Zoenincident leidt tot heropvoeding van twee a-sociale negerkinderen PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Bruid op op zicht CPoiien' Waar zijn onze schepen? [Snuif en wrijf ZATERDAG 24 JANUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUW BB COURANT 18 AMERIKAANSE VOORLICHTINGSDIENST Er was reeds een onderzoek gaande naar diefstal Naar aanleiding van reacties in Nederland op het feit, dat twee negerjongens in Monroe, in de Amerikaanse staat Noord-Caro- lina, die blanke meisjes zouden hebben gezoend, naar een opvoe dingsgesticht gezonden zijn, deelt de „United States Informa tion Service" mee, dat het hier „ontdaan van alle feitenver draaiing" om niet veel meer gaat dan de kwestie van de herop voeding van twee a-sociale kinderen en de gezinnen waaruit zij afkomstig zijn. Wat er precies in oktober verleden jaar in deze kleine stad is voorgevallen is niet bekend en de verhalen van de als getuigen gehoorde kinderen, in ouderdom variërend van 6 tot 10 jaar, zijn met elkaar in tegenspraak, aldus de Usis. Twee negerjongetjes en een aantal blanke meisjes hebben elkaar ge zoend. Enkelen beweren dat de ne genjarige David Simpson, en de tien- Jarige James Hanover Thompson eenvoudig mee zijn gaan doen aan bet „zoen-spelletje" dat door een groepje kinderen werd gespeeld; an deren zeggen dat de beide jongens zich in het groepje gedrongen heb ben en de meisjes hebben „gemo lesteerd". De kinderrechter J. Hampton Price zegt, dat hij de jongens nuar een staatsopvoedingsgesticht heeft ge zonden niet vanwege de zoenpartij zelf, maar op grond van de huiselijke omstandigheden van de beide jon gens. Toen zich genoemd incident voor deed was tegen de jongens al een on derzoek bij de kinderrechtbank aan hangig wegens begane misdrijven. Volgens staatsautoriteiten waren de i beide jongens spijbelaars, die thuis I evenals het bestuur van de NAACP geen passende verzorging of leiding wisten van deze situatie af en er genoten. - J De tienjarige James Hanover Thompson werd op 24 april 1958 wegens diefstal voor de kinder rechter gebracht. Volgens mede deling van de overheid heeft de politie hem bij verscheidene gele genheden 's avonds op straat op gepakt en hem thuis gebracht, waarbij doorgaans zijn moeder niet thuis werd aangetroffen. Op zijn schoolrapporten staat de op merking dat hij de openbare school onregelmatig bezoekt en dat hij in alle vakken onvoldoende vorderingen maakt. De negenjarige David Simpson werd tegelijk met Thompson op 24 april wegens diefstal voor de kinderrechter geleid. De volgende maand werd hij wederom voorge leid, nadat hij met een groepje jongens was opgepakt toen ze probeerden in een pakhuis in te breken. In de loop der jaren, aldus de offi ciële gegevens, heeft de politie de kinderen Simpson herhaaldelijk thuis gebracht wanneer ze 's avonds zwer vend door de straten werden aange troffen. Rechter Price verklaart dat de beide jongens vóór het „kissing incident" reeds acht of negen maal voor hem verschenen zijn, maar dat de dossiers niet alle vroeger begane misdrijven vermelden, omdat „de jongens nog zo jong waren, en ik het bij een be risping heb gelaten, in de hoop dat ze weer op het goede pad zouden ko men". Rassenincident De opleidingsschool wordt niet be schouwd als een tuchtschool of ge vangenis, maar als een onderdeel