„PEYTON PLACE" GEEFT IETS TE VEEL VAN HET „GOEDE" WALCHEREN MARKTBERICHTEN KRINGWEDSTRIJDEN E.H.B.O. OP WALCHEREN EN BEVELAND WOENSDAG 21 JANUARI 1959 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 FILMS IN ZEELAND Bekroond Frans werk in donderdagcyclus In Electro (Middelburg:) draait een film, waarvan de titel niets te veel zegt» „Peyton Place, dorp der zonde", bestaat uit een aaneenschakeling van onverkwikkelijke gebeurtenissen, die beleefd worden door dc vier hoofdfiguren in deze film, twee h.b.s.- meisjes (Diane Varsi en Hope Lan ge) en hun moeders (Lana Tnrner en Betty Field). De ene misstap na de andere kan men aanschouwen, zonder dat men echter kan zeggen dat hetgeen men ziet al te fantastisch is. Het is wel een beetje aangedikt; men krijgt wat te veel van het „goede". Wanneer de zonde op het witte doek het hoogtepunt bereikt, heeft men het idee dat niets meer ten goede zal kunnen keren. Hoe het werkelijk afloopt zullen we niet ver raden. Duizenden meisjes dromen van ^een rolletje „bij de film". Voor meer dan negenennegentig procent blijft het bij een droom. Hoe het met de jon gedame kan aflopen, die het toch wil proberen, heeft de regisseur van o.a. „Het trottoir", Leonlde Moguy, getracht in beeld te brengen. De filmwereld blijkt niet zo aantrekke lijk te zijn als de schijn soms doet geloven. Nicole, het me'isje in „Geef me 'n kans" dat koste wat het kost naar Parijs wil, moet het tot haar schade ondervinden. De rol van Ni cole wordt door Michele Mercier ver vuld. Te zien in Alhambra (Vlissin- gen). „Terreur in New York" is geba- een oud onderwerp in een nieuwe uitvoering. De New Yorkse ha ven en de verhalen, die bekende schrijvers daar over schreven, blijven Hollywood blijkbaar boei en. „Terreur in New York" in geba seerd op het boek „The man who rocked the boat" van William J. Keating, dat over de gangstermet hodes van de Amerikaanse vakbonds organisaties, met name die van de havenwerkers, handelt. Richard Egan vervult er de voornaamste rol in, terwijl verder Julie Adams een groot aandeel in de rolprent heeft. Luxor (Vlissingen) brengt „Terreur in New York" op het doek. ,£>e trommen van Fu-Manchu" dreu nen nog enkele avonden in Grand (Goes), waar een oosterse sfeer Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 19 Jan.: Do- mineuca van Antwerpen; Toruga V. Go thenburg; Bevesicr van Stuer; Bret- land van Esbjerg; Brinl van Hansweert; Nottingham van Gent; Perseverencey Bay van Frederikshafen; Waterland van Terneuzen: 20 Jan.: Arran van Hansweert; Marian H van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 10 Jan.: Ritor nel naar coiynspiaat; wolanda naar Ply mouth; Gretel Maria naar Amsterdam; Tortuga naar Cap Verde; Bevesier naar Hansweert; 20 Jan.: Brlnio naar Colches ter; Bretland naar Africa; Sourya naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 19 Jan.: Albireo van Hamburg; Loener- kerk van Bremen; Roland van Chatham -Gent; Mascotte van Harlingen; Baar land van zee-Gent; 20 jan.: Vedette van Hull; Appingedam van Rotterdam; Da Capo van Rotterdam; Vygedam van Li verpool; Regina Ida* van Rotterdam-Sas van Gent; Zus van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 19 jan.: Caltex Delft naar Rotterdam; IJsel naar Le Havre; Prins WUlem 6 naar Rotterdam; Hathor naar Rotterdam; Tide naar Dublin; Adara naar Huil-Gent; Al- bert V naar Dublin; 30 jan.: Dalerdljk naar Rotterdam; Breda naar Amsterdam; Capricornus naar Piraeus; Teun naar Fenlte; Medon naar Rotterdam: Merwe- stad naar Rotterdam; Averdijk naar New Vork. