VERBETERING RIOLERING IN KAPELLE: GROTE UITGAVEN WALCHEREN IN DOMBURG SLOOP VAN ACHT -NOG BEWOONDE-BUNKERS MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND VRIJDAG 23 JANUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 RAAD VERGADERDE Elektriciteit voor huizen in Schoorse Zandweg Dat de boawlust te Kapelle en Bieze- linge nog steeds niet is verminderd, was te horen in de donderdagmiddag gehouden openbare raadsvergadering, toen burgemeester H. G. van Suyle- kom in zijn nieuwjaarsrede mede deelde, dat sinds de laatst gehouden raadsvergadering weer vijf nieuwe gegadigden voor particuliere bouw konden worden genoteerd. Het aan tal gegadigden bedraagt nu 32. Het stuk grond tussen de Dijkwelsestraat en De Warretjes, oorspronkelijk be stemd voor de aanleg van een speel weide voor de jeugd, zal nu verkocht worden aan zes omwonenden. In de komende jaren zal de gemeente voor grote uitgaven komen te staan in verband met de plannen voor verdere verbetering van de riolering. Over dit plan werd de raad uitvoerig toe gelicht door de district&opzichter, de heer O. A. Potter. Het ligt in de be doeling om vanaf het bestaande stamriool een persleiding te leggen die via de Willem Annapohler over de Scbeldedijk zal uitmonden in de Schelde. In zijn nieuwjaarsrede zei burge meester H. G. van Suylckom, dat langzamerhand de reserves moeten worden aangesproken. Hij hoopte op een betere financiële verhouding tus sen rijk en gemeente. Op het gebied van de woningbouw is er in het af gelopen jaar veel tot stand gekomen, aldus de voorzitter. Er zijn 44 wo ningwetwoningen gereedgekomen. Er is echter nog altijd een woningtekort, zodat er nog altijd 40 woningwet woningen bijgebouwd-zouden kunnen worden. De destructieverordening en ver nieuwing overeenkomst met de des tructor Zeeland werden goedgekeurd. De Schoorse Zandweg te Schore zal van elektrisch licht worden voorzien. Van de zeven bewoners heeft er zich één teruggetrokken. De totale kosten van aanleg zullen 10.700 bedragen. De P.Z.E.M. draagt voor 4000 bij in deze kos ten, de gemeente zal ƒ3200 voor haar rekening nemen, terwijl de overige kosten door de bewoners gezamelijk gedragen moeten wor den. Deze kosten kunnen worden beperkt, indien men zelf het graafwerk ver richt. Door de voorzitter werd nog medegedeeld, dat in het gehele con- cesslegebled van de P.Z.E.M. nog 1250 percelen niet zijn aangesloten. Voor Kapelle schatte de voorzitter dit op twintig. De heer J. Slabbe- koorn (s.g.p.) vroeg naar de moge lijkheid de kabel door te trekken naar de rijksweg, doch dit zou naar de me ning van de voorzitter veel te duur worden, omdat er geen bebouwde porcelen zijn en er dus ook geen sub- O.- EN W.-SOUBURG Cabaretavond voor bejaarden Woensdag gaf de cabaretgroep van de korfbalvereniging „Animo" in Souburg een cabaretavond voor de bejaarden in het verenigingsgebouw „De Zwaan". Er werd het reeds eer der vertoonde cabaretprogramma „Draaien maar" opgevoerd. De ver schillende schetsjes, afgewisseld door muziek en zang, werden door de be jaarden met grote aandacht gevolgd. De voorzitter van de afdeling Sou burg van de Bond van Ouden van Dagen, de heer Van Maris, dankte de vereniging „Animo" voor de ge zellige avond. Tevens memoreerde hij dat de afdeling Souburg momenteel 475 leden telt. SINT-LAURENS Rood uitgesteld Dc aanvankelijk op 27 januari vastgestelde raadsvergadering van Westkapelle is verplaatst naar don derdag 29 januari a.s. des avonds acht uur. 6idie verkregen zou worden. Er wa ren dertien.aanvragen om een premie voor w.c.