Derde ronde bevolkingsonderzoek long-tbc in Middelburg gestart Uoin en t&QjwLsie. LEZERS SCHRIJVEN MAANDAG A.S. ISRAËL-AV0ND IN STATENZAAL MIDDELBURG SIEMENS RADIO UwKuns!gebit Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 20 JANUARI 1959 DOORLICHTING DUURT 20 SECONDEN Mr. De Widt: „Deelneming van gehele bevolking is noodzakelijk" l)e „DERDE RONDE" van het bevolkingsonderzoek op longtuberculose te Middelburg is maandagmiddag begonnen. Hoewel het onderzoek 's mid dags reeds van start ging, mag de bijeenkomst, die des avonds in het districtsconsultatiebureau aan het Noordbolwerk gehouden werd en waar in burgemeester mr. Joh. de Widt het „startschot" gaf, toch wel als het officiële begin aangemerkt worden. Na de jaren 1951 en 1953 wordt thans in 1959 het. derde onderzoek gehouden en Middelburgs burgemeester wees - er in dit verband op, dat er zeer zeker verschil van mening zou kunnen' ontstaan over de vraag of de herhaling van een dergelijk onderzoek na een periode van teruggang in het aantal gevallen nog wel noodzakelijk is. „Inderdaad is het een gelukkig teken, dat het percentage lijders zich in dalende lijn beweegt. Er is alle reden om daarover verheugd te zijn, gepaard aan dankbaarheid voor medici en allen, die aan -de t.b.c.-bestrij- ding hun krachten geven", zei de burgemeester. „Maar", zo vervolgde hij, „de ziekte als zodanig is nog even gevaarlijk en als hij niet vroegtijdig ontdekt wordt zijn de gevolgen nog even verwoestend". „Dat de ziekte overwonnen zou zijn is niet waar", aldus mr. De Widt. Wel achtte de burgemeester bewe zen, dat de huidige wetenschap bij vroegtijdige onderkenning in staat is tot doeltreffend ingrijpen. Hij wees er vervolgens op, dat het bij dit mas sale onderzoek gaat om de niet-ge- ïegistreerde gevallen, om diegenen, die onwetend zijn van hun ziekte, want zij vormen een groot gevaar voor de medemens en dus voor de gemeenschap. Daarom achtte burge meester De Widt het van het groot ste belang, dat de gehele hoofdstede lijke bevolking, die voor dit onder zoek in aanmerking komt, er aan deel neemt. In november en december 1951 werd het eerste onderzoek in Zeelands hoofdstad ter hand genomen. Het aantal personen, dat er voor in aan merking kwam van het 14e jaar af was 16.045. Het aantal ge maakte foto's bedroeg 11.625, dat is ongeveer 70%. Het aantal onthoudin gen met geldige redenen beliep 2873 (ongeveer 17%), terwijl 2160 Middel burgers beslist weigerden voor het toestel te komen. Dat was ruim 13%. Groot belang De eerste maal werden 5 open ac tieve processen en 12 gesloten pro- Advertentie) Waarom hoestend door de lange p winter, als U in een paar dagen van die plaag verlost bent met ABDIJSIROOP/^"' cessen gevonden. Voorts werden 24 dubieuze gevallen geregistreerd, terwijl 592 varia-afwijkingen voor kwamen. Hieruit blijkt dus wel, zo betoogde de burgemeester, dat het toen gehouden onderzoek van groot belang "voor de volksgezondheid was. In het najaar van 1953 was nu de mogelijkheid opengesteld om kinde ren van 3 jaar al te laten onderzoe ken. Daardoor was het aantal in aan merking komende personen belang rijk groter en werden 20.792 kaarten in viervoud gemaakt. Er wer den toen 11.850 foto's gemaakt (57 procent), terwijl er 3179 geldige ont houdingen waren (15 procent). In dat jaar werden, in tegenstelling met 1951, geen gevaarlijke vormen van t.b.c. ontdekt. Wel viel