FLINKE DOSIS BRITSE HUMOR IN „THE LITTLE HUT" beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! [grremrrai GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL GEVECHTEN TUSSEN POLITIE EN BETOGERS IN FLORENCE ZEEUWSE JEUGD VOETBALT TEGEN ZEEUWSE VETERANEN Uienprijs blijft zeer laag VOOR HANDBALB0ND GROTE LEDENWINST IN ZEELAND ut de ETHER 8 PROVINCIALE ZEEUW BB COURANT WOENSDAG 28 JANUARI 1959 FILMS IN ZEELAND yy Fraaie opnamen van het beroemde Bolshoi Ballet Op hot menu van Electro (Middel burg) prijkt zeer lichte kost, waarin een grote dosis Britse humor is ver werkt. Daaraan is het waarschijnlijk te danken, dat deze kost geen enke le overeenkomst vertoont met het degelijke en nogal zwaar verteerbare Engelse ontbijt. Vele ingrediënten doen denken aan die, waaruit de heerlijke komedie „The lord, the lady and the butler", die enige tijd gele den in Vlissingen te zien was, is sa mengesteld. Ook in „The little hut" is namelijk sprake van een schipbreuk en een klein gezelschap, bestaande uit drie personen, een dame (Ava Gardner) en twee heren (Stewart Granger en David Niven) spoelen aan op een on bewoond eiland, zijn gedwongen zich op dat eiland een permanente ver blijfplaats in te richten en beleven zotte gebeurtenissen. Het ligt voor de hand, dat de dame tussen de beide heren een twistappel vormt en het resultaat is zelfs een soort „leen- en pachtwet." Hoewel in „The lord, the lady and the butler" de stijl Britser was, maakt het humoristische gegeven van „The little hut" veel goed. Vooral David Niven als de huisvriend van het aan gespoelde echtpaar, doet wonderen, voornamelijk met zijn gezicht. Van een geheel ander soort hu mor getuigt de rolprent, die in Alhambra (Vlissingen) te zien is. „De inspecteur-generaal" is een film van Danny Kaye en van hem alleen. Een soort „one manshow" met een groot aantal medewer- kers-op-de-achtergrond, onder wie Elsa Lanchester en Walter Sle- zak. Het verhaal heeft men misschien al eens gehoord, het berust op per soonsverwisselingen en vermommin gen, die in alle rolprenten van Danny Kaye zo'n grote rol spelen. Danny Kaye dus als de inspecteur-generaal. Vorige week bespraken wij de wes tern „De dag der geweldenaars", met Fred McMurrauy en Joan Weldon in de hoofdrollen. Nu draait deze film weer In Luxor (Vlissingen). Terreur in het wilde westen is het nogal af gezaagde onderwerp. Het geweldige van het produkt is waarschijnlijk het feit, dat deze terreur wordt uitgeoe fend door een vijftal broers. Een ge zellige familie. Van beter gehalte is „Cowboy" in Grand (Goes). Ook deze film werd zondag reeds vertoond. Het is een betere western dan men over het algemeen gewend is voorgescho teld te krijgen. DONDERDAGCYCLUS. Een zeer waardevolle film is die over het Bolshoi ballet, welke donderdag- (Advertentie) Bij pijn, griep ol „landerig gevoel iorgl een enkel tablet dal U weer me! pleiier Uw weik kunt doen I Twee autobotsingen Dinsdagmiddag hebben zich in Ter- neuzen twee verkeersongevallen voorgedaan, waarbij echter niemand werd gewond. Omstreeks kwart- over twee kwam de melkbezorger J. E. de B. uit Temeuzen in botsing met een personenauto, bestuurd door M. C. uit Sluiskil, die De B. op de In dustrieweg inhaalde. Beide voertui gen werden licht beschadigd. Omstreeks tien minuten voor vijf botste een vrachtauto, bestuurd door J. A. de J. uit Terneuztsn in de Tho- lenstraat tegen een, in die straat ge parkeerd staande, bestelauto. Dit on geval was een gevolg van het te vlug naar rechts draaien van de vrachtwagenbestuurder na het passe ren. De vrachtauto, die de voorzijde van de bestelauto raakte, bleef on beschadigd. De bestelauto kreeg en kele flinke deuken. avond in Electro (Middelburg) tezien is. Prachtige opnamen in kleuren van balletten als o.m. „Het Zwanenmeer" van Tchaikovsky en Gorsky, dansen Uit „Faust", uit de opera „Ivan Su- sanin" en met als hoogtepunt „De stervende zwaan" prima ballerina Galina Ulanova. Voorts