Schilderingen in de kweekschool te Middelburg Zeenwse Almanak «Jim 3w in 3 ijfc Aambeien? HEMOTABS ARBEIDER UIT ZIERIKZEE BOOG VAN HET RECHTE PAD REDDINGBOOT MOET UIT VEERE VERDWIJNEN GROEIEND ABONNEE-AANTAL VAN DE P.Z.C. r Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 23 JANUARI 1959 'V Met het gereed komen van de nieuwe vleugel van de rijkskweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen te Middelburg op 14 fe bruari wordt deze fees telijk geopend hebben mej. B. van der Meer uit Zonnemaire, derdejaars leerlinge en de heer J. v. Bljlevelt uit Middelburg, vierdejaarsleerling er naast hun studie nog een nieuwe taak bijgekregen. Onder leiding van de te kenleraar, de heer F. L. Maandag, werken bei den namelijk sinds het begin van deze week in een tweetal nieuwe les lokalen, welke nog Inge richt móeten worden, ieder aan een wandschil dering. Mej. Van der Meer heeft als onder werp van haar schilde ring de visserij, terwijl liaar mannelijke collega de scheepsbouw als mo tief genomen heeft. Het ligt in de bedoeling, dat bij de opening van de nieuwe vleugel "belde ge- wandschilderingen reed zullen zijn. Enkele maanden geleden reeds, toen de bouw van de nieuwe vleugel al ver gevorderd was, kwam men op het idee om door enkele leerlingen in een paar lokalen een muurschildering te laten aanbrengen. Er werd ge ëxperimenteerd in het tekenlokaal, waarbij de keuze viel op mej. Van der Meen en dhr v. Blj levelt, die onder leiding van hun tekenleraar aan de slag gingen. Op een proefmuur werden schetsen gemaakt, die zo goed uitvielen, dat definitief besloten werd tot het uitvoeren van de wandschilderingen. Sinds een paar dagen werkt mej. Van der Meer nu aan haar schepping, een zeemeermin hierbij dacht men aan de zee meermin van Schouwen die een net met. vis-, sen uit de zee ophaalt. De heer Bijlevelt heeft zijn schildering forser en grootser opgezet. Grote kranen, het sym bool van de scheeps bouw, met een vissers boot en op de achter grond het silhouet van Veerc. Een probleem vormde het zoeken van de juiste kleurencombi naties, maar met behulp van de heer Maandag, die de leiding heeft van deze kunstzinnige uiting, kwam men toch tot een harmonisch geheel met de moderne tinten, waarin het lokaal ge schilderd is. Door de tekenleraar zal ook een muurschildering vervaardigd worden, die echter In verband met -'t lesgeven niet bij de ope ning gereed zal zijn, evenmin als het bronzen beeldje dat door mevr. Messer uit Vlissingen vervaardigd zal worden. Dit beeldje zal de mo derne verhouding tussen opvoeder en kind tot uitdrukking brengen en een. plaats vinden In de hal van de nieuwe vleu- In de nieuwgebouwde vleugel van de rijks kweekschool voor onder wijzers en ondertoijze- ressen te Middelburg, die op februari -■ fees telijk geopendzal wor den, werken sinds een paar dagen twee leerlingen onder leiding van de tekenleraar,de heer F. L. Maandag, ieder aan een wandschil dering. Mej. B. van der Meer werkte hoog op 'n stelling aan haar schil dering, die de Zeeuwse visserij symboliseert, 'n zeemeermin die een not met vissen uit het water ophaalt. De heer J. van Bijlevelt teas druk bezig aan zijn werkstuk, dat als motief de scheeps bouw heeft, toen de di recteur van de school, de heer M. A. Rage -Js., (links) in gezelschap van de tekenleraar (rechts) eens naar de vorderingen 'kwam kijken. (Foto P.Z.C.) gel. Voorts zal door de architect, de heer H. de Lussanet de Ia Sabloniè- re, in de aula een gro te abstracte wandschil dering aangebracht wor den. VAN TOT LAADINSTALLATIE Het cokespark van de Association de Carbonisation Zélandaise te Sluiskil wordt uitgerust met een nieuwe, ko lossale overslaginstallatie. In septem ber werd voor