van een verlicht en vooruitstrevend stel sel voor de opleiding van jongens wanneer de gezinnen niet in staat worden geacht een degelijke opvoe ding te verschaffen. De „zocn-affaire" kan volgens „Usis" nauwelijks worden beschouwd als een plaatselijk rassenincident, of schoon volgens de stedelijke autori teiten het rasaspect mogelijk heeft bijgedragen tot de wijze en de haast waarmee de zaak is behandeld. Dr. A. E. Perry, vice-voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Nationale Vereniging ter Be hartiging van de Belangen van Kleurlingen, NAACP, heeft in een persgesprek gezegd, zich in de al lereerste plaats te verzetten tegen het feit dat de jongens alvorens door de kinderrechter gehoord te worden, zes dagen in de gevange nis hebben gezeten en hij maakt ook bezwaar tegen de procedure tijdens het verhoor. Hij gaf toe. dat de jongens thuis niet onder behoorlijk toezicht stonden, maar schreef dit toe aan de economi sche omstandigheden der gezin nen. Gang van zaken Na het „kissing incident" is het vol gende gebeurd: De politie van Monroe raadpleegde rechter Price, die haar machtigde de jongens in „verzekerde bewaring" te stellen. In Monroe bestaat geen nor maal huis van bewaring voor jeug dige delinquenten, zodat de jongens werden ondergebracht in een afge scheiden deel van de districtsgevan genis totdat het verhoor zou geschie- len. De moeders van de jongens, werd geen ernstige poging gedaan hun vrijlating te verkrijgen; even min werd tegen de maatregel van de politie geprotesteerd. Ook werd vol gens de stedelijke autoriteiten niet geprotesteerd toen rechter Price een plaatselijk bestuurslid van de NAA CP in kennis stelde van zijn voorne men de jongens naar de opleidings school te zenden. Het verhoor door de kinderrechter gebeurde op 4 november, ongeveer zes dagen na de arrestatie van de jongens. Rechter Price sprak afzon derlijk met de ouders van de blanke meisjes gn daarop met de negerjon gens. Niemand bood zich tijdens het ver hoor als raadsman voor de negerjon gens aan; aanwezig waren hun moe ders, het plaatselijk hoofd van de po litie en een sociale werker van het ministerie van sociale zaken. Rechter Price verklaarde dat hij de jongens en hun moeders in kennis had gesteld van zijn voornemen hen naar de opleidingsschool te zenden. Volgens hem had mevrouw Thomp son geen- bezwaren hiertegen go- maakt, maar mevrouw Simpson zei- de dat ze van plan was stappen te nemen teneinde haar kind uit de staatsvoogdij terug tc krijgen. De ruchtbaarheid in de internationa le pers ontstond nadat een New- Yorks dagblad de kwestie als een voorbeeld van rassen-onrecht had ge brandmerkt. Ter beschikking gesteld Blaine M. Madison, die belast is met het toezicht op de verbeter en opleidingsgestichten van Noord-Carolina, zegt dat de jon gens niet strafrechterlijk vervolgd en veroordeeld zijn maar ter be schikking van de regering zijn ge steld, die bepaalde dat zij naar de speciale school gezonden moesten worden voor een periode als „door onderwijsdeskundigen nodig ge acht wordt in het belang van de kinderen". De kinderrechtbank kan niet eisen dat de kinderen voor „een bepaalde periode" in de school worden opgenomen. De jongens kunnen aan de ouders worden teruggegeven .wanneer de schoolopziener van mening is dat (Advertentie) ^I'rolio'rH I mi Oude Val