het bekende ballet „Giselle." De muziek wordt uitgevoerd door het Covent Garden Orchestra uit Londen. lijke hoofdrol wordt vervuld door de uitmuntende actrice Anne Baxter. De makers van „Lokkend moeras" Grand (Goes) ontleenden het gegeven voor hun film aan een boek van Marguérite Duras, dat handelt over het leven van blanke kolonisten op een plantage in Indo-China. De plan tage kost hun bloed en zweet en vlak bij de plantage ligt de verleide lijke stad. Silvana Mangano en Anthony Per kins vervullen de hoofdrollen. Irwin Shaw schreef het scenario. Keeper Landman betrokken bij onde omkopingszaak Een commissie van onderzoek van de K.N.V.B., bestaande uit de heren mr. Lobsteljn (Deventer), Coler en Van Heusden (beiden Rotterdam), die een onderzoek instelt naar gebeurtelijk- heden en toestanden bij B.V.V., zou daarbij zijn gestuit op een zeer erns tig omkopingsgeval, dat zich zou hebben voorgedaan in 1956 en waar bij een bekend speler uit de ere-di- visie en oud-international betrokken zou zijn, aldus bericht het blad „Sport en Sportwereld". Hoewel het onderzoek nog niet is af gesloten en de commissie ook nog tot geen eindconclusie is gekomen, omdat nog enkele betrokkenen moe ten worden gehoord, zouden reeds enige kroon-getuigen, te weten de voorzitter en de penningmeester van de B.V.V.-supportersclub „Róód- Zwart", de heren Van Hezik en v.d. Dungen, hebben bekend de S.H.S.- doelman Wim Landman in het voor jaar van 1956 met een bedrag van f 2400.te hebben omgekocht om B.V.V. de op 27 mei gespeelde wed strijd tegen S.H.S. in Den Haag te laten winnen. B.V.V. won deze wed strijd, die van groot belang was voor de kwalificatie voor een plaats in de ere-divisie, tegen de verwach tingen in inderdaad met 51 De Italiaanse wielercracks voélen de lente alweer in hun botten. Met een grote, zeer sterke, nieuwe ploeg zijn zij naar de Italiaanse Rivièra geto gen onder aanvoering va» Defi- lippïs en Nenoini, om daar alvast de winterse stijfheid uit de benen te rij den. Enkele van hen met In fcwn mid den aanvoerder DefiUppls tijdens een van de dagelijkse rondjes. Advertentiej fijn als u iels in huis hebt! Scheldegouwen verhoogde contributie tot 12.50 Beneluxronde waarschijnlijk in derde week van juni Hoewel de Beneluxronde 1958 voor de M.A.O. Scheldegouwen één der grootste evenementen geen nade lig 6aldo heeft opgeleverd, kwam het afgelopen verenigingsjaar de motor en autoclub toch op ouge.veer f 500 verlies te staan. Weliswaar heeft Scheldegouwen nog een „lcefkapi- taal" van circa f 2000, maar wan neer nog drie van dergelijke jaren zouden volgen, zal de MAC. exit zijn. Voor dit feit werden de leden dins dagavond tijdens de jaarvergadering in het Nederlands Koffiehuis te Mid delburg gesteld. Uitvoerig werd dan ook gediscussi eerd om pogingen in het werk te stellen de financiële basis enigzins gezonder te maken. Dat kan geschie den via het opvoeren van het aan tal advertenties in het clubblad en verhoging van de activiteiten der le den. De heer J. Coone, de voorzitter, verzekerde, dat het bestuur deze punten aandachtig onder de loep zal nemen. Voor dit doel werd reeds deze avond een doeltreffend besluit genomen. De leden gingen er namelijk mee ak koord om de contributie van f 10. te verhogen tot f 12.50. Nieuwe leden zullen bovendien nog f 2.50 aan in- leggeld moeten betalen. De Beneluxronde zal in 1959 tij dens eefi weekeind van zaterdag op zondag gehouden worden. Zeer waarschijnlijk zal dit geschieden een week vóór de T.T.-races in Assen, die op 27 juni a.s. gehou den worden. Ook de bekende Zon- neveldrit zal dit jaar weer door gang vinden. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat 1958 een vrij goed ver- enigingsjaar geweest is. Deze be stuurder noemde het opmerkelijk, dat ln Scheldegouwen een zo'n kleine groep van „actieve" leden tot grote prestaties kunnen komen. Hij deed dan ook een beroep op het grote aan tal „papieren" leden om niet alleen financieel, maar ook daadwerkelijk van hun belangstelling blijk te ge ven. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Coone en A. Bouwens herko zen, terwijl in de plaats van de heer P. van Hese de heer De Ruysscher gekozen werd. De heren P. van Sab- ben, A. Tilroe en D. Roelse werden herkozen als leden van de pers- en propaganda-commissie. Voor 1959 werden vier zakenritten en voorlopig twee K.N.M.V.-ritten vastgesteld, De Zeeuwse visserij in december 1958 Betere resultaten In december jl. werd van de Zeeuwse Stromen, in vergelijking met de zelfde maand van 1957, ruim een miljoen kg. meer vis gevangen, name lijk 4.744.501 kg (3.436.724 kg) met een waarde van f 2.705.136 (f 2.303.881). Hiervan was er 1.482.411 kg haring tegen 2.228.621 kg in de cember 1957. Deze aanzienlijk min dere haringaanvoer word wel gedeel telijk goedgemaakt door een hogere opbrengst per kilo, zodat de totale opbrengst toch nog f 661.158 werd, tegen f 718.157 in het voorgaande jaar. De aanvoer van consumptiegarnalen was aanzienlijk groter, nl. 119.292 kg (20.064 kg) 'die f 211.375 (f 59.923) opbrachten. De oesteraanvoer beliep 7.056.995 stuks, met een totaal gewicht van 620.079 kg en een geldswaarde van f 1.503.402. In december 1957 waren deze cijfers resp. 6.263.454, 556.608 en f 1.424.305. Een sterke toename ver toonde de aanvoer van consumptie mosselen, nl. 1.945.300 kg (f 214.989) tegen slechts 385.700 kg (f 43.899' in december 1957. WATERKANONNEN TEGEN KEIEN Vijftig gewonden naar ziekenhuizen In Florence is 't dinsdag tot onge regeldheden gekomen nadat de po litie 's ochtends 400 arbeiders had verjaagd uit een fabriek waar een zitstuking van 18 uur was georga niseerd uit protest tegen het ont slag van een aantal arbeiders. Het tram- en busverkecr kwam na een oproep van de communistische vakhond tot stilstand. De sociaal democratische vakvereniging riep een algemene staking uit. Speciale groepen politiemannen zijn met jeeps, waterkanonnen én traan gas druk in de weer geweest om groe pen betogers uit het centrum van de stad, en voornamelijk van het plein voo.' de beroemde kathedraal te ver drijven. De betogers wierpen stenen en stukken hout naar de politieman nen. Bij het hoofdpostkantoor ontstond een gevecht om een barricade, waarbij dc politie traangasbom- men en do betogers kelen wierpen. Volgens onofficiële ramingen be vonden zich tegen de avond een 10.000 betogers in het stadscen trum. Dertig politiemannen en twintig burgers zijn met verwon dingen in ziekenhuizen opgeno men. Tegen negen uur 'savonds begon langzamerhand do rust terug te Ke ren, doordat de betogers, hongerig en doornat door het bombardement van de waterkanonnon der politie, het veld ruimden. De straten in het centrum lagen bezaaid met stukken hout, stenen en glas. ZATERDAG A.S. IN IJZENDIJKE De jeugdcommissie van de K.N.VJB. afdeling Zeeland heeft afgelopen za terdag, na de laatste trainingsbijeen komst die o.l.v. bóndsoefenmeester Bram dc Smit te Vlissingen werd ge houden het elftal samengesteld, dat op zaterdag 31 januari a.s. om 3.15 uur te IJzendijke zal uitkomen tegen een elftal, samengesteld uit oud- Zeeuwse elftalspelers. De voorzitter van de jeugdcommissie, broeder Ber nardo uit Hulst en Bram de Smit, welke laatste van de spelers een vul pen in ontvangst mocht nemen, spra ken de jeugdige spelers toe waarbij er o.m. de nadruk op werd gelegd, dat deze kortdurende training moet worden gezien als grondslag, waarop verder zul moéten worden gebouwd. Reeds zaterdag kunnen de jongens tonen wat zij in hun voetbalmars hebben. Ze gaan dan immers hun krachten meten met een elftal van „oude rotten" die stuk voor stuk de technische kneepjes nog wel onder de knie zullen hebben en het Is zeer de waag of het onmiskenbaar voor deel van de jeugd voldoende zal zijn om de balans in het voordeel der jon geren te doen doorslaan. Al met al kan het een aantrekkelijke kracht meting worden, waarvan juist deze jeugdspelers