PREDIKBEURTEN JEUGDBIBLIOTHEEK VERHUIST NAAR BURGER WEESHUIS WALCHEREN MARKTBERICHTEN OFFICIËLE PUBLIKATIES ZATERDAG 24 JANUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COVRANT 7 RAAD VLISSINGEN Politiebureau-plannen worden niet doorkruist Nadat burgemeester mr. B. Kolft om en nabij een uur nodig had ge had om zijn nieuwjaarsrede waar van elders in dit nummer een uit treksel uit te spreken, werkte de raad van Vlïssingen vrijdagmiddag snel de rest van de agenda af. Vrii- wel alle agendapunten passeerden als hamerstukken do tevue. Alleen een voorstel tot het verlenen van subsi die en een bijdrage ineeus aan de jeugdafdeling van de openbare lees zaal gaf aanleiding tot discussie. Momenteel is deze jeugdbibliotheek fevestigd in twee lokalen van de ouwen Ewoutschool. Maar deze huisvesting voldoet niet aan de eisen zodat de rijkssubsidie over 1959 ach terwege is gebleven. De subsidie wordt wel verstrekt als et een betere huisvesting komt. De jeugdbiblio theek zal dan ook in enkele lokalen van het Burger Weeshuis aan de Badhuisstraat worden ondergebracht. De verbeteringen en wijzigingen, die hiervoor nodig zijn, zullen f 15.000. vergen. Uit de rijks- en gemeente lijke subsidies over 1958 en 1959 kan de leeszaal zelf hiervan f 10.000 opbrengen. De raad ging akkoord, voor 3958 en 1959 aan deze jeugdafdeling een subsidie toe te kennen tot een gelijk bedrag als de rijks subsidie. echter tot een maximum van 2277.Bovendieu ver strekt de raad voor de verbeterde huisvesting nog een bedrag ineens van f 3000.Het restant van het benodigde bedrag (f 2000.zal in rekening-courant verstrekt worden. Bij de discussie vroeg de heer P. Bikker (c.h.) of de huisvesting in het voormalige Burger Weeshuis een permanente oplossing wordt. Hij meende, dat dit onmogelijk het ge val kon zijn, omdat daarmee andere plannen doorkruist werden: de huis vesting van het politiebureau. Uit het antwoord van B. en W. bleek echter, dat de verbouwing niet zo ingrijpend is, dat later in dit gebouw het po litiebureau niet gevestigd zou kun nen worden. Het ziet er naar uit, dat dit een oplossing is voor vijf a zes jaar. In verband met wagen van de heren J. J, Kempe (p.v.d.a.) en E. G. Vader (k.v.p.) over het subsidie beleid deelde wethouder W. Poppe mee, dat er nog voor de begrotings zitting een staat van subsidies aan de raadsleden verstrekt zal worden. Daarna werd het voorstel aanvaard. Geschrokken De geloofsbrief met bijbehorende stukken van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer J. Hekhuls (p. v.d.a.) werden in orde bevonden. Aan de heer H. Heijt werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend "als on derwijzer aan de Bonedijkeschool. In verband met de toekomstige uitvoe ring van het saneringsplan voor de oude stad werd een pand in de Lan ge Zelke aangekocht, alsmede een pand in de Kolvenierstraat. Voor de realisering van het plan Paauwen- burg werden stukjes grond aange kocht aan de Vredehoflaan en de Koudekerkseweg. Aan 't departement Vlïssingen der maatschappij tot nut van 't algemeen voor de bouw van een kleuterschool werd een stuk grond aan de Julianalaan, hoek Vrij- Scheepvaartberichten Te Vlïssingen aangekomen op: 22/1 Wil= liam van Hansweert, Margaretha van Breskens, Athlna van Terneuzen, Chi- quita van Antwerpen, Arnoudspolder van Antwerpen, Brendonia van Antwer pen, Benrinnes van Antwerpen, Zephyr van Antwerpen, Mascotte van Antwer pen. Te Vlïssingen vertrokken op: 22/lAsteris naar H.-Roads, Novlan-Coast naar New castle, Plrola naar London. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen op: 22/1 Ali-S van Zee, Myfem van Calais, Vanda van Grimsby, Nautilus van Zee. 23/1 Leïykerk van Hamburg. Jan-Herman van Granville, Stélla-Marïs van Gefle/Brussel. Te Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op: 22/1 Prlns-Bernhard naar Colchester/ Gent, Applngedam naar Lissabon, Aegis naar Amsterdam, Pionier naar Avon- mouth. 