Krabbendijke unaniem voor grenswijziging PREG0 VEEHANDELAAR WAS OP STAP MET BESMETTE SCHAPEN VOOR EEN KlMMEL WERD HET HOOGSTE BOD GEDAANf 100,- RAZENDSNELLE PERSONENAUTO WERD IN DE BERM GEDUWD DONDERDAG 29 JANUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEMEENTERAAD VERGADERDE Woningtekort fnuikend voor gemeente bouw van drie scholen urgent genoemd In de woensdagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Krab bendijke onder voorzitterschap van de burgemeester L. Cnossen, ging de raad eenstemmig akkoord met een door Gedeputeerde Staten voorgestelde grenswijziging. Door deze wijziging welke wordt ingevoerd met het oog op de vergemakkelijking vau de administratie van het kadaster wordt het grondgebied van de gemeente met ongeveer 33.515 ha ver kleind. De grootste verschillen zijn ontstaan in de thans verkavelde, zo genaamde Krabbendijkse Vliet. Dit grondgebied gaat nu over naar de gemeente Waarde. De bestaande grens tussen de gemeenten Waarde en Krabbendijke in de bebouwde kom van het tot de beide gemeenten beho rende gehucht Gawege blijft gehandhaafd. Telegram De wijziging van de grens tussen Kruiningen en Krabbendijke is voor laatstgenoemde gémeente gunstiger. Bij het grondgebied van de gemeen te Krabbendijke wordt namelijk een perceel grond van 0.9 ha gevoegd, waarop de boerderij van de heer J. M. Nieuwenhuijse te Oostdijk is ge bouwd. Hierdoor is een vermeerde ring van het inwonertal met twee personen te verwachten, aldus het voorstel. De toevoeging aan 't grond gebied van de gemeente Krabbendij ke van dit perceel en de bewoners van de betreffende boerderij moet als vanzelfsprekend worden be schouwd. De bewoners van deze boer derij, alsmede de gehele bevolking van de buurtschap Oostdijk, zijn na melijk geheel georiënteerd op de ge meente Krabbendijke. Ook het wonïngprobïeem kwam tijdens deze vergadering ter spra ke. Het was het raadslid J. En gels (c.h.u.) die er bij de rond vraag de aandacht op vestigde. „Op het ogenblik heeft de ge meente een werkelijk woningte kort van 105 woningen, waarvan de bouw van 26 woningen en drie scholen urgent genoemd kan wor den", aldus de burgemeester in zijn antwoord. Voorts stipte de heer Cnossen aan, dat Ged. Staten op het woningpro bleem van Krabbendijke was gewe zen. „Ik hoop maar, dat dit college er nu van overtuigd is, dat wij dit jaar beslist een contingent woning wetwoningen toegewezen moeten krijgen, daar het hier anders fout loopt", aldus de burgemeester. Belangwekkende vondst in Scherven uit regressieperiode van begin der jaartelling Tijdens werkzaamheden aan de de- lihgsdïjh te Duivendijke zijn vond sten gedaan, die uit geschiedkundig oogpunt belangwekkend zijn. Het be treft hier een grote hoeveelheid scherven, die gevonden zijn in een dikke kleilaag, over een oppervlakte van honderd bij twintig meter. Zij tonen minstens zes verschillende ver- sieringsvormen. Hoewel deze versie- j ringsvormen onderling verschillen is aan de hand ervan toch niet met ze kerheid vast te stellen'uit welke tijd de scherven precies dateren. Wel kan vastgesteld worden, dat de scherven inheems zijn en afkomstig uit de regressiefase van 300 jaar voor Christus tot twee eeuwen na het begin van onze jaartelling. Onder een regressiefase verstaat men de periode van stilstand tussen' twee transgressies of stijgingen van de zeespiegel, Uit deze vondst blijkt, dat Schouwen gedurende genoemde re gressiefase bewoond was. H<^ ontbre ken van scherven uit een latere tijd houdt waarschijnlijk in, dat bewo ning tijdens de op deze regressiefa se volgende transgressie onmogelijk was geworden. De scherven zijn gevonden in een kleilaag, die geen oorspronkelijke woonlaag vormt.,De oorzaak hiervan is het zogenaamde „darinckdelven" of turfgraven, waarmee de bewoners van Schouwen zich sedert vroege tij den (achtste eeuw) bezig hielden. Van het veen, dat bij verschillende transgressies door de zee was over stroomd en daardoor een