Jenever f 7.40 per liter I raagt i« slijt tri„f Pollen Itolf4'i'<i;iiii zij thuis of in gemeenschap geen moeilijkheden meer zullen opleve ren en wanneer sociale zaken er van overtuigd is dat de beide ge zinnen de jongens „redelijke be- - scherming en verzorging" zullen bieden. De beide gezinnen zijn verhuisd naar het nabijgelegen Charlotte. De voor zitter van de N.A.A.C.P. van Noord- Carolina, Kelly -Alexander, zegt dat dit met financiële hnlp van de ver eniging Is gedaan om de gezinnen te rehabiliteren en zo de zorg over de kinderen weer terug te krijgen. Ze waren in Monroe slecht gehuisvest en intimidatie en broodroof moest worden voorkomen. De N.A.A.C.P. zoekt thans werk voor de beide moe ders die een groot gezin hebben te onderhouden. MeM-ouw Simpson is weduwe en mevrouw Thompson werd door haar man verlaten. Aagtedljk 21 te Amsterdam. Aagtêkerk 21 v. Lissabon- Aalsdljk 21 v. Halifax. Aardijk 22 te Port Said. Abbekerk 22 te Singapore. Albireo 19 te Antwerpen. Alcor 13 te Montevideo. Aldabl 2L dw. v. Salvadar. Alhena U te Antwerpen. Aiioth 20 te Salvadar. Almdijk 23 te Houston. Alnati 3 te Buenos Aires. Alphacca 15 te Santos. Amerskerk 16 te Mombasa. Andijk 21 4G3 m. o.n.o. Bermuda's. Annenkerk 20 20 m. n.o. Nacala. Appingedam 20 te Antwerpen. Arendskerk 22 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Arkeldljk 21 v. Djakarta n. Soerabaja. Arnedijk 21 400 m. n. Kp. Finisterre. Asmldlske 21 680 m. n.o.t.o. Bermuda's Astrid Naess 21 105 m. z.w- Kreta. Attis 21 te Mobile. Axeldijk 21 150 m. o. Vltoria. Alblasserdijk 23 te Havana. Bali 22 te Tandjong Mani. Bantam 20 30 m. z.w. Minikoi. Bawean 19 v. Tj. Priok n. Pladju. Bengalen 19 te Belawan. Binnenhaven 21 te Casablanca. Bloemfontein 22 te Bremen. Boissevain 18 v. Kobe n. Okinawa. Boskoop 22 te Pta Cardon. Caltex Arnhem 21 84 m. w.n.w. Gibraltar. Caltex Delft 21 te Londen- Caltex Nederland 23 te Yokohama. Caltex Rotterdam 22 v. Sidon n. New York. Camitta 22 te Rotterdam. Carrillo 21 50 "m. z.w. Puntarenas. Cartago 25 te Rotterdam. Cleodora 21 dw. Ceylon. Colytto 21 55 m. n. Ouessant. Crania 21 30 m. n. Barranquilla. Caltex Leiden p. 22 Dungeness n. Gothenborg. Drente 23 te Suez. Diemerdijk 21 100 m. w.n-w. Acapuko. Dinteldljk 15 te Vancouver. Dordrecht 21 740 m. o.n.o. Bermuda's. Duivendijk 21 te Los Angeles. Duiveland 20 v, Brussel n. Hnrllngen. Delfshaven 17 140 m. w.nw. Key West.. Dulvendrecht 20 345 m. o-z-o. Bermuda's. Eso Amsterdam 21 te Fawley. Esso Nederland p. 21 Port Said. Gaasterkerk 21 v. Aden. Ga roet 22 te Djibouti. Groote Beer 21 te Las Palmas. Giessenkerk 23 te Hongkong. Harold p. 21 North Foreland. Helicon 18 te Curasao. Holendrecht 20 v. Baltimore n. Hamburg- Houtman 20 qv. Beira n. Mozambique. Hulst 20 v. Rotterdam n. Lissabon. Hydra 21 160 m. z.z.o. Kingston. Hoogkerk 21 300 m. w- Casablanca. Hera 21 te Amsterdam. Ivoorkust 21 v. A'dam n. Pt. Harcourt. Japara (KJt L.) 20 te Singapore. Johanca 20 te Sint Malo. Jacob Verolme 16 v. Coqulnbo n. Philadelphia. Kabylia 23 te Rotterdam. Katelysia 21 te Los Angeles. Kara 22 te Teesport. Kellia 22 te Abadan.