Zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle bestaat 50 jaar Recreatieplan voor Westkapelle Zeeuwse Almanak DREISCHOR ZOEKT OPLOSSING VAN WERKLOOSHEIDSPROBLEEM Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOEiNS-DAU Zö JA1NUA1W löütf STICHTING GING NIET ZONDER „STRIJD" Sinds de oprichting vonden ruim 5000 patiënten er genezing „ZONNEVELD", HET FRAAI gelegen zeehospitium aan de rand van de brede duinen tussen Oostkapelle en Domburg, viert in april a.s. zijn 60-Jar rig bestaan. Een eenvoudig rekensommetje leert dus, dat deze Instelling in 1909 opgericht is, maar vóór dit plan tot uitvoering kwam moest nog heel wat „strijd" geleverd worden. Het plan tot de bouw van „Zonneveld" werd opgevat door mej. E. D. van den Broecke, toondertijd In Middelburg wonend die in «verleg met dr. J. J. Berdenis van Berlekom, eveneens uit de Zeeuw se hoofdstad, onder de indruk van de prachtige resultaten van de Sophia- stichtlng en het kindersanatorium te Katwijk besloot een gedeelte van haar fortuin te bestemmen voor de bouw van een zeehospitium voor tuberculeuse en zwakke kinderen In de onmiddellijke omgeving van het vroegere bnl- tenhuis „Irma" te Domburg. MaarDomburgs burgemeester zag er ge varen voor zijn riante badplaats uit voortkomen. Dr. Metzger, een Domburgse genees heer, die het buitenhuls bewoonde en wiens naam en faam jaarlijks vele van Europa's vorsten met hun gehele hofhouding naar de Walcherse bad plaats trokken, zag lucht, bodem en water reeds vergiftigd door tuberkel bacillen van de kinderen, die daar verpleegd zouden worden. Hij dreig de dan ook met de verkoop van zijn villa en zijn vertrek. Adressen werden opgesteld en aan mej. Van den Broecke gezonden om haar te vragen haar plan niet uit te voeren. In de plaatselijk kranten ver sohenen artikelen van voor- en tegen standers, die dikwijls een fel karak ter aannamen. De inspecteur van de volksgezondheid, dr. Den Houter, werd er zelfs in gemengd en deze ad viseerde gunstig, omdat hij er abso luut geen gevaren in zag. Maar het slot was, dat mej. Van den Broecke op een andere plaats, namelijk In Oostkapelle, een inrichting bouwde, waar open tuberculose niet werd op genomen. De strijd bedaarde spoedig en Domburg, bevrijd van zijn angst, verheugde zich er nu over, dat In zijn nabijheid een dergelijke in richting kwam. In het Domburgs Badnieuws van juli 1909 komt een stukje voor, waarin gewezen wordt op de prachtige Inrichting, die aan de straatweg nabij West- hove verreesen op 5 februari 1909 geopend was. De plannen van architect Koch be stonden uit de bouw van een woon huis met een slaapzaal en rondom lighallen. De inrichting, waarin plaats was voor twintig.kinderen, was al leen des zomers geopend, terwijl de verpleging aanvankelijk gratis was. Mej. Van den Broecke fungeerde zelf als directrice, wijlen dr. B. Vaandra- fer uit Domburg was geneesheer. In 929 voelde de stichster zich te oud om de leiding verder op zich te ne men, waarna besloten werd om van de inrichting een stichting te maken. Mej. Van den Broecke nam zelf zit ting in het bestuur, echter maar voor kort, daar zij op 23 oktober 1932 over leed. Het werk werd onveranderd voort gezet tot in 1935 de eerste grote uitbreiding tot stand kwam, waar bij de beddencapaciteit werd opge voerd tot 65. Gedurende die tijd was ook de aanvankelijke terug houdendheid van de Zeeuwse be volking voor het zeehospitium ver anderd