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Ontspanningsavond van „Volksonderwijs" De vereniging „Volksonderwijs", af deling Nieuw- en Sint-Joosland hield zaterdagavond een ontspannings avond in het verenigingsgebouw aan de Veersestraat. Na verwelkoming door de voorzitter, de heer J. Knuijt Sr., die een bijzon der woord van welkom sprak tot de heei- J. Alberts, oud-hoofd van de openbare lagere school, werd het woord gegeven aan de heer P. Ro- mijn, vertegenwoordiger van de ver eniging „Pirogo" uit Goes, die met zijn gezelschap een programma bracht met imitatie, goochelen en conference. Vooral do goocheltoeren na de pauze vielen zeer in de smaak van de vele belangstellenden. In de pauze werden verversingen uitge deeld. Tot slot van de avond werd door de voorzitter dank gebracht aan het gezelschap voor het vertoonde. WESTKAPELIE C.H.-kiesvereniging vergaderde De C.-H.-kiesvereniging te Westka- pelle vergaderde onder leiding van de heer P. Lievense jz, in het Neder lands hervormd verenigingsgebouw De heer Lievense opende de vergade ring met gebed en schriftlezing. De penningmeester, de heer P. Lievense Cz. bracht verslag uit over 1958 en werd vervolgens herkozen. Na de huishoudelijke zaken werd de gros lijst voor de komende verkiezingen vastgesteld. SINT-LAURENS Raad vergadert De raad van St. Laurens houdt a.s. vrijdagmiddag om kwart over drie een openbare vergadering in het ge meentehuis De agenda vermeldt on der meer voorstellen tot suhsidie toekenning aan de stichting Vorming Bedrijfsjeugd, tot verkoop van bouw terrein, tot vaststelling van het voor schot voor de school met de Bijbe' en tot toetreding tot de IZA Zee land. heerst, door het optreden van de ge heimzinnige Fu-Manchu, die de op volger van de Mongoolse veroveraar Djengis Khan wil zijn. Drie blanken staan het realiseren van die droom in de weg. DONDERDAGCYCLUS De opmerkelijkste film deze week is „God heeft de mensen nodig", Al hambra (Vlissingen). Aanvankelijk geweigerd, omdat men vreesde dat de rolprent voor bepaalde religieuze kringen aanstootgevend zou zijn, werd het produkt van regisseur Jean Delannoy en producent Paul Graetz, toch tot het festival in Venetië toe gelaten en zelfs met de „grand prix" bekroond. Dat was in 1950. Nu is de film weer in omloop en men herin nert zich waarschijnlijk wel het ge geven: het eilandje Sein voor de kust van Normandië heeft zijn pastoor verloren en de koster Thomas (Pier re Fresnay) vervangt de geestelijke, maar ziet zich daarbij voor enorme moeilijkheden geplaatst. Pierre Fres nay heeft zijn kostersrol te danken aan zijn uitstekende rol in „Monsieur Vincent" indertijd. Liefhebbers van operette zullen ongetwijfeld hun schreden richten naar Electro (Middelburg) waar de mnziek van Carl Millöcker de zaal vult en het doek de scènes uit diens „Bettelstudent" vertoont, in kleur en superscope. „De eerste huwelijksnacht", Grand (Goes), is een onschuldig en luchtig verhaaltje met de platinablonde Dia- .na Dors in een ondeugend rolletje. De geschiedenis van een gescheiden officier, die hertrouwd is -maar door zijn eerste vrouw in het nauw wordt gedreven en daardoor tot rare spron gen gedwongen wordt. Middelburgse V.V.H. kreeg er in 1958 ruim 130 leden bij De plaatselijke federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening te Middelburg, waarbij thans elf vrou wenorganisaties uit de Zeeuwse hoofdstad zijn aangesloten, had aan het einde van 1958 1267 leden tegen 1140 aan het begin. Aldns blijkt uit het Jaarverslag van de V.V.H.