Geen zilverstaven in neergestort vliegt Tekko Taks duikt in het verleden uig BEVELANDSE MIDDENSTAND BESPRAK DRIE-EILANDENPLAN oren, yen en BOTERSMOKKEL MET AUTO: TWEE WEKEN GEVANGENIS AANNEMER HIELD ZICH NIET AAN L00NV00RSCHRIFTEN schrijven KLMffl PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 21 JANUARI 1959 VOLGENS RAPPORT SCOTLAND YARD Onderzoek na ongeluk boven Westerschelde Op 14 augustus van het vorig jaar Is in de Westerschelde eeu sportvliegtuig van het type „Proctor" neergestort, waarbij de drie inzittenden om het le ven kwamen. Op 23 augustus werd het stoffelijk overschot van J. de B. uit Rotterdam vlak bij Missingen uit het water gevist; op 26 augustus vond men het lijk vau J. K., een in Neder land vertoevende Hongaar, die als pi loot van het toestel had gefungeerd en de koptelefoon nog op het hoofd had en drie dagen later werd het stoffelijk overschot van G. H. uit Bre da uit de Schelde gehaald. De drie lijken werden geïdentificeerd en kort daarna werden de slachtoffers van het vliegtuigongeluk ter aarde besteld. Later bleek, nadat via Interpol aan Scotland Yard een verzoek was ge richt in Londen een onderzoek in te stellen, dat De B., K. en H. zich aan smokkelarij van horloges schul dig zouden hebben gemaakt. Zij had den vlak voor 14 augustus getracht deze horloges in Londen te verkopen met slechts gedeeltelijk succes. Vlak voor het vliegtuigongeluk van 14 augustus werd op een Lon- dens spoorwegstation een diefstal van zil versta ven. die van Enge land naar Oostenrijk zouden wor den vervoerd, gepleegd, hetgeen men ontdekte, toen de wagon in Harwich, waar het zilver aan boord van het schip zou worden gebracht, werd geïnspecteerd en de staven, die een waarde van meer dan 100.000,vertegen woordigden, verdwenen bleken. Geen verband Naar wij van de zijde van de Rijks politie, dienst Luchtvaart op Schip hol, die het onderzoek van het vlieg tuigongeluk op de Schelde in handen had, vernemen, mag uit een rapport van Scotland Yard worden opge maakt, dat het uitgesloten moet wor den geacht, dat de drie verongelukte mannen betrokken zijn geweest bij de diefstal van de zilverstaven in Lon den. Scotland Yard heeft de gangen van de drie mannen tot aan het ver trek van het vliegtuig, nagegaan en daaruit is gebleken, dat er geen ver band kan hebben bestaan tussen de Arrest Hoge Raad over duwk op 3 februari In de zaak tegen het aannemingsbe drijf Van O. of een ln Zeeland veel gebruikte zogenaamde ,.duwk" een amfibievoertujg. tot de vaar- of de voertuigen moet worden gerekend, heeft de Hoge Raad zijn arrest aan gehouden tot 3 februari. diefstal en het vertrek van het toestel van Croydon. Zelf kunnen de mannen de diefstal niet hebben uitgevoerd, aldus staat in het rapport, en ook is het uitgesloten, dat zij een kist of meer kisten met zilver in de „Proetor" hebben meege nomen. De enige mogelijkheid is nog, dat tijdens het verblijf van het drie tal in Londen een afspraak moet zijn gemaakt, dat op een later tijdstip het gestolen zilver zou worden meegeno men, maar hier is niets van koinen vast te staan. Het wrak van het neergestorte toestel is, naar bekend, nooit gevonden. Aanbesteding herverkavelingswerken In hotel „Jacob Cats" te Brouwers haven werd dinsdag namens de Her verkavelingscommissie Zeeland het uitvoeren van kavelinriehtingswerk- zaamheden op complex 62 en het volledig draineren van complex 62 met bijkomende werken aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: J. E. v. d. Hilst, J. v. d. Weert en C. J. Kuiper, Renesse f 296.000; T. J. M. Verachterd, Kerkdriel f 303.000; N.V. aann. mij Maas-Jonker, Roo sendaal f 312.000; H. de Jager en Co., Sliedrecht f 315.000; J. D. Jan sen, Middelburg f 315.400; gebr. Van Oort, Werkendam f 315.700; Van de Heuvel. Zierikzee f 316.00Ó; F. M. de Oude en T. K. de