in een begrip voor het nut der verpleging voor vele zieke en zwakke kinderen. Vooral ook door de stichting van een districts-con- sultatiebureau voor de tuberculo- se-bestrijding. Behalve uit Zee land, kwamen in de volgende ja ren echter nog talrijke patiënten uit andere delen van Nederland, onder meer uit Rotterdam, waar mee een contract gesloten "werd om drie maanden per jaar 40 zie ke kinderen op te nemen. Evacuaties In de oorlogsdagen van mei 1940 werd het zeehospitium gevorderd door het Nederlandse leger, dat er een hospitaal van maakte. Een ge deelte van de patiëntjes werd naar huis gezonden, de rest werd onder gebracht In Berkenbosch te Oost kapelle. Een maand later werd het weer vrijgelaten, maar nu waren het de Duitsers, die beslag legden op een vleugel en in 1942 zelfs 'de' gehele inrichting vorderden. Weer werd het sanatorium een hospi taal en weer moesten de patiëntjes er uit: zij werden geëvacueerd naar Dennenheuvel te Ossen- d recht. VAN (3.mn ijl TOT ACHT LIEDJES In twaalf Nederlandse steden en tot die steden behoort ook Goes zullen dinsdagavond 17 febrnari twaalf jury's ingespannen luisteren naar acht Nederlandse liedjes, wel ke door de Nederlandse Televisie Stichting in een speciaal programma zuilen worden gepresenteerd. Het is de bedoeling, dat deze jury's, die elk uit tien personen bestaan, daarna be slissen welk lied volgens hen in aan merking komt voor het Eurovisie Song Festival 1959. De uitslag van iedere jury, die door do voorzitter ter plaatse, aan de studio zal worden doorgegeven, zal hoorbaar zijn voor de t.v.-kijkers en worden ingevuld op een score-bord. VERGIF Da gemeentewerklieden, die in Noordgouwe rattenvergif op verschil lende plaatsen in de gemeente had den gedeponeerd, hielden een gèdeel- ALMANAK De Provinciale Almanak voor Zee land is een veelgelezen boekwerk en met spanning zo kunt gc gerust van ons aannemen icordt er nu al weer uitgezien naar het verschijnen van het exemplaar voor dit jaar. Want die van '58 is stukgelezen, uit de band gevallen door veelvuldig ge bruik en nauwelijks toonbaar méér. Er zitten ezelsoren in en hier en .aar treft ge er een schroeivlek in aan, op bladzijden waar een verstrooid ge bruiker een vonkje van sigaar, siga ret of pijp liet vallen tijdens het in- gespannen bestuderen van de met zo veel zorg verzamelde en zo overzich telijk afgedrukte gegevens. Over heel het ambtelijk, bestuurlijk en vereni gingsleven in Zeeland, ja (te) oneer biedig gezegd, over alles en nog wat. Honderden ambtenaren, vereniging*- secretarissen, juristen en ook jour nalisten zouden zich zonder die al- manal: wel op dak kunnen situeren. Ook al hebben ze bij het voor het eerst gebruiken van de almanak mis schien wel eens grijze haren gekre gen,. wanneer ze bijvoorbeeld t'e's moesten weten over de Bathpolders. Want dat moet ge dan zoeken onder de ,,d" van ,J)e" en niet onder de ,JB" van Bathpolders. Maar wanneer ge dat even weet, wordt die beste brave almanak er des te interessan ter en zelfs charmanter door. Met spanning, met ademlcze span ning mogen wij roei zeggen, wachten we weer op de nieuwe te van het verdelgingsmiddel over en zochten daar een geschikte berg plaats voor. Zij vonden die ook in net ketelhuls van het gebouwen complex, dat gemeentehuis, Groene Kruisgebouw, kleuterschool en bad huis omvat. Toen deze werklieden dezer dagen in het ketelhuis kwamen zagen ze iets bijzonders. Uit