Kom spoel om Teruggang aantal Zeeuwse leden „Het Nederlandsche Trekpaard" Zeeuwsp dlmanafc JO FIBBE >infi*aphil« 29.75 „Brede Watering" kocht „De Zoutkeet" te Goes Opgelegde Libertyschepen verlaten Vlissingen ,DE BREDE WATERING VAN ZUID-BEVELAND" YERSEKES OUDSTE INWONER WORDT HONDERD JAAR Zesuwse veerdiensten door i ft fJlfS Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 JANUARI 1959 AFDELING ZEELAND VAN 2148 OP 2037 LEDEN Cursussen in paardengebruik dienen sterkte worden geanimeerd In «Ie maandagmiddag in „De Prins van Oranje'* te Goes gehouden verga dering van de afdeling Zeeland van de koninklijke vereniging „Het Neder landsche Trekpaard" heeft de secretaris, de heer J. J. Capon jr. bekend gemaakt, dat het ledental van de afdeling in het afgelopen jaar weer met ruim honderd is teruggelopen. Het kwam van 2148 op 2087. De secretaris brak derhalve een lans voor de ledenwerving; hierbij dient vooral het oog te worden gericht op de minder grote bedrijven, waar vooral daar het trek paard nog de meest voordelige trekkracht vormt. Paardenhouders, die nog bniten het stamboekver band staan, dienen gewezen te worden op het be lang, dat er voor hen is gelegen in het door keuren voor het hulpboek van hun daarvoor in aanmerking komende merries, om via dit hulpboek in het keurstamboek te komen. „Nog veel te veel beste merries lopen buiten het stam boekverband" zo zei de heer Cappon in zijn jaarverslag. Aan het slot van dit jaarverslag ci teerde de heer Cappon Ir. W. L. Harmsen uit Middelburg, de rijks- veeteeltconsulent, die in het Zeeuwse Landbouwblad een artikel had gewijd aan het paard als bedrijfsmiddel. Daarin wees ir. Harmsen er op, dat ook het Zeeuwse bedrijf sterk onder hevig is aan structurele veranderin gen. Het aantal paardenbedrijven daal de sinds 1950 van 5760 tot 4450 in mei 1958. De rijksveelteeltconsu- lent stelde daarbij, dat zich. een reëel tekort aan beleerde werk paarden voordoet, terwijl op het kleinere landbouwbedrijf het kos- tenprobleem van motorisatie en mechanisatie zwaar drukt. „De animo van de landbouwjongeren voor het paardenwerk is bezig verder af te nemen", zo citeerde de afde lingssecretaris ir. Harmsen, „om deze gang van zaken te keren, moeten cur- in het paardengebruik onder deskundige leiding ten sterkste wor den geanimeerd- Het doelmatig om gaan met paarden ls een vak, dat ge leerd moet worden. Van overheidswe ge worden deze vakcursussen met subsidies gestimuleerd. Een grotere deelname aan dit praktische onder richt ls in alle opzichten aan te be velen". Ledental De teruggang van liet ledental van de afdeling was voornamelijk te be speuren op Zuid-Beveland en ln oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen, waar het aantal leden in 1958 respectievelijk daalde van 293. tot 241 en van 748 tot 704. De kring Schouwen-Duiveland ging iets vooruit en kwam van 102 op 104 ledén. De kringen Sint-Philips- land (van 21 op 18), Tholen (107-103) Noord-Beveland (47-41), Walcheren (361-358), West Zeeuwsch-Vlaande ren (467-466) liepen daarentegen iets terug. ■Het eerste deel van de vergadering werd geleid door de afdelingsvoorzit ter, de heer J. Q. C. Lenshoek uit Kloetinge, die de vergadering echter voortijdig nioest verlaten in verband VAN itVltl TOT „DE MENS EN Z'N HOBBY" Er zijn op de wereld bijna evenveel hobby's als er mensen zijn. Een klei ne indruk van de verscheidenheid van hobby's kan men krijgen in Ter- neuzen, waar donderdagmiddag aan staande om twee nar de burgemees ter, mr. P. H. W. F. Tellègen een ten toonstelling zal openen van werk stukken, die in „de vrije tijd" ver vaardigd werden. Deze expositie, die onder auspiciën van de Schilders Studie Club in de technische school wordt gehouden, is te bezichtigen van 29 tot en met 31 januari. Reeds