Jonge, Zierik zee f 316.000; N.V. Aann. mij Van Oort, Werkendam f 320.600; C.V. v.h. Jasper van 't Verlaat, Hardinx- veld f 322.800; M. Uijl, Middelburg f 327.000; Aannemingsbedr. Zeeland, Middelburg f 330.000; fa. Van Don gen, Haamstede f 344.800; fa. Hillcn en Roosen, Amsterdam f 347.500, N.V. J. M. Deldcer, Papendrecht f 354.000; fa. Dollard, Delfzijl f 378.900. BIJEENKOMST VAN K.N.M.B. IN GOES Toerisme biedt vele mogelijkheden SLECHTE SPIJSVERTERING Minister Zijlstra vóór reclame in t.v. (Van onze parlementsredacteur) De minister van economische zaken, prof. Zijlstra, heeft zich in een ad vies aau de staatssecretaris van on derwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Höppener, op economische gron den voorstander verklaard van het invoeren van reclame in de televisie. De staatssecretaris bestudeert thans aan de hand van dit advies verschil lende aspecten, die met de reclame televisie verband houden. Wij verne men, dat het daarom nog wel enige tijd zal duren voordat de staatsse cretaris in staat zal zijn een nota over de reclame-televisie in te die nen. RADIOEN T.V.-RUBRIEK Voor bet laatst in de schoolbank Pientere oud-leerlingen haalden gis teravond bij de AVRO ongeveer twee mille aan schoolgeld terug. Dat ver dienden ze zo maar even bij Cees de Lange en de heer Van Dijk met haarscherpe berekeningen en uiteen zettingen over het vak van bartjes en over sterrenkunde. Mevromv Blu- menthal uit Heerenveen sleepte 857.20 in de wacht, het bedrag dat zij beschikbaar stelde voor polio en reumabestrijding. Meneer Van Buren, die alles over sterren wist, speelde het klaar om als eerste in de quiz duizend gulden bijeen te denken. De wedstrijd deed daarmee een mooi besluit, want de volgende week gaan we „alles op een kaart" zetten. Maar voor de betaalmeesters Flip van der Schalie en Karei Prior de luiste raars opriepen voor deelneming aan een aardig intermezzoprijsvraagje, voelden oud-leerlingen Cees de Lange De Deltacommissie van de Konink lijke Nederlandse Middenstandsbond heeft dinsdagmiddag in de „Prins van Oranje" te Goes in samenwer king met de Werkgroep Midden stands Onderzoek Zeeland van de mi nisteries van economische zaken en waterstaat een openbaar gehoor ge houden voor do middenstanders van Noord-Beveland en Wolphaartsdijk. Het doel was gezamenlijk de proble men onder het oog te zien welke een der eerste projecten van het Delta plan, namelijk het Drie-Eilanden plan, met zich meebrengt. De bijeen komst stond onder leiding van de bondsvoorzitter van de K.N.M.B., de heer P. G. v. d. Weele. Namens de Werkgroep die. zoals men weet. op grond van de Deltawet is gevormd, waren aanwezig drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. Zeeland, mr. J. Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, drs. Hazelhof van het Economisch Insti tuut voor de Middenstand, de heer P. Korstanje, rijksmiddenstandsconsu- lent en de heer J. de Regt, secretaris van de Werkgroep. Van de KJN.M.B. waren met de bondsvoorzitter mede aanwezig mr. D. Kluiver, gedelegeer de voor Zeeland en adj.-secretaris mr. C. Ris8eeuw. Drs. Verburg wees erop dat de Werk groep contact heeft opgenomen o.m. met de mosselcultures, landbouw en toerisme en nu dus ook met dc mid denstanders, die betrokken zijn bij het Drie-Eilandenplan. Men wordt ge confronteerd met achteruitgang van ECONOMISCHE POLITIERECHTER Chauffeur uit Groede in Sas van Gent overmeesterd Het heeft de tractorchauffeur J. W. v. d. B. uit Groede op 24 november van het vorige jaar niet meegezeten, toen hij ook wat aan de botersmok kel wilde verdienen. Toen hij nabij Sas van Gent Sn een auto reed, kreeg hij van een kommies een stopteken, dat hij echter negeerde. Hij pro beerde te ontkomen door het gaspedaal dieper in te drukken, doch een eind verder werd hij door enkele andere kommiezen toch gedwongen te stoppen. 