heel wat kunnen opste ken. Het jcugdelftal werd als volgt sa mengesteld: Doel: J. de Jonge (Tern. Boys); ach ter: J. Huysman (Tern. Boys) en M. de Burger (Hulst); midden: W. Ca- pello (Goes), J. van Aalst (Vlissin gen) en B. Carol (Middelburg),; voor: Herstel van vliegveld in Haamstede is gereed Contact met Engelse maatschappij voor pendeldiensten ln zomer De herstelwerkzaamheden aan het vliegveld Haamstede zijn gereed ge komen. Het wachten is nu op de goedkeuring door de Rljksluehtvaart dienst ran dit 36 ha. grote terrein. Thans streeft het gemeentebestuur er naar door middel van pendeldiens ten de badplaats aansluiting te ge ven op de luchthavens in Rotterdam, Amsterdam en eventueel in het bui tenland. De burgemeester van Haamstede, jhr. R. J. H. Q. Röcll, deelde mee, dat hiervoor reeds contacten zijn ge legd mat «en Engelse luchtvaart maatschappij. Hij verklaarde hot toe te juichen, dat ook de Nederlandse maatschappijen zich hiervoor inte resseren. W. de Vos (Middelburg), W. de Blok (Hulst), A. van Goethem (Steen), L. van Dlxhoorn (Temeuzen) en J. Hu- scr (Vlissingen). Reserves zijn: W, Voet (Hulst), L. de Kind (Steen), M. Elders (Zeeland Sport), C. van Belzen (Arncmulden), J. Lillipaly (Vlissingen) en J. de Jon- ge (Goes). [et oud-Zeeuws elftal komt voor de ze gelegenheid in de volgende samen stelling: Doel: W. Strulwlgh; achter: C. Bode en J. Mijnheer; midden: D. Mos, P. Barten en T. v. Rijswijk; voor: P. v. de Schraaf, A. de Smit, L. Outer- mans, W. Kasteelen en L. v. Foucke. Reserve: H. Burgerhof. Do aftrap zal worden verricht door Bep Bakluiys, die des avonds In café Neyssen te IJzendijke over zijn voet balbelevenissen zal vertellen. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ^{oren, jten en.... schrijven Verrassend goede Tosca van Forum Technisch mochten dan nog enkele vlekjes de feestelijke Inwijding van de nieuwe zender Markelo ontsieren, het oosten van het land heeft zich aan de kijkers elders gepresenteerd op een manier, die gezien mocht wor den. Het Twentse operagezelschap Forum zorgde voor een operavertol king op verrassend hoog niveau. Het zou uiteraard niet redelijk zijn, deze schouwburgreportage van Pucci ni's Tosca te vergelijken met een maandenlang voorbereiden en onge looflijk kostbare produktie in play back, die de Duitse monster ^regis seur Kurt Wilhelm ons op hoogtijda gen pleegt voor te zetten. Zo men evenwel toch die vergelijking wil, dan komt Forum er beslist nog niet slecht af. Dank zij vooral de Intensieve steun, die het gezelschap en regisseur Paul Pella kregen van Rob Marióus Smit. Wat hij met drie caméra's be reikte was verbluffend:, de prachtige décors van Wim Vesseür leenden zich' daarbij uitstekend voor dé projectie op de beeldbuis. Slechts sporadisch schoten de camera's even mis meestal kreeg men fraaie close-ups te zien en in enkele gevallen de eerste acte, toen Tosca de kerk had verlaten was er bepaald sprake van geraffi neerd camera-werk. Wat de opvoe- Grote kwanta uien worden op het ogenblik aangevoerd op do ulenvei- lingen op de Zeeuwse en Zuidholland se eilanden. Ook buiten deze veilin gen om worden voel uien verhandeld. Er zijn telers die graag willen rui men omdat de kwaliteit van de in kuil en ren bewaarde uien minder be- Ïint te worden. ègenover dit Vrij grote aanbod staat de laatste dagen een iets afne mende vraag en dat heeft tot gevolg gehad dat <fc prijzen weer watzijn gedaald. Toen in de voorgaande weken de temperatuur daalde, stegen de uien- prijzen eri voor de middelkwaliteit werd rond 13 cent per kg betaald. Op het ogenblik is de prijs van de voor export geschikte middelkwaliteit te ruggelopen tot ongeveer 10 cent per kg- Voor de grove uien wordt 1112 cent por kg betaald en drielingen no teren eenzelfde prijs. De voornaam ste afnemer is Engeland, daarna vol gen West-Duitsland en Frankrijk. Voor de ulentelers is de huidige gang van zaken toleurstellend. Het uitval percentage wordt steeds