-Becre- taresse, mevrouw G. C. van den Briel- Frank. Voorzitster van de federatie is sinds 18 november mevrouw A. H. D. de WldtLugten, do echtgenote van de burgemeester. In het afgelopen jaar heeft .de fede ratie weer tal van activiteiten ont wikkeld. Zo werd onder meer meege holpen aan de Rode-Kruiscollecte door het verschaffen van collectan ten, hetgeen ook het geval was bij de Zeeuwse Collecte 1958. In het ka der Van de Reuma-actie hield dr. B. J. ter Bals op uitnodiging van de hoofdstedelijke V.V.H. een lezing over de reumabestrijding. De opkomst hiervoor was bijzonder groot, terwijl een daarop gevolgde collecte ten bate van de Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding 735,10 op bracht. Er is sedertdien in Middelburg een plaatselijk comité opgericht, zodat de federatie in het vervolg geen collec tes enz. voor de reumabestrijding zal behoeven te organiseren. De door mevrouw A. Ruitenbeek ge organiseerde autotocht voor invaliden was een groot succes. Op initiatief van mevrouw Ruitenbeek en van me vrouw A. Scherft-van Andel heeft de federatie de ontspanning en culturele verzorging van de gerepatrieerden op zich genomen. Van verschillende ver enigingen zijn gelden ontvangen om deze zaak te steunen. Voor dit werk is thans een aparte commissie in het leven geroepen. Alle wijken van de stad zijn nu ver deeld onder de aangesloten verenigin gen Deze verenigingen zullen die wij ken voor de in dit seizoen te houden collectes verzorgen. MIDDELBURG Hokkenshow ,Zeelandia" De postduivenhoudersvereniging „Zeclandia" hield dezer dagen een hokkenschouw waaraan 20 liefheb bers deelnamen met elk 6 duiven. Keurmeester was de heer W. M. Wal raven. De uitslag luidt; 1 P. v. Sab- ben, 2 A. Hooftman, 3 J. B. F. Jopse, 4 J. v. d. Driest, 5 M. Vader, 6 J. Poellman, 7 M. Jaspers, 8 L. de Voogd, 9 J. v. Maarn, 10 L. v. Geel, 11 J. de Buck, 12 A. v. d. Welle, 13 J. v. Bel- zen, 14 P. J. v. Belzen, 15 J. Kuys, 16 D. v. d. Berg, 17 H. v. d. Voorde, 18 Ch. de Graaf, 19 H. Hooftman, 20 B. Mulder. Dampoortbewoners hadden genoeglijke feestavond De buurtvereniging „Dampoort en omgeving" te Middelburg hield dins dag in een goed bezette Schuttershof zaal haar jaarlijkse feestavond. Voor de verzorging van het programma had het actieve verenigingsbestuur zich van de medewerking verzekerd van de toneelclub „Contact" uit Sou burg, een gedeelte van het Middel burgs jeugdorkest „Melodia", terwijl voorts het zangkoor van de buurt vereniging het geheel opluisterde. De ze vele medewerkenden hebben de Dampoortbewoners een bijzonder ge noeglijke avond voorgezet. De Souburgse tonelisten gaven een opvoering van het toneelstuk „Een bruid kwam op bezoek". Zij zijn erin geslaagd om dit stuk vooral in het tweede en derde bedrijf de nodige spanning mee te geven, nadat zij zich kennelijk in het eerste wat moes ten „inwerken", mede door de wat trage gang van zaken in dit ge deelte. Mevrouw Van Leeuwen was do moeilijke taak toebedeeld om Ma rio Duquesne, de „bruid" op de plan ken te zetten. Zij bracht het er keu rig af, vooral In die gedeelten, waarin zij handelend moest optreden. Do broers Mortimer en Wilson Travers werden op uitstekende wijze vertolkt door respectievelijk de heren K. Faasse en A. H. Jager. Vooral de heer Faasse was meermalen overtui gend. Mevrouw Faasse maakte een aannemelijke creatie van de tante van de broers, hoewel zij iets te def tig sprak De regie was in handen van de heer A. H. Jager, gesteund met „raamregie" van toneeladviseur Jan Lemaire. Het decor was sober tjes gehouden. Het zangkoor van de buurtvereniging oogstte voor de beide keren, dat het optrad, een hartelijk applaus. Te recht, want onder leiding van de heer Poelman hadden deze dames en he ren hard gestudeerd om zo goed mo gelijk voor het voetlicht te komen. Zo werd het lied „Middernacht" op bij zonder verdienstelijke wljzo gezon gen. Op muzikaal gebied was er ver der nog het optreden van de Jeugdige muzikanten van „Melodia" onder lei ding van mej. De Graaf. Het was jammei-, dat de buurtbewoners juist tijdens dit programmapunt druk be gonnen te converseren, want de bij dragen van de Melodianen waren van uitstekend gehalte. Rest nog to vermelden, dat er tijdens de pauze een verloting gehouden werd en dat na het toneelstuk nog een gezellig samenzijn