„DE VOLHARDING" ZAAMSLAG KRIJGT NIEUWE UNIFORMEN Agenda WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN DONDERDAG 29 JANUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 MUZIKANTEN ZAGEN „MODELLETJES" Concertprogramma 1959 is vastgesteld Tijdens de dezer dagen gehouden jaarvergadering van de muziekver eniging „De Volharding" te Zaam- slag zijn de eerste modellen van de nieuwe uniformen vertoond. Het be stuur had een Zaamslagse firma op dracht gegeven een drietal unifor men te vervaardigen, namelijk voor de directeur, een muzikant en een tamboer. Voordat deze modellen aan de leden en donateurs werden getoond, gaf de voorzitter, de heer R. J. van der Ve- ke een overzicht van de voorberei dingen en financiële consequenties, die hier aan verbonden waren. In zijn jaarverslag had de penningmees ter, de heer Serrarens medegedeeld, dat de opbrengsten van de olie-bol- lenactie, de voetbadwedstrijden en de bazaar het uniformenfonds met f 1913,50 deden stijgen. Hoewel de gehele aanschaf een bedrag van f 7000.vergt, werd toch besloten het korps van uniformen te voorzien, die binnen afzienbare tijd klaar zul len zijn. Tijdens deze jaarvergade ring bracht verder de secretaris, de heer A. Dieleman, jaarverslag uit, waarna de penningmeester de finan ciële toestand belichtte. Inkomsten en uitgaven voor 1959 worden be groot op f 3585.De aftredende be stuursleden de heren: H, W. Houg, J. J. Wisse en J. N. F. Serrarens werden allen herkozen. Verder werd de heer C. de Jong tot algemeen se cretaris gekozen. Concerten worden gegeven op 30 april, 23 mei, 20 juni, 15 augustus en op 19 september een slotconcert. De maand juli werd vrij gehoudèn voor het bezoek van de buurtschappen. Men is voornemens om op 11 juli een reisje naar Namen en Dinant te-maken. Indien daartoe gelegenheid befetaat,- zal de vereni ging deelnemen aan de festivals te Oostende en Temse. Bij de rondvraag werd de financiële positie van „De Volharding," nogmaals naar voren gebracht. v Goese stadsheiaardiers op televisiescherm De Goese „stadsheiaardiers" 'M- Sjoerd Tamminga (11) en Ine Bierens (13) zullen binnen- kort op het televisiescherm in duizenden Nederlandse huiska- mers verschijnen. Woensdag heeft de N.T.S. een uitvoerige =b reportage opgenomen van het jeugdige tweetal, dat door de stadsbeiaardier van Goes, de heer W. L. Harthoorn, wordt opgeleid. Onder meer zal men Sjoerd en Ine een lied kunnen horen en zien spelen op het carillon van de Grote Kerk te Goes. Via de Eurovisie zullen ook zes andere landen het mu zikale duo op het scherm zien verschijnen. De reportage zal op een nog nader te bepalen datum worden uitgezonden in het jeugdjournaal „Verrekij ker". n lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH Schepen botsten in haven van Hansweert Woensdagmorgen vond in de mon ding van de buitenhaven te Hans- weert een aanvaring plaats tussen het 1400 ton metende geladen motor tankschip „Albisia" van de rederij Phs. van Ommeren uit Rotterdam en het ledige 300 ton metende motor schip „Speranza" van schipper J. Aarnoudse uit Sint-Philipsland. De „Speranza", die komende vanaf de Westerschelde de buitenhaven van Hansweert binnenliep moest plotseling voor een paar voor haar varende vaartuigen, die in de ha ven op de ducdalf gingen meren, stoppen. De „Albisia", die eveneens van de Westerschelde de haven invoer kon niet meer stoppen daar het schip an ders met het achterschip op de steen- glooiïng van de Westhavendam ge