A. van Bennekom, Middelburg, 25 J. H. Krietomeijer, Vüssingen, 26 S. Baar, Kloetinge, 27 J. van den Bos, Sint-Annaland, 28 A. A. van Eeten, Nieuwerkerk, 29 L. A. van Splunder, Koudekerke, 30 P. S. Dekker, Zuidzande. Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie: 17 C. A. Kammeraad, Middel burg, 26 C. A. L. Horstmann, Sas van Gent, 28 J. F. G. Schlingemann, Goes. Chr. Hist. Unie: 9. C. F. van der Peijl, Kloetinge, 23. C. Phiüpse, 's Heer Arendskerke, 24, A, J. Ka- land, Middelburg, 28. G. J. van de Waal, Schoondijke. Commun. Partij Nederland: 27. U. Kremers, IJzendijke. Staatk. Gereformeerde Partij: 3. D. Kodde, Zoutelande, 15. A. J. Schot, Middelburg. digd, door 't antwoord, dat Gedepu teerde Staten van Zeeland hadden ge geven op een brief van 10 nov. j.l. Die brief handelde over de benoe ming van een commissie voor een vaste oeververbinding. De voorzitter, ir. C. A. L. Horst mann,merkte op, dat het weinig zin had opnieuw met het provinciaal be stuur contact op te nemen over de ze kwestie. Documentatie Men wil nu aan een aantal Tweede Kamerleden doeumentatie-materiaal verschaffen over dit probleem en enkele andere problemen, die in Zeemvsch-Vlaanderen spelen en die bij de behandeling van de Water staatsbegroting waarschijnlijk in de Tweede Kamer aan de orde zullen Ir. J. F. Denie vroeg zich af of het bestuur van de Kamer van Koophan del zich op deze wijze bij de Tweede Kamer wil beklagen over het provin ciaal bestuur. Spr. zou dat ongepast vinden en hij was van mening, dat het bestuur moet voortgaan met zich te wenden tot Gedeputeerde Staten van Zee land en eventueel tot de Provinciale Staten om op die manier tot een be tere samenwei'king te komen. De voorzitter ontkende, dat het hier om een klacht over het provinciaal bestuur zou gaan. Men wil alleen voorlichting aan en kele Tweede Kamerleden geven over zulke vraagstukken als de vaste oeververbinding, de ontwikkeling van het Westerscheldebekken, enz. Ir. J. F. Denie bleef van mening, dat men door contact met de Tweede Kamerleden de zaak teveel in het po litieke vlak trok, hetgeen niet op de •weg ligt van een Kamer van Koop handel. Deze Kamer moet zich wenden tot het provinciaal bestuur en dat laat ste moet leiding blijven geven. Er schuilt een groot gevaar in wan neer in Zeeland verdeèldheid zou heersen en wanneer die verdeeldheid naar buiten zou blijken. De heer J. v. d. Voorde was van" me ning, dat Zeeland zijn vuile was niet in Den Haag moet ophangen. Wij moeten doorgaan met deze belangen via of in samenwerking met het pro vinciale bestuur te behartigen. Landelijk gezien De heer H. A. M. A. de Meijer was van mening, dat de problemen rond het Westerschelde-bekken te zwaar zijn voor Gedeputeerde Staten van Zeeland. Die problemen moeten lan delijk en centraal worden behartigd. Zij worden nu al door de regering dikwijls over het hoofd van Gedepu teerde Staten heen gespeeld. In de Delta-commissie zit niemand uit Zeeland. Het provinciaal bestuur kreeg zelfs niet de gelegenheid Iemand aan te wijzen. In dit verband noemde spr. ook de rijkswaterstaat, die de problemen van de dijkverhoging behandelt. Versnipperd Onze provincie, aldus de heer De Meijer, is nogal versnipperd. Er kan zeker aanleiding zijn om over het provinciaal bestuur heen een beroep te doen op de publieke opinie in Ne derland. Vooral wanneer het om pro blemen gaat, die de financiële en in tellectuele capaciteit va nZeeland te boven gaan. Spr. wees in dit verband op het rap- port-Haccou over het land van Saaf- tinge en de verbindingen met overig Nederland. Na enige discussie aanvaardde de Kamer van Koophandel een voorstel- Horstmann, waarin deze zich bereid verklaarde persoonlijk contact op te nemen met de commissaris der ko ningin in Zeeland om zo mogelijk vóór 10 febr. a.s. tot een gemeen schappelijk standpunt te komen. Aan Gedeputeerde Staten zal worden medegedeeld, dat het in de bedoeling van de Kamer van Koophandel ligt documentatie-materiaal over enkele grote Zeeuws-Vlaamse problemen te verstrekken aan een aantal Tweede Kamerleden. Dit documentatie-materiaal