volgde met medewerking van „De Flamingo's". OOSTKAPELLE Jaardag N.C.V.B. De afdeling Oostkapelle van de Ncd. Chr. Vrouwenbond heeft in het ver enigingsgebouw het 12-jarig bestaan gevierd. Er bestond hiervoor grote belangstelling. De leiding berustte bij de presidente, mevrouw M. den Hol- lanaer-Wondergem. Mevrouw A. Bomraeljé-Wisse hield een interes sante inleiding. Onder leiding van mevrouw Walraven voerde een groepje leden met een zangkoortje een declamatorium op. Met voor drachten, samenzang en hersengym nastiek werd deze jaardag verder ge zellig gevierd. Men hield een collecte voor het „Magdalenafonds". Lezing voor N.R.V. en Z.V.U. Dinsdagavond hield de bekende spre ker J. P. Strijbos uit Heemstede ln de „Concert- en Gehoorzaal" te Mid delburg voor leden van de N.R.V. en Z.V.U. een lezing over „Land en volk van het Iberische schiereiland", wel ke lezing hij aan de hand van een paar kleurenfilms illustreerde. Voor een zo goed als geheel bezette zaal sprak inleider, die al een zestal rei zen naar deze landen gemaakt heeft, op onderhoudende wijze over enkele karaktertrekken en de levenswijze van de plattelandsbevolking. In de kleine dorpjes die men hier vindt leeft men nog net als in de middel eeuwen. De mensen hebben er de tijd en maken zich geen zorgen over mor gen. In de huizen treft men zelden of nooit een klok aan en zelfs op het stationnetje bezit men zo'n uurwerk niet. Ben groot deel van de platte landsbevolking is analfabeet. Het land is voor een groot deel eigendom van enkele grootgrondbezitters, zo dat men slechts weinig zelfstandige boeren kent. Op initiatief van een pastoor is er echter een dorpje ge sticht waar elke bewoner een eigen stukje grond bezit. In de zes jaren dat dit dorpje oud is, zijn de mensen daar veranderd. Na zijn inleiding vertoonde de heer Strijbos enkele kleurenfilms, o.a. over een moerasgebied in het zuiden van Spanje, dat ongeveer driemaal zo groot is als de Noordoostpolder en waar geen mens woont. Daar heeft men prachtige opnamen van de na tuur en do dierenwereld kunnen ma ken. VLISSINGEN Examen Geslaagd voor het praktijkdiploma Engelse Handelscorrespondentie van de Associatie voor Praktijkdiploma's, de heer I. Koolwijk te Vlissingen. Afscheid van koster Onder grote belangstelling is maan dagavond door de kerkeraad der geref. kerk te Vlissingen en leden der gemeente in het jeugdgebouw afscheid genomen van koster C. Mommaas, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zijn functie heeft neergelegd. Het jeugdgebouw was tot de laatste plaats bezet. Met vele hartelijke woorden van dank en waardering werd het kosterpaar toegesproken, terwijl het mede namens vele ver enigingen een geldsbedrag, waaraan de gehele gemeente had bijgedragen, werd aangeboden. LAATSTE NIEUWS Vliegtuig met Mikojan maakt noodlanding Motor had vlam gevat Het vliegtuig van de S.A.S. de Scandinavische luchtvaart maatschappij waarmee de Russische vice-premier Mikojan op weg was naar Kopenhagen heeft een noodlanding moeten maken in Argentia (New- Foundland). Een woordvoerder van de „Pan American World Airlines" ver klaarde dat er in een van de mo toren van het toestel een DC-7 brand was ontstaan. Het vliegtuig landde met twee uitgevallen motoren. Aan boord bevonden zich in to taal 32 passagiers. Het toestel was dinsdagavond om 21.45 uur uit New York ver trokken en zou hedenmorgen in Kopenhagen aankomen. Feestavond Vlissingse handelsavondschool Zaterdag hield de gemeentelijke mid delbare handelsavondschool te Vlis singen een feestavond in „Britannia". Het plaatselijk eabaretrevuegezel- schap „De Voltreffers", onder lei ding van de heer J. de Vos, ver zorgde deze geanimeerde avond. In naar openingswoord begroette de voorzitster, mej. Th. van de Grijp het lerarenkorps en afgevaardigden van