komen zou zijn. De „Albisia" raakte met de stuurboordzijde tegen de „Speranza" en van laatstgenoemd vaartuig werd iiierdoor de scheeps wand ingedeukt. De „Albisia" liep geen schade op en kon haar reis ver volgen. Conferentie in Goese vrij evangelische kerk De Drie conferentie in de vrij evan gelische kerb te Goes werd woens dagmiddag en -avond voortgezet. In een goedbezochte middagbijeenkomst hebben ds. H. C. Leep uit Rotterdam en ds. J. Enter uit Enschede gespro ken,over: „Het leven uit het Evange lie, dat de Christelijke vrijheid en de goede strijd van het geloof brengt". 's Avonds was het kerkgebouw geheel gevuld met belangstellenden, die kon den luisteren naar de uitvoering van enkele liederen door het vrij evan gelisch kerkkoor. Vervolgens hielden ds. Enter en ds Leep referaten over: „Het ene evangelie heeft de Godde lijke kracht om U een geheel nieuw leven en de volle overwinning te schenken", Vandaag worden de laat ste samenkomsten gehouden. Varkensfonds te Veere had goed jaar In de laatst gehouden vergadering van het Varkensfonds, te Veere onder voorzitterschap van de heer D. Kasse Dzn. bleek uit het jaarverslag dat het ledenaantal 59 bedraagt. Deze le1 den hadden in 1958 in totaal een 75- tal varkens. Hiervan moest er slechts één wegens ziekte door het fonds vergoed worden, waardoor het afge lopen jaar zeer gunstig genoemd kan worden. De contributie werd vastge steld op 1 per lid en J 0.60 per aan gegeven varken. Bij de bestuursver kiezing werd de heer Jac. de Nood herkozen en de heer Jac. Gideonse herbenoemd. VANDAAG. Terneuzen Luxor: „The bridge on the ï'iver Kwal", 20 uur. 14 jaar; Hotel Rotterdam: Alg. verg. Kamer van Koophandel en Febrieken, 10 uur; Technische school: Tentoonstelling „De mens en z'n hobby". Oostburg Ledeltheater: Uitvoering Hulsters Gemengd Koor, 20 uur; Ho tel „DM Commerce": Verg. Ver. Öud- leerllngen rijks middelb. landbouw.- school, 14 uur. MIDDELBURG Vierjarig jongetje stak plotseling de weg over Dinsdagmiddag is de 4 jaar oude zoon van de familie F. aan de Veer- seweg te Middelburg op het nipper tje aan een groot ongeluk ontsnapt. Het kereltje stak plotseling de weg over, juist op het moment, dat een auto, bestuurd door B. V. uit Veere naderde. De jongen kreeg een klap van de auto en werd door de bumper een eind meegesleurd. Mevrouw J. Pel-Mëllink, die het knaapje onder zocht, kon echter tot opluchting1 van de ouders geen letsel waarnemen. Bejaarde wielrijder stak onoplettend Seisweg over Op de kruising van de Seisweg en de Schotelweg té Middelburg is maan dagmiddag'omstreeks kwart over een de 83-jarige wielrijder P. S. uit St.- Laurens aangereden dooreen perso nenauto.Dé bejaarde man kwam op zijn fiets vanuit de Schotelweg en wilde de Seisweg oversteken om het rijwielpad langs die weg te bereiken. Hij keek daarbij niet uit, terwijl juist op dit moment uit de richting Mid delburg een personenauto, bestuurd door M. V. uit Middelburg naderde. Hoewel deze bestuurder alles in het werk stelde om een aanrijding te voorkomen, lukte hem dit niet. De auto raakte de bejaarde man, die te gen de grond viel. Op advies van dok ter W. W Stevens werd de 83-jarige wielrijder met de ziekenauto naar het Gasthuis overgebracht, waar hij ter observatie- werd opgenomen. Bij de botsing had hij onder meer een hoofdwonde bekomen. Melodia bood keurig afgewerkte uitvoering Wat in het bijzonder aan de uitvoe ring, die Melodia, het Middelburgse jeugdorkest en -zangkoor in een bij