er een terug gang te constateren in het aantal foto's. Door het onderzoek op school door middel van tuberculine-reactie staan de kinderen thans naar het oordeel van geneeskundige zijde onder vol doende controle. Vandaar dat ook dit jaar de groep te onderzoeken per sonen weer begint bij het 14e jaar. De kosten moeten thans op 1,40 per foto worden gesteld. Ieder, die daartoe in staat is, wordt daarom verzochtzijn aandeel bij te dragen. Zelfs is het toegestaan voor een ho ger bedrag dan 1,40 deel te nemen. De burgemeester hoopte, dat thans elke inwoner overtuigd zal zijn van do noodzaak tot medewerking. „Want Het onderzoek heeft dan al leen waarde", besloot de burge meester, waarna hij de doorlich ting „voor geopend" verklaarde. Mr. De Widt gaf het goede voor beeld door als eerste het röntgen toestel binnen te stappen. Daarna werd ook de andere genodigden voor deze openingsbijeenkomst ge legenheid tot doorlichting gegeven. 120 per uur Voor deze doorlichting is weer het team uit Gouda van de stichting „Goutudo", bestaande uit de heer A. J. Oostendorp, röntgenlaborant, en mej. C. Dijkstra, zijn assistente, naar de Zeeuwse hoofdstad gekomen, waar het ongeveer vier weken zal verblij ven. Gemiddeld werkt dit team 30 doorlichtingen in een kwartier af, terwijl het ongeveer 6Vs röntgenuren per dag maakt. In totaal zijn er thans 17.697 kaar ten klaargemaakt. Het gemeentebe stuur hoopt, dat thans ook de oude ren onder de inwoners, onder wie zich met name de meeste „weige raars" bevinden, omdat zij zich zo gezond voelen", aan het onderzoek willen deelnemen. IN KADER VAN LANDELIJKE ACTIE initiatief van Zeelands commissaris Op Initiatief van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. O. de Casembroot, en zijn echtgenote, wordt volgende week maandag 2 januari in de Statenzaal te Middel burg een Israëlavond gehouden. Spe ciaal het facet van de opbouw van de jonge staat zal in het middelpunt der belangstelling staan. Na een ope ningswoord van jhr. De Casembroot zal het woord worden gevoerd door rabbijn J. Soetendorp uit Amster- VAN TOT VERLICHTING I. Opgetogen was men In Hengstdijk (in de rustige gemeente Vogelwaar de) over de prachtige straatverlich ting. Allerwege roemde men de ver lichting van dit dorp, want felle licht bundels deden de sneeuw de laatste dagen schitteren. Minder over dit al les te spreken was een functionaris van de PJZ.E.M., die Hengstdijk pas seerde en die het licht wat al te fel vond. Een onderzoek volgde en toen ging er een lichtje op Hengst- dijkse lampen verspreidden zo veel licht, omdat iemand de lampen van 40 Watt vervangen had door lampen van 200 Watt. Wie die iemand is, weet niemand. Ook het gemeentebe stuur kon geen opheldering geven. Hengstdijk, dat even met de ogen knipperde, zit nu weer in het „duls- VERSCHIJNSEL Zo heel ongemerkt 'is het dan toch zo ver gekomen. We hadden de vu- bUkatiea over het versohijnsél eerlijk gezegd al radicaal vergeten, maar dezer dagen werden we er 'plotseling mee geconfronteerd. Argeloos stap ten we ergens in Middelburg een kruidenierswinkel binnen en daar lagen ze, de pocketboeken. Dosto- jewski bovenaan op de stapel, die een plaatsje had gekregen naast een uitgezochte collectie schuurmiddelen, zodat er als het ware op twee ma nieren aan de beschaving van ko ning klant geschuurd kon worden; enerzijds ter verheffing van diens geestelijk peil, anderzijds