zal de instemming moeten hebben van Ge deputeerde Staten. Nadat de rondvraag geen bijzondere feiten opleverde werd de vergadering gesloten. JAARVERGADERING OUDEN VAN DAGEN Geen gemeentelijke subsidie ïn Middelburg zal dit jaar de provin ciale landdag van de „Algemene Bond van ouden van dagen" in het stadspark „Toorenvliedt" gehouden worden. Dit deelde de voorzitter de afdeling Middelburg van d bond, de hoer J. P. Goeman, tijdens de donderdagmiddag in de „Gouden Poorte" te Middelburg gehouden jaarvergadering mede. Naar aanlei ding hiervan stipte de heer Goeman nog aan, dat de afdeling hierdoor een grote financiële last zal krijgen te dragen. Voorts sprak de voorzitter zijn te leurstelling uit over de teruggang in bezoekers van de speciaal voor ou den van dagen georganiseerde film middagen. De heer Goeman spoorde de bejaarden aan om van de gele genheid die geboden wordt om eens per maand een normale avondvoor stelling in de middaguren te bezoe ken, gebruik te maken. „Als hierin ;een verandering komt", zo merkte dj op, „zal dit voor vele bejaarden enige verzetje stop gezet moeten worden". De waarnemend secretaris, de heer L. Reinhoudt maakte in zijn Jaar verslag melding van een teruggang in het ledental. Dit liep van 7e8 le den en 14 donateurs terug naar 746 leden en 10 donateurs. In 1958 werd er behalve in juli en augustus elke maand een filmvoorstelling gegeven, terwijl er voorts nog enkele uitstap jes werden gemaakt. Rumoer Ook maakte dit bestuurslid mel ding van enkele wijzigingen in het bestuur, die In het afgelopen jaar door onaangenaamheden plaatsvonden. Tijdens deze verga dering waar 't zo nu en dan 'n beetje rumoerde werd door één van de leden een felle aanval ge daan op één van de bestuursleden, die door dit lid met eenzelfde hef tigheid gepareerd werd. De penningmeesteresse, mevrouw C. C. VerdaasdonkRadder, maakte in haar verslag melding van een batig saldo in de particuliere kas van f 70.26, waardoor het bezit hier op liep tot een totaal bedrag van f 174.73. Bij de algemene kas be droeg dit saldo f 135.40, waardoor het totaal hier f 310.40 werd. Toch kon zij de financiële toestand van de afdeling niet rooskleurig noemen. Bij de bestuursverkiezing werd de waarnemend secretaris, de heer L. Reinhoudt, tot eerste secretaris be noemd. In de plaats van de tweede voorzitster, mevrouw A. P. Maas Mersi, die deze functie vijf jaar ver vuld heeft, en hot bestuurslid, de heer A. Buijs, die zich niet herkies baar hadden gesteld, werden de heer J. Kok en mevrouw .T. A. Alewijnse benoemd. Mevrouw J. Wielemaker en de heer P. H, J. Hosselaar, die af tredend waren, maar zich herkies baar hadden gesteld, werden zonder hoofdelijke st riming herbenoemd. Voorts maakte de voorzitter melding van eqp cursus van twee avonden aan de huishoudschool, waar dames voorlichting zullen krijgen over het smakelijk bereiden van zoutloze maaltijden. Jammer noemde de heer Goeman de afwijzende beschikking door de gemeenteraad op de subsidie aanvrage. Gelukkig heeft de afdeling van een tweetal firma's, die de ou den van dagen een warm hart toe dragen, een financiële bijdrage ont vangen. Slippende auto sloeg bij Rilland over de kop Donderdagmorgen omstreeks half tien is op de rijksweg bij Rilland- Bath ter hoogte van de Zeeuws-Bra bantse grens een auto, bestuurd door de heer M. van der V. uit "Ulvenhout geslipt, over de kop geslagen en in een sloot terecht gekomen. De per sonenauto werd geheel vernield. De bestuurder kwam met de schrik vTij. Het ongeval geschiedde op een glad weggedeelte. Toen de auto begon te slippen gierde de auto van de ene kant van de weg naar de andere. Tenslotte schoot het voertuig dwars over het rijwielpad, raakte een paal tje en een boompje en sloeg over de kop de zeven meter lager liggende sloot in. Later op de dag is het auto wrak door een takelwagen uit de sloot gehaald en weggebracht. Eervol ontslag bij Rijksgebouwendienst Met ingang van 1 februari is aan de heer P. C. Maas, hoofddistrictsbouw- kundige van de rijksgebouwendienst te Leiden in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd, eervol