verschillende schoolverenigingen. Het feit, dat op dit jaarfeest het tweede lustrum werd gevierd, gaf aan deze bijeenkomst een bijzonder tinje. Hierna kwamen de „Voltref fers" voor het voetlicht. Het gezel schap, dat vele jaren niet op de plan ken was geweest, bracht op uitste kende wijze een gevarieerd program ma ten tonele. Hoogtepunten waren ongetwijfeld „De puzzelpot", het op treden van de zangeres Nel Gabriël- se en van de cabaretiers met „Pop penkast" en „Ali Ben Lux's wonder- show". De uitstekend gespeelde muziek van het kwartet Woezeman kreeg helaas geen aandachtig gehoor. Aan het slot kon de voorzitster in haar dank woord van een zeer geslaagde avond spreken. De speelsters kregen een fraaie ruiker en de spelers een ro kertje. Hierna volgde een bal met muziek van het kwartet Weezeman. O.- EN W.-SOUBURG Voorlichtingsavond B.B. Voor een matig aantal bezoekers werd dinsdagavond in het vereni gingsgebouw „De Zwaan" te Souburg een causerie gehouden over atomaire gevaren en de bestrijding daarvan. Nadat burgemeester A. H. S. Stemer- ding een uiteenzetting had gegeven over het doel van deze avond, gaf hij Tiet woord aan de heer J. L. R. Ka- pitz, kringhoofd Bescherming Bevol king te Middelburg. Deze wees op de gevaren die zijn verbonden aan een atoomexplosie. Hij liet daarbij uit komen, dat het vooral voor de bur gerbevolking aankomt op individuele zelfbescherming. De BJ3. zorgt in dit geval voor juiste voorlichting en het verdient dan ook aanbeveling voor lichtingsavonden als deze bij te wo nen. De film die werd vertoond, gaf een beeld van de uitwerking van licht straling en gammastralen. De bestrij dingsmiddelen en de maatregelen die moeten worden genomen, werden duidelijk door de spreker toegelicht. Alle aanwezigen kregen een circu laire. Tot slot was er gelegenheid tot het stellen van vragen. ZUID-BEVELAND WEMELDINGE Coöp. landbouwvereniging „Wemeldinge" vergaderde De coöperatieve landbouwvereniging „Wemeldinge" kwam in het CJ.M.V.- gebouw bijeen onder voorzitterschap van de heer P. J. J. Dekker. Tijdens deze vergadering werd een lezing ge houden door de heren J. de Lange "óver „Verzekeringsaangelegenheden" en C. Paauwe over „Boer en fiscus". Dinsdagavond hield de afdeling Vlis singen van de koninklijke vereniging E.H.B.O. in het „Scheldekwartier" een kringwedstrijd, waaraan ploegen uit Middelburg, Oostkapelle, Smt- Laurens, Serooskerke, Vrouwenpol der en Vlissingen deelnamen. De districtsvoorzitter Zeeland, de heer J. A. Aalewijnse uit Oostkapel le opende de avond. Vervolgens wijd den de ploegen zich één voor één aun hun taak, waarvoor ze twintig mi nuten de tijd kregen. De heren J. W. Heerdes en D. van Wel, vakkundig geschminkt door dc heer J. .1. de Kolt fungeerden als verkeersslacht offers. De jury bestond uit dy dokto ren D. N. van Gelderen uit' Middel burg, J. W. Oosterhoff uit Veere, J. Vader uit Vlissingen en P. J. Bom uit Oostkapelle. De ploeg uit Oostkapelle werd eerste met 175 punten, gevolgd door Vlis singen met 165 punten. De verdere uitslag luidt: 3. Middelburg 160 pnt.; 4. Serooskerke 130 pnt.; 5. Sint-Lau rens 120 pnt. en 6. Vrouwenpolder 85 punten. De volgende wedstrijd zal op 17 fe bruari in Serooskerke gehouden worden. Op dc wedstrijden voor de kring Zuid-Beveland, die te 's-Gra- venpolder werden gehouden, heeft de plaatselijke afdeling de meeste pun ten behaald. Voor de ploegen waren in totaal 226 punton te behalen, voor de leiders van elke ploeg bovendien 100 punten. De ploeg 's-Gravenpolder behaalde hiervan 200 punten, leider 86. De ploeg van Kattendijke 150, leider 59; de ploeg van Wolphaartsdtjk 139, lei der 53; de ploeg van 's-Heer-Hen- drikskinderen 126. leider 54 en de plogg van Goes 120, leider 65. De jury bestond daar uit de artsen J. Nleuwenhulzen te 's-Gravenpolder K. H. Wouda te Kloetinge en zuster A. Bossert te Kloetinge. De heer M. A. Barendsen, voorzitter van de af deling 's-Gravenpolder opende en sloot de avond. UITSLAGEN De uitslagen van de wedstrijden te Kats waren: 1. Kortgene 420 punten (leider 86 p.); 2. Kats 302 p. (76); 3. Kamperland 210 p. (67); 4. Co- lijnsplaat 190 p. (57). De ploegen, die als eerste eindigden worden afgevaardigd naar de pro vinciale wedstrijden. VEILING MIDDELBURG 20 Jan. Fruit: Goudrelnetten H I 83-op 32, 75-83 25—31. 