de zak met het voor ratten dodelijk vergif sprong kwiek en vrolijk een kleine muis. Wellicht had het dier zich aan de inhoud van de zak tegoed gedaan. De werklieden besloten een andere droge plaats voor de „lekkernij" te zoeken, daar deze alleen voor con sumptie door de bruine rat bestemd ls. BRANWEER I De leden van de Vereniging van Vrijwillige Brandweerlieden DOS in Serooskerke (VV) rokten dezer dagen uit naar café Westdorp, waar geen brand te blussen viel, maar waar de Jaarvergadering van de vereniging gehouden werd. De heer J. den Herder leidde deze vergadering terwijl secretaris A. Gi- deonse verslag uitbracht van de ac tiviteiten in het afgelopen jaar. Ge lukkig waren dat er niet veel, want In 1958 was er niets te blussen. Pen ningmeester J. de Keiizer maakte melding van een klein batig saldo. Burgemeester A. de Kam, die de ver gadering eveneens bijwoonde, bracht verslag uit van de toestand, waarin het brandweermateriaal verkeert. In het vervolg zuilen iedere maand op de tweede donderdag oefenin gen worden gehouden om paraat te blijven. Teveüs zal dit jaar weer een reisje worden gemaakt. Het slot woord was aan burgemeester De Kam. BRANDWEER H De brandweer van VUssingen rukte eveneens uit. Hier gold het echter geen vergadering, maar wel degelijk een brand. Tijdens het schaftuur van de werklieden was dinsdagmiddag 'n begin van brand ontdekt in een berg ruimte van de voormalige Shell-tan- ker „Rosa", die in de binnenhaven van Wissingen wordt gesloopt. Met één straal water wist de Vlissingse brandweer een eind te maken aan de wat al te grondig slopende vlam men. AANGESCHOTEN MEREL Bij Vrouwenpolder op de Rijken buurtweg werd door de heer P. L Neufeglisen uit Middelburg dinsdag middag een dode aangeschoten vrouwfjesmerel gevonden. Op de ring, die om een van de poten zat stond: Rijksmuseum YL, Stockholm 2018. En hier leefden personeel en patiën ten geruime tijd te midden van het kanongebulder, dat de strijd om Zee land veroorzaakte. In de nacht van 5 op 6 oktober rukten de Canadezen zelfs aan beide zijde van Dennenheu vel op. Onophoudelijk ratelden de mi trailleurs, scherven vielen op het dak of vlogen zelfs door de ruiten totdat... 's morgens vroeg tien Canadezen met gevelde bajonet de kamers bin nenstormden en aldus de bevrijding aankondigden. In het jaarverslag van 1944-1945 zijn deze bange dagen uit voerig weergegeven. Het gevaar was echter nog niet gewe ken. Onophoudelijk vielen nog grana ten In de buurt, daar de strijd om de toegang naar Zeeland fel woedde. Eerst in september 1946 was het mo gelijk weer naar Domburg terug te keren, nadat de gebouwen van de oorlogsschade waren hersteld. Nadat alles weer op orde gesteld was, werd een school opgericht, zo dat de patiëntjes in het sanatorium volledig onderwijs kunnen genieten. Er zijn zelfs mogelijkheden om mid denstand- of typediploma te behalen. Topjaar in 1954 Gedurende de jaren 1953, 1954 en 1955 telde Zonneveld de meeste patiënten. Het topjaar, was 1954, toen er 110 patiëntjes verpleegd werden, waarvoor'ruim 88.000 ver- pleegdagen uitgetrokken moesten worden. Maar hierna zette zich een daling in. In 1952 kwam ech ter reeds de laatste grote uitbrei ding tot stand, waardoor de capa citeit tot 110 bedden werd opge voerd. In 1950 was verder een mo derne röntgenafdeling aange bouwd. Aangezien het aantal tbc-patiëntjes sterk verminderde momenteel zijn er ongeveer 30 werd begin 