1 het bevolkingscijfer. Door deze ver schuiving treedt duidelijk een struc tuurverandering op en de midden stand ondervindt daarvan de invloed. Er wordt naar gestreefd om de struc tuur van de provincie zoveel moge lijk in stand te houden en te verbete ren. Daarom wordt gezocht naar nieuwe mogelijkheden waarbij in de ze kring dus als doel wordt gesteld het op gang houden en stimuleren van de middenstandseconomie. Uit de vergadering werden ver schillende suggesties en wensen naar voren gebracht, waarbij het accent werd gelegd op de noodzaak om ook zelf financiële initiatieven te nemen. De middenstanders van Colijnsplaat zouden gaarne zien dat de vissersvloot van Veere of Arnemuiden zich daar zou vesti gen. Ook bevordering van het toe risme kan voor Noord-Beveland een belangrijke factor vormen, in welk verband de heer Korstanje de middenstand adviseerde er naar te streven het toerisme, in samenwer king met de gemeentebesturèn, op te vangen. Gewezen werd op het geen in dit opzicht op het eiland Tholen is bereikt. Men bleek voorts ook doordrongen van de belang rijkheid als toekomstig recreatie gebied van de Kamperlandse dui nen. Ten aanzien van Kortgene kwam het jachthavenproject ter tafel terwijl Wolphaartsdijk o.m. als desideratum bleek te hebben de aanleg van een nieuwe haven voor het dagelijks ver voer te water waarbij de oude haven tot een geschikte 'ligplaats voor jachten zou kunnen worden ingericht. Ook strandaanleg, kampeerterreinen en de aanleg van een zweefvliegveld wordt daar gezien als mogelijkheid tot toekomstige welvaartsverruiming. In een slotwoord constateerde de heer v. d. Weele dat de discussies zeer verhelderend hebben gewerkt en daardoor van nut zijn geweest. Men zal in deze richting verder gaan. Zo zal eind februari een soortgelijke be spreking worden gehouden met de middenstand van Bruinisse. B. wilde de aftocht blazen door hard weg te rennen, wat verhinderd werd door een viertal kommiezen. Hij ge droeg zich echter zo recalcitrant, dat men gedwongen was hem de boeien aan te leggen. Tegenover de econo mische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, gedroeg hij zich dinsdagmorgen heel wat rustiger. B. verklaarde, dat hij echt niet wist dat er in de dozen, die in de auto lagen, boter zat. Een onbekende had hem gevraagd de auto naar Sas van Gent te brengen waar hij hem over moest geven aan iemand, die zou doen als of hij dronken was. Daar hij toch niets te doen had. was hij voor zo"n gemakkelijk karweitje wel te porren geweest. Mr. Van Empel vroeg zich af of B. zijn eigen verhaal wel ge loofde. „Wat zou er nu in dozen zit ten in een auto in Zeeuwach-Vlaan- deren?" zo vroeg hij verdachte. Bo vendien lagen er onder het dashboard nog twee Belgische nummerborden, zodat B. wel erg dom geweest moest zijn, als hij niet wist wat dat alles betekende. De officier van justitie, mr. T. Lc- bret eiste 2 maanden hechtenis, waarvan 1 maand onvoorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar en verbeurdverklaring van dc goederen. Mr. Van Empel' veran derde dit in 6 weken, waarvan 2 onvoorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar en inbeslagneming van auto en goederen. Kleurstof De slager D. V. uit Vllssingen kwam er ook niet zo gemakkelijk af. Voor de derde maal was geconstateerd dat hij kleurstof in zijn gehakt deed. De economische politierechter meen de, dat alle slagers onder dit juk door moeten, totdat de wetenschap hierop iets nieuws heeft gevonden. De officier van Justitie rekende V. deze overtreding wel heel erg aan en eiste ƒ500 waarvan ƒ200 onvoorwaarde lijk subs. 2 weken. Mr. Van Empel veranderde dit in 150 waarvan 75 onvoorwaardelijk subs. 15 dagen met een proeftijd van 1 jaar. ECONOMISCHE POLITIERECHTER De aannemer C. M. V. uit Middelburg