zijn er 115 schilde rijen, een groot aantal foto's, beeld houwwerken en scheepsmodellen in gezonden, terwijl nog verscheidene hobby-isten uit geheel Zeeuwsch- Vlaanderen hun medewerking heb ben toegezegd, onder meer met een compleet spoorwegemplacement, een maquette van een oud Zuid-Ameri kaans fort, een radiografisch be stuurd vliegtuig en een miniatuur Eifeltoren van lucifershoutjes. De or ganisatoren, die met deze expositie het doel hebben de vrijetijdsbeste ding te stimuleren maken in hun clubblad melding van een „overrom pelende belangstelling en medewer king". OUDERWETS STRAFEEST Een ouderwetse „Stva", Daar rekent men in de Westhoek op. Het jaar lijkse strandfeest, dat op 7 februari wordt gehouden zal worden opge luisterd door twintig ruiters van de rljverehiglng „De Schomvse Ruiters" uit Dreischor. Vorig jaar deden zes ruiters uit. Burgh en Haamstede mee aan het feest. Dit jaar zouden het er best tien kunnen zijn, meent men. Het voorbereidend comité hoopt op zoveel mogelijk ruiters en paarden VELDSLAG... In de raad van het Schoutose Seraos- kerke is kritiek geleverd op een aan tal instanties, die bemoeienis hadden ■met de plaats van een in de gemeen te te bouwen café. Dit leerden wij mï# de P.Z.C. van gisteren en moch ten wij al ooif het plan gehad héb ben om over te gaan tot het stichten van een koffiehuis in enigerlei ge meente, dan zouden ioij daar :ai meteen radicaal van afzien. Want om bier te mogen tappen moet ge tevoren geen gevecht leveren tegen één bierkaai, maar een complete veldslag tegen een heel legertje bier kaden. Althans, zo was het daar in het Schouwse Serooskerke, want zo lazen wij de wensen en belan gen van de toekomstigecafé houder waren genegeerd door: a) de Provinciale Planologische Dienst; b) het Staatsbosbeheer; c) de Rijkswa terstaat; d) de Provinciale Water staat en e) door Gedeputeerde Sta ten. In Rotterdam zouden se zeggen: ,J3alïo"l Met een heel speciale into natie. Wij zouden nog iets willen zeggen en wel, dat St. Joris het destijds catt- zienlijk gemakkelijker heeft gehad dan die adspirant-koffiehuishouder in Serooskerke. St. Joris had ten slotte maar tegen één draak te vech ten. Wlinneer toe déze niet zo ele gante, maar misschien wel beeldende vergelijking even mogen maken... uit belde gemeenten en... op goed weer. HULPVAARDIG Hulpvaardig als altijd snelden douane-beambten In St. Jansteen enkele Belgische dames te hulp, die zich zeer gebrekkig voortbe wogen in de richting van de grens. Tot hun verbazing echter bleek dat de dames helemaal niet slecht ter been waren, maar dat een flinke vracht Nederlandse boter de oorzaak van hun strom pelen was. Beiden hadden tien ki lo boter onder hun kleding ver borgen. ZEEUWSE AFKOMST De verhalen, die Amerikanen van Ne derlandse afkomst van hun ouders over Nederland horen, zijn voor hen vaak de aanleiding om een bezoek aan Europa te brengen en daarbij de geboortegrond van hun voorouders te bezoeken. De heer en mevrouw Tam- minga uit de Verenigde Staten zijn daar een voorbeeld van. Ze bezoch ten onlangs Bruinisse, waar de grootmoeder van de heer Tammin- ga in .een huisje aan de Nieuwstraat werd geboren. Ds. Van den Brinlc en oud-burgemeester Van den Berg leidden de Amerikaanse gasten rond door Bruinisse en boden hun een in derhaast getekende stamboom van de familie aan. WAPENFEITEN De schutterssociëteit Molenstraat te Sint Jansteen heeft een zeer jeugdige koning. De 16-Jarlge George Herrewegh loste de geluk kigste schoten en legde daarmee beslag op de titel. De oudste schutter der vereniging, de 84- jarige heer P. Plnym, schoot de meeste kleine vogels. Beide wa penfeiten droegen bij tot een zeer gezellige stemming aan de feestelijke koningsdis. ORGEL OP ZOLDER Er bestaat een liedje, dat overigens niet