-verbetering binnengeko men. Zij werden alle toegewezen. Een aanvrage om een premie voor woningverbetering werd afgewezen. De giond dié tussen de Dijkwelse straat en De Warretjes ligt en die men oorspronkelijk zou bestemmen voor een speelweide voor de jeugd, zal verkocht worden aan zes omwo nenden, voor een prijs van 2.50 per m2. In totaal gaat het hier om 20 are. Raadslid A. de Schipper (vrije lijst) hield een pleidooi om de pachter een kleine schadeloosstelling te geven. De heer F. van Hoorn (v.v.d.) wees de heêr De Schipper erop, dat, zo de grond speelweide geworden zou zijn, de pachter eveneens geen vergoeding ontvangen zou hebben. Het voorstel van de heer A. de Schipper werd niet gesteund. De wo ning Oude Bosstraat 17 werd ver huurd aan de heer P. J. Lepoeter. Nadat tenslotte de raad bijna twee nur in besloten zitting de mogelijk heden van een industrievestiging had besproken, kwam het rioleringsplan aan de orde. Door het technisch ad viesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten was een plan ontworpen dat, zoals de voorzitter nog toelichtte, tonnen zal kosten. Eerst wil men komen tot de aanleg van een persleiding als aansluiting op het bestaande stamriool, om dan later gedeeltelijk over te gaan tot partiële aanleg van een beter riool. Gevluchte spionageleider: In het westen vele agenten uit Oost-Duitsland werkzaam Luitenant-kolonel Dombrowski, die hoofd is geweest van de militaire spionagedienst van Oost-Duitsland heeft donderdag op een perscon ferentie te Bonn meegedeeld, dat er een van de grootste tegen het westen gerichte spionageorgani- saties haar zetel heeft in Oost- Duitsland. Overste Dombrowski is onlangs naar het westen ge vlucht. Hij zei, dat er in West-Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk, Bel gië, Luxemburg, Noorwegen, Ita lië en Spanje Oostduitse agenten inlichtingen verzamelen over al- /lerlel militaire inrichtingen. De spionagedienst is ongetwijfeld de grootste in Europa. De 'agenten worden bedreigd met maatregelen tegen hun gezinnen in Oost- Duitsland voor het geval zij geen medewerking meer aan de orga nisatie verlenen of overlopen, al dus ovérste Dombrowski. De persconferentie was op touw ge zet door de anti-communistische volksbond voor de vrede, die zegt contacten in Oost-Duitsland te hebben. Iemand van de volksbond die overste Dombrowski inleidde, zei dat de uitgeweken Oostduit ser de zoon was van een vracht autochauffeur en dat hij van 1933 tot zijn arrestatie door de nazi's in 1937 een actieve rol heeft ge speeld in de Duitse communisti sche partij. Dombrowski werd naar het concentratiekamp Bu- chenwaid overgebracht, waar hij bleef tot aan het einde van de oorlog in 1945, aldus de woord voerder van de volksbond. VLISSINGEN Filmavond besluurdersbond De Vlisslngse Bestuurdersbond hield woensdagavond in het Concertge bouw een zeer druk bezochte film avond. De voorzitter van de bond, de heer A. S. Schinkel, opende tic avond met een welkomstwoord tot de aanwezigen. Vervolgens werd de Pfanse kleurenfilm „Liii" gedraaid met in de hoofdrollen Leslie Caron en Mel Ferrer. De film belichtte het leven van de kermismensen. Een jong meisje, Liii (Leslie Caron), maakt onverwachts kennis met het kermis- leven. In het begin valt het haar moeilijk zich aan dit harde leven aan te passen. maar toch leert zij de mensen begrijpen en het leven ken nen. Aan het eind van de film vindt zij zelfs haar geluk in de persoon van de baas van de poppenkast (Mei Ferrer), met wie zij trouwt. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlisslngen werden van 14 januari tot en met 20 januari de navolgende gevonden voor werpen gedeponeerd dop van ben-' zinetank, betaling-boekje, eindjes plas tic buis, bruine kinderschoen, zwarte das, blauwe handpomp, blauwe sjaal, ruitewisser, enkele dames-, heren- en kinderwanten en enkele dames- en he renrijwielen. Tevens zijn aan het bu reau de adressen te bekomen waar de navolgende gevonden voorwerpen zich bevinden, te weten: enkele dames-, heren- en kinderhandschoenen, sjaal, snelbinder, zakje met bromfietsge reedschap, roeiriem, ring niet 3 sleu tels, riem met koperen gesp, sierrand van autokoplamp, tasje met 2 paar turnschoenen, regenbroek, portemon nee, wieldop, beige damesportemon nee, bankbiljet. Filmavond C.F.A. De stichting Christelijke Film Actie (C.F.A.) hield donderdagavond In „Britannia" te Vlissingen een helaas matig bezochte filmavond. Als voor programma van de avond werden een wereldjournaal, een film over de rattenbestrijding getiteld „Houdt ze er uit" en enkele reclamefilmpjes vertoond. Tijdens de pauze werd be kendgemaakt dat de volgende film avond van de C.F.A, op 19 februari Gemeente zal hiervoor vervangende woningen vragen Iu de donderdagavond gehouden ver gadering van (Ie raad van Domburg heeft de burgemeester, rar, W. J. E. Crominelin, meegedeeld, dat de ge meente extra bouwvolume zal vragen om vervangende woningen te bonwen voor de acht bewoonde bunkers in de duinen, die binnenkort zullen worden gesloopt. De burgemeester zegde toe, nog dit jaar een plan voor de verbetering van de straatverlichting ter tafel te zullen brengen. In deze raadsvergadering werd de gemeentebegroting voor 1959 goedge keurd. De gewone is sluitend en geeft in ontvangst en uitgaaf een totaal van ƒ532 816,87 te zien Er is een post onvoorzien van 1781,84 De uitgaven van kapitaalsdienst zijn f 918.512,94. de inkomsten f 751.669,23. Een nadelig slot derhalve van 166.843,71. Door de vrij gunstige begroting was het mogelijk enkele dorpsverenigin gen een kleine subsidie te geven. Rond de stortplaats van huisvuil zal een afrastering worden aangebracht. Ook zijn er plannen om de Singel van de Brouwerijweg tot de Westweg te verbeteren. De raad hechtte voorts zijn goedkeu ring aan het voorstel tot het aanleg gen van straten in het uitbreidings plan Tuinen burg voor een bedrag van f 17.50 per vierkante meter. Er zal tot een bedrag van 3240 me dewerking worden verleend aan de aansluiting op het waterleidingnet van in het herverkavelingsgebied ge legen percelen. gehouden zal worden. Na de pauze werd dg hoofdfilm „Kaspar zoekt een vader" gedraaid. Het is een film over 'n jongentje van 5 jaftr, dat alle pro blemen van de grote'mensen spelen derwijs oplost. Hij treedt zelfs als huwelijksmakelaar op voor zijn moe der, de jonge weduwe Angela, die hij koppelt aan een vriendelijke mijn heer, die hem thuis brengt als hij verdwaald is. Het jongetje Kaspar wordt in deze film op uitstekende wijze gespeeld door het kind-sterretje Oliver Grimm. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Aan. het politiebureau te Middelburg zijn inlicntitigen te verkrijgen over in het tijdvaK van 7 tot en met 21 januari 1959 als gevonden aangege ven voorwerpén: diverse soorten wanten en handschoenen; zwarte poes; twee lakens; lipssleutel no. 15; halsketting; los geld; boodschappen netje; bak van weegschaal; étui in houdende vulpen en vulpotloden; bruin geblokte sjaal; wollen sjaal; koperen huissleutel; damesportemon nee met foto van jongen; kinderpor-' temonnee met inhoud; jonge poes zwart met witte pootjes; rood-brui- ne ballpoint; schaar; boek; muntbil jet; leesboekje en schrift; fietspomp- je; vulpotlood; klein sleuteltje; rode step; geruit sjaaltje; zwarte ball point; zak met aardappelen; étui met postzegels; zakmesje;- bruin ge blokte sjaal; steeksleutelmotor- wanten; blauwe