23/1 Zus naar Kopenhagen, Li berty naar Boston/Gent, Steenbergen naar Bnssc-Indres. WESTKAPELLE Meisjesvereniging „Dorcas" vierde 75-jarig bestaan De meisjesvereniging „Dorcas" vier de tijdens 'n bijeenkomst in 't jeugd- gebouw der Nederlands hervormde kerk to Westkapelle haar 75-jarig bestaan. Na een herdenkingswoord van do presidente, mejuffrouw J. Boogaard, werden achtereenvolgens felicitaties uitgesproken door de heer G. Kaland namens do kerkeraad, de heer P. Lievense namens de gemeen teraad, de heer L. A. Dekker namens de hervormde jeugdraad, de heer K. Minderhoud namens de C.J.M.V., me- wouw W. BoogaardRoelse namens de hervormde vrouwenvereniging, de heer J. van Breda namens dc zang vereniging „Looft den Here", mejuf frouw J. Gabriëlse namens de gere formeerde meisjesvereniging, mejuf frouw J. Wouters namens de mond orgelclub en mejuffrouw Samuelse namens de meisjesvereniging „Mar tha" te Zoutelande. Allen overhan digden een enveloppe met inhoud. Van de muziekvereniging „O.K.K." waren bloemen ontvangen. Het pro gramma, dat hierna werd uitgevoerd bestond uit zang, schetsjes en leke- spel. Examen 'oor de aantekening Kraamverple- ging slaagden de zusters C. Boone; E. J. Hoorweg; W. M. de Hullu en A. H. de Looff, die hun opleiding' ont vingen in 't Chr. ziekenhuis „Beth- csda" te Vlissingen. domweg, in eigendom overgedragen. Daarentegen werd van dit departe ment een stuk grond met liet daarop- staande schoolgebouw op de hoek van de Hobelnstraat/Paul Kruger- straat aangekocht. De gemeentelijke sportterreinen werden in beheer en exploitatie overgedragen aan de Stichting Sportbelangen. Besloten Werd bet beplantingsplan „Tuinstad" te- doen uitvoeren en daarvoor een krediet te verlenen van f 7950. De heer Jansen (v.v.d.) had 'n vraag naar aanleiding van een voor stel om aan de N.V. Bouw fonds Nederlandsche Gemeenten te Assen de betaling van rente en af lossing te garanderen van een geld lening verstrekt aan een bouwspaar- der onder eerste hypotheeair verband. „Ik ben geschrokken van de hoge rente van 616%, zo zei hij, „die waarschijnlijk eerder in 1958 tot stand is gekomen, maar die pas na tien jaar kan worden herzien". Daar om vroeg hij of het mogelijk is te in formeren do rente lager te stellen en de rentevoet om do vijf jaar to herzien. B. en W. deelden mee, dat In die hoge rente ook versohillende fa ciliteiten zijn verdisconteerd. Niettemin zal getracht jworden aan het verlangen van de heer Jansen te voldoen en de raad een ruimer in zicht te geven in de mogelijkheden van dergelijke leningen. Woningtekort in Yerseke nog steeds een probleem Burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke heeft er iu zijn in de vrij dagavond gehouden gemeenteraads vergadering op gewezen, dat het wo ningtekort in Yerseke nog steeds een probleem is: er zijn momenteel nog 144 aanwagen voor een woning. Het inwonertal van 5000 kon in het afge lopen jaar niet worden gehandhaafd. Tijdens de rondvraag brak de heer P. J. de Leeuw (g.b.) een lans voor het verstrekken van een vergoeding aan de mensen, die zitting nemen in de stembureaus. Hij kreeg daarbij steun van het S.G.P.-raadslid, de heer C. J. Gebraad, die met het voor stel kwam een tientje per dag toe te kennen, alsmede enkele consumpties. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tekort van ruim 21 mille op begroting van Baarland De gemeenteraad van Baarland, die donderdagavond onder voorzitter schap van burgemeester W. N. van Liere iu vergadering bijeenkwam, heeft zonder hoofdelijke stemming de gemeentebegroting voor 1959 goedgekeurd. De begroting, die aan inkomsten en uitgaven een bedrag laat zien van 210.490,89, geeft een tekort aan van ruim 21.000,Het nadelig slot op de kapitaaldienst inkomsten f 460.811,83, uitgaven 620.763,07 bedraagt bijna 160.000, MIDDELBURG Demonstratiemiddag Dinsdagmiddag organiseerde de plaatselijke commissie voor huishou delijke en gezinsvoorlichting te Mid delburg een demonstratie in de kof fiekamer van de P.Z.E.M. Tijdens deze bijeenkomst werden verschillende fijne hapjes aan de keu rende huismoeders voorgezet. Met het draien van de film „Hocus pocus in de keuken" werd deze zeer geanimeerde bijeenkomst besloten. De belangstelling voor deze demon stratie was zo groot, dat aan enkele tientallen dames geen toegang meer kon worden verleend. Op 26 februari wordt er een extra demonstratie- middag gehouden. Onderwijsvoorstellen in Middelburgse raad De Middelburgse gemeenteraadsle den hebben vrijdagmiddag verschil lende ondervvijsvoorstelleu afgehan deld. Zo werd voor de stichting van een mechanisatielokaal voor de clir. middelbare landbouwschool in het voormalige koetshuis van „Tooren- vJledt" een krediet van f 29.300 uit getrokken. Voor de uitbreiding en eerste inrichting van twee klasloka len van de ulo-school aan de Dwars- kaai voteerde de raad een bedrag van f 13.400. Voor het aanschaffen van klasse-bu reaus met stoelen voor de r.-k. lagere school aan de Bachten Steene stelde de raad een krediet van f 975.be schikbaar en voor de aanschaffing van leermiddelen in verband met de toeneming van het aantal leerlingen voor de Ned. hervormde school aan de Zuidsingel een bedrag van f 1087,22. Ter voorztoning in vacatures in de commissie van toezicht op het lager onderwijs wegens overlijden en periodieke aftreding werden geko zen de heer J. W. van 't Hoff (in de vacature L. A. Schenk), mej. C. Sie- benga, die aftredend was), de heer R. Nonnekes, eveneens aftredend en de heer N. G, J. de Groot (in de va cature Wolters). Voorts werd. nog voorzien in enkele vaoatures in commissies en besturen. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (P.v.d. A.) werd gekozen als lid voor de commissie van bijstand bedrijven, als lid van de commissie voor bezwaar schriften, als lid voor de commissie van strafverordeningen en als lid van het bestuur van de stichting Openluchttheater, terwijl ir. G. Kra nen (v.v.d.) benoemd werd tot lid van het bestuur voor dc stichting Werkplaatsen Walcheren. Lezing over Deltaplan Op de laatst gehouden vergadering van de afdeling Middelburg van de Zeeuwse Platfelaudsmeisjes en de Landbouw Jongerengemeenschap hield de heer L. van der Hiele uit Veere een inleiding over het Deltaplan en de gevolgen van het afsluiten van de zeearmen voor Zeeland. Spreker betoogde, dat Zeeland hierdoor grote veranderingen zal ondergaan, o.a. op agrarisch terrein, waarvan men de ge volgen nog niet geheel kan overzien. Ook de recreatie is een punt van be tekenis. Verder krijgt men nog pro blemen als verdroging en verzilting van de gronden, alsmede de aanpas- singswerken. „Maar bij alle voor- en nadelen van dit werk moeten wij toch de regering dankbaar zijn voor zo'n medewerking aan een plan. dat zijn weerga in de wereld niet kent", aldus besloot de heer Van der Hiele zijn causerie. Tijdens deze bijeenkomst werd voorts nog het voorstel om een excursie naar de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen te maken, be sproken. VROUWENPOLDER Jaarvergadering van de melkcontrolevereniging De melkcontrolevereniging „Vooruit gang zij ons dool" te Vrouwenpolder hield dezer dagen onder leiding van de heer A. Mesu haar jaarvergade ring. Uit de verslagen bleek, dat er een ge- zond verenigingsleven bestaat. In het afgelopen jaar is een batig saldo ge boekt. De heren S. de Bruin en M. J. de Vlieger werden in het bestuur her kozen. Voor de komende voorjaars- veekeurlng heeft, men een bedrag be schikbaar gesteld. Hoofdcontroleuv 4- Stroo gaf een uitvoerig overzicht van do produktio in 1958. A.N.M.B. vergaderde Donderdagavond vergaderde de afde ling Middelburg van de „Algemene Nederlandse bedrijfsbond voor de me taalnijverheid en de elektrotechnische industrie" in de grote zaal van .de „Gouden Poorte" te Middelburg. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door de bondsvoorzitter, de heer D. W. van Hattem uit Den Haag, en één van de districtsbestuurders van district 6, de heer Th. de Geus uit Breda. In een speechie werden door de heer De Geus de C.A.O.-onderhandelingen bespro ken, waarbij spreker aanstipte, dat de C.A.O. voor groot- en klein-metaal in december van het vorige jaar is afge lopen. In verband met de regerings crisis is deze overeenkomst echter verlengd tot april 1959. Door de bonds voorzitter, de heer Van Hattem, wer den nog wat oude herinneringen opge haald. Uit het jaarverslag van de heer H. G. de Ru bleek, dat het ledental na een kleine terugloop in juni van dit jaar weer gestegen was tot 505. Voorts werden er 33 gespreksavonden ge houden, waarvoor de belangstelling redelijk genoemd kan worden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de voorzitter H. J. Joziasse, 2e secretaris P. de Ruijter, 2e penningmeester P. de Fpuw en het bestuurslid P. Baljou, allen bij accla matie herkozen. In de plaats van het aftredende bestuurslid, dé heer J. H. Uit den Boogaard, werd de heer D. Rijkse benoemd. De aftredende leden van de kascommissie, de heer C. Sinke en de heer L. Vader, welke niet her kiesbaar waren, werden vervangen door de heer De Herder en de heer A. de Masier. Door de waarnemend voor zitter, de heer H. G. de Ru, werden de aftredende leden hartelijk bedankt voor hun vele werkzaamheden voor de afdeling. Voorts werd de heer J. Gillessen bij de verkiezing voor het steunfonds herbenoemd. Na de pauze werden in verband met het komende congres-door de vergadering enkele congresvoorstellen besproken. KOUDEKERKE N.C.V.B. bijeenkomst De afdeling Koudelterke van de N.C.V.B. hield haar eerste bijeen komst in het nieuwe jaar. Spreekster was mevrouw Van Klaveren-Gerwig over het onderwerp „Gesprek van vrouw tot vrouw. De volgende ver gadering wordt gehouden op 25 fe bruari. Dan zal de heer Bouwmees ter uit Utrecht een lezing houden met lichtbeelden over de Morgen landzending. Bankbiljetten rolden uit lijst van schilderij „Een mooi schilderij, me- |g vrouw", zei de opkoper en hij toonde een huisvrouw in Am- sterdam een tekening in een ei- kenhouten lijst, getiteld „Een buurpraatje". De lijst is al- leen al een piek waard". En zo kwam het buurpraatje voor 'n p s luttel bedrag in het huis te H Amsterdam te hangen. Dat was in 1949. H Dezer dagen kreeg de vrouw een andere mooie plaat. Na 10 jaar tegen het buurpraatje te hebben aangekeken, besloot ze M het nu maar eens te verwijde- s ren en in de nog steeds mooie lijst de nieuwe plaat aan te brengen. Ze maakte het karton aan de achterkant los en daar vielen van. achter het praatje H zowaar in bankbiljetten enke- le honderden guldens op de grond. De vrouw is een eerlijk §f mens. Ze wendde zich tot de recherche van het bureau Pie- ter Aertszslraat met het ver- H zoek de rechtmatige eigenaar van hét geld op te sporen. De- ze deelt mede. dat ae opkoper de prent destijds op een veiling H heeft gekocht. IlllllllllllllllIllinillllllllllllllllllM Phonogram trok kort geding tegen Tom Manders in Het kort geding, dat. door de N.V. Phonogram als eisende partij aan hangig was gemaakt tegen Tom Manders en Cor Steyn, Is ingetrok ken. Mr. J. R. Voute, raadsman Phono gram, en mr. W. Russel, raadsman van de N.V. Bovema verklaarden vrijdagochtend in het paleis van jus titie, dat partijen na gezamenlijk