erg overtuigend, melding maakt van een koe op zolder. Hoewel de tekst van dat liedje door weinigen zal worden geloofd, is het een feit, dat zolders soms vreerad© zaken kun nen herbergen. De heer Joh. van den Bos in Brui nisse bijvoorbeeld heeft op zijn zol der een echt kerkorgel, dat hij kocht van de Gereformeerde Kerk in Kam- nörland. Het instrument is onder deel voor onderdeel naar zijn zolder getransporteerd en daar heeft hij 't mot een beetje hulp van een or gelbouwer weer in elkaar gezet. Me nigeen heeft reeds een uurtje ach ter het klavier gezeten. Tijdelijk gratis een royalo „Juniorpot" Brylcreem. Hiervoor naar Deze creem reeds vooi 1,per tube. met zijn beëdiging als hoofdingeland van het nieuwe waterschap „De Bre de Watering van Zuid-Beveland", De vice-voorzitter, de heer M. A. B. Puy- laert, de burgemeester van Zuiddor- Ïie, nam toen de leiding over. n zijn openingswoord kon de heer Lenshoek onder meer de algemeen voorzitter, de heer C. H. A. Stols uit St.-Philipsland verwelkomen, de heer Ch. A. C. Oomen, de algemeen secre taris en Ir. Harmsen, adviseur. Hij deelde mee, dat in de 's morgens gehouden bestuursvergadering op hartelijke wijze afscheid was geno men van dr. G. Grootenhuis uit 's Heer Arendskerke, de voormalige adjunct-directeur van de provinciale gezondheidsdienst voor dieren, die zoals bekend Zeeland zal verlaten. Medegedeeld werd voorts, dat de na tionale trekpaardententoonstelling in Den Bosch dit Jaar op 15 en 16 sep tember zal worden gehouden. Jury nationale Bij de rondvraag werd enige kritiek geuit op de samenstelling van de jury voor de nationale. Ongeveer dé helft van de jury zou uit kooplie den, tevens inzenders, bestaan. De vice-vóorzltter, de heer Puylaert, antwoordde hierop, dat de juryleden uit de kringen naar voren komen het zijn de beste paardenkenners. De algemeen voorzitter, de heer Stols voegde hieraan nog toe, dat men in België is overgestapt op het systeem; wie inzendt, kan geen deel uitmaken van de jury. Men zendt dan óp een anders naam in...... De heer Stols wilde zonder voorbe houd aannemen, dat de deskundige juryleden eerlijk keuren, weshalve hij in een jury, zoals die tot op heden steeds is geformeerd, geen enkel be zwaar kon zien. Besloten werd nog, de jury van de provinciale merrie- premiekeuringen te machtigen bij zeer grote aanvoer, als er teveel paar den zijn om in de kleine en grote maat te keuren het besluit te nemen in drie maten te keuren. Het gerucht, dat men op de ïand- bouwwlnterscholen het vak ^paar denkennis" wil schrappen, werd door ir. Harmsen tegengespro ken. Alleen zal door het vertrek van dr. Grootenhuis voor de school in Goes een nieuwe leerkracht no dig zijn. De oud-secretaris, de heer Cappon' sr., drong er tenslotte op aan; keuringen van merriën óp. het bedrijf-zo s&oe- dig mogelijk op te geven. Tijdens deze vergadering werd d'ê be groting voor 1959 vastgesteld met in ontvangst en uitgaaf een totaal van 13.100. Een sluitende begroting met een post onvoorzien van 204. In het hoofdbestuur werden herkozèn de he ren Lenshoek uit Kloetinge en Puy laert uit Zuiddorpe. In de plaats van het bestuurslid, de overleden voorzitter van „Door Een dracht Sterk" uit Hulst, de heer C. Plasschaert werd de heer J. van Wee- zemael uit Kloosterzande gekozen. De heren J. van 't Westeinde uit Nieuwdorp, A. Wisse uit Middelburg en Iz. van Maldegem uit Kortgene werden afgevaardigd naar de alge mene vergadering van de K.VJJ.T. In de jury voor de stamboekmerriekeu- ringen was voor 1959 benoemd de heer Stols uit St.