groter en de prijs daalt. Op het ogenblik is ze naar de mening van deskundigen te laag voor een enigszins redelijke be waar- en teeltvergoeding. Zo is ech ter bijna het gehele seizoen de toe stand geweest. De zeer grote uien- oogst van dit jaar heeft de telers nog weinig geluk gebracht, aldus de mening van deskundigen. Mei hand lussen cirkelzaag Do landbouwersknecht R. F. te IJzendijke was bij de landbouwer A. v. H. hout aan zagen met de cirkel zaag. Door hot wegschieten van een stuk hout sloeg hij met zijn rechter hand tegen de cirkelzaag waardoor drie vingers van zijn hand ernstig werden verminkt. Maar stijging legt verplichtingen op ENIGSZINS ALARMEREND waren de woorden, die zondagmiddag in Goes bij de aanvang van de alge mene jaarvergadering van do afde ling Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond werden uitgespro ken door voorzitter J. A. Viergever. De grote ledenwinst in het afgelo pen Jaar was het uitgangspunt van zijn openingsrede, „Inmiddels hob- bén we meer dan 1200 leden en bin nen afzienbare tijd zullen we de 1500 wel bereiken", zo zei hij. De heer Viergever wees er op, dat de keerzijde van de medaille is, dat dit ruime ledenaantal een bijzondere verantwoordelijkheid op de leidende mensen in de sport legt.. „Op het punt van velden, sporthallen, zalen voor training enzovoort moet iets gaan gebeuren nu nog jaarlijks meer jongens en meisjes naar de sportver eniging stromen", zo pleitte hij en hij wees daarbij op liet belang van het Provinciale Contactorgaan voor de Sport. Daarna reikte de heer Viergever de kampioensmedaille uit. De meeste on derscheidingen gingen naar Hellas, die kampioenen bij de dames, heren, heren-junioren en adspiranten had. De overige medailles waren voor Olympus, Tonido, Walcheren, Mara thon en De Meeuwen. Bij de behandeling van do verschil lende jaarverslagen werd er op ge wezen, dat het batig saldo in de zaalhandbalkas van 479,92 da ai- tuatie al te rooskleurig voorstelt. In feite is er namelijk een nade lig saldo... Het batig saldo is na melijk ontstaan door toevoeging van het zogenaamd garantiefonds, gelden, die door verenigingen ge stort zijn voor ieder team, dat aan de zaalbandbalcompetitie deelneemt. De vergadering besloot dat dit geld niet teruggestort zal worden in do verschillende vere nigingskassen, maar dat het In de „afdellngspot" blijft om metter tijd de goals en netten in de vei- linghallen in eigen beheer te ne men. Bij een ander jaarverslag bracht een Vlisslngse afgevaardigde onder de aandacht van het bestuur, dat den van de EHBO geen bedankje hadden gekregen voor „wachtlopen" tijdens wedstrijden in de Middelburg se veilinghal. „Op één avond waren er soms tien EHBO-ers ih de zaal, een beetje te veel van het goede", antwoordde de heer Viergever, die verder uiteenzette, dat de afdeling de EHBO niet eens om hulp heeft en dat in het vervolg ook lO-"ers entreegeld moeten beta len... De aftredende leden van het afde lingsbestuur werden bij acclamatie herkozen. In de technische commis sie werd in de plaats van de heer M. Sonke, die zich niet meer her kiesbaar stelde do heer G. Milhous benoemd. Voor de jeugdcommissie stelde de hoer L. J. Viergever zich niet meer herkiesbaar. Deze n- missie werd geaonvpletoerd door de benoeming van de heer, J. de Graaf Vaarwel voor Maya en Mies Mies Bouwman, de populaire qulz- miss van de A.VR..O. denkt om streeks mei te stoppen met haar spel „Van je familie moet je het hebben". Zij zal tot tenminste het najaar t.v.