overleg tot overeenstemming zijn ge komen en de strijdbijl hebben begra ven. De „rebellenplaat" (Dorus, oh, Do- rns), die Tom Manders en Cor Steyn uit gramschap tegenover de Phono gram, met wie zij contractueel ver bonden zijn. op 6 januari hadden la ten vervaardigen bij de concurrentie, de Bovema, zal nu door de Phono gram on het merk Decca worden uit gebracht. De beide grammofoonplatenfirma's hebben elkaar vriendelijk de hand feschud, Phonogram heeft de presi- ent van de Amsterdamse rechtbank, verzocht de korte gedingen tegen Dorus, Cor Steyn en de Bovema in te trekken en naar verluidt gaat Do rus. indachtig zijn succeslied „Bij de marine" een tijdje varen om te beko men van al deze juridische perikelen. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 23 januari. Fruit: Jonathan H I 80-8S 34, 75-80 14—33, 60-70 11—32, 60-65 61—S, H 10—14, K 10—23. Golden Delicious H 1 70- 80 44, 70-75 42—77, 65-70 37—41, 60-65 29—32, K 20—37. Winston H 1 65-75 35, 60-85 23. K 23, II 16. Göudreïnette H I 85-85 30,, 75-85 22—31, 65-73 18-r20, II 12. L. Calville H I 80-80 22, 70-80 22, 60-70 14—26, K 21, II 6. St. Remy 65-75 i»—14, K 10—13. Com- tesse de Paris 55-65 14—23. Groenten: Andijvie 60—96. Rodekool 12— 22. Savoolekool 7—16. Wittekool 12—20 Boerenkool 415. Pre! 10—15. Glasveldsla 561.82. Uien 3—9. Breekpeen 3—12 Was- peen 10—14. Spruiten 15—39. Spruiten (schoon 38—59. Kroten 4.50—9. Witlof 33— 43. SINT-LAURENS Jaarvergadering Z.L.M. Deze week kwam de afdeling Sint- Laurens van de Z.L.M. in jaarverga dering bijeen onder voorzitterschap van de heer Joh. Marinissen. De jaarverslagen van secretaris penningmeester getuigden van een bloeiend verenigingsleven. De exploi tatie van de pootaardappelbewaar- laats verliep zeer goed. >e bestuursleden, de heren J. Koole Dzn. en P. Dekker, werden beiden herkozen. Tot afgevaardigden naar de algemene vergadering werden be noemd de heren A. Besuyen en F. J. Castel. De heer C. P. J. van Iwaarden sprak op boeiende wijze over „Wat doet de Z.L.M. Het was reeds vrij laat toen de voorzitter de vergadering sloot. OOSTKAPELLE „Helpt Elkander" bijeen Het Varkensfonds „Helpt Elkander' te Oostkapelle hield zijn jaarverga dering onder voorzitterschap van de heer A. Blmmel. De jaarverslagen werden goedge keurd, waaruit o.a. bleek, dat over 1958 voor gestorven varkens werd uitgekeerd 344,10. De aftredende bestuursleden, de he ren A. Bimmel, S, Roelse en M. Boo- no werden allen herkozen. Tot bode werd benoemd de heer J. Schoe en tot hulp bij inenting de heer P. den Hol lander. BIGGEKERKE A.-R.-kiesvereniging vergaderde De antirevolutionaire kiesvereni ging te Biggekerke vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van d< heer Joh. Kodde. Als spreker tra), op de heeer R. Hagoort, met het on derwerp: „antirevolutionaire poli tiek juist nu". In deze verwarde toe stand en de moeilijke tijd waarin wij leven, zo betoogde spreker, is het van het grootste belang ook in de po litiek christelijk te handelen en op dat terrein de eer van Christus hoog te houden. Walcheren ZATERDAG 24 JANUARI Adventisten. Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 bijbelstudie. Middelburg 10 bij belstudie, 11 ds. Smit. Interkerkelijk avondgebed. Vlissingen (Engelse Kerk) 7.30-8 uur. Middel burg (Koorkerk) 7.30-8 uur. Evang. op G.G. Arnemuiden, ds. Gris- nigt. ZONDAG 25 JANUARI 1959. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Venveij; Biggekerke 9.30 ds. R. Abbing, 2 ds. R. Abbing; Dom burg 10 en 7 ds. van Vliet; Gapinge 10 as. v. d. Wind; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Koudekerke 10 ds. Kwast, 2.30 ds. Durkstra, 7 ds. Durltstra, Vliss. str.; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10.15 jeugdkerk, 7 ds. Hoffman; Me- liskerke ds. v. d. Schoot; Middelburg Nieuwe Kerk 9 ds. v .d. Linde jeugdd. 