had vorig jaar enkele arbeiders op zijn betaallijst, die boven de door de C.A.O. vastgestelde normen be taald werden. Deze mensen vonden elke week in hun loonzakje plus minns 120 terwijl dit volgens do C.A.O. maximaal 114 mocht zijn. Dit was uitgekomen toen een ambtenaar van de looncontroledienst, de boeken na keek. Daarvoor moest V. zich dinsdagmorgen voor de economische po litierechter te Middelburg, mr. P. van Empel verantwoorden. C.A.O. kent geen tarieven voor reiskosten V. had zijn arbeiders een hogere reisvergoeding gegeven dan was toe gestaan. De ambtenaar had bij het salaris normaal de fietsenvergoeding geteld en alles wat V. boven dit be drag betaalde, als loon aangerekend. Verdachte voerde aan dat de CJV.O. niet spreekt over een compensatie voor arbeiders, die per motor of auto naar hun werk komen. En hiervoor had hij een wekelijkse vergoeding gegeven. Men kan toch niet vergen, dat deze mensen elke dag door weer en wind 30 km fietsen, zo meende hij. Als ik de bus vergoed, dio niet al te vaak rijdt, kom ik nog hoger. Meer eenheid De officier van justitie, mr. T. Le- bret, meende dat op dit gebied geen overtredingen behoefden voor te ko men, wanneer er onder de werkge vers maar meer eenheid zou zijn. Hij vroeg dan ook een duidelijke boete van 1500, waarvan 300 on voorwaardelijk subs. 2 wekeii. Dinsdag zijn te Oostburg, als'eerste plaats in Zeeland de jaarlijkse heng- stenkeuringen van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandse lie Trekpaard" gehouden. Broederlijk stonden deze twee hengsten op de Oostburgse Markt, alsof zij gelaten het keuringsrapport afwachtten... Vandaag, woensdag, wordt er in Axel gekeurd en morgen, donderdag, in Goes. Foto P.Z.C.) 2. Nadat hij de brief even vluchtig doorgekeken had, ging Tekko naar binnen om het epistel nog eens goed te lezen. Ja. het stond er. My dear friend. De En gelse historische vereniging „Het Verleden kennen is het Heden beter begrijpen", heeft mij aangezocht om opgravingen te gaan doen nabij het oude Rome. Hier bij nodig ik je uit om ook van de partij te zijn. Dit wordt geen avontuur, maar een mooie interessante va kantie in een prettig kli maat. Tenminste als je van kunstgeschiedenis houdt zoals ik. Ik reken op je. Op weg hierheen kom ik je afhalen. So Long! Je vriend sir Patrick. „Toch wel aar dig om aan me te denken!" pruttelde Tekko nadenkend. Maar mijn tuin zie je. Ach wat, het is nog zo ver 'niet. Laat ik eerst mijn plantjes nog maar eens begieten!" Nauwelijks nad hij ech- ter zijn eerste gieter leeggesproeid of een be kende stem riep: „Hoe gaat het mijn waarde? Druk aan het tuinieren?" Het was professor Starreveld. „Ja eh... nee ch... luister even professor!" antwoordde Tekko. De raadsman van verdachte, mr. R. A. Vos uit Den Haag, stipte in zijn pleidooi aan. dat bij het tot stand komen van de C.A.O. geen overeen stemming was bereikt over het van en naar het werk reizen per motor of auto. Er zijn geen tarieven waar op verdachte kan gaan werken, zo dat deze vergoeding onderling gere geld moet worden. „Dit is geen loon, maar een reisvergoeding", aldus de raadsman, die ontslag van rechts vervolging vroeg. De economische politierechter bepaalde de uitspraak op dinsdag 27 januari. De aannemer G. J. E. uit Vlissingen had verleden jaar aan vier dragline machinisten boven hun normale sala ris een premie van ƒ20 gegeven, zo bleek bij de controle door een ambte naar van de controledienst. E. voerde op de zitting ter verdedi ging aan, dat deze premie door de huurder van de dragline verstrekt was. Hij had deze premie slechts doorbetaald aan de arbeiders. Dc of ficier van justitie meende, dat er een duidelijk voorbeeld gesteld moet wor den en eiste 2000 waarvan 500 on voorwaardelijk subs. 2 weken. De raadsman van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, stipte