deze Installatie een 51 meter lange transportbrug uit Dor drecht aangevoerd. Nu nadert het ge heel zijn voltooiing. Boven op de brug Is dezer dagen een mobiele kraan geplaatst, die In twee richtin gen zal kunnen laden en lossen. De breedte van de brug bedraagt 14 meter, de hoogte is 8 meter, de span wijdte 43 meter. De Installatie heeft een laadcapaciteit van 160 ton per uur. ZWERFMANS MELDT Barend Zwerfmana meldt het vol gende: Uit Vlissingen ontving ik bericht, dat op twee plaatsen in de stad, namelijk in de Bonedijke- straat en bij „Bethesda", een specht is waargenomen, respectie velijk door de heren C. Marinls- sen (15 januari) en R. Kooiman (17 januari). Het betreft hier de grote bonte specht, die opdé trék 's winters Zeoland regelma tig aandoet. De heer P. H. Keukelaar te Wilhel- TOESPRAKEN Zo leven we. op het ogenblik dan weer in de periode van de nieuw jaarsredes. Alle burgemeesters, van Haamstede tot Cadzand steken ze af gekke uitdrukking eigenlijk, maar zo heet dat nou eenmaal: een rede afsteken. In theorie moet het dus mogelijk zijn, dat burgemeesters, die elkaar in deze dagen ergens tegen komen, tot .elkaar zeggen: „Heb jij 'm al afgestoken f' En de ander be grijpt dan onmiddellijk waar het over gaat) Over de nieuwjaarsrede; de toespraak met een kleine terug blik en met een breed ontvouwen van alle plannen en mogelijkheden voor dit, het nieuwe jaar. Met cijfers en feiten en wensen, eisen misschien zelfs wel en met tenslotte het ant- woord van het oudste raadslid op de toespragfi, van de voorzitter. Een mooie instelling, dat houden van nieuwjaarstoespraken; een instelling, die best verder doorgevoerd zou kun nen wor,den. Tot in de familiekring zelfs, waap papa dan zo in de eerste weken van januari op een goede dag een stoel zou kunnen beklimmen, en aankondigen: ,Jlc houd mijn nieuw jaarsredeOm heel het gezinsbeleid voor het komende juar dan meteen eens even lekker vast te leggen, met cijfers en feiten en wensen, eisen misschien zelfs wel. Waarna dan iedereen weer zou kun nen overgaan tot de orde van de dag. Want, dat hoort ook bij- nieuws jaars toespraken- minadorp schreef dat zijn zoon op 17 januari een dode pestvogel heeft gevonden bij het viaduct te 's-Heer- Arendskerke. Bij Eversdijk (gem. Kapelle) trof de heer J. Kloosterman op 18 januari in een weiland een dode houtsnip aan, eveneens een minder algemene doortrekker in het winterseizoen, die echter bij vriezend weer nogal eens wordt gezien. De heer J. de Jager de Vlieger te Bieze- linge signaleerde er op 17 januari nog zes stuks. WILDE GANS De heer L. Quist te Sint-Philips- land heeft een wilde gans gescho ten, die geringd bleek te zijn. Op het ringetje om een van de ganzen poten stond „Nat. Hist. Museum Leiden". De heer Duist. zal zich met dit museum in verbinding stellen om te weten te komen, waar de door hem geschoten gans geringd werd. Advertentie Verkeersongeval bij de uitvalsweg te Nieuwland Donderdagmorgen omstreeks half ne- ^en gebeurde bij de uitvalsweg aan de Nieuwe Rijksweg te Nieuw- en Sint-Joosland een verkeersongeval, waarbij twee Nieuwlanders betrok ken waren. De 48-Jarigc Joz. B., be stuurder van een personenauto, ko mende van Nieuwiand, naderde de Rijksweg. Gelijktijdig kwam van de richting Arnemuiden een auto van de firma E. van N., bestuurd door de 25-jarige B. W., die de uitvalsweg naar het dorp wilde Inslaan. Beide auto's kwamen met elkaar In bot sing en werden beschadigd. Vooral de auto van B. had het aan de lin ker voorzijde zwaar te verduren ge had. De bestuurders kwamen met de schrik vrij. Verplichte keuring van hengsten in Goes Op de Grote Markt te Goes zijn don derdagmorgen de verplichte heng- stenkeuringen gehouden. Zevenen