65-75 15-21. K 13—21; Jo nathan H I 80-85 81, 70-80 24—31, TO-75 24—31, 65-70 17—25. 60-63 11—23. H II 6—8. K 9—18; .Winston H I 65-70 32, 60-65 23 H n 16; Provisie peer H I 50-160 13—13; Groninger Kroon H I 65-op 23, 60-65 tl— 22, 55-60 13. HUS.K 15; Golden Delicious 75-80 46, H I 70-75 31—46, 65-70 87-40. 60-65 26—32, H U 8—14. K 16—28: Gieser Wil deman K 36—37; St.-Remy K 10—14. Groenten; andijvie 59—84; rodekool 12— 23; savoolekool 7—14; wlttekoo! 15—16: boerenkool 4—17; prei 10—16; glasveldsla 107—185; uien 4—11; witlof 24—42; breek- peen 3—12; spruiten ongeschoond 15—39, schoon 32—48; kroten 450—13. BEURSBERICHT GOES 20 Jan, Granen, zaden en peulvruchten Tarwe, basis 17 pet. vocht, boerenschoon af boerderij per 100 kg f 2750—f 29 50. Gerst, idem f 24—f 27 50; Haver, basis 15 pet. vocht. Idem t 22—1 24; Kleine gr. erwten Idem f 35—f 68.50; Schokkers Idem f 50—f 90; Bruine bonen Idem f 90— f 10750; Karwijzaad Idem f 125—t 145; Blauwmaanzaad idem f 70—1 85. Aardappelen. Klel-aardappelen noteerden heden? Bintje, 35 mm opw„ binnenl- sor tering f 21, 35 mm opw-, export sortering f 22; Koopmans Blauwe. 35 mm opw., binnenl. sortering f 17; Eigenheimer. 33 mm opw., binnenl. sortering f 14.50— f 15.50; Meerlander, 35 mm opw., binnenl sortering f 15—f 16; Alpha, 33 mm opw., export sortering f 21; Furore, 33 mm opw., export sortering f 21. Deze prijzen gelden per 100 kg, geleverd aan de sorteerlnrtchtlng, sorteerkosten voor rekening van koper. De prijs van voederaardappelen bedroeg f 3 75—f 4.25 per 100 kg. Stro Gerstestro 47.50—f 50 per ton; Tarwestro f 30—f 57.50 per ton; Haverstro f 47.50—f 52,50 per ton; Erwtenstro f 60— f 64 per ton. Uien. Voor uien, onafgestaart produkt. kon f 9.50—f 10 50 per 100 kg worden ge noteerd. Vlas. Voor goede kwaliteit gerepeld vlas werd 20—26 cent per kg betaald, terwijl voor afwijkende kwaliteit 12—20 cent per kg kon worden genoteerd. Goede kwaliteit ongerepeld vlas deed 19—23 cent, afwijkende kwaliteit 12—19 cent per kg. Vlasland werd verhuurd voor t 900- 1 1000 per ha. Eieren De eierprijs bedroeg f 1.95 per kg. VEILING SINT-ANNALAND Uien bonken 1230, drielingen 13-57, mid del 11.42—12, pickles 13.18. Aanvoer 170 ton. Aardappelen. Furore 40-op 2231, Alpha's 40-op 22.85. Aanvoer 150 ton. Scherpenisse had geen aanvoer. Postduivenvereniging hield tentoonstelling Verleden week hield de postduiven vereniging de „Telegraaf" te Middel burg onder grote belangstelling een tentoonstelling voor duivenliefheb- bers uit Walcheren van de bond van zaterdagvliegers. Op deze tentoon stelling waren 261 inzendingen. De eerste prijs voor oude doffers ging naar A. Rijkse te Vlissingen. De le prijs oude duivinnen was voor W. Minderhoud te Westkapelle, le prijs jarige doffers C. Davidse te Vlissin gen, le prijs jarige duivinnen F. Schets te Vlissingen, le prijs jonge doffers Jongepier te Westkapelle, le prijs jonge duivinnen J. J. Kleinepier te Westkapelle, le prijs late doffers P. J. Hebregtse te Vlissingen, le prijs late duivinnen J. Jonkheer te Mid delburg. De mooiste doffer werd in gezonden door A. Rijkse te Vlissin gen, de mooiste duivln door W. Min derhoud te Westkapelle, terwijl W. Rietbergen op deze tentoonstelling de grootste inzending had. De uitslag van de kampioenschappen van de