ter ver fraaiing van diens interieur. Waarbij dan de klant de keus wordt gelaten, wddr hij mee wenst te beginnen, met Dostoiewski of met het schuurmid del. Én dót nu heeft de kruidenier roor op de boekhandelaar, want de laatste zal het zó een zorg zijn, of rje uw Gebroeders Karamazow" ge niet in een vervuild interieur dan wel in een reine, met een gerenom meerd schuurmiddel blank gepoetste omgeving. Hij heeft, zo het een goe de boekhandelaar is, alleen oog voor uw geestelijk wélzijn. Bij de kruide nier is dat anders. Die waakt in de eerste plaats voor uw lichamelijke toestand, maar zorgt daarbij en pas sant voor een snufje geestelijk voed sel. Het ontbreekt er alleen nog maar aan, dat de reclame zich van liet verschijnsel meester maakt met slagzinnen in de geest van„Bij een lMo capuoijners een pond Dosto- jewski cadeau BLINDGANGERS. De mijnen-opruimingsdienst is dezer dagen bij Haamstede in touw ge weest. Op een perceel weiland tus sen de boerderij van de heer J. Goud zwaard aan de Zandweg en de vlas fabriek was een aantal blindgan gers gevonden, granaten afkomstig van Canadese kanonnen, die in de pe riode '44'45 moeten zijn afgevuurd Die kanonnen, zo herinnert men zich bij Haamstede wellicht, stonden op Noord-Beveland. De blindgangers werden tijdig ontdekt vóór een drag line er zijn ter plaatse herverka- velingswerkzaamhëden aan de gang er mee in aanraking kon komen. NATTE VOETEN. In de omgeving van Sluis moet men uitkijken geen natte voeten te krijgen. De weilanden rondom de stad staan geheel onder water. De oorzaak hiervan is de hoge wa terstand in de watergangen. Voor al tussen Sluis en Draaibrug is de situatie vrij ernstig. VERLICHTING II. Brouwershaven heeft nieuwe straat verlichting. De ttieuwe lichtmasten, die zeven meter lang zijn en be kroond worden door twee T.L.-buizen van //O Watt, zijn een grote stad waardig. Een van de masten staat voor de muziektent. Rondom deze lantaarnpaal zal nog een vluchtheu vel worden aangelegd. ZEEUWEN IN DE RALLYE. Aan de Ralley dc Monte Carlo doen twee Zeeuwen mee. Het zijn dc heren De Schutter en Hendriks uit Nieuw-Namen (gem. Clinge), die Monte Carlo hopen te berei ken met een D.K.W. Zoals bekend zijn ze goed gestart. JUBILEUM. De heer P. J. van de Vlies te Hulst trad veertig jaar geleden, op 23 janu ari 1919 om preciees te zijn, in dienst van de spoorwegmaatschappij Meche- lenTerneuzen. Gedurende die veer tig Jaar is de heer Van de Vlies lange tijd haltechef van het stationnetje „Kijkuit" geweest, tot 1953 namelijk. Momenteel is dc jubilaris in Hulst gestationeerd. GOUDEN BRUIDSPAAR. In de Noordstraat te Kloosterzande hebben de heer en mevrouw P. de Waal—de Bruijn op feestelijke wijze de dag herdacht, waarop zij vijftig Jaar geleden In het huwelijksbootje stapten. B. en W. van Honlenisse kwamen het bruidspaar feliciteren. De harmonie „St.-Cecilia" bracht mu zikale gelukwensen over. dam, die reeds eerder in de Zeeuw se hoofdstad een lezing hield. Na de pauze zullen twee films vertoond worden, waarvan ook de tweede film de opbouw van het land illustreert. Invitaties voor deze avond zijn ge stuurd naar genodigden in Zeeland, met uitzondering van Zeeuwsch- laanderen, waar een aparte bijeen komst gehouden wordt. Deze Israël avond wordt gehouden in het kader van een landelijke actie „Wij doen mee" en wel aan de opbouw van bet herleef de. land aan de Dode