twintig hengsten werden aangevoerd, waarvan de volgende dieren werden goedgekeurd: Walter van onder de Lindeboom, eig. fa. D. A. Timmer man en Zn. te Kattendijke; Adri-van Dorpszicht, eig. gebr. Leendertse, Kamperland; Aloy van Lihdenhof, eig. I. de Buck, Grijpskerke; IJssel van Monnikenhof, eig. fa. D. A. Tim merman en Zh.. Kattendijke; David van Zeeduin, eig. Jan Maljaars Jzn., Oostkapelle; Leo van t Hagelhüis, eig. gebr. Verdonk, Nieuwdorp; Guido van de Molenzicht, eigr. P. G. A. de Lange, Wissenkerke (opgenomen ln keurstamboek)Unicum, eig. C. Me- su, Nieuw- en St.-Joosland; Gambo, eig. J. der Weduwen, Kerkwerve, C. Padmos, Eikerzee, C. P. Hanse, Noordwelle, J. R. P. Berman, DreU schor en A. M. Steendijk A. J.zn., Nieuwerkerk; Unicum van Monniken- hof, eig. D. A. Timmerman en Zn., Kattendijke; Nicö van. Hoosterhóf, eig. J. Q. C. Lenhoek, Kloetinge; Leon van de Eendracht, eig. gebr. P. en L. Geus, 's-Heerenhoek; Karei van Keilen, eig. W. de Buck, Meliskerke; Leonhard van Groenendijk, W. de Buck, Meliskerke; Senateur d'Amicu, eig. Hengstenver. Eiland Tholen, St.- Maartensdijk (goedgekeurd voor 4 jaar). ■dit tabletje en U stilt de pijn* Homotabs. een nieuw middel ln tablet- vorm. Geen zalf of zetpillen nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken •n bevorderen genezing. Voor 'n volko men herstel van aambeien en lange vrijwaring van pUn: ■n Complete kuur L X.47 BU Apothekers en Drogisten. Krabbendijke beslist over nieuwe gemeentegrenzen De gemeenteraad van Krabbendijke zal woensdag 28 januari bijeenko men, onder meer ter bespreking van een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de grens der gemeente. Èen en ander is noodzakelijk geworden door de uitgevoerde herverkavelings werkzaamheden in het hèrverkave- lingsblok Waarde. Hoewel uit de kaart, die de gemeente door Gedepu teerde Staten werd toegezonden, blijkt, dat het grondgebied bij verwe zenlijking van het grenswijzigings plan ongeveer 23,515 ha kleiner wordt, voornamelijk door wijziging van de grens in het gebied „Krabben- dijk8e Vliet", gaat het college van B. en W. met het voorstel akkoord., om dat de wijziging van de grens tussen Kruiningen en Krabbendijke gunsti ger is. Volgens het plan zou een per ceel grond van 0,9 had, waarop de boerderij van de heer J. M. Nieuwen- huijse te Oostdijk gebouwd is, bij de gemeente Krabbendijke komen. De toevoeging van dit grondgebied be schouwen B. en W. als vanzelfspre kend, daar de gehele bevolking van de buurtschap Oostdijk georiënteerd is op Krabbendijke. B. en W. stellen de raad dan ook voor het plan, zoals het wordt voorgesteld, te aanvaarden. Nederlands hervormde kerk te Cadzand zal worden gerestaureerd Het fraaie in Gothische stijl opge trokken kerkgebouw ran de Neder lands Hervormde Gemeente te Cad zand zal, met medewerking van Mo numentenzorg, worden gerestau reerd. Onder meer zullen het zgn. „blinde" raam in de zuidelijke gevel, deze gevel zelf en het knekelhuisje, in onde Inister worden hersteld. Op de fundamenten van de vroegere sacristie zal opnieuw worden ge bouwd. Voorts zal het metselwerk van de omheining worden doorgetrokken en zal het kerkdak worden hersteld. De wratgevel wordt Ingeboet. Pleister en fneswerk zullen eveneens hersteld worden. De wijzerplaten van het uur werk, dat bij de gemeente in beheer is. zijn reeds verwijderd om van „dubbeltorengoud" te worden voor zien. Ook het haantje is tijdelijk van de toren gehaald en zal zijn hoge post pas weer betrekken, wanneer net in een nieuw gulden verenpak gestoken is. POLITIERECHTER MIDDELBURG Drie weken gevangenisstraf voor diefstal en vervalsing De politierechter te Middelburg, nir. B. S. Sieperda, heeft donderdagmid dag de