vrij hoog zoutgehalte had gekregen maakten zij turf, waaruit zij, door het te ver branden, zout wisten te winnen. Om deze veenlaag te kunnen bereiken moesten de turfgravers eerst een sliblaag verwijderen, die zij na het ontvenen van een strook grond weer in het ontstane gat deponeerden. In deze kleilaag trof men deze scherven aan. Kreekrakhavenplan wordt in Antweroen besMserd Opdracht gemeentebestuur Het volgende communiqué is uitge geven door het gemeentebestuur van Antwerpen „Het College van Burgemeester en Schepenen van de stad Antwerpen heeft met belangstelling kennis ge nomen van de publikatie door net Provinciaal Bestuur van Noord-Bra bant van 'n nieuw welv'aartsplan, dat onder andere voorziet in de totstand koming van een haven in het Kreek- rakgebied in de onmiddellijke omge ving van ons stadsgebied. Daar dit grootse plan het gebruik veronder stelt van de bij het fort Frederik te bouwen sluis en daarboven het gra ven van een eerste gedeelte van het Moerdijkkanaal op het niveau van de Antwerpse dokken en de intensieve industrialisatie van het grensgehied beoogt, stant het buiten twijfel dat dit plan een ver strekkende Invloed kan uitoefenen niet alleen op het ver keer maar ook op de functie van de haven van Antwerpen Dientengevol-; ge heeft het College van Burgemees ter en Schepenen de havendienst ge last onmiddellijk de situatie van dit project ter' hand te nemen". Op voorstel van de heer H. van Harn (a.r.) werd besloten om na mens de raad een telegram naar Ged. Staten te zenden om op deze wijze nog eens extra op het wo ning-probleem van Krabbendijke te wijzen. Het voorstel van B. en W. om over te gaan tot invoering van een nieu we verordening op de heffing en in vordering van begraafrechten en de aanstelling van een gemeentewerk man, die uitsluitend belast zal wor den met het onderhoud van de alge mene begraafplaats, werd pas na uitvoerige bespreking door de raad met 6 tegen 1 stemmen aangenomea. Vooral de heer M. Weststrate (vrije lijst) opperde bedenkingen tegen de aanstelling van een nieuwe gemeen tewerkman. „Er zijn er nu al vijf in dienst en dit wordt teveel voor zo'n kleine gemeente als Krabbendij ke", zo meende hij. „Dat wordt meer dan f 30.000 aan salarissen, hetgeen een te grote financiële last is". Hierbij deed hij tevens een zijdeling se aanval op één van de gemeente arbeiders die, naar hij verklaarde, geen volle dagtaak zou hebben. De burgemeester kon deze opmerking niet waarderen en zei geen rede te hebben aan de ijver van deze man te twijfelen. Voorts ging de raad akkoord met een nieuwe verordening tot verdeling van de jaarwedden voor de ambtenaren van de burgerlijke stand en de in voering van een nieuwe bouwveror dening ter vervanging van de oude uit 1933. Ook ging de raad akkoord met enkele wijzigingen in de gemeen tebegrotingen van 1958 en 1959. Door het raadslid J. Zandijk (s.g.p.) werd bij de rondvraag naar de stand van zaken bij de nieuwe verlichting van de Dorpsstraat gevraagd, waar op de burgemeester zei te verwach ten, dat op korte termijn met de uit voering zal worden begonnen. Naar aanleiding van een vraag van de heer H. van Harn (a.r.) over het be jaardentehuis, antwoordde de burge meester, dat men wacht op de ge meente Rllland-Bath, die nog een lid voor de werkcommissie moet aanwij zen. ter hoogte van Wemeldinge Voorpiek en voorverblijf vol water gestroomd Woensdagmorgen omstreeks 7.45 uur gebeurde er op de Oosterschelde tus sen de gasboeien B.V. 21 en 0-B.V. ter hoogte van Wemeldinge een ern stige aanvaring. Hierbij waren de schepen „Neska 93" en „Loevesteijn" respectievelijk behorende tot de vloot van de Neska en het Rotterdams Rijnvaart Bedrijf betrokken. Het 919 ton metende motorschip „Neska 93" was leeg op weg van Antwerpen naar Rotterdam en had koers naar de gasboei B.V. 21. Als tegenligger naderde het geladen motorschip „Loevesteijn", de lading van dit vaartuig bestond uit marmer slag en vuurvaste stenen