ontslag verleend. De höer Maas, die sinds kort hersteld is van een verkeersongeval, was in Middel burg na de verwoesting in 1940 van de binnenstad, districtshoofd van de rijksgebouwendienst. Op 1 juli 1947 werd hij benoemd in zijn huidige functie te Leiden, waarbij hij speci ale opdrachten kreeg voor de uitbrei ding van de academie. NIEUWJAARSREDE BURGEMEESTER Uitbreiding politiekorps noodzakelijk Terneuzen staat dit jaar in de pro vincie Zeeland vooraan voor wat betreft de bevolkingsaanwas, waar bij dan geen rekening gehouden wordt met de in de bevolkingsregis ters opgenomen Ambonezen. Terneuzen groeide met een toename van 424 inwoners tot 15.460, terwijl deze voor Soubnrg bedroeg 291, Middelburg 254, Goes 190 en Vlis- singen 112. Burgemeester P. H. W. F. Teilegen deelde dit mede in zijn nieuwjaarsrede welke hy donder dagavond voor de Terneuzense raad hield. Naast deze verheugende groei zijn de belangrijkste gebeurtenissen ge weest de gemeenteraadsverkiezin gen; temeer omdat het aantal raads leden kon worden uitgebreid tot 17. Verder memoreerde de burgemeester dat in 1958 in Terneuzen met de bouw van 156 woningen kon worden aangevangen, terwijl er 166 gereed kwamen. Het U.T.S.-gebouw kwam gedeeltelijk klaar, met de bouw van een schippersschool kon worden be gonnen, een beschuttende- en een rijkswerkplaats konden worden aan besteed. Naast de verwerving van industrie-terreinen konden 4 sportvel den in gebruik worden genomen, POLITIE. Uitvoerig stond burgemeester Tellegen stil bij de gemeente-po- litie. Haar onderdak spot met el ke redelijke èis, waarbij de arres tanten nog het minst te klagen hebben, hoe zelden zij ook hiervan doordrongen blijken. De sterkte van het personeel is verre van voldoende. Van een geregelde sur veillance kan geen sprake zijn. De recherchedienst (één man), kan aan sommige zaken niét de ge wenste aandacht besteden. In de nachtelijke uren zijn te weinig agenten in dienst, een onbevredi gende toestand in een havenplaats waar 's nachts nogal eens vreem de zeelleden rondzwerven. Wij blijven hopen, aldus mr. Teilegen, dat de bevoegde autoriteiten zul len inzien dat in een gemeente als Terneuzen met zijn havens, drukke scheepvaart enz. een ster- iker politiekorps behoort te zijn dan thans het geval is. Het toezicht op de haventerreinen kon worden verscherpt, hetgeen noodzakelijk werd door onge wenst verkeer van schepelingen van buitenlandse schepen met minderjarigen uit onze gemeente. Het moet in dit verband worden opgemerkt hoe ontstellend weinig ouders op de hoogte blijken te „De Mens en s'n Hobby", zo luidt het motto, waaronder in Terneuzen een tentoonstelling wordt gehoudenEn direct al was er flink belangstelling voor de vele en vaak curieuze en in genieuze werken, die dankzij een goede vrijetijdsbesteding zijn ont staan. Enkele belangstellenden, waarbij burgemeester P. HW. F. Tellegen, (midden), bekijken bewon derend wat beeldhouwwerk. Foto P.Z.C.). JAARREDE VOORZITTER KAMER VAN KOOPHANDEL Slot van pagina 1 legd. Daardoor ontstaat dan tijdelijk een situatie waarbij er op dat veer geen reserveboot noch een reserve fuik aanwezig i9. lit hoop, dat dit ri sico tot een minimum zal worden be perkt en dat er geen stagnatie zal optreden." In dit verband merkte spreker nog op, dat het gerucht, dat de kapiteins van de veerboten zouden worden ge straft, indien zij een aanvaring bij mist veroorzaken, van alle grond is ontbloot. „De directeur van de Stoomboot diensten heeft mij dit verzekerd, en onder andere gewezen op een recent geval, waarbij het m.s. „Prinses Bea trix" bij mist schade opliep en waar bij de kapitein zelfs geen enkel on aangenaam woord heeft moeten ho ren van de directeur. Een vervroegde pensionering van een kapitein, wat misschien de oorzaak is van deze ge ruchten, had 'met mist niets te ma ken. Ongetwijfeld zal de grotere stagnatie in de veerdiensten-bij mist voor een groot deel gezocht moeten worden in het meer voorkomen van langere mistperioden. De Kamer ls intussen nog steeds bezig om te trachten met de be treffende