10.30 ds. Dijckmeester, 7 ds. Van Woerden; Engelse kerk 10 êeen dienst; Koorkerk 7 ds. van foute; Nieuw- en Sint-Joos- larid 10 ds. van Haarlem, 7 ds. Wie ringa jeugdd.; Souburg 9.30 en 11 ds. van Duijne, 7 ds. Wisse jeugdd., MIDDELBURG. HERKEURING MATEN EN GEWICHTEN. B. en W- van Middelburg brengen ter kennis van belanghebbenden dat de her keuring der maten en gewichten zal plaatshebben in die gemeente in het, voormalig ontvangerskantoor, Stadhuis straat no. 3 op: donderdag 12 februari 1959 van 9.00—12.00 en 13.00—17.00 uur: vrijdag 13 februari 1939 van 9 00—12 00 en 13.00—15.30 uur: maandag 16 februari 1959 van 10 00—12 00 en 13.00—17.00 uur: dinsdag 17 februari 1959 van 9.002.00 en 13.00—17.00 uur: woensdag 18 februari 1959 van 9-00—12.00 en 13.00—17.00 uur; donderdag 19 febru ari 1959 van 9.00—12.00 en 13-00—17.00 uur: vrijdag 20 februari 1059 van 9.00—11-00 uur. Voorts wordt medegedeeld: le. dat aan de herljkplichtigeh door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen zullen wor den uitgereikt vermeldende het tijd stip. waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aan geboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen be lang, aan dit tijdstipl Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen op roeping ontvangen. 2e. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht tc wor den: dat ijzeren maten van binnen en van buitèn geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat Ijze- ren gewichten niet. gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn ge maakt en daarna Ingewreven met ge kookte lijnolie; 3e. dat de maten en gewichten vóór l oktober 1960 gestempeld moeten zijn met de letter y en-dat er, bij ver zuim of verhindering om van de zit ting gebruik te maken, nog gelegen heid bestaat maten en gewichten te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Dordrecht, Vest 261, elke woensdag geen openbare feestdag zijnde,, van 0—ia-en 13.3010.30 uur; 4e. dat de maten en gewlehten, die ge stempeld zijn met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen wor- den teruggebracht: 5e. dat ten bate van 's Rijks schatkist voor het onderzoek tier maten en ge wichten keurloon en voor het juste ren der gewlehten jusleerlooh moet worden betaald; 6c dat de milligramgèwiehten niet -op de herijkzitting doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring kun nen worden aangeboden. De gezegel de enveloppe, afgegeven bij de vori ge verificatie, moet met de gewich ten iranco per post worden opge zonden, 'daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet op postre kening nr. 50758-1 van IJkkantoor Dordrecht, Vest 261 een bedrag van 40 cent- worden gestort- Middelburg, 22 januari 1959. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op donderdag 29 Januari 1959, des namiddags te 2.oo uur een openbare vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden, wel ke vergadering des avonds te 8.00 uur zal worden voortgezet en indien zuks nodig zal zijn eveneens op vrijdag 30 januari 1059, des namiddags te 2.00 uur. Vlissingen, 23 januari 1959. 9.30 jeugdkerk; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. van Duijne; Ritthem 10 en 2.30 ds. van 't Hof; Seroosker- ke 10 ds. de Boer, 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 2 ds. Wieringa; Vlissin gen, St. Jacobskerk 10 ds. Hoffman, 5 ds. Kwast; Engelse kerk 9.30 kerk voor jongeren; Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot H.D., 7 ds. v. d. Schoot; Havendorp 10 ds. Kloosterman; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; West kapelle 2.30 ds. van Vliet, 7 ds. Theu- nisse; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. van Dullemen. Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 kand. van Belzen; Domburg 10 drs. Elshout, 2.30 ds. v d. Wal; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijps kerke 10 en 2.30 drs. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Maaskant; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Hoesen; Middelburg, Hof- pleinlterk 9.30 ds. Mantz, 2.30 en 5 ds. van Til, Noorderkerk 9.30 ds. van Til, 5 ds. Mantz, Lutherse Kerk geen dienst; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St.-Lau rens 10 en 2.30 drs. Verschoor; Vee re 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlis singen 11 ds. Brederveld, 5 ds. Bohl- meijef? Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Dondorp; Westkapelle 10 ds. v. d. Wal, 2.30 drs. Elshout. Gereformeerde Gemeente: Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; „Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingert 9.30. 2.3F en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 cn 2.30 leesd Chr. Gereformeerde Kerk: Middel burg 9,30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlis singen 9.30 en 5 ds, Drechsler. Ver. van Vrijz. Hervormden en Re- monstr. Kring: Vlissingen 10.45 ds. van Houte. Evangelisch Lutherse Gemeente: Vlissingen 4 ds. Johannes bev. ds. Ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente: Middelburg 10.30 ds. de Boer; Vlissingen i0 ds. Matthijssen. Hersteld Apostolische Zendïngsge- mepnte: Vlissingen (Bakkersgang) 10 cn 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leeer des Heils: Middelburg 10 Heilssamenk.. 4 openl. samenk.. 7.30 verloss. samenk.; Vlissingen 10 Heils samenk. Evang. op G.G.: Vlissingen (Kazer ne Willem Hl): 10 en 5 ds. Grisnigt. Middelburg G.G.N.: Kantinezaal Vei ling 9.30, 2 en 6.30 leesd. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: mevrouw J. Pel-Mellink, Rouaanse Kaal 11, tel 2583. Vlissingen: dokter J. W. F. Clercx. Paul Kruger- straat 240. tel 3923. Veere. Serooskerke en Oostkapelle- dokter P. Bom. Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 01188—276. Zou telande, Koudekerke en Westkapelle: dokter M. Huyghens, De Casembroot- Straat 26, tel, 01187—234. Apotheek Middelburg: Van Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Apotheek Vlissingen: J. II, Tan-Meyer, Singel 60, tel. 2025. VEILING „K APELE-BIEZELINGE EN OMGEVING". 23 januari. Conference H 65-73 60.70, II 55-65 54J0—55.10. Jonathan H 80-85 31, >1 75-80 32—37, H 70-75 31-57, H 65-70 20-36. H 60-65 11—16, II G—7. K 10—15, F 3—6. Goudreinette H 85-95 24—29, H 80-95 23— 29, H 75-80 20—24, H 65-75 10—14, II T-':. K 10—10, F 6—7. Golden Delicious H 80-05 53—?, H 75-80 50—67, H 70-75 49—36, II 65- 70 34—39, H 60-65 25—28, XI 11—13, K 24— 32, F 8—18. Winston H 75-80 47. U 65-76 42, H 60-65 32, H 55-60 15, K 20. Lomb. Calville H 60-70 17, H 70-80 25. Coxs Orange Pippin H 60-65 68. H 65-70 74. Pomme d'Orange 19. Kroetappclen 3. St. Rerny H 75-85 11, H 65-75 11, II 6—8, K 6—8Vs. Gieser Wildeman H 60-70 34—38. H 50-60 22—28, II 6%. Conference II 25, K 42—46, F 18-28. Pondspeer H 75-83 11, H 65-75 9. S. de Vacheur K 12. Groenten: Rodekool 12. Spruitkool 15—21. Prei 9—21. Uien 13. Andijvie 62. V.V.Z.B. GOES. 23 Januari. Groenten. Per stuk: Bloem kool 43. Knolselderij 2—16- Per kg: Sprui ten A IX 29-33 B I 25. B H 18—22. afw. 16. Witlof A I 47—55, A II 36—43, B I 42— 44, B II 26—34. Uien 9. Peen 7. Waspeen 10. Groene savooiekool 7—14. Rodekool 8—21. Wittekool 8. Boerenkool 21. Knol selderij 7—13. Andijvie 38—58. GROENTE- EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 23 januari. Bloemkool 15—52. Rodekool 6-19. Wittekool 9—18. Savoolekool 7—14. Kroten 6—7. Waspeen 10—19. Prei 10—14. Sla 6—14. Spruiten 15—65- Boerenkool 4— 10. Witlof 6—41. Comtesse de Paris 6-27. Saint Remy 9—12. Gieser Wildeman 16— 17. Golden Delicious 