* Kennemerland p. 21 Fernando Noronha Kermla 23 v. R'dam n. Gothenburg. Khasiella 23 v. Iskenderun n. Berce. Kloosterdijk 21 te Rotterdam. Koplonella 21 v. Pta Cardon n. B. Aires Korenia 21 950 m. o.n.o. Barbados. Korovlna 21 v. Pta Cardon n. Curagao Koslcla 19 t. a. Thameshaven- Krebsia 23 te Gothenburg. Kreeft 21 110 ni. w.t.z. Kp. Lindesness. Kryptos 21 te Singapore. Kenia 21 550 m. z. Kp. Verdlsche eli. Labotas 20 te Burriana. -Laagjcerk p. 21 Malta. Laarderkerk 18 te Bahrein. Langkoeas 19 te Belawan. Lelykerk 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Le Maire 18 te Adelaide. Lemsterkerk 20 12 m- n n.w. StrombolL Leopoldskerk 23 v. Suez n. Perz. Golf. Limburg p. 19 Gibraltar n. R'dam. Lindekerk 21 v. Ras Tanura Lissekerk 21 60 m. n.w. Straat Bonifacio. Loenerkerk 19 te Antwerpen. Lijnbaan 15 v. Karachi n. Bandar Shahpur. Deze twee Duitse politiema?men kre gen de vetTassing van hun leven toen zij op de grote verkeersweg bij Keu len twee loslopende varkens aantrof fen, die kennelijk waren ontsnapt uit een vrachtwhgen waarmee zij naar het slachthuis werden vervoerd. De zwijntjes, die wat de datum van sterven aangaat werkelijk uge- zwijnd" hebben, zijn nu op een boer derij in de buurt ondergebracht, waar zij zullen moeten wachten tot de ei genaar is gevonden. iipiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiü Wij verzoeken onze abonnees, die belangstelling hebben voor m de vermelding van een bepaald schip daarvan opgave bij onze redactie te doen vóór het einde van deze week. Maandag a.s. zullen de namen van schepen, waarvoor geen belangstelling bestaat, voorlopig niet meer in onze lijst van schepen vermeld worden.' Maashaven 21 35 m. z. Rio de Janeiro- Maaskerk 16 té Bombay. Maasland 11 te Buenos Aires. Maetsuycker p. 19 Krakatau n. Singapore Male'a 21 v. Balikpapan n. Pladju. Marcella 40 m. z. v. Drognen. Marie Christine 21 dw. Downstng. Marietje Bohmer 21 15 m. o. Kp. Bougarani. Marnelloyd 20 te Portland. Meiiskerk 5 te Koeweit. Merwede 21 v. Dakar n. Londen. Mirzam-N 18 te Kenitra. Molenkerk 20 v. Suez- Montferland 22 v. Santos o. Ilheos. Muiderkerk 21 v. Beira n. Lourengo Marques. Musi (K P.M.) 5 te Singapore. Maran 23 te Paramaribo. Naess Commander 17 v. Pt. Said n. Fawley. 'i Naess Lion 21 260 m. n. Curagao. Naess Tiger 21 dw. Gibraltar. Nias 23 te Victoria (W.-Afrika). Nieuw Amsterdam 22 v. St. Lucia n. Barbados. Noordwijk 22 v. Las Palmas n. IJmutden. Noordzee 15 te New Orleans. Nijkerk 22 v. Nagoya n. Kobe. Oldekerk 21 70 m. z.t.o. Kreta. Omala 21 v. R'dam n. Solvaer. Ommenkerk 18 te Hamburg. Oostkerk 21 v. Barcelona. Oranje Nassau 21 230 m. z.z.w. Fayal. Ossendfecht 21 390 m. z.o. Kaap Race. 1079 Reeds kruisten de eer ste formaties van de Vale- ronvloot boven de luchtha ven, in afwachting van het vertreksignaal. Overal heer ste grote bedrijvigheid en toen eindelijk alle trans- poi'tschepen geladen waren brak het ogenblik van af scheid aan. Gelukkig deed niemand sentimenteel, want daar hield Piloot Storm zelf allerminst van, maar on danks alles bekroop hem toch een gevoel van wee moed, toen hij door de opening van de luchtsluis nog eenmaal een blik wierp op de gigantische luchtba- ses en de skyline van de ko ningin aller steden, Shastar. Zou hij haar bodem ooit weer betreden? Op 't laat ste moment kwam er nog iemand op het schip toehol len. Het was de specialist die Arend onderzocht had. „Ik heb hetriep de man hijgend. „Ik heb het serumOnze piloot barstte in lachen uit. „Hartelijk dank, dokter" ij terug. „Maai- ik heb het nu