na geheeL bezette Schouwburg woensdagavond gegeven heeft, was de afwerking van het programma. Die was namelijk in één woord uit stekend. De wijze, waarop de 40 jon gens en meisjes van Melodia deze avond hun nummers voor het voet licht brachten, verdient dan ook alle lof en het getuigde van maandenlan ge repetities en ingespannen werk. Een bijzonder aardig idee was, dat de Meiodianen hun uitvoering in een televisievorm gegoten hadden, com pleet met camera's, een televisieom roepster geleend van een hoofd stedelijke omroepvereniging, zelfs storingen toe. Als omroepster fungeerde dan Willy Grootjans, voor wie het een genoe gen was het ruim 15 leden sterke Melodia-öfkest voor te stellen en ver volgens alle nummers aan te kondi gen. Het orkest „opereerde" onder de kundige leiding van pianiste-accor- deoniste Lenie de Graaf, Het bracht een aantal goed in het gehoor lig gende mélodieën, die vlot vertolkt werden. Opmerkelijk was de discipli ne, die deze jeugdige muzikanten aan de dag légden. Dat gebeurde zelfs in de moeilijke Donauwellen en hierbij mogen met name de prestaties van pianiste, drummer of in de sfeer van het stuk: de paukenist en de blokfluitafdeling genoemd worden. Na de musicerende Meiodianen kwa men hun zingende collega's aan de beurt, die onder leiding van Lenie de Graaf op verdienstelijke wijze enkele Duitse volksliedjes zongen. Na de pauze brachten de jongens en meis jes een -vlot programmaatje van zang. muziek: en schetsjes, waarin aardige ideeën verwerkt waren en waarvoor ze terecht een harte lijk applaus in ontvangst mochten nemen. De regie van deze uitvoering was in handen van Adrie de Werk en deze jongeman mag op een goed stukje „T.V.-werk" terugzien. Op' bijzonder vlotte wijze „prees" hij onder meer de verloting aan, die in de pauze werd gehouden ter dekking van de onkosten aan deze avond Ontspanningsavond Deze week vertoonde de heer Ch. Bouwens voor de- personeelsvereni ging van de P.Z.E.M. in de koffieka mer van het P.Z.E.M.-gebouw te Mid delburg een groot aantal fraaie kleu rendia's, opgenomen tijdens zijp reis naar Italië. De bij de dia's behorende tekst was met muzikale omlijsting opgenomen op een tape-recorder; de tekst was gesproken door de heer C. van Hoek; zowel de heer Bouwens als de heer van Hoek maken deel uit van het P.Z.E.M.-personeel. Aan het slot van de avond werd nog een film van de interprovinciale sportdag te Leeu warden gedraaid. BIGGEKERKE Afscheid van onderwijzer De vereniging christelijk volkson derwijs te Biggekerke hield maan dag een ouderavond, waar tevens af scheid werd genomen van de heer P. C. Bothoff wegens zijn vertrek naar Wenum (Apeldoorn). De heer Bothoff vertoonde voor de pauze aan de ouders de film over de school, die hij in de loop van het jaar had opgenomen. Na de pauze, waarin het werk van de leerlingen bezichtigd kon worden, verkocht de voorzitter enkele handwerkstukken van de meisjes. Bij het afscheid werd de heer Bothoff toegesproken door de voorzitter van het schoolbestuur de heer P. Wijkhuijs, de burgemeester, de heer J. L. Dregmans, het hoofd van de school voor gereformeerd on derwijs, de heer M. Prins, de predi kant van de hervormde gemeente, ds. A. D. H. Röseam Abbing en de on derwijzeres, mejuffrouw Klaasse. De voorzitter van het schoolbestuur bood de heer Bothoff een foto van de ge restaureerde kerk aan, terwijl me vrouw Bothoff een bloemstuk ont ving. De heer Bothoff dankte tot slot alle sprekers. VLISSINGEN