1957 ge start met een afdeling voor nabe handeling van polio-patiënten. Ook dit aantal is reeds zodanig terugge lopen, dat er naar iets anders wordt uitgezien. Momenteel is er een afde ling voor tbc-patiënten en een reva- lidatieafdeling voor polio- en spasti sche patiënten. Vele vrienden De stichting Zonneveld werkt geheel zonder subsidie. Maar de inwoners van het sanatorium kennen véle vrienden. Zo onder meer de Zeeuwse sportvrienden, die via het comité „Sport Steunt Zonneveld" voor de ontspanning zorgdragen. De waarde volle geschenken, die het comité jaar lijks uit naam van de Zeeuwse sport wereld aan de Zonneveld-patiëntjes kan overhandigen, worden bijzonder op prijs gesteld. Sinds de oprichting hebbeh thans on geveer drieduizend voor het meren deel Zeeuwse jongens en meisjes ge nezing gevonden op Zonneveld. Velen van hen zijn nu reeds sterke en ge zonde mannen en vrouwen geworden en ongetwijfeld zullen hun gedachten in dit jubileumjaar in nog sterkere mate uitgaan naar het sanatorium dan anders. In Zonneveld zelf wordt het jubileum op 15 april a.s. herdacht. Het is de bedoeling, dat er een comi té gevormd wordt, terwijl die dag de patiëntjes en het personeel eens een keer flink „verwend" worden. iiiiiniiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiii Geluksvogels In juli aanbesteding bouw Prot-Chr. ziekenhuis Goes H De heer D. van Es, Ireneetraat m H 10 te Terneuzen, is blijkbaar n onder een zeer gelukkig ge- Het bestuur van de Stichting Protes- sternte geboren. Tijdens de n tants Christelijk Streekziekenhuis te H Sint-Nicolaasdagen nam hij Goes heeft architect K. L Sijmons H deel aan de „Klim-op"-actie te Amsterdam opdracht gegeven tot van de Terneuzense midden- het bestekklaar maken van de teke- stand en daarmee won hij een ningen. Zoals bekend werd enkele prachtig televisietoestel. Later weken geleden de goedkeuring van s ruilde hij dit toestel in voor de minister verkregen om een zie- een groter apparaat ter waar- kenhuis met 175 bedden te bouwen, s de van f 1465.—, hetgeen hem Verwacht wordt, dat de aanbesteding het recht verschafte mee te in het begin van de maand juli van H doen aan een Intelligentie- dit jaar zal worden gehoaden. H prijsvraag van de fabriek, die deze T.V.-toestellen vervaar- digt. Dezer dagen kreeg de heer Van Es bezoek van een vertegenwoordiger der direc ts tie van de fabriek, die hem de H f 1465.terug kwam brengen, daar hij tot de winnaars van de prijsvraag behoort. De fa ll mllie Van Es was er werke- H lijk een beetje ondersteboven van. Ook in Groede woont een win- Dronken achter het stuur Maandagnacht omstreeks half twaalf werd de politie van Middelburg ge waarschuwd, dat een bestelauto schuin op de Nieuwe Vlissingse weg stil stond, terwijl een man ér om heen scharrelde. De politiemannen, die op onderzoek uittogen vonden bij deze wagen C. F. M. H. uit Vlis- singen, die in kennelijke staat ver- keerde. Hij werd naar het politiebu- naar van de intelligentie-prijs- reau overgebracht waar hij ter ont ij! vraag. Het gezin van slager nuchtering werd opgesloten. Zijn H Morel kreeg een bedrag van rijbewijs werd, toen hij dinsdagoch- f 1295.terug. H tend werd vrijgelaten, door de poli- tie ingehouden. moiiiiimiiiiiniiiiiiiiminiiiiiiiiiiniimiiiifiiinniiiiifiiiiniimitniiiiiiiiiiir NIEUWJAARSREDE BURGEMEESTER Mogelijkheden in tuinbouw en de gladiolenteelt Burgemeester A. H. Vermeulen van Dreischor