los-arbeider G. B. uit Zie- rikzee veroordeeld tot een gevange nisstraf van 12 weken, waarvan 3 onvoorwaardelijk en 9 voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar, als mede toezicht van de P.CR.V. Op 23 oktober van het vorige jaar nam ver dachte uit het Rode-Kruisziekenhuis Schouwen-Dulveland een radio weg en 5 dagen later uit diezelfde Inrich ting een klok. Bovendien maakte hij zich eind december 1957 schuldig aan vervalsing ran een werkloos- heidsformulier, waardoor hij gedu rende enkele weken ruim 100 in- plaats van 60 in ontvangst nam. In het ziekenhuis kwam B. gemak kelijk binnen, omdat de deur open stond. De radio verkocht hij voor 25 en de elektrische klok voor 5. Via de vervalsing van het werk loosheidsformulier kreeg B. onder- ateunning van sociale zaken én van een bedrijfsvereniging. De vervalsing kwam uit, omdat hij niet voor de Heidemij wilde werken, waarna de dienst van sociale zaken op onder zoek uitging. De officier van Justitie, mr. T. Le- bret, achtte de manier, waarop ver dachte van twee wallen gegeten had. verre van eerlijk. Zodoende eiste hij 3 maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van 3 jaar plus toezicht van de P.C.R.V., een boete van 40 en teruggave van klok en radio. Gezien de ernst van de feiten achtte mr. Sieperda geen termen aanwezig om een geheel voorwaardelijke straf op te leggen en veroordeelde B. dus tot drie weken onvoorwaardelijk en negen weken voorwaardelijk. De landarbeider J, Q. uit Drelschor werd er van besohuldlgd zich in mei 1958 een postduif van de landarbei der N. A. L., eveneens uit Dreischor toegeëigend te hebben. „Ik heb de duif gekocht, edel achtbare", verzekerde Q. „En ik kan er niets ander aan toevoegen, dan dat ik voor 100 de waar heid heb gesproken. Dat staat als een paal boven water", voegde hij er nog aan toe. Hii vertelde de duiven gekocht te hebben van de opkoper De R. Inder daad had De R. duiven van L. ge kocht omstreeks april maar daarna waren er vier jonge doffers uit L.'s hok verdwenen. Waarschijn lijk weggevlogen, veronderstelde L. Dat was mogelijk en daarom had hij er geen werk van gemaakt. Maar toen hij later één van deze duiven in het hok van Q. aantrof, maakte hij er wel werk van. Geen bewijs Q. verklaarde het dier van De R. ge kocht te hebben. Maar hij kon geen eigenaarsbewijs tonen en zonder dit document is het niet mogelijk een duif te kopen. Want wie dit bewijs heeft, is eigenaar van de duif. Even min kon Q. een tekening tonen. De politierechter kon gisteren de zaak niet tot een oplossing brengen en be- (Slot van pagina 1 „waar haal Ik de opstappers van daan In een plaats als Burgh-SIuls, waar geen vissersboten liggen?..-". Neen, graag doet hij geen afstand van de opstappers, die hem in Veere de laatste jaren trouw ter zijde heb ben gestaan: Jack L. Minneboo (een broer van de 54-jarige schipper), H. Mlnneböo (een zoon van Jack) en R. van Bëlzen, een Amemuidenaar, die in Veere woont. Want deze be manning is uitstekend „ingespeeld"! De directie van de maatschappij kent natuurlijk, ook het belang van die op stappers; „Maar", vertelde een woord voerder Van die directie ons. „ander zijds heeft Colijnslaat zoveel nadelen en Burgh-Sluis zoveel voordelen, dat De gestadige groei van het. aantal betalende abonnees op de Pro vinciale Zeeuwse Courant heeft zich ook in het vierde kwartaal van 1958'op verheugende wijze voortgezet. Bij de controle uitgeoefend door het accountantskantoor Kraaye- veld en Luyendijk te Middelburg bedroeg het aantal betalende abonnees op 30 september 1958: Walcheren 14.144 Zuid- en Noord-Bcveland 8.046 Zeen wsch-Vlaan deren 3.384 Schouwen-Duiveland, Tholen en 8t. Philipsland Buiten Zeeland 1.872 533 Totaal 