Ned. Chr. Vrouwenbond De afdeling Vlissingen van de Ned. Christen Vrouwenbond hield dinsdag avond in het jeugdgebouw der geref. kerk een ledenvergadering onder leiding van de presidente, meyr. Holthuis. Spreekster op deze avond was mevr. Homburg-Hoekveld, de gewestelijke presidente, met als on derwerp: „De macht van de vrouw", naar aanleiding van 1 Petrus 3 :6. Spreekster wees o.a. op de betere rechtspositie die de vrouw verkregen heeft, waardoor zij haar Invloed op nog meer terreinen kan uitoefenen. Ook in het kerkelijk leven zal de vrouw haar taak kunnen verkrijgen. Van veel belang is het goede voor beeld van de vrouw voor haar omge ving. Aanwinsten openbare leeszaal De jeugdleeszaal van de openbare leeszaal te Vlissingen heeft onder-; staande nieuwe boeken aan de biblio theek toegevoegd: Jongensboeken: Schultz. Grote raaf, de bever jager; Van Rhijn, Spoken in ma; Beke, De avonturen van Nickie Niemand; Beke, De dood van Vuur land; K. Norel, Loods aan boord; Grimme, Wolven in Mongolië. Meisjesboeken: Blom, Alles in de wind; Hagers, Ankie's klaverblad; Saxegaard, Het leven tegemoet; Van Schouwen, Slipgevaar; Whiteley, Wacht tot september; Wusstman, In- grid en de beer. Boeken voor jongens.en meisjes: An nie M. G. Schmidt, Wiplala; Conijn, Een huis vol dieren; Rutgers-v. d. Loeff.Basenau, Het verloren koffer tje; Lindgren, Wij uit de Bolderbu ren; Ter Haar, Ernstjan en Snabbel- tie (3 dlh). Studieboeken: Rudyard Kipling, Het djungelboek; Reeskamp, Verkeers- fotoboek voor de jeugd; Meyer, Het boek van radio en televisie. O.- EN W.-SOUBURG Souburgse brandweer huldigde jubilarissen In intieme kring hield de Souburgse brandweer woensdagavond haar jaarvergadering in de kantine van „De Zwaan", waarbij onder meer vertegenwoordigd waren het college van B. en W. van Souburg en afgevaardigden van de brandweren van Vlissingen en Middelburg. Na af handeling van de huishoudelijke za ken, het jaarverslag van de penning meester en de notulen, waarin uit voerig aandacht werd besteed aan het behaalde landskampioenschap tweede klasse op 2 september -1958 werden de heren H. Kasteleijn en K. Zuidema, 12% jaar in dienst bij de Souburgse brandweer, gehudigd. De burgemeester, de heer A. H. S. Ste- merding, speldde hen persoonlijk het erekruis van verdiensten, Uitgereikt door de vereniging van brandweer commandanten, op de borst hen prij zend voor de altijd betoonde trou we kameraadschap. Ook de dames werden Jn deze huldiging betrokken. De afgevaardigden van de brandwe- réh van Vlissingen en Middelburg memoreerden de goede samenwer king, die er altijd tussen hun korp sen en dat van Souburg had bestaan. Na dit officiële gedeelte bleef men nog enige uren gezellig bijeen. Filmavond V.P.Z. Er was dinsdagavond grote belang stelling voor de lezing en films van de afdeling Souburg van de V.P.Z. in gebouw „Rehoboth". De rijks-pluimveeconsulent ir. Van de Zande vertelde hoe de opfok en ver zorging dient te zijn om tot goede re sultaten te komen. De door de rijks- pluimveedienst gemaakte films „Op fok van kuikens" en „Verzorging in het moderne bedrijf" gaven daarvan een duidelijk beeld. De heer De Vipser, voorzitter van de V.P.Z. afdeling Souburg, gaf ook eni- "7e. voorlichting daaromtrent. )e voorzitter van de V.P.Z., de heer De Hollander besloot met enige aan wijzingen. SEROOSKERKE (W.) Chr. Filmactie De C.F.A., afdeling Serooskerke, vertoonde zaterdag in het vereni gingsgebouw de aangrijpende film „Het grote geheim". Hiervoor