sjaal; huissleutel; speelgoed pistooltje; 6 steutels aan ring; kam in étui; munt biljet; grijs-groene regenjas; gele das; los geld; sleetje; zwarte alpino; vulpen; nylonkousen; knip- portemonnee met inhoud; papie ren zak inhoudende glaswol; gevon den op de Sloedam; groene sjaal; licht beige muts; rode kinderporte monnee met inhoud; blauwe ceintuur van regenjas; motorwanten; plastic regenkapje; los geld; veelkleurige das; bankbiljet; bruine portemon nee; paraplu; road plastic kinderpor temonnee. Officiële publikatie VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER. DEELNEMEN AAN DE STEMMING IN EEN ANDERE GEMEENTE. 1. De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen ter kennis van be langhebbenden, dat een kiezer op zijn verzoek kaA worden toegestaan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkie zing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal deel te nemen, het zij in de gemeente, in welker klezersre- gister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wijzen andere gemeente. 2. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij vol macht te stemmen oi die is opgenomen in het centrale bevolkingsregister. 3. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan uiter lijk op de veertiende dag vóór de dag der stemming (dus uiterlijk op 25 fe bruari 1959) in persoon mededeling ter secretarie ener gemeente aan de burge meester of de door deze aangewezen ambtenaar. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorlet ters: b. de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte: c. de gemeente ln welker klezersreglster hij is opgenomen; d. zijn adres of laatste adre3 aldaar; e. de gemeente, benevens een adres ln die gemeente, waar hij aan de stem ming wil deelnemen: f. de gemeente en het adres, waar hU de verklaring, welke van de medede ling wordt opgemaakt, wenst te ont vangen. 4. De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of de door de ze aangewezen ambtenaar ondertekend. Een exemplaar van de verklaring wordt aan de kiezer verstrekt. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecretarie. Middelburg, e21 Januari 1959. Vlissingen, SCHULDVORDERINGEN TEN LASTE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG. B. en w. van Middelburg verzoeken hun, die over het kalenderjaar 1958 schuld vorderingen ten laste van de gemeente bezitten, die vorderingen (daaronder be grepen die voor gemeentebedrijven en diensten), met de nodige bewijsstukken vóór l februari 1959 in te zenden. Middelburg 21 Januari 1959. SEROOSKERKE (W.) Raad vergadert De raad van Serooskerke vergadert maandagmiddag 26 januari om twee uur. De agenda vermeldt onder meer voorstellén tot het aanbesteden van het leggen van straten en een rio lering in het uitbreidingsplan, tot vaststeHing van destructie, bouw- en bezoldigingsverordeningen en tot het verlenen van een jaarlijkse subsidie aan de Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding. VEILING KRABBENDIJKE 22 Jan. Golden Delicious H 80-85 43^48. 75-80 43—43, 70-75 41—47, 65-70 33. 60-65 2S, K 29. F 13, kroet 16; Winston II 75-80 48, 70-75 47. 65-70 35, 60-65 15. 55-60 9, K 21, F 6, kroet 10; Jonathan H 75-80 18—30, 70-75 21—31. 05-70 16—27, 60-65 7—12, H 3-6, K 12, F 3-8, kroet 3; Goudreinette H 85-95 21—24, 75-85 21—23, 65-75 10—13, II 3. K 10—11, F 3—6, kroet 3—8; Verpakt fruit: Cox Orange Pippin H 70-75 108, 65-70 94. VEILING GOES 22 Jan. Export- en industrievelling. Jo nathan H 80-85 38, 75-80 28—42, 70-75 30— 42, 65-70 82—37. 