niet meer Bewaar het voor me, tot ik weerkom". nodig. Toen zwaaide de grote deur geluidloos dicht ei\ enkele seconden later steeg de Onyx Hl op voor zijn eerste grote missie. Ouworkerk 18 te Hamburg. Oranjestad 22 te Paramaribo. Oranjefontein 21 te Kaapstad. Parkhaven 21 te Hamburg. Perna 19 v. Madras n- Calcutta. Perregaux 20 v. Bordeaux n. Tanger. Plato 21 v- Valencia n. Alicante. Polydorus 20 te Balikpapan. Ranöfontein 21 te Kaapstad. Reyniersz 19 te Durban. Ridderkerk 21 te Chalna. Roggeveen 19 te Auckland. Rijndam 21 te Rotterdam. Rijnkerk 21 30 m. z. Kreta. Reza Shah the Great 13 200 m. n w. Perlm. Samarlnda 19 v. Lourenco Marques n. Beira. Salatiga 18 te Bahrein. Schelpwijk 21 82 ra. n.o. Sombrero. Schouten 19 v. Napier n. Auckland. Schle 21 V. Beiroet n. Lattakia. Schiedijk 22 ,te Philadelphia. Senegalkust 22 te Amsterdam. Slbajak 20 dw- Kp. Leeuwin. Siblgo 21 te Hollandia. Slamat 23 v. R'dam n. Bremen. Sliedrecht 21 50 m. oa.o. Cherbourg. Soestdijk 21 te Norfolk. Sommelsdijk 19 te Antwerpen. Stad Arnhem 21 270 m. z.tn. Las Palmas Stad Rotterdam 20 v. Umuiden n. Pepel. Stad Schiedam 19 te Melilla. Statendam 19 v. Freetown. Straat-Bali 20 v. B. Aires n. Kaapstad. Straat Cook 21 te Dar, es Salaam. Straat Lombok 21 te Melbourne. Straat Torres 21 v. Penang n. Cochin. Sumatra 22 v. Cebu n. Balikpapan. Stanvac Talang Akar 19 240 m. z.z.o. Bangkok. -Statue of Liberty 15 300 m. z.o. Ascension. Tablnta 23 v. Suez n. Aden. Tara 17 v. Buenos Aires n. Aceveda. Taria 18 v. Suva n. Balikpapan. Telamon 22 v. Trinidad n- Mobile. Tibia 21 5 m. z.o. Kp. Agultas. Tegelberg 20 v. Durban. Ternate 19 te Hamburg. Utrecht 19 v. Semarang. Van der Hagen 22 te Hongkong. Van Heemskerk 22 te Duala. Van Spilbergen 21 50 m. n.w.t.w. Mauritius. Vasum 21 v. A'dam n- Mena al Ahmadi. Vivipara 21 25 m. o. Ras Fartak. Vlist 22 te Hampton Roads. jVaingapoe 20 v. Mombasa n. Zanzibar. Waterman 21 650 m. o.z.o. Diego Garcia. Weltevreden 18 te Port Said. Wieldrecht 21 te Providence, Willemstad 22 v. A'dam n. Hamburg. Wltmarsum 21 te Antwerpen. Wonorato 19 te Los Angeles. Zaankerk 22 te Brisbane. Zeeland 22 te Charleston. Zuiderkerk 21 v. Fremantle. Zuiderkruis p. 22 Malta n. Pt. Said. 9 Met ingang van de zomerdlenstrege- ling op 1 april is de frequentie van de dienst van de Air France tussen Parijs en New York op 23 maal per week ge steld. Voorts zullen vijf diensten per week worden uitgevoerd tussen Partje en Montreal, waarvan een drietal door verbinding heeft met Chicago- De fre quentie op de lijn tussen Parijs en To kio over de Noordpool wordt met in gang van 8 maart weer op twee per week gesteld. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met „Och kom", drong Caroline koeltjes aan, zich afvragend wat Georges wel zou onthullen. „Als het experiment mislukte, zou Caroline's rol hier zijn uitgespeeld, maar succes zou hetzelfde resultaat kunnen hebben. Want zie jc Hier bleef Georges eunklaps steken. Och er was zoveel te zeggen, maai de woorden schenen hem niot over de tong te willen. Bovendien gaf Fanny hem mot gefronst voorhoofd een wenk, dat hij niet te veel moest pra ten. „Wuar spreken jullie eigenlijk over" vroeg Caroline opnieuw, zich ditmaal rechtstreeks tot Fanny wendend. „Over jou, schat. We maken ons even ongerust over je succes als we het zouden zijn over