be stond veel belangstelling. GAPINGE N.C.V.B. bijeen De afdeling Gapinge van de N.C.V.B. hield haar eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Spreker voor deze avond was ds. Van der Molen, die sprak over het onderwerp „De enige vrouw op Davids troon". BRESKENS Wel volières in de Bloemenwijk In de jongste vergadering van de Breskense raad heeft mevr. M. M. Niermans-Gossije (p.v.d.a.) zich ver zet tegen het wijzigen van de politie verordening, om het bouwen van vo lières in de Bloemenwijk te verbie den. Zij zag hierin een beknotting van de vrije-tijdsbesteding. Bij de stemming behoorde zij dan ook tot een van de vijf tegenstemmers, waar door het wijzigingsvoorstel werd verworpen. In ons nummers van gis teren stond abusievelijk vermeld, dat mevr. Niex'mans tot de vóórstemmers behoorde. De drie voorstemmers wa ren de heren Zegers, De Jonge en Vergouwe. TERNEUZEN Roland Wachters cabaret trad op in Terneuzen R.-k. toneelgroep St. Paulus wil jeugdgroep (12-18 jaar) De rooms-katholieke toneelgroep St.- Paulus te Middelburg hield dezer da gen een druk bezochte jaarvergade ring. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer L. Castenmiller, een terugblik over 1958, dat voor de vereniging een gunstig jaar genoemd mag worden. De secretaris, de heer J. Sies, bracht zijn jaarverslag uit, terwijl de waarnemend penningmees- teresse in haar financieel verslag mel ding maakte van een batig salao. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Sies bij acclamatie herkozen, ter wijl mej. R. Jellema werd benoemd tot penningmeestcresse. Het bestuur deelde mede, dat het voornemen be staat een jeugdgroep voor de leeftijd van 12 tot 18 jaar op te richten. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Het cabaretgezelschap van Roland Wachter was woensdagavond te gast bij de Kunstkring Spaarfonds der Moderne Arbeidersbeweging te Ter- neuzen. Zoals gebruikelijk op avon- den van het Spaarfonds, was de zaal ,je van het Concertgebouw tot de laatste plaats bezet. Opgevoerd werd de re vue „Blijft onder ons". Heel origineel introduceerde Roland Wachter Sr. zijn medewerkers als Belgisch doua nier via een paspoortcontrole, waarna de jeugdige Jan Tromp het program ma met kunstfluiten opende. Wach ter Jr. belichtte hierna enkele aspec ten van decommerciële televisie, waarna Willy Alberti enkele Italiaan se liedjes zong, die zo'n succes wa ren, dat hei publiek hem tot een toegift dwong. De Kilima Hawaiians voerden hun gehoor mee naar Ha waii en Indonesië, waarna de Wama's ten tonele kwamen met hun zotte hu mor. Het Terneuzens Spaarfonds heeft voo! de ruim 1600 leden met dit cabaretgezelschap een goede greep gedaan en dat het publiek te vreden was. bleek wel uit het applaus waarmee de artiesten telkenmale werden beloond. In verband met het groot aantal leden van het Spa fonds zal de revue vanavond (don derdag) en vrijdagavond worden her haald. Lezing voor middenstanders Op uitnodiging van de Terneuzense winkeliersvereniging „Klim-op" hield dinsdagavond in caté ,,'s Lands Wel varen" te Terneuzen de heer J. Kos ter uit Hilversum, een lezing over fiscale en financieringsmoeilijkheden rond de opvolging in het bedrijf. Spreker stelde dat de middenstan ders over het algemeen nog te vaak een beroep moeten doen op specialis ten in belastingzaken. Hij vond het' beslist noodzakelijk, dat de-midden stander op zijn minst de belangrijk ste cijfers uit Zijn bedrijfsboèkhou- ding kent. Met een