heeft in de nieuwjaarsrede, die hij in de jongste raadsvergadering heeft gehouden zijn ongerustheid uit gesproken over de toenemende werk loosheid op Schouwen-Dniveland. De heer Vermeulen noemde het in ver band hiermee dringend noodzakelijk, dat het eiland tot ontwikkelingskern in het probleemgebied Zeeland wordt verklaard. De mechanisatie in de landbouw en de slechte positie, waarin de vlasserij verkeert, zag de heer Vermeulen als de voornaamste oorzaken van de werkeloosheid in zijn gemeente. „De hoop ls gerechtvaardigd, dat de gla diolenteelt, die in 1958 goede resulta ten had, het arbeidsoverschot enigs zins zal kunnen opvangen, maar een volledige compensatie acht ik niet mogelijk", zei spreker. Wellicht zou het kweken van champignons, zo meende de burgemeester, een nieuwe bron van Inkomsten voor de bewo ners van Dreischor kunnen beteke nen. terwijl ook de tuinbouw mis schien mogelijkheden biedt. Een nijpende woningnood kent Dreisciior niet, maar cr is gebrek aan bejaardenwoningen. Verheu gend is, dat in 1958 werd begon nen met de bouw van een open bare lagere school; dat spoedig zal kunnen worden begonnen met de bouw van een rioolwaterzuive ringsinstallatie en dat de straat verlichting geheel is vernieuwd. De burgemeester betreurde het, dat de brug over het Haringvliet pas in 1968 klaar zal zijn, anders zou Drei schor veel eerder met Rotterdam (60 km) verbonden zijn. Dan zou het re creatiegebied „Dijkwater" in gebruik kunnen worden genomen. Nog dit jaar zal waarschijnlijk met het beplanten van het „Dijkwater" een aanvang worden gemaakt. Het plan ls gereed. Het vraagstuk van de intercommunale regelingen op Schou- wen-Duiveland ls in onderzoek, zodat de heer Vermeulen hierover geen na dere mededelingen kon doen. Ten aanzien van de herindeling der femeenten meende de burgemeester, at ernstig rekening moet worden ge houden met de mogelijkheid, dat het betreffende wetsontwerp voor januari 1960 in het staatsblad zal staan. „Dan zullen we verdere maatregelen moe ten nemen", aldus burgemeester Ver meulen in zijn nieuwjaarsrede. Advertentie Brandend lRaagznur na iedere maaltijd? Of angst bij voorbaat bij iedere hap eten? Re unies nemen - en... altijd zorgen dat ge ze bij de hand hebt. Een of twee Rennies gewoon laten smel ten op de tong - neutraliseren al het overtollig maagzuur dat uw pijnen veroorzaakt. En zo wordt uw zuur- brand geblust ln een paar tellen. Heerlijk middel die Rennies - en ze smaken nog lekker ook. Concert studentenkring St.-Anna ter Muiden Het concert dat op zaterdag 31 januari door de studentenkring „Sint- Anna ter Muiden" uit Amsterdam te Sluis zou worden gegeven is weder om uitgesteld. Het concert zal nu doorgang vinden op zaterdag 7 fe bruari. (Slot van pagina 1 waarin twintig „caravan-zolen" zul len worden aangebracht. „Caravan zolen" zijn betonnen plateaus; de hierop geplaatste caravan staat im mer netjes horizontaal en zakt niet met de wielen in de grond. Kamphotel Hierop aansluitend, in znidelijke richting zijn terreinen geprojec teerd voor de bouw van 120 ste nen bungalows. Hier zijn ook ge projecteerd een kamphotel, dat men een capaciteit van 200 tot 300 bedden denkt te geven en een soort jeugdherberg, een kampho tel voor de Jongeren eigenlijk. Voorts is hier een parkeerplaats met servieegebouw geprojecteerd. Het is uiteraard een plan. Als de raad er zijn goedkeuring aan hecht zal men nog tot een vergelijk