-Philipsland en voor 1960 de heer R. J. Scheele uit Kort gene. Voor 1960 werd thans de heer L. P. Hanse uit Noordgouwe aange wezen. Tengevolge van het door de mist stagneren van de veerdiensten over de Westerschelde konden!ve le leden uit Zeeuwsch-Vlaanderen de vergadering niet bijwonen. Advertentie) Bij spierpijnen, reumatiek, neusverkoudheid PHILIPS Type 7529 t 37.50 Waar warmte helpt, helpt Philips „Infraphll" beter Hef Polderhuis wordt belangrijk uitgebreid Tijdens de maandagmiddag in „De Korenbeurs" te Goes gehouden verga dering van het waterschap „De Bre de watering van Zuid-Beveland" werd besloten tot aankoop van het vroege re hotel „De Zoutkeet" aan de Grote Markt 1 te Goes, waar momenteel Cultuur Technische en Herverkave lingsdiensten in zijn gehuisvest. Dit gebouw is gelegen naast het Polder huis van „De brede watering van Znid-Beveland". De benedenverdie ping de vroegere gelagkamer - zal worden ingericht als kantoor. De koopsom bedraagt 82.650. Voorts besloot de vergadering de bo venverdieping van het Polderhuis ge schikt te maken als kantoor. Hierme de is een bedrag van 10.000 ge moeid. Her Polderhuis tot de concen tratie van polders op Zuid-Beveland het domein van „De Brede Watering bewesten Yerseke" krijgt dan na de verbouwing op de bovenverdieping een tekenkamer voor de tonische dienst en een typekamer. Tijdens de vergadering van gistermiddag deelde de voorzitter, de heer P. J. J. Dek ker. mede, dat de heer D. J. Dees te Oudelande is aangewezen als plaats vervangend dijkgraaf. In België Is. het goedkoper Eén van de drie sedert augustus-sep- tember 1957 in de Vlïssingse binnen haven opgelegde Llberty-schepen, do „Margo", is dezer dagen naar Ant werpen gesleept, waar het mogelijk weer in de vaart wordt gebracht of verkocht zal worden. Niet onwaar schijnlijk is het, dat ook de sterk verhoogde havengeldtarieven van de N.V. Haven van Vlissingen mede tot het vertrek hebben geleld. Dit laat ste is in ieder geval de reden dat woensdag of donderdag a.s. ook het tweede schip, de „Rio Mar", Vlissin gen zal verlaten om naar Gent te worden gebracht. De tarieven voor opgelegde schepen blijken namelijk in België lager te zijn dan in Neder land. Mogelijk zal ook het derde schip, de „Zephyr" elders worden opgelegd, doch hierover is nog geen definitieve beslissing genomen. Daar de havengelden in Vlissingen abnormaal laag waren één cent Ïer m3 per maand zijn deze per Januari J.l. aangepast aan de el ders in ons land geldende tarieven. Het thans vastgestelde tarief van tien cent per m3, blijft niettemin nog iets beneden dat van Amsterdam en Rotterdam. Bestuur geïnstalleerd (Slot van pagina 1) doortastendheid van deze mensen al tijd bewonderd, zo zei spreker, die voorts de hoop uitsprak, dat deze mentaliteit altijd zal blijven. Als voorbeeld van een goede samenwer king noemde de commissaris de gang van zaken bij het vroegere water schap „De Breede Watering bemes ten Yerseke". Jhr. Do Caacmbroot herinnerde er voorts aan, dat de weg tot concen tratie wel lang is geweest, maar dat dit uiteindelijk toch zijn nut heeft gehad. Juist daardoor kon een reglement worden opgesteld in samenwerking tussen Gedepu teerde Philipse, de tweede afdeling van de provinciale griffie en ver tegenwoordigers uit de streek zel ve. Vooral de kans om zich uit te spreken achtte de heer De Casem- broot van groot belang voor de streek. Wijzende op de moeilijkheden, die moeten worden overwonnen, bracht de commissaris der koningin verho ging van de Westerscheldeaijken tot Deltahoogte ter sprake. In dit ver band maakte hij enkele opmerkingen over de ontwerp-bijdrage regeling. Tenslotte zwaaide jhr. De Casem- broot de bestuurders van de vroegere polders en waterschappen lof toe en sprak hij de hoop uit, dat de eeuwen oude tradities bewaard zullen blijven. Met deze woorden verklaarde hij het bestuur voor geïnstalleerd. In zijn antwoord-rede wees dijkgraaf Dekker op de grote historische bete kenis van deze dag. Hij wierp een blik in het