balans-voorbeeld zette hij de verschillende belasting problemen uiteen. Verder besprak hij de mutaties in de bedrijfsvorm, erf pachten, overnemings- èn weduwen- beding. Uitvoerig ging spreker in op de moeilijkheden die kunnen ont staan door overlijden van een werk nemer, die verzuimd heeft de nodige voorzieningen te treffen. De belangstelling van de zijde der Terneuzense middenstanders, waar onder ook enkele niet „Klim-op"-le- den, was matig te noemen. Na de le zing werden ae aanwezigen in de gelegenheid gesteld vragen te stellen, ook over de problemen in het eigen bedrijf. Gevonden voorwerpen Bij de gemeentepolitie te Terneuzen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: broche, zwarte kinderhandschoen, oorbel, grijze sjaal, poesjespop, hals ketting, fotonegatieven, blauwe vin gerwanten, zwarte damesglacé, speldje, hoofddoek, balletschoenen, paar kindewanten, rechter kinder- want, zwarte damesglaeé, gele kin- derwant, zilverbon, herenpolshorloge, bruine nerenglacé, zwarte wollen das, blouse en overhemd. Op het bu reau liggen enige wanten, glacés, blauw jongensjasje, sleutels, oorbel, zwarte wollen damesmuts, zwarte da mesportemonnee, blauwe kinder wantjes, zakdoekjes, rozenkrans, rood kinderportemonnee, kinder schoen. WATERLANDKERKJE Uitvoering De leerlingen van de openbare lagere school te Waterlandkerkje gaven hun jaarlijkse uitvoering ten bate van de te maken schoolreis. Opgevoerd werd het toneelstuk „De gouden draad" van S. de Bruijn, wat op verdienste lijke wijze werd opgevoerd. De smaakvolle toiletjes droegen bij tot het slagen van deze avond. Mevr. RisseeuwBasting verzorgde de mu zikale omlijsting. BIERVLIET Seriekaarting Dezer dagen werd in café „Willem Beukelszoon" te Biervliet een serie kaarting gehouden over 5 ronden. Het aantal declncmox-3 bedroeg niet minder dan 60. De le prijs (een zwa re kalkoen) ging naar de heer P. du Puy. De verdere prijswinnaars ren: 2e prijs: L. Bracke; 3e prijs: J. Moens; 4e prijs: P. de Leijs prijs: C. de Kuijsscher. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: C. C. Pattiruhu—Nortier, z.; N. Minneboo—Kluljfhout, z.; T. Kroon—Van Houten, z.; E. I. Goethals—v. d. Vijver, z,; G, A. Maes—Milh, d.; S. Theune—Bak- zA. M. v. d. Velden—Kopmels, z.; Fliers—Peters, d.; C. W. Janse—Nee- tens, d.; C. Schinkel—Vinke, d.; C. M. W. Riegen—Kloosterman, d.; J. S. M. BronkeChristiaansen, d.; L. A. M. A. Defize—Jung, z.\ G. Siereveld—Schuit, z.; A. W. Westerhuls—Hament, z. Ondertrouwd: M. Kok, 56 Jaar en A. J. Griep, 47 Jaar; L. J. de Graaff, 24 jaar en J. Germonpré, 20 jaarj C- R. Leunls, 27 jaar en A. Goedbloed, 21 jaar; I. N. Ragheb, 41 jaar en M. J. Smits, 39 jaar; A. P. van Herwijnen, 18 jaar en B. N. Bendsneyder, 21 Jaar. Getrouwd: L. Caron, 26 jaar en S. M. E. van Beers, 29 jaar. Overleden: A. de Buck, 54 jaar, e- van C. Parent; M. M. Fritz, 71 Jaar, wed. van J. de Pagtër. Nieuwe haven Yerseke (Slot van pagina 1) staat, dat het nieuwe havenplan dan gerealiseerd zal worden in D.A.C.W.