een fiasco". „Laat dat maar. Met jullie heeft het immers niets uit te staan", beweerde Caroline. Fanny en Georges wisselden een blik. die Caroline achterdochtig maakte, zodat ze snel vroeg: „Heeft het dat dan wèl?" „In zoker opzicht ja", klonk het voor zichtig. „Hoe dan?" FIHIIiimiM Fanny kwam vlug tussenbeide. „Wij hebben je de baan bezorgd, omdat je in Parijs wilde blijven". „Dat weet ik", hernam Caroline vriendelijk, „en het is mijn taak, dc baan te houden". „Daarin heb je gelijk", gaf Fanny toe. „Als je kunt", riep Georges uit. Hij was kalm, maar niet volkomen in zijn gewone doen of misschien had zijn gezond verstand een tikje onder de wijn geleden. Georges had aan dachtig geluisterd en wilde zich nu eensklaps op de voorgrond plaatsen om Caroline's aandacht te trekken. Hij wist, dat hij boter met haar kon praten dun Fanny. Ze zou naar hem wel luisteren! Trouwens, hij zag aan de manier, waarop ze hem met haar grijze ogen aankeek, dat hij haar volle belangstelling genoot. ..Waarom zou ik het niet kunnen" vroeg ze zonder omwegen. Fanny trachtte het voorzichtig uit tc leggen. Omdat alles van Raoul afhangt. Hij is hier de baas. Zie je, het was Georges, die Raoul er too bracht, dit baantje voor jou in het leven te roepen en natuurlijk kan hij zo zijn die mannen nu een maal de aan een vriend bewezen dienst niet. vergeten". „Dat was heel vriendelijk van Geor ges", zei Caroline, die intussen best begreep, dat er meer achter deze mededeling stak dan 't zo oppervlak kig leek, „Natuurlijk stel ik dat op prijs, maar ik zie niet in „Je vat het verkeerd op, kindlief. Jij behoeft Georges niet te bedanken. Hij heeft het niet voor jou, maar voor Raoul gedaan", legde Fanny gedul dig uit. „Ik ik begrijp hot niet goed". „Och, je weet hoe het gaat als een man die ziek is geweest zich ver veelt. Raoul was destijds herstellen de van een griepje en Georges liep toevallig bij hem op. Georges, altijd wat idioot sentimenteel, vond, dat er iets moest worden gedaan voor iomand, die op het punt stond voor altijd vrijgezel te blijven. Daarom opperde hij, dat Raoul jou zou leren kennen en hoopte „Welnu" drong Caroline aan toen Fanny onder de koele blik uit de grij ze ogen begon te weifelen. „Wees niet zo dom, Caroline", her nam Fanny op scherpe toon, ofschoon ze achteraf wel wilde, dat ze Iets voorzichtiger was geweest, ,,'t Is al lemaal zo klaar als de dag. Hij wens te natuurlijk, dat Raoul op je verliefd zou raken". Caronline keek hulpeloos van de een naar de ander In de hoop, dat Fanny of Georges er maar een grapje van maakte. Intussen bleek haar uit de manier, waarop Georges ritmisch met zijn hoofd zat te knikken en de grijns op zijn gezicht, dat ze de waarheid had gehoord. Een ogenblik bleef ze als verdoofd van schrik. Haar trots was gekwetst en ze voelde zich ver nederd. „Had je het niet vermoed" vroeg Fanny even later. „Georges wilde dat Raoul meer belangstelling in het le ven zou krijgen en toen heeft hij aan jou gedacht". Caroline had de indruk alsof Fanny's stem van heel ver kwam. „Ik? Hoe zou ik dat vormoed hebben" bracht ze er ten slotte uit. Toen. al haar geestkracht te hulp roepend, ging ze koeltjes voort„Ik kon me niet voor stellen, dat m'sieur Pierre mij als een soort paard beschouwde en zich afvroeg of hij wel verstandig zou doen met mij te kopen". „Nu