moeten kunnen komen met de grond eigenaars: er zijn er onder meer twee landbouwbedrijven op de grond ge vestigd. Voor de bouw van kampho- tel en jeugd-kamphotel zullen daarna nog geïnteresseerden gevonden moe ten worden: het gemeentebestuur van Westkapelle wil dit namelijk overla ten aan het particulier initiatief. Bij die verwachte toeristenstroom hoopt het gemeentebestuur van West kapelle de rust te bewaren. Daarom zullen er in de kreken, waarin veel paling zit en die nu reeds een be scheiden hengelsportcentrum zijn ge worden, geen motorbootjes en derge lijke worden toegelaten. Aan boten verhuur wordt eveneens niet gedacht: er zal, met vergunning van B. en W. hoogstens een enkele kano worden toegelaten Een belangrijke overweging bil het ontwerpen van het plan was ook, dat Westkapelle economisch gezien een te smalle basis heeft. Verbreding aan industriële zijde was nauwelijks denkbaar. Maar de prak k begon te Een schetsmatige plattegrond van het ontroerp-reereatieplan ,,Joosses- weg" te Westkapelle, waarin terrei nen zijn geprojecteerd voor kam- peertenten, caravans, 80 kampeer- hutten, 120 stenen bungalows, een kamphotel en een kamphotel voor jongeren, een soort van ^jeugdher berg" dus. Op het kaartfe: 1. Joos- sesweg, 2. De Bucksweg, 3. kamp- hotel, 4. kamphotcl voor jongeren, 5. parkeerplaats met servieegebouw, 6. kampeerhuttenterrcin, 7. bestaan de parkeerplaats, 8. kampeerterrein 9. terrein voor caravans. Op het bungalow-terrein zijn tevens depen dances van de .kamphotels geprojec teerd. bewijzen, dat Westkapelle als bad plaats levenskansen zijn beschoren. De gelukkige omstandigheid deed zich daarbij voor, dat Westkapelle 'n afgerond natuur-, duin- en strandge- bied bezit. KUNST Magyar en Hielkema speelden in Goes SCHUTTERSHOF. Neenr een concert in de gewone zin van dit woord kon men het optreden van de violist Thomas Magyar en de pianist Willem Hielkema gister avond voor „Wetenschappelijke Be langen" te Goes niet noemen: het was veelmeer een soort cursus openbaar kunstbezit, waarbij Hielke ma als de „geachte-spreker-van-de avond" fungeerde. Maar ook met de ze formulering moet worden opge past, want bij het lezen van woor den als „geachte spreker" heeft men de neiging te denken aan een gede gen, maar langdradig heer, die zijn verhaal doet aanvangen tenminste bij de oude Grieken en zo mogelijk bij de eveneens oude Egyptenaren. Doch die sprekers-karakteristiek is met de beste wil van de wereld niet van toepasaing te verklaren op Willem Hielkema. Want deze gesticulerende rad-sprekende pianist heeft meer weg van een nobele kruising tussen een perfecte standwerker en een goede conferencier dan van een dro ge inleider. Hij verkoopt muziek en doet dat op een aller-gezelligste ma nier. Dat hij daarbij soms met aller lei vage, musicologisch moeilijk te hanteren begrippen werkt („luister naar deze volkse ritmiek", „klanken uit het zonnige Italië", „denk aan de zigeuner, spelend aan de rand van de poesta"), och, dat is minder erg. Men begrijpt hem, hetgeen tenslotte hoofdzaak is! Geen concert, maar een cursus-open- baar-kunstbezit dus. Dit kunstbezit bestond dan gisteravond uit werken van Veraccini, Beethoven, Chausson, Dohnényi, Kreisler en Ravel. Beide „inleiders" bleken ook nu weer mu sici van formaat, zodat hun vertol kingen indrukwekkend genoemd mochten worden. Helaas beschikte Hielkema niet over een vleugel, die geschikt mocht worden geacht voor een avond als deze. De klank van dit instrument stak wel heel mager tjes af bij die van de „Pietro Guar- nerius" van Magyar. En toen de pi anist zich niet kon weerhouden over dit magnifieke bezit van de violist enkele verrukte opmerkingen te sla ken ln de geest van: „een prrrachtl- ge oude, héél dure Italiaanse mees- terviool", zei Magyar alleen maar: „Bijna nét zo oud als die piano...."