6—ai. Jonathan 6— 36. Goudreinette '6—35. Winston 18—39. Kleïpeer 61—0. „Ampilo" bij storm in Hansweertse haven gebracht Sleepkabel brak en runner liet anker zakken Het wrak van het 96S ton metende en gezonken Belgische m.s. „Ampilo" welk schip op 28 december nabij Walsoorden door het Duitse zeeschip „Heidelberg" van de Hamburg Amerika-Linie tvas aangevaren, is na gelicht te zijn in de vluchthaven te Hansweert binnengebracht. Donderdagmorgen omstreeks half elf nam de sleper „Ria" van de firma Desmet uit Antwerpen het wrak op sleeptouw. De pompboot „Mouette" bleeft langszij liggen en hield de „Ampilo" zo veel als mogelijk was, vrij van binnenkomend water. De weersomstandigheden waren tijdeus deze sleepreis zeer slecht; er woei een zuidwestelijke wind, die storm kracht had. In de onmiddellijke na bijheid van de haven van Hansweert gekomen, brak de verbinding tussen de sleper en het wrak. Door de sterke vloedstroom en mede door de storm wind dreef het wrak weg en dreigde op de oostelijke havendam te stran den. Een runner, die op het wrak aan wezig was, zag dit gevaar naderen en hij stelde pogingen in liet werk om het anker van de „Ampilo" te Ia- ten vallen. Deze poging werd met succes bekroond. Het anker hield, waardoor de „Ampilo" juist vrij van de havendam bleef liggen. Nadat de sleper opnieuw een verbinding had gemaakt, slaagde men er in om het wrak de vluchthaven van Hansweert binnen te slepen. In afwachting op een beslissing op welke werf het ge repareerd zal worden, blijft het voor lopig aldaar liggen. BURGEMEESTER BAAS: Samenvoeging zal wellicht aan St-Laurens voorbijgaan. Vreugde over vooruitgang van inwonertal Burgemeester W. Baas van St.-Lau rens heeft tijdens de vrijdagmiddag gehouden vergadering van de gemeen teraad naar aanleiding van verklarin gen van de minister van Binnenlandse Zaken op 5 en 6 november j.l. gecon cludeerd, dat zeer waarschijnlijk de grenswijzigingsplannen voor deze ge meente geen doorgang zullen vinden. Zoals bekend deelde de minister in de Tweede Kamer in november mee, dat hij in het algemeen niet voor samen voeging was indien kleinere gemeen ten over voldoende bestuurskracht beschikken. Ook achtte de bewindsmar de samen- voejpng voor verschillende gemeenten om bepaalde redenen niet noodzakelijk en mede daarom me.ende de burge meester van St.-Laurens te mogen veronderstellen, dat de samenvoeging zeer waarschijnlijk aan zijn gemeente voorbij zal gaan. Burgemeester Baas deed deze mededelingen tijdens zijn nieuwjaarsrede, waarin hij voorts op merkte, dat het afgelopen jaar voor de gemeente een goed geweest is. Hij sprak zijn verheuging uit over de gestadige groei van het inwonertal van St.-Laurens. Temeer was de heer Baas verheugd omdat, in tegenstelling met talrijke andere gemeenten, de in schrijving van Ambonese bewoners geen invloed heeft uitgeoefend. Voor het komende jaar meende de heer is een voortgang in de gestadige bevolkingsgroei té mogen verwachten en sprak hierbij tevens de hoop uit, nat Sint-Laurens bij de verdeling van de woningwetwoningen ook een graantje mee mag pikken. Bij de afhandeling van de agenda, die slechts enkele punten omvatte, werd besloten een subsidie van 10 te ver lenen aan de Stichting Vorming Be- drijfsjeugd te Middelburg. Voorts werd besloten toe te treden tot het Instituut Ziektenkostenverzekering Ambtenaren (I.Z.A.) en een voorschot te verlenen aan de school met de Bij bel. Bij de rondvraag vestigde hèt raadslid H. J. van Langevelde (c.h.) de aandacht op de hoge begroeiing aan weerszijden van de Schotelweg en de provinciale weg. waardoor het uit zicht daar nogal belemmerd wordt. f Advertentie) Zondagcriienst Taxi's Middelburg BLANKER, ICI 2865 T. C. WALCHEREN, Cel. SÏOO.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15