- verband, zodat een aantal werklozen gedurende een bepaalde tijd werk kan worden* verschaft. Industrievestiging De aanleg van de nieuwe hayen heeft een tweeledig doel. Voorop staat na tuurlijk vervanging van de oude ha ven, zodat de circa 185 schepen in Yerseke ligplaats kunnen vinden en tijdig en zonder oponthoud geladen eii gelost kunnen worden. De moge lijkheid voor industrievestiging op het industrieterrein nabij de gepro jecteerde haven is volgens burge meester Willemsen een geenszins te verwaarlozen factor. Bij afsluiting van de Oosterschelde zullen de vis serschepen immers uit Yerseke ver dwijnen, maar dan heeft men reeds de beschikking over een goed geoutil leerde haven, die men dan min of meer als een „lokvogel" kan beschou wen voor de industrie. Temeer, om dat reeds veel gesproken is over in dustrievestiging als een bepaalde vorm van compensatie voor het ver lies van de vissersvloot. Tevens heeft het gemeentebestuur van Yerseke er oog voor, dat de Oos terschelde, na eenmaal een binnen meer te zijn, geschikt is voor de zeil- sport. Dan kunnen de jachten zeer zeker een ligplaats en een thuishaven vinden in Yerseke. De oude haven heeft nog geen nieuwe bestemming gekregen. Gedacht wordt deze onder meer te bestemmen voor scheepsre- paraties, maar mogelijk is ook, dat de oude haven gedempt zal worden en de functie krijgt van „droog" in dustrieterrein. Het zijn overigens suggesties en voorspellingen, die slechts verwezenlijkt kunnen wor den, als Yerseke inderdaad zijn nieu we haven krijgt. Het oesterdorp waoht in spanning op de beslissing! NIEUWVLIET Vergadering „Nut en Genoegen' De muziekvereniging „Nut en Genoe- gen" hield in de stadsherberg te Nieuwvliet dezer dagen de jaarlijkse ledenvergadering. De heer D. Dekker, voorzitter van de vereniging, opende. Zaterdag 28 februari a.s. zal 'n voor jaarsconcert worden gegeven. Op He- melvaartdag zal wegens ziekte van enige leden niet aan het bondscon- cours kunnen worden deelgenomen. Het vorige jaar is voor de vereni ging een alleszins gunstig jaar ge wéést, zó zei voorzitter Dekker. De financiële positie ziet er, dankzij de ~rote gemeentelijke subsidie, roos- ileurig uit, want de rekening sloot met een batig saldo van 188,36. 't Aftredende bestuurslid, D. Dekker, werd herkozen. Men besloot ter gele genheid van de 50ste verjaardag van H.M. de Koningin op 30 april een con cert te geven met, zo mogelijk, na afloop een lampionnenoptocht. Raad Nieuwvliet bijeen Dinsdagavond om zeven uur zal de gemeenteraad van Nieuwvliet in openbare vergadering bijeenkomen. In behandeling korhen o.a. een sub sidieaanvraag van de interkerkelijke commissie voor maatschappelijk werk in West-Zeeuwsch-Vlaanderen; een voorstel van B. en W. tot voor lopige vaststelling van de gemeente rekeningen van 1954 tot en met 1957 en de herziening van het uitbrei dingsplan voor de kom van de ge meente. AXEL o Feestavond Chr. Bedrijfsgroepen Centrale De Chr. Bedrijfsgroepen Centrale (C.B.C.) afdeling Axel hield haar feestelijke jaarvergadering in „Het Centrum". Na een kort openings woord volgde samenzang en schrift lezing. Vervolgens werden de jaar verslagen gelezen. De bestuursleden, de heren J. v. Drengêlen en M. Wie- land werden gehuldigd in verband met hun zilveren jubileum. De heer C. v. d. Wal, secretaris-penning meester van het hoofdbestuur der C.B.C. sprak een propagandistisch woord. Na- de pauze voerde de to neelgroep Ko Bakker op verdienste lijke wijze het bekende toneelspel van Joh. v. Eekelen: „Zonsopgang", op. Na afloop van dit uitstekend vertolkte spel in drie bedrijven moch ten de vertolkers een langdurig en verdiend applaus in ontvangst ne men. Na een kort slotwoord van de .voorzitter werd gezamenlijk nog ge dongen. Automobilist in Terneuzen reed na aanrijding door Een bestelauto, bestuurd door C. van der H. uit Terneuzen, heeft woensdagmiddag bij de Axelsebrug een in de richting Axelsestraat fiet sende dame aangereden. De