27.979 Op 31 december 1958 was dat aantal gestegen lot: Walcheren 14.148 Zuid- en Noord-Bovelarid 8.146 Zeeuwsch-Vlaanderen 3.424 Schouwen-Dulveland, Tholen en St. Philipsland 1.907 Buiten Zeeland 554 Totaal 28.179 Deze onweerlegbare cijfers tonen dus aan, dat ons reeds zo groot aantal abonnees gedurende het vierde kwartaal 1958 met nog 200 nieuwe abonnees is toegenomen. De P.Z.C. alleen heeft meer abon nees in Zeeland dan alle andere dagbladen tezamen. de keuze tussen deze twee plaatsen ons grijze haren bezorgt". Die nadelen vaa Colijnsplaat en die voordelen ran Burgh-Sluis zijn tot één factor terug te voe ren: het kan 15, het kan .20, bet kan 25 jaren duren, maar ook de Oosterschelde wordt- eens afgeslo- ten Zoü de keuze dus nu op Colijnsplaat. vallen dan staat de maatschappij over 15 k 20 Jaar voor hetzelfde vol dongen feit als nu: door de afsluiting van een zeearm moet de reddingboot dan weer verdwijnen... Want Colljns- plaat zal dan aan oon afgesloten .Oos terschelde liggen, terwijl Burghsluis waarschijnlijk nóg juist buiten de- dam zal blijven! Het spreekt vanzelf, dat de Konink lijke Zuidhollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen in een haven, waar één van: haar red dingboten gratationoard is. verschil lende voorzieningen moet treffen. Zo nodig moet er een doeltreffende aanlegplaats komen en ook laat do maatschappij bijvoorbeeld huizen bonwen voor de vnsto bemannings leden. Geen wondór dus, dat do woordvoerder van do maatschappij ons zei: „Hoewel een definitieve be slissing pas aan het eind van dit jaar zal vallen, overwegen we nu reeds Burghsluis te kiezen. Pas op de twee de plaats komt Colijnsplaat" En de opstappers. „Dat is voor Burghsluis inderdaad het grootste probleem", gaf deze woordvoerder toe. Overigens hooft deze moeilijk heid geen ervaren opstappers zich ook in andere plaatsen voorge daan en daar is gebleken, dat het na nige training mogelijk is. ook kan didaten, die niet uit visserijkringen komen, te plaatsen als opstapper. Het is dus inderdaad moeilijk voor de directie van de maat schappij om de keuze te doen. Colijnsplaat of Burghsluis?! Het duurt nog bijna twee jaar voordat de reddingboot moet verhuizen en na kan men nog niet definitief zeggen welke de nieuwe thuishaven van de „Blankenheim" zal worden. Maar zo de zaken nu staan, lig gen de kansen van Burghsluis als nieuwe haven voor de red dingboot toch het bekte sloot hem dan ook aan te houden, teneinde nog enkele andere getuige to horen. „Halt, politie", riep een Brouwersha- vense agent op 8 december van het vorige jaar tegen de Vlissingse los- werkman A. J., wiens fietslamp niet brandde in het duister. Maar inplaats van aan het bevel van de politiedie naar te voldoen, verhoogde J. zijn snelheid. De politieman had kennelijk in zijn jonge jaren aan wielrennen gedaan, want binnen korte tijd had hij J. ingehaald. Zo kreeg J. giste ren conform de eis een boete van 30, niet omdat zijn licht niet brandde, maar omdat hij doorgere den was. De'handelaar A. D. uit Oud-Vosse- meer had op 23 mei van het vorige jaar niet voldaan aan het bevel om in Tholen zijn auto te laten keuren. Dit moest hij doen op last van de burgemeester. D. verklaarde het door bijzondere omstandigheden ziekte van zijn. vader vergeten te heb ben. De politierechter vonniste met 15, een tientje lager dan de eis van de officier. Wegens belediging werd de Middelburgse koopman A. J. B. veroordeeld tot een boete van 25 en wegens diefstal van tegels de elektrisch-lasser A. M. uit Vlissingen tot 30. De loopknecht A. P. Z. uit Sou burg nam gedurende augustus en september van het vorige jaar bij de fa. Van de V. in Vlissingen lood weg tot een totaal bedrag van omstreeks 