Zee. Tijdens een bijeenkomst ten huize van de commissaris der koningin, die maandagochtend gehouden werd, hebben twee vertegenwoordigers van het Nederlands bureau voor „State of Israel-bonds" obligaties van de staat Israël de heren J. P. H. Sijes en S. M. Stibbe, enkele facet ten van de opbouw van Israël toege licht. De heer Sijes wees erop, dat er oppervlakkig allerlei punten van overeenkomst bestaan tussen Israël en Zeeland. Hij noemde hier het vruchtbaar maken van het land in Zeeland na de inundatie, in Is raël, nadat het land 2000 iaar aan verwaarlozing was blootgesteld. Ook in de ontwikkeling bestaat er een overeenkomst, nu Zeeland te maken heeft met het Deltaplan. Deze en andere punten hebben ertoe bijgedra gen, dat ook in Zeeland de belang stelling voor de jonge staat groot is. De oprichters van de nieuwe staat werden voor de taak gesteld om in een abnormaal hoog tempo het land geschikt te maken voor vele mensen, die merendeels een primi tieve ontwikkeling hadden en ver schillende talen spraken. Een van de wonderen van Israël is, zo ver telde de heer Sijes, dat men erin slaagde deze Immigranten tot nu toe ongeveer 1>£ miljoen in de maatschappij op te nemen, hui zen te geven en tewerk te stellen op grootse projecten. Zo werden filannen goedgekeurd om midden n de woestijn Negev in de stad Bersheba een nieuwe wijk van 4000 wooneenheden te bouwen, waarin drie wolkenkrabbers met 14 etages zullen verrijzen. Staatslening Om de opbouw van de grote projec ten financieel mogelijk te maken, heeft Israël de „State of Israel- bonds" gesloten, een buitenlandse staatslening, waarvan de gelden wor den gebruikt voor industriële doel einden, agrarische doeleinden be vloeiing van meer dan 100.000 ha land en aanplant van katoen, tabak, suiker, rijst, aardnoten enz. ex ploratie c'n exploitatie van minerale produkten Koper, fosfaten, ijzer, mangaan enz. havenbouw en voor de ontwikkeling van de handelsvloot. Nederland was het eerste land in Europa, dat toestemming gaf om obligaties van deze lening te plaat sen. Niet alleen het joodse bevol kingsdeel van Nederland hielp, maar ook het vertrouwen van het niet-joodse deel in do toekomst van do staat was zo groot, dat men wilde helpen. Via de actie van het comité „Wij doen mee" werd per ultimo december 1958 voor 1 mil joen ingeschreven, terwijl buiten deze actie 8 miljoen ingetekend werd. De sluitingsdatum van de actie is bepaald op 30 april a.s., Israëls on afhankelijkheidsdag. waarop ln ver band met het 10-Jarlg bestaan van de staat ook ln Israël de activiteiten voor de lening beëindigd worden. Het Nederlands comité wil nog voor deze datum de 10 miljoen vol krijgen om die dan in begin mei a.S/ tijdens bijeenkomst in Amster» Boerenleenbank Kloetinge wordt 1 april ontbonden. De algemene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank te Kloetinge heeft besloten de bank per 1 april te ontbinden en het voortzetten van de zaken over te dragen aan de Coöp. Boerenleenbank te 's-Heer Arends- Het bovenstaand besluit was aldus voorgesteld door het bestuur en dien de genomen te worden om tot een fusie te komen tussen de coöp. boe renleenbanken te Kloetinge en 's- Heer Arendskerke. Nu zal de bank te 's-Heer Arendskerke straks, dit is althans een der voorwaarden die bij het door Kloetinge genomen besluit zijn gesteld, besluiten tot naamsver andering. De nieuwe naam zal zijn Coöp. Boerenleenbank Goes. Het leantoor zal te Goes worden ge vestigd met twee bijkantoren, name lijk te Kloetinge en 's-Heer Arends kerke. Dit voor de boerenleenbank ver strekkende besluit werd genomen in de algemene ledenvergadering die zaterdag in Amicitia te Kloetinge werd gehouden. Nadat de voorzitter, de heer A. J. van der Linde, het voorstel aan de orde had gesteld, ontspon zich een uitgebreide discussie, waarbij vooral de vertegenwoordiging van Kloetinge in het nieuwe bestuur werd bespro ken. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat het nu zittende bestuur van Kloe tinge met de raad van toezicht deel uit zal maken van het bestuur van de combinatie Kloetinge-'s-Heer Arendskerke en de raad van toezicht van deze combinatie. Tenslotte werd het bestuursvoorstel met algemene stemmen aangenomen. Brabantse koren in mei naar Vlissingen Het Koninklijk Nederlands Zangers verbond viert dit jaar zijn 21ste lus trum. In verband daarmee organiseert het Vlissings Mannenkoor „D.O.U.". dat aangesloten is bij het gewest Noord-Brabant en Zeeland van het jubilerende verbond, op zondag 10 mei aanstaande in het Scheldekwar- tier een lustrum-avond, waaraan me- derwerking zal worden verleend door het Koninklijk 's-Hertogenbosch Man nenkoor, het Bergen op Zooms Man nenkoor, beide onaer leiding van Jos Franken, het Koninklijk Breda's Man nenkoor onder leiding van de heer L. Suykerbuik. Ginnekens Mannenkoor, HJ£I, uit Breda, het Rooms Katholiek Prinsenhagens Mannenkoor en het Zevenbergse Mannenkoor. Als solist treden op de alt Aafje Heynis en de bariton Leo Ketelaar. De Konink lijke Militaire Kapel zal de begelei ding op zich nemen. In november 1958 één boerderijbrand in Zeeland In november van het afgelopen Jaar kwamen in Nederland in totaal der tien boerderijbranden voor. Van de dertien branden was er één in Zeeland. Bij deze branden kwamen 6 koeien, 56 varkens en 300 stuk* pluimvee om. Aanbesteding Zimmermanpolder In de zaal ,,'t Wapen van Rilland" te Rilland heetf de calamiteuze Zimmer manpolder aanbesteed het herstel, vernieuwing en onderhoud tot 31 de cember 1959 van de aarde, kram, rijs, steenglooiing en - andere wer ken aan de zeedijk. Er werd als volgt ingeschreven W. Vlot, Slie- drecht 18.600; A. F. Warren, Osse- nisse 18.800; A. J. Harwich, Wil lemstad 19.000; K. Lukasse, Wals oorden 19.280; M. v. d. Velde, Brui- nisse 19.354; L. J. Dekker, Vlis singen 19.520; A. de Bourgraaf, Wilhelminadono 19.600. G. en A. Sponseleer te Kloosterzande 19.600; J. de Oude, Biervliet 19.900. Nieuwe nutskleuterschool te Vlissingen Tussen het gemeentebestuur van Vlissingen en het kleuterschoolbe- stuur van het departement Vlissin gen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is overeenstemming be reikt over het voor de bouw van een Nuts-kleuterschool bestemde terrein aan de Julianalaan-Vrljdomweg. - B. en W. stellen de gemeenteraad voor dit terrein in eigendom over te dra- fen aan het plaatselijke Nutsdepar- ement. Tevens stellen B. en W. voor het oude kleuterschoolgebouw van „het Nut" over te nemen voor 8000,De grond, waarop dit oude gebouw staat, werd in 1909 gratis aan het departement Vlissingen af gestaan en zal nu weer gemeente eigendom worden. Dit laatste, zo zet ten. B. en W. ln hun voorstel aan de raad uiteen, is van belang in verband met de realisatie van het plan Nieu we Markt. Collecte De collecte