60-65 16—24, H II 6—8-50: Goudreinette H 85-95 26—27, 80-85 24—26; 75-80 22—23, 65-75 12—15. H II 6—6 50, K 12—13, F 7.50; Diverse appels kroet en val 4. Gewone velling: Golden Delicious H 80-85 44—53, 75-80 45—52, 70-75 44—66, 65-70 19-46, 60-65 12—34, H II 11—12, K 25—34, F 8—27; Zoete Ermgaard H 55-65 38—45, K 17—27, H n 13; Winston H 65-75 28. 55-65 9—17; Lombarts Calville K 22; St.- Remy H 75-85 10—14. 65-73 10—12, H II 8, K 8. F 7; IGeser Wildeman H n 17; Con ference H II 36, K 53, F 41; Br. Alex. Lu cas H II 24. Met ingang van volgende week alleen fruitveiling op DINSDAG. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 22 Jan. Zaad-uien 40-55 10,51, 55-70 10,18— 10, bonken 11. drielingen 11,50, pickles 12,06. Aanvoer 65 ton. WESTKAPELLE Onderlinge damescómpetilie De damclub „D.E.S." te Westkapelle speelde voor haar onderlinge compe titie de volgende wedstrijden: K. HoumesJ. Westerbeke 20; F. DomihicusJ. v. Rooi jen 02; P. HengstR. Gabriëlse 20; K. Huls- zoonJ. Erasser 02; J. Houmes Wz.A. Lievense 2—0; J. Houmes Az.W. Houmes 0—2; W. Houmes J. Westerbeke 20; J. BrasserF. Dominicus 11; J. Houmes Az.J. v. Rooi jen 02; J. Houmes Wz.K. Houmes 02; A. LievenseK. Huis- zoon 02; J. WesterbekeR. Ga briëlse 20; P. HengstW. Houmes 02; A. Lievensew. Houmes 20. Lezing over uienteelt De vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting hield een praatavond in de zaal van de gezusters Kaland te Westka pelle. Als spreker trad op de heer J. L. Koert, hoofdassistent bij de Stich ting Nederlandse Uienfederatie. Na te zijn ingeleid door de voorzitter van. de Z.L.M. afdeling Westkapelle, de heer P. K. van Rooyen, sprak de heer Koert over het onderwerp: „De teelt en ziekten van uien". Met plaatjes verduidelijkt, kregen de talrijke aan wezigen een goede indruk van de ui enteelt. die zich ook in Westkapelle meer en meer uitbreidt. Talrijke vra gen werden gesteld. Het was een leer zame avond. Er ontstond enige beroering in de raad, toen een aanvrage van de vereniging voor christelijk schoolonderwijs voor een nieuwe schoolverltchtlng werd afgewe zen. In 1956 werd een dergelijk verzoek eveneens afgewezen; in de situatie was sindsdien geen verandering ontstaan. De burge- mèester sprak de hoop uit, dat er zo spoedig mogelijk een nieu we school zal kunnen worden ge bouwd. De heren J. Warners (c.h.) en J. de Visser (a.r.) stemden tegen. Zij von den dat de bouw van de nieuwe school te lang op zich liet wachten cn weten dit aan een te geringe ac tiviteit van het gemeentebestuur. Aan mevrouw Wijons-Dierendonck werd 605 vlerkante meter grond in het plan Driehoekje verkocht voor 13.75 per vierkante meter. Het uit breidingsplan „Het poldertje" werd vastgesteld. Een voorstel van de heer J. Wisse om over te gaan tot ont eigening van 4en stuk grond om de toegang tót liet uitbreidingsplan Duinenburg te kunnen verbeteren, werd eveneens goedgekeurd. Het verzoek van de heer P. Brand om ontslag als secretaris-penning meester van de stichting Badplaats- belangen werd ingewilligd. In zijn nieuwjaarsrede concludeerde mr. Crominelin, dat in het afgelopen jaar in Domburg, ondanks de «ter ke invloed van de bestedingsbeper king veel tot stand is gebracht, zo als do riolering en de straataanlep in het uitbreidingsplan „Het drie hoekje". Hij «prak de wens uit, dat do noodzakelijke grenswijziging dit jaar tot stand mag komen. Oriënteringscursus in maatschappelijk werk Woensdagmiddag werd in het Me disch Centrum te Goes een oriënte ringscursus in maatschappelijk werk voor districts- en wijkverpleegsters geopend. Voor deze cursus bestaat grote belangstelling. Namens dè provinciale. Zeeuwse ver-, eniging tot bestrijding der tuberculo se verwelkomde de heer A. de Lange de cursisten. Hij deelde mee, dat het initiatief voor deze cursus is uitge gaan van het bestuur van genoemde vereniging, dat zich hiervoor had verstaan met de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. Het ligt in de bedoeling, dat er tien middagen zullen worden ge houden, waarop diverse onderwerpen zullen worden ingeleid. Het programma voor de eerstvolgen de middagen luidt: 4 februari a.s. „De kinderbescher ming" door mr. J. Zwartendijk te Middelburg. 