en als dek- ladig vervoerde het 33 auto's. De „Loevesteijn" was op weg van Bazel naar Antwerpen. Er werden seinen gewisseld, maar bij het uitwijken kwamen, de schepen onder een hoek van ongeveer 60 graden tegen elk aar. De „Loevesteijn" kreeg zware schade aan, de voorsteven en in een ogenblik tijd waren de voorpiek en het voorverblijf vol water gestroomd. Het gezin van de stuurman, dat nog op bed lag, werd door de aanvaring ruw gewekt en kon bijtijds het ver blijf verlaten. Ze werden aan', boord genomen dopr de „Neska 93". De „Loevesteijn" voer hierna op top snelheid naar de haven van Wemel dinge, waar de „pomp- en bergings boot „Adja" onmiddellijk assistentie verleende. Bij deze aanvaring liep ook de „Neska 93" schade op. In vak vier van ruim twee ontstond over de gehele scheepshoogte een scheur in de huid en het ruim liep vol wa ter. Door de schok van de aanvaring kreeg de vrouw van de stuurman van de „Neska 93" een pot hete thee over zich heen, de brandende olie- haard viel om en de olie stroomde in het verblijf. Door snel optreden werd er echter brand voorkomen. De vrouw van de kapitein werd gewond door vallend huisraad. Na onderzoek vertrok de „Neska 93" naar een scheepswerf in Rotterdam. De „Loe vesteijn" werd in Wemeldinge bin- nengeschut en de lading zal worden jn een ander vaartuig. Noord-Beveland weer vollemelk-gebied In zijn openbare vergadering -van woensdag heeft het Produktschap voor Zuivel een verordening aange nomen, waardoor het huidige volle- melkgebied, dat de eilanden Noord- Beveland en Vlieland en de gemeen te Marken omvat, weer als zodanig Is aangewezen. In de nieuwe beschikking melk- standaardisatie, de vroegere ver valt per 15 febi'uari, ls het produkt schap aangewezen als de instantie die het vollemelkgebied aanwijst. Kerkeraad hervormde gemeente Vlissingen Tot praeses van de Centrale Kerke raad der hervormde gemeente te Vlis singen is voor 1959 gekozen ds. F. S.' Kloosterman, tot scriba de heer J. Slager. Tot ouderling in de vacature L. v. d. Graaf is benoemd de heer C. Bertijn. VemaMmd itieke/i\ de ctade KOCÜl 'wlSM dWOCtie! KANTONGERECHT MIDDELBURG Zonder bewijs naar het Vlissings slachthuis De veehandelaar H. W. uit Sint Laurens werd op 31 oktober van het vo rige jaar te Vlissingen aangehouden, toen hij op weg was naar het abat toir met een tweetal schapen, die aan een besmettelijke ziekte het zo genaamde rotkreupel ieden. Tegenover de politie verklaarde W. dat hij dacht er goed aan te doen de beesten naar bet slachthuis te brengen. Van een vervoersbewijs dat voor besmette dieren benodigd is had hij nooit ge hoord. W. had de beesten zes weken daar- land gereden, dat naast het perceel voor' op de markt in Rotterdam ge- lag dat hij moest ploegen. Tegen de kocht van een handelaar, die zijn politieagent die het proces-verbaal naam niet wilde noemen. De vee- opgemaakt had, erkende G. zijn fout handelaar had de schapen naar een boer in Zeeland gebracht waar ze in de wei konden lopen, omdat hij zelf geen weidegrond bezit. Bij zijn aanhouding wilde hij de naam van die boer niet opgeven, waardoor de kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, woensdagmorgen niet te spreken was. „Want", zo betoogde hij, „nu kan men de haard van deze besmet ting niet opruimen". De officier van justitie, mr. Ph. Schenkenberg van Mierop, stipte aan dat deze wetten in het belang van de veestapel en de boeren zijn. Conform de eis werd W. veroordeeld tot een boete van f 200 subs. 40 dagen. De Duitser A. H. uit Heerlen, commissionnair van beroep pro beerde op de rijksweg nabij Arne- tnuiden met een snelheid van on geveer 100 km. door de haakse bocht te rijden, wat hem niet luk te. Hij kwam te slippen en dwars op de iveg te staan. H. die vloei end Nederlands sprak, verklaarde dat hij de bocht wat te optimis tisch bekeken had. De kantonrechter: „Had D niet een borreltje op?" Verdachte: „Hier in Zeeland, wat zou ik hier moeten doen? Er is hier