wlel- rijdster, mevrouw M. van P., had voorrang. Zij kwam te vallen en moest zich met, een kniewond onder doktersbehandeling stellen. De be stuurder van de auto, die waarschijn lijk niets van het ongeval had ge merkt, reed na de aanrijding door in de richting Schuttershofweg. Successen van „Schouwse Ruiters" Bij de cross-country in de Wouwse Plantage bereikten de leden van de landelijke rijvereniging „De Schouw se Ruiters" enkele mooie resultaten. In de zware klasse vielen Stols, Van Oeveren en D% Wilde juist buiten de prijzen. In de middenklasse behaal de mej. D. Gaanderse met Max de 2e prijs. In de klasse licht werd mej. Tineke Vis 5e en Cor van Westen 6e. Marktberichten AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJNMARKT Amsterdam, 28 Januari. De totale dagom zet op de heden gehouden aardappel- termijnmarkt beliep 84 contracten. In de consumptiesector kwamen tot stand in Bintje 33 mm klei 50 contracten voor april, waarvan 20 tegen t 24.50 en 30 te gen f 24.60 (prijsh.) in Bintje 45 mm klei 7 contracten voor maart tegen f 26.50 en 15 contracten voor april tegen f 26.80 (prijsh.), in Voran 35 mm zand 7 con tracten voor april tegen f 18.30 (prijsh.), in Llbertas 35 mm zand 1 contract voor maart tegen f 17.80 (prijsh.) en in Alpha 45 mm klei 3 contracten voor maart te gen f 25-50 (prijsh.). Op de potérafdeling zette Bintje-e 35-45 mm klei 1 contract om voor maart tegen 30.50 (kalm). Voor de overige rassen was de stemming kalm bij geen omzet. VEILING TERNEUZEN Bloemkool C II 28. Knolselderij 13—14. Alpha I 16.20. Bintjes I 11.30—14.80. An dijvie n 87—90. Kroten 4,5—13. Rodekool 1026. Boerenkool 24—32. Savooiekool 7— 27. V/ittekool 12—16. Veldsla 40—92. Breek- peen 5—7. Waspeen 10—24. Prei 10—16. Knolselderij 17,5—21. Spruiten 14—50. Ui en 5—7- iWtlof A II 31—41, B 40—49, B II 2133, afwijkend .10—25. Schorseneren 25. Fruit. Appelen: Lombard Calville H I 80-90 29, 70-80 26.50, 60-70 15, H H 4, keu ken 16, fabriek 6- Jonathan H I 80-85 21— 33, 75-80 25—33, 70-75 20-40, 65-70 15—35, 60-65 10—22, H II 4—14, keuken 13—19„ fa briek 6—13. Goudreinetten H 85-95 21—26, 75-85 15—25. 65-75 10—15, H II 3, keuken 1418, fabriek 7—14. Golden Delicious HI 80-85 50, 75-80 51, 70-75 52, 65-70 43, 60-65 30, H II 13, keuken 30—35, fabriek 6—16. Laxton H I 75-00 32, 70-80 32, 65-70 29, 60- 65 12, keuken 16, fabriek 3. Zoete appe len, keuken 11—20, fabriek 613. Peren. Gieser Wildeman keuken 14—19. Pondsperen, keuken 11, fabriek 6. Saint Remy, keuken 12—13, fabriek 6—12 Com- tesse de Paris, keuken 12—15, fabriek 6. VISMIJN VEERE 253 kg exportgamalen 3.54. 68 kg schar 52—61. 21 kg bot 56-58. 2 kg rog 45. 2 kg kabeljauw 54. 880 kg sprot 25—38. 29 kg ongesorteerde vis 48—51. Nagekomen advertentie Heden overleed na een langdurig lijden, onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoe der, MARGARETHA VERHULST, weduwe van de heer JAN BOM, op de leeftijd van ruim 78 jaar. Haar diepbedroefde kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Waarde H. Bom. A. Bom-Sinke. P. M, Bom. KreiJ (N.OP.) J. Bom. M. Bom-Verbrugge. Waarde M, Bom. M. Bom-v. d. Weele. Waarde N. Bom. Spencerville (Ont. Canada) J. Kole-Bom. L. P. Kole. Waarde J. de Kdnder-Bom. N. J. de Kunder. Kloosterzande L. Verbrugge-Bom Jac. Verbrugge. En kleinkinderen. Waarde. 28 jan. 1959. Hoofdstraat 29. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op 31 ja nuari a.s. om 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3