voor verwaarloosde kin deren heeft in Borssele f 90.50 opge bracht» Auto-ongeluk Krabbendyke (II.) Het ingezonden artikel van de heer A. J. v. d. Hooft te Breda, betreffen de het auto-ongeluk te Krabbendijke heb ik met enige verwondering ge lezen. Hoewel ik wil aannemen dat het sen timent wel de hoofdrol in deze „tere" kwestie heeft gespeeld, moet het mij toch van het hart. dat ik deze stelling ten opzichte van de caféhouder te Krabbendijke ongegrond vind. Immers, zo zegt de bestuurder van de Turnvereniging, wordt al-de scha de vergoed? Dus waarom zou deze caféhouder dan niet het recht hebben om de kosten die hij gemaakt heeft, vergoed te krijgen? De vraag, die deze bestuurder kreeg of ze in Zeeland allemaal zo zijn, zou ik maar niet te zwaar nemen, want het pleit niet voor deze mensen dat ze bij een ongeluk als dit de daad van één enkele persoon gaan verge lijken met de watersnood van 1953. Deze ls „zeer teer" voor vele mensen die daarbij hun geliefden hebben ver loren. Ik geloof dat hier de Zeeuwse aard van de bevolking geen recht mee wordt aangedaan wanneer er zulke bedenkingen geuit worden. Vlissingen. J. Hoogstrate. Naschade Naar aanleiding van het artikel „Waarom talmt „financiën" met af wikkeling van de „naschade"?" in uw blad van 5 jan. Jl., zou ik graag dam aan een vertegenwoordiger van Israël ter hand te stellen. Tenslotte deed de heer Sijes nog en kele mededelingen over de immigra tie. In de begroting voor 1959 werd rekening gehouden met 40.000 im migranten voor dit jaar. Nog vóór hef parlement echter de begroting behandelde, deelde de minister mee, dat bet aantal immigranten zich zou uitbreiden tot 1004)00, voornamelijk uit Roemenië. Dit vergt uiteraard enorroo kapitalen, ook op ondenvijs- en verzorgingsgebied. het volgende willen opmerken. Ik vrees nl. dat de regering zo lang met die afwikkeling zal wachten tot de verkiezingen voorbij zijn, om ons daarna weer met een kluitje in het riet te sturen. Nu lijkt het mij nog tijd om de trom te roeren. Voor vele andere dingen, zoals woningbouw, is er wel geld" maar voor de „naschade" blijkbaar niet. Als ik me niet vergis, is beloofd de 25 die bij het herstel werd ingehouden voor diegenen die in de vermogensbelasting waren aan- geslagen, in 1957 te zullen terugbeta- on. Ik vraag mij nu af, wie er iets heeft ontvangen? Overigens is er wel voldoende geld om het aantal Kamerleden uit te brei den en de vergoeding te verhogen, maar geld voor ons door het zout verteerde gebied is er niet Laat men er eerlijk voor uit komen als men er geen kans toe ziet de schuld af te be talen. Laat men zeggen „Probeer het maar met een onder dan weten wij waar we aan toe zijn. Gapinge. P. v. d. BOSSE. Motorschip Ampilo by Walsoorden gelicht Zoals reeds gemeld, moest zondag de poging om het nabij Walsoordon ge zonken Belgische motorschip „Ampi lo" te bergen, voorlopig worden ge staakt. Dit was mede te wijten aan een motorstoring op de drijvende bok Buil. Maandagmorgen te vier uur, hot tijdstip van laag water, werden de stroppen om het wrak ingekort en begonnen de drijvende bokken Buil, Bull II, Milan en Aigle, gelijk mot hot onkomen van het water te lich ten. óm tien uur was het wrak bo ven, waarna het bij hoog water op de slikken bij Walsoorden werd ge zet. Vanuit Antwerpen la een drij vende kraan met een lichter onder weg om het restant van de lading antraciet, ongeveer 