waterschapsverleden van Zuid-Beveland, waarbij hij verklaar de, dat reeds in de 13e eeuw wordt gesproken over waterschappen. Hij zeiac voorts, dat ook vroeger reeds werd gedacht aan vorming van gro tere eenheden op poldergebied. Uit voerig ging de dijkgraaf ook in op de motieven om de polders en water schappen op Zuid-Beveland samen te voegen. Hij stelde met voldoening vast, dat het nieuwe waterschap is aangepast aan de gewijzigde omstan digheden; aangepast aan de moderne eisen van de veiligheid, de waterbe heersing, de ontzilting en het wegbo- heer, terwijl eveneens een billijker verdeling van de lasten wordt ver kregen. De heer Dekker zeido voorts, dat de reorganisatie van het water- schapsbestel op Zuid-Beveland mede tot stand ls gebracht dank zij de wij ze waarop het provinciaal bestuur contact heeft opgenomen en overleg heeft gepleegd met de besturen van de voormalige polders en waterschap pen. Hulde en dank bracht hij aan gede puteerde Philipse, die hij de stuwende kracht noemde om deze arbeid tot een goed einde te brengen. Ir. v. d. Burgt, die hierna het woord voerde, verklaarde, dat de bijdrage regeling nog niet gereed is gekómen. Hij zeiae de vrees bij de commissaris der koningin betreffende de eindaf rekening nog niet weg te kunnen ne men, maar anderzijds verzekerde hij jhr. De Casembroot, dat wol degelijk met de draagkracht van het betrok ken gebied rekening zal worden ge houden. Voorts spraken nog de hoer Philipse en burgemeester H. K. Mi- chaëlis van Goes. „DAT ZAL ME EEN FEEST WORDEN" Simon Paauwe woonde een eeuw in oesterdorp YERSEKES OUDSTE INWO NER en op ééu na de oudste mannelijke Inwoner van Zeeland oud-mosselbeurtvaarder Simon Paauwe viert zaterdag aanstaan de zijn honderste verjaardag. Hei zal een hele gebeurtenis worder voor de bejaarde baas, die zijn le ven lang in dit oesterdorp heef! gewoond. „Honderd jaar word ik al!" vertelde ons een trotse Simor Paauwe, die er lakoniek aan toe voegde; „Dat zal me een feesï worden". De oudste inwoner van Yerseke praat graag en veel over de laat ste eeuw. Vooral de verhalen uit zijn overigens kortstondige militaire loopbaan vormen de kern", 'k Moest voor m'n num mer op in 1879", zei hij, „in de Willem m Kazerne in Vlissingen Ik was daar kok. En een. goede, geloof me maar"! Paauwe heeft aangename herinneringen aan de diensttijd. Toen een kameraad van hem voor enkele dagen ach ter slot en grendel verdween, maakte hij een passend gedicht, dathij op de buitenmuur van de cel schreef en dat hij voor ons de clameerde. „Hier in dit akelig hol en bergplaats voor boeven, moet ik als braaf soldaat nu acht da gen toeven!" De oude, maar krachtige stem van de bejaarde Yersekenaar klonk helder in het vertrek. Meer dan tachtig, jaar heeft hij dit gedicht onhouden. Voor zijn diensttijd heeft Paauwe enige tijd gevaren en nadat hij zijn soldatenkloffie voor een bur gerpak had verwisseld, stapte hij op de beurtvaart Middelburg-Rot terdam. Op drieëntwintigjarige leeftijd ontmoette hij ln de Zeeuw se hoofdstad een Westkappelse schone, met wie hij kort daarna in het huwelijk trad. Hoewel de jonge bruidegom een aanbieding kreeg om op de lijndienst Vlissin- gen-Harwieh te gaan varen, ver koos hij Yerseke als woonplaats. Hij trad in dienst bij een mossel handelaar, die hem enkele 'aren later een eigen schuit bezorgde, zodat Simon Paguw met zijn „ne gotie" in dit" geval mossels naar de consument ln Brussel, Gent en Mechelen kon varen. Vele jaren heeft hij deze reis ge maakt, Op latere leeftijd heeft hij Sehandeld in palen ter afschei- Ing van de oester- en mosselner- celen en heeft hij olie verkocht. Paauwe was de tachtig reeds ver overschreden, toen hij nog regel matig per fiets zijn vrachten pa len ging ophalen, wat is nu het „geheim" van Paauwe's ouderdom