-rust nemen. De quiz eiste teveel tijd. Mies heeft een gezin, werkt als journaliste en treedt ook nog in het land op. Maya Bouma zal de beeldbuis ook al voor geruime tijd goedendag zeggen. Zij heeft namelijk een contract afgesloten voor het nieu we programma van Wim Kan, dat eind juli begint. Ze zal dan dus niet meer beschikbaar zijn voor „Pension Hommeles". ring betreft alle hulde voor dit jonge gezelschap, dat zich in korte tijd een goede naam in het oosten heeft ver overd en dat door deze uitzending ze ker zijn vleugels verder zal kunnen uitslaan. Van de solisten liet Peter van Zon als dc schilder Cavaradossië de mees te indruk na. Zijn ai'ia „Elucevan le stelle" in de derde acte was bepaald het hoogtepunt van deze avond. Hier hoorde men ook het orkest op zijn best in een zeer subtiele, genuanceer de en effectvolle vertolking. Lony Vonk was als Tosca niet altijd oven Imponerend. Zij groeide in de tweede acte via de bekende aria „Vissa d'arte vissa d'amore" naar een hoogtepunt, dat ze ook in de sterk dramatische slotacte kon volhouden. Hier stelde ze zich op één lijn met Peter van Zon. Samen zorgden ze voor een ontroerend mooi duet- Bert Bijnen was als Scarpia de mees te tijd net iets te week in zijn ac teren en te weinig gedecideerd in zijn zang. Jan Quiveman gaf een uitste kende creatie van de koster. Over het geheel genomen stond deze uit voering, muzikaal zowel als qua T.V.- presentatie, op een aangenaam ver rassend hoog plan. Het oosten mag terecht trots zijn. Alles op éên kaart Staatssecretaris mr. Höppener heeft gisteravond de grote radio-actie voor de jeugd „Alles op één kaart" inge leid met een vriendelijk en opwek kend wooi'd. Verder ging deze eerste uitzending grotendeels heen met het verduidelijken van de wedstrijd, waaraan ongetwijfeld véle duizenden luisteraars zullen deelnemen. DONDERDAG 29 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00=24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7.50 Dogopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Grom. O.oo Gym. voor de vrouw. 9.10- Voor de vrouw. 9-15 Gram. 9.15 Wa ters! 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.16 Gram. 11.45 Uit groeven en graven, caus. 12.00 Dans- muz. 12.30 Land- en tüinbouwmeded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13-15 Meded. en gram. 13.25 Amus. muz. 13.55 Beursberichten. 14.00 Collorecltal. 14.30 Alles op één karat 15-20 Mannenkoor. 15.40 Voordr. 13.55 Gram 16.40 Hawaiiamuz.. 17 00 Voor de Jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.18 Amus. muz 18.45 Sportpraatje. 18 55 Gesproken brief uit Londen. 10-00 Voor de kinderen. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 2000 Nws. 20.05 Radio Philh ork. en sol 21.20 Klipperschepen Jagen naar Londen, hoorspel. 22.40 Act. 22,50 Sport- act. 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO 7.00 NWS. 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd 7.40 Gram. 7.45 .Morgengebed en lil kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram 8.50 Voor de hulsvrouw 9.40 Schoolradio NCRV: 1000 Gram. 10 30 Morgendienst KRO: U-00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12,03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.36 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Gram, 12.50 Act. 13.00 Nws, 13.15 Zonnewijzer, 13,20 Piano spel. 13.40 Gram NCRV: 14.00 Metropole ork 14.45 Gram 15 05 Qmr.ork. ©n soliste. 16.00 Bijbelóverdenking 16.30 Bas-bariton en plano 17.00 Voor de Jeugd. 17 30 Gr. 17.40 Beursberichten. 17 45 Licht emuz. 18-15 Sportrubrlek. 1830 Gram. 18.50 So ciaal perspectief, caus 19.oo Nws- en weerberichten 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Vocaal ens 19.30 Radiokrant 19.50 Pol. caus. 20.05 Gevar progr. 22.05 Pe riodieken parade 22.15 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaal- sportultsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht- KRO: 20.20 Gastenboek 20.40 Kookpraatje en modepraatje. 21.05 Van paarden en ruiten. 21-25 Gesprek. Daarna: epiloog. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18.00 Voor de kinderen. 19 00 Voor de Jeugd 20.00 Nws. 20.35 Télé-Match. 21.35 Nieuwe films. 22 00 Filmprogramma. Daarm wereldnieuws. VLAAMS-BELG. T.V -PROGRAMMA. 19.00 Voor de jeugd- 19-30 Nws 20 00 in terview. 20.10 Debat. 20.40 Speelfilm. 22.25 Balletprogramma. 22.53 Nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 8