70. Conform de eis van de officier veroordeelde mr. Sieperda deze verdachte tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 1 maand met een proef tijd van 3 jaar, alsmede toezicht van het Leger des Heils. Acht per fles Eveneense voor diefstal en wel van dozen sigaren stond de wamhtsan J. v. d. C. uit Vlissingen voor de groene tafel. Verdachte meende, dat hij ongeveer 75 dozen weggenomen had, maar volgens de politierechter waren het er wel rond 150. Van de ruilde de dozen ln tegen sterke drank. Voor acht dozen sigaren kreeg hij één fles. De officier was er hele maal niet over te spreken, dat ver dachte er regel en gewoonte van ge maakt had om zijn vertrouwenspo sitie op een dergelijke wijze te mis bruiken. Hij eiste dank ook een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 maanden .rnet een proeftijd van 3 jaar plus een boete van 40. De politierechter vonniste conform. Krijgsraad: vier maanden Zeeuwse soldaat bestal zijn kameraad Vier maanden gevangenisstraf waar van drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee Jaar vorderde woensdagmorgen de auditeur militair bij de krijgsraad te velde west in Den Haag tegen de jeugdige dienstplich tig soldaat P. uit Kattendijke. Be klaagde had zich voor de Haagse krijgsraad te verantwoorden voor een der ernstigste delicten van de mili taire samenleving: diefstal op de chambree. Terwijl zijn kamergenoten sliepen althans dat dacht beklaagde sloop hij naar de kast van zijn „sla pie", haalde er in het holst van de nacht wat geld uit en wikkelde dat in een zakdoek. De zakdoek stak hij in zijn pyjama. Toen beklaagde daarna weer In zijn was teruggekeerd wachtten een Dten, die hem in 't ge- helm hadden gadegeslagen, totdat hij weer vast in slaap was. Daarop waarschuwden zij dc gedupeerde. Men begaf zich naar het bed van de slapende P., die deed alsof zijn neus bloedde. Een onderzoek in de zakdoek leverde echter het bewijs op en P. viel door de mand. De auditeur-militair noemde het ge drag Van beklaagde zeer ernstig. De militaire samenleving wordt door 'n dergelijke handelwijze zeer gedu- Seerd, zei hij. Een strenge straf leek em volkomen op zijn plaats en hij meende dan ook dat hii die moest vorderen. Wel wilde hfj rekening houden met het blanco strafregister van beklaagde, vandaar dat hij het voorwaardelijk deel zo ruim mogelijk wilde stellen. De raadsman kon daar echter nog niet mee akkoord gaan. Hij schilder de beklaagde als een eenvoudige boe renjongen van het Zeeuwse platte land, die door de militaire dienst in eens in het grote leven komt. Toen hij geldgebrek had ging hij een tien tje lenen bij een legergeestelijkc. Maar die schuld aan de dominee woog hem zwaar en hij wilde het be drag terugbetalen. Pleiter zag ln de houding van beklaagde iets van een reactie: thuis streng opgevoed met tweemaal per zondag kerkgang en ln militaire dienst op zondag bier drinken in een garnizoenskroeg. Pleiter ontkende een misdadige in slag bil beklaagde en meende dat deze chambrec-diefstal incidenteel van aard was en dat voor herhaling niet gevreesd behoefde te worden Hij vroeg dan ook de krijgsraad beklaag de een geheel voorwaardelijke straf te willen opleggen. VANDAAG, middelburg Electro: „Mon onde", 19 en 21.15 uur, al. Schouwburg: HM. D.T., 20 uur (toneel). Concert- en Ge- hoorzaal: Recital Hans Richter Haa- ser. 20 uur. Gouden Poorte: Verg. Vrouwenbond P. v d A„ 20 uur Vlissingen - Alhambra: „Stoottroepen de aanval", 19 en 21 uur. is Jaar. Luxor: „Het verloren meisje" 19 en 21 uur, 18 J. Concertgebouw: Lering „De kunst der oude glazeniers". Kunstkring Het Zuiden, 20 uur. Goes Grand: „Stella's sleutel", 10 uur, 18 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2