18 februari a.s. „De alcoholist" dooi de heer R. Visser, directeur van het Zeeuws Consultatiebureau voor Al coholisme te Middelburg. 4 maart a.s. „Criminaliteit en reclas sering" door mr. J. L. Andreae 'te Middelburg. IS maart a.s. „De algemene maat schappelijke werkster en de wijkver pleegster aan de hand van een of meer praktijkgevallen" door mej. G. Kloosterman te Middelburg. De overige onderwerpen staan nog niet vast. De leiding van de cursus zal berusten bij de dames Hulman te Utrecht en Westera te Middelburg. De heer De Lange sprak dc wens uit, dat de cursus aan iiet gestelde doel zal beantwoorden en dat de zusters' het geheel met voldoening zullen vol gen Nadat de leidsters nog enige mededelingen hadden gedaan, sprak drs. J. Haverda te Utrecht over het „Onmaatschappelijke gezin", het eer ste onderwerp van de cursus. Daarna werd de vergadering ge splitst in verschillende discussiegroe pen, waarna de heer Haverda de in deze groepen gestelde vragen beant woordde. BORSSELE Filmavond De kruideniers en bakkers aangeslo ten bij de afdeling Borssele van dee Koninklijke Middenstands bond bo den hun klanten eengezellige avond aan, die onder leiding stond van de heer Joh. Huizen. Er werd een aantal films vertoond, waarvan de belang rijkste getiteld was „Bad Boy". In de werd een verloting gehouden. HEINKENSZAND Busjes-actie De busjes-actie voor de stichting Kinderzoi-g- te Middelburg heeft in het 4e kwartaal 1958 te Heinkens- zand 53,01 opgebracht. Schietwedstrijden „Soranus" De sociëteit Soranus te Heinkens- zand gaf een dezer dagen een con cours op de liggende wip bij het café van Wed. J. Hoondert te Heinkens- zand. Er waren 41 schutters van 12 socië teiten. De uitslag was: hoofdvogel: W. de Jonge (A.D.L.M.); zijvogeis: J. Priem (Zeelandia) en L. de Jonge (Concordia); kallen: F. Laenhout (Jacoba van Beieren), J. van Sabben en C. van Bremen (bei den Batavieren) en L. de Jonge (Concordia); le klep: C. Baas (Wil lem Teil): 2e klep: J. v. d. Drl09 (Eensgezindheid); 3e klep: P. Daal- man (A.D.L.M.). Meeste kleine vo gels: J. Rijk (Viae), 5 stuks. WEMELDINGE Bijeenkomst B.B. In hotel Smits te Wemeldinge werd een bijeenkomst gehouden van de We- melding-se blokploegleden van de Be scherming Bevolking, onder leiding van de blokhoofden H. M. Kanters en A. Wabeke. Ook de leden van de plaat selijke vrijwillige brandweer waren hierbij tegenwoordig. Tijdens de bijéénkomst, die tevens werd bijgewoond door burgemeester C. N. F. van Sas. voerde de heer H. B. Pilaar uit Goes, kringhoofd van de Bescherming Bevolking in kring Zee land 2, het woord. Op de inleiding volgde een zee;- gcanimeei-de bespre king. Filmvoorstellingen Een dezer dagen werden er in het Ne derlands hervormd jcugdgebouw tc Wemeldinge filmvoorstellingen gege ven. aangeboden door de gezamenlijke melkhandelaren te Wemeldinge in sa menwerking met margarinefabrikan ten. Tijdens de middagvoorstellingen was de zaal bevolkt met ongeveer 220 kinderen. In een uitverkochte zaal kwamen 'a avonds de moeders bijeen, die zeer van het gebodene hebben ge noten. De hoofdfilm „Bobby wordt vermist", was een zeer gevoelige film, die een avond van grote span ning over het lot van de kinderen voor de aanwezigen teweegbracht. VEILINGEN EN MARKTEN BARNEVELD. Elerveillng S.BK. Aanvoer 354X00 stuks. Handel redetijk. Notering: eieren S6-60 gram f 9.80—10.60. 