Zeker niet vroeg naar bed gaan! De bejaarde Yersekenaar is een verwoed lezer geweest, zijn gezichtsvermogen is echter de laaste jaren erg afgenomen die tot diep in de nacht kran ten en boeken las. Zo lang hij het zich kan herinneren heeft Urker vissers namen passagiers mee naar Breskens De mist heeft maandag het scheep vaartverkeer op de Zeeuwse stromen ernstig gestagneerd. Vooral de: veer diensten ondervonden er grote hin der van. De veerdienst Vlissingen Breskens moest 's morgens om tien minuten voor elf worden stopgezet. Om tien minuten voor half yier werd de dienst uit Vlissingen hervat. De reizen naar Breskens en terug werden echter met grote vertraging uitgevoerd, zodat die van tien minu ten voor half vijf, en toen minuten voor half zeven uit Vlissingen en die van tien minuten voor vijf en tien minuten voor zeven uit Breskens uit vielen. Toen de boot omstreeks half negen weer de haven van Vlissingen was binnengelopen, was het zicht zo slecht, dat de dienst opnieuw moest worden gestaakt. Om tien voor half tien was het zover opgeklaard, dat de reizen konden worden hervat. De haringvissers uit Urk en Te xel, die Breskens als thuishaven hebben en die, na het weekeinde thuis te hebben doorgebracht, maandagmiddag per trein in Vlis singen arriveerden, werden door twee schepen van hun vissersvloot in Vlissingen opgehaald. Ook ver scheidene andere passagiers waag den met deze scheepjes de over tocht. De verbinding KruiningenPerkpol- der was van half twaalf tot tien minuten voor half tien 's avonds ge stagneerd. Toen klaarde het op en vertrok er weer een boot uit Perk- polder. Hoedekenskerke moest de reizen naar Terneuzen om half vijf staken. De eerste boot vertrok weer om tien voor half negen 's avonds uit Hoe dekenskerke. De lucht was toen „glashelder". Ook bij Katsevecr was het mistig. Pas tegen negen uur 's avonds trok ook hier de mist op. De diensten on Zierikzee konden echter de hele dag door normaal worden uitgevoerd. Minister Van Aartsen spreekt voor Arjos in Goes Hot provinciaal verband van de Ar jos zal op zaterdag 7 fobruari a.s. in het Schuttershof te Goes een verkie zingsbijeenkomst beleggen. Als sprekers zullen optreden de minister van Verkeer en Waterstaat J. van Aartsen te Den Haag on het hoofd bestuurslid van de Arjos mr. C. Boertlen te Dlemen. Medewerking aan deze bijeenkomst verleent voorts het Middelburgs jeugdorkest „Me de Uecr i'aauwe de x*ro «raciale Zeeuwse Courant vroeger dus de Middelburgsche en de Goesche Courant gelezen." Nog altijd is het de krant waarnaar vader 't eerst grijpt", vertelde ons de 72-jarige we duwe A. I*. Christiaanse-Paau- we, bij wie de krasse oude baas inwoont. Zijn dochter moet dan vele be richten voorlezen. Waar de be langstelling van de oude man het meest naar uitgaat Sinds hij van zijn 98e jaar af niet meer regel matig naar de kade kan gaan, heeft het gemeenteraadsverslag zijn belangstelling. Want Paauwe leeft mee met alle gebeurtenissen in Yerseke. Evenzo als de Yerse-" kenaren met het wel en wee van hun bijna 100-jarige dorpsbewo ner meeleven. Tijdens de receptie zaterdagmiddag in het gebouwtje van de Vrij Evangelische Kerk in de Lepelstraat, zullen naast de vier ln Nederland woonachtige kinderen van de heer Paauwe en de tientallen klein-, achterklein- en achterachterkleinkinderen, on getwijfeld vele dorpsgenoten hun felicitaties komen aanbieden. (Advertentie) I 0 VANDAAG Mlddelburg-Electro: „The little hut". SO uur. 18 j. Vlissingen- Athambra: „De inspecleur- generoal", 19 en 21 uur, a.l. Luxor: „De dag der geweldenaars", 20 uur, 11 •s-Grand: „Cowboy", 20 uur, 14 j. Sohutterehof: WillemHielkema en Thomas Magyar, viool en piano, con cert voor Ver. Alg. Wetenseh. Belan gen, 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2