niets te beleven". Rib „Nou, nou, niet zo somber" merkte de officier van justitie op, die f 60. subs. 12 dagen eiste. W. noemde dit een rib uit het lijf waarop mr. Moo lenburgh repliceerde dat het wel wal populair gezegd werd maar het aan duidelijkheid niets te wensen overliet, De kantonrechter vonniste met f 40 subs. 10 dagen, het bedrag waarvoor verdachte ook had kunnen schikken. De tractorchauffeur W. D, G. uit Driewegen (Zuid-Beveland) had met zijn tractor en daarachter een ploeg begin december op zaairijp gemaakt Op de zitting bagatelliseerde hij zijn schuld en verklaarde dat het allemaal niet zo erg was geweest. Hij was slechts met één wiel oo het zaairijp gemaakte perceel ge komen, maar hier had hij niets aan kunnen doen, omdat er geen scheidingspaal stond. Mr. Schenkenberg van Mierop. haalde echter uit het proces-ver baal aan dat ongeveer over 1 meter het land platgereden was en dht er wel degelijk een schei dingspaal was geweest. Conform de eis werd verdachte veroordeeld tot f 20.subs. 4 dagen. De vertegenwoordiger J. D. P. uit Souburg had op 28 oktober van het vorige jaar voor „eventjes" de auto van zijn vriend geleénd om een bood schap te doeif Op een kruispunt te Vlissingen verleende lilj geen voor rang. zodat iilj In botsing kwam met een andere personenauto. Conform de eis werd P. veroordeeld tot f 85. subs. 7 dagen. De handelaar W. V. uit Koudekerks had op 10 oktober te Middelburg een zelfde overtreding begaan. V. stipte nog aan dat hij niets gezien had. Conform de eis werd V. beboet met f 35.subs. 7 dagen. Mevrouw P. B. C. v. H., huishoudster te Mid delburg had op 30 oktober op de Langevieleweg te Middelburg niet alle verkeersregels in acht genomen. Toen zij linksaf wilde slaan had zij niet tijdig richting aangegeven en verzuimd om te kijken waardoor een achteropkomende motor met zijspan tegen haar opbotste. De officier van Justitie eiste f 25.— subs. 5 dagen voor het plotseling linksafslaan en f 3.subs. 1 dag voor het ontbreken van een goede achterverlichting dat bij het onderzoek gebleken was. De kantonrechter vonniste met f 10. subs. 2 dagen en f 2.subs. 1 dag. Politietoezicht op te jeugdige filmbezoekers De commissaris van politie te Mid delburg wijst er op, dat de hoofdste delijke politie-agenten scherp toe zicht zullen houden op kinderen, die films willen bezoeken voor boven de 18 jaar, terwijl zij die leeftijd nog niet bereikt hebben. Het is de laatste weken reeds ver scheidene malen gebeurd, dat de po litie een groot aantal jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar uit de rijen moest halen, die stonden te wachten voor een filmvoorstelling voor boven de 18 jaar. Ook werden enkele malen te jeugdige bezoekers uit de bioscoop verwijderd. Benoeming De heer A. P. Schat, lid van het ste debouwkundig' adviesbureau Schat cn Schut te Middelburg, is benoemd bij de Provinciale Planologische Dienst van Zuid-Holland. „NIEMAND meer dan honderd gulden Dan is-ie verkocht", aldus besloot veilingmeester Reijerse woensdagmid dag tijdens de inboedel- veuing, die notaris B. A. van Verre in het Notarishuis te Middel burg hield en waarvoor veel belangstelling be stond. Honderd gulden werd er geboden voor de „hoofdmoot" van een schilderijencollectie van wijlen dr. H. A. van der Kamp uit Dom burg, een doek van de schilder J. C. Kimmel, voorstellende enkele grazende runderen on der een boomgroep. De heer Reijerse zette dit grootste en ontegenzeg gelijk ook het mooiste schilderij van de onge veer veertig stuks in op 100. Hij moest die prijs halveren totdat één der aspirant-kopers zijn bod op 75 stelde. Met vijf gulden tegelijk ging het bod thans om- ,hoog. Een hoofdknik, zelfs een knipoog of een opgestoken vinger was voor de veiling meester voldoende om de prijs te verhogen. Tot honderd gulden, waarna het schilderij weer een nieuwe eige naar kreeg. Een stilleven van fruit, een doek gehuld in een prachtige lijst van min stens 30 