aan, dat ver dachte bij deze hele zaak geen voor deel had. Wat hij gedaan had, was slechts een tegemoetkoming aan de huurder, waarvoor verdachte niet strafbaar was, zo meende hij. Mr. Van Empel, die de uitspraak op 27 januari bepaalde, merkte nog op, dat E. zich aangepast had aan een systeem van dc huurder. De aannemer J. J. de R. uit Biervliet had aan enkele straatmakers die in zijn dienst waren een unrioon uitbe taald, dat maar liefst 0,66 boven het maximum van 1,84 per uur lag. Dat men zulke hoge Ionen betaalt, komt door het tekort van deze vak lieden in Zeeland. Mr. Lebret vroeg hiervoor ƒ1000, waarvan 250 onvoorwaardelijk subs. 1 week met een proeftijd van 2 jaar. Mr. Van Empel vonniste met 600, waarvan 150 onvoorwaarde lijk subs. 1 week met een proeftijd van 1 jaar. De zeilmaker J. Z. uit Yerscko was in zijn bedrijfje allerlei kampeer- artikelen gaan verkopen zonder dat hij de hiervoor benodigde verkoop vergunning bezat. Mr. Van Empel vonniste conform de eis met 15 subs. 3 dagen. De landarbeider G. E. uit Kortgene had zich in 1952, zonder het te we ten moeilijkheden op de hals gehaald, toen hij met zijn vrouw het krui denierswinkeltje waar men ook rook artikelen verkoopt, van zijn schoon vader had overgenomen. De zaken gingen lange tijd goed, totdat bleek dat men niet de benodigde diploma's bezat, waarvoor E. zich nu voor de economische politierechter moest, verantwoorden. E. zegde toe om een kruidenierscursus te gaan volgen, zo dat besloten werd deze zaait voor lopig aan te houden. Do makelaar J. H. R. uit Goes had een binnenschipper, die voor hem aardappelen naar Rotterdam zou vervoeren, opdracht gegeven zijn la ding in Maassluis af te leveren, hoe wel deze geen vergunning hiervoor had. Tegenover mr. Van Empel ver klaarde de heer R., dat de bestem ming op het laatste ogenblik veran derd was, zodat er geen tijd meer was om een tijdelijke vergunning aan te vragen. De officier van jus titie eiste hiervoor 100 subs. 20 da gen. maar de economische polltic- rechter besloot deze zaak aan te hou den om nog een getuige te horen. Zo werd ook besloten met do zaak tegen de vrachtrijder F. K. uit Aag- tekerke, die een vergunning heeft voor ongeregeld vervoer, maar niet voor een geregelde bodedienst. Toch had verdachte een soort bodedienst tussen Aagtekerke en Middelburg onderhouden. De landbouwer E. H. H. uit Biervliet werd conform ver oordeeld tot een boete van 50 subs. 10 dagen, omdat hij bleten had ver voerd voor de landbouwer F. D. H. zonder dat hij hiervoor een vergun ning had. F. J. O. uit Sas van Gent was op 29 augustus van het vorige jaar nabij Nijmegen aangehouden, toen hij met zijn vrachtwagen goe deren vervoerde zonder de benodig de vergunning, waarvoor hij con form dc eis tot 75 subs. 15 dagen werd veroordeeld. nog even stevig aan zijn „sport- tand". Hij wist er nog bar veel van verdiende kwiek en geestig tachtig gulden, die hij even kwiek en geestig schonk als eerste bijdrage voor „al les op een kaart". Hij had naar onze smaak dat bedrag alleen al verdiend toen hij. pratend over de Olympi sche Spelen, zei, dat Nederland met aan de Olympiade 1956 deelnam om de zwemmers te sparen voor de kam pioenschappen in Boedapest. Een gouden medaille voor Cees. Goede filmavond De VPRO verzorgde gisteravond een uitstekend filmprogramma waarvan de hoofdfilm „Tranen over Johan nesburg" wel een indrukwekkend be standdeel was. Het thema is de broe derschap tussen blank en zwart, die reikt over de dood en de haat heen. Het voorprogramma bestond o.a. weer uit een filmpje over nationale gerechten. Hoe aardig ook, het komt ons voor, dat de handelingen te snel worden verricht om ook maar enigs zins een kijk te geven op de wijze van bereiding, terwijl de toelichting toch wel wat al te summier is. Mis schien kan daaraan nog het een en ander verbeterd worden. „De Wallace-collectie", een beroemde serie schilderijen, leverde een zeer instructieve film op, die een unieke gelegenheid bood enige Nederlandse kunstwerken in buitenland van dicht bij te bekijken. DIT DE DONDERDAG 22 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Rally van Monte Carlo. 