60-63 gr. f 10-71—1154», '6367 gr. f 11.65—1225, eendeöleren 66—75 gr- f 750-1010, alles per 100 stuks. Coöperatieve veluwse elerveillng Bar- neveld—Ede. Wcckaanvoer circa 1 000.000. Handel kalm. Notering: eieren 52.60 gr. f 951-10.72, 60—G3 gr.'f 10.87-11.41, 63—70 gr. f 1158—13.15. alles per 100 stuks. Prijsnotering Gelders-Overijselse ver eniging van elerhandelaren. Grote eieren f 11.25—12.00, gewicht 63—88 gr, kleine eieren 56—62 gr. f 10.00—11.00. Eiermarkt: aanvoer 1500.000 stuks Han del kalm. Notering: 54—66 gr. f 10.66— 12.00. algemene prijs 10.90 per lOO. ki loprijs t 1.80, basis 60,5 gr. Jeugddienst Zondag 25. januari a.s. om 7 uur 's avonds wordt in de Grote Kerk te Goes een jeugddienst gehouden, waarin ds. A. Klamer uit Maastricht zal spreken over het onderwerp: „Ach jij, wees toch niet zo eigen wijs!" KAPELLE Voetbalvereniging „Kapelle" vergaderde Onder voorzitterschap van dc heer F. Geluk hield de voetbalvereniging „Kapelle" ln hotel „De Zwaan" haar jaarlijkse ledenvergadering. In zijn openingswoord zeide de voor zitter verheugd te zijn, dat het eer ste elftal dit seizoen weer in de eer ste klas kon uit komen. Het verloop van de competitie is tot nog toe niet tegengevallen. Dit geldt vooral voor het tweede elftal. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het le dental met twee terugliep. Er staan momenteel nog 81 leden te boek. Als penningmeester bracht de heer W. D. Schricr verslag uit. De financiële po sitie van de vereniging is gezond. De bestuursleden, de heren M. J. de Ja ger, J. Ganseman-Wisse en J. J. van Willegen werden herkozen. In de be- stuursvacature wegens bedanken van de heer A. L. Schrier, kon op deze vergadering nog niet worden voor zien. Tot lid van de elftalcommissie werd de heer M. J. de Jager herko zen, terwijl in de vacature van de heer C. Sulsters werd voorzien door verkiezing van de heer W. Meijer. Besloten werd de elftalcommissie van drie tot vijf leden uit te breiden. Tot nieuwe commissieleden werden geko zen de heren P. do Boer en A. de Schipper. Mits toestemming wordt verkregen zal voor het eerste en tweede elftal een nederlaagwedstrij- dentoernooi worden uitgeschreven. Voorts zal men binnenkort een club avond houden, waarop men een be kende sportverslaggever als spreker hoopt te laten fungeren. S-GRAVENPOLOER Filmactie Rode Kruis Het Nederlandse Rode Kruis verzorg de woensdag een propaganda-avond te 's-Gravenpolder. in net gebouw „Ons Dorpsleven". Burgemeester J. D. Jansen opende deze avond met een opwekking voor het Nederlandse Rode Kruis. Nadat 's middags een kinderprogramma was gegeven, werd "s avonds voor een volle zaal de film „Paula" gedraaid. YERSEKE Raad komt bijeen De raad van de gemeente Yerseke zal vanavond (vrijdag) om 9 uur in vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan onder meer: de vast stelling pensioengrondslag voor de ambtenaar van de burgerlijke stand, vaststelling van de destructieveror dening, de verkoop en verhuur van gronden en de wijziging van de kin- derbijslagverordcning. Westduitse regering lieert zich tegen anti-semitisme De Westduitse bondskanselier, dr. Adenauer, heeft in de bondsdag een regeringsverklaring voorgelezen, waarin het anti-semltisme wordt ver oordeeld. Hij deed dit in een debat over de organisatie van de justitie naar aanleiding van een uitgebreide interpellatie door de sociaal-demo cratische fractie. Zinspelend op de anü-semitiache uitingen die in de laatste tijd in West-Duitsland sterk in aantal zijn toegenomen, verklaarde dr. Adenauer dat zijn regering „deze anti-semiti- sche daden en gedragingen veroor deelt en betreurt". Zij betekenen zwaar onrecht jegens de Duitse burgers van joodse af komst en moeten met nog te meer strengheid worden veroordeeld om dat het Duitse volk zich In dit op zicht zijn verleden moet herinneren. Bovendien brengen zij schade toe aan de goede naam van Duitsland in het buitenland. „Ik ben er zeker van", aldus de bondskanselier, „de goedkeuring van alle afgevaardigden der meerderheid en van vele sociaal democratische afgevaardigden te hebben als ik verklaar dat de grote meerderheid van het Duitse volk in stemt met het veroordelen van deze daden". Weer Jupiterprojectiïl de lucht ingeschoten Het Amerikaanse leger heeft weer een van zijn „Jupiteri'-projectielen de lacht ingeschoten, voor een vlucht van ongeveer 2400 km om verbe teringen in dat wapen voor de mid del-grote afstand tot stand te kun nen brengen. De machtige motor van het projectiel van 50 ton kwam met een hoog op laaiende vlam tot leven. De .iJupi- ter" begon toen zijn geleidelijke op- s'tijglng, die typerend is voor alle met vloeibare brandstof gevulde pro jectielen. Hij boorde zich de lucht in, terwijl de windkracht 40 km per uur be droeg, naarmate hij hoger kwam en was zichtbaar totdat zijn motor een~ minuut en veertig seconden na het startschot van de raket losliet. Juist voordat de motor opgebrand was, zag het projectiel er als een vlam mende komeet, door het luchtruim jagend, uit. Reeds 5000 ingezameld voor twee verlamde meisjes Vijfduizend gulden heeft het spoor wegpersoneel tot gisteren opgehaald voor de twee verlamde meisjes Alie en Anneke van de familie Kothuis, die te Opheusden aan de spoorlijn Nij- megen-Geldermalsen woont. Uit dit bedrag kan nu reeds het zomerhuisje worden gefinancierd, dat de spoor- weglieden voor de meisjes willen la ten bouwen. De actie, die landelijk gevoerd wordt, zal tot op 1 februari worden voortge zet. Ook hogere ambtenaren van de Nederlandse Spoorwegen nemen deel aan de inzameling. Sorry I speelde gelijk tegen Scylla II In de zware competitie van de lande lijke overgangsklas boekte de Vlis slngse tafeltennisvereniging Sorry verleden week zaterdag eindelijk zijn eerste winstpunt. P. Martljn en P. de Waal wonnen ieder tweemaal terwijl R. van Breen voor het rijfde punt zorgde Sorry blijft evenwel de laat ste plaats op de ranglijst bezetten. De gedetailleerde uitslag luidt: Marti ju—Karamoy 19-21. 17-21: De Waal—Kambier 21-18, 21-19; Van Breen—Van Eek 21-18, 21-12; De Waal—Karamoy 6-21, 17-21; Martiin —Van Eek 21-11, 21-16; Van Breen— Kambier 21-11, 7-21, 19-21; De Waal —Van Eek 21-16, 21-9: Van Breen— Karamoy 11-21, 11-21; Martiin— Kambier 18-21, 21-14, 21-18; De Waal, MartijnKaramoy. Kambier 10-21, 17-21. Winnaar rally de Monte Carlo nog niet bekend De organisatoren van de sterrlt van Monte Carlo beschikken ditmaal over een elektronische rekenmachine om de ingewikkelde berekeningen te ver snellen, maar in kringen van de deel nemers is men van mening, dat de zaak in de rally wel wat erg onover zichtelijk is. Op het hoofdkwartier van de rally zat men gisteravond nog koortsachtig tie stapels gegevens te verwerken. De officiële uitslag zal pas vandaag bekend worden. Hoewel het nog niet mogelijk is de vermoedelijke winnaar te noemen, kunnen fabrikanten al met enige trots op de prestaties van hun maak sels vijzen. 14 D.K.W.'s en 6 Por sches zijn onder de 129 wagens die de finish hebben gehaald en Citroen en Volvo komen met ieder 13 ook goed uit de bus. Voorts zijn er 12 in Engeland gemaakte Fords, 9 Ja guars, 6 Triumphs en» 5 Sunbeams bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 15