centimeter, bracht slechts 5 min der op. Dit schilderij was van J. J. v. d. Sande-Bakhuijzen, waarop onmiddellijk 50 geboden werd. Na met tweemèal een op bod van 5 op 60 ge komen te zijn, sprong het doek vervolgens in éénmaal naar 75, waarna het tenslotte voor de prijs van 95 verkocht werd. Een volgende doek was een vrouwenportret van Jaap Dooijeweerd, dat werd ingezet op ƒ30. Tweemaal vijf gulden werd het afgemijnd, waarna dus 20 gebo den werd. Viermaal knikte een hoofd, waar na het schilderij voor ƒ40 naar. een Veerse koper verhuisde. Een landschap en een stilleven uit de collec tie-Van der Kamp brachten het nog tot 55 het stilleven werd van 10 af opge boden maar de vol- fende doeken brachten et niet verder dan ƒ12. Onder de werken bevonden zich nog en kele schilderstukken van de vroegere Dorn- burgse geneesheer, als mede een aantal wer ken zonder signatuur. Twee van de laatste veilingstukken waren een weergave van da slag bij Waterloo en Napoleon aan het hoofd van zijn troepen, die te zamen voor zes gulden de goedkeuring van een koper konden weg dragen. Deze inboedelveiling bestond verder uit de meest uiteenlopende voorwerpen, van brand kasten, ijskasten, ge wone kasten, tafels, stoelen, beddegoed, glaswerk tot servet ringen toe. Zeven maanden celstraf voor Goese ziekenverpleger Wegens diefstal en vervalsing De rechtbank te Middelburg heeft woensdagmorgen de 29-jarige zieken verpleger J. K. uit Goes veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, waarvan 5 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar plu' toezicht van de reclasse ring van het Leger des Heils. De of ficier van justitie had tijdens de zit ting van 16 januari een gevangenis straf van 15 maanden, met aftrek, geëist. Zoals bekend had de ziekenverpleger op 21 september en 4 oktober van het vorige jaar twee bromfietsen ge stolen. terwijl hij zich voorts had schuldig gemaakt aan vervalsing van een mulo-diploma. Tijdens de verkoop van één der bromfietsen in Rotter dam had hij zich uitgegeven voor „drs. Levi". De pensionhouder G. K. uit Vlissin gen, die op 8 december van het vorige jaar onder invloed van sterke drank zijn auto bestuurd had in de Punt- póortstraat en Havenstraat te Mid delburg en daarbij tegen verschillen de huizen gebotst was en tenslotte in een afwateringskanaal terecht geko men was, werd door de rechtbank veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar, een geldboete van 150, alsmede een onvoorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van één jaar. Dit vonnis werd conform de vordering van de officier uitgesproken. KANTONRECHTER MIDDELBURG Toen vrachtwagen ging inhalen De chauffeur M. D. uit Amersfoort bracht op 18 september van het vo rige jaar met zijn vrachtauto, toen hij een voor hem rijdende vrachtwa gen met oplegger wilde passeren, een met grote snelheid achteropkomende Eersonenauto danig in het nauw. D. aaide voor deze personenauto, die hem al aan het passeren was, plotse ling naar Links uit teneinde de voor hem rijdende wagen voorbij te ko men. De personenauto werd door de vrachtwagen in de berm gedrukt en aan de zijkant beschadigd. Tegen de kantonrechter te Middel burg, mr. J. Moolenburgh, verklaar de D. tijdens de middagzitting van WQensdag, dat hij, voordat hij ging inhalen, eerst in zijn spiegel gekeken had. Dit had hij gedaan toen hij nog een driehonderd meter achter de voor hem rijdende vrachtauto met opleg ger reed. „Wij kruipen dan vlak achter zo'n auto, omdat we niet zulke hoge snelheden kunnen halen", aldus verdachte. Voordat ik naar links uitweek heb ik niet meer in mijn spiegel gekeken. Ik was er zeker van dat er niets achter mij zat want toen ik de eerste maal keek kon ik de weg achter mij over een grote lengte zien. De kantonnier van provinciale waterstaat, A. de L. uit Kloetinge, die alles had zien febeuren en die als getuige ge oord werd, verklaarde, dat de chauffeur van de personenauto reusachtig hard gereden had. De chauffeur-expediteur, J. W". W. uit Amersfoort, die in de cabine van D.'s auto zat, had alleen een schurend geluid gehoord toen de beide wagens met elkaar in aanraking kwamen. Deze getuige sprak de veronderstel ling uit, dathet passeren van de vrachtauto te lang naar de zin van de chauffeur van de personenauto geduurd had en dat deze „getri pleerd" had./ „Dit gebeurt herhaalde lijk", zo betoogde hij.. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, stipte aan dat de meest voorkomende aanrijdingen veroorzaakt worden door plotseling stoppen en bij het Elotseling links afslaan om in te alen. Hij meende dat men ver dachte wel ban verwijten dat hij voordat hij werkelijk ging inhalen niet nog eens in zijn achteruitkijk spiegel gekeken had. Maar de offi cier achtte het ten laste gelegde niet bewezen, zodat hij vrijspraak vroeg. De kantonrechter kon zich met deze eis verenigen. De slager A. K. uit Voorburg was op 24 augustus met ziju vrouw en ken- Bondsdag C.J.V. op tweede paasdag in Breda In de jongste vergadering van de provinciale commissie Zeeland van het Christelijk Jongeren Verhond werd medegedeeld, dat de Provincia le Bondsdag op tweede paasdag in Breda zal worden gehouden. De morgenbijeenkomst zal bestaan uit een liturgische wijdingsdienst. In de middagvergadering zal het optre den van de solo-toneelspeler Rob Ge- raerds het hoogtepunt vormen. Een meisjesgroep uit Heusden zal mede werking verlenen met ritmische gymnastiek. Besloten werd voorts begin maart 'n ontmoetingsdag te beleggen op een nog nader aan te duiden plaats. Voor het hoofdbestuur van het C.J.V. wer den voor de provincie Zeeland kandi daat gesteld mej. D. Dekker te Kloe tinge en de heer L. Evertse te Oude- lande. Tijdens de bijeenkomst van de provinciale commissie werd op'har telijke wijze afscheid genomen van de presidente, mevrouw v. d. Graaff- Lammerink te Ni.euwvliet, die haar functie moest neerleggen wegens ver trek uit Zeeland. Zij is verschillende jaren werkzaam geweest in het C.J.V.F., waarvan zij de laatste ja ren presidente was van de provinciale commissie. Vorig jaar werd zij na de fusie tussen het C.J.V.F. en het C.J.M.V. tot presidente van de pro vinciale commissie Zeeland gekozen. De scheidende presidente werd toege sproken door mevrouw Hornstra- Tichelman, lid van het dagelijks be stuur der provinciale commissie en de heer L. Evertse, secretaris der provinciale comissie. Mevrouw Horn- stra bood haar namens de* provincia le commissie een fraai collier aan. Aanleg nieuwe rondweg te IJzendijke In verband met het voornemen van Gedeputeerde Staten over te gaan tot de aanleg van een nieuwe rondweg om IJzendijke waardoor een be langrijke verkeersverbetering zal ont staan is een tweetal schatters be- nobmd om de benodigde grónden aan te kopen. Door de gezamenlijke eigenaren van deze gronden werd als schatter aan gewezen, de heer R. E. A. de Badts, lid van de raad van Schoondijke en door Gedeputeerde Staten, de heer F. Dekker te Oostburg. nissen bij vrienden op bezoek geweest in Kloetinge. Op de terugtocht, toen hij de rijksweg op wilde rijden, deed hij dit voor een op korte afstand te gemoet komende personenauto, die hierdoor danig in moeilijkheden werd gebracht. De chauffeur van deze auto, L. F. M: uit Rotterdam, pro beerde een ongeluk te voorkomen door de andere auto te passeren, maar botste hierbij op een van de andere kant komende personenauto. Zijn medepassagier, de slager J. P. L. uit Roosendaal, legde de hele toe dracht van deze aanrijding aan de kantonrechter uit. Dit werd ook ge daan door de assistent-magazijn meester A. R. uit Voorburg en diens echtgenote, die in de auto van K, de verdachte zaten. De officier van justitie eiste voor het veroorzaken van de aanrijding ƒ.75 subs. 15 dagen en voor het feit, dat K, z'n rijbewijs die dag toevallig niet bij zich had, 6. Mr, Moolenburgh vonniste con form.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 7