8.21 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding., 1000 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kook- praatje. 11.15 Radio Philh.ork. 1140 Gr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuüibouw- meaed 12.33 Zang en piano. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Me- ded. of gram. 13-20 Metropole ork. 13.35 Beursber. 14.00 Vrouwenens. 14.35 Zijn zeven vrouwen, hoorspel. 15.15 Voor de vrouw. 16.00 Van' vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Amus. muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nws. 2005 Gram. 21.20 Log boek 1955. 22.00 Dansmuz. 22.30 Litt. caus. 22.50 Act. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. van New York. 23.16 Sportact. 2326—24.00 Gr. HILVERSUM II. 298 m 1007 kC.'s. 7.M KRO. 10-00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—UM NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.25 Gram. 720 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en Ut. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 850 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor.de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land en tuinbouwmeded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichtte muz. 13.45 Koorzang. NCRV: 14.00 Kamer- ork. 14.45 Gram. 15.15 Metropole ork. 15 45 Kamerkoor. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Altviool en piano. 17.00 Voor de Jeugd. 1720 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade-ork. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 1920 Pal. caus. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Periodie ken parade. 22.10 Orgelconc. 22 35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00 Journ. en weerberichten. VARA: 20.20 Mensen, dingen, nu! 20.50 Kunstoverzicht. 21.00 Interview. 21.15 Cabaret. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA. 17.00—18.00 Voor de kinderen. 19.00 Voor de jeugd. 20.00 Journ. 20.35 Télé-Match. 21.35 Nieuwe films. 22.00 Film- 22,30 We reldnieuws. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA 19.00 Voor de Jeugd. 19.30 Nieuws. 20.00 Zoeklicht op. 20.10 Eénacter. 20.40 Film. 22.10 Bezoek aan een glasfabriek. 22.40 Nieuws en Journaal. Motor bestelwagen vloog in brand Bij aanleginrichting veerboot Vlissingen Dinsdagmiddug omstreeks vijf uur geraakte bij het afrijden van de veer boot „Koningin Juliana" een bestel wagen van de P.Z.E.M., bestuurd door de heer H. M., In brand. Met behulp van een schuimblusser trachtte men het vuur, dat zich tot de motor van de wagen beperkte, te blussen, wat echter mislukte. De be drijfsbrandweer van de Nederlandse Spoorwegen was met een straal wa ter de brand direct meester. De ge meentelijke brandweer, die spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst meer te doen. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De gevol gen beperkten zich tot schade aan de motor en waterschade. Omstreeks half één in de afgelopen nacht rukte de Vlissingse brandweer voor de tweede maal uit. In een leeg staand huis aan de Badhuisstraat na bij de Leeuwentrap zou een begin yan een schoorsteenbrand zijn ont staan. Na een zorgvuldige inspectie moest men echter constateren, dat van brand geen sprake was, zodat de brandweer onverrichterzake kon inrukken. Universitair examen Voor het examen theologisch kandi daat slaagde aan de Theologische Hogeschool te Kampen, de heer M. Brandes te Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 6