postduivenvereniging de „Te legraaf' 'In Middelburg in 1958 luidt als volgt: Vitesse aangewezen; 1 M. D. Wal raven; 2 J. Poortvliet; 3 J. Jonk heer. Vitesse vrij: 1 J. Jonkheer; 2 M. D. Walraven; 3 M. Jaspers. Midfond aangewezen: 1 P. J. Pijnen; 2 A. v. Schaik; 3 E. v. Vlaanderen. Midfond vrij: 1 E. v. Vlaanderen; 3 P. J. Pijnen. Fond aangewezen: 1 J. Huijssoon; 2 S. Kodde; 3 C. L. Daane. fond vrij: 1 S. Kodde; 2 M. D. Wal raven; 3 P. J. Pijnen. Jonge duiven aangewezen: 1 C. L. Daane; 2 E. v. Vlaandoren; 3 A. van Schaik. Jonge duiven vrij: 1 S. Kodde; 2 C. L. Daane; 3 E. v. Vlaanderen. Generaal aangewezen: 1 A. van Schaik; 2 E. v. Vlaanderen; 3 C. L. Daane. Generaal vrij: 1 C. L. Daane; 2 M. D. Walraven; 3 S. Kodde. Duifkampioenschappen: Vitesse: 1 M. Jaspers; 2 B. Meulmeerster; 3 C. L. Daane. Midfond: 1 E. v. Vlaanderen; 2 E. v. Vlaanderen; 3 R. Dlrven. Fond: 1 C. L. Daane; 2 S. Kodde; 8 S. Kodde. Jonge duiven: 1 S. Kodde; 2 E. v. Vlaanderen; 3 J. Poortvliet, Bij de gehouden kampioenschappen van het rayon Walcheren van zater dagvliegers luidt de uitslag: Vitesse hokkampioen: 1 J. Jonkheer te Mid delburg: 2 A. Marteijn te Arnemul- den: 3 A. W. Verdduijn te Breskens. Fond hokkampioen: 1 J. Cornelisse te Nieuwland; 2 S. Kodde te Veere Jonge duiven hokkampioen: 1 S Kodde te Veere; 2 W Schroevers te Arnemuiden; 3 J. J. Kleinepier te Zoutelande. Vitesse duifkampioen: 1. J. Jonkheer te Middelburg; Midfond duifkampi oen: 1 E. v. Vlaanderen; 2 E. v. Vlaanderen; Fond duifkampioen: 1 J. Cornelisse te Nieuwland; Jonge duif- kampioen: 1 S. Kodde te Veere: 2 W. Schroevers te Arnemuiden; 3 B. v. Belzen Iz. te Arnemuiden; Generaal hokkampioen: 1 S. Kodde te Veere. Publieke verkoping In café „Havenzicht" te Kamperland verkocht notaris J. J. Klop zaterdag middag op verzoek van mevrouw E. de Kam-verheul het woonhuis aan de Veerweg nr. 54 De hoogste inschrij ver was de heer M. Leendertse voor 5025. Het woonhuis werd verkocht aan de heer A. Geelhoed te Geersdijk voor een bedrag van 5035. VEILING GOES 20 Jan. Export- fin industrievolling. Jo nathan H 80-83 28-33, 75-80 31-37, 78-73 33—39, 6S-70 29-36, 60-65 14—18, H II 3-750 Goudrelnette H 93-103 27, 83-95 23, 80-83 24—26, 75-80 20—22, 65-75 12.30—15, H II 8.50, K 12.20-12.90, F 7j Cox Orange Pip pin H 70-75 100—101, 65-70 91—93, 60-63 74, 55-60 39—42, n II 17; Golden Dellcions H 80-85 38—55, 75-80 38—59, 70-75 35—57, 65-70 24—51, 60-65 20—33, H II 11—16; Win ston H 73-83 42-48, 65-75 31-46, 55-65 22— 24, H II 6; Lombarts Calville H 80-90 30— 37, 70-80 26—51, 60-70 19—33, II II 8; Zoete Ermgaard H 53-63 30-44; St.-Remy H 75-83 t2—13, 63-7S 19-12, H II 7-10; Gie ser Wildeman H 55-60 25; Oi\'. appfils kroet en val 3; Op monster: Conference H 65-75 61—62, 33-65 55.80—58 60. Gewone veiling: Cox Orange Pippin K 39—68, F 13—22; Jonathan K 12—19, F 3-10; Golden Delicious K 16—37, F 8—23; Winston K 16—22; Lombarts Calville K 18—20; Zoete Erm gaard K 27—28, F 18; Conference H II 29. K 50—52, F 34—38; Br. Alex. Lucas H tl 20—22, K 32—38, F 14—18; St-Remy K 8, F G-9. EIERNOTERIXG GOES Bericht van handelaren- kippeeleren 10, kleine eieren 8, eendeëleren 8 cent Voor vuile eieren wordt 1 cent minder uitbe taald. VEILING KRABBENDIJKE 20 Jan. Golden Delirious H 80-85 49-50, 75-80 37—49, 70-75 36-47, 65-70 29—41. 60-65 21—30. H n 13. K 27—34, F 10—14 kroet 16—20; Jonathan H 80-85 23. 75-80 24—37. 70-75 27—36, 65-70 25—31 60-65 7—17. H II 8-6. K 12—18, F 3—8, kroet 8—12; Cox orange Pippin H 65-70 85. 60-65 63, 55-69 28, K 42—46, F 15, kroet 16; Winston H 75-80 48, 70-75 50. 65-70 43—44 60-65 22, H II 7, K 32. F 6; Goudrelnette H 85-95 24, 75-83 21, 65-75 13, H II 8, K 13—15, F 3, kroet 6—8; Present an Engeland H 75-80 34, 70-7» 32, 65-70 29. 