Belgische autoriteiten 'n oplossing te vinden voor 't au toverkeer dat bij mist aan Zeeuws-Vlaamse zijde wordt vast gehouden en dat geen papieren heeft voor het rijden door België. Ir. Horstmann zei voorts, dat praktisch tegelijkertijd met de ta riefsverhoging op de Westerschelde werden de tunrielgelden te Antwer pen afgeschaft er een aanzienlij ke vermindering van het verkeer over de Westerschelde is te consta teren. Dit heeft tevens een belang rijke vermindering van de wachttij den meegebracht. Er is een verbetering in de situatie gekomen, zij het dan met hogere ta rieven, aldus Bpreker. „Deze zijn echter misschien nog aan verandering onderhevig", zo vervolg de hij. „In liet voorjaar vindt er na melijk nog een bespreking plaats tus sen G. S. en de minister van verkeer en waterstaat, terwijl de mogelijk heid bestaat, dat er weer een andere minister komt. Er liggen namelijk nog altijd twee moties onuitgevoerd, die beide vrij vervoer voor passagiers verlangen, fit zou het als een grote onbillijkheid zien wanneer wel zou worden overgegaan tot verlaginr of afschaffing van de passagierstarie ven en de vervoerstarieven niet mede zouden worden verlaagd." Hij wees er op, dat de beide Zeeuwse Kamers hierop de aandacht hebben gevestigd in een brief aan G. S. Zij rekenen er op, dat het college deze wens ook zal nastreven, gezien de prettige wijze waarop dit gehele vraagstuk door de beide Kamers met het college van G. S. is behandeld. Samenwerking „Anders ligt de samenwerking met het college op het gebied van de ontwikkeling van het Wester scheldebekken, de inpoldering van Saaftinge, afdamming van de Westerschelde, de vaste oeverver binding enzovoorts" zo ging lüj verder. „Na een -aanvankelijk hoopgevend gesprek werd niets naders meer van het'college ver nomen en toen wij hierop atten deerden, werd een vrij afwijzend sclirijven van liet college ontvan gen, waarbij vooral gewezen werd op de ziekte en het aftreden van minister Algera als excuus." Spre- .ker zei, dat ook na de behande ling vau deze kwestie in de ver- radering van de Staten van Zee and van de zijde van het college geen begrip is gevonden voor het standpunt van de Kamers „dat, wanneer enkele instanties geza menlijk een vraagstuk bespreken, en tot een bepaalde conclusie ko men, in geval van niet voldoen, aan deze conclusie of van een be paalde afspraak, de andere instan ties op de hoogte gesteld moeten worden, en zo mogelijk, de reden moet worden vermeld. Mijns in ziens zou dat alleen maar zake lijk en beleefd geweest zijn." Ir. Horstmann wees er nog op, dat bij de behandeling van dit vraagstuk in de Provinciale Staten wel is geble ken, dat het college het vertrouwen heeft, dat het zich bewust ls van de grote verantwoordelijkheid op dit ter rein en dat dit terrein zeer gecom pliceerd is. „Er is verder een commissie van bij stand benoemd uit de Statenleden om het college van G. S. terzijde te staan. Persoonlijk meen ik dat het beter ware geweest, wanneer er een commissie van deskundigen was be noemd, met dezelfde taak als een commissie van bijstand, maar waar voor niet de beperkingen waren op gelegd, dat alle politieke partijen vertegenwoordigd zouden zijn en dat de leaen geografisch verspreid over Zeeland moeten wonen. Mijns inziens had men alleen hoge deskundigheid moeten verlangen en. niets anders." Gent-T erneuzen In zijn jaarrede constateerde de heer Horstmann vervolgens, dat nu enige tekening in de kanaalplannen schijnt te komen, evenals in het vraagstuk op welke wijze de haven van Ter neuzen moet worden beheerd. Hij noemde het onbegrijpelijk, dat er nog steeds geen conci'ete gegevens be kend zijn over de onderhandelingen tussen Nederland en België betref fende het kanaal Gent—Terneuzen. „In de eerste plaats is het ons nog niet duidelijk waarom de sluis en het kanaal voor grotere schepen geschikt moet worden gemaakt, dan die, welke tot Terneuzen de Schelde kunnen bevaren. Of wil men bij de vergroting van de sluis in Terneuzen reeds rekening hou den met een kanalisatie van de Westerschelde? Indien wij juist zijn ingelicht, zullen