! Geen vleugel dus om over naar huis te schrijven. En dit in aanmerking genomen dient toch wel met respect te worden gewaagd van Hielkema's pianistische kwaliteiten. Trouwens, de technische en zèèr virtuose vaar digheden van beide musici schitter den na de pauze zo zeer, dat men er haast de muziek bij vergat. Geen wonder, dat het publiek langdurig applaudiseerde en de dankwoorden, aan het slot van het optreden ge sproken door de voorzitter der ver eniging, de heer B. van de Berg, nog eens nadrukkelijk met handgeklap bezegelde. Er was een vrij grote op komst. de K. Plannen verpleeginrichting voor langdurige zieken In vergevorderd stadium De plannen voor de bouw van een verpleeginrichting voor langdurige zieken met een capaciteit van 120 bedden op een terrein aan de Berg- weg-Heernisseweg te Goes, tegen over het te bouwen Protestants Christelijk Streekziekenhuis, verke ren in een vergevorderd stadium. Zo als bekend zal de stichting „Vcr- ftleeg- en Rusthuizen Midden Zee and" deze inrichting bouwen. Te vens wordt in dit „specialistische zie kenhuis" een afdehng physische te- rapie ondergebracht. De schetsplannen ontworpen door het architectenbureau irs. A. Rothui zen en P. J. 't Hooft zijn thans vrijwel gereed. Inmiddels heeft de stichting optie verkregen op ander halve ha grond In Valckeslot to Goes, waarop de inrichting zal ver rijzen. Met de bouw van het project is een bedrag gemoeid van rond 2.4 miljoen gulden. De directeur van de stichting, de heer M. L. Almekindcrs te Middelburg, verklaarde ons, dat men zeer waarschijnlijk binnen een jaar met de bouw zal beginnen. Ver wacht wordt, dat nog dit jaar de aanbesteding zal worden gehouden. In de enige tijd geleden gevormde stichting, die de plannen nader uit werkt en streeft naar spoedige ver wezenlijking daarvan, hebben zit ting: burgemeester A. H. S. Stcmer- ding van Souburg, voorzitter van de stichting, de heer M. L. Almekinders, directeur van de stichting, ir. P. J. 't Hooft, architect te Goes, mej. dr. A. H. A. Bakker te Middelburg, de heer J. van Tuinen, chef afdeling fi nanciën ter Provinciale Griffie te Middelburg, wethouder J. J. van Melle te Goes, dr. S. Drukker te Goes, dokter J. R. v. d. Borgh te Middelburg, geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid voor Zee land en de heer M. D. A. Glerum, hoofdingenieur-directeur van de di rectie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zee land. VANDAAG Middelburg Electro: „The little hut", 10 uur, 18 Jaar; Schouwburg: Uitvoe ring „Melodla", 80 uur; Schuttershof: Kindervoorstelling sprookjeetoneel Anneke Elro, 14 uur; Gouden Poorte: Vergadering Middelburgse Beetuur- dersbond 20 uur. Vllseingen Alhambra: ..De Inspecteur- generaal", 19 en 21 uur. alle leeftij den; Luxer: „Da er geweldenaars*', 20 uur, 14 jaar: :r>mla: Vlisslngs Schouwspel met ..Uitstekend my lord", 80 uur. Souburg De Zxvaan: Feestavond brandweer, 20 uur. Gooi Grandt „Cowboy", 20 uur, 14 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2