300 ton, over te slaan. Vierhonderd ton was reeds ge lost. Na voorlopige dichting zal het wrak naar de naven van Hansweert worden overgebracht, waar zal wor den beslist op welke werf het schip zal worden gerepareerd. Het wrak ls bij ruim 2 gebrokon. M Maandag is te Middelburg voor H H de derde maal het bevolkings- onderzoek op longtuberculose begonnen. Tijdens een bijeen- komst in het dlstrictsconsulta- tiebureau, waarop burgemees- ter mr. Joh. de Widt het „start- s schot" gaf voor het onderzoek, H H maakte ook dokter W. W. 8 te- vens, de geneesheer-directeur van het Gasthuis, van de gele- M s genheid gebruik om door ge- licht te worden. De heer A. J. H Oostendorp, röntgenlaborant, gaf dokter Stevens enkele in- structies om het onderzoek zo H vlot mogelijk te laten verlopen. f| 1 Foto P.Z.C.) i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw Veewagen uit Scherpenisse botste op personenauto Maandagmorgen vond er op de rijks weg ter hoogte van de grens Bra bant-Zeeland een botsing plaats tus sen een veewagen, bestuurd door de heer A. M. B. uit Scherpenisse en een personenwagen, bestuurd door de heer R. de S. uit Westmalle (Bel gië). De botsing ontstond doordat de bestuurder van de veewagen moest afremmen voor een op de weg staand voertuig. Hierdoor reed de personenwagen op de veewagen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De veewagen werd zwaar be schadigd en moest met een takelwa- gen worden weggesleept. ;e wagen van S. werd licht bescha digd. De politie hoeft de zaak in on derzoek. Zeeuwse resultaten K.V.P. groslijststemming Nadat zondag de stemming over de groslijsten in de afdeling van de K. V.P. waren gehouden, zijn in de loop van maandag de resultaten van ge heel Zeeland bekend geworden. Tij dens een maandagavond in Goes ge houden vergadering van het bestuur van de kieskring Middelburg van de K.V.P. werden deze cijfers meege deeld. Dit Zeeuwse resultaat zal wor den gevoegd bij de resultaten van de westelijke provincies, zodat eerst dan een definitieve lijst kan worden op gesteld. In Zeeland waren de uitsla gen: 1. prof. Romme 1203; J. M. A. C. van Dongen te Aardenburg 757; Kolfschoten 76; Bach 44; Th. An- driessen, Ovezande 40; A. Lockef eer, Hulst 28; Th. Adriaansens 23; Aar den 18; Weijters 9; v. d. Ploeg en Nolten ieder 6. voelt U de gehele dag nietl Geen vrees meet. dat de gebitsplaat van het gehemelte loslaat. DENTOF1X. het nieuwe, verbeterde, antiseptische poe der 's morgens eon weinig op de plaat gestrooid houdt bet gebit de gehele dag onwrikbaar op rijn plaats Geen onaangename smaak. DENTOFJX verschaft U een gevoel van zekerheid WJ het eten, lachen, sprekon en niezen U vergeet, dat U een kunstgebit heeft Verkrijgbaar in dtsc.-ete, neutrale plas tic flacons prijs t. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. VANDAAG Middelburg Electro: „Peyton Place- dorp der zonde", 20 uur, 18 j. Schuttershof: Feestavond buurtvor. „Dampoort en omgeving", 10.43 uur. Concert, en Gehoorzaal: Lezing door Jan P. Strljboa, Z.V.U. en N.R.V. Schouwburg: „De Spooktrein", dlllat- tantentoneel, 20 uur- Bogardzaat: Vergadering Chr. Landarbeiders Bond, 19.30 uur. Vlissingen Alhambra: „Geef ma 'n kans", 19 en 21 uur, It J. Luxor: „Terreur ln New Vork", 20 uur, 14 J. Goes Gr^nd: „De trommen van Fu- Manchu", 30 uur, 14 J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1959 | | pagina 2