schepen, gro ter dan circa 30.000 ton, niet over de Schelde tot aan 't kanaal kun nen komen, terwijl men de sluis en dit kanaal geschikt wil maken voor schepen tot 50.000 ton. Een betere en duidelijke voorlichting lijkt ons dus wel gewenst." Aan het slot van zijn jaarrede maak te de voorzitter van de Kamer van Koophandel nog melding van het ge reedkomen van het weggedeelte Bier vlietIJzendijke en de verbetering zijn van wat er in en met hun kinderen aan de hand is. Ook op dit punt doch daarnaast op veler- lei ander gebied kan de sociale taak der politie niet tot haar recht komen. De aanstelling van een vrouwelijke politie-beambte wordt steeds meer noodzakelijk. Het B.B.-probleem is in 1958 nog niet tot een oplossing gekomen. Van de 620 benodigde noodwachters stonden er begin 1958 507 en aan het .eind van het jaar 476 ingeschreven. Een probleem noemde de burgemeester, de zgn. „papieren" leden weer gere geld op de oefeningen te krijgen. Maar gelukkig is er een grote kern, die op uitmuntende wijze haar plicht vervuld. In verband met de opbouw van de zgn. A.B.C.-dienst, zal de B. B.-organisatie moeten worden uitge breid tot ongeveer 700 man. Deze A.B.C.-dienst voor Terneuzen 75 mén zal onder andere belast wor den met taken, verband houdende met radioactieve besmettingen in verband met atoomontploffingen. Het verkrijgen én vooral het instand houden van een parate B.B.-organi- satie met een sterkte van 700 man, vraagt van het B.B.-hoofd meer tijd dan van de tegenwoordige functio naris naast zijn functie van korps chef der gemeentepoütie beschikbaar heeft. Om die reden heeft hij ver zocht uit zijn functie vaïi B.B.-hoofd te worden ontheven. De sportbeoefening in Terneuzen bloeit in zodanige mate dat het moei te kost de indoorsport de haar toe komende ruimte ter beschikking te stellen. Een gemeentelijke sporthal zou echt geen luxe zijn en een waar dig pendant vormen van onze mooie nieuwe sportvelden, aldus mr. Telle gen. Verder besprak de burgemeester onder meer enkele maatregelen op het gebied van de volksgezondheid, over de noodzakelijke aanleg van nieuwe straten en plantsoenen, over de uitblijvende regeling voor de fi nanciële verhouding tussen Rijk en gemeente en de gevolgen die de ge meente-uitbreiding heeft voor de ge- meentewerküeden en ambtenaren der secretarie. Voor het laatst had mr. Tellegen twee belangrijke raadsbesluiten be waard, namelijk die voor medewer king tot het besteksklaarmaken van de afvalwaterleiding Sas van Gent naar de Westerschelde en de mede werking aan de oprichting van de N.V. Haven Terneuzen door het ga randeren van een geldlening van 1.004.000,—. Bij dit laatste besluit roemde hij de stuwende kracht van wijlen de heer Du Bois. Burgemeester Tellegen meende de toon van gerechtvaardigde voldoe ning niet te doorbreken wanneer hij een uitzondering maakte voor een nieuw raadhuis, dat naar hij hoopte een waardig middelpunt zal zijn voor allen die aan de groei en de ver nieuwing van Terneuzen willen mee werken. van de weg SluiskilAxelse Sassing. De heer Horstmann moest echter ook wijzeh op de droevige toestand van de weg door Westdorpe, het wégge deelte St. AnnapolderZaamslag- Veer en St. AnnapolderAxel. „Nu er een plan gemaakt wordt door de vijf gemeenten in de kanaalzone, zal er bij de uitvoering van de verbete ring van het kanaal GentTerneuzen meer klaarheid komen in de wegen situatie aldaar. ïk hoop, dat deze plannen een verbetering van de we- _;ensituatie in de kanaalzone zullen telpen bevorderen. De heer Horstmann- deelde nog mee, dat de Stichting Luchtverb'inding Zeeuwsch-Vlaanderen haar activitei ten heeft gestaakt. Contracten met andere luchtvaart maatschappijen voor de exploitatie van vleugelvliegtuigen stuit op de aanleg van een vliegveld en de enorm hoge kosten hiervan en van de ex ploitatie.. „Eens te meer betreuren wij de gang van zaken kort na de bevrijding, toon het Rijk de aanleg van een vliegveld wilde finnneieren, maar G. S. dit niet hebben willen aanvaarden" aldus de heer Horst mann.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 13