ben je ondeugend, Caroline. Het was geen kwestie van koop en van geld. maar van liefde. Wij hoopten allebei och, Raoul moet nodig een vrouw hebben en Caroline haalde diep adem. „Ik be grijp het", zei ze dof. „Wat amusant! Georges heeft bepaald een heel vruchtbare geest". Toen begon ze eensklaps hulpeloos te lachen. „Het is nooit bij me opgekomen, dat ik met drie slimme lui te doen had. die veel van grapjes hielden". Georges zei heel zachtjes tot Fanny: „Ze heeft te veel wijn gedronken". Meteen legde hij zijn hand op die van Caroline, om haar tot bedaren te brengen. „Houd op, Caroline", ver maande hij. „We zullen te veel in de gaten lopen en Raoul zal woedend op me zijn vanwege de averechtse reclame". „Och, praat geen onzin, Georges. Je weet heel goed, dat ik amper iets ge dronken heb. Ik lach niet om jou maar om mezelf. Ik heb inderdaad feprobeerd, het M'sieur Pierre naar e zin te maken. Nu zie ik in, dat ik me geen moeite had behoeven te geven, omdat alles een doorgestoken kaart was. M'sieur Pierre weet wat hij doet en als ik een hoed op had zou ik die afnemen bij wijze van hul de aan zijn genie. Ik wilde alleen maar, dat jullie me had verteld hoe de vork in de steel zat, dan had ik jullie kunnen waarschuwen, geen tijd aan mij te verknoeien, 't Zou weinig zin hebben, dat M'sieur Pierre ver liefd op me werd. Wat hij denkt of voelt, komt er niet op aan. omdat ik al verliefd ben op een ander. Ik ben niet vrij". Zowel Georges als Fanny staarden Caroline onthutst aan. „Niet vrij!" herhaalde Georges, mot een boze blik in Fanny's richting, alsof hij haar beschuldigde, hem voor de gek te hebben gehouden. Fanny schudde machteloos het hoofd ..Dat zèg je maar" riep ze uit. „Ik '<en al ie vriendjes". .Deze niet!" verzekerde Caroline triomf mtelijk. „Je weet niet alles" ..Wie Is het" vroeg Fanny eensklaps. Caroline dacht wanhopig: „Wie zal ik noemen. Welke naam kan ik ze voor zetten". In haar verwarring probeer de ze een naam te fabriceren, maar het lukte niet. Opeens echter kreeg ze een lumineuze inval en zei volko men kalm: „Het is Kit Dale". De anderen keken in Kits richting. Hij bemerkte hun blik en wuifde hen glimlachend toe. Ja, het scheen ze ker mogelijk. Onderwijl ging Caroline voort: „Het spijt me, dat ik -jullie niet van dienst kan zijn, wat Msieur Pierre betreft! Zelfs als ik van zijn bedoelingen had afgeweten, zou ik hem hebben afge wezen. Hij is beslist niet mijn type, om 't zo eens uit te drukken. Ik zou een man, die zijn leven heeft gewijd aan kritiek op allerlei kleinigheden, omdat hij een toch onbereikbare vol maaktheid najaagt, niet kitnnen ver dragen: hij zou me er gauw onder hebben". Fanny dacht bij zichzelf: „Als ik hier 'werkte en zo'n mooie japon mocht dragen, zou ik in de wolken zijn geweest, maar Caroline is an ders". En hardop zei ze: „Het zou waar kunnen zijn". „Het is waar", verzekerde Caroline, die vreesde dat Fanny zou twijfelen en Kit om bevestiging vragen. „Heb je niet gehoord, dat ik een afspraak voor maandag met hem maakte?" Fanny en Georges begonnen wat te redetwisten, maar Caroline luisterde net. Ze was moe, lusteloos en ont nuchterd. Alle vreugde van de avond was weg. Ze begreep, dat ze al haar moed moest bijeenrapen. (wordt vervolgd.) -* VAN MARGARET MALCOLN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 9