60-65 16, H II 3, K 13; Ellisons Orange H H 16, K 20, F 8, kroet 8; Doyenne du Cornice H n 108. kroet 43; Comtesse de Paria H 75-85 18. 65-75 22, 65-65 9—11. K 10. Verpakt fruit; Conference II 70-75 73, 65-70 69, 55-60 49: Golden Delicious H 80-85 51, 75-80 51, 65-70 45; Cox Orange Pippin H 75-80 96, 70-75 98—99; Ellisons Orange H 80-85 46, 75-80 52, 70-75 53. 65-70 44; Jo nathan H 85-90 33. 80y85 35, 75-80 38, 70-73 89, 65-70 37. 60-65 19. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2794. Weektotaal 4747. Vette koeten en ossen 400; gebrulksveo 773; vette kalveren 290; graskalveren 203; nuchtere kalveren 641: varkens 43; big gen 33: paarden 50; schapen of lamme ren 330; bokken of gelten -26. Prij3 ln cents per kg. li kw 2e kw. 3e kw, Vette koelen 300—330 290—300 270—280 *ette kalveren 280—295 250—270 219-250 Slachtpaarden 220 210 190 Prijs in guldens per stuk. le 2e Se Graskalveren Nuchtere kalveren Biggen Schapen Lammeren Kalfkoelen Melkkoeien Vare. koeien vaarzen Pinken 80 60 45 95 70 45 1275 1075 975 1278 1073 975 890 780 625 975 825 625 680 550 425 Vette koelen aanvoer iets minder, han del traag, met teruglopende prijzen; vet te kalveren aanvoer even groter, handel stroef, dalende prijzen; graskalveren aanvoer Iets meer. handel tamelijk, prij zen constant: nuchtere kalveren aanvoer groter, handel goed. prijzen als vorige week: biggen aanvoer matig, handel stil, prijzen onveranderd; slachtpaarden aan voer korter, handel levendiger, wat ho ger ln prijs; schapen aanvoer kleiner, handel williger, prijzen onveranderd: lammeren aanvoer kleiner, handel willi ger. prijzen eerste kwaliteit wat stijver, rest onveranderd; kalfkoelen aanvoer ta melijk, handel levendig, ruim prijshou dend; melkkoeien aanvoer tamelijk, prij zen levendig, ruim prijshoudend; vare koelen aanvoer Iets kleiner, handel kalm, prijzen onveranderd: vaarzen en pfnken aanvoer als vorige week, han del redelijk, goed prijshoudend. Aanbesteding te Cadzand Dinsdag werd in het hotel van de heer Adr. Maaclee te Cadzand het herstel, de vernieuwing en het on derhoud tot 31 december 1959 van de aarde-, kram-, rijs-, steen-, beton- glooiing- en plantwerken aan de wa terkering van het calamiteuze wa terschap Tienhonderd en Zwarte aan besteed. De nschrijving was als volgt: fa. Van Elk, Breskens f 54.300 P. Molet, Hoofdplaat f 54.800; J. la Gasse. Koudekerke f 55.600; Th. Cam bier, Breskens f 56.200; P. de Regt, Terneuzen f 56.490; J. W. K. de Oude, Biervliet f 56.750; gebr. v. d. Velde, Bruinisse f 56.890; .Var- rens, üssenisse f 57.200; Sponselee, Kloostorzande f 57.250; L. v. d. Klip- pe, Vlissingen f 57.350; P. Toussaint Cadzand t 57.900; P. v. d. Zande, Breskens f 58.400; L. Dekker, Vlis singen f 59.900. Italiaanse onderscheiding voor pastoor van Hengstdijk Pastoor G. Bongenaar van Hengst dijk is doo' de president van Italië benoemd tot Ridder in de Orde van Verdienste van de Italiaanse Repu bliek. De bij deze onderscheiding be horende versierselen zijn hem door een vertegenwoordiger van de Ita liaanse ambassade overhands -d. In de bezettingsjaren heeft Pastoor Bongenaar zich. tegen de zin van de Duitsers, in de omgeving van Breda beziggehouden met de geestelijke en culturele verzorging van Italiaanse soldaten. Ook heeft hij gezorgd voor contact tussen deze soldaten'ca hun familieleden thuis Installatie bestuur nieuw waterschao on Zuid-Beveland Tijdens de eerste vergadering van het onlangs tot stand gekomen water schap „De Brcede Watering van Zuid- Be\ eland", te houden op maandag 26 {anuari a.s. in de beurszao' van de „